Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.01. 20:12:36

barca99 írta:
Tocy írta:Lejjebb láttam írva hogy Thiago Silváért 25+Keita. Noooooormális? Egyik legmegbízhatóbb, padot tűrő, jól fejelő, labdabiztos játékosunkat, meg még egy rakat pénzt küldenél egy számunkra felesleges, zsákbamacska emberért? Vele kapcsolatban egyetértek Bobbal, nem láttam még benne sosem azt, hogy most ő mennyire jó. Oké, egy jó védő, abban a csapatban, ahol most játszik, de hát Cannavaro is jó volt a Juvéban meg a VB-n.

Jordi Alba kötelező, mert Abidal szerintem nem fog játszani már, akkor pedig egy minőségi balhátvéd kell, és szerintem számunkra csak ő jöhet számításba. Ilyen Bale-féléktől a hideg kiráz, volt pár jó meccs támadóként és máris idehoznák sokan..
Ez így nekem sehogy nem jön össze.

TS mint zsákbamacska. Oké, pont annyira, mint mindegyik igazolás. Mellesleg olyannyira felesleges, hogy van oda egy 35 éves Puyol, egy formáját kereső Piqué meg Mascherano, aki nem középhátvéd. Persze itt már nyilván az marad, és az esetek nagy részében elég is, de olyan, mintha a legfontosabb meccseken csak érződne, hogy erőltetett poszton játszik. Mindenesetre nem véletlenül emlegetik a középhátvéd posztot, Fontásék ide vagy-oda. Egyébként én a tavalyi szezon végén néztem viszonylag sok Milan meccset, akkor úgy éreztem, hogy átjátszhatatlan a brazil. Ja, Keita meg annyira tűri jól a padot, hogy a szezon végén dönt, hogy megy-e vagy marad. (Cannavaro meg Olaszországban tanult védekezni, 33 évesen ment a Realhoz, szerintem nagyon nem jó példa ide.)

Alba. Ha Abidalt vesszük alapnak, akkor nem tudom, hogy lehet ő minőségi ember, és miért ne lenne ő is zsákbamacska. Tekintve, hogy többet játszik középpályásként, mint védőként. Miért ne lehetne ő a mi Marcelo-nk, aki gyors, ügyes, ugyanakkor a védekezést csak hallásból ismeri, egy komoly szélső mellett meg életveszély. Hol lenne ez ahhoz a magabiztos dominanciához képest, amit éveken keresztül nyújtott Abidal? Pluszban ő is lehet vagy 170 centi. Szóval kb. azt csinálod Albaval, mint "mások" Bale-lel. Mondom ezt úgy, hogy én is a spanyolt preferálom, de elég sok fenntartásom van vele szemben. Az EB-n bizonyíthat.
Az a 35 éves Puyol a csapat szíve, akit semmiképp sem hagynék ki a csapatból. Az a Piqué a fontos meccseken idén is jól játszott, amikor szerepet kapott. Az a Mascherano tanárian játszik hátul. Milan-ban lehet átjátszhatatlan Silva, ahol van előtte kp. Itt meg folyamatosan 1v1eznie kellene a csatárokkal, a védőinknek rengeteg egyéb feladata is van, oda nagy zsákbamacska mindenki.

Alba. Ő a spanyol válogatottban játszik, ahol kb az összes játékosunk, ismeri őket, hasonló játékot játszanak ott is, és bőven megállja a helyét. Ismeri a bajnokságot, a játékot és a játékosokat. Hol zsákbamacska? Lehet, hogy a védőmunkája nincs olyan, mint Abidalé, de mondj 1 vkit, akié olyan azon a poszton és mozdítható.

Ja és Keita nem a kevesebb játéklehetőség miatt gondolkozik a távozáson, hanem mert itt mindent megnyert, neki is kellenek új kihívások, ahogy másoknak is szokott.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.05.01. 19:55:34

Afellay-t nem szeretném,ha eladnák.Valaki írta előttem,hogy Tello-nál simán jobb,de szerintem még Cuenca-nál is,ő mindenképpen megérdemelne még lehetőséget.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.05.01. 19:40:35

Alvest felőlem adhatják elfelé ha jön érte egy jó ajánlat (30m + )
Bár idén még nem megy el szerintem, de ha Montoya megfelelően fejlődik, akkor jövőre szerintem benne van,hogy el fog menni.

