Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.04. 16:19:43

Mivel nem találok jobb helyet elvileg, ide linkelem ezt:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd" target="_blank ... tt-2326619

Mindebből nekem az jön le, hogy maradni fog a szankció, a spanyol szövetség kihátrált, még lökött is egyet rajtunk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.04. 14:12:17

jah igen közben leesett a történet :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.04. 14:09:15

visca el barca írta: ilyet sehol nem tartalmaz a szöveg h a szülőkhöz viszonyítva 50 km
Visca!

Az 50 km-t úgy kell érteni, hogy a játékos nem él távolabb az államhatártól és a fogadó klub nincs messzebb 50 km-nél az államhatár másik oldalán. Magyarul 100 km távolság lehet a klub és a játékos otthona között.

Ez a 19. cikkely, 2. pont c. bekezdése.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.04. 13:58:38

Ronaldinho&Barca írta:Laporta idejében is voltak gyenge pontok a klubnál, de azért 2 átigazolási időszakból kimaradni, ez nem piskóta, hanem bukás. Itt pedig nem pár forintos dolgokról van szó. Neymar ügyét ki lötyögtette ki, sose tudjuk meg, de örülök lezáródott az a ceremónia és végre tud a focira koncentrálni a brazil. Az ilyen embereknek, akik ennyire nem értenek a munkájukhoz, menjenek a sivatagba homokot lapátolni, ne egy klub élén irányítsanak. Jó életbe már...

Egyszer már leírtam itt, de megteszem még egyszer:

A FIFA szankció oka a 2009. (!!!) évtől elkövetett szabálytalan igazolások 2013. évig bezárólag.

Laporta regnálása 2010. június 30-án ért végett. Ezen idő alatt Sandro kizárólag nézőként lehetett jelen a Camp Nouban.

Ezek után te őt várod, mint megmentőt?

Mindkettő vezetőség ugyanazt a hibát követte el. Az egyik elkezdte, a másik folytatta a megkezdett átigazolási politikát. Lehet sok mindenben hibát keresni mindkét emberben, de speciel ezzel az esettel kapcsolatban nem kell egyiket sem a mennybe emelni.

Nem vagyok tájékozott milyen erők vannak Barcelonában, de így laikusként az a véleményem, hogy ettől a két embertől teljesen független, új elnök kellene a klub élére.

Sok jó dolgot tett mindkét vezető a klubbért, de ez a rivalizálás már inkább árt, mint használ az egyesületnek. Érdemeik elismerése mellett mindkét tábor kereshetne más jellegű elfoglaltságot Katalóniában, átadva a helyet egy tiszta lappal induló vezetőségnek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.04. 13:51:51

Petr írta:
visca el barca írta:b) a játékos nem költözik 50 km-nél messzebbre az általa átlépett országhatártól. A játékos nem él távolabb 50 kilométernél egy államhatártól, és a fogadó klub nincs távolabb 50 kilométernél az államhatár másik oldalán.

mi az hogy a fogadó klub nincs 50 km-nél távolabb az országhatártól? én ezt nem értem. :lol:

komolyan kérek valakit h magyarázza el, ez nekem magas :D

Ha kulfoldon laknak a szulei, akkor a tav max 50 km lehet ugy, h az egyesulet sincs tavolabb.
ilyet sehol nem tartalmaz a szöveg h a szülőkhöz viszonyítva 50 km
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.04. 13:44:01

visca el barca írta:ezek a linkek szörnyűek. soha nem rakja ki a teljes elérhetőséget, igy megnyitni sem lehet őket.
alapból jók a linkek, de ha szerkeszt valaki utána, akkor valamiért ez lesz a linkkel...

itt van ha valaki keresné
http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... lubot.html" target="_blank
madridista
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.04. 13:39:40

visca el barca írta:ezek a linkek szörnyűek. soha nem rakja ki a teljes elérhetőséget, igy megnyitni sem lehet őket.

amugy úgy hülyeség ez a paragrafus ahogy van.

a) a játékos szülei az átigazolástól függetlenül az érintett országba költöznek

nem mindegy a fifának h miért költöznek oda? mi köze van nekik a csald szentségéhez? milyen jogon ugatnak ők ebbe bele?

