Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.29. 11:57:33

S.Agüero írta:Ja, csak így Albának nincs posztja... :roll:
Alba lehetne Cuadrado cseréje és ha védekezőbb stílusban játszanánk, akkor feljöhetne...
Kép
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.07.29. 11:46:02

Mert mindenki tudja jól, hogy tőlünk potom pénzekért lehet játékosokat venni de csillagászati összegekért lehet eladni. Plusz nyílt titok volt, hogy Sanchezt elakarják adni innentől kezdve csak a valós értékét kellett kifizetni. Míg a Madrid nincs rászorulva arra, hogy eladja játékosait. Ha valaki visszautasíthatatlan ajánlatot tesz akkor hadd vigyék. Ergo Di Maria is csak 40-et ér de h elvigyék fizessék ki a 2x ét. Nincsenek arra rászorulva, hogy azért mert megvették James-t 80-ért ezért el kelljen adniuk egy piacképes játékost. Plusz valljuk be Perez valamit nagyon jól csinál =/

Mostanában ezt figyeltem meg. Ha olyan játékost veszünk aki nem eladó azért fizetni kell ( Suarez, Matyi, Ibra, Neymar ) Ha valaki komolyan elhitte volna, hogy Alexis nem eladó de valaki nagyon akarta volna hidd el 55-60 is letett volna.. De hát kellett a pénz, hogy a 80milliós vámpírunk ide jöhessen és maradjon is pénzünk..

Bár bevallom örülök, Suarez nek de kicsit rongyrázásnak éreztem, hogy háát mi megtehetjük, hogy 80at kifizetünk egy játékosért..
mvik írta:üdv. tudjátok mit nem értek, h mi miért nem tudunk olyan üzleteket kötni játékoseladásban mint a Real, most olvasom h Di Mariaért 80 milliót fizetne a PSG, mi meg egy nagyon jó VB-t produkáló Alexist csak 38-ért adtunk el, pedig szerintem semmivel sem jobb játékos Di Maria mint a chilei. egyébként az Aggeres felvetést én is támogatom mert egy nagyon jó védő (bár egy kicsit sérülékeny).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.29. 11:40:26

Ja, csak így Albának nincs posztja... :roll:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.29. 11:14:59

Ha LE tényleg át akar állni 3 védős rendszerre, akkor jövőre valahogy így fogunk felállni szerintem:
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.29. 10:59:36

LE-nek nagyon kell Cuadrado. Van egy olyan sejtésem, hogy 3 védővel fogunk játszani. :D

Amúgy ahhoz képest, hogy a VB előtt még 25-be került volna, már a duplájáról írnak... :roll:
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.29. 10:12:29

Because few clubs can afford his salary ànd transfer fee, Barcelona are analyzing selling Alves for symbolic fee, like Villa last year. [md]

Alves could only still leave if both Barcelona (15M) and player get good bid. He so far rejected several clubs because offer too low [sport]

A két legnagyobb katalán sportújság ellentétes infót hozott le Alvessel kapcsolatban.
Ez egy nagy dilemma, hogy bagóért menjen vagy maradjon még egy évet, mert tud annyi pluszt adni ami hasznára válhat a csapatnak.

Ugyanakkor az alábbi hírek inkább az első variációt erősíti meg:
Several Barcelona sources say that Fiorentina right wing player Juan Cuadrado (26) is now Barcelona's priority signing. [cope]

Napokban megjelent információk szerint kb. 60M euró áll még rendelkezésre új játékos(ok) igazolására. A kolumbiai leigazolása viszont alsó hangon 40M-ba kerülne.
Mivel az Alves-Song-Afellay trióért nem nagyon tolonganak a vevők, nem látom egy klasszis védő érkezésének a lehetőségét.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.28. 19:34:53

visca el barca írta:+ ha akartak volna vmi normalis védőt hozni, nem fizettek volna matyiért 20 millát. piquét játszatni kell, bartrát uis tolni fogja LE (akárcsak a többi fiatalt), szóval innentől kezdeve
aki még mindig reménykedik egy hummels/marquinhos akárkiben, az nagyot fog csalódni.
Arról nem is beszélve, hogy szerintem azért kellett egy ezer éves védő mert ő fogja átvezetni a Barthra Puyol közti üres korszakot.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.28. 17:51:19

+ ha akartak volna vmi normalis védőt hozni, nem fizettek volna matyiért 20 millát. piquét játszatni kell, bartrát uis tolni fogja LE (akárcsak a többi fiatalt), szóval innentől kezdeve
aki még mindig reménykedik egy hummels/marquinhos akárkiben, az nagyot fog csalódni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.28. 17:39:12

visca el barca írta:
fanbarca írta:Én továbbra is tartom, hogy Marquinhos érkezése lenne a legjobb. Nem olyan magas, így gyorsabb, fürge és jó párost alkothat a lomha magas védőink egyikével. (Piqué, Bartra)
én meg továbbra is tartom h minden további hír csak kábítás, ennyi volt. van 3 belső védőnk, azt fogja forgatni, ha meg vmelyik kiesik fél évre majd masch hátra megy.

