Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.31. 15:56:44

Capon írta:
crixus írta: A jobb statisztikáit pedig a csatárposzton való játékának köszönheti, ha egész szezonban Xavi helyén játszott volna lehet, hogy még gyengébb lenne, mint az öreg.
Kiemelt rész már pár napja bennem is megfogalmazódott.
Mikor védeni kell Fabregast akkor jól jön, hogy nem a saját posztján játszik, jaj szegény pedig milyen jó statjai vannak.
Közben meg enélkül az előrébb tolt játék nélkül még ilyen mutatói sem lennének.
Nopp, ez egyáltalán nem igaz. Még szezon közepén GT linkelt be egy képet erről:
Kép
Úgyhogy pont nem azért jobbak a statjai mert előrébb játszik..Bár előre látom, hogy mostantól mindenki ezzel fog érvelni aki elküldené.. :lol:

Egy Vidallal például amúgy nagyjából ugyan ott lennénk szerintem mint Cesccel, mert amennyivel többet tud hozzátenni védekezésben, annyival kevesebbet adna a támadásokban. Nagyon ügyes játékos a chilei, ezt nem tagadom, tud nagy labdákat is adni, de Fabregassal nincs egy szinten a passzjátéka. Mondjuk szerintem az irányítók legalább 95%-ánál jobb a "látása" Cescnek, hihetetlen passzsávokat lát meg, és oda is tudja tenni. Én bízok benne, hogy LE gatyába rázza a játékát fizikális téren is - mert azért tud küzdeni is, a Pl egyik legjobbja enélkül nem lehetett volna -, és jövőre már tényleg az IGAZI Fabregast láthatjuk a pályán. szerk.: Amúgy amíg az egész csapat jól támadott le, valahogy elviseltük, hogy Xavi és Ini van a középpályán, pedig egyikük se egy monstrum. Fejben nagyobb a gond mint fizikális téren szerintem, és ezen egy Yaya sem segítene. Ezen LE tud.. (remélem értitek hogy értem)
Vidalt/Pogbát/Yayát(/akárki ilyen stílusú játékost) én akkor már inkább Busi helyén tudnám inkább elképzelni nálunk, de ez meg már más téma - nem adnám el Busit, mielőtt még valaki ezt hozná ki belőle..
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2014.05.31. 15:54:13

Capon írta:
crixus írta: Tudom, hogy elfogultan véded Cesc-et, de nem foglak győzködni, hogy miért menjen ő. Egyszer leírtam, ha az nem volt elég, akkor írhatok bármit. A középpályások közül pedig Cesc töltötte Busquets után a legtöbb időt a pályán. Igen, nem mindig a saját posztján, de nem véletlen, hogy az utóbbi három év három edzője sem számolt vele komolyan irányító poszton: kevés ő erre. A jobb statisztikáit pedig a csatárposzton való játékának köszönheti, ha egész szezonban Xavi helyén játszott volna lehet, hogy még gyengébb lenne, mint az öreg.
Kiemelt rész már pár napja bennem is megfogalmazódott.
Mikor védeni kell Fabregast akkor jól jön, hogy nem a saját posztján játszik, jaj szegény pedig milyen jó statjai vannak.
Közben meg enélkül az előrébb tolt játék nélkül még ilyen mutatói sem lennének.