Nem kell hülyének nézni amúgy, tisztában vagyok a képességeivel, egyszerűen nem csipázom. :)
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.05.01. 19:34:25

Girona írta:Alves-t, Pedro-t és Affelay-t nem zárom ki h pénzzé teszik, ha rájukígérnek
Mondjuk én azért Alvesen erőteljesen meglepődnék. Őt nem is lenne egyszerű pótolni, meg szerintem ne gondold, hogy egy-két konfliktus miatt (ami mellesleg nem a jövő évi edzővel volt) eladnák.
Girona
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.06.01. 11:13:53

2012.05.01. 19:26:51

Semmi konkrétumot nem hallhattunk még külsősök igazolásáról.
Úgy kalkuláljunk, hogy Tito Barca nevelés volt, sosem fért a nagycsapathoz + már évközben közölte Zubi, hogy 12/13 szezonra szerződéssel feljön: Muniesa (Bal/középhátvéd - kifejezetten védő), Montoya (jobbhátvéd - támadni is szeret - korosztályos válogatott, jó lesz) és Dos Santos (inkább labdajáratós, kifejezetten labdabiztos, csendes-türelmes középpályás). Szerintem Tello ingázó (B) lesz vagy eligazol, Cuenca már kapott szerződést - marad.
A régi motorosokból Keita már évközben panaszkodott. Tuti megy!
Alves-t, Pedro-t és Affelay-t nem zárom ki h pénzzé teszik, ha rájukígérnek!

Kintről nehéz elképzelni kit hozhatnánk. Védő vétel Pep alatt is csupa csőd volt. Barca nevelés kell vagy inkább egy középpályásból faragunk védőt (Marquez, Toure, Marcherano), mert nem igazán védő a feladat ebben a játékfelfogásban.

Egyedül balhátvéd poszt kritikus. Bár Alba csak egy csere lenne Adrianonak. Tök egy karakter. Szerintem Alba fölösleges. Keressetek egy Abidal minőségűt!!! Akkor már az a Mathieu ugyanonnan, masszívabb és szaladgál is.
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.05.01. 19:18:49

Tocy írta:Lejjebb láttam írva hogy Thiago Silváért 25+Keita. Noooooormális?
Idén ő szerintem biztos távozó főleg hogy Pep sem marad. Szerintem erre 80% az esély ezért írtam ezt 25+ő.(De ahogy látom te is számítasz a távozására.)
Tocy írta:Jordi Alba kötelező, mert Abidal szerintem nem fog játszani már, akkor pedig egy minőségi balhátvéd kell, és szerintem számunkra csak ő jöhet számításba. Ilyen Bale-féléktől a hideg kiráz, volt pár jó meccs támadóként és máris idehoznák sokan..
Alba sem védőt játszott mert a Valenciában Mathieu a balhátvéd szóval … De nem bánnám ha jönne csak Bale-t jobbnak tartom.
Tocy írta:HA Keita megy, akkor csakis Romeu
Keita helyére ott lesz Mash és jönni fog egy khv szerintem.
Romeu-t írjátok sokan de nem hinném hogy vissza jönne 1 év után . Érdekes Bale egy s*ar aki elég sokat viszi a Tottenhamet, Romeu meg király aki alig játszott pár meccset egy szenvedő Chelseaben.De valami alapja van ennek hogy vissza hoznánk?
Messa írta:
kilibarca írta:Gareth Bale tudom hogy már ő is feljebb lépett de ha ellehetne hozni reális áron akkor mindenképpen őt. Testfelépítése miatt nagyon kellene egy ilyen játékos gyors, erőszakos , jól fejel.
Pont ezek azok az erények, amik ide nem szükségesek. Hagyjuk Bale-t, könyörgöm. Az Istenért sem tudnám itt elképzelni.
Szerintem ezek az erények minden csapatba kellenek ide meg főleg mert nálunk jóval kevesebb magas jól fejelő ,erős testfelépítésű.
Messa írta:
kilibarca írta:;](a B-ből Rafinha simán veri Tello ,Cuenca, Affelay hármast)
Ezt honnan tudod ilyen biztosan? :shock:
Lehet hogy rosszul fogalmaztam , annyit mindenképpen tudna nyújtani csereként mint ezek a játékosok. És ha annyi lehetőséget kapna mint ők kizárólag csereként tuti hogy verné őket. (szvsz)
messideco írta:Mit szívtál?
Rafinha egyszer vagy kétszer játszott a felnőtt csapatban.
Afellay Cunci és Tello előtt van a sorban...
Köszi nem szívtam semmit és a két mondatod tudatában írtam azt amit.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.01. 19:07:08

