Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2013.08.08. 17:21:47

Nem tudom, de nekem ez a Luiz elég labilisnak tűnt az egész konf. kupán, nem hinném, hogy pont ő hozná meg azt a stabilitást a védelem közepén, amire nekünk szükségünk van, mivel írtátok páran, hogy pont ez az egyik gyengéje, hogy szertelen. Volt már pár nevesebb edzője, egyiknek se sikerült beleverni, akkor nem tudom, hogy itt miért is lenne garantált (+ha már Mou pont nekünk engedi el, akkor sokat sejtető). Amikor láttam játszani mindig vártam mikor kap lapot, nem is sokat váratott magára. Egyik FA(?) meccsen, meg egy olyan alattomos vállast osztot ki szándékosan állra, hogy a gyereket le is kellett cserélni ha jól emlékszem. Nálam túl hentes a srác, nem kéne egy percig sem. De Maschból okulva és megkövetve őt, ha idejönne, kap egy esélyt tőlem is, de nem szimpatikus az ipse cseppet sem.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.08.08. 16:40:06

Jelenleg a megszerezhető védők közül David Luiz a legjobb, őt kell megszerezni ha ez lehetséges. Most nem kiegészítőnek keresünk védőt, hanem kulcsembert. A brazilnak jó képességei vannak, a szertelenségét pedig Martino majd kezeli.
Ha ő jön még akkor tényleg egy komplett, erős, és sehol nem lyukas keretünk lesz.
Amit én még máshogy csináltam volna, az a kapuskérdés. Valdes döntése értelmében mivel marad még egy évet biztosan, és utána az is biztos hogy elmegy, valamint Pinto életkorát tekintve is a következőt csináltam volna.
Idén nem hosszabbítani Pintoval, hanem elengedni és hozni Ter Stegent. egy évig Valdés mellett tanult volna be még nem első számú kapusként a német. Addig szokta volna a csapatot, a bajnokságot, a nyelvet. A kupában pedig védhetett volna.
Aztán jövőre az ingyen távozó Váldes helyére ingyen elhoztam volna Reinát. Így Stegen mellé 2. számú kapusnak, de megadva az esélyt a versengésre.
A németről köztudott hogy tehetséges, van potenciál benne, Reina pedig, bár nem mindig megbízható de sokat játszó második számú hálóőrnek tökéletes lenne ide. Ő is a mi fiunk.
Jó párost alkotnának ők ketten szerintem.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.08. 15:48:43

Akkor ez a témakör el is dőlt! :lol:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.08.08. 15:44:09

Sanama írta:Ne feltétlenül neked szól, csak témával kapcsolatos.
Ilyen esetben elég, ha idézések nélkül írsz egy hozzászólást. :mrgreen:

Silva esete nem egyszerű, igazából én is arra emlékszek, hogy azért nem kezdték meg a Milannal a tárgyalást, mert a brazil már korábban elígérkezett Leonardo párizsi megaprojektjébe, és az sem könnyített a helyzeten, hogy nem igazán lett volna kedvük Roselléknek felborítani a fizetési struktúrát, csak hogy ugyanannyit kínáljanak a játékosnak, mint a PSG.

Én inkább úgy ítélem meg, hogy tavaly sem voltak könnyű helyzetben, idén meg választhatnak egy nagyon rossz, és egy még rosszabb opció közül.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.08. 15:35:16

Ilyen Agger meg hasonlókkal azért ne viccelődjünk már...
úgy mondod, mintha kuttor atesz lenne.

van egy hatalmas lutri puyolunk, aki csoda, ha 3 meccset le tud játszani sérülés nélkül, és 35 évesen napról napra kopnak még jobban az erényei.

van egy pique, aki ha formában van, és a társa sem fogalmatlan, akkor [auto_cenzúra], de egyébként az utóbbi időkben ő is hullámzó.

van egy mascherano, aki meglepően jól helyt áll a védelemben is, de mégsem ez az eredeti posztja, ráadásul alacsony is.