Elküldeni ennek ellenére én sem küldeném el, mert nem nagyon tudnánk kit hozni helyette, de egy erősebb, sokat futó, védekezni is jobban tudó játékost nagyon kellene a KP-ra, Xavi, ini, Fabregas, Busi mind mind gyenge felépítésű, kimondottan lassú, egy kivételével alacsony játékosok. Fizikailag és futómennyiségben teljesen el tudnak nyomni minket középpályán.
Fabregast meg külön kiemelném mert őt egy 14 éves kislány is el tudná nyomni fizikailag, nulla küzdeni akarás van abban az emberben.
hoppá ott a pont!! Közel sem lennének ilyen mutatoi, és elegem van már abbol is amit irsz h fizikailag elnyomnak minket, ez nagyon jol látszott a tavalyi Bayern elleni párharcon is..nem mindig volt ez igy mert voltak Keitak Yaya Tourek Abidalok most viszont ezen a téren is sokat vesztunk már ami a párhacok megnyerését magasságbeli fölényt jelenti.. Meg is volt az eredménye, mert én pl Fabregast párharcot nyerni még nem láttam, szenvedés volt nézni az atletico elleni meccseket h szétiveltek és fel sem tudnak ugrani vagy amikor kellene test a testtel felvenni a párharcokat! Igen is kellenne a csapatba néhány gladiátor ( neymar sem az :D) mert ez hatalmas hendikepp a mai fociban..szökőévente fejelünk golt, nekunk meg kis tulzással aki akar..

Felőlem mehet 3.éve van itt!!! szegényke még mindig lehet kategoriában..nem tudunk jobbat hozni valiszinü helyette, csak mást, de lehet hogy jobban sül el..
Ha marad, akkor viszont remélem hogy hozunk valakit egy más stilusu playert aki ütközni tud és párhacot nyerni akit nem nyomnak el..1 db Busi nagyon kevés 1 csapatba!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.31. 15:34:22

crixus írta: Tudom, hogy elfogultan véded Cesc-et, de nem foglak győzködni, hogy miért menjen ő. Egyszer leírtam, ha az nem volt elég, akkor írhatok bármit. A középpályások közül pedig Cesc töltötte Busquets után a legtöbb időt a pályán. Igen, nem mindig a saját posztján, de nem véletlen, hogy az utóbbi három év három edzője sem számolt vele komolyan irányító poszton: kevés ő erre. A jobb statisztikáit pedig a csatárposzton való játékának köszönheti, ha egész szezonban Xavi helyén játszott volna lehet, hogy még gyengébb lenne, mint az öreg.
Kiemelt rész már pár napja bennem is megfogalmazódott.
Mikor védeni kell Fabregast akkor jól jön, hogy nem a saját posztján játszik, jaj szegény pedig milyen jó statjai vannak.
Közben meg enélkül az előrébb tolt játék nélkül még ilyen mutatói sem lennének.

Elküldeni ennek ellenére én sem küldeném el, mert nem nagyon tudnánk kit hozni helyette, de egy erősebb, sokat futó, védekezni is jobban tudó játékost nagyon kellene a KP-ra, Xavi, ini, Fabregas, Busi mind mind gyenge felépítésű, kimondottan lassú, egy kivételével alacsony játékosok. Fizikailag és futómennyiségben teljesen el tudnak nyomni minket középpályán.
Fabregast meg külön kiemelném mert őt egy 14 éves kislány is el tudná nyomni fizikailag, nulla küzdeni akarás van abban az emberben.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.31. 14:58:41