b) a játékos nem költözik 50 km-nél messzebbre az általa átlépett országhatártól. A játékos nem él távolabb 50 kilométernél egy államhatártól, és a fogadó klub nincs távolabb 50 kilométernél az államhatár másik oldalán.

mi az hogy a fogadó klub nincs 50 km-nél távolabb az országhatártól? én ezt nem értem. :lol:

komolyan kérek valakit h magyarázza el, ez nekem magas :D

Ha kulfoldon laknak a szulei, akkor a tav max 50 km lehet ugy, h az egyesulet sincs tavolabb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.04. 13:28:33

ezek a linkek szörnyűek. soha nem rakja ki a teljes elérhetőséget, igy megnyitni sem lehet őket.

amugy úgy hülyeség ez a paragrafus ahogy van.

a) a játékos szülei az átigazolástól függetlenül az érintett országba költöznek

nem mindegy a fifának h miért költöznek oda? mi köze van nekik a csald szentségéhez? milyen jogon ugatnak ők ebbe bele?

b) a játékos nem költözik 50 km-nél messzebbre az általa átlépett országhatártól. A játékos nem él távolabb 50 kilométernél egy államhatártól, és a fogadó klub nincs távolabb 50 kilométernél az államhatár másik oldalán.

mi az hogy a fogadó klub nincs 50 km-nél távolabb az országhatártól? én ezt nem értem. :lol:

komolyan kérek valakit h magyarázza el, ez nekem magas :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.04. 13:02:59

most olvastam, ajánlom figyelmetekbe:
http://www.origo.hu/sport/focivilag/201" target="_blank ... lubot.html
a komentek között le van írva a teljes 19. paragrafus, laikusnak is érthető! itt lehetetlen hanyagságról vagy hozzá nemértésről beszélni, ha elkövették, akkor szándékosan tették, valamilyen (vélt) haszon reményében (úgy értem :arra jutottak, ez megtehetik gubanc nélkül..)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.04. 12:58:24

Véleményem egyezik azokéval, akik szerint nyáron választást kell tartani. Valahogy ez a Rosell és utóda sem győztek meg. Ha felmentik a klubot, akkor is menniük kell szerintem, még ha nem is ők közvetlenül hibáztak. Valahogy én nem érzem rajtuk - Rosellen sem éreztem - hogy megfelelően képesek lennének képviselni vagy megvédeni a klubot. Laporta sem volt tökéletes, de őbenne legalább megvolt ez a "hadvezér" alkat, még ha sok lépésével neki sem értettem egyet.

A klubot ért támadássorozat nem lehet véletlen, ezért is kéne egy erősebb vezetőség, aki képes felvenni a harcot. Mivel a Barcelona, még ha nem is a 3-4 évvel ezelőtti teljesítményét nyújtja, de mindenképpen a világ élcsapata közé sorolható, így tulajdonképpen a focis érdekkörből bárki lehet az, aki próbál bemocskolni minket. Tekintettel arra, hogy a spanyol szövetség is el lett meszelve, és vizsgálják a 2 madridi csapatot, nem tartom azt sem kizártnak, hogy a spanyol hegemóniát akarják megtörni egy kicsit. Azért az olasz foci nemzetközi szinten 0, a németben egy München van, meg egy folyamatosan gyengülő Dortmund, míg az angol csapatok sem brillíroznak. Ki tudja, talán még ez is lehet.

Ugyanakkor gondolom a spanyol szövetség elmeszelésének az oka az lehet, hogy nem megfelelő szigorral kezelték a a fiatal korúak igazolását. Így lehet nem csak a Barca, hanem bármely spanyol csapat is hasonlóan "lazán" vette a szabályokat. Ha belegondolunk azért az hogy van egy szabály, ami mindenkire kötelező egy dolog. De ha ezt a szabályt nem tartatják be, kicsit lazábban kezelik, azonnal áthágjuk, mert miért legyünk nagyon precízek, mikor elég csak precíznek lenni. Pl. régen is 90 km/h-val lehetett közlekedni közúton, de nem volt ennyi tartffipax. Régen többen hajtottak gyorsan, de mióta minden sarkon mérnek, brutálisak lettek a büntetési tételek, így kicsit megfontoltabb az ember - bár sokakat ez sem tart vissza. De ezzel csak azt akarom hangsúlyozni, hogy ha a spanyol szövetség volt laza, akkor nyilván azért nem tartottuk - esetleg mások sem tartották be - szigorúan a szabályokat. Ne értse senki félre. Én nem azt akarom, hogy másokat is megbüntessenek, csak ha a spanyol szövetség volt lazább, akkor lehet máshol is hibáztak. Bár akkor minden országot vizsgáljanak meg, és adott esetben értékeljék át a szabályaikat.

