Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.08. 11:11:55

Cuadrao megkérte a Fio elnökét, hogy hallgassák meg az ajánlatokat érte, viszont a klub 50 milliót akar, amit sem a MU, sem mi nem fizetnénk ki. Mi 40-et adnánk érte elméletileg, és a játékossal már szóbeli megegyezésünk van, kevesebb pénzért nem jönne, mint amennyit most kap, de kész lenne Alves szerepében játszani. A Fio amúgy már keresi Cuadrado helyettesét elméletileg..

Viszont a 'Sport' szerint nem fogjuk megszerezni a kolumbiait a magas ára miatt, azért Alves marad..
Ezt nem is kommentálom, maradjunk annyiban, hogy Cuadrado érkezésének sokkal jobban örülnék.. :roll:

Blind pedig nagy eséllyel távozni fog az Ajaxból. Remélhetőleg a MU-ba megy, mert ahogy erxy írta lent, Vermaelen hozzánk közelít.. :D Amúgy tegnap a 'Mundo'-n írtak olyat is, hogy a MU Benatiat akarja..
Balinho írta:Az a baj, hogy a két mondatod között feszül némi ellentmondás...
Akkor úgy mondom, hogy a támadószekcióban sokkal több szabadságot fognak nagy eséllyel kapni a játékosaink, így többet villanhatnak, de jobban bennük is lesz a hiba. Ezért nagy eséllyel több labdát fogunk elszórni elől, aminek következtében mögéjük - legalább - egy olyan középpályás is kell, aki a jó passzjátéka mellé megdöglik a pályán, annyit melózik. És lássuk be, ez nem Fabregas.. Koke is ilyen amúgy, ezért hajtottuk őt is - és ezért hozzuk el jövőre! 8)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.08. 09:11:52

Balinho írta:Az a baj, hogy a két mondatod között feszül némi ellentmondás... Nem teljesen érzem a koncepciót és a következetességet a vezetés részéről. Kellett volna még egy Fabregas-kvalitású kp ezért mentek Koke után. Amikor kiderült, hogy nem tudjuk elhozni hirtelen nem kellett, pedig még Xavi távozása is biztosnak tűnt. Ehelyett vettünk előre extra kreativitást, ami szvsz legalábbis kérdőjeles döntés
Nem látom az ellentmondást palesz77 hsz-ében, tavaly nagyon könnyen kiismerhető volt a támadószekció játéka, rendkívül statikus volt, és ez a nagyobb csapatok ellen többnyire komoly problémát is jelentett. Pár fellángolást leszámítva.
A VB-n is látszott, hogy Messit már minden valamire való csapat az utolsó porcikáig kielemezte, s minden erejével azon volt, hogy kizárja a játékból. Tavaly Neymar nem tudta levenni ezt a terhet az argentinról, talán Suarezzel meg Enriquével, plusz sok mozgással/posztcserével már megoldható.
Rakiticet aligha a padra igazolta a vezetőség, Xavi helyett a horvát lendületet hozhat a kp-ra, mert sokkal célratörőbb, mint az újdonsült csk, szóval Kokéval Iniestát akarták volna pótolni, nyilván nem idén, hanem pár éven belül.
Fabregast bár bírom, nem értem miért hiányolják ennyire, nem a posztján játszott, nem örökölte meg Xavitól az irányító szerepkört, de ennek oka is van...
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.08.08. 08:38:08

palesz77 írta: nagy eséllyel az egyéni villanások fontosabb szerepet kapnak jövőre, mint tavaly
palesz77 írta: Egyéni kvalitásokban nem jobb a horvát, de olyat tud adni a csapatnak, amit Cesc nem tudna - a pontos passzok mellé böszmenagy mezőnymunka, ha esetleg nem láttad volna a meccset. Cesc labdái amúgy szerintem is pár alkalommal hiányozni fognak jövőre
Az a baj, hogy a két mondatod között feszül némi ellentmondás... Nem teljesen érzem a koncepciót és a következetességet a vezetés részéről. Kellett volna még egy Fabregas-kvalitású kp ezért mentek Koke után. Amikor kiderült, hogy nem tudjuk elhozni hirtelen nem kellett, pedig még Xavi távozása is biztosnak tűnt. Ehelyett vettünk előre extra kreativitást, ami szvsz legalábbis kérdőjeles döntés
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.08. 00:50:55