Igazából egyetértek veletek, ha Keita menne, akkor Romeu lenne a tökéletes utód, csak elvileg JdS feljön tutira a nagy csapathoz. Ezért említettem meg őt Keita helyett.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.01. 19:01:52

MessiFan írta:
barca99 írta: ...Mellesleg olyannyira felesleges, hogy van oda egy 35 éves Puyol, egy formáját kereső Piqué meg Mascherano, aki nem középhátvéd. Persze itt már nyilván az marad, és az esetek nagy részében elég is, de olyan, mintha a legfontosabb meccseken csak érződne, hogy erőltetett poszton játszik. Keita meg annyira tűri jól a padot, hogy a szezon végén dönt, hogy megy-e vagy marad...
Valóban ez a 2 legjelentősebb érv Thiago Silva mellett, és az hogy szerintem egy remek védő, a Brazilok védői mindig erősek, masszívak és képzettek, és ezek Silvára is jellemzőek.
Keita meg ugye vagy megy, vagy marad, de szerintem ha ő megy, akkor csináljuk okosan, és ha a Milannak szüksége van rá, akkor adjuk őt, és így kevesebbet kell majd még rá fizetni Silváért.
Csak ebből az adódik, hogy - egy középpályás, és lehet keresni zsákbamacskákat, vagy szerződést adni dos Santosnak.

Jordi Alba meg nem középpályás, még csak nem is támadó, csak egyszerűen Spanyolországban szeretik az ilyen védőket, akik tudják segíteni a támadást a gyorsaságukkal is.
Szerintem jól végzi a védői kötelezettségét, szóval szerintem ő sem lenne zsákbamacska.
Meg egyébként mintha Abidalon kívül lenne olyan szélső védőnk, aki azért van a kezdőben mert elsősorban jó hátul, és csak utána eshet szó arról hogy ő majd felrohan az ellenfél 16-osáig segíteni.

Röviden én el tudnám képzelni mind2 igazolást, hiszen egy balbekk mindenképp kell, és egy másik belső védő sem ártana, mert sokszor a védők hiánya miatt kell 3-as védős rendszerben játszani.
Szerintem nagyszerű lenne, ha a Puyol-Piqué kettőst lehetne váltani egy Thiago Silva-Mascherano kettőssel.

Szerk: Egyébként Javi Martinez nincs a listán? Mert Silva helyett őt is el tudnám képzelni.
Teljesen egyet értek veletek.
Bár véleményem szerint,nem kell igazolás,hiszen baloldali védőbe ott van Abidal(ha folytatja) ott van Adriano aki ugyan ugy segíti a támadást mint Alba és van egy kiváló Montoya akit át szoktatnának baloldalra(is).

Belsővédő Mascherano eljátsza ha kell,Puyol még bírja,Piqué a legjobb belső védő, ha szükséges Segi is eljátsza,és ne felejtsük hogy van Muniesa,Bartha, és Fontas.
Ők még rutintalanok,de gondoljunk bele,hogy ha anno Puyol nem kapta volna meg a lehetőséget hanem akkor is igazoltunk volna valakit most lehet ő se lenne.
Úgy gondolom a Barcelona kerete most van olyan erős hogy a fiatalokat simán be lehet építeni mert elbírja a gyengébb rutinnal rendelkező ügyes játékosokat.
És azt se felejtsük,hogy ez az év nem volt jövedelemző...
és nem hiszem hogy van felesleges pénz most ilyen drága játékosokra,főleg hogy túl nagy szükségét nem érzem!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.01. 18:47:35

barca99 írta: ...Mellesleg olyannyira felesleges, hogy van oda egy 35 éves Puyol, egy formáját kereső Piqué meg Mascherano, aki nem középhátvéd. Persze itt már nyilván az marad, és az esetek nagy részében elég is, de olyan, mintha a legfontosabb meccseken csak érződne, hogy erőltetett poszton játszik. Keita meg annyira tűri jól a padot, hogy a szezon végén dönt, hogy megy-e vagy marad...
Valóban ez a 2 legjelentősebb érv Thiago Silva mellett, és az hogy szerintem egy remek védő, a Brazilok védői mindig erősek, masszívak és képzettek, és ezek Silvára is jellemzőek.
Keita meg ugye vagy megy, vagy marad, de szerintem ha ő megy, akkor csináljuk okosan, és ha a Milannak szüksége van rá, akkor adjuk őt, és így kevesebbet kell majd még rá fizetni Silváért.
Csak ebből az adódik, hogy - egy középpályás, és lehet keresni zsákbamacskákat, vagy szerződést adni dos Santosnak.

