Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.10. 15:17:11

visca el barca írta:
crixus írta:Piszczek mindenképpen megérné. Sokkal jobb opciót arra a posztra jelen pillanatban nem nagyon lehetne találni. Pont most írtam egy másik topic-ban, hogy kár, hogy benne nem gondolkodunk. Jó lenne ha érkezne...
érdekes, hogy Neked soha semmi nem jó, de egy 30 éves játékosért, aki futott eddig 2 jó szezont simán kitennél 35 milliot. :?

10 milláért jöhetne.
Két " javakorabeli" után hiba volna Piszczeket leigazolni - pláne drágán. Ha mindenáron kell egy formális jobbhátvéd, akkor inkább egy fiatal gyors és agressziv tehetség.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.10. 14:25:19

Capon írta:
Kash írta: Nekem Alexis mindig is egy esetlen csatár volt, folyton görnyedve futkározott, és fel sem nézett mielőtt beívelt vagy rúgott. Persze voltak eszméletlen nagy meccsei, de Suarez sokkal jobb nála, és én Vermaelen-t nem tartom rossz védőnek. Én azt mondom, hogy Suarez+2olcsó védő.
:D ha már így kapásból megcáfoltál, te szezon végén azt vártad a fejünk felett lebegő UEFA büntivel, hogy 2 évre előre 2 olcsó középhátvéddel megleszünk? Inkább csak utólag mondod ezt nem?
Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.

Én egyébként Piqué kárára két jó nevű drágább játékost vártam (persze nem attól lesz jó valaki, hogy drága volt, na de értitek), főleg úgy hogy már 3 évvel ezelőtt igazolni kellett volna a védelem közepébe :? Ebből a két játékosból az egyik pedig vagy egy ifjú titán vagy egy már kifelé menő rutinos sok mindent megélt játékos lett volna.
A védőkérdéssel kapcsolatban én is kb. ezt a véleményt osztom. Lehet mondani persze, hogy nem kellenek feltétlen sztárok, kellenek zongoracipelők stb., de azért vessünk már egy pillantást a 4 belső védőnkre. Egyik sem egy klasszis, kb 4 középszerű játékos. Bartra egyelőre kicsit kérdőjel. Tanár lehet belőle, de még idő kell neki és leginkább egy olyan társ mellé, aki mellett "tanulhat". Piqué úgy néz ki menthetetlen, Mathieu szintén középszerű, bármennyire csűrjük-csavarjuk és nem is az igazi posztja. Vermaelen szintén kérdőjel. Nagyon jól is járhatunk vele, de nem tudom erre mennyi az esély. Persze a tavalyi szezonhoz képest erősödtünk ezen a poszton, ez nem vitás, de most lett volna esélyünk igazán komoly alakításra. Ha szűk büdzséből kellett volna igazolni megértem, de így nem tudok elégedettséget érezni. És lehet azt mondani, hogy XY nem akart ide jönni, de nézzük mi volt Mangalaval. A Porto azt mondta 45 millió, mi egyből közöltük, hogy drága és csókolom. Silva jött volna, elkívánkozott a PSG-ből és lehet, hogy nem 20 éves, de 4 év simán benne lehetett volna. És még lehetne sorolni.

Cuadradot nem tudom miért akarjuk ennyire. Suarez érkezésével még kevésbe lesz biztos a szélünk, erre jönne egy szélső, aki még Alvesnél is kevesebbet védekezik. Alexis helyén el tudtam volna képzelni, de Alvesén nem nagyon. Ennek a Piszszek-es hírnek örülök. Lehet, hogy elsőre soknak tűnik, de Alves helyett mindenképp kellene valaki. Ha jövőre el leszünk tiltva az igazolásoktól hatalmas gebasz lesz, mert a brazilnak lejár a szerződése, marad egy szem Montoya-nk, a B-ből még csere szintű játékosunk sincs, esetleg Adriano tud beugrani.