palesz77 írta: Sajnos a forrás egy étterem tulajdonos akinél enni szokott Cuadrado, de azért reménykedek, hogy jól tudja/gondolja az öreg.. :lol:
Szeretem az ilyeneket, amikor a játékos fodrásza, pedikűröse, kisállatorvosa a forrás.... :lol:
De reméljük a kaja mellé elfogyasztott 2 pohár bor után igazat kotyogja a kolumbiai.... :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.08. 00:18:08

Erxy írta:Vártam már erre a hírre:
A catradio szerint közel a megegyezés Vermaelen ügyében. Úgy tudják, már done deal is lehetne, de a Manchester United közbelépett.

szerintem még a héten meglesz Vermaelen. :wink:
(gyors meg is nézek pár youtube videót róla, csak hogy az alapokkal tisztába legyek :mrgreen: )
Közbe meg a 'Sport'-on egy rendkívül hiteles forrás szerint Cuadradot csak mi tudnánk elcsábítani a Fioból! 8) Sajnos a forrás egy étterem tulajdonos akinél enni szokott Cuadrado, de azért reménykedek, hogy jól tudja/gondolja az öreg.. :lol:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.08. 00:01:03

Erxy írta:Vártam már erre a hírre:
A catradio szerint közel a megegyezés Vermaelen ügyében. Úgy tudják, már done deal is lehetne, de a Manchester United közbelépett.

szerintem még a héten meglesz Vermaelen. :wink:
(gyors meg is nézek pár youtube videót róla, csak hogy az alapokkal tisztába legyek :mrgreen: )

Annyíra nem vagyok hasra esve tőle.Folyamatosan sérült vagy formán kívül van. Ha az Arsenálba nem fér be nem tudom miért gondoljuk, hogy ide be fog. De a lehetséges variációk közül ő az egyetlen aki maradt és talán potenciál lehet benne.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.07. 23:57:58

Vártam már erre a hírre:
A catradio szerint közel a megegyezés Vermaelen ügyében. Úgy tudják, már done deal is lehetne, de a Manchester United közbelépett.

szerintem még a héten meglesz Vermaelen. :wink:
(gyors meg is nézek pár youtube videót róla, csak hogy az alapokkal tisztába legyek :mrgreen: )
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.07. 23:46:46

tatesz1990 írta:Erre csak annyit, hogy nekem ebben a dologban, habár úgy tűnhet, de nem Rakitićcsel van bajom, hanem azzal, hogy Cesc helyére érkezett. Mind amellett, hogy minden tiszteletem és elismerésem a Xavié, talán őt kellett volna hagyni távozni vagy esetleg megbeszélni vele, hogy jó lenne ha maradna, de már csak kiegészítő emberként.
De épp ez az, hogy ha nem Cesc helyére jön, akkor a Cesc-Busi-Ini trió kezd a középpályán, és akkor nincs aki robotoljon. Valakitől meg kellett válni a kezdőből, és Fabregas volt az, aki a legkevésbé akart maradni ahogy láthatjuk, így ő távozott.
Xavi meg pont olyan feltételek mellett maradt amúgy, mint amit írtál..
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2014.08.07. 23:44:18

Rakitic helyett Kroos még jobb lett volna csak mi nem őt igazoltuk pedig állitólag felajánlották nekünk mondván nem akarták elrontani a jó kapcsolatot a két klub között. ja igen mi simán odaadjuk nekik aprópénzért a legtehetségesebb fiatal játékosunkat Kroost meg nem fogadjuk el. ő világklasszis, Rakitic MÉG nem. eddig nem nyomja rosszul, de ezek még csak felkészülési meccsek,meglátjuk mi lesz élesben.

