Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.03.12. 15:42:37

http://www.sport.es/es/noticias/inglate ... ie-3178189
Ha jól értem a cikket, akkor RvP szerződésébe bele van foglalva egy olyan pont, miszerint ha a MU nem jut be a BL-be, ingyen távozhat. :-k
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.11. 16:22:55

Sanama írta:
2) Jelenlegi Xavit ő pl ki merné rakni a kezdőből, Piquét is,stb...
Pep alatt Xavi még többet játszana. Erről beszélt, hogy nem lenne szíve őt a padra ültetni.

szerintem nem hülye, EZT a mostani Xavit már ki merné hagyni. Ennél többet meg nem tudna játszani senkinél, mert rengeteget van a pályán.
Én így gondolom,de mindegy, nem kell idevenni Pep-et,felesleges. Nyilván egy agyonnyert társaságot nem tudna már ő sem annyira motiválni,ez tény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.03.11. 16:11:08

2) Jelenlegi Xavit ő pl ki merné rakni a kezdőből, Piquét is,stb...
Pep alatt Xavi még többet játszana. Erről beszélt, hogy nem lenne szíve őt a padra ültetni.


ui: még azért azt hozzá szerettem volna tenni, hogy lehet itt szidni az edzőt amúgy. De ilyen csapat nincs a világon, aki 3éven belül 2x nyert meg mindent (oké, 1 kupa nem sikerült.) A mostani Bayern sem ilyen, szóval lehet Martinot fikázni, de tartom, hogy ha most esetleg Pep visszajönne, neki sem nagyon menne ezzel a kerettel még egyszer.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.11. 15:03:15

visca el barca írta:
Chino írta: Figyelem most FM-ezek egyet! :mrgreen: Ha ki tudnánk állítani egy ilyen kezdőt, mind minőségben, mind mentálisan is erős lehetne.
Ter Stegen Alves-Piqué-Hummels/Vertonghen-Alba Busi-Ini-Cesc Neymar-Messi-Alexis
ez ua. a kezdő mint most. ua. a "léhűtő", motiválatlan társaság. :D
Nem egészen. Ter Stegenben biztos hatalmas bizonyítási vágy lesz, a középső védő posztot pedig egy emberrel is meg lehet szilárdítani. Piquével nem igazán az a baj, hogy jóllakott, hanem egy megfelelő társ hiányzik mellé. Ráadásul egy Martinezzel mondjuk még versenyhelyzet is kialakulhatna, mert az a srác amellett, hogy hatalmas tehetség nem egy taknyos kölyök 0 tapasztalattal. Most persze hogy teljesen bérelt helye van a kezdőben egy (valljuk be, sajnos) kiöregedett Puyol, egy rutintalan, fiatal Bartra és Mascherano mellett. Most neki kell a védelem vezérének lenni, amire ő teljesen alkalmatlan. Alba tökéletes, tehermentesítésnek ott van Adriano, akivel nem romlunk hatalmasat minőségben és nem lehet egyikükre sem mondani, hogy motiválatlanok. Alvessel nem lehet mit csinálni. Jobb játékos oda nincs elérhető.

A kp-n a Cesc-Ini párosnál nem kell/lehet jobb. Nem nagyon emlékszem olyan meccsre, ahol ők párban ne pozitív irányban lógtak volna ki a csapatból, főleg az előbbi. (habár ilyen-olyan okok miatt nem sok lehetőség volt erre) Ott egyedül Busi, aki inkább hajlamos a kényelmes játékra. Elöl Neymarra és Alexisre nem igazán jellemző hogy motiválatlanok vagy kevesek lennének. Rajtuk minden látszik csak nem ez. Ezért is örültem Pedro kicsit háttérbe szorulásának. Messi meg Messi. Ki lehet tenni a csapatból, de...