Jordi Alba meg nem középpályás, még csak nem is támadó, csak egyszerűen Spanyolországban szeretik az ilyen védőket, akik tudják segíteni a támadást a gyorsaságukkal is.
Szerintem jól végzi a védői kötelezettségét, szóval szerintem ő sem lenne zsákbamacska.
Meg egyébként mintha Abidalon kívül lenne olyan szélső védőnk, aki azért van a kezdőben mert elsősorban jó hátul, és csak utána eshet szó arról hogy ő majd felrohan az ellenfél 16-osáig segíteni.

Röviden én el tudnám képzelni mind2 igazolást, hiszen egy balbekk mindenképp kell, és egy másik belső védő sem ártana, mert sokszor a védők hiánya miatt kell 3-as védős rendszerben játszani.
Szerintem nagyszerű lenne, ha a Puyol-Piqué kettőst lehetne váltani egy Thiago Silva-Mascherano kettőssel.

Szerk: Egyébként Javi Martinez nincs a listán? Mert Silva helyett őt is el tudnám képzelni.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.05.01. 18:46:00

Hát azt én is hallottam hogy a kisebbik Alcantara nagyobb tehetség mint a báttya!:)
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.01. 18:34:56

Tocy írta:Lejjebb láttam írva hogy Thiago Silváért 25+Keita. Noooooormális? Egyik legmegbízhatóbb, padot tűrő, jól fejelő, labdabiztos játékosunkat, meg még egy rakat pénzt küldenél egy számunkra felesleges, zsákbamacska emberért? Vele kapcsolatban egyetértek Bobbal, nem láttam még benne sosem azt, hogy most ő mennyire jó. Oké, egy jó védő, abban a csapatban, ahol most játszik, de hát Cannavaro is jó volt a Juvéban meg a VB-n.

Jordi Alba kötelező, mert Abidal szerintem nem fog játszani már, akkor pedig egy minőségi balhátvéd kell, és szerintem számunkra csak ő jöhet számításba. Ilyen Bale-féléktől a hideg kiráz, volt pár jó meccs támadóként és máris idehoznák sokan..
Ez így nekem sehogy nem jön össze.

TS mint zsákbamacska. Oké, pont annyira, mint mindegyik igazolás. Mellesleg olyannyira felesleges, hogy van oda egy 35 éves Puyol, egy formáját kereső Piqué meg Mascherano, aki nem középhátvéd. Persze itt már nyilván az marad, és az esetek nagy részében elég is, de olyan, mintha a legfontosabb meccseken csak érződne, hogy erőltetett poszton játszik. Mindenesetre nem véletlenül emlegetik a középhátvéd posztot, Fontásék ide vagy-oda. Egyébként én a tavalyi szezon végén néztem viszonylag sok Milan meccset, akkor úgy éreztem, hogy átjátszhatatlan a brazil. Ja, Keita meg annyira tűri jól a padot, hogy a szezon végén dönt, hogy megy-e vagy marad. (Cannavaro meg Olaszországban tanult védekezni, 33 évesen ment a Realhoz, szerintem nagyon nem jó példa ide.)

Alba. Ha Abidalt vesszük alapnak, akkor nem tudom, hogy lehet ő minőségi ember, és miért ne lenne ő is zsákbamacska. Tekintve, hogy többet játszik középpályásként, mint védőként. Miért ne lehetne ő a mi Marcelo-nk, aki gyors, ügyes, ugyanakkor a védekezést csak hallásból ismeri, egy komoly szélső mellett meg életveszély. Hol lenne ez ahhoz a magabiztos dominanciához képest, amit éveken keresztül nyújtott Abidal? Pluszban ő is lehet vagy 170 centi. Szóval kb. azt csinálod Albaval, mint "mások" Bale-lel. Mondom ezt úgy, hogy én is a spanyolt preferálom, de elég sok fenntartásom van vele szemben. Az EB-n bizonyíthat.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.05.01. 18:30:35

visca el barca írta:romeu kapcsán neken az furcsa h dimatteo alatt még 1 percet sem játszott, AVB-nél meg alapember volt...
AVB nem fiatalítani akart? Akkor érthető a dolog.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.01. 18:25:54

romeu kapcsán neken az furcsa h dimatteo alatt még 1 percet sem játszott, AVB-nél meg alapember volt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.01. 18:08:27