vannak a fiatalok (bagnack,bartra,stb.) akik pedig null kilométeresek ezen a szinten.


lehet, picit sarkítottam, de ha neked agger vicc, akkor azt kell mondjam, hogy a komplett védelmünk alapjáraton egy vicc, ugyanis bőven erősítés lenne.

amúgy meg ott volt kolo toure, amorebieta, gallas, lugano, stb.
mind ingyen megszerezhetőek voltak.
ennyi erővel azok közül is hozhattunk volna egyet.

hiszen ha puyol nem lesz hadra fogható, marad egy masch-pique-bartra tengely a 60 meccses szezonra.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.08. 15:32:32

Mondjuk a kulisszák mögé nem látunk be, bizonyosan mehetett egyezkedés a menedzserével. Azt nem tudom elhinni, hogy úgy bonyolódott az egész, miszerint egy gombnyomással jeleztünk egy vételi összeget, amit a másik fél elutasított.

Te is tudod, hogy nehéz úgy egyezkedni az eladóval, ha nincs akarat a játékos részéről. Jó példa erre Fabregas esete.

Egyébként gondolom, hogy az itt ajánlott összegből sem halt volna éhen.
Legfeljebb mi fórumozók küldtünk volna karácsonyi csomagot neki, ha fogytán lett volna a javadalmazás. :wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.08. 15:22:58

Alcantara írta:
Sanama írta:Én úgy emlékszem, hogy akkor is ment az, hogy nem adjuk meg az 5millával több pénzt, amit a csapat kért.
Én meg úgy, ahogy leírtam, de az igaz, hogy mi nem adtunk volna több pénzt, mint a PSG. Viszont ő akkor sem foglalt állást semmilyen irányban.
Nyilván megfelelt neki az az elképesztő fizetés, amit ott ígértek.
Itt azért nonszensz lett volna, hogy egy Xavi elé kerüljön a fizetési listán!
De ehhez hozzátartozik, hogy a Barca nem is jutott el odáig, hogy szerződést tegyen le elé. Azt meg nem elhet elvárni mindenkitől, hogy mindent megtegyen a Barcáért, és visszamondjon egy ilyen lehetőséget, mialatt egyáltalán nem lehet benne biztos, hogy a Barca fog tenni egy olyan ajánlatot érte, amit a Milan el fog fogadni.

Abban igazad van, hogy olyat nem mondott, hogy csak a Barca, meg hasonlók. De épp erről írtam most.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.08. 15:21:39

Sanama írta:Én úgy emlékszem, hogy akkor is ment az, hogy nem adjuk meg az 5millával több pénzt, amit a csapat kért.
Én meg úgy, ahogy leírtam, de az igaz, hogy mi nem adtunk volna több pénzt, mint a PSG. Viszont ő akkor sem foglalt állást semmilyen irányban.
Nyilván megfelelt neki az az elképesztő fizetés, amit ott ígértek.
Itt azért nonszensz lett volna, hogy egy Xavi elé kerüljön a fizetési listán!

A kérdést eldöntendő, majd csak idetéved egy fórumer és megmondja mindkettőnknek a frankót! :wink:
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.08. 15:18:27

djtrack írta:idén Luizt kell megvenni jövőre meg Agger gyereket mert akkor már nem számolhatunk Puyollal mert csak eljár felette az idő sajnos meg idén is sokat volt sérült . a Celeb Pique ha idén nem kapja össze magát akkor meg lapátra. amióta Sááááákirája van azóta agyatlan.....
Jövőre Agger 30 éves lesz. Elég biztató egy átigazolási politikát folytatnál. :lol:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.08. 15:14:00

Alcantara írta:Silva tavaly sem akart idejönni. Érdeklődés volt utána, de ő Leonardo (és egy talicska euro) miatt a PSG-t választotta.