A Suarez ügylet viszont nagyon jól is elsülhet. Az árát nem tartom igazán soknak. A posztján jelenleg a legjobb játékos, ezzel szerintem nem lehet vitatkozni, ha LE pedig középcsatárral akar játszani, akkor alkalmasabbat nem is találhatott volna.
Rakitic szintén a pozitív igazolások közé tartozik. Képességekben nem ér fel Cesc-hez, de ezt a hozzáállásával és a pályán betöltött szerepével simán kompenzálhatja. Rafinha visszahozatala szintén jó húzásnak tűnik, csak kapja is meg a lehetőséget. Deulofeu pedig egyelőre nagy kérdőjel, de nem a képességeit tekintve.
És úgy tűnik van még egy igazolás, ami nagy előrelépés, az pedig Masch, ha ott játszik majd ahol igazán tud.

És persze már vannak magas embereink, nem kell minden szögletnél lerágni a körmeimet, (megjegyzem Piszczekkel még többen lennénk).
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.10. 14:07:35

Zubi "we have never spoken to Alves about leaving and we haven't had any offers for him . He’s a Barça player and there is no more to say” fcbarcelona.com

Ezek után nem biztos, hogy lesz még érkező.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.10. 13:54:02

Létszámban megleszünk, ennek lehet örülni, mert előre még ebben sem bíztam. A minőség meg majd kiderül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.10. 13:23:55

azért egy combosabb khv elfért volna, de lényegében én is elégedett vagyok. suarezről esik a legkevesebb szó, pedig minden kétséget kizárólag zlatan, zselé és messi mellett a legnagyobb ász csatár poszton. messze ő volt a legnagyobb erősítésünk.

ha valaki elémtesz jun 30-án egy ilyen listát, h ennyit fogunk igazolni, kinevetem. lényegében van egy majdnem teljes csapatnyi uj játékosunk.

ter stegen - X, matyiő, vermaelen, cuadrado - rafinha, rakitic, halillovic - duli, suarez, X

ha csak a fele beválik én boldog leszek. cuadrado márt csak hab lenne a tortán
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.08.10. 13:04:15

Összességében én is elégedett vagyok az igazolásokkal, bár annak még tudnék örülni, ha Alves menne és jönne helyette valaki.
Ha a tavalyi évi csapathoz viszonyítjuk a jelenlegi keretet, akkor szerintem minőségben és mennyiségben is előre tudtunk lépni, és annak örülök, hogy nem (csak) sztárokat vettünk, hanem igazi zongoracipelőket is.
Kapus poszton Valdes és Pinto helyett jött 2 jó kapus. Valdes tavaly sokat volt sérült, és az általam nem túl erősnek tartott Pintoval is tartottuk a lépést. Szóval itt előre tudtunk lépni,
Védelemben bal oldalon nincs, jobb oldalon pedig eddig nincs változás. Remélem utóbbin még lesz. Védelem közepén végre elfelejtettük a nem védő Mascot, és az utolsó szezonjában szinte állandóan sérült kapitány is visszavonult. Ez nagy érvágás, de mivel évek óta alig tudott folyamatosan, sérülés nélkül játszani, így talán még sem annyira. Ide jött a Piqué és Barthra mellé egy Mathieu, aki szerintem nem lesz rossz, valamint jött még egy Vermaelen is. Lehet nem mindenki elégedett ezzel a 2 névvel, de egyrészt nekünk már ha 2 cölöpöt levertek volna hátra, az is előrelépés lett volna, annyira nem volt védőnk :-) Másrészt én bízom bennük. Szerintem lesz konkurencia, lesz lehetőség rotálni. Magasságban is javultunk. Nyilván jobb lett volna egy Mangala /Benatia/Hummels mellé valaki, de én így sem vagyok elégedetlen, sőt az elmúlt évekhez képest igen nagyot erősödtünk.
Középpályán Ini, Xavi, Busi maradt. Song biztosan megy, helyette Masc jött feljebb, akit láthattunk a vb-n is, mennyire szuper jó az eredeti posztján. Cecs helyett jött egy Rakitic, aki sokkal agilisebb, és bár szinte biztosan nem lesznek olyan jó mutatói mint Fabregasnak, én örülök neki, mert kicsit agresszivebb lett vele a középpálya. Ide jött még egy Rafinha is, akiben én nagyon bízom. Szóval szerintem itt sem lettünk rosszabbak.
Elől meg jött egy Deu Tello helyett, ami nem hiszem hogy rosszabb, plusz Alexis helyett egy sokkal gólveszélyesebb Suarez is.
Szóval a keret erősebb, mint tavaly, vagy előtte. Innen az edzőn múlik mit hoz ki belőlük!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.10. 12:52:29