Amúgy meg maguk a szabályok viccesek. Most komolyan annál nagyobb színlelt kitételt ki sem lehetne találni, hogy a szülő ne a gyerek karrierje, focival összeköthető ok miatt váltson országot. Biztos úgy találják ki, hogy hazamegy a nigériai családfő, rácsap az asztalra, és közli a családdal, hogy ő bizony Barcelonában akar dolgozni, és költözik a család. Erre a kisgyerek sírógörcsöt kap, hogy hol fog ő focizni, nem karja otthagyni a csapattárait, meg a helyi focicsapatot sem. Erre mondja az apa, hogy csak van ott fiam valami csapat, majd elviszlek oda, biztos jó lesz az is. :-) Nyilván nem így zajlik a dolog, de nem értem ezzel mi a baj. A csapat leigazolja a gyereket, költözik vele a család. Gondolom lakást, munkát segítenek szerezni, és a fiúknak adnak egy lehetőséget, amivel ha él, akkor garantáltan nem lesznek anyagi gondjai. Még ha nem is jut el a Barcába, akkor is egy laza spanyol második ligás csapatba eljátszadozhat, ami még mindig jó kereseti lehetőséget jelenthet. Komolyan vicc ez a szabály.

És a hosszú mondandóm után csupán néhány gondolat az átigazolási piacról való kizárásunkról, ami ugye a kölcsönjátékosok visszahívásán kívül minden más transzfer tilalmát magába foglalja elvileg:
- mi lesz a megkötött előszerződésekkel. Ugye a horvát sráccal már van, nyáron jönne is
- mi lesz a lejáró szerződésűekkel. Ugye szabadon mehetnek ugyan, de pl. most ha nem jön Ter Stegen, és Valdesnek és Pintonak is lejár a szerződése, akkor ki lesz a kapuban. Fel kell hozni akkor egy 10 éves srácot, betenni a kapuba, álljon bele Cé meg Bale lövésébe, és akkor majd pattoghat a Fifa, hogy nem nézzük a gyermek érdekeit. Na jó ez csak vicc volt.. :-)
- mi lesz azokkal, akiknek jövőre jár le a szerződése. Nyilván akinek idén lejárt, azokkal lehet nem is akartunk hosszabbítani. De akinek jövőre lejár, az jövőre ingyen mehet, vagy akit mondjuk télen el akartunk adni, hogy pénzt lássunk belőle, ha a szerződésből hátra lévő ideje csökken, az vételára is jelentősen csökken. Ez nagy kiesés a klubnak...
- mi lesz azokkal aki távozni akarnának a kevés játéklehetőség miatt, de még él a szerződésük. Cuenca, Affelay, Song, Tello... ők lehet mennének, lehet a klub sem marasztalná őket, de ingyen nem akarják nyilván elengedni őket. Mivel a helyükre igazolni nem tudnak, így itt kell maradniuk. Nem egy-két játékos karrierjével is ki lehet is cs.szni.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.04.04. 12:42:48

mess2009 írta: azért ne kapkodd el ezt a Laporta ügyet...... lehet, hogy ők állnak az egész mögött (a Neymar ügyet úgy tudom az ő híve(i) mozgatták....
Laporta idejében is voltak gyenge pontok a klubnál, de azért 2 átigazolási időszakból kimaradni, ez nem piskóta, hanem bukás. Itt pedig nem pár forintos dolgokról van szó. Neymar ügyét ki lötyögtette ki, sose tudjuk meg, de örülök lezáródott az a ceremónia és végre tud a focira koncentrálni a brazil. Az ilyen embereknek, akik ennyire nem értenek a munkájukhoz, menjenek a sivatagba homokot lapátolni, ne egy klub élén irányítsanak. Jó életbe már...
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.04. 12:32:31