Bale-t miért akarja mindenki leigazolni csilliárdokért? Ok, gyors meg tud beadni, PL-ben tökéletes, de itt szerintem meghalna, (Jessica) Alba harmadannyiba kerülne és sokkal jobb megoldás lenne.

Ha jön egy CB, akkor egyértelműen Thiago Silva a favoritom, de még David Luiz-nak is örülnék.

Egyre többet cikkeznek Llorente-ről, én örülnék is neki, de csak akkor, ha Messi visszamenne jobbszélre. Viszont ameddig Messi 70 gólt lő egy szezonban, addig felesleges őt visszatenni a szélre. Szóval a kis argentin mostani posztja nagyon érdekes, mert rengeteg előnye van, viszont néha egy kicsi hátrányt is jelent (Villa, Ibra szélen, Chelsea elleni meccseken senki sincs középen).

De ha már veszünk valakit előre, akkor csak van Persie-t (bár szerintem ő nem fog eljönni a Senal-tól), tökéletes lenne ide, középen és szélen is tud játszani (Senal-ban is sokat mozog a szélek felé, holland válogatottban meg alapból hátrébb játszik Huntelaar miatt), fejjel is veszélyes, rövid passzos játékot is érzi. Viszont Neymar-tól nagyon fázok.

Keita szerintem megy, a helyére Romeu-t hoznám vissza. Afellay meg remélem marad, a Cuenca - Tello kettősnél szerintem jobb (Tello-nál mindenképp), egy Messi, Villa, Sánchez, Pedro, Cuenca, Afellay hatos néha kiegészülve Iniestával, Fabregas-szal, szerintem elég. De én még Thiago-t is kipróbálnám a szélen.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.01. 17:11:26

Lejjebb láttam írva hogy Thiago Silváért 25+Keita. Noooooormális? Egyik legmegbízhatóbb, padot tűrő, jól fejelő, labdabiztos játékosunkat, meg még egy rakat pénzt küldenél egy számunkra felesleges, zsákbamacska emberért? Vele kapcsolatban egyetértek Bobbal, nem láttam még benne sosem azt, hogy most ő mennyire jó. Oké, egy jó védő, abban a csapatban, ahol most játszik, de hát Cannavaro is jó volt a Juvéban meg a VB-n.

Jordi Alba kötelező, mert Abidal szerintem nem fog játszani már, akkor pedig egy minőségi balhátvéd kell, és szerintem számunkra csak ő jöhet számításba. Ilyen Bale-féléktől a hideg kiráz, volt pár jó meccs támadóként és máris idehoznák sokan..

Középső védő szerintem se kell, van 3 minőségi emberünk oda, illetve Fontás ha felépül, valamint Bartra és Muniesa is jön fel az A-kerethez! Tito talán jobban fog bennük bízni, mint Pep, és több lehetőséget kapnak majd ( amit meghálálnak ).

HA Keita megy, akkor csakis Romeu, semmiféle Jonathan, semmiféle akárki más, csakis Romeu. Saját nevelés, magas, erős, jól fejel, jól passzol, egy Chelseaben is jól játszott AVB alatt, számomra meggyőző volt. De ha nem megy Keita, akkor nem...illetve szerintem ez lesz a nyár nagy kérdése, mert Keita 1-2 éven belül amúgy is lelép, meg kiöregszik, viszont Romeura nem lesz visszavásárlási opciónk már. Mondjuk most is 10 millióba fájna...de Keitáért is kapnánk sztem annyit a Milantól.

