Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.23. 13:57:30

Amúgy a középcsatárral kapcsolatban bennem az vetődött fel, hogy:
-Ha, mondhatjuk a világ legjobb magas/erő csatára nem vált be itt, akkor Llorente miért válna be?
Sokkal kevésbé ügyes, nem olyan klasszis, stb. stb.

Ráadásul, ha az akkori pletykák igazak voltak, és Ibra is azért szorult ki a bal oldalra, mert Messi megmondta, hogy középen akar játszani, akkor most is meg fogja mondani. Azóta csak még nagyobb "sztár" lett, elég ha a fizuját nézzük, és hogy milyen papucs vele szemben a vezetőség. De most itt nem is ez a lényeg.

Nem tudom, hogy miért akarják erőltetni az erőcsatárt előre, amikor kb. ugyanebben a rendszerben már egyszer nem jött be a dolog. (Bár én személy szerint imádtam Ibrát, és jóra értékeltem a szezonját, de ez is mindegy most :) )
Szóval nem értem, hogy ha csatárt is keresnek, akkor miért nem egy olyat, aki beleillik a csapat rendszerébe előre? Pl. mint Eto'o volt 08/09-ben.

Szerintem Llorrente nem megoldás.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.23. 13:37:20

baas11 írta:
Pedig Kroos kiváló lenne(ha már sikerült Thiago eladni).....pont az tudja ami hiányzik a csapatból a középpályánkról, direkt támadás építés, átlövések jobbal -ballal, "dinamikus" védekezés és emellett az egy érintős játék ("köszönhetően" Pepnek) is fekszik neki ! Pont amilyennek Fabregasnak kéne lennie.....!!!
A Xavi Iniesta Fabregas 3assal kicsit úgy vagyok mint Frank utolsó évében a Xavi Iniesta Deco triónál.......tudjuk mi volt a jó meg oldás !!!
Ha a 6 !!! évvel ezelőtti kpályán nem változtatunk , jöhet ide az atyaúristen is védőnek vagy csatárnak ...valszeg nem leszünk rosszak de a legjobbak sem !!
Tudom ez nem fifa meg 3 percet mindenkiről össze lehet ollózni, de szerintem sokat mondó...

https://www.youtube.com/watch?v=_aJaoxd0ABc
Kroos sem képes egy olyan csapatot mozgatni/irányítani ahol nincs normális mozgás elől - lásd Real elleni meccsük most idén. Tökmindegy mekkora klasszis van a középpályán, ha a csatárok képtelenek üresbe mozogni, és helyzetbe hozni magukat, akkor ne várjunk csodát. Kroos meg tényleg ügyes gyerek, de nem jobb Cescnél, sőt.. Azok amiket felsoroltál mind igazak Fabregasra is - legalábbis az Arsenalban igazak voltak rá.

Ha meg a Pep féle tisztogatást hozod fel, akkor most aszerint Xavinak kéne távozni, és Cescnek pedig megkapni a karmesteri pálcát tőle - nem tudom erre céloztál-e, de mivel Kroost itt látnád szívesen, gondolom nem.. :D

A videó meg valóban jó, látszik, hogy van a gyerekbe potenciál, de akkor én is mutatnék egyet:
https://www.youtube.com/watch?v=bnHsH3izZhI szerk.: Közbe videót cseréltem, mert ez mégjobb.

Nem tudom amúgy, hogy szerintetek Kroos és bárki más irányítójelölt mivel mutatott volna idén jobb játékot hamis9-es pozícióban, meg úgy, hogy Xavi mögött van a rangsorban. Csak mert Cesc még így is összességében a legjobb középpályásunk volt. Ha meg idén megújulunk, és végre az öreg Maestro hátrébb szorul, akkor logikusabb lenne megadni annak az embernek az esélyt, akit azért hoztunk ide, hogy átvegye a helyét.. Bízok benne, hogy LE is így látja. [-o<