Amellett úgy gondolom, ha a csapat többsége hajt és akar az a többiekre is átragad. Másrészt ennél komolyabb változtatásokat nem lehet idén nyáron végrehajtani, de ezzel is bőven előbbre lennénk. Az, hogy utána mit kell változtatni pedig kirajzolódik és a következő nyár feladata lesz. Reméljük egy normális, de lehetőség szerint szilárd vezetőséggel.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.11. 14:31:35

Chino írta: Figyelem most FM-ezek egyet! :mrgreen: Ha ki tudnánk állítani egy ilyen kezdőt, mind minőségben, mind mentálisan is erős lehetne.
Ter Stegen Alves-Piqué-Hummels/Vertonghen-Alba Busi-Ini-Cesc Neymar-Messi-Alexis
ez ua. a kezdő mint most. ua. a "léhűtő", motiválatlan társaság. :D

ugy vélem, hogy amíg a piqué, iniesta, xavi, busi, pedro, messi fogatból legalább 3 ember nem kerül ki tartósan a kezdőből, nagy változások nem lesznek a játékot illetően. vagy formációt kell váltani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.11. 14:18:51

Cooh írta: A fiatalokkal az a baj, hogy nem "harapnak", nem mernek nagyon váratlant előhúzni, csak a biztos, inkább vissapassz vagy oldalra. Bartra érthetetlen okból kevés lehetőséget kap, pedig már közel ott tarthatna (nem, nincs egy szinten vele), hogy Puyol helyett lenne alap ember. Én egy középső csatárt is igazolnék (aki magas ergo fejjel is veszélyes és a 16-oson kívül is elereszti a lábát), védelem megerősítése adott, talán Hummels aki mozdítható és nem is rossz játékos. Sergi Robertoban sajnos nem látok semmi fantáziát/kimagaslót. Song (ha megy) helyett nehéz lenne mást találni erre a posztra, de Masc.-nak ez az eredeti posztja. (Tourét sajnálom, hogy elengedék, jobbnak tartottam Businál, és ha megkapta volna a szabadabb játékot, lehet, hogy most előrébb lennénk)

Rafinha ezért lehet más mint a többi fiatal, akit kölcsönbe adtunk. Ezért is voltam korábban a kölcsönadások ellen, mert szinte mindenki elkallódott. Rafa viszont szinte végigjátszotta az egész szezont kezdőként és húzóembere lett a Celta-nak. Neki már más a mentalitása ilyen szempontból, ezért bízhatunk joggal abban, hogy ő nem a Dos Santos-Sergi Roberto féle típusba fog tartozni.
Szívem szerint én inkább Songot tartanám meg és akkor érkezhetne két védő. Egy rutinosabb, minőségi center, és mondjuk Martinez. Masch-ért már bejelentkeztek és annyit minimum kapnánk a Napolitól, mint amennyiért Song-ot el tudnánk passzolni. A vkp poszton azért inkább elnézném őt, mint az argentint.
Így meglenne egy olyan gerinc, ami még sikeréhes.

Figyelem most FM-ezek egyet! :mrgreen: Ha ki tudnánk állítani egy ilyen kezdőt, mind minőségben, mind mentálisan is erős lehetne.
Ter Stegen Alves-Piqué-Hummels/Vertonghen-Alba Busi-Ini-Cesc Neymar-Messi-Alexis Emellett pedig szinte minden posztra lenne megfelelő képességű ember. Mondjuk egy Martinez/Masch, Bartra, Adriano, Montoya, Song, Rafinha, Xavi, Pedro, Tello/Deulofeu így hasraütés-szerűen nem tűnne rossznak. Ráadásul taktikai variációs lehetőségekre is bőven nyitott lenne a keret.

Egy kicsit elkalandoztam, az egészből azt akartam kihozni, hogy 2-3 igazolással (amiből egy már le van zsírozva) sok változtatást lehetne eszközölni, ergo nem feltétlenül a sok játékoscsere lehet megoldás, ráadásul jövőre Neymar is jobban beilleszkedne.
Viszont kellenek olyan dolgok, amikben igenis váltani kell. Xavitól elvenni a stabil kezdőtagságot, folytatni az elkezdett elképzeléseket, megtalálni az egyensúlyt a csapaton belül például a rotációban.
Forca Barca!!!!
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.03.11. 13:39:21

Sanama írta:
Rivaldo11 írta:Bár jön Ter Stegen, meg ugye egy védő(...) a legfontosabb mégis az lenne, hogy "vérszemet", meg győzniakarást igazoljunk...ez az, ami igazán hiányzik.
Ez igaz. De most ezt kiben látnád?
Rijkaard után sem jött olyan nagy igazolás , Pepet leszámítva, egy Alves volt aki annak mondható volt. A keret magja akkor is ez volt, és most is nagyjából hasonló.