Előre senki nem kell, csak egy jó alapozás, felkészítés, és többnyire sérülésmentes szezon. Egy jó formában lévő Pedro tökéletes kiegészítés Messi és Alexis mellé, akik szerintem fix kezdők. Ott lesz még Villa, aki akár taktikailag is jelenthet változtatást, illetve Cuenca, aki baromi jól illeszkedik a játékunkba. Ez 5. Opció még Cesc, aki bizony sokszor megfordult idén elöl, illetve még Afellay, akivel kapcsolatban kérdés, hogy mennyire lesz használható, illetve vajon a szélen hasznos tud-e lenni. Tellonál mindenképpen hasznosabb, aki a meglepetés erejével sebességből meg tudott verni 1-2 védőt az első meccsein, azóta köze nincs semmihez, buta és technikailag és borzasztóan kevés hozzánk, felejtős. Jó lesz neki a B-csapat.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2012.05.01. 17:00:41

Llorente érdekes felvetés. Persze, hasonlít Ibrához a stílusa, de emberileg nem és az nagyon fontos tényező, mert ha alárendeli magát a csapatnak, amire a svéd nem annyira képes, akkor Llorente nagy erősítés lehetne, mert rendelkezik olan erényekkel amivel semelyik támadónk nem.
Az meg butaság hogy nem elég tecnikás, meg lassú..mert egyik sem igaz. Emlékszem egyszer nagyon meglepődtem, hogy mennyire és hányszor egymás után megverte Piquét a földön.
Nem azért lenne jó ő, mert innetől átállnánk az ívelgetős focira, hanem mert, ha érkezik egy két beadás(mert szokott) akkor több esélyünk van vele, illetve ő képes Messinek helyet csinálni adott esetben.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.01. 16:56:39

sjd írta: Ezt még egy meccsből nem vonnám le így, de nekem egyelőre ebben a 20 percben jobban tetszett a holland, mint a másik kettő

Igazolások:
-kell védő, de nem hoznék minden áron nagy nevet, mivel ez az a poszt, amivel a kicsiknél nagyon jól el vagyunk látva. Sajnos Pep viszont nagyon nem nyúlt hozzájuk, de sztem egy kis bizalommal Fontás/Bartra/Muniesa sokra viheti (ha valakit mégis hozni kell, Botiára szavazok)
-középpálya: Romeu-Keita cserét most aláírom, létszámban több ember itt se kell
-csatár: ismét leírom, Llorrente pont azért felesleges, mint Ibra.
És ez nem az, hogy nem illik a játékunkba, nem technikás, lassú stb., hanem h nem fogjuk rá építeni a játékot. Ha az lenne a menet, hogy Susaetához és Muniainhoz hasonlóan Pedro és Sanchez majd százával rugdossa be neki a labdákat, akkor lenne értelme, de így csak a pénz és a tehetség pocsékolása
Személy szerint egy Inzaghi-féle lesipuskást hoznék, jó indulósebességgel
(Bojan???)
Hozzám ezek a gondolatok állnak a legközelebb meg amit abidal is írt!

Védőt Alba (bár valóban a védekezésén lenne mit csiszolni) én Thiago Silvától egyáltalán nem estem hanyatt akármikor is láttam játszani!És persze mindenkinek lehet gyenge meccse, de most pl előttem van az Arsenal elleni "produktuma", amikor miután nem volt középpályás védekezése a Milannak, s jöttek az angolok a védelem tudott volna bizonyítani hát...Silva keringőzött jobbra balra, s nem igazán tudta megoldani a feladatát!De mondom ez csak 1 meccs, de nekem a Copán is nagy csalódás volt, de sokat írnak róla biztos a vezetésnek mg van az oka rá.De énn is jelenleg Fontás/Muniesa/Bartra 3asban jobban bíznék.

Llorente meg azért kicsit másabb mint Ibra, felépítésre lehetne hozzá hasonlítani, viszont többet mozog labda nélkül, s nem utolsó szempontból a védekezést sem veti meg.Szélen viszont nem tudna játszani, így valóban nem sok értelme lenne, viszont ne húzzuk le a baskot mert érzésem szerint jelenleg a legjobb spanyol támadó.
De támadót én nem igazolnék, Cuenca idén számomra óriási pozitív meglepetés, nagyon tetszett a játéka, Pedrot fel kell éleszteni :D Ott van még Tello-Afellay, meg Villa (aki lehetne akár egy Larsson féle rutin emberke a fiataloknak), egyáltalán nincsen gond a csatárszekcióban úgy gondolom