De abban egyetértünk, hogy ha Thiago nem ment volna el, most nem lenne középpályás kérdés.
kristop írta:
palesz77 írta:A Fontás ügy is érdekes. 4. számú védőnek sokkal jobbat úgyse tudnánk igazolni, ennyi pénzért meg megérné.
csak jobbakat tudnánk igazolni nála
Lehet az én emlékezetem csal, de azért nem egy Oleguer szint a srác.. Túlzásokba se kell esni. Nálunk - ha jól rémlik - amikor kapott volna egyre több lehetőséget benyelt egy brutális sérülést, aztán onnantól kikerült a képből. Nem egy klasszis ez tény, de én speciel úgy emlékszem, hogy nem is akkora kutyaütő.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.23. 13:02:12

palesz77 írta:A Fontás ügy is érdekes. 4. számú védőnek sokkal jobbat úgyse tudnánk igazolni, ennyi pénzért meg megérné.
csak jobbakat tudnánk igazolni nála
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.05.23. 12:54:31

palesz77 írta:Xavi, Kroos, Caballero, Fontás - Napi Barca pletykák

Xavi ügyének a rendezése az én szememben kulcsfontosságú a megújulás szempontjából. Ha marad ugyanúgy a szerepe mint most, akkor nem sok jóra számítok, de ha LE lesz olyan tökös, és hátrébb sorolja a csapaton belül - ha meg ő ezt nem fogadja el, akkor útjára engedi -, akkor bizakodó leszek a következő szezonnal kapcsolatban. Ez azt jelentené, hogy LE nem csak bábu, és tényleg a saját ötleteit valósítja meg, másnak nincs nagyon beleszólása a dolgokba..

Kroos meg menjen csak a MU-ba, 2 legyet ütnénk ezzel egy csapásra. Kroos tuti nem jönne ide, a MU meg leszállna Cescről - már ha akarják egyáltalán tényleg.

A Fontás ügy is érdekes. 4. számú védőnek sokkal jobbat úgyse tudnánk igazolni, ennyi pénzért meg megérné. Akkor szerintem Song menne, Masch meg maradna 2. számú vkp-nek - veb legnagyobb örömére :lol: -, meg 5. számú védőnek. Legalábbis a LE interjúból az jön le, hogy szán neki valami szerepet. De emlékszem, még Oriol Romeura is volt visszavásárlási opciónk anno, aztán jött akkor pont Song, sanszos, hogy most sem fogunk élni Fontás opciójával szerintem.

Pedig Kroos kiváló lenne(ha már sikerült Thiago eladni).....pont az tudja ami hiányzik a csapatból a középpályánkról, direkt támadás építés, átlövések jobbal -ballal, "dinamikus" védekezés és emellett az egy érintős játék ("köszönhetően" Pepnek) is fekszik neki ! Pont amilyennek Fabregasnak kéne lennie.....!!!
A Xavi Iniesta Fabregas 3assal kicsit úgy vagyok mint Frank utolsó évében a Xavi Iniesta Deco triónál.......tudjuk mi volt a jó meg oldás !!!
Ha a 6 !!! évvel ezelőtti kpályán nem változtatunk , jöhet ide az atyaúristen is védőnek vagy csatárnak ...valszeg nem leszünk rosszak de a legjobbak sem !!
Tudom ez nem fifa meg 3 percet mindenkiről össze lehet ollózni, de szerintem sokat mondó...

https://www.youtube.com/watch?v=_aJaoxd0ABc" target="_blank
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.05.23. 12:24:51

http://www.foci-live.hu/kulfoldi-foci-b ... es-a-spurs

Jó lenne ha sikerülne eladni, neki is mert több mint valószínú, h játszhatna nekünk is mert jönne belőle be egy kevés pénz.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.23. 12:02:18

Xavi, Kroos, Caballero, Fontás - Napi Barca pletykák

Xavi ügyének a rendezése az én szememben kulcsfontosságú a megújulás szempontjából. Ha marad ugyanúgy a szerepe mint most, akkor nem sok jóra számítok, de ha LE lesz olyan tökös, és hátrébb sorolja a csapaton belül - ha meg ő ezt nem fogadja el, akkor útjára engedi -, akkor bizakodó leszek a következő szezonnal kapcsolatban. Ez azt jelentené, hogy LE nem csak bábu, és tényleg a saját ötleteit valósítja meg, másnak nincs nagyon beleszólása a dolgokba..