Akkor annyival volt könnyebb helyzet szerintem, hogy olyan játékosok voltak Rijkaard utolsó évében a keretben, akik győzni jöttek Barcelonába, de még nem győztek. (Henry,Yaya), és akkor még azért Messi sem az a Messi volt, aki most. Ráadásul a Xavi-Iniesta duó, és a spanyol vonal is akkor indult el felfelé az EB-n.
Ezzel szemben most szerintem sokkal nehezebb a helyzet. Az Alves-Piqué-Busi-Ini-Xavi-Messi-Pedro vonal tényleg mindent megnyert, és ha megnézzük, az idei és még jövő évi csapatban is ők alkotják majd az alapot, talán Xavi-Fabre csere lesz. Ilyen keretek között igazolhatunk bárkit, Hummels-Vidal-Ter Stegen, az edzőnek sokkal nehezebb dolga van, mert a csapat nagy része egyszerűen jól van lakva. Állítom, ha most jönne Pep, közel sem lenne annyira sikeres, de ez már más téma.
Nem mondom, hogy lehetetlen feladat, de sokkal többet kéne foglalkozni az egyéni szellemi dolgokkal, szerintem.(bár nem tudom, hogy mennyire foglalkoznak ezzel, lehet hogy kva sokat)

UI: én most a legnagyobb lehetőséget tényleg abban látom, hogy a fiatalaokat felküldeni, akik harapnak. Rafinha mindenképp, Bartranak is sokkal több lehetőséget adnék ezekután. Előre meg nem tudom... Halilovicra nagyon kiváncsi lennék, de az még minimum 2év, mire ő első csapatba kerülhet. És Puyolt nem engedném el amerikába focizgatni. Rögtön odaültetném az edzői stábba...
A fiatalokkal az a baj, hogy nem "harapnak", nem mernek nagyon váratlant előhúzni, csak a biztos, inkább vissapassz vagy oldalra. Bartra érthetetlen okból kevés lehetőséget kap, pedig már közel ott tarthatna (nem, nincs egy szinten vele), hogy Puyol helyett lenne alap ember. Én egy középső csatárt is igazolnék (aki magas ergo fejjel is veszélyes és a 16-oson kívül is elereszti a lábát), védelem megerősítése adott, talán Hummels aki mozdítható és nem is rossz játékos. Sergi Robertoban sajnos nem látok semmi fantáziát/kimagaslót. Song (ha megy) helyett nehéz lenne mást találni erre a posztra, de Masc.-nak ez az eredeti posztja. (Tourét sajnálom, hogy elengedék, jobbnak tartottam Businál, és ha megkapta volna a szabadabb játékot, lehet, hogy most előrébb lennénk)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.11. 13:34:18

Marquinhos mi nem akartunk annyira,ha komolyan gondoltuk volna, akkor jött is volna. A psg utána jelentkezett be,miután kizártuk az igazolását. kár.

Alves-Piqué-Busi-Ini-Xavi-Messi-Pedro
Most ebből Xavi-Pedrot le lehet nyáron építeni,értem ezalatt,hogy nem szabad kezdőnek lenniük, Alvest meg idén,vagy jövőre eladni,és akkor már majdnem felére redukálódott a jóllakottak száma. Messit nyilván nem rakjuk ki, nem is kell, Iniesta viszont 2 év múlva szintén kifelé megy, Businak konkurencia kell (nem Song-féle bohóc), Piqué mellé meg egy Hummels pl.
De azt sem bánnám,ha radikális dolgok történnének,és jönne mondjuk egy Hummels-Martinez kettős hátra! Akkor már csak Messi-Iniesta-Alves lenne "jóllakott". Ez nem vészes már.

Többi játékos meg mitől lenne jól lakva? Alba,Alexis,Neymar, Stegen nem igazán nyerték agyon magukat. Szóval meg lehet ezt oldani 3-4 igazolással, Cesc erőltetésével, Rafinha próbálgatásával.
Meglátjuk.

Pep nem biztos hogy sikeres lenne,ha most jönne,de:
1) lehet nem is lenne ilyen leengedés,mert nélküle nem valószínű az ilyen szintű dominancia,ami kupákban is megmutatkozott.
2) Jelenlegi Xavit ő pl ki merné rakni a kezdőből, Piquét is,stb...