Igen én is azt hiszem ez a realitás. Létszámban már megvan a keret...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.28. 17:30:32

fanbarca írta:Én továbbra is tartom, hogy Marquinhos érkezése lenne a legjobb. Nem olyan magas, így gyorsabb, fürge és jó párost alkothat a lomha magas védőink egyikével. (Piqué, Bartra)
én meg továbbra is tartom h minden további hír csak kábítás, ennyi volt. van 3 belső védőnk, azt fogja forgatni, ha meg vmelyik kiesik fél évre majd masch hátra megy. kupában meg majd toljuk a song-adriano kettőssel...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.07.28. 17:24:45

Én továbbra is tartom, hogy Marquinhos érkezése lenne a legjobb. Nem olyan magas, így gyorsabb, fürge és jó párost alkothat a lomha magas védőink egyikével. (Piqué, Bartra)
més que un club
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.07.28. 17:24:17

Egy játékos nem általában jó vagy kevésbé jó, hanem egy csapatban, egy játékrendszerben egy edző keze alatt. A Barca szintjén minden az edzőn és a csapat vele való együttműködésén múlik. Ha ez jó, a Barca jó, ha nem, akkor hiába van a keretben akárki.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.28. 16:32:15

Petr írta:Agger és Vermaelen a saját csapatukba sem férnek be, ne vicceljünk már, hogy ide várjuk őket úgy, hogy Mathieu-nál talán épphogy jobbak. A kezdőben közel sem ilyen emberekben kell gondolkodni. Az ár/érték arány persze pazar, de ez a teljesítmény ha elég a kezdőbekerüléshez akkor attól tartok, hogy pocsék éve lesz a csapatnak. Mathieu helyett elnéztem volna valamelyiket, mert talán olcsóbbak(?) is, de így..
Tartom, hogy a kezdőbe ha nem is pont Hummels (szerintem ő is megoldás), de egy olyan kaliberű játékos kell, és itt a minőség kell, hogy lényeges legyen. A pénz ennyi idő után ne számítson középhátvédre.

ui.: Még mindig nevetséges, hogy ennyi pénzért hozott a vezetés egy centert, és nem hoz egy normális középhátvédet.

Igen. Egy olyan játékos aki egy Liverpoolba ami szintén egy nagy múltú tradicionális klub és oda nem tud beférni az nálunk miért lenne jobb? Amúgy Hummels kellett volna. De úgy fest róla lekéstünk. :( Ha pedig már idehoztuk a franciát és kiadtuk a 20 millát akkor legalább egy fiatal tehetségre ne sajnáljuk már ha Suarez ennyi pénz volt.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.07.28. 15:46:28

Agger és Vermaelen a saját csapatukba sem férnek be, ne vicceljünk már, hogy ide várjuk őket úgy, hogy Mathieu-nál talán épphogy jobbak. A kezdőben közel sem ilyen emberekben kell gondolkodni. Az ár/érték arány persze pazar, de ez a teljesítmény ha elég a kezdőbekerüléshez akkor attól tartok, hogy pocsék éve lesz a csapatnak. Mathieu helyett elnéztem volna valamelyiket, mert talán olcsóbbak(?) is, de így..
Tartom, hogy a kezdőbe ha nem is pont Hummels (szerintem ő is megoldás), de egy olyan kaliberű játékos kell, és itt a minőség kell, hogy lényeges legyen. A pénz ennyi idő után ne számítson középhátvédre.

ui.: Még mindig nevetséges, hogy ennyi pénzért hozott a vezetés egy centert, és nem hoz egy normális középhátvédet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.28. 15:08:43

