Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.31. 13:59:43

Így Dani is maradni fog, legalább is remélem. :D
Viszont ha belegondoltok, csak eladás lehet addig, így teljesen rentábilisan lehet zárni a következő évet. :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.31. 13:13:38

zola8787 írta:Szomorú vagyok emiatt. Kicsit elvakult voltam én is természetesen a klubbomat illetően, hogy a Barca tényleg más, de.... Már annyi botrány volt itt mostanában, hogy ezek nem lehetnek véletlenek.
Nem is azok. Kétes alakok vették át a hatalmat a klub körül. Persze alakulhatott volna úgy is, hogy semmi nem derül ki, (jobb az sem lett volna sokkal, csak a sár kisebb) vagy éppenséggel ha úgy szerepel a csapat hogy mindent elhomályosít...de nem így történt. Most már így van jól, ez lehet egy tisztulási folyamat kezdete...El kell tűnniük azoknak, akik szégyent hoztak a címerre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2014.12.31. 12:12:14

2016 Januárban már igazolhatunk! A következő téli átigazoláskor.
Tehát a 2015-16-os szezonban a második felében már jöhet Marqiunhos:)
taylor200
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.10. 14:04:25

2014.12.31. 11:45:07

Barca igazolások 2015-2016 topikot nem kell csinálni :)
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.12.31. 11:43:51

bence-barca írta:Egyébként most szabadúszókat sem igazolhatunk majd?
Én úgy tudom nem, mivel nem a pénzel hanem az átigazolás tényével van a gond!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.31. 11:25:42

Szomorú vagyok emiatt. Kicsit elvakult voltam én is természetesen a klubbomat illetően, hogy a Barca tényleg más, de.... Már annyi botrány volt itt mostanában, hogy ezek nem lehetnek véletlenek. Messi adócsalós ügye, Neymar átigazolási ügye, Douglas minek kellett ide és jött ez, hogy kapunk 1 év eltiltást, ami azért nagyon ritka, nem is hallottam ilyenről. Nagyon gáz ami itt folyik :S
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.31. 10:45:58

Egyébként most szabadúszókat sem igazolhatunk majd?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.31. 10:31:08

Tényleg Zubiék eltakarodása lehet az egész ügy hozadéka, ami a pozitívumokat illeti. Azért a keretünk még 2015 őszén sem fog éppen gyengének számítani, így Luchon sok múlik majd. 2016 nyarán viszont már együttesen kell megoldani Alves, Ini, és Xavi pótlását, fel kell készülni erre már most.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.12.31. 09:25:01

PCsabi írta:Akkor be is zárhatjuk a topikot egy időre.
Csabi, én azért ezt nem tenném. Lehetséges titkos tárgyalásokat, előszerződéseket, igazolás stoptól független, mindig lehet latolgatni, gumicsontként bedobni.

Én például éppen ma olvastam, szilveszter napján, hogy Zubi tárgyalásban van bizonyos előszerződésekkel kapcsolatosan. Nevezetesen: Reus,Mangala,Danilo,Koke, De Sciglio, Pogba nevek hangzottak el. (Forrást ne kérjetek 8) )

Valakit kihagytam?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.31. 08:50:31

az a baj, hogy sok itt a kérdőjel és a ..ha.....
valahogy rendet kellene vágni.
vagy azt mérlegeljük, hogy az adott játékoskeretből mit lehet ( és hogyan?!)kihozni?
vagy azt, hogy a klub vezetést hogyan és mikor kell (lehet?) megújítani.
most az megy, hogy (jó szerével) a klubvezetés és LE. alkalmatlan aztán variálunk ezerrel, hogy ki hová lenne jó, kit hová és hogyan kellene beépíteni ...stb.
csak egyetlen ellentmondást (fura példát?) említek: a "matracosok" felfutását!! gyakorlatilag alig ismert játékos állomány, gyakorlatilag alig ismert edző és egy gyakorlatilag "szegény" klub és oda tudott érni a "világ tetejére"
ez nekem azt sugalja, hogy nagyon nem a játékos állományunk hordozza per pillanat a bajok gyökerét
még egy gyakori polémiához: a világban ma a trend az, hogy döntően a piacról vásárolva állítanak össze nyerő csapatokat, a saját nevelés pedig részben üzleti, részben variációs lehetőségként másodlagos.
logikusan tehát . ha nem tudsz (jól) vásárolni vesztes maradsz. szomorúan tehát lásd: Zubi és bandája.
ettől persze még szurkolunk, remélünk, és várjuk az új (csodás? :) évet....
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.31. 01:20:16