Mondom, kapus jön, két védő, Cesc és Rafinho erőltetése már elindíthat valami változást.
Jövőre meg Alvest is le lehet váltani, akár Sánchez helyére is jöhetne egy kun.
Vannak itt lehetőségek,csak cselekedni kéne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.11. 13:22:22

Sanama írta:[Az Alves-Piqué-Busi-Ini-Xavi-Messi-Pedro vonal tényleg mindent megnyert, és ha megnézzük, az idei és még jövő évi csapatban is ők alkotják majd az alapot
ez itt a lényeg. amig ennek a tengelynek a nagy része marad és kezdő lesz, semmi nem fog változni. lehet ha idén nem nyernek semmit, akkor jövőre csak ugy dacból odadörrentenek egyet, de én nem tartom valoszinunek...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.03.11. 12:34:28

Rivaldo11 írta:Bár jön Ter Stegen, meg ugye egy védő(...) a legfontosabb mégis az lenne, hogy "vérszemet", meg győzniakarást igazoljunk...ez az, ami igazán hiányzik.
Ez igaz. De most ezt kiben látnád?
Rijkaard után sem jött olyan nagy igazolás , Pepet leszámítva, egy Alves volt aki annak mondható volt. A keret magja akkor is ez volt, és most is nagyjából hasonló.

Akkor annyival volt könnyebb helyzet szerintem, hogy olyan játékosok voltak Rijkaard utolsó évében a keretben, akik győzni jöttek Barcelonába, de még nem győztek. (Henry,Yaya), és akkor még azért Messi sem az a Messi volt, aki most. Ráadásul a Xavi-Iniesta duó, és a spanyol vonal is akkor indult el felfelé az EB-n.
Ezzel szemben most szerintem sokkal nehezebb a helyzet. Az Alves-Piqué-Busi-Ini-Xavi-Messi-Pedro vonal tényleg mindent megnyert, és ha megnézzük, az idei és még jövő évi csapatban is ők alkotják majd az alapot, talán Xavi-Fabre csere lesz. Ilyen keretek között igazolhatunk bárkit, Hummels-Vidal-Ter Stegen, az edzőnek sokkal nehezebb dolga van, mert a csapat nagy része egyszerűen jól van lakva. Állítom, ha most jönne Pep, közel sem lenne annyira sikeres, de ez már más téma.
Nem mondom, hogy lehetetlen feladat, de sokkal többet kéne foglalkozni az egyéni szellemi dolgokkal, szerintem.(bár nem tudom, hogy mennyire foglalkoznak ezzel, lehet hogy kva sokat)

UI: én most a legnagyobb lehetőséget tényleg abban látom, hogy a fiatalaokat felküldeni, akik harapnak. Rafinha mindenképp, Bartranak is sokkal több lehetőséget adnék ezekután. Előre meg nem tudom... Halilovicra nagyon kiváncsi lennék, de az még minimum 2év, mire ő első csapatba kerülhet. És Puyolt nem engedném el amerikába focizgatni. Rögtön odaültetném az edzői stábba...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.11. 11:06:44

ezért kellett volna anno megvenni markinnyoszt, a psg-ben alig játszik. de hát biztos neki is éhezik a családja... :? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.11. 10:52:40

Majd elhiszem ezeket,ha aláírta a szerződését. Nem hogy Hummels jövetelében,de konkretan védő érkezésében is kételkedek,az elmúlt évek tapasztalatai miatt.


Mangala olyan 40 minimum lesz,de inkább 50,meg is tudom érteni. A porto meg jól csinálja,mert így is megveszik a játékosaikat,hogy duplaáron árulják őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.03.11. 10:45:32

Akkor Mangala mibe fog fájni annak aki megveszi :D? Dortmundból amùgy nehéz lesz igazolni, mert nem fogják hagyni, hogy szétkapkodják még azt a kicsit is ami maradt belőlük... Majd a nyár megválaszolja, hogy milyen mozgások lesznek felétek. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.11. 10:24:46

Charlie írta:"Mundo Deportivo: Hummels has informed teammates of his desire to join Barcelona"
C.
ó hát az nekem is vágyam :lol: informáltam is róla a szomszédokat :D

amugy szerencse h védőt kell venni, ott még nem szabadultak el az árak. kivéve a portót :lol: ott mindig 2x annyit kérnek mint amennyit valójában ér :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.03.11. 08:44:45