Ronaldinho&Barca írta:Nem tudom melyik a legelkeserítőbb tény, hogy a világ egyik legnagyobb és talán legnépszerűbb klubja ekkora ostoba hibát vét el, és csorbát kap az a filozófia amiért olyan neves is ez az együttes, vagy azért mert ekkora sötét bőrű ponteszű emberek vezetik a papír munkákat. Ja és nem ez az első sötét ügylet derült ki idén. Rosell, gratulálok, időben hagytad el a süllyedő hajót, szép munka, férfi munka volt. Remélem Laporta bácsi öltönye már tisztítóban van, ideje bele lendülni a munkába, mert ha így folytatódik, itt fejek fognak hullani. El fogják érni, hogy a camp nou közönsége egyszer megindul.. nem akarom elhinni, azt gondoltam a Neymaros herce hurca után nincs lejjebb, tévedtem, nevetséges!
azért ne kapkodd el ezt a Laporta ügyet...... lehet, hogy ők állnak az egész mögött (a Neymar ügyet úgy tudom az ő híve(i) mozgatták....
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.04.04. 12:26:09

Nem tudom melyik a legelkeserítőbb tény, hogy a világ egyik legnagyobb és talán legnépszerűbb klubja ekkora ostoba hibát vét el, és csorbát kap az a filozófia amiért olyan neves is ez az együttes, vagy azért mert ekkora sötét bőrű ponteszű emberek vezetik a papír munkákat. Ja és nem ez az első sötét ügylet derült ki idén. Rosell, gratulálok, időben hagytad el a süllyedő hajót, szép munka, férfi munka volt. Remélem Laporta bácsi öltönye már tisztítóban van, ideje bele lendülni a munkába, mert ha így folytatódik, itt fejek fognak hullani. El fogják érni, hogy a camp nou közönsége egyszer megindul.. nem akarom elhinni, azt gondoltam a Neymaros herce hurca után nincs lejjebb, tévedtem, nevetséges!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.04.04. 11:48:42

Hát ha a klub úgy gondolta nem sértenek meg semmilyen szabályt akkor miért kellett volna mindent siettetni? Szerintem ha azt tették volna amit mondasz, az pont azt sugallná, hogy tudták, hogy vétettek és amit csináltak nem helyes. De szerintem ők úgy érezték, mindent a szabályoknak megfelelően csináltak hát akkor mind1 nekik ha vizsgálódik a FIFA, hisz nem találhat semmit.
Yaya(07-10) írta:Ha a vezetőség tudta, hogy vizsgálódik ellenük a FIFA akkor miért nem igazolták le télen a szükséges játékosokat? Teszem azt megveszik ter stegent és félévre visszaküldik kölcsönbe a németekhez, vagy valami. Nagy amatőrség volt figyelmen kívül hagyni az eljárást...
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.04. 11:31:40

Ha a vezetőség tudta, hogy vizsgálódik ellenük a FIFA akkor miért nem igazolták le télen a szükséges játékosokat? Teszem azt megveszik ter stegent és félévre visszaküldik kölcsönbe a németekhez, vagy valami. Nagy amatőrség volt figyelmen kívül hagyni az eljárást...
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.04. 09:14:04

mess2009 írta:
Petr írta:
mess2009 írta:akkor úgy néz ki, hogy a 18 éven aluliakat nem csak az átigazolási időszakban lehet adni-venni?
Halilovics miatt kérdezem.
Nem, őket sem lehet. A transzfer az átigazolási piac első napjától megy át, ha minden jól megy. Csupán egy szerződés lett kötve, hogy idejön nyáron, a kettő nem ugyanaz, de mégis. Így lehet kicselezni az átigazolási szezont. Gyakorlatilag egy biztos előszerződés, ami már majdnem szerződés.
Tehát: A szerződést az átigazolási időszakban aktiválják, mert szerződése van arról, hogy ideszerződik.
Nem tudom, hogy magyarázzam másképp, remélem tiszta :D.
ok. ha ez így van azt mondja meg valaki, hogy miért nem fixálták le ugyanígy a kapus és egy középső védő ügyét??? Valdés is és Pulyol is tisztességgel IDŐBEN! bejelentették a szándékaikat, tudták hogy vizsgálódnak ellenük, és v.szinű azt is hogy sárosak! ez ismét csak oda mutat, hogy az átigazolási ügyekben felelős társaság egy nagy O.
ami pedig az indítékot és a szándékot illeti (büntetés) még azt jó volna ha valaki tudná beírni, hogy milyen büntetési tételek vannak egyáltalán?? ahogy korábban írtam miért nem ott büntetnek ahol a hiba történt??(az ifiknél) mert ha megtehették volna akkor bizony sántít a dolog....