Chino írta:...
Tudom, hogy elfogultan véded Cesc-et, de nem foglak győzködni, hogy miért menjen ő. Egyszer leírtam, ha az nem volt elég, akkor írhatok bármit. A középpályások közül pedig Cesc töltötte Busquets után a legtöbb időt a pályán. Igen, nem mindig a saját posztján, de nem véletlen, hogy az utóbbi három év három edzője sem számolt vele komolyan irányító poszton: kevés ő erre. A jobb statisztikáit pedig a csatárposzton való játékának köszönheti, ha egész szezonban Xavi helyén játszott volna lehet, hogy még gyengébb lenne, mint az öreg. Remélem továbbra is, hogy elküldik, mert itt legfeljebb fél szezonos játékosként lehetne rá számítani. Rakitic kevés lenne, Koke kérdőjeles, Kroos viszont jobb játékos, mint Cesc. Fizikálisan tökéletes és Pep csapatából sem lógott ki, tehát technikailag teljesen rendben van, a távoli bombáiról nem is beszélve. Volt szerencsém nem egyszer élőben is látni a játékát. De Pogba vagy Vidal vagy Touré is jobb lenne és még sorolhatnám. Jó lenne Fabregás-t már nem az Arsenal-os produkciója alapján megítélni, mert az már elég régen volt... :roll:
Egyébként sehol sem írtam, hogy pont Tello-t, meg Song-ot kellene elküldeni, stb. Két példát hoztam fel, mint akikkel itt sokan élből távozóként számolnak. Tello szerintem sem üti meg a szintet. AHOGY EZT LE IS ÍRTAM, csak nem konkrétan emeltem ki a nevét. Sánchez nevét sem olyan hangnemben írtam, ahogy beállítod, sőt Pedro-t előbb küldeném el, de itt az is lényeges, hogy ki vállalja esetleg a padot.
Egyetérteni nem muszáj, de máskor jó lenne a el is olvasnád a másik írását. Elképesztő, hogy mennyire nem látsz semmit a hsz-eid alapján. Be is fejezem a személyeskedést, de nem először reagáltál el nem hangzott állításra... :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 14:37:17

crixus írta: Összegezve tehát a taktikai átalakítások szükségességét és a játékosok pocsék hozzáállását igenis kell legalább 4 játékos a kezdőbe, olyanok, akik minőséget képviselnek. Elvileg Ter Stegen már megvan, de kell legalább egy középhátvéd, egy csatár és egy középpályás vagy jobbhátvéd is. Igazából mindkettőre szükség lenne.
Sokan elakarják küldeni Song-ot, Tello-t, és sok kiegészítő embert. Az rendben is van, hogy nem egy közülük nem üti meg a megfelelő szintet, csak a helyet foglalja a csapatban. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy NEM EZEK a játékosok felelősek a pocsék szezonért, hanem a kezdők, akik a meccsek nagy százalékában a pályán voltak. Ha változtatni akarunk, akkor igenis ki kell tenni olyanokat, mint Fabregás, Xavi, Sánchez, Pedro, Alves, Mascherano és még folytathatnám. Én Messi eladását is megfontoltam volna, de erről kár beszélni, mert idén nyáron nem lesz belőle semmi.
Az elejével még egyet is értek, de minek ide Tello, ha visszajön Deulofeu, rráadásul még pénzt is lehet belőle csinálni. Song inkább maga akar elmenni, akkor mit lehet tenni. Azt már LE dönti el kit/mit akar ott. Szerinted a kezdők tehetnek erről. Mégis elküldenéd Cesc-t. Aki alig játszott végig meccset. Azt is inkább, ha szükségmegoldásként kellett számára idegen pozícióban játszatni. Xavi volt a stabil kezdő. Ha nagyritkán Cesc kezdett helyette szinte mindig lekapták a 60-70. perc körül. Akkor miért ő menjen el, ha nem is kezdő és szerinted azok a hibásak. Ha pedig nézted a meccseket láthattad mi volt a külőnbség közte és Xavi közt. Nem akarok statisztikákkal jönni, de azért az is elmond valamit az idei teljesítményéről.
És ki jöjjön helyette? Kroos? Koke 50-ért? Rakitic? Hagyjuk már. Nála jobb és elérhető játékos nincs. Ha nem kapja meg a bizalmat ne is várjunk csodát.
Alexist is küldjük el? Ember, kezdem azt hinni, hogy egy meccset sem láttál. A chilei, mind mentalitásban, mind játékban, mind gólerősségben kiváló volt. Nélküle nem valószínű, hogy az utolsó fordulóig partyban lettünk volna a ligáért. Úgy beszélsz róla, mintha ő lett volna a fék. Iniesta és Alba mellett őt lehet igazán kiemelni.
crixus írta:Tehát, ha igazolni akarunk 4-5 játékost a kezdőbe, akkor ki is kell tenni valakit. Alves, Mascherano, Valdes és már három meg is van. Iniesta-t én semmiképp sem tenném ki, így marad a Xavi/Cesc kettős egyike. Lehet, hogy jelen pillanatban Cesc jobb, mint az öreg Xavi, de ha a kezdőbe akarunk embert, akkor Xavi jobb kiegészítő ember lesz. Cesc-nek nálam mennie kell.
3 játékos kell mindenképp a kezdőbe. A Cesc-Xavi csere lehet még szinte egy konkrét igazolás, a többivel már csak az esetleges távozókat kell pótolni vagy LE elképzeléseihez igazolni. Ez alapvetően 4 új ember.
Sokan már kezdenek átesni a ló túlsó oldalára. Nem sok csapat jött ki jól abból, hogy a fél kezdőjét kicserélték.
Forca Barca!!!!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.31. 14:34:42