"Mundo Deportivo: Hummels has informed teammates of his desire to join Barcelona"
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 22:23:04

A Thiago-téma már lerágott csont. Nem volt olyan egyszerű az az ügy, hogy csak úgy gondoltuk és eladtuk. Senki nem véli úgy, hogy majd Roberto lesz itt Xavi utódja, de amíg Rafinha kölcsönben van Denis és Halilovic (vele amúgy se nagyon kell még számolni vagy két évig a nagyoknál) a B-ben, nem nagyon van 4. ember oda a kp-ra szóval egyelőre szükség van rá. A horvát srácra amúgy nagyon kíváncsi leszek. Pont akkor jöhet majd képbe, amikor Xavi már valszeg visszavonul vagy elmegy levezetni és Ini is már 30 fölött lesz.

Alvesre lehet mondani, hogy nem tud beadni, nem ér vissza, de a pozitívumokat olyan szépen elhallgatja a legtöbb fórumozó. Pedig van belőle nem kevés.
Meg lehet kövezni, de én van der Wiel-t tudtam volna leginkább elképzelni oda, szerintem illett volna a játékba. Mondjuk sosem tudjuk már meg. A PSG gondoskodott róla.
Cuadradonak én két meccsét láttam idén. Egyik haverom nagy Fiorentina drukker, de ő sincs annyira elájulva tőle. A védekezésünk nem lenne vele stabilabb és amennyit láttam a kombinatív játékban Alves és ő ég és föld.
Forca Barca!!!!
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.03.10. 21:51:50

visca el barca írta:ennyi pénzből nem tudsz a mai árak mellett 5 minőségi játékost venni.
Minőségi játékos ott kezdődik, hogy 40-50 milla... Mi is megyünk Pogbáért úgy néz ki, de már 60 ról irnak, mert hát a PSG is megy érte. #-o Egyszerűen nem lehet klasszis játékost venni már normális áron. Maximum úgy, hogy van egy elfogadható 30-40 millás kivásárlási ára azt csókolom. Amúgy meggyőződésem, hogy a barca élete hibája volt eladni Thiagót. Az a játékos lett volna az igazi Xavi klónotok nem ez a Ronerto gyerek... Nálunk is irnak 2-3 lehetséges érkezőt amúgy...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.10. 19:55:34

Bár jön Ter Stegen, meg ugye egy védő(...) a legfontosabb mégis az lenne, hogy "vérszemet", meg győzniakarást igazoljunk...ez az, ami igazán hiányzik.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.03.10. 19:42:58

hank1ee írta: De Cuadrado valóban jobb választás lenne, csak bírjuk kifizetni! :)
Őt amúgy látta is már valaki játszani több meccsen keresztül? Én bevallom, sose láttam, úgy rémlik hogy valaki mondta, hogy sokszor jobb szélsőt játszik nem is védőt, meg láttam róla egy youtube videót a cikk alatt amikor szó volt róla. Az alapján viszont engem nagyon nem győzött meg, abba a kemény 5 percbe minden második megmozdulása egy csel volt ami után jól megtolta, aztán vagy eladta, vagy mellélőtte. De na, nem úgy tűnt mint aki képes lenne Alvest pótolni. Mert amúgy lehet szidni a beadásai miatt, de a passzjátéka az elsőrangú. Sokszor olyan kényszerítőket, háromszögeléseket nyom le a többiekkel mintha itt nevelkedett volna, Montoyának se megy ennyire ez a játék mint neki. És lehet, hogy Cuadrado többször visszaér, de ha a támadásépítésben meg nulla lesz szinte, akkor ő sem jó választás. Erre gondoltam amúgy még egy másik hsz-emben amikor írtam, hogy attól még hogy motiváltabb játékos jön, nem biztos hogy az előrelépés lesz a csapat szempontjából, mert futkoshat mint a veszett egér egész meccsen, ha nem képes a Barca játékát játszani. Alexissel is ez a baja sok mindenkinek, hogy nagyon nem passzol a gépezetbe. Az 5 perc youtube videó alapján amit meg róla láttam - ne savazzatok ezért kérlek :lol: - nem úgy tűnt, hogy azok a csávó erősségei, amiket aztán itt kamatoztatni is tudna majd. De aki látta már játszani az leírhatná mit tud, kíváncsi vagyok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.03.10. 22:55:32-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.10. 19:39:56