Meg van mennyibe került Vermaelen:

Official: Transfer fee of Vermaelen > 10M fixed + 5M based on his performances + 3.8M based on team performance #fcblive

A kivásárlási ára 80M euró.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.08.10. 12:13:10

Kíváncsi leszek, hogy Cuadradoból vagy Piszcekből lesz e valami, vagy tényleg végleges a keretünk. Ha valamelyikük érkezik, én örülök majd neki :mrgreen:
fanbarca írta:Én eddig abszolút meg vagyok elégedve az igazolásokkal. :wink:
Teljes egészben egyetértek! Szinte a számból vetted ki a szót :D Mathieu és Jude Law( :mrgreen: ) érkezésével a magasság is megoldódni látszik a védelemben. Mellettük pedig mint írtad Rakitic és Suárez is jól fejel. Remélem szép szezonnak nézünk elébe :wink:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.10. 11:53:52

crixus írta:Piszczek mindenképpen megérné. Sokkal jobb opciót arra a posztra jelen pillanatban nem nagyon lehetne találni. Pont most írtam egy másik topic-ban, hogy kár, hogy benne nem gondolkodunk. Jó lenne ha érkezne...
érdekes, hogy Neked soha semmi nem jó, de egy 30 éves játékosért, aki futott eddig 2 jó szezont simán kitennél 35 milliot. :?

10 milláért jöhetne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.10. 11:45:41

Afellay kölcsönben az Olympiakosznál folytatja.

http://www.fcbarcelona.com/football/fir ... olympiakos
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.10. 11:39:22

Gali írta:Az MD szerint a Barca tesz egy utolsó kísérletet, hogy megerősítse a jhv pozíciót.
A két jelölt Cuadrado (50M) és Piszczek (35M).
A kolumbiairól tudtam, hogy nem lenne olcsó, de a lengyelért fizetendő összeg sem lenne piskóta.
A katalán lap szerint a Dortmund rendesen megkérné az árát.
Jó lenne a jövő héten pontot tenni az ügy végére, mert 2 hét múlva kezdődik a bajnokság.
Piszczek mindenképpen megérné. Sokkal jobb opciót arra a posztra jelen pillanatban nem nagyon lehetne találni. Pont most írtam egy másik topic-ban, hogy kár, hogy benne nem gondolkodunk. Jó lenne ha érkezne...
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.08.10. 11:37:47

Én eddig abszolút meg vagyok elégedve az igazolásokkal. :wink:

Kapus poszt: Megvettük az egyik legígéretesebb kapust, Ter Stegent. Mindannyian tudjuk, mennyire jók a német kapusok. A felépítése hasonlít kicsit Neueréhoz, izmos, erős és gyors, ami nagyon jó. Emellé pedig lábbal is nagyon ügyes (nekem speciel megnyugtatóbb mikor nála van a labda, mint Bravónál). Bravo pedig nagyon jól ismeri a bajnokságot, tapasztalt kapus, ám remélhetőleg még messze nem ível lefele a pályája. Nem túlkoros, 4-5 év is simán benne lehet még. Adott a verseny, ami szintén jót tesz mindkettejüknek, amibe még akár Masip is beleszólhat. Csak ne alakuljon ki olyan, hogy meccsről meccsre más véd. El kell ezt dönteni s aztán majd talán megváltozik. Mindenképpen kiválóan meg lett oldva.

Védelem: Akárhogy is sokan nem értetek egyet a vezetőséggel, én nagyon is meg vagyok elégedve az igazolásokkal. Nem vásároltunk agyonsztárolt, nagyképű játékosokat, hanem alázatos, dolgos embereket. Mathieu egy bitang erős, magas játékos, aki tapasztalt (a ligában), emellé pedig nagyon gyors is. Rá lehet számítani több poszton is, a rutinja mellé pedig magas bizonyítási vágy és motiváció is társul. Vermaelen ha formába lendül, a világ legjobb védői közé sorolható, a whoscored legnagyobb erősségének a labdatartását, labdabiztosságát emeli ki, ami a mi játékunkban kulcsfontosságú. Emellett a felfutásai nagyon veszélyesek, jól lő távolról és több poszton is bevethető.