Kroos meg menjen csak a MU-ba, 2 legyet ütnénk ezzel egy csapásra. Kroos tuti nem jönne ide, a MU meg leszállna Cescről - már ha akarják egyáltalán tényleg.

A Fontás ügy is érdekes. 4. számú védőnek sokkal jobbat úgyse tudnánk igazolni, ennyi pénzért meg megérné. Akkor szerintem Song menne, Masch meg maradna 2. számú vkp-nek - v.e.b. legnagyobb örömére :lol: -, meg 5. számú védőnek. Legalábbis a LE interjúból az jön le, hogy szán neki valami szerepet. De emlékszem, még Oriol Romeura is volt visszavásárlási opciónk anno, aztán jött akkor pont Song, sanszos, hogy most sem fogunk élni Fontás opciójával szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.23. 12:56:35-kor.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.23. 10:49:56

baas11 írta: ----------------T Stegen ---------------

-----Benatia -----Pique -------Alba-----
----------------Busquets-----------------
--------Kroos-----------------Iniesta-----
Alves------------Messi------------Neymar
-----------------Suarez--------------------
Ez egy borzalmas 1940es felállás, amit ma bármelyik csapat kivédekezne. Nem az aranycsapat korában vagyunk, ahol a 6 támadó normális...

[/quote]

Na és ha Alves lelép, Kroos meg Suarez nem érkezik?
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.05.23. 09:29:41

zola8787 írta:
Tobias88 írta:
baas11 írta: ----------------T Stegen ---------------

-----Benatia -----Pique -------Alba-----
----------------Busquets-----------------
--------Kroos-----------------Iniesta-----
Alves------------Messi------------Neymar
-----------------Suarez--------------------
Ez egy borzalmas 1940es felállás, amit ma bármelyik csapat kivédekezne. Nem az aranycsapat korában vagyunk, ahol a 6 támadó normális...
Ez nem igaz, idén is így játszottunk, Alves sose ért vissza :D

1. Ebből a 11 játékosból , csak Messi és Suerez aki nem tud védekezni (még Neymar is legalább vissza zár...)..... nem hogy már 9 emberrel ne tudjuk megoldani,mert akkor hagyjuk a pi@ba az egészet :-) ???!?!!!___mellesleg Benatia Piqeu Alba Alves Busquets Kroos elsősorban védekező játékos ez 6 ! a 10 ből !!
2. Igen, de ne lepődj meg ha jövőre is meccsek 70% ban ugyanígy fogunk játszani....Alves nem ér vissza ez igaz, és akkor keressünk egy gyorsabb jobbhátvédet ? kizárt h találsz ...vagy a másik megoldás h nem mehet fől és akkor meg van oldva a probléma de ez már taktikai utasítás.....
Vagy, nem mindegy h ki van mögötte aki vissza is tud zárni a jobb oldalon, mert idén ez a lassú Piquevel és a már se ütközni se futni nem tudó Xavival ez teljesen reménytelen volt (pl a 20on éves dortmundiak vagy Koke stb simán elszaladnak mellette) ....szerintem Kroos(aki alapból vkp,de kiváló passz mutatókkal , távolról is remekül tud és lő is , de a legfontosabb h fiatal és nem olyan Statikus mint a Busquets) és Benatia típusú jatékosokkal ez kiköszöbülhető !
A bal oldal az teljesen rendben van....
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.23. 09:04:07