mvik írta:kb. 100 millió lenne új játékosokra. ebből kéne két középhátvéd (pl. Hummels, Vertonghen, Mangala, Inigo Martinez négyesből 2-t), ha Song és esetleg Masche is elmegy én elhoznám Luiz Gustavot mert tavaly elég jól nyomta a Bayernbe és őt a védelemben is simán be lehet vetni (nem úgy mint Songot), jobb hátvédnek én a legjobban Azpilicuetanak örülnék csak attól félek őt nem engedné el a Chelsea, meg hoznék egy vérbeli magas középcsatárt hogy legyen egy kis taktikai variációra is lehetőség, legjobban Müllernek örülnék de sokallom érte a 45-50 milliót, esetleg meg lehetne próbálni Mandzukicot bár ő nem nagy technikai zseni, de Lewandowski érkezésével könnyeben ellehetne hozni.
ennyi pénzből nem tudsz a mai árak mellett 5 minőségi játékost venni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 19:30:47

mvik írta:mehetnének a töltelék emberek is név szerint Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello (őt azért visszavásárlási opcióval hátha még lesz belőle vmi). ezekből a játékosokból (piaci értéket nézve) kb. 55-60 milliót lehet keresni (ezt úgy számoltam h Masche/Song kettős közül csak az egyik megy el) plusz akkor még az a kb. 40 millió ami évente van igazolásokra, tehát kb. 100 millió lenne új játékosokra.
Piaci értéket nézve...Egyébként teljességgel kizárt, hogy az általad említett összeget megkapjuk ezekért a játékosokért. A Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello négyes eladását előszeretettel kalkulálja be mindenki a nyárra. Logikus lenne, de kérdés, hogy mindegyikük távozni fog-e. A másik, hogy Dos Santos eddig semmi érdemlegeset nem mutatott, plusz idén még hosszúra nyúló sérüléssel is bajlódik. Nagyon maximum 3 milliót kaphatunk érte. Afellay és Cuenca szintén zenész ilyen szempontból. Igaz ők már villantottak valamit korábban, de sajnos egyikük sem tudott megragadni és szintén mindketten súlyos sérüléssel bajlódtak.
Tello idén alig játszik, amikor pedig igen, akkor is értékelhetetlen produktummal áll elő. Tavaly legalább összeszorgoskodott 7 gólt, ha jól emlékszem és voltak viszonylag jó meccsei. De így elég necces, hogy jó áron adjuk el. Ezért a négy játékosért reálisan nézve kaphatunk 15-20 milliót, de az utóbbi évek tudatában inkább 15 vagy az alatti összeg lehet.

A Mascherano-Song duóból is sanszos lehet az egyik távozása. Songért annyit biztosan nem kapnánk, mint amennyiért vettük. Az okokat aligha kell megmagyarázni. Mascheranoért még kaphatunk egy nagyobb összeget, de őt szerintem nem érdemes eladni idén.(kivéve, ha befut egy arab ajánlat 30 millió euróval, de kötve hiszem... :) ) Piqué-Bartra-Mascherano hármas mellé kell még minimum 1 ember, de legideálisabb 2 ember lenne. Mascheranoban szerintem még lehet jó idény, arról nem is beszélve, hogy 1 vagy két védőt is nehéz lesz találni, nemhogy 3-at, ha az argentin távozna.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.03.10. 19:10:31