Montoya megy, Alves bari meg kap egy tízmilliós fizetést, hogy betudja indítani a stílusirodáját.

Sötét időket látok.
"And my heart will leave you never."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.31. 01:10:20

Nem tudom, hogy kit ért váratlanul a döntés, engem nem. Igazándiból nem is azért lenne ez olyan lényeges, mert így egy nyár kimaradna az igazolásokból, hanem mert ez lehetne az utolsó csepp a vezetéssel szemben. Zubival, Bartro-val meg mindenkivel együtt mehetne úgy ez a bagázs, ahogy van.
Talán így el lehetne kerülni egy olyan újabb "megújulást", ahol tulajdonképpen semmit sem erősödik a csapat, sőt....
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.12.30. 21:56:51

visca el barca írta: folyamatosan nem lehet játszatni. ez nem a levante, hogy egy meccsen kikapunk és akkor mi van. itt évközben, amíg harcban vagyunk a címekért, max 1-2 lötyögősebb meccs van (kiesőjelöltek ellen otthon), azokat leszámítva mindig a legjobb kezdőnek kell játszania.

egyszerűen nincs idő fiatalokat beépítgetni.
Pontosan. Láthattuk mi volt az Almeria elleni meccsen is. Pedro Messi Munir támadóhármassal szinte lenulláztak minket , igaz voltak ott más gondok is , de ez nem csak úgy megy , hogy bedobom a fiatalokat és kész.
Guardiola is úgy alkalmazta a fiatalokat , hogy volt egy jól működő kezdő 11 , és esetleg volt 1-2 változtatás fiatalokkal. Ki is fog derülni hamar ki mit tud.
Annyiban , viszont jó ez az eltiltás , hogy így legalább lesz egy összeszokott csapat , és nem lesznek semmilyen felesleges vásárolgatások.Csak sérülések ne legyenek , mert az szívás.

Annyira nagy gond meg nincsen , támadósorba valószínűleg amúgy sem vettünk volna játékost. Padra meg vannak fiatalok.
Középpálya ami nagyon gáz ... Azért a Real ellen felmenni egy Rafinha Busquets Denis hármassal , érdekes lenne.
Védelem szerintem annyira nem vészes , szvsz most sem lett volna képes arra Zubi , hogy normális védőt vegyen , úgyhogy lényegtelen. Douglas most megmutathatja mit tud , de ha Alves hosszabbít elmondhatunk egy imát. LE visszaállhatna a PSG elleni 3 védős felállásra , be is vált , meg nekem személy szerint tetszett is.
Kapusposzt oké.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7405
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.30. 20:52:33

Petr írta: Alvest, Xavit, Piquét, Busit, Messit, oldalpasszt és Masipot el kell adni, és Ié, Adama, Sandro, Halilovic, Samper, Ortolá és Bagnack jöhet az A-ba. Persze a kezdőbe, hogy szokják a helyet és fejlődjenek.

