Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.13. 15:03:36

Na, Kolo Touré valószínűleg távozik a Citytől. Jöhet ide a testvérpáros. :mrgreen: 8)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.07.13. 14:43:05

nagyatyesz írta: Elől viszont érdekes, hogy felvetődött Affelay eladása. Itt a Barcában sok mindent még nem tudott letenni az asztalra, de nem rossz játékos ő. Itt nálam a kezdő a Villa, Messi, Sanchez hármas, Pedro egy tuti csereember, míg nekem tavaly Cuenca jobban tetszett, és jobban beleillik a Barcába, mint Tello. Én őt adnám el, vagy adnám kölcsön, nem Ibit.
Csak éppen Tello-ért jó esetben is kapnánk 2 millát, míg Ibi-ért akár 8-9-et.

Valaki látta Cabaye-t rendszeresen játszani vagy csak az EB-n? Kíváncsi lennék mit is tud igazából, milyen stílusú, több poszton bevethető-e vagy csupán bedobták a nevét és sokan rákaptak.
Forca Barca!!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.07.13. 11:21:06

Én továbbra is tartom, hogy leginkább a középső védő igazolása élvez prioritást! Oda kell még egy biztos ember, mert mint már sokan írták 3 megbízható középhátvéddel, plusz x fiatallal nem lehet nekiállni egy 3-as sorozatnak, ami reményeim szerint kb 60 meccset fog jelenteni! Ha ide jönne valaki, akkor Masc be tudna ugrani szükség esetén Busi helyére. Nyilván nem lennék csalódott, ha jönne egy védekező középpályás is, viszont arra van a keretben alternatívánk, védőre annyira nincs! A nagy nevek kiestek, így én a spanyol, esetleg a francia bajnokságban néznék szét.
Adrianot felesleges volna eladni, mivel Alba cseréjének tökéletes, ráadásul akár jobb szélen is tud védőt játszani. Azért úgy nem ugorhatunk neki a szezonnak, hogy van egy kezdő 4-esünk hátul (Alves, Masc, Piqué, Alba), egy Jolly Joker Puyol, és sok fiatal. Adrianonak ezért maradnia kell!
Elől viszont érdekes, hogy felvetődött Affelay eladása. Itt a Barcában sok mindent még nem tudott letenni az asztalra, de nem rossz játékos ő. Itt nálam a kezdő a Villa, Messi, Sanchez hármas, Pedro egy tuti csereember, míg nekem tavaly Cuenca jobban tetszett, és jobban beleillik a Barcába, mint Tello. Én őt adnám el, vagy adnám kölcsön, nem Ibit.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.13. 10:36:13

Érdekes, hogy összebalhézott Ancelotti-val, kikerült a kezdőből stb. de mégsem érdeklődnek iránta, senki nem akarja megvenni pedig nem rossz játékos.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2012.07.13. 10:32:45

Így hogy T. Silva a PSG-é lesz, szerintem meg lehetne próbálni Sakho-t idehozni. Már eddig is elégedetlen volt, nem volt kezdő, ezután még annyira se lesz, amúgy meg a korosztálya egyik legtehetségesebb védője. Régebben fel is merült velünk kapcsolatban a neve.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.13. 10:06:17

Én Fontas-ban nem nagyon bizom, ha lenne benne komolyabb potenciál akkor Pep azért berakta volna párszor, de soha nem játszatta, pedig nem volt mindig sérült, inkább játszottunk Busquets-Masch védelemmel, ami szerintem elgondolkodtató.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.07.13. 09:51:30

A Lucio-s megoldás egy igazán elvetendő gondolat, én személy szerint nem nagyon gondoltam rá, de azt hiszem a vezetőség sem, viszont ez csak akkor játszana, ha jövőre ráhajtanánk Martinezre vagy egy hasonló képességű játékosra, ami nem valószínű, ha Neymar érkezik.

Hummels egyértelműen felejtős, max. 30 millió körüli áron, mert a Dortmund a hírek szerint nem kíván megszabadulni tőle, ráadásul ha jól tudom nem is olyan régen hosszabbított.

Én Romeu-t favorizálom, 7-8 millió körül sztem el lehetne hozni, viszont akkor még mindig ott a kh. kérdés. Masch-ban nagyon bízom. Nem az a sérülékeny fajta és bírja is a gyűrődést, azonban Piqué elég hullámzó volt tavaly, Puyol pedig kérdéses mennyit bír, főleg egy komoly sérülésből visszatérve. Fontás-ról viszont rohadt nagy a csend. Tud valaki vmit róla? Kölcsönadjuk, x-edik számú kh. lesz vagy mi?