üdv. én szerintem a nyáron kéne egy nagytakarítást csinálni a keretben és olyan játékosokat hozni akik éhesek a sikerre mert jelenleg nagyon el vannak szállva maguktól itt néhányan és nem nagyon erőltetik meg magukat (gondolok itt Messire, Piquére, Alvesre meg még egynéhány emberkére). Nálam mehetne Alves (mert siralmas h mennyire nem tud beadni mostanában, lényegében semmit nem ér azzal hogy felszaladgál mert állandóan olyan helyre adja azt a hülye labdát ahol a környéken sincs társ és ezzel az idegeimre megy), mehetne Mascherano/Song kettős közül valamelyik (vagy akár mindkettő ha tudjuk pótolni), de ha Masche mégis marad akkor könyörgöm rakjuk vissza szűrőnek mert a védelemben nagy rakás sz@r, mehetnének a töltelék emberek is név szerint Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello (őt azért visszavásárlási opcióval hátha még lesz belőle vmi). ezekből a játékosokból (piaci értéket nézve) kb. 55-60 milliót lehet keresni (ezt úgy számoltam h Masche/Song kettős közül csak az egyik megy el) plusz akkor még az a kb. 40 millió ami évente van igazolásokra, tehát kb. 100 millió lenne új játékosokra. ebből kéne két középhátvéd (pl. Hummels, Vertonghen, Mangala, Inigo Martinez négyesből 2-t), ha Song és esetleg Masche is elmegy én elhoznám Luiz Gustavot mert tavaly elég jól nyomta a Bayernbe és őt a védelemben is simán be lehet vetni (nem úgy mint Songot), jobb hátvédnek én a legjobban Azpilicuetanak örülnék csak attól félek őt nem engedné el a Chelsea, meg hoznék egy vérbeli magas középcsatárt hogy legyen egy kis taktikai variációra is lehetőség, legjobban Müllernek örülnék de sokallom érte a 45-50 milliót, esetleg meg lehetne próbálni Mandzukicot bár ő nem nagy technikai zseni, de Lewandowski érkezésével könnyeben ellehetne hozni.
mvik
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.10. 18:59:01

Gareth Tello írta: Egyébként, ha más szóba került Alves, illetve a jobbhátvéd posztjának a kérdése, van itt valaki rajtam kívül, aki idén látott már pár Everton-meccset? :) Csak mert ez a Coleman gyerek egész ügyesnek tűnt.
Én láttam játszani mostanában. Szerintem nagyon jó, fizikai ereje van olyan, mint Alvesnek, védekezésben pedig többet képes hozni, jól szerel. Összjátékokat érzi, még kapura is veszélyes. Ráadásul jobban ad be, mint Dani. Kérdés, mennyiért engedné el az Everton. Ha 5-6 milláért elengednék, azonnal hoznám.

De Cuadrado valóban jobb választás lenne, csak bírjuk kifizetni! :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.10. 18:51:53

Gareth Tello írta:Egyébként, ha más szóba került Alves, illetve a jobbhátvéd posztjának a kérdése, van itt valaki rajtam kívül, aki idén látott már pár Everton-meccset? :) Csak mert ez a Coleman gyerek egész ügyesnek tűnt.

Hát, védekezésben nem ügyetlen, de támadásban hiába lép fel szerintem nem tud a mérleg nyelve lenni, elég bizonytalan (hiába a 6 gólpont idén). Már 25 éves, a legjobb korban van, szerintem nem ő a megfelelő ember a jobb oldalra. Cuadrado pedig épp ellenkezőleg, ő épp támadásban jeleskedik, viszont rá nagyon igaz, hogy több tüdeje van :D. Nem is tudom ki lenne a legalkalmasabb a jobb oldalra... nincs olyan játékos, akit el tudnék képzelni. (Oké, van 1 jelöltem, de ő tuti, hogy mozdíthatatlan, és nem szeretnék nevekkel dobálózni ..khm, dortmundi, khm..)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.10. 18:41:39

Ter Stegen érkezése már tényleg szinte biztos, a Gladbach bejelentette, hogy leigazolták Yann Sommer kapust a Baseltől, így a következő szezonban már ő fogja védeni a Borussia kapuját. A Gladbach sportigazgatója Ter Stegenről is ejtett pár szót: "After Marc-André ter Stegen told us he definitely wanted to leave the club at the end of the season, we agreed terms over a transfer with his new club. He'll be moving abroad, that much is certain."

Egyébként, ha más szóba került Alves, illetve a jobbhátvéd posztjának a kérdése, van itt valaki rajtam kívül, aki idén látott már pár Everton-meccset? :) Csak mert ez a Coleman gyerek egész ügyesnek tűnt.

szerk.: Ja, és még valami.

Back and Forth: Life after Puyol - Who should Carles Puyol’s replacement be?
http://www.totalbarca.com/2014/poll/bac ... ore-153902" target="_blank
Válasz küldése