Középpálya: Nem kell remélem ecsetelni, mennyire beválhat Rakitic szerződtetése. Egy kemény középpályás, aki jól szerel, magas a többiekhez képest, jól passzol és tanárian szűr. A távoli lövései pedig valós veszélyt jelenthetnek az ellenfél kapujára. Ő is tapasztalt már a ligában, ezzel sem lesz gond. Rafinha eddig nagyon ígéretesnek tűnik. Hasonlóan játszik, mint Thiago (a mozgásán is látszik), viszont bátyjával szemben úgy látom, sokkal alázatosabb, ami azt eredményezheti, hogy stabilabb játékot nyújthat, így a csapatot igazán segítheti. Halilovic bár még csak a B csapatban játszik, ha így folytatja, nem sokat fog ott maradni. Olyan stílusú kicsit, mint Messi, viszont fürgébb egy picit. Jól passzol és nagyon jól kavargatja az ellenfél védőit. Óriási tehetség. [-o<

Támadósor: Deulofeu a legnagyobb kérdés számomra. Fizikálisan tökéletes állapotban van, a képességei is adottak, viszont fejben még nincs teljesen ott, nem elég érett. Önzősködik, nem nagyon passzol, de ha elkapja a fonalat, jó kis játékos lehet. Suárez személyében van végre egy vérbeli csatárunk, aki bárhonnan megvághatja, sőt bevághatja, jól fejel is, viszonylag magas is. Ő világsztár, de arra a posztra pont ilyen nagyarcú játékos kellett. Ha a trió jól fog működni, támadásban megállíthatatlanok leszünk.

Talán még érkezhetne Cuadrado, de én jobban örülnék egy védekezőbb fefogású jobbhátvédnek.
A kreatív, sztárfutballisták és a dolgos, kevésbé neves játékosaink szuper csapatot alkothatnak. 8)

Az edzőnk pedig nagyon nagy igazolás. Ismeri a fiatalokat is, kemény kiállású férfi, aki hajlandó leordibálni a játékosok fejét.

Jó lesz ez. :D És köszi, ha elolvastátok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2014.08.10. 11:39:45-kor.
més que un club
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.10. 11:21:15

Az MD szerint a Barca tesz egy utolsó kísérletet, hogy megerősítse a jhv pozíciót.
A két jelölt Cuadrado (50M) és Piszczek (35M).
A kolumbiairól tudtam, hogy nem lenne olcsó, de a lengyelért fizetendő összeg sem lenne piskóta.
A katalán lap szerint a Dortmund rendesen megkérné az árát.
Jó lenne a jövő héten pontot tenni az ügy végére, mert 2 hét múlva kezdődik a bajnokság.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.08.10. 09:00:52

Voltak lényegesen jobbak mint Mathieu és Vermaelen, de nem ide akartak jönni, vagy mások adtak értük annyit amennyit mi nem akartunk pengetni. Esetleg nem adták őket. Ennyi. Igy is jobb min elötte. De Alvest nagyon elvtávolitanám annak ellenére, hogy Montoya egy nulla.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.10. 08:53:52

akkor a védő ügy lényegében lezárult, bár Cuadrado ?! ugye még borzolhatja a kedélyeket e téren , hiszen védő is meg nem is - jön is meg nem is....
ami engem illet: nem tudom, hogy a Francia, vagy a Belga jobb e? legfeljebb arra mutatnék rá, hogy a - státuszuk - a váltás időpontjában nem volt egyforma! Mathieu alap ember volt és játszott is a csapatában az elmúlt idényben és az is maradt volna ha nem jön el, ismeri a La Ligát és testközelből a Barcát is (ellenfél ként), LE. ezzel nyilván összefüggésben meg akarta szerezni.
Vermaelen, bár VOLT húzó ember gyak. a kispad miatt váltott egy nem igazán acélos szezont futó Arsenalból, az angol ligából ahol azért köztudottan kemény játék folyik.az valószínűsíthető, hogy ő egy később képbe került alternatív megoldás nyomán jött.....
az vitán felüli, hogy a Barca védelem erősödött mindkettővel, mint ahogy azt is leírhatom nyugodtan, hogy ennek ellenére -relatíve- lehetett volna sokkal erősebb a csomag de erre futotta!
már leírtam, most sem mondhatok mást: a Barca játékos menedzselése szinvonalában elmarad attól, mint amit a klub egyébként képvisel, ez vezetett oda, hogy erre az évre számos jelentős piaci viszonylatban eleve vesztesként indult.
mi a pozitívum? éppen az előttünk álló idény bizonyította, hogy nem feltétlenül a világsztárokkal teletömött csapatoké csak(!!) a siker. a Barca most lehet az a csapat, ahol szerencsésen ötvözhetőek a fontos jó képességű melósok és a szupersztárok mert mindegyikből van, ehhez viszont valószínű LE.-nek sztárrá kell(ene) válnia!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.10. 05:04:21