a legnagyobb kérdőjel h a támadó hármas mennyire fog működni. van egy Messink aki mostanában nem szeret futni plusz jelzésértékű, h tavaly is akkor volt elemében Ney,Alexis és Pedro is amikor sérült volt. Suarez tuti nem fogja visszapasszolni neki 16-ról és még ott van Neymar akinek ki kellene bontakoznia. zseni a srác hatalmas lehetőségek vannak benne, köré kell(ene) új csapatot épiteni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2014.08.07. 23:40:18

palesz77 írta:Az ára már más kérdés, de ahogy mondani szokás, a minőséget meg kell fizetni - mi meg amúgy is elég pocsékul tárgyalunk az utóbbi időben..
Nekem pont ez a bajom, a klub szórja a pénzt olyan játékosokra, akiket más hasonló presztízsű klub sokkal olcsóbban megszerezne (kivéve talán Suárez) és ez nem csak az idei, hanem az előző években is így volt.
palesz77 írta:Cesc labdái amúgy szerintem is pár alkalommal hiányozni fognak jövőre, de egy Rakitic stílusú középpályás nélkül halott ügy lenne az a taktika, amit LE akar alkalmazni.
Erre csak annyit, hogy nekem ebben a dologban, habár úgy tűnhet, de nem Rakitićcsel van bajom, hanem azzal, hogy Cesc helyére érkezett. Mind amellett, hogy minden tiszteletem és elismerésem a Xavié, talán őt kellett volna hagyni távozni vagy esetleg megbeszélni vele, hogy jó lenne ha maradna, de már csak kiegészítő emberként.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.07. 22:52:07

Danka00792 írta:Megint leírtad a lényeget. :)
Nem köt az ember 5 éves szerződést egy játékossal, akiben lehet 2-3 jó év még. Tehát eleve nem a játékos volt kritizálva, hanem a szerződése.
Ezt komolyan nem értem, nem tökmindegy, hogy 3 vagy 5 éves szerződést kötünk? Eddig se okozott problémát nekünk az, hogy ingyen megváljunk a kiöregedett embereinktől, akkor nem mindegy, hogy 3 év múlva úgy engedjük el ingyen valahova, hogy még elméletileg 2 évig szerződése van, vagy úgy, hogy épp akkor jár le? Mathieu kétlem, hogy megtagadná majd a távozást, ha szépen megkérjük, és itt fog ülni a lelátókon 2 évig, aztán csak tömködi a zsebeibe a pénzt..

Most ezt ne vedd személyeskedésnek, nem csak neked szól, de egyszerűen nem értem, hogy az utóbbi évek eladásai után miért probléma ez az 5 éves szerződés.. :-k Vagy ez egyéb anyagi, meg adózási költségekkel együtt jár amiről én nem tudok, és azért kelt ez ekkora felháborodást?
tatesz1990 írta:Rakitić szerintem egy jó játékos, de még csak egy lapon se tudnám említeni Fabregassal. Szerintem más szint a két játékos.
Igazából csak ehhez szólnék most hozzá, mert én is nagyon sajnálom Cesc távozását, de ha megnézed pl a legutóbbi edzőmeccsünk, akkor szerintem megérted, hogy miért jött Rakitic Cesc helyett. Egyéni kvalitásokban nem jobb a horvát, de olyat tud adni a csapatnak, amit Cesc nem tudna - a pontos passzok mellé böszmenagy mezőnymunka, ha esetleg nem láttad volna a meccset. Cesc labdái amúgy szerintem is pár alkalommal hiányozni fognak jövőre, de egy Rakitic stílusú középpályás nélkül halott ügy lenne az a taktika, amit LE akar alkalmazni.