roby122 írta:Aggert simán el lehetne hozni , mivel ott is feleslegessé vált egy védő. Leigazolták Lovrent.
Tavaly is inkább Tourét játszatták , mint Aggert , szerintem Mathieu helyett jobb lett volna , de mellette is simán elférne.
Ráfujok és a lába törik és fél évig sérült Aggert? Isten ments! Ha nem vettük volna meg Mathieu-t akkor azt mondom cserének jó lenne, de így Aggert ne! Lovren érkezése jól mutatja, hogy nekik is elegük van abból, hogy mindig sérült vagy formán kívüli.
roby122 írta: Marquinhos meg fölösleges ide , ha van egy hasonló korú játékosunk , Bartra. Ha meg a jobb oldalra is akarnak játékost venni , akkor meg csak oda vegyenek , nem kellenek ezek a félmegoldások.
Nem értek veled egyet, mivel Mathieu tuti kezdő lesz ezért nagyon nem ártana az a srác ide. Két fiatal középső védő akik képességeik alapján szerintem egy-két éven belül kiszorítanák a franciát és Mr. Minden Merre Forgok Csak Jó Irányba Nem Shakirát. Én mindkettőjükben nagyon nagy potenciált látok ami a következő 3-4 évben fog kiteljesedni. Ha Mangala nem akkor nálam egyértelműen ő lenne az aki szóba kerülhet. Én nagyon látom benne a jövő Thiago Silváját.

Az meg teljesen igaz, jobbra valakit venni kéne csak kérdem én miért egy szélsőt akarunk szélsőhátvédnek? Jó régebben hátvéd volt de amióta fentebb tolták látszik, hogy ott a helye nem hátul! Szerintem ez inkább félmegoldás és annak is marha drága!
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.28. 14:30:01

mvik írta:üdv. tudjátok mit nem értek, h mi miért nem tudunk olyan üzleteket kötni játékoseladásban mint a Real, most olvasom h Di Mariaért 80 milliót fizetne a PSG, mi meg egy nagyon jó VB-t produkáló Alexist csak 38-ért adtunk el, pedig szerintem semmivel sem jobb játékos Di Maria mint a chilei. egyébként az Aggeres felvetést én is támogatom mert egy nagyon jó védő (bár egy kicsit sérülékeny).
Olyan jó védő, hogy nem fér be a Liverpoolba. Egy Skrtel előtte van a sorban, szóval hagyjuk inkább. A padra jó lehetett volna, de oda már vettünk egy embert.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.07.28. 14:28:52

Reményeim szerint a következő kezdő csapatot fogjuk látni alapesteben:

Mats - Alba, Matyi, Piqué, Montoya - Masc, Ini, Rakitic - Messi - Neymar, Suarez

Szeintem ez nem rossz kezdő, és erődödés a tavalyihoz képest, mert szerintem a sokat szapult Matyi nem lesz rossz (én is szapultam, de leginkább az árát), a középpálya erőszakosabb, a csatársor gólerősebb lett papíron! Bár ez majd kiderül mitis jelent a valóságban

Ami a padot illeti...nagyjából mindenhova megvan a csere, kivéve a középhátvéd posztot, ahova csak Bartha van. Ide kéne még valaki. Alvest nem bánnám, ha elpasszolnánk, de ki jöhetne a helyére?! Szerintem amúgy ha megy Xavi, akkor itt kell tartani Affelayt, mert ő alapvetően nem rossz játékos, ha marad az öreg, akkor is csak kölcsönbe adnám a hollandot, mivel a sérülései és formán kívülisége miatt úgyis csak fillérekért vennék meg. Ellenben egy jó idény után felugorhatna az ára, de kevesebb nem hiszem, hogy lenne...Ha valakinél, akkor nála lehet értelme a kölcsönadásnak.
Songot azért 10-15 körül kéne elpasszolni. Ha ők mennének, és jönne egy jobb- és egy középhátvéd, kész is lennénk...
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.07.28. 14:22:01

üdv. tudjátok mit nem értek, h mi miért nem tudunk olyan üzleteket kötni játékoseladásban mint a Real, most olvasom h Di Mariaért 80 milliót fizetne a PSG, mi meg egy nagyon jó VB-t produkáló Alexist csak 38-ért adtunk el, pedig szerintem semmivel sem jobb játékos Di Maria mint a chilei. egyébként az Aggeres felvetést én is támogatom mert egy nagyon jó védő (bár egy kicsit sérülékeny).
mvik
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.28. 12:50:54

roby122 írta:Így Mascheranot végleg lehetne alkalmazni VKP poszton. (remélem LE ott is fogja.)
Luis Enrique elsődlegesen középpályásként számol Mascheranoval, védőt csak szükség esetén játszana. [as]

Ez is kipipálva! :)
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.07.28. 12:39:34

Aggert simán el lehetne hozni , mivel ott is feleslegessé vált egy védő. Leigazolták Lovrent.
Tavaly is inkább Tourét játszatták , mint Aggert , szerintem Mathieu helyett jobb lett volna , de mellette is simán elférne.
Marquinhos meg fölösleges ide , ha van egy hasonló korú játékosunk , Bartra. Ha meg a jobb oldalra is akarnak játékost venni , akkor meg csak oda vegyenek , nem kellenek ezek a félmegoldások. Így Mascheranot végleg lehetne alkalmazni VKP poszton. (remélem LE ott is fogja.) Ha minden igaz Bartra meg kapja az 5 ös számú mezt! :)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.07.28. 11:35:28

Hát én már nem bánom ,tőlem ingyen is mehet, csak menjen Alves. Nagyon kilóg már ebből a csapatból. Song,Afellay ugyan ez, nyilvánvaló volt(szerintem), hogy nem ezeken a játékosokon fogunk nagy pénzt keresni. Rajtuk kívül szerintem Xavi fog még távozni, és ha már lúd akkor legyen kövér, jobb lenne, ha már most távozna szerintem.