Én inkább azt nem értem minek kellett az idén is utána futni. Aki nem akar ne jöjjön ide, nem kell ezt erőltetni, egyen pénzt máshol.
Én úgy emlékszem, hogy akkor is ment az, hogy nem adjuk meg az 5millával több pénzt, amit a csapat kért.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.08. 15:09:56

Silva tavaly sem akart idejönni. Érdeklődés volt utána, de ő Leonardo (és egy talicska euro) miatt a PSG-t választotta.

Én inkább azt nem értem minek kellett az idén is utána futni. Aki nem akar ne jöjjön ide, nem kell ezt erőltetni, egyen pénzt máshol.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.08. 14:48:25

barca99 írta:
visca el barca írta:szted mi a megoldás?
Fogalmam sincs, de a véleményem az, hogy nincs jó megoldás. Luiz nyilván sok pénz, 35-40 millió euró, több, mint amennyit a képességei sugallnak. Pedig ez nagyjából korrekt ár lenne érte, legalábbis figyelembe véve, hogy a Chelsea előnyben van azzal, hogy nekünk kell egy védő, és nem igazán van alternatíva. A probléma az, hogy nem igazán tűnik úgy, hogy egyáltalán el akarják engedni, ilyenkor nem nagyon lehet mást csinálni, ha kell, akkor egy ésszerűtlen, 50 millió körüli, de inkább feletti összeggel kell bekopogni. Csak akkor megint ott vagyunk, hogy nagy pénzért hozunk egy olyan játékost, aki jó indulattal is az elit kategória alján van. Még most sem tart ott, hogy valahol kirobbanthatatlan emberként számoljanak vele. És akkor ugye még az sem biztos, hogy egyáltalán elengedik bármennyiért.

Az, hogy nem pénzügyi akadály egy védő igazolása, az nem azt jelenti, hogy addig emeljük tíz milliókkal a tétet, amíg rá nem bólintanak.
Ne feltétlenül neked szól, csak témával kapcsolatos.

Az egész védő kérdést elszabták szépen tavaly... Tudta mindenki, hogy kell már akkor is egy védő, mert Puyol már régen túl van a csúcson, Piqué kiszámíthatatlan, Abidal nem egészséges, Mascherano kényszerbekk... Ott volt Thiago Silva, akit simán meg lehetett volna venni, csak ment a zsugoriság, meg a nagyképűség, hogy na majd mi megmutatjuk... láthatjuk mi lett belőle.
Itt vaguynk egy évvel később, és semmivel sem beljebb, sőt van -1 Abidalunk.

Kicist azt érzem, ami anno ment a csatár poszton Eto'o után, sőt még most is, mert megmondom őszintén azóta se találunk normális embert előre, talán most Neymar.
Villat is egy évvel később hozták, mint kellett volna, most el akarták játszani ugyanezt Silvával, csak a PSG szépen bemutatott. Luiz se fog jönni, ebben majdnem biztos vagyok, és itt ki is lett lőve a minőségi lehetőségek sora.

Ilyen Agger meg hasonlókkal azért ne viccelődjünk már...

Ezekután mást nem tudok mondani, mint hogy megérdemli a vezetőség, hogy ilyen szituba került. Tavaly nem tudom mennyire volt Silva ára, de gondolom sokkal barátibb lett volna, mint a mostani lehetőségek.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.08.08. 14:27:20

visca el barca írta:szted mi a megoldás?
Fogalmam sincs, de a véleményem az, hogy nincs jó megoldás. Luiz nyilván sok pénz, 35-40 millió euró, több, mint amennyit a képességei sugallnak. Pedig ez nagyjából korrekt ár lenne érte, legalábbis figyelembe véve, hogy a Chelsea előnyben van azzal, hogy nekünk kell egy védő, és nem igazán van alternatíva. A probléma az, hogy nem igazán tűnik úgy, hogy egyáltalán el akarják engedni, ilyenkor nem nagyon lehet mást csinálni, ha kell, akkor egy ésszerűtlen, 50 millió körüli, de inkább feletti összeggel kell bekopogni. Csak akkor megint ott vagyunk, hogy nagy pénzért hozunk egy olyan játékost, aki jó indulattal is az elit kategória alján van. Még most sem tart ott, hogy valahol kirobbanthatatlan emberként számoljanak vele. És akkor ugye még az sem biztos, hogy egyáltalán elengedik bármennyiért.