Suárez meg hasonló okok miatt jött Alexis helyett. Mivel nagy eséllyel az egyéni villanások fontosabb szerepet kapnak jövőre, mint tavaly, ezért egy ilyen képességekkel megáldott gólvágó nagyon is elkél majd a csapatba. Az ára már más kérdés, de ahogy mondani szokás, a minőséget meg kell fizetni - mi meg amúgy is elég pocsékul tárgyalunk az utóbbi időben..
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2014.08.07. 22:36:16

Alcantara írta:Teljesen mindegy hány éves, ha van benne 2-3 jó év. Kész játékos, nyugodtan beteheted a kezdőbe Matyit, bőven megállja a helyét.
Megint leírtad a lényeget. :)
Nem köt az ember 5 éves szerződést egy játékossal, akiben lehet 2-3 jó év még. Tehát eleve nem a játékos volt kritizálva, hanem a szerződése.
Alcantara írta:Azt kellene felfogni, hogy ez nem FIFA manager játék, ahol "Mangalázhatsz és Danilozhatsz" kedvedre otthon a fotelben, legfeljebb nem jön be és cserélsz másikra.
Ezt egyébként fogalmam sincs honnan vetted, még csak hasonlót sem írtam. :)
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2014.08.07. 22:06:09

Helló!
Azt kell mondanom, hogy engem egy cseppet sem győzött meg a vezetőség az idei igazolásokkal.
Mindössze a két kapus (ter Stegen/Bravo) és a két kölcsönjátékos (Rafinha/Deulofeu) érkezésének örülök.
Mathieu 20M €-ért számomra az egyik legnagyobb csalódás. Sokat elmond, hogy a Zubi tavaly 10M €-t sokallt érte. Már 30 éves, mindössze 2x-es francia válogatott, és mindössze 2 éve játszik középhátvédet. Az egyetlen ami mellette szólhat, hogy jól ismeri a la Ligát.
Rakitić szerintem egy jó játékos, de még csak egy lapon se tudnám említeni Fabregassal. Szerintem más szint a két játékos.
Suárezzel nem lenne bajom, ha nem lenne itt Messi és Neymar és nem 81M €-t fizettek volna érte. Úgy gondolom, hogy pont fölösleges volt.
Két játékos távozása nagyon sziven ütött, a kedvenceim között voltak a csapatban. Az, hogy hagyták Fabregast elmenni, holott a levegőben lógott Xavi távozása, az hatalmas ostobaság volt és az ő eligazolása miatt nagyon mérges voltam. A másik akit nagyon kedveltem, az Alexis volt, aki tavaly már nagyon eredményesen játszott, valamint, amit sokan alul értékelnek, rengeteget dolgozott a pályán. Mindkettejüknek nagyon sok sikert kívánok.
Az újaknak meg üzenem, hogy győzzenek meg!!! :D
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.07. 21:44:16

Alcantara írta:Matyi fizetése aprópénz szinte a keretben. azon senki nem háborog, hogy Alves évi 11 millióért 2 éve vakon ad be minden meccsen 145 alkalommal a törpéknek vagy a stadion felső karéjának.
ha te ezt így látod, akkor nagyon vakon vagy itt a fórumon

a jelenlegi keretben szerintem talán sergi roberton kívül alves az, akin a legtöbb ember háborog, és emellett pont a beadásain rugózik mindenki.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.08.07. 21:05:12

mess2009 írta:na, LE megmondta a frankót! Alvesnek örül.....nem tudom miről ment itt a diskurzus két hónapig :) ?!
Én is örülök Alvesnek...évente kb kétszer,amikor normálisan ad be...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.07. 20:41:00

Danka00792 írta:
Alcantara írta:öt éves szerződést kapott Hleb is, Keirrison is és még sorolhatnám őket naphosszat.
Fiatalabbak voltak ugyan, de nem értünk velük egy kalap ...sem.
Le is irtad a lényeget. "Fiatalabbak voltak ugyan". 21 éves brazil kölyökkel való 5 éves szerződést ne hasonlíts egy 31 éveséhez. (De Hleb is 27 volt azt hiszem, amikor idejött. Legjobb életkorban.)[/quote

Látom a lényeg nem jött le neked csak az életkor.Van mibe belekötni.
Teljesen mindegy hány éves, ha van benne 2-3 jó év. Kész játékos, nyugodtan beteheted a kezdőbe Matyit, bőven megállja a helyét.
Azt kellene felfogni, hogy ez nem FIFA manager játék, ahol "Mangalázhatsz és Danilozhatsz" kedvedre otthon a fotelben, legfeljebb nem jön be és cserélsz másikra.