Keita helyett én is csak Romeut tudom elképzelni, Dos Santosnál fontos megjegyezni, hogy nem elég jó a fejjátéka, ha megy a mali játékos, hasonló erős fizikumú jól fejelő játékost hoznék.Ne feledjük Keita növeli a repertoárt, Dos Santos-szal nagyon nem lennénk előbbre.Vagy ha nem is Romeu de ahogy PUYOL is írta valami hasonló erős fekete bőrű játékost kellene találni, esetleg M'Villa csak hát ő a padra drága lenne, meg mindenkivel tárgyal.És val nem is jönne ide.Szóval akárhogy csűröm csavarom Romeu :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.01. 16:49:16

kilibarca írta:Gareth Bale tudom hogy már ő is feljebb lépett de ha ellehetne hozni reális áron akkor mindenképpen őt. Testfelépítése miatt nagyon kellene egy ilyen játékos gyors, erőszakos , jól fejelő.
Pont ezek azok az erények, amik ide nem szükségesek. Hagyjuk Bale-t, könyörgöm. Az Istenért sem tudnám itt elképzelni.
kilibarca írta:Támadó: Na itt vagyok bajba Llorente szimpatikus jó játékos de nem illik a játékunkba. Azért meg felesleges megvenni hogy jobb vagy baloldalra kitegyük szenvedni. Van Persie ugyanaz elmondható róla is csak még öreg,sérülékeny is nem is túlzottan szimpatikus és drágább is lenne Wengert ismerve.Őt nem szeretném itt látni.Ha annyira középcsatár kellene nekünk itt lesz Villa aki a legjobb spanyol középcsatár.
Ezzel egyetértek. :)

kilibarca írta:(a B-ből Rafinha simán veri Tello ,Cuenca, Affelay hármast)
Ezt honnan tudod ilyen biztosan? :shock:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.01. 16:20:59

Véleményem szerint prioritás a védelem megerősítése. Abidallal nem tudni mi lesz, így mindenképp balhátvéd kell, Alba tökéletes lenne szerintem.
Középső védő kérdés már kicsit összetettebb. Ugye van Puyol, Piqué, és Mascherano. Hozzájuk csatlakozik Fontás, plusz ha nagyon kell Busi is tud hátul játszani, bár ő ott nem életbiztosítás. A nyáron jön fel Muniesa, valamint Bartra is. Ez így akkor: Puyi, Piqué, Masch, Fontás, Muniesa, Bartra. És akkor ha Abidal tud játszani jövőre is, őt is besorolhatjuk középre, ugye játszott ő ott elég sokat amikor Puyi kidőlt. Szerintem középső bekk nem kell, a fiatalokkal meg kéne oldani.

Középpályára sem valószínű erősítés, Keita távozása esetén (ami benne van a levegőben eléggé) elég lehetne Jonathan, ugyanis ő is jön fel a nyáron, szerintem elég is lesz ő.

Még talán támadó érkezhetne, bár ott is ugye: Messi, Alexis, Villa, Pedro, Cuenca, Afellay, Tello. Én ő közülük talán csak Ibi távozását tudnám elképzelni. Én remélem senki se megy el előröl, meg tudjuk velük is oldani, plusz Cesc és Ini is tudna ott játszani.

Tehát én arra számítok, hogy érkezik Alba, és a fiatalokkal együtt kész a keret. Bár ha lesz "sok" távozó akkor érkezhetne több igazolás.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.01. 16:11:16

messideco írta:Azért tudott a két fiatal aránylag sok lehetőséget kiharcolni, mert Afellay már év elején, Villa az év kellős közepén sérült meg, míg Pedro és Alexis is sokáig küszködött sérüléssel, de jól tudod ezt te is :wink:
Ebben igazad van, de azt is tudom, hogy Pedro hogyan szorította ki Henry-t vagy Bojan Ibrát a kezdőből. Ebben a csapatban nincs senkinek bérelt helye (kivétel Messi) és egy rosszabb teljesítmény után könnyen lehet, hogy Cuencát fogjuk Afellay helyett nézni
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.01. 16:05:35

Azért tudott a két fiatal aránylag sok lehetőséget kiharcolni, mert Afellay már év elején, Villa az év kellős közepén sérült meg, míg Pedro és Alexis is sokáig küszködött sérüléssel, de jól tudod ezt te is :wink:
Afellay maradásában biztos vagyok, egyik fiatalt tartanám meg, másik mehetne kölcsönbe.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.01. 15:52:58

messideco írta:Afellay Cunci és Tello előtt van a sorban...
Ezt még egy meccsből nem vonnám le így, de nekem egyelőre ebben a 20 percben jobban tetszett a holland, mint a másik kettő