Leon írta:
palesz77 írta:A Liverpool komolyan érdeklődik Pedro iránt.[/url] Ez meg 'The Mirror' értesülés, szóval nem kell túl komolyan venni, de talán van valami alapja annak, hogy ennyit cikkeznek Pedroról és Angliáról.
Számítsák be Suarez árába! :mrgreen:
De tényleg,odaadjuk Pedrot és Suarezért adunk még 45-50 milliót! 8)

Sajna ebben nem kell majd gondolkozni.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.23. 08:41:16

palesz77 írta:A Liverpool komolyan érdeklődik Pedro iránt.[/url] Ez meg 'The Mirror' értesülés, szóval nem kell túl komolyan venni, de talán van valami alapja annak, hogy ennyit cikkeznek Pedroról és Angliáról.
Számítsák be Suarez árába! :mrgreen:
De tényleg,odaadjuk Pedrot és Suarezért adunk még 45-50 milliót! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.23. 08:33:41

palesz77 írta:Napi jóhír:
Mathieu: Nincs kapcsolatom a Barcelonával. Még egy ilyen cikk jöhetne Cuadradoval is, és egészen feldobódnék..

A Liverpool komolyan érdeklődik Pedro iránt. Ez meg 'The Mirror' értesülés, szóval nem kell túl komolyan venni, de talán van valami alapja annak, hogy ennyit cikkeznek Pedroról és Angliáról. Kíváncsi leszek mi lesz a sorsa..

Az a baj, hogy figyelembe véve ezt az igazoljunk univerzális játékost mániát lehet, hogy ez a Cuardado kérdés nem lefutott...

Pedró meg... Hát tudja a kánya Tello is szóba került már ott elvben. Nagyon el vannak már bulvárosodva az átigazolási híreink.
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.23. 08:07:13

Nem is értem. A védelemben se Alves se Montoya se Masherano nem kell. Milyen frissités ha ezek maradnak. Song,Sergi,Tello,Pedró,Alexis szintén elhuzhatnak. De olyan nagyon Fabregas sem hiányozna.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.22. 22:14:30

Napi jóhír:
Mathieu: Nincs kapcsolatom a Barcelonával. Még egy ilyen cikk jöhetne Cuadradoval is, és egészen feldobódnék..

A Liverpool komolyan érdeklődik Pedro iránt. Ez meg 'The Mirror' értesülés, szóval nem kell túl komolyan venni, de talán van valami alapja annak, hogy ennyit cikkeznek Pedroról és Angliáról. Kíváncsi leszek mi lesz a sorsa..
Gareth Tello írta:Caballero (Malaga): "Barça want experienced keeper? That's what I'm reading, but many have that profile. If they call, we'll think about it"

Caballero (Malaga): "I'm reading a lot of things, it would be an honour to play for Barça, but there has been no contact for now." [ser]


Remélem, Zubiék vették az adást.
Micsoda finom célozgatások.. :lol: Az Ateltico elleni meccsen bemutatott 94. perces bravúrja után is mondott - félig - viccesen valami ilyet, hogy "várom a Barca hívását" nem?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.22. 20:44:21

Caballero (Malaga): "Barça want experienced keeper? That's what I'm reading, but many have that profile. If they call, we'll think about it"

Caballero (Malaga): "I'm reading a lot of things, it would be an honour to play for Barça, but there has been no contact for now." [ser]


Remélem, Zubiék vették az adást.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.22. 20:17:20

Tobias88 írta:
baas11 írta: ----------------T Stegen ---------------

-----Benatia -----Pique -------Alba-----
----------------Busquets-----------------
--------Kroos-----------------Iniesta-----
Alves------------Messi------------Neymar
-----------------Suarez--------------------
Ez egy borzalmas 1940es felállás, amit ma bármelyik csapat kivédekezne. Nem az aranycsapat korában vagyunk, ahol a 6 támadó normális...
Ez nem igaz, idén is így játszottunk, Alves sose ért vissza :D
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.22. 19:35:16

baas11 írta: ----------------T Stegen ---------------

-----Benatia -----Pique -------Alba-----
----------------Busquets-----------------
--------Kroos-----------------Iniesta-----
Alves------------Messi------------Neymar
-----------------Suarez--------------------
Ez egy borzalmas 1940es felállás, amit ma bármelyik csapat kivédekezne. Nem az aranycsapat korában vagyunk, ahol a 6 támadó normális...