Matyi fizetése aprópénz szinte a keretben. azon senki nem háborog, hogy Alves évi 11 millióért 2 éve vakon ad be minden meccsen 145 alkalommal a törpéknek vagy a stadion felső karéjának.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.07. 20:18:14

mondjuk én pont teszek rá, hogy hány védővel játszunk, a fontos az, hogy a buta tilitolit elfelejtsuk. eddigi pár meccsen lehetett látni ezt, sokkal agresszívebben toljuk elől, valszeg LE jobban fog bízni az elől lévő 3 ember egyéni képességében (ezért jött minden bizonnyal suarez és nem nem valami közepes jatekos), mint abban, hogy a 239. passz után vhol lesz egy rés. ezért is kell rakitic, mert igy h nem lesz tilitoli, marha sok labdát fogunk eladni és kell középre egy futó/ütköző ember, aki azért ha támadni kell sem fogyatékos. de ezt talán már irta itt is vki pár napja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.07. 19:56:13

crixus írta:Értem én, hogy mire gondoltok, csak éppen ez nem 3 védős rendszer... 3 védős játékot a Juve játszik például vagy a Napoli. Nálunk szinte ugyanaz van, mint tavaly volt. Alba-Piqué-Bartra-Alves + Busquets visszalép. Mi ebben a változás ? Legfeljebb az, hogy Rakitic személyében fizikálisan erősödtünk... :roll:
Hát védekezésben ennyi igazából, meg még talán az, hogy ismét van majdnem olyan szintű csapatvédekezés/letámadás, mint a Pep éra fénykorában.. De az eddigiekhez képest ez is bőven előrelépés szerintem.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.07. 19:50:11

palesz77 írta: Nice elleni meccsről, Napoli elleni meccsről.
Lehet itt csűrni, csavarni a dolgokat, de támadásban összességében 3 védővel játszunk, védekezésben meg nem nagyon van formáció, mert az egész csapat tolódik a labda felé, és próbáljuk lezárni/szűkíteni a területeket. Szerintem pont tök jó ötlet lenne Cuadradot egy ilyen játékrendszerbe leigazolni..
Értem én, hogy mire gondoltok, csak éppen ez nem 3 védős rendszer... 3 védős játékot a Juve játszik például vagy a Napoli. Nálunk szinte ugyanaz van, mint tavaly volt. Alba-Piqué-Bartra-Alves + Busquets visszalép. Mi ebben a változás ? Legfeljebb az, hogy Rakitic személyében fizikálisan erősödtünk... :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.07. 19:40:34

crixus írta:Nem is értem, hogy hogy láthatott valaki a legutóbbi meccsekbe 3 védős rendszert.
Nice elleni meccsről, Napoli elleni meccsről.
Lehet itt csűrni, csavarni a dolgokat, de támadásban összességében 3 védővel játszunk, védekezésben meg nem nagyon van formáció, mert az egész csapat tolódik a labda felé, és próbáljuk lezárni/szűkíteni a területeket. Szerintem pont tök jó ötlet lenne Cuadradot egy ilyen játékrendszerbe leigazolni..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.07. 19:04:52

Mental_Theo írta:Gazdaságosabb megvenni 12-20 millióért megvenni egy védőt, akiben látnak potenciált, mint megvenni 40-45 millióért olyat, aki ugyan klasszis, de ki tudja, hogy mennyire tudnák elképzelni a csapatban, és mennyire válna be. Ha az én pénzem volna, én is hasonlóképpen tennék.
de gondolom ha választani lehetett volna h hummels 40ért vagy matyiő 20-ért te sem a franciát választottad volna.
hummels ha beválik, van 8 évre egy védőm és nem kell 2 év mulva megint idegeskedni, hogy kit hozunk, matyiővel meg jo esetben is számolhatunk 4 évre (és akkor optimista vagyok)

ha meg hummels nem válik be, egy normalis klub 25-30-ért el tudja adni, még matyiőt ingyen sem...

mégegyszer mondom, nem matyiővel van a fő bajom, ha nem h mennyiért és milyen szerződést kapott.