Halilovic sem valoszinu, h atmegy, ha marad a tiltas, mert hiaba az eloszerzodes, nem valik ervenyesse a tiltas miatt, kiveve ha a fifa kivelt tesz.
Azert a felnott csapatot buntetik, mert a klubot buntetik, az utanpotlas pedig a felnotteknek gyart emiatt jatekosokat. A klubot buntetik, es a kluban ez a legnagyobb buntetes. Az mas kerdes, h azt nem tudom, h mas korosztalyos csapatba lehet e igazolni. Szerintem nem.
Remelem tudtam segiteni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.04. 08:17:42

Petr írta:
mess2009 írta:akkor úgy néz ki, hogy a 18 éven aluliakat nem csak az átigazolási időszakban lehet adni-venni?
Halilovics miatt kérdezem.
Nem, őket sem lehet. A transzfer az átigazolási piac első napjától megy át, ha minden jól megy. Csupán egy szerződés lett kötve, hogy idejön nyáron, a kettő nem ugyanaz, de mégis. Így lehet kicselezni az átigazolási szezont. Gyakorlatilag egy biztos előszerződés, ami már majdnem szerződés.
Tehát: A szerződést az átigazolási időszakban aktiválják, mert szerződése van arról, hogy ideszerződik.
Nem tudom, hogy magyarázzam másképp, remélem tiszta :D.
ok. ha ez így van azt mondja meg valaki, hogy miért nem fixálták le ugyanígy a kapus és egy középső védő ügyét??? Valdés is és Pulyol is tisztességgel IDŐBEN! bejelentették a szándékaikat, tudták hogy vizsgálódnak ellenük, és v.szinű azt is hogy sárosak! ez ismét csak oda mutat, hogy az átigazolási ügyekben felelős társaság egy nagy O.
ami pedig az indítékot és a szándékot illeti (büntetés) még azt jó volna ha valaki tudná beírni, hogy milyen büntetési tételek vannak egyáltalán?? ahogy korábban írtam miért nem ott büntetnek ahol a hiba történt??(az ifiknél) mert ha megtehették volna akkor bizony sántít a dolog....
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.04. 06:08:20

visca el barca írta:hmm az ns szerint reus is félig le van zsirozva. most jön az, hogy naponta beirnak valakit kamura akiről épp lemaradhatunk =D> :lol:
Kapusnak, vagy középhátvédnek jó lesz. Felváltva is játszhatja a kettőt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.03. 23:45:18

Petr írta:Biztos vagyok benne, hogy ehhez hasonló szankciókat csakis kizárólag nyomós okkal lehet kiváltani.
Ezt egy ilyen pénz-, és érdekvilágban már hiba állítani szerintem, de szíved joga. Azt azért hozzá kell még tennem, hogy egy percig nem vagyok, és nem is leszek kibékülve a Rosell-féle vezetőséggel. Korrupt, mocsok (elnézést) brigád az is, a nyakamat rá.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.03. 22:39:26

1. azért a Neymar eset nagy port kavart, lehet amiatt kezdték el nézegetni az igazolásokat... Tudtommal magánál a Fifánál 17 millióra volt bejelentve Neymar, meg elnök lemondás és miegymás dolog történt itt.... más épkézláb magyarázat nincs erre, miért pont t most vizsgálták ezeket
2. sztem végül visszafogják ezt vonni, de ha csak valami felfüggesztett vmiről meg pénzről lenne szó senki nem törődne ezzel, most meg ezzel van tele minden és kap elég nagy visszhangot ez az egész történet 18 éven aluli igazolások stb., de kétlem, hogy megmaradna így az ítélet...
madridista
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.03. 21:12:17

ZBarca írta:ha még ezután is FIFAlonázás lesz madridi oldalról.
az majd csak akkor lesz igazán ha visszavonják az eltiltást.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.04.03. 20:47:35