Adriano-t a legnagyobb hülyeség lenne eladni. Most komolyan. Alba-nak is pihenni kell, plusz ott a sérülés is, ami újabban nagyon tizedel minket. Puyol össz-vissz 4-5 meccsnél többre nem megoldás, emelett pedig csak Muniesa jöhet szóba.

Afellay-ra visszatérve, ez a csapatbomlasztás egy hülyeség. Nem egy dolgot rávertek a hollandokra a botrányos szereplésük miatt. Itt még a hírét sem hallottuk ilyennek és a nyilatkozataiból sem az sütött. Nem kell mindennek azonnal bedőlni.
Forca Barca!!!!
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.13. 09:43:48

Adriano-t nem adhatjuk el semmiképpen. Hummels pedig nem akar távozni és ha akarna is [auto_cenzúra] drága lenne, úgyhogy tényleg marad ez a verzió.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.13. 09:35:00

Attika 25 írta: Én is ugynaerre gondoltam, szerintem erősen benne is van a pakliban. Jönni fog egy vkp az tuti (Cabaye, Romeu vagy Cabaye :D) kb. 10-15 milla értékben, a maradékból meg hozunk egy védőt aki nem lesz alapember de arra jó lehet, hogy ha esetleg Puyol kiesik (sajnos erre jó esély van), Pique-nek megint megint feláll a farka Shakira-ra pár hétre akkor tud segiteni a csapaton, többet hozzá tud tenni a játékhoz, mint a fiatalok, mert esetleg van tapasztala....... Ilyen játékos lehet Tasci.

Nem kell lehurrogni, mert khv. poszton [auto_cenzúra] rosszul állunk, az sokkal égetöbb lenne, mint a vkp. Van 3 emberünk 2 posztra és 60 meccsre, ez kb. vicc (a Muniesa-ra meg Barta-ra nem lehet alapozni), kell egy jó képességű, tapasztalt védő, aki nyilván a világot nem fogja megváltani, de képes egy viszonylag jó teljesitményre. A Real-nál pl. Arbeloa ilyen, nem sztár, nem is nyújt kimagaslót, de stabilan hoz egy jó átlagot, amivel még alapember is lett (igaz minden évben keresgélnek a posztjára). Nálunk nem kell, hogy alapember legyen, csak legyen megbizható és egy pici ügyesség, tökösség párosuljon mellé.
A Hummels-Cabaye kettős is beleférhet (bár az már az álom kategóriába tartozna), ha eladnánk Afellayt és/vagy Adrianót.
Mivel ez nem túl valószínű, így marad a te javaslatod.
Cabaye + egy kevésbé allstar középhátvéd. Tascit én nem igazán láttam eddig játszani, nem nézek Bundesligát, de nem lehet olyan rossz játékos, az alapján, amiket írnak róla.
A transfermarkt szerint 11 millió eurót ér, ez simán beleférne a költségvetésbe (15+11=26), és még maradhatna Adriano is.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.13. 09:20:29

Igy van. Csak akkor még ugye "nagy vadakra" vadásztunk, de mostanra be kell érni valami rutinos rókával viszonylag olcsón, de szerintem mindenképp kellene valaki, mert bajban leszünk.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.07.13. 08:41:26

Attika 25 írta: Én is ugynaerre gondoltam, szerintem erősen benne is van a pakliban. Jönni fog egy vkp az tuti (Cabaye, Romeu vagy Cabaye) kb. 10-15 milla értékben, a maradékból meg hozunk egy védőt aki nem lesz alapember de arra jó lehet, hogy ha esetleg Puyol kiesik (sajnos erre jó esély van), Pique-nek megint megint feláll a farka Shakira-ra pár hétre akkor tud segiteni a csapaton, többet hozzá tud tenni a játékhoz, mint a fiatalok, mert esetleg van tapasztala....... Ilyen játékos lehet Tasci.

Nem kell lehurrogni, mert khv. poszton [auto_cenzúra] rosszul állunk, az sokkal égetöbb lenne, mint a vkp. Van 3 emberünk 2 posztra és 60 meccsre, ez kb. vicc (a Muniesa-ra meg Barta-ra nem lehet alapozni), kell egy jó képességű, tapasztalt védő, aki nyilván a világot nem fogja megváltani, de képes egy viszonylag jó teljesitményre. A Real-nál pl. Arbeloa ilyen, nem sztár, nem is nyújt kimagaslót, de stabilan hoz egy jó átlagot, amivel még alapember is lett (igaz minden évben keresgélnek a posztjára). Nálunk nem kell, hogy alapember legyen, csak legyen megbizható és egy pici ügyesség, tökösség párosuljon mellé.
Ilyen szempontból Lúció tökéletes lett volna... Ingyen lett volna, rutint mondanom sem kell. A kora miatt meg a fiatalok is túlléphettek volna rajta egy bizonyos idő után. Egy olcsó rutinos rókára gondoltam (vagy Hummelsre).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.13. 00:13:57