Bravo érkezésének nem tudom néhányan miért örülnek. Mi nem a Madrid vagyunk, hogy 150-200 milliót 1 idényben kiadjunk. Van egy limit idén is, olyan 50-60 millió környékén amiből Bravo elvesz 12őt, egy olyan játékos, akire nem feltétlen van szükség a 2 középhátvéddal ellentétben.
94:39 6 - 1
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.31. 14:33:47

ferninho írta:emlékezzünk mi volt nyáron, amikor a Real eladta... a legjobb irányító, a Real eladta a legjobb játékosát, az elmúlt 40 év legjobb labdanélküli irányítója és a többi :lol: :lol: :lol: :lol:
és a Real volt a hülye, hogy DMt tartották meg Özil helyett (akit rohadt drágán vittek el tegyük hozzá)....
Özil borzasztóan túl van fújva... nagyon jó játékos, de túl van értékelve, de nagyon. főleg fejben vannak nála problémák és hát pöppet lusta is és védekezést még hírből se ismerte.
Adom szóról szóra. Mindenki Fabregas mentális problémáit, gyenge védekezését stb. veszi górcső alá. Közben Özil ugyanez a kategória, sőt Fabregast is alulmúlja ilyen szinten.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.31. 14:31:27

Cruyff leidiótázott :D Szerintem mehetne Xavi másodedzőnek és igazolhatnánk helyére valami fiatal robosztus játékost, mondjuk Vidal-t
94:39 6 - 1
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.05.31. 14:30:09

csabimo írta:
Laza írta:
taylor200 írta:Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett
szerintem meg özilt vettük volna és annyit játszott volna mint Fabregas ugyan ott tartanánk mint most
Ha jol emlékszem Rosell nem támogatta fabregas érkezését, és 15 millio körül meg is egyezett Őzil leigazolásárol csak Guardiola nem tartott rá igényt.. neki Fabregas kellett közel 40 ért..
emlékezzünk mi volt nyáron, amikor a Real eladta... a legjobb irányító, a Real eladta a legjobb játékosát, az elmúlt 40 év legjobb labdanélküli irányítója és a többi :lol: :lol: :lol: :lol:
és a Real volt a hülye, hogy DMt tartották meg Özil helyett (akit rohadt drágán vittek el tegyük hozzá)....
Özil borzasztóan túl van fújva... nagyon jó játékos, de túl van értékelve, de nagyon. főleg fejben vannak nála problémák és hát pöppet lusta is és védekezést még hírből se ismerte.
madridista
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2014.05.31. 14:20:09

Laza írta:
taylor200 írta:Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett
szerintem meg özilt vettük volna és annyit játszott volna mint Fabregas ugyan ott tartanánk mint most
Ha jol emlékszem Rosell nem támogatta fabregas érkezését, és 15 millio körül meg is egyezett Őzil leigazolásárol csak Guardiola nem tartott rá igényt.. neki Fabregas kellett közel 40 ért..
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.31. 14:05:34