(ha-ha)
1000%-osan egyetértek. Ha ez nem történik meg akkor nekünk véglegesen reszeltek. :mrgreen:

Mielőtt még a fél csapatot kicserélnénk azért bele kellene gondolni, hogy ha például Denist el akarjuk jövőre hozni és beépíteni a csapatba, akkor például Rafinhat addigra olyan szintre kellene hozni a csapatban, ami a játékperceket illeti, hogy ne legyen aggódás, hogy ha ő beáll mi lesz. Mert 2 embert egy posztra egy szezonban szinte lehetetlen. lehet, hogy a Sevillaban jól muzsikál, de ez egy más csapat. Nem egy klasszis még, aki a váltásokat könnyen veszi. Halilovic-ról pedig már leírtam a véleményemet és azóta is tartom.
Deulofeut meg Adamat is hozni. Minek. Mindketten jobbszélsők most pedig ki játszik ott!? És ott van még Pedro is. Amúgy meg én személy szerint inkább Deut hoznám vissza, sokkal több tapasztalata van és a Sevillaban is elég sokat és jól játszik. Adama fejben iszonyatosan kevés, bármilyen tehetséges és bármennyire kedvelem.

Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy ki lesz az, aki távozni fog. Az Alves-Xavi-Pedro triónak bármekkora szerepe is volt a sikereinkben és nagyon hálásak lehetünk nekik nem marasztalnám őket. Persze csak akkor, ha sikerül megfelelően pótolni őket. Alves helyett, ha megy Montoya, akkor is szívesebben látnám mondjuk Adrianot vagy egy új rendszerben Bartrat. Xavi helyére mehetne Rafinha és akkor tényleg tudna jönni Denis. Ini-Rakitic-Rafinha + Denis, aki már rutinosabb elég lehet. Pedro viszont maradni fog ez szinte 100%.

Amúgy azt nem értem, hogy azoknak a fiataloknak, akik miatt a büntit kaptuk, jó része már pályára lépett tétmeccsen. Most akkor mi a helyzet! Van még olyan aki miatt élhet a szankció?
Forca Barca!!!!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.12.30. 20:08:43

PCsabi írta:Akkor be is zárhatjuk a topikot egy időre.

Azokat az embereket sajnálom, akik jöttek és minden második nap beírták, hogy "Mangala kell 40-ért és kész a csapat". Most mi lesz velük az átigazolási szezonokban?
Alvest, Xavit, Piquét, Busit, Messit, oldalpasszt és Masipot el kell adni, és Ié, Adama, Sandro, Halilovic, Samper, Ortolá és Bagnack jöhet az A-ba. Persze a kezdőbe, hogy szokják a helyet és fejlődjenek.

(ha-ha)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.12.30. 20:07:38

PCsabi írta:
Azokat az embereket sajnálom, akik jöttek és minden második nap beírták, hogy "Mangala kell 40-ért és kész a csapat". Most mi lesz velük az átigazolási szezonokban?
Szerinted? :D Így, hogy kihagyunk egy évet még több pletyka fog keringeni a jövőbeni erősítésekről és a Nagy Eltiltás Utáni Bevásárlásról :mrgreen:

Lesznek itt nagy titkos, szóbeli megegyezések, előszerződések, kiskapuk, csak most kezdődik a műsor. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2014.12.30. 20:09:58-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.12.30. 19:58:42

Akkor be is zárhatjuk a topikot egy időre.

Azokat az embereket sajnálom, akik jöttek és minden második nap beírták, hogy "Mangala kell 40-ért és kész a csapat". Most mi lesz velük az átigazolási szezonokban?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.30. 16:58:57

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:Csak bizakodni tudunk a fiatalokat illetően. Samper, Adama, és Halilovic szinte biztosan meg foja ütni a szintet,ami kell ide. Elég megnézni a mozgásukat, a dinamikájukat...ha fejben rendben lesznek, nem lehet gond velük. Más tészta, hogy-bár ez itt szentségtörés-de az első keretbeli fiatalok közül nálam Rafinha és Munir sosem lesz komoly megoldás. Nem tűnnek elég jónak, szinte nincs momentum, ami alapján lehetne látni bennük a későbbi klasszist. Rafinhának pl. már mindenképp előrébb kellene tartania, ez kevés amit lehoz. Keveset játszik?Nyomja úgy az edzéseken, hogy kihagyhatatlan legyen...egyszerű ez.
Reusnak pedig lenne hely, efelől sincs kétségem. Kb 4 poszton klasszis a gyerek, úgyhogy jól jönne-pontosabban jött volna...
tavaly munirról is leírták ugyanezeket.. hú milyen intelligens, jó a mozgása, van lendülete, blahblahblah, aztán láthatjuk mit értünk vele.
Lehet hogy leírták-de az nem én voltam. Munir szerintem fizikailag nagyon kevés egyelőre. Esetében inkább a B-t erőltetném, játszania kéne sokat.
Az említett három srác viszont tényleg óriási tehetség, MEGFELELŐ beépítés mellett komoly hasznukat vehetnénk akár jövőre is már.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.30. 16:57:17