Igazolások:
-kell védő, de nem hoznék minden áron nagy nevet, mivel ez az a poszt, amivel a kicsiknél nagyon jól el vagyunk látva. Sajnos Pep viszont nagyon nem nyúlt hozzájuk, de sztem egy kis bizalommal Fontás/Bartra/Muniesa sokra viheti (ha valakit mégis hozni kell, Botiára szavazok)
-középpálya: Romeu-Keita cserét most aláírom, létszámban több ember itt se kell
-csatár: ismét leírom, Llorrente pont azért felesleges, mint Ibra.
És ez nem az, hogy nem illik a játékunkba, nem technikás, lassú stb., hanem h nem fogjuk rá építeni a játékot. Ha az lenne a menet, hogy Susaetához és Muniainhoz hasonlóan Pedro és Sanchez majd százával rugdossa be neki a labdákat, akkor lenne értelme, de így csak a pénz és a tehetség pocsékolása
Személy szerint egy Inzaghi-féle lesipuskást hoznék, jó indulósebességgel
(Bojan???)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.01. 15:33:11

Mit szívtál?
Rafinha egyszer vagy kétszer játszott a felnőtt csapatban.
Afellay Cunci és Tello előtt van a sorban...
"And my heart will leave you never."
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.05.01. 15:28:35

Szvsz kellene 1 középső védő, 1 balhátvéd, 1 támadó (leginkább baloldalra).

Khv.: T.Silva lenne a legmegfelelőbb ezzel mindenki egyetért szerintem csak az ára lehet akadály (25+Keita ennél többet nem adnék érte) .

Másik alternatíva lehet David Luiz nem sokkal rosszabb olcsóbb lenne az biztos , kevesebb tapasztalata van . Nálam ő a favorit mert Silvat nem hinném hogy normális áron ellehetne hozni.

Bhv.: Jordi Alba ugye a legvalószínűbb amit én nagyon nem értek . Nem azt mondom ,hogy minden Valencia meccset láttam de nem 1 nem 2őt láttam, balhátvédet Mathieu játszott nem is rosszul .

Gareth Bale tudom hogy már ő is feljebb lépett de ha ellehetne hozni reális áron akkor mindenképpen őt. Testfelépítése miatt nagyon kellene egy ilyen játékos gyors, erőszakos , jól fejelő.

Támadó: Na itt vagyok bajba Llorente szimpatikus jó játékos de nem illik a játékunkba. Azért meg felesleges megvenni hogy jobb vagy baloldalra kitegyük szenvedni. Van Persie ugyanaz elmondható róla is csak még öreg,sérülékeny is nem is túlzottan szimpatikus és drágább is lenne Wengert ismerve.Őt nem szeretném itt látni.Ha annyira középcsatár kellene nekünk itt lesz Villa aki a legjobb spanyol középcsatár.

Neymar nem vagyok fan egyáltalán nem is értékelem túl de ő legalább ott játszik ahová nekünk játékos kellene. Rosell szerintem mindenképpen megakarja venni vagy most vagy később. Hát akkor inkább még most kellene.Nincs nagyon más alternatíva akit szóba hoztak velünk.

Ez a 3 játékos lenne tudom elég kicsi az esély de kellene egy kis vérfrissítés.Távozók : Keita , Adriano ,Fontás
Tello ,Pedro,Affellay , Cuenca
ebből a négyesből kettő (a B-ből Rafinha simán veri Tello ,Cuenca, Affelay hármast). Perdo-t csak bevétel miatt adnám el. Vélemény :?:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kilibarca 2012.05.01. 16:52:13-kor.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.05.01. 15:15:04

LG írta:... Valóban Alba tűnik a legjobbnak a lehetőségeinkhez képest, de azért jó lenne több alternatíva is a posztra, hiszen őt sem lesz könnyű megszerezni, gondolom nem csak nekünk kéne. :roll:
Na igen... de manapság a Barcelona minden játékos álma!! és ezért nagyon sokat tettünk!
ha meg Katalán, az még jobb! Márpedig az!!!:)
Titi, Villa, Sanchez... őket is nagyon sok sztár klub szerette volna... de ők csak 1 helyre vágytak! Alba is így van ezzel sztem. :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Válasz küldése