Azt meg, hogy Deulofeu kezdő legyen szerintem senki nem gondolhatja komolyan. Néztem én Everton meccset, de az a srác még nem Barca kész és szerintem nem is lesz az soha. Szerintem 1 német helyett legyen 2 német a csapatban, így Ter Stegen nyugodtan összebarátkozhat Reus-sal
94:39 6 - 1
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.05.22. 18:59:51

Szerény véleményem az volt már korábban is, hogy bár egyértelmű, hogy a védelem és a kapusposzt a hiányos, és ide biztosan kell majd igazolnunk, de a középpálya és a támadósor megújítása is szükséges, ami nehezebb döntések meghozását igényli majd.

kapus: Tudtuk, hogy kell. Nyílt titok volt, hogy Ter Stegen jön. A kérdés az volt, hogy Pinto marad, vagy jön helyette valaki. Utóbbi mellett döntöttek...
védelem: balon megvagyunk, középre meg Puyol helyére kell valaki már 2 éve. Tovább nem lehet húzni. Ez biztos. Itt annyi a kérdés, hogy Masc marad-e vagy hoznak helyette egy középhátvédet, jobbon meg Montoya mellé, Alves helyett hoznak-e valakit.
középpálya: nálam alap Ini, cseréjének Rafinha, és Busi. Sergi, Affelay, Dos Santos szerintem mehet. De így is kell még 3 játékos. Busi olyan sajtosan tudja játszani a vkp-t, hogy bárkit is jön cseréjének, nem tud úgy játszani, mint Busi. Emiatt akár Song maradhatna is, vagy jöhetne feljebb Masc. Az irányító nehéz dolog: Cesc vs. Xavi! Cescet láttuk az Arsenalban, láttuk mit tud. Idejött, tudta, hogy Xavi utódja lett. Beállt a sorba és azóta is ott áll. Játszott már kezdőkén, csereként is a helyén, és sokszor nagyon jól is tette, máskor kevésbé, de mindegy mit tett, nem tudott a kezdőben ragadni a posztján. Xavi öregszik, nagy kedvencem, de mellette nem tud kitaljesedni Cesc. Vagy el kell neki mondani, hogy figyelj, te leszel a beugro, Cesc a kezdő. Vagy ha nem fogadja el, akkor hagyni kell menni. Cescet meg tele kell tömni önbizalommal, terhet kell rá pakolni. Amúgy itt mindig is a Xavi.Ini.Busi lesz a viszonyítási pont, de ahhoz hogy Cesc jó lehessen, és működjön a Cesc-Ini-Busi hármas, fontos, hogy kicsit alkalmazkodjanak egymáshoz, mert egy az egyben a régi Xavit nem lehet pótolni.
Csatársor: Messi, Neymar, Deu tuti. Nálam Pedro mehet és Tello is. Sanchezt nem adnám el feltétlenül. A kérés az, hogy LE mit akar? Klaaszzis centert alapkezdőben, vagy rutinos beugrót. Bármelyiket is szeretné, nem gondolom, hogy Llorrente lenne a megoldás. Amúgy én támogatnám azt, hogy valaki beálljon a barlóba, mert támadójátékunk kifulladt abban, hogy körbepasszoltuk a 16-ost. De ha egy Neymar-X-Messi hármas lesz az alap, akik közül senki nem egy nagy védő, nem jár vissza, sőt Messi nem is fut, akkor bajban lehetünk, mert gyengülhetünk. Pedro és Sanchez sok mindenért bántható, de egy dolog biztos. Ők visszafutottak, hajtottak. Ebben mindenképpen gyengülünk egy Messi Neymar szélső duóval.
Kíváncsi vagyok LE mit talál ki...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.22. 14:37:50