Samper írta:Egy fiatalt nem lehet beteszem - kiveszem alapon beépíteni. Egy időre éreznie kell az edző tartós bizalmát - persze minden meccsét megbeszélve. Ha viszont az edző úgy látja, hogy nem megy, akkor meg egyértelműen ejteni kell. Rotálni is lehet, de akkor annak előre áttekinthetőnek kell lenni. A bizonytalanságban tartás csak nagyon kevés játékos számára ösztönző. Ez LE legnagyobb tévedése.
folyamatosan nem lehet játszatni. ez nem a levante, hogy egy meccsen kikapunk és akkor mi van. itt évközben, amíg harcban vagyunk a címekért, max 1-2 lötyögősebb meccs van (kiesőjelöltek ellen otthon), azokat leszámítva mindig a legjobb kezdőnek kell játszania.

egyszerűen nincs idő fiatalokat beépítgetni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.12.30. 16:52:36

Igen, azért Munir helyzetét nagyon rosszul kezelte LE felhozott egy nagy szupertehetségeknek kikiáltott játékost, az első 10 fordulóban majdnem minden meccsen játszatta, Suárez visszatérte óta viszont kb. ha 2 meccsen játszott. Ezt így nem lehet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.30. 16:01:55

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:Csak bizakodni tudunk a fiatalokat illetően. Samper, Adama, és Halilovic szinte biztosan meg foja ütni a szintet,ami kell ide. Elég megnézni a mozgásukat, a dinamikájukat...ha fejben rendben lesznek, nem lehet gond velük. Más tészta, hogy-bár ez itt szentségtörés-de az első keretbeli fiatalok közül nálam Rafinha és Munir sosem lesz komoly megoldás. Nem tűnnek elég jónak, szinte nincs momentum, ami alapján lehetne látni bennük a későbbi klasszist. Rafinhának pl. már mindenképp előrébb kellene tartania, ez kevés amit lehoz. Keveset játszik?Nyomja úgy az edzéseken, hogy kihagyhatatlan legyen...egyszerű ez.


tavaly munirról is leírták ugyanezeket.. hú milyen intelligens, jó a mozgása, van lendülete, blahblahblah, aztán láthatjuk mit értünk vele.
Egy fiatalt nem lehet beteszem - kiveszem alapon beépíteni. Egy időre éreznie kell az edző tartós bizalmát - persze minden meccsét megbeszélve. Ha viszont az edző úgy látja, hogy nem megy, akkor meg egyértelműen ejteni kell. Rotálni is lehet, de akkor annak előre áttekinthetőnek kell lenni. A bizonytalanságban tartás csak nagyon kevés játékos számára ösztönző. Ez LE legnagyobb tévedése.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.12.30. 15:52:46

Nem félek a fiatalok beépítésétől, Sampert nagy tehetségnek tartom, belőle 99%, hogy lesz valaki. Adama szintén szimpatikus, nagyon atletikus a felépítése és fiatal kora ellenére dörzsöltnek tűnik, jól cselez, bátor. Halilovic szerintem meg nem érett a nagycsapatra, ellenben Denis Suárez igen, amit bizonyít a Sevillában. A másik sevillai, Deulofeu nagy kérdés, minden rajta múlik. Ha CR-ezik, akkor nincs itt helye, ha levesz az egoból és beáll a sorba, akkor ő is lehet valaki. A védelemben sajnos nem tudunk megfelelő fiatalt hozni, itt marasztalni kell sajnos Alvést, de alternatíva lehet Bartra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.30. 15:46:12

Rivaldo11 írta:Csak bizakodni tudunk a fiatalokat illetően. Samper, Adama, és Halilovic szinte biztosan meg foja ütni a szintet,ami kell ide. Elég megnézni a mozgásukat, a dinamikájukat...ha fejben rendben lesznek, nem lehet gond velük. Más tészta, hogy-bár ez itt szentségtörés-de az első keretbeli fiatalok közül nálam Rafinha és Munir sosem lesz komoly megoldás. Nem tűnnek elég jónak, szinte nincs momentum, ami alapján lehetne látni bennük a későbbi klasszist. Rafinhának pl. már mindenképp előrébb kellene tartania, ez kevés amit lehoz. Keveset játszik?Nyomja úgy az edzéseken, hogy kihagyhatatlan legyen...egyszerű ez.
Reusnak pedig lenne hely, efelől sincs kétségem. Kb 4 poszton klasszis a gyerek, úgyhogy jól jönne-pontosabban jött volna...
tavaly munirról is leírták ugyanezeket.. hú milyen intelligens, jó a mozgása, van lendülete, blahblahblah, aztán láthatjuk mit értünk vele.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.30. 15:34:53

Csak bizakodni tudunk a fiatalokat illetően. Samper, Adama, és Halilovic szinte biztosan meg foja ütni a szintet,ami kell ide. Elég megnézni a mozgásukat, a dinamikájukat...ha fejben rendben lesznek, nem lehet gond velük. Más tészta, hogy-bár ez itt szentségtörés-de az első keretbeli fiatalok közül nálam Rafinha és Munir sosem lesz komoly megoldás. Nem tűnnek elég jónak, szinte nincs momentum, ami alapján lehetne látni bennük a későbbi klasszist. Rafinhának pl. már mindenképp előrébb kellene tartania, ez kevés amit lehoz. Keveset játszik?Nyomja úgy az edzéseken, hogy kihagyhatatlan legyen...egyszerű ez.
Reusnak pedig lenne hely, efelől sincs kétségem. Kb 4 poszton klasszis a gyerek, úgyhogy jól jönne-pontosabban jött volna...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2014.12.30. 14:47:45

Feast4 írta: Nem fognak lemondani szerintem, eddig is ezer ok lett volna rá, hogy lemondjanak most ez az ezeregyedik. Mégegy ide vagy oda ezeket nem fogja meghatni. Másrészt nem vagyok benne biztsos, hogy Laporta jó döntés lenne. Okés a klub valószínüleg megint elindulna felfelé az ő igazolsápolitikája és játékospolitikája és edzőhöz való hozzáállása miatt. De a gazdasági oldal? Egy aranyközépút kéne...
A gazdasági oldalról nem tudunk szinte semmit. Valóban rossz volt Laporta és jó Rosell? Utóbbi állította Laportaról, hogy rossz volt, pert is indítottak amit megnyert Laporta. Egyáltalán nem hiteles a mostani vezetés, így az ők szavuk alapján gazdaságilag rossz csapatnak tartani nem lehet Laportáékat.
Ha a tényeket nézzük, hogy milyen szponzori szerződések születtek, akkor azt láthatjuk, hogy itt tényleg nőttek az összegek a mostani vezetés ideje alatt, de vajon ez az ők érdemük, nem csak globálisan nőttek a szponzorpénzek a futball világában? Ha megnézzük, akkor inkább az utóbbi tűnik valósnak, sok európai klub rekordösszegre tett szert az utóbbi egy két évben szponzorpénzekből, sokkal inkább trend ez mint Rosellék hozzáértésének eredménye.
Amit látunk, hogy a jelenlegi vezetés elterelte útjáról a Barcát , folyamatos botrányok helyszíne lett a korábbi példamutatás helyett és nyilván ez nem kizárólag a mostani vezetés sara, de az ők mentalitásuk kellett ahhoz, hogy ilyen súlyos problémákká nőjjenek.
Válasz küldése