ha elhozzák 2+1-re, 6 millioért. hogy a rayo ellen, meg a kupában elbohockodjon egy büdös szót nem szolnék.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.07. 18:56:26

Támadásban 3 védős rendszert játszunk. :wink:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.07. 18:54:23

kristop írta: te nézted az elmúlt két meccsünket? komolyan kérdezem, mert cuadradoról is úgy írtál, hogy hát mennyire hülyeség lenne, meg ő nem illene a csapatba, plusz a három védősről is, hogy mathieu, bartra, piqué, vermaelen kevés lenne. miközben tisztán látszott, hogy cuadradot miért akarjuk, plusz a harmadik védő a három védőnél mindig a visszahúzódó busquets vagy mascherano.
Nem néztem, hanem láttam. :wink:
Pont ezért mondom, hogy hatalmas marhaság lenne Cuadrado. Úgy el tudom képzelni, hogy a 3 védő mögötte pl. Piqué,Bartra és Vermaelen, de úgy, hogy két középhátvéd plusz Busquets az védekezésben még gyengébb lenne mint a tavalyi csapat... Én az előbbiről beszéltem, egy 3-4-3-ról vagy 3-5-2-ről.
Nem is értem, hogy hogy láthatott valaki a legutóbbi meccsekbe 3 védős rendszert. 4-3-3-at játszottunk úgy, hogy Rakitic is tulajdonképpen vkp-t játszott. Nem tipikus ütközőt, de vkp-t, ahogy Busquets is. Hol itt a három középhátvéd? 4-3-3-ban is hátra kell mennie egy vkp-nak, ha a két szélső elöl ragad... :roll: Én inkább azt kérdezném, hogy láttad-e a Pep éra négy évét...
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2014.08.07. 18:40:47

Alcantara írta:öt éves szerződést kapott Hleb is, Keirrison is és még sorolhatnám őket naphosszat.
Fiatalabbak voltak ugyan, de nem értünk velük egy kalap ...sem.
Le is irtad a lényeget. "Fiatalabbak voltak ugyan". 21 éves brazil kölyökkel való 5 éves szerződést ne hasonlíts egy 31 éveséhez. (De Hleb is 27 volt azt hiszem, amikor idejött. Legjobb életkorban.)
MR. TROMORT777

2014.08.07. 18:33:39

visca el barca írta:
az, hogy 31 éves, 20 milliot költöttünk rá és 5 éves szerződést kapott. ha nem válik be, nézhetjük évekig.
De pont ez az, hogy az Ő személyében nem egy zsákbamacskát vettünk. Nem egy nyeretlen kétévest és nem is olyas valakit aki a saját csapatában is csak csere volt. Vettünk egy nagyszerű, hatékony játékost a védelembe. Kész. Az ára meg kit érdekel ameddig beválik. El van szabadulva a piac, ez van. Szép név Benatia, meg Mangala, de pont az ő kaliberüekkel lehet befürdöni. Dupla ennyik lettek volna és semmi sem garantálja, hogy itt megállnák a helyüket. Mathieu ilyen téren sokkal ésszerűbb megoldás.

Nagyon unalmas már ez a hozzáállás ami itt megy és ez most nem Neked szól Veb, hanem úgy általánosságban. Belekötni Rakitic leigazolásába úgy, hogy eddig még tétmeccsen nem is láttátok játszani... nonszensz. Évek óta a legjobbnak tűnő ár-érték arányű igazolás lehet.
Talán nem azok a nagy nevek jöttek akikről otthon álmodoztok, hanem végre hasznos igazolások jöttek. Akikre igazán szükség van. Nem sok csapat áll 11 sztárjátékosból, nem véletlenül. Nekünk már megvannak a sztárjaink, csak a megfelelő kiegészítő emberek kellenek melléjük és akkor meg is vagyunk. Ha még jön egy Vermaelen/Agger igazolás akkor meg főleg nem lehet egy szavunk sem. Hosszú évek után hiánymentes keretünk lehet, ami eléggé bíztató.
Válasz küldése