S.Agüero írta:Találni kell egy VKP-t. Romeunak örülnék tán a legjobban. De nekem megfelelne a M'Vila/Cabaye/Capone hármas egyike is.
Az is elképzelhető, h veszünk egy ilyen csere szintű KH-t.
:roll: :?:
Én is ugynaerre gondoltam, szerintem erősen benne is van a pakliban. Jönni fog egy vkp az tuti (Cabaye, Romeu vagy Cabaye) kb. 10-15 milla értékben, a maradékból meg hozunk egy védőt aki nem lesz alapember de arra jó lehet, hogy ha esetleg Puyol kiesik (sajnos erre jó esély van), Pique-nek megint megint feláll a farka Shakira-ra pár hétre akkor tud segiteni a csapaton, többet hozzá tud tenni a játékhoz, mint a fiatalok, mert esetleg van tapasztala....... Ilyen játékos lehet Tasci.

Nem kell lehurrogni, mert khv. poszton [auto_cenzúra] rosszul állunk, az sokkal égetöbb lenne, mint a vkp. Van 3 emberünk 2 posztra és 60 meccsre, ez kb. vicc (a Muniesa-ra meg Barta-ra nem lehet alapozni), kell egy jó képességű, tapasztalt védő, aki nyilván a világot nem fogja megváltani, de képes egy viszonylag jó teljesitményre. A Real-nál pl. Arbeloa ilyen, nem sztár, nem is nyújt kimagaslót, de stabilan hoz egy jó átlagot, amivel még alapember is lett (igaz minden évben keresgélnek a posztjára). Nálunk nem kell, hogy alapember legyen, csak legyen megbizható és egy pici ügyesség, tökösség párosuljon mellé.
Avatar
Rajmó
Capitá del Barça
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2005.12.20. 13:48:06
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.13. 00:07:17

kurdt írta:Így volt, de végül maradt Bielsa, így minden bizonnyal marad Martinez is.
Ez új, erről nem olvastam még. Köszi az infót! :)

Csak, hogy ne legyen teljesen off. Személy szerint én most nem látok olyan igazolást, így Javi Martinez kiesése után, aki mozdítható és erősítés is lenne számunkra. Hummels nagyon jó a német bajnokságban, de egy Barcaban szerintem nem lenne elég. :?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.13. 00:03:36

Nagy kérdés most ezek után, h kit veszünk meg. VKP/KH posztra tutira kell egy embert szerezni. Ugyebár TS, JM, Hummels kilőve. Van-e még olyan klasszis védő aki eljönne hozzánk baráti áron? :roll: Szerintem nincs. Találni kell egy VKP-t. Romeunak örülnék tán a legjobban. De nekem megfelelne a M'Vila/Cabaye/Capone hármas egyike is.
Az is elképzelhető, h veszünk egy ilyen csere szintű KH-t.
:roll: :?:
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.07.13. 00:01:28

Rajmó írta: úgy tudom, hogy Bielsa már több mint egy hete nincs a bilbaonál. szóval szerintem nem miatta marad, hanem mert szereti a csapatát, lehet úgy van vele, hogy még egy szezont lehúz ott és utána megy el valahova. reményeink szerint a barcát választja :)
Így volt, de végül maradt Bielsa, így minden bizonnyal marad Martinez is. T. Silva meg ment a PSG-be, innentől pedig nem tudom, hogy ki jelenthetne minőségi erősítést...

És azt tartom, hogy középhátvéd kell, nem védekező középpályás (Martinez még belefért volna).

Az AS Romának pedig egyetlen egy policy-ja van évek óta átigazolások terén: a megfelelő áron mindenki eladó, kivéve Totti és De Rossi.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Rajmó
Capitá del Barça
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2005.12.20. 13:48:06
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.12. 22:50:59

Lego írta:Sajnos várható volt, hogy Martínez marad...valszeg Bielsa miatt...
úgy tudom, hogy Bielsa már több mint egy hete nincs a bilbaonál. szóval szerintem nem miatta marad, hanem mert szereti a csapatát, lehet úgy van vele, hogy még egy szezont lehúz ott és utána megy el valahova. reményeink szerint a barcát választja :)
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.07.12. 22:38:01