Szerintem vissza fogják vonni ezt az eltiltást. A FIFA sem bolond, nem fog egy ilyen nagy hagyományokkal bíró klubbot kitiltani csak úgy.
Amúgy én megőrülök ha még ezután is FIFAlonázás lesz madridi oldalról. (Tényleg, mi miért nem kezdünk el Figózni? :lol: )
Kicsit furcsa ez a szezon, előbb a Neymar ügy, majd ez a kitiltás. Lehetséges, hogy Perez egy beavatott tag?! :lol: #-o
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.03. 20:17:20

visca el barca írta:ez a bartomeu mekkora egy lúzer te jo ég. elég csak ránézni arra a bamba fejére. ez milyen duma h valaki biztosan ártani akar nekünk, de nem tudjuk ki és majd bizonyitjuk? ez megint csak egy üres pofázás ami arra jó h rajtunk röhögjön a fél világ. akkor kellene durrognia ha van vmi konkrét.
Egyszerűen nem nézem ki belőle, hogy képes innen kivezetni a csapatot, nem látom azt, hogy akkora tekintélye és szakértelme, rátermettsége lenne.
Remélem sikerül kimagyarázni, de ha nem, nem lehet hibáztatni senkit. Biztos vagyok benne, hogy ehhez hasonló szankciókat csakis kizárólag nyomós okkal lehet kiváltani. Remélem kiderül, hogy a büntetés jogtalan, a szívem mélyén nagyon remélem és hiszem, de ne tápláljunk hiú reményt.
Biztos vagyok benne, ha nem sikerül a klub igazát(?) bizonyítani, akkor bukik a két átigazolás is, hatalmas érvágás.

Ha bebizonyosodik a bűnösség, és a vezetőség nem mond le nyáron, akkor hosszú távon hatalmas problémákkal kell szembe nézni.


u.i.: Persze érdekel, hogy a FIFA miért kezdett el vizsgálódni, de teljesen irreleváns, ha bűnösök vagyunk. Ha nem vagyunk bűnösök, akkor az elég durva, hogy eddig elfajult a dolog, akkor talán van valami a háttérben, bár én biztos vagyok benne, hogy nincs, és mi képzeljük mögé. Szimplán szeretnénk hinni, hogy a klubunk makulátlan, de az idő elteltével sajnos kiderül, hogy a vezetőség undorító módon visszaél a hatalmával, infókat tussol el, ezen felül nem profi megnyilvánulásokat tesznek (lásd: felkutatás).
Remélem, sikerül mihamarabb eljutni a sikeres vezetőségcseréhez, mert amíg ők vannak, addig a klubnak hatalmas a támadási felülete. Akár ők a hibásak, akár nem (szerintem igen).
Ha emiatt a szankció miatt nem sikerül igazolni, nem leszek olyan pipa, mint először hittem. Ezzel ellentétben hatalmasat fogok csalódni a vezetőségben, ha bebizonyosodik a szabályellenesség. Szerintem ha bebizonyosodik akkor el lehet búcsúzni a vezetőségtől, túl sok minden szólna ellenük.

Sok sikert a klubnak, remélem sikerül megvédeni a hírnevet, amit sikeresen megfertőztek. Szívből remélem, hogy sikerül kilábalni, mert a tény, hogy nem igazolhatunk gond, de nem akkora, mint az, hogy a klub hírnevén ekkora csorba essen. Ezt nem engedhetik meg maguknak.
A pozitív benyomás, a tisztesség a tét.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.03. 19:48:47

ez a bartomeu mekkora egy lúzer te jo ég. elég csak ránézni arra a bamba fejére. ez milyen duma h valaki biztosan ártani akar nekünk, de nem tudjuk ki és majd bizonyitjuk? ez megint csak egy üres pofázás ami arra jó h rajtunk röhögjön a fél világ. akkor kellene durrognia ha van vmi konkrét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.03. 19:23:37

mess2009 írta:akkor úgy néz ki, hogy a 18 éven aluliakat nem csak az átigazolási időszakban lehet adni-venni?
Halilovics miatt kérdezem.
Nem, őket sem lehet. A transzfer az átigazolási piac első napjától megy át, ha minden jól megy. Csupán egy szerződés lett kötve, hogy idejön nyáron, a kettő nem ugyanaz, de mégis. Így lehet kicselezni az átigazolási szezont. Gyakorlatilag egy biztos előszerződés, ami már majdnem szerződés.
Tehát: A szerződést az átigazolási időszakban aktiválják, mert szerződése van arról, hogy ideszerződik.
Nem tudom, hogy magyarázzam másképp, remélem tiszta :D.
Válasz küldése