Léfe írta:Inkább nem irok, de az ilyen "kristop" féle vélemények, hogy 3 igazolással meg lehetne uszni.
? :D
visca el barca írta: az újságok új szerelme cuadrado játszhatna a kp jobb oldalán, balt megoldaná alba/adriano.
meg az én szerelmem is :( tőlem még jobbhátvédet is játszhatna, kockázatos, de hátha bejön úgy, mint alba. (kitérdekelavédekezés:D) vagy jobbszélsőt, vagy mindegy csak a jobb oldalon valamit.
visca el barca írta:igazából nem értem h miért nem játsszák más csapatok sem, pedig az egyik legjobb formáció. sztem sokkal életképesebb, mint a most divatos 4231. ha jol tudom topcsapatok közül egyedül a púposéknál használatos formáció.
olaszországban próbálgatta még jó pár csapat. udinese vagy pl. a fiorentina is, pont cuadradoval a jobb oldalon. azt szokták mondani, hogy oda azért jó, mert ott a csapatok klasszikus szélsők nélkül tolják és, hogy ez az egyik oka, amiért a juve nem tud nagyot menni a blben. minden falusi szélsőnek a kedvence, hogy középső védőkre vezetheti lendületből a labdát, mivel a szélsővédők (alba, alves, asamoah, lichtsteiner) nem az, hogy feljebb mentek és nem értek vissza, hanem alapból nem is voltak soha hátul a formáció miatt. egyébként nekem is tetszik ez a felállás, de a real ellen lehet, hogy nem merném megjátszani.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.22. 14:20:11

Inkább nem irok, de az ilyen "kristop" féle vélemények, hogy 3 igazolással meg lehetne uszni. NEM LEHET. Alves, Macheranó, Alexis se maradjon. És még mások se, cserék kellenek. Ujak.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.05.22. 14:15:19

LE azt mondta támadni fogunk, akkor csapassuk...:)


----------------T Stegen ---------------

-----Benatia -----Pique -------Alba-----
----------------Busquets-----------------
--------Kroos-----------------Iniesta-----
Alves------------Messi------------Neymar
-----------------Suarez--------------------
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.22. 13:15:39

kristop írta:
visca el barca írta:3-5-2-t kellene megpróbálni, anno talán pep is nézegette azt a verziót. kp két szélén alba/alves, nem kellene annyit foglalkozniuk a védekezéssel. a kp 3 másik embere lenne ini, busi, cesc, előre meg messi, neymar. szélsőkkel való bohockodást meg elfelejteni.
ez az egyetlen felállás, ami életképes lehetne nálunk a 433 mellett, nem a 442, meg a 4231. ehhez viszont kellene még minimum két védő + az, hogy mascherano ne menjen, vagy masch mehet, de akkor három :D

(pep szerintem a 343t nézegette, és azt is teljesen unortodox módon. a három védő valami ilyesmi volt, hogy abidal, piqué, alves, aztán a busquets, xavi, cesc, iniesta és utána jött a három támadó. szóval ő inkább még támadóbbá akarta tenni a csapatot, nem stabilabbá :D)
igen az tényleg 3-4-3 volt, alvessel a kp-n!

visszatérve a 352 re, kellene két védő, masch marad, így lennének 5-en a 3 posztra ami bőven elég. az újságok új szerelme cuadrado játszhatna a kp jobb oldalán, balt megoldaná alba/adriano. középső 3 posztra megvannak az emberek, meg a 2 csatárra is.