Én is azok közé tartozom, akik szerint ide gyökeres változás kell. Nem a játékosaink képzettsége, minősége miatt. Papíron a nagy részük a szűk elit tagja. Papíron. A futballt viszont nem papíron játsszák, ezt az Atletico, Everton, Dortmund az utóbbi (2) szezonban bebizonyította. Ha egy csapat nem tud küzdeni, akkor megette a fene.
Luis Enriqué-nek fel kellene ismernie, hogy az a fajta tiki-taka taktika, amit játszottunk már nem elég hatékony. Nem a stílussal van a baj, hanem azzal a taktikai felállással, amit már 2010 óta változatlan formában játszunk, mellőzve minden más taktikai elemet. A változtatáshoz viszont új emberek is kellenek, akik az újításokhoz passzolnak.
Összegezve tehát a taktikai átalakítások szükségességét és a játékosok pocsék hozzáállását igenis kell legalább 4 játékos a kezdőbe, olyanok, akik minőséget képviselnek. Elvileg Ter Stegen már megvan, de kell legalább egy középhátvéd, egy csatár és egy középpályás vagy jobbhátvéd is. Igazából mindkettőre szükség lenne.
Sokan elakarják küldeni Song-ot, Tello-t, és sok kiegészítő embert. Az rendben is van, hogy nem egy közülük nem üti meg a megfelelő szintet, csak a helyet foglalja a csapatban. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy NEM EZEK a játékosok felelősek a pocsék szezonért, hanem a kezdők, akik a meccsek nagy százalékában a pályán voltak. Ha változtatni akarunk, akkor igenis ki kell tenni olyanokat, mint Fabregás, Xavi, Sánchez, Pedro, Alves, Mascherano és még folytathatnám. Én Messi eladását is megfontoltam volna, de erről kár beszélni, mert idén nyáron nem lesz belőle semmi.
Tehát, ha igazolni akarunk 4-5 játékost a kezdőbe, akkor ki is kell tenni valakit. Alves, Mascherano, Valdes és már három meg is van. Iniesta-t én semmiképp sem tenném ki, így marad a Xavi/Cesc kettős egyike. Lehet, hogy jelen pillanatban Cesc jobb, mint az öreg Xavi, de ha a kezdőbe akarunk embert, akkor Xavi jobb kiegészítő ember lesz. Cesc-nek nálam mennie kell. A csatársorban vagy Sáncheznek vagy Pedro-nak kellene mennie, mert Messikének biztosított helye van, Neymar pedig csak most érkezett és nem is volt olyan borzasztó. Én inkább Pedro-t adnám el, mint Sánchez-t, de itt is arról lenne szó, hogy aki marad az kiegészítő ember lesz. Annak kell mennie, aki ezt kevésbé fogadja el.
Az érkezőket tekintve ezernyi név forog pletyka szinten fenn, de én nem szeretném azt, hogy az alapcsapatba olyanok jöjjenek, akik nem képviselnek megfelelő színvonalat, vagy olyanokat hozzunk, akiket nem tudunk a saját posztjukon bevetni.

És végül egy név, akit kiemelnék: Agüero. Lehet ellenezni, de szerintem nyerne vele a csapat, ha az eredeti posztján, centerként számítanánk rá. Nem szükséges feltétlenül magas beadásokkal bombázni, a rögzített helyzeteknél pedig ha a két középhátvédünk és Busquets odaférnek, akkor is tudnánk veszélyt jelenteni, nem is beszélve arról, ha az érkező középpályás (Touré pl.) is erőteljesebb, magasabb ember lenne. Az, hogy mennyire lehetséges az argentin leigazolása az csak és kizárólag tőle függ. Azt pedig nem tudhatja senki, hogy neki mik a tervei.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.31. 13:53:11

Feast4 írta:
taylor200 írta:Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett
Nem vagy egyedül ezzel a gondolattal.
Én nem értek itt pár embert komolyan, Fabregast azért cikizitek, mert hogy szerintetek alibizik, meg nem hal meg a pályán a csapatért, hanem csak lötyög sokszor, erre Özilt szívesebben látnátok itt.. #-o Ha van ember, akire illenek a fenti jelzők, akkor az a Német..