Az, hogy nem pénzügyi akadály egy védő igazolása, az nem azt jelenti, hogy addig emeljük tíz milliókkal a tétet, amíg rá nem bólintanak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.08. 14:20:14

djtrack írta:idén Luizt kell megvenni jövőre meg Agger gyereket mert akkor már nem számolhatunk Puyollal mert csak eljár felette az idő sajnos meg idén is sokat volt sérült . a Celeb Pique ha idén nem kapja össze magát akkor meg lapátra. amióta Sááááákirája van azóta agyatlan.....
=D>

Amúgy mi értelme van belinkelni egy spanyol cikket? Legalább leírnád tömören a lényegét... :roll:
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2013.08.08. 14:03:13

idén Luizt kell megvenni jövőre meg Agger gyereket mert akkor már nem számolhatunk Puyollal mert csak eljár felette az idő sajnos meg idén is sokat volt sérült . a Celeb Pique ha idén nem kapja össze magát akkor meg lapátra. amióta Sááááákirája van azóta agyatlan.....
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.08.08. 13:54:55

bocs, hogy levagyok maradva de ki az a Masi és Depay?
Erre csak ennyit tudok írni: BDSRSTNT :D

41 milla elég sok, de ez van, ki kell csengetni érte, de szerintem se lesz ez elég Porqué-nek.
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.08. 13:54:00

Masi meg Depay ( őket én ajánlottam ) 20-20 évesen fifába majd 25 millát érnek és 88-91 es skillesek :D
Kép
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.08.08. 13:50:49

bence-barca írta:
visca el barca írta: szted mi a megoldás?
Masi. (Ha már Depay nem jön ezen a nyáron.)







:mrgreen:
bocs, hogy levagyok maradva de ki az a Masi és Depay?
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2013.08.08. 13:49:41

Sajnos a srác sorsa a görénytől függ. :( :( :( :( És ő nem nagyon akarja eladni,főleg nem nekünk.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.08.08. 13:48:20

visca el barca írta:
szarvasember írta:Hivatalos:FC Barcelona 41 milliót ajánlot David Luizért!! EZ hivatalos,transfermarkt oldalán jelent meg!
ha ez igaz, akkor örölük neki. mindazonáltal továbbra is tartom, hogy ennyiért nem fogják eladni. ha pedig nem jön, akkor abbol építkezünk ami van.
Ez jó megoldás?41 millióért?
Fél éve még mindenki nevetett Luizon...
Sokkal inkább Agger 20-ért, hogy ne két "agyilag rokkant" legyen a középhátvédünk...
Remélem annyiért nem hozzuk el...
Forca Barca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.08. 13:10:06

szarvasember írta:Hivatalos:FC Barcelona 41 milliót ajánlot David Luizért!! EZ hivatalos,transfermarkt oldalán jelent meg!
ha ez igaz, akkor örölük neki. mindazonáltal továbbra is tartom, hogy ennyiért nem fogják eladni. ha pedig nem jön, akkor abbol építkezünk ami van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2013.08.08. 12:50:28

S.Agüero írta:
szarvasember írta:Hivatalos:FC Barcelona 41 milliót ajánlot David Luizért!! EZ hivatalos,transfermarkt oldalán jelent meg!
Jól hangzik, viszont ezt most meglestem, de csak azt írják benne, hogy a brit médiára hagyatkozva, állítólag hivatalos ajánlatot tettünk. Sántít nekem.
Hátha nem kacsa :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.08. 12:46:47

szarvasember írta:Hivatalos:FC Barcelona 41 milliót ajánlot David Luizért!! EZ hivatalos,transfermarkt oldalán jelent meg!
Jól hangzik, viszont ezt most meglestem, de csak azt írják benne, hogy a brit médiára hagyatkozva, állítólag hivatalos ajánlatot tettünk. Sántít nekem.
Válasz küldése