3 új igazolással le lehetne zavarni az egészet, a tilitoli ugyanúgy megmaradhatna, sőt felezőtől felfele lényegében egy emberrel több lenne. kérdés h a két 50 kilós centerünk mire menne a darálóban. ne felejtsük el, most messit minimum 2-en fargják, mert a két belső védőnek lényegében csak rá kell figyelni. ha ketten lennének középen sokkal könnyebb dolga lenne mindkettőnek.

igazából nem értem h miért nem játsszák más csapatok sem, pedig az egyik legjobb formáció. sztem sokkal életképesebb, mint a most divatos 4231. ha jol tudom topcsapatok közül egyedül a púposéknál használatos formáció.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.05.22. 13:12:25

visca el barca írta:
Subinho írta:A 4 2 3 1 felállás szép, jó és stabil, DE, a 3 kp-nk közül csak 1 játszhatna itt. Erre Cesc lenne a legalkalmasabb, az az igazi helye, de akkor a bal oldalon játszana esetleg Ini, Neymar Messi előtt csatárban??? Egyszerre sehogy nem lenne jó....
teljesen alkalmatlan rá a keretünk. :D

3-5-2-t kellene megpróbálni, anno talán pep is nézegette azt a verziót. kp két szélén alba/alves, nem kellene annyit foglalkozniuk a védekezéssel. a kp 3 másik embere lenne ini, busi, cesc, előre meg messi, neymar. szélsőkkel való bohockodást meg elfelejteni.
Osszel tobbszor is ezt jatszottuk tamadasban. Pique Mascherano koze visszahuzodott Busi, Alves,Alba meg felment Ini Xavi a ket kozeppalyas csatarok moge visszahuzodo Messi es a ket szelso pedig kicsit beljebb jott.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.22. 12:55:25

visca el barca írta:3-5-2-t kellene megpróbálni, anno talán pep is nézegette azt a verziót. kp két szélén alba/alves, nem kellene annyit foglalkozniuk a védekezéssel. a kp 3 másik embere lenne ini, busi, cesc, előre meg messi, neymar. szélsőkkel való bohockodást meg elfelejteni.
ez az egyetlen felállás, ami életképes lehetne nálunk a 433 mellett, nem a 442, meg a 4231. ehhez viszont kellene még minimum két védő + az, hogy mascherano ne menjen, vagy masch mehet, de akkor három :D

(pep szerintem a 343t nézegette, és azt is teljesen unortodox módon. a három védő valami ilyesmi volt, hogy abidal, piqué, alves, aztán a busquets, xavi, cesc, iniesta és utána jött a három támadó. szóval ő inkább még támadóbbá akarta tenni a csapatot, nem stabilabbá :D)
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.22. 12:48:49

visca el barca írta: teljesen alkalmatlan rá a keretünk. :D

3-5-2-t kellene megpróbálni, anno talán pep is nézegette azt a verziót. kp két szélén alba/alves, nem kellene annyit foglalkozniuk a védekezéssel. a kp 3 másik embere lenne ini, busi, cesc, előre meg messi, neymar. szélsőkkel való bohockodást meg elfelejteni.
Ez sem lenne rossz megoldás, bár tulajdonképpen ezt játszottuk idén is, csak eggyel kevesebb középhátvéddel és eggyel több elöl lévővel, mivel Alba és Alves egyébként sem sokat foglalkoztak a védekezéssel. :roll:
Kíváncsi leszek mostmár az érkezőkre, kár, hogy az átigazolási időszak még el sem kezdődött :wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.22. 12:26:39

Subinho írta:A 4 2 3 1 felállás szép, jó és stabil, DE, a 3 kp-nk közül csak 1 játszhatna itt. Erre Cesc lenne a legalkalmasabb, az az igazi helye, de akkor a bal oldalon játszana esetleg Ini, Neymar Messi előtt csatárban??? Egyszerre sehogy nem lenne jó....
teljesen alkalmatlan rá a keretünk. :D

3-5-2-t kellene megpróbálni, anno talán pep is nézegette azt a verziót. kp két szélén alba/alves, nem kellene annyit foglalkozniuk a védekezéssel. a kp 3 másik embere lenne ini, busi, cesc, előre meg messi, neymar. szélsőkkel való bohockodást meg elfelejteni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése