Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.03. 00:07:22

Szerintem a mai csapatból csak ter Stegennek lenne biztos helye az akkori kezdőben. Talán Koundé Oleguer helyett, de inkább Belletti, mint Koundé. Brutális, lehengerlő csapat volt, Messi perememberként, csak úgy mellékesen szerzett 8 gólt abban a szezonban a padról. Az akkori Messi a mai csapatban már kezdő lenne. Ilyen kaliberek ültek akkor a padon.

Szerintem egyáltalán nem off, a tartalékok ehhez a témához is kapcsolódnak. Nagyon alulértékelt téma, ami általában akkor kerül elő, amikor a sérülések miatt panaszkodunk, meg amikor tavasszal kapunk észbe, hogy kiégnek a játékosaink a rotáció hiánya miatt. Az off részéhez itt nem szólok hozzá, hogy a nemzetközi mezőny hogy alakult azóta, ezt az Offtopic-ban pár napja kiveséztük (bár érdemes még további véleményeket kifejteni, mert érdekes téma), hogy a kicsik jöttek-e fel, vagy a nagyok silányultak le és a középszer lepi-e el a labdarúgást.

Ha még akarunk idén nyáron minőséget igazolni, jó lenne egy minél zsírosabb transzfer Dembeléből. Talán ha Lenglet-tól sikerül még megszabadulni, akkor még kb 36 millió eurónyi bértömeg szabadulna fel. Ha pedig lehetővé válna így egy komolyabb vétel, mire költenénk. Jhv, csatár? Én egy csatárt választanék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.08.03. 00:17:41-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.02. 20:43:39

A Mundo szerint meglehet az első szaudi transzferünk, úgy néz ki Lenglet oda mehet. Mondjuk gondolom az összes többi európai csapattal ellentétben mi majd kapunk érte 3-4 milliót.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.02. 19:46:19

Azert hoztam fel a 2006-os csapatot mert ott volt Oleguer, akit megemlitettem. Az en velemenyem meg az, hogy az akkori csapatunk nem sokkal lenne elorebb a mostaninal. Feljott a kozepmezony is egy szintet legalabb, nincs mar sehol egy olyan dominans csapat a sajat ligajaban mint az akkori Milan, Mu, Chelsea vagy Bayern. Aki nekem minosegi elorelepes lenne ha ma itt lenne es megallna a helyet a mai mezonyben az Xavi es Dinho. Messit azert nem emlitem mert akkor megcsak egy ifju remenyseg volt.

Hogy ne legyen teljesen off:
Tovabbra is tartom, hogy Garcia kisebb meccseken, ahol nem mindenki is pihen, tud hasznos lenni mondjuk egy Araujo mellett.

Remelem azert meg sikerul legalabb egy jobbhatvedet igazolnunk iden es ha Kessie is menne, szukseg lenne meg valakire kozepre. Kar, hogy Verratti fizetese az egekben es Szaud Arabia fele kacsintgat, egy az egyben mehetne Dembelere.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2023.08.02. 18:26:54

gránit írta:
2023.08.02. 18:07:18
Szerintem egyedül a kapusposzton állunk ma jobban, mint akkor. Valdes-ben sajnos benne volt a hiba.

A védelem Puyollal, Marquezzel, van Bronckhorsttal szerintem jobb volt, mint a mai. 2005-2006-ban úgy gázoltunk át a mezőnyön a BL-ben, hogy gólt alig kaptunk. Egy csúcs Milan ellen kapott gól nélkül lehoztuk a párharcot. Oleguer valóban lefelé lógott ki abból a csapatból, ezzel egyetértek. Voltak emlékezetes bénázásai, mint amikor Sevcsenko elmegy mellette, ő meg kétségbeesetten nyúl utána, a döntőben is róla kaptuk a gólt. Beadni nem tudott, és mint Valdes-ben is, benne volt a hiba. De olyan eszméletlen dilettantizmust azért nem láttma nála, mint Garciában. Ő sokat hibázott és nem ütötte meg a csapat szintjét. De hogy egy kiesőjelölt játékosai szétalázzák, meg amit tavaly a Madrid meg az Internazionale ellen Garcia művelt, olyan mélységeket Oleguer azért nem nagyon tolt, egy meccsen. Ő egy sokat hibázó játékos volt, Garcia viszont tavaly talán még másodosztályúnak is kevés volt. Oleguerről meg még annyit, hogy ott volt a csapatban Belletti, aki egy egész jó játékos volt, Rijkaard hülyesége volt, hogy sokszor Oleguert erőltette. Lefelé lógott ki, de a csapat olyan erős volt, hogy elbírta ezt, most meg az van, amit Péter írt, annyi játékosról elmondható, hogy lefelé lóg ki, hogy halmozottan ez már túl sok.