Sajnos várható volt, hogy Martínez marad...valszeg Bielsa miatt...
Hát tényleg nem lesz könnyű erre (vagy ezekre) a posztra embert találni.
Nálam De Rossi lenne a másik jelölt (már Martínez mellett), de kérdés, hogy mennyire mozdítható, hiszen régebben a Madridnak sem nagyon sikerült, pedig a nagy bevásárlás idején is hozták volna és akkor bizony nem nagyon alkudoztak...szal nemtom... márpedig az EB-n lehozott egy kh pozíciót is, nem is olyan rosszul...
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.12. 22:36:06

kurdt írta:
Sanama írta: ez a pénz dolog...tavaly is elmondtam, hogy ez csak kamu. ha azt mondjuk nincs pénzünk igazolni, könnyebb tárgyalni.
Én is gondoltam már erre, de a mellékelt ábra egyelőre nem ezt igazolja...
ezt most nem értem... milyen mellékelt ábra?

szerintem a 40et Silváért nem azért nem adta meg a csapat mert nem volt pénz, hanem mert irreálisan hülyeség volt. De Martinezre is mondhatnám


ui: tavaly is ez volt... és azért szépen letették a lóvét Alexis-Cesc duóért
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2012.07.12. 22:40:36-kor.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.07.12. 22:21:22

Castiel írta:De Oriol hazahozatala lenne a legjobb.
Egyetértek! :) Romeut hozzuk haza, ha Keita perceit megkapja, akkor az szerintem tökéletes. Viszont ő nem középhátvéd, hogy a sport.es-ről idézzek "szórványosan" játszott csak középhátvédet, de az ő posztja vkp és Busquetshez hasonló, csak több ütközéssel.

Szóval valami védőfélét még mindig hoznunk kellene, lenne rá ca. 16 millió... Abból már csak valami Dedé/Tasci féle játékos jönne ki, amit egyébként annyira nem bánnék, ha többet tudnak, mint Bartra/Fontás/Muniesa.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.07.12. 22:15:12

Sanama írta: ez a pénz dolog...tavaly is elmondtam, hogy ez csak kamu. ha azt mondjuk nincs pénzünk igazolni, könnyebb tárgyalni.
Én is gondoltam már erre, de a mellékelt ábra egyelőre nem ezt igazolja...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.07.12. 22:14:37

tehát Javi martínez kilőve... örülök h ez tisztázódott... akkor ha financiális perspektívát nézzük, marad: Romeu, Cabaye, Capone
Medel neve mint mond nektek? sztem megérne egy misét....
De Oriol hazahozatala lenne a legjobb.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.12. 22:02:18

kurdt írta:Az jutott eszembe, hogy ha a Milan most eladja Silvát és Ibrahimovićot a PSG-nek 65-ért, akkor igazán kiperkálhatnák azt a 24-et Ibráért (vagy amennyit még nem fizettek ki ebből) és azt hozzá lehetne csapni ahhoz a 26-hoz, ami most rendelkezésre áll. És mindjárt több lehetőség lenne igazolni...

Mit gondoltok, ez hülyeség vagy van benne ráció?
nincs. a Milan évente fizet x összeget Ibráért, ez szerződésben le van írva, ezen meg nem nagyon lehet változtatni szerintem

ez a pénz dolog...tavaly is elmondtam, hogy ez csak kamu. ha azt mondjuk nincs pénzünk igazolni, könnyebb tárgyalni.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.07.12. 21:59:03

Az jutott eszembe, hogy ha a Milan most eladja Silvát és Ibrahimovićot a PSG-nek 65-ért, akkor igazán kiperkálhatnák azt a 24-et Ibráért (vagy amennyit még nem fizettek ki ebből) és azt hozzá lehetne csapni ahhoz a 26-hoz, ami most rendelkezésre áll. És mindjárt több lehetőség lenne igazolni...

Mit gondoltok, ez hülyeség vagy van benne ráció?
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Balotelli
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.10. 19:16:37

2012.07.12. 17:44:17

Stalkyard írta:Szerintem meg pont nem kéne eladni Adrianot, mivel eléggé kérdéses, hogy Abidal pályára lép-e még a Barcában. Ha nem, és eladjuk Adrianot, akkor egy darab balhátvédünk lesz, aki bármikor megsérülhet, és kakiban vagyunk. De gondolom nem kell magyaráznom.
Ha akkora baj lenne akkor még Puyol is tudna balbekket játszani,de amúgy énse adnám el Adrianot,az már feltűnt,hogy megvagyunk Afellay nélkül,ha játszott akkor se tudott extrát mutatni,most van érdeklődő is felőle nyugodtan mehet!
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.07.12. 17:35:45

én azt mondom Cuenca, is eljátsza azt amit Ibi... és ha Tito követi a Pep éra egyes lépéseit, akkor a fiatalok játéklehetőséget fognak kapni továbbra is, ha Affelayra igaz hogy csapatbomlasztó volt az eb-n, akkor nem tudom h egészségesen hogyan viseli ha esetleg egy Tello-Cuenca játszik a posztján...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Válasz küldése