Cuadrado nemtudom hogyan védekezne, de ő olyasmi kategória lehetne, mint Adriano, hogy a jobbszélen bárhol bevethető. Az biztos, hogy Alves helyett ő az alternatíva.

Középre meg Marquinhos még mindig, a B terv meg most Miranda lett. Ha Mathieuért kifizettük a 20at, szerintem érte a 30at is simán :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.28. 11:21:03

Xavi lehet mégse marad, a Quatari El-Jaish Sports Club elméletileg újra megpróbálja megszerezni. Nem lesz gyors tárgyalás, azt is írják.. 7,5 milliós fizetést kínálnak Xavinak 3 évre. Remélem elfogadja..

Vertonghen kijelentette, hogy maradni fog a Tottenhamben.

Miranda ismét szóba került velünk. A játékos elvileg jönne, de 30 millió lenne az ára.
Szerintem ez csak a szokásos napi +1 név amúgy..

A Barca meg akar válni Alvestől, Songtól, és Afellaytól is, de nehéz az ügy. Songot tuti, csak deficittel tudjuk eladni, Alvesnél pedig "Villa stílusú eladást" terveznek már, mivel nem kell senkinek..

LE pedig továbbra is ragaszkodik Cuadradohoz, főleg a sok poszton való bevethetősége miatt. A MU is beszáll elméletileg az érte folyó versenybe - ismét.. :lol:

És végezetül van egy cikk arról is, hogy mi még mindig Marquinhost akarjuk elsősorban, és mindent megteszünk, hogy idejöjjön - kivárunk az utolsó pillanatokig is ha kell.
Gondolom addig talonba teszünk valakit, és ha nem jön, akkor leigazoljuk azt, más kérdés, hogy milyen játékost tudunk így megszerezni..
Amúgy Blanc most nyilatkozta le, hogy számít rá:
"The PSG has a requirement for a major European team and it is interesting recruit established players, and youth, as Verratti, Digne or Marquinhos," Googles angol, de érthető a lényegét szerintem..
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.07.27. 16:32:53

palesz77 írta:
Aaron3991 írta:...
Igazából én is hasonlóan küldeném ki a csapatot jövőre, csak én megejtenék egy Alves-Cuadrado "cserét" - plusz a középső védőknél is másokat játszatnék. Egyedül annyi a bökkenő szerintem, hogy LE kétlem, hogy kitenné a kezdőből Busit. Ővele meg nem tudom, hogy mennyire tudna ez működni - bár anno ehhez nagyon hasonlót játszottunk már vele sikeresen.

Mindenesetre szerintem is hasonló dolgokban gondolkozik LE, nagyon várom már, hogy mindenki a fedélzeten legyen, és végre kiderüljön, hogy Lucho mit is talált ki..
Rakitic helyett lehetne Busi, illetve en is irtam h a jelenlegi emberekkel szamoltam es preferalnam a cseret is ennel a felallasnal. En nagyon jot erzek :D reg vartam ennyire az uj ideny.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.27. 15:53:32

Aaron3991 írta:...
Igazából én is hasonlóan küldeném ki a csapatot jövőre, csak én megejtenék egy Alves-Cuadrado "cserét" - plusz a középső védőknél is másokat játszatnék. Egyedül annyi a bökkenő szerintem, hogy LE kétlem, hogy kitenné a kezdőből Busit. Ővele meg nem tudom, hogy mennyire tudna ez működni - bár anno ehhez nagyon hasonlót játszottunk már vele sikeresen.

Mindenesetre szerintem is hasonló dolgokban gondolkozik LE, nagyon várom már, hogy mindenki a fedélzeten legyen, és végre kiderüljön, hogy Lucho mit is talált ki..
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.27. 15:12:45

@Aaron3991

Nekem nagyon tetszene, ha így állnánk fel. Mindenkinek meglenne benne a helye. Egy szó, mint száz: ez a felállás kell nekünk :!:

Ui.: Üdv újra itt! :wink:
Kép
Válasz küldése