Amúgy kíváncsi lennék, hogyha Fabregas nem lenne, akkor ki lenne az aktuális "fekete bárány" a fórumon.. :roll: Én Busira tippelnék.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 13:51:23

Feast4 írta:
taylor200 írta:Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett

Nem vagy egyedül ezzel a gondolattal.
Ha mentalitásbeli gondokról beszélünk, akkor pont Özil lett volna a legrosszabb választás. Az az ember olyan szinten belesz..rokazegészbe felfogásban játszik a meccsei túlnyomó részében, hogy hagyjuk. Sokszor már-már Messivel vetekszik.
Persze mindig az a jó az aki nincs itt. Ha ő jött volna, már egy éve Cesc-ről menne a nyálcsorgatás.
Forca Barca!!!!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.05.31. 13:48:06

Kissé komolytalan ezt a gólt bravo nyakába varrni. alapból kint helyezkedett, mert ők támadtak, a védelem tökig fel volt nyomva. Belőtték a lasztit a védelem mögé, ha hátrál gól, ha előre megy gól, ha lefekszik a fűbe gól. Valdés valencia elleni bakija, vagy iker BL döntős "bravúrja" hiba, itt verve van akármit tesz.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 13:45:46

taylor200 írta:Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett
szerintem meg özilt vettük volna és annyit játszott volna mint Fabregas ugyan ott tartanánk mint most
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 13:36:38

taylor200 írta:Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett

Nem vagy egyedül ezzel a gondolattal.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 13:11:24

Lionel85 írta:Tetszik, hogy Lucho versenyhelyzetet akar a kapuban. Bravo jó választás lenne, ám nem hiszem, hogy az állandóság szempontjából jó-e, hogy rendszeresen cserél a kapuban. Ha ter Stegen jól véd meccseken át, akkor nem indokolt a csere, ám akkor Bravo duzzogna a kevés lehetőség miatt. Nem hiszem, hogy ő is kupakapusnak jönne.

Ebben az esetben inkább negatívnak tartom a versenyhelyzetet. Itt van Ter Stegen, aki nagyon fiatal és ilyen szinten még nem annyira rutinos, be kell illeszkednie és ehhez az kell, hogy feltétlen bizalmat élvezzen. Nem hiszem, hogy attól kevésbe venné komolyan a játékot és nem tenne meg minden tőle telhetőt, hogy ő az első számú kapus és úgymond "bérelt helye" van a kezdőben. Ha ezt nem kapja meg ne is várjuk el azt tőle, hogy egy-két éven belül már a szűk elithez közelít, legalábbis stabil, megbízható teljesítményt hozzon.
Főleg úgy, hogy egy olyan kapus jönne elé, aki szintén új és az első évben lehet, hogy jobb teljesítményt nyújtana, de nagy összegben fogadnék, hogy ennél már csak rosszabb lesz. A német viszont, főleg a kapusok tekintetében pályája elején tart és ezt kell kiaknázni. Sokkal fejlődőképesebb és huzamosabb időre megoldaná a kapusproblémát.
A versenyhelyzet inkább a kh-eknél vagy a középpályán, esetleg a támadósorban egészséges. Ott jó, ha küzdenek a játékosok a kezdőbe kerülésért, jobb teljesítményre sarkallhatja őket.

Amúgy palesz amit Pedroról mondtál smile ide vagy oda nem kis valóságalapja van.
Ha pedig a VB-n is jól szerepel könnyen megugorhat az ára.