The10 írta:Lehet vitatkozni az idei igazolásokkal, de az biztos, hogy Rakitic, Mathieu és Vermaelen érkezésével határozottságban, keménységben és fejjátékban előre fog lépni a csapat, és tavaly ezeken a területeken voltak a legnagyobb hiányosságaink...
Ha az az egyetlen sirám, hogy így nincs tehetséges 20 év körüli belső védőnk, bízza meg LE az egyik segédjét, hogy tartson különfoglalkozásokat a B és az ifi A belső védőinek. Ki van csukva, hogy nem akad közöttük, aki 1 év alatt felépíthető és Barca szintű.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.08.10. 02:45:18

Capon írta:
Kash írta: Nekem Alexis mindig is egy esetlen csatár volt, folyton görnyedve futkározott, és fel sem nézett mielőtt beívelt vagy rúgott. Persze voltak eszméletlen nagy meccsei, de Suarez sokkal jobb nála, és én Vermaelen-t nem tartom rossz védőnek. Én azt mondom, hogy Suarez+2olcsó védő.
:D ha már így kapásból megcáfoltál, te szezon végén azt vártad a fejünk felett lebegő UEFA büntivel, hogy 2 évre előre 2 olcsó középhátvéddel megleszünk? Inkább csak utólag mondod ezt nem?
Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.
Engem ez a része (Hogy milyen büntiben vagyunk, leszünk, lehetünk) nem nagyon érdekel, én csak válaszoltam fórumtársam kérdésére. A Barcelona mégsem lehet teljesen zizi, hogy egy ilyen büntetés ellenére, ily módon oldja meg a védőkérdést(Bármennyire is megfelel ez a suarez+2olcsó védő, én sem tartom teljes mértékben jó döntésnek) Rábízom ezeket a döntéseket a Barcelonára, aztán ha megvan a megszerzett játékos, elmondom a véleményem arról, hogy szerintem jó döntés volt-e vagy sem. Így is elég gyakran fáj a fejem, most még azon is agyalni, hogy jaj mi lesz velünk 2 év múlva, nincs túl sok kedvem.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.10. 02:36:11

Kash írta: Nekem Alexis mindig is egy esetlen csatár volt, folyton görnyedve futkározott, és fel sem nézett mielőtt beívelt vagy rúgott. Persze voltak eszméletlen nagy meccsei, de Suarez sokkal jobb nála, és én Vermaelen-t nem tartom rossz védőnek. Én azt mondom, hogy Suarez+2olcsó védő.
:D ha már így kapásból megcáfoltál, te szezon végén azt vártad a fejünk felett lebegő UEFA büntivel, hogy 2 évre előre 2 olcsó középhátvéddel megleszünk? Inkább csak utólag mondod ezt nem?
Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.

Én egyébként Piqué kárára két jó nevű drágább játékost vártam (persze nem attól lesz jó valaki, hogy drága volt, na de értitek), főleg úgy hogy már 3 évvel ezelőtt igazolni kellett volna a védelem közepébe :? Ebből a két játékosból az egyik pedig vagy egy ifjú titán vagy egy már kifelé menő rutinos sok mindent megélt játékos lett volna.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.08.10. 02:54:18-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.08.10. 02:30:21

kristop írta:szerintem mathieu amúgy A terv volt, őt úgy tűnt mindenáron akarták, és csak vermaelen volt bé vagy cé. helyette úgy tűnt először benatiara megyünk, aztán marquinhosra, de egyik se jött össze.

egyébként ha már itt tartunk. ki mit választott volna?
nem igazoljuk le suarezt, hanem alexis marad, és a plusz negyven millából inkább mondjuk a mangala + vertonghen kettőst igazoljuk le. vagy inkább a mostani, suarez, de két olcsóbb védő? most így utólag mit mondanátok? mert alapból az elsőt mondtam volna, de most már nem igazán vagyok biztos benne.
Nekem Alexis mindig is egy esetlen csatár volt, folyton görnyedve futkározott, és fel sem nézett mielőtt beívelt vagy rúgott. Persze voltak eszméletlen nagy meccsei, de Suarez sokkal jobb nála(szerintem), és én Vermaelen-t nem tartom rossz védőnek. Én azt mondom, hogy Suarez+2olcsó védő.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.10. 02:27:21

Hát ha Matyő volt az első és egyben biztos terv a védelem megerősítésére, akkor nagyon szomorú vagyok. Sokáig nem történ semmi ezen a téren, szerintem minden komolyabb helyről elküldtek minket melegebb éghajlatra és csak utána jött az ő neve elő.

A kérdésedre a válasz szerintem elég egyértelmű (lesz). Mert Suárezt az első perctől kezdve elég egyöntetűen feleslegesnek találta majdnem mindenki, főleg Alexis kárára és legfőképp 80 millióért.
Bár lehet több lesz most már a beletörődő hsz mint mondjuk 1-2 hete lett volna.

De egy biztos, szerintem a túlnyomó többség nem ilyen tervekkel és nevekkel állt neki ennek a nyárnak.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.10. 02:05:42

szerintem mathieu amúgy A terv volt, őt úgy tűnt mindenáron akarták, és csak vermaelen volt bé vagy cé. helyette úgy tűnt először benatiara megyünk, aztán marquinhosra, de egyik se jött össze.

egyébként ha már itt tartunk. ki mit választott volna?
nem igazoljuk le suarezt, hanem alexis marad, és a plusz negyven millából inkább mondjuk a mangala + vertonghen kettőst igazoljuk le. vagy inkább a mostani, suarez, de két olcsóbb védő? most így utólag mit mondanátok? mert alapból az elsőt mondtam volna, de most már nem igazán vagyok biztos benne.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.10. 01:32:44

Nagyon nem így mentünk neki a nyárnak, hogy Matyőkkel meg Vermaelenekkel akarjuk megerősíteni a védelmünket, totális csődöt mondott az igazolás politikánk, mert tuti, hogy még csak B meg C de még D tervbe sem ezek a játékosok szerepeltek!

Ha szezon végén tudtuk volna hogy ez lesz a nagy erősítés hátra, akkor szerintem a fórum 80% nagy ívben elkerülte volna most nyáron az oldalt az idegeskedés elkerülése véget.

Addig húzták, halasztották, töketlenkedték végig a nyarat, hogy most már ezeknek a játékosoknak is örülünk, teljesen leadtunk az elvárásainkból, és örülünk, hogy legalább ezt a két embert sikerült elhozni. Ahogy más úgy én is nagyon fogok szurkolni mindkét játékosnak, remélem beválnak, de ha így is lesz, az nem a vezetőségnek lesz köszönhető, mert olyan játékosokat tudtunk igazolni, akik sehol nem szerepeltek az elképzelésekben.
Ha mákunk lesz és beválnak az nagyszerű lesz, de a vezetőség most nyáron végkép, és ezzel már minden fronton megbukott.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.08.10. 00:29:03

Only Jordan Loties made more last man tackles in La Liga last season than Mathieu.

Only Arsenal's Koscielny (19) has made more last man tackles in the last 3 Premier League seasons than Vermaelen (12)

C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.09. 23:59:53

Szerintetek jön még valaki?
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.09. 23:40:47

defender3 írta: akkor már olcsóbb lenne Pedrot hátravinni.
Vagy megtarthattuk volna Sánchez-t és hátratehettük volna. Kb. ennyi értelme lenne Cuadrado megvételének. A kolumbiai is 40 millió körül érkezne, Sánchez is annyiért ment el... :lol:
Válasz küldése