Amúgy Azpilicueta is egyre jobban tetszik. Sokkal jobb megoldás lenne, mint Marquinhos a jobboson. Kár, hogy a Chelsae szóba sem fog állni velünk, max. a kivásárlási árán hozhatjuk el. Azt hiszem 35 millió euro, de lehet, hogy tévedek. Viszont, ha jönni akarna... :-k
Forca Barca!!!!
taylor200
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.10. 14:04:25

2014.05.31. 13:11:12

Szerintem már 2010-ben is Özilt kellett volna választani Fabregas helyett
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 12:49:27

S.Agüero írta:
Lényeg ha ő lesz a kezdő kapus semmi nem fog változni!
Ezt egy ilyen hibából meg is állapítottuk? :P :D
Nem tudom mennyire nézted a meccseket a szezonban. Nem egy 3 pont sült ott be így! :)
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 12:46:55

Chino írta:
Laza írta: jelenleg a fórum 3 darabra szakad:
- hozzunk ide mindenkit és költsünk el 200milliót egy nyaras sztárokra
- Hozzunk is uj játékosokat de a fiatalokkal is számoljunk
- Nem kell ide senki

sajnos töbségben az elsőt támogatják,ami a legrosszabb,3-4 sztár játékossal semmit nem érnénk el,mert akik itt vannak alapjába véve nagyobb sztárok mint akit ellehetne hozni, egy két poszt ami erősítésre szorul igy a védelem,kapus poszt,de annak nincs értelme hogy messi ide csődíti a barátjait,meg hogy Reus-t vagy hasonlókat igazoljunk, mert nem lennénk jobbak.
egyébként meg ugy csináltok mint ha ez lenne a világ leggyengébb kerete. oké már nem is a legerősebb,de egy atletico bajnokság és BL döntőt mutatott fel idény végén.
egy sztárokkal tele tűzdelt City-t is kiejtettünk,egy Benfica Bl döntőt játszott ugy hogy elvert egy Juventust...
sorolhatnám ezeket de az a lényeg hogy nem játékosok kellenek ide hanem csapat
ami megkíván némi erősítést kapus és védelem poszton,középpályára egy Koke-t szivesen látnék de nem ugy hogy elvesszük a játékot Fabregas elől.
Montoya,Roberto,Tello,stb pedig 10 perceket játszottak kb, és hogy tűnhettek volna ki ennyi idő alatt Iniesta,Neymar mellett?
Bartra ahogy megkapta a lehetőséget élt is vele,persze nem mindenki tud,de ha nem lett volna Piqué,Masch,Puyol sérülése most az ő eladásáról is beszélhetnénk!
Szerintem te forgatod ki a véleményeket. Három-négy sztárjátékossal semmit nem érnénk el?
Én inkább úgy mondanám, hogy kell legalább három MINŐSÉGI játékos a kezdőbe. A kapuba egyértelmű. Ez Bravo-ügy viszont megkavarta a dolgokat, mert TS-nél benne van a pakliban, hogy jó eséllyel a szűk elitbe fog tartozni a posztján. A chilei érkeztével ez bonyolódik.
A védelem közepére a kezdőbe egy ember kell. És annak klasszisnak kell lennie. Azt hiszem ezzel sem nagyon lehet vitatkozni.
Akkor ott van még a jobbhátvéd-kérdés. Úgy néz ki Alves barátunk elhagy minket, aminek igazán itt az ideje is. Rég nem teljesít úgy, ahogy kellene és a szerződése is lejár. Most van oda egy Montoyank. Én elfogult vagyok a fiatalokkal, saját nevelésekkel szemben, ennek ellenére nem hiszem, hogy ő lenne a megoldás. Cserének, sérülés esetén, rotációra viszont tökéletes. Tehát ide is kellene valaki. Csak sajnos mi megint olyanokban gondolkodunk, akiknek nem az az igazi posztjuk. (Cuadrado, Marquinhos) De ha Montoyat be is vállaljuk, mögé akkor is kell valaki, ráadásul be kell vállalni azt a rizikót is, hogy valószínűleg 2 évig nem igazolhatunk így nem tudunk kozmetikázni.

Ez már alapból 3 ember. Előre ha Alexis megy muszáj egy kezdő szintű játékost hozni. És igen, ide is egy klasszis kell. De ha Pedro megy akkor is elkelne valaki, akár a chilei elé akár mögé. Egy Telloval és egy Deulofeuval tartalékban öngyilkosság nekimenni egy szezonnak, főleg, hogy kettő lesz belőle.

Tehát látszik, hogy négy-öt igazolás legalább kell (2 úgy néz ki megvan), amiből minimum 3 a kezdőbe. Ráadásul ott vannak még a kérdőjelek. Például Song. Ha ő megy és Lucho Mascheranoval a védelemben számol Busquets mögé szintén kell valaki. De ez más távozók tekintetében is igaz.

Igen sokan ezt hajlamosak elfelejteni. Ha megkapjuk a büntit akkor legközelebb nem jövő nyáron hanem azutáni télen igazolhatunk és ez a minimum. Most se a pénzt se az időt nem szabad sajnálni játékosokra mert ha ha húzunk 2-3 rosszat az minimum egy szezonig rajtunk marad és meglökhet minket a lejtőn amin álldogálunk.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.05.31. 12:44:06

Lényeg ha ő lesz a kezdő kapus semmi nem fog változni!
Ezt egy ilyen hibából meg is állapítottuk? :P :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 12:40:13

csababarca írta:
MichaaBee írta: Áthoztam ebbe a topicba. Valakinek van ötlete, hogy Bravo mit érzett a második egyiptomi gólnál? :roll:
ezt szaknyelven úgy mondják,hogy "nyomott egy Valdest"...szegény Victor kapott jónéhány ilyen félutas gólt.

Ezt jól megfogalmaztad. :) A jó Vic nem tudta sokszor, hogy jöjjön e ne jöjjön és mire eldöntötte ez lett. Lényeg ha ő lesz a kezdő kapus semmi nem fog változni! :D
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.05.31. 12:12:53

MichaaBee írta: Áthoztam ebbe a topicba. Valakinek van ötlete, hogy Bravo mit érzett a második egyiptomi gólnál? :roll:
ezt szaknyelven úgy mondják,hogy "nyomott egy Valdest"...szegény Victor kapott jónéhány ilyen félutas gólt.

Ma semmi hír? Csak egy Higuainos hírt láttam, gondoltam azt nem veszem semmilyen szinten komolyan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.31. 11:50:40

Gareth Tello írta:Chile 3-2 Egyiptom. Alexis: három gólpassz.
http://www.youtube.com/watch?v=489tLfH63WI" target="_blank
A második különösen szép megoldás volt.
Áthoztam ebbe a topicba. Valakinek van ötlete, hogy Bravo mit érzett a második egyiptomi gólnál? :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 10:11:13

roby122 írta:
S.Agüero írta:Luis Enrique közölte Sergi Robertóval, hogy számít rá a következő szezonban [catradio]

Szép munka... =D> :roll:

Várható volt , hogy senkit sem fog elküldeni ,úgy hogy nem is ismeri azt. Szerinted Pedrot elküldi ? Nem is ismeri , miért küldené el!? Azért mert hallotta , hogy 2 éve csak tántorog a pályán ? Hülyeség. Majd a szezon után fogja elküldeni azt akivel nem volt megelégedve. De elképzelhető hogy Pedro megint most lendül meg , és Alexis pedig most ad le. Semmi sem kizárt , persze én is azt szeretném h Robert meg Pedrot adják el , de ez esélytelen.
Nem fogják eladni egyiket sem. Barca DNS be vannak nyalva vezetőségnél stb. stb. Semmi jót nem várok. Itt saját nevelés csak az lesz elküldve akire a vezetőség rábólint. :(
Kép
Válasz küldése