Középen neccesek voltunk akkor is, mert egy erős Puyol-Marquez mögött tartalék akkor sem volt igazán. Sebezhetőek lehettünk volna, szerencsénk volt, hogy a tavaszt egészségesen átvészelték.

Összességében nálam a 2006-os csapat nyeri a védelmet. A La Ligában tavaly tényleg sorra hoztuk a kapott gól nélküli meccseket, de a nemzetközi porondon azért látszott, hogy van ott gond. 5 gól a Bayern ellen, 4 gól az Internazionale ellen, 4 gól a Manchester United ellen... Ennél a 2006-os védelem jobb volt.



Középpálya, itt nincs miről beszélni. Xavi, Deco, Edmilson, Iniesta és kiváló védekező középpályások, aminek nagy szerepe volt abban, hogy kapott gól nélkül nyertük a párharcokat tavasszal. Előrejátékban elképesztően jól toltuk, mentek a kiugratások, lyukra futtatások. Ilyen középpályások előtt Eto'o-nak is könnyebb dolga volt.

A csatársorral egyetértek, ott brutális a különbség.

Nyilván nem a nosztalgiázás és az összehasonlítás a lényeg, hanem Garciáról szól a dolog. Nekem az a véleményem, hogy felejtsük el. Xavi véleménye más, ezt jól tudjuk. Meglátjuk, mi lesz a vége. Én csak reménykedek, hogy nem lesz szükség a bevetésére, ami Christensen sérülékenységét elnézve sajnos nem valószínű..
Ezeket ne itt beszéljük már meg..
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 18:07:18

Szerintem egyedül a kapusposzton állunk ma jobban, mint akkor. Valdes-ben sajnos benne volt a hiba.

A védelem Puyollal, Marquezzel, van Bronckhorsttal szerintem jobb volt, mint a mai. 2005-2006-ban úgy gázoltunk át a mezőnyön a BL-ben, hogy gólt alig kaptunk. Egy csúcs Milan ellen kapott gól nélkül lehoztuk a párharcot. Oleguer valóban lefelé lógott ki abból a csapatból, ezzel egyetértek. Voltak emlékezetes bénázásai, mint amikor Sevcsenko elmegy mellette, ő meg kétségbeesetten nyúl utána, a döntőben is róla kaptuk a gólt. Beadni nem tudott, és mint Valdes-ben is, benne volt a hiba. De olyan eszméletlen dilettantizmust azért nem láttma nála, mint Garciában. Ő sokat hibázott és nem ütötte meg a csapat szintjét. De hogy egy kiesőjelölt játékosai szétalázzák, meg amit tavaly a Madrid meg az Internazionale ellen Garcia művelt, olyan mélységeket Oleguer azért nem nagyon tolt, egy meccsen. Ő egy sokat hibázó játékos volt, Garcia viszont tavaly talán még másodosztályúnak is kevés volt. Oleguerről meg még annyit, hogy ott volt a csapatban Belletti, aki egy egész jó játékos volt, Rijkaard hülyesége volt, hogy sokszor Oleguert erőltette. Lefelé lógott ki, de a csapat olyan erős volt, hogy elbírta ezt, most meg az van, amit Péter írt, annyi játékosról elmondható, hogy lefelé lóg ki, hogy halmozottan ez már túl sok.

Középen neccesek voltunk akkor is, mert egy erős Puyol-Marquez mögött tartalék akkor sem volt igazán. Sebezhetőek lehettünk volna, szerencsénk volt, hogy a tavaszt egészségesen átvészelték.

Összességében nálam a 2006-os csapat nyeri a védelmet. A La Ligában tavaly tényleg sorra hoztuk a kapott gól nélküli meccseket, de a nemzetközi porondon azért látszott, hogy van ott gond. 5 gól a Bayern ellen, 4 gól az Internazionale ellen, 4 gól a Manchester United ellen... Ennél a 2006-os védelem jobb volt.



Középpálya, itt nincs miről beszélni. Xavi, Deco, Edmilson, Iniesta és kiváló védekező középpályások, aminek nagy szerepe volt abban, hogy kapott gól nélkül nyertük a párharcokat tavasszal. Előrejátékban elképesztően jól toltuk, mentek a kiugratások, lyukra futtatások. Ilyen középpályások előtt Eto'o-nak is könnyebb dolga volt.

A csatársorral egyetértek, ott brutális a különbség.

A 2006-os csapat szerintem pont rossz példa volt. Az volt a legmélyebb csapatunk, a legtöbb minőségi játékossal. Akkor egy Oleguert elbírt a csapat, a mostani nem bírná el, leginkább azért, mert így is sok legfelé kilógó játékosunk van. A 2011-es csapat már érdekes példa lenne, ott már probléma lett volna egy Xavi vagy egy Villa kidőlése (és milyen jól jött, hogy Puyolnak viszont volt minőségi tartaléka). A tartalékok jelentőségét talán pont azért nem vesszük igazán komolyan, mert a legtöbbek által idealizált korszakban szerencsénk volt a sérülésekkel, és azóta is ezt vesszük természetesnek. Pedig inkább az a gyakoribb, ha mindig vannak sérültek.

Nyilván nem a nosztalgiázás és az összehasonlítás a lényeg, hanem Garciáról szól a dolog. Nekem az a véleményem, hogy felejtsük el. Xavi véleménye más, ezt jól tudjuk. Meglátjuk, mi lesz a vége. Én csak reménykedek, hogy nem lesz szükség a bevetésére, ami Christensen sérülékenységét elnézve sajnos nem valószínű..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.08.02. 18:55:45-kor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.02. 17:48:59

Gránit, abszolut nem vedem Garciat, de o most nalunk nem kezdo, csak rotacioban maximum, tehermentesito. Kicsit tul van demonizalva a srac mar ezen a forumon, van boven hianyossaga, de azert nem akkora kutyauto, hogy ne ferne el a padon. Meg fiatal, fejlodhet, javulhat a pozicios jateka amivel ellensulyozhatja hogy darabos. Nem latom benne en sem meg szerintem senki sem a klasszist, de hasznos lehet ha 21-22 evesen kapja a perceket es nem esik ki ugy a jatekbol mint tavaly. Nyilvan erosebb volt az a keret, de ha posztokra bontjuk nem hiszem, hogy mindenhol.

Hasonlitsuk ossze, egy kis nosztalgia. K (kezdo), P (pad).

Kapusok:
2006: K: Valdes
P: Jorquera
2023: K: Stegen
P: Pena
A pad es a kezdo is erosebb most.

Vedelem:
2006: K: Oleguer, Marquez, Puyol, Gio
P: Belletti, Sylvinho, alkalomadtan Edmilson
2023: K: Kounde, Araujo, Christensen, Balde
P: Dest (jelenleg még, esetleg Fresnada ha jon helyette), Garcia, Inigo, Alonso.
Szerintem itt sincs kerdes, 2023.

Kozeppalya:
2006: K: Xavi, Edmilson, Deco
P: Iniesta, van Bommel, Motta, Gabri
2023: K: de Jong, Romeu, Pedri, Gundogan
P: Gavi, Kessie (jelenleg meg), Roberto
Ez nalam inkabb X-es. Xavi extra volt, Iniesta ekkor meg nem, plusz a Motta-Bommel paros sem volt nalunk sosem vilagklasszis szint, foleg a serulesek miatt.

Tamadok:
2006: K: Dinho, Eto’o, Giuly
P: Larsson, Messi, Maxi Lopez, Ezquerro
2023:
K: Fati(?), Lewa, Raphinha
P: Abde, Torres, Yamal(?)
Itt egyertelmu a minosegi kulonbseg, egyedul itt erzem hogy valoban melyebb volt a meritesi lehetoseg.

Szerk:
Szerintem nem mi lettunk sokkal gyengebbek, hanem latszik, hogy mennyit szamit mar ez a sok arab, amcsi, azsiai penz az europai fociban. Talan egyedul a Bayern az aki ugyanazzal az uzleti modellel tud sikeres lenni mint regen is, de mar ok is feladtak azt az elvet, hogy nek vesznek dragan jatekosokat.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 17:19:47

Fernando írta:
2023.08.02. 16:54:03
Szignifikansan maximum elol volt erosebb az a csapat, de ott mondjuk nagyon.
A középpályán is sokkal erősebbek, főleg kreatívabbak voltunk akkor. Elől is jóval erősebbek voltunk, ezzel egyetértek.
Fernando írta:
2023.08.02. 16:54:03
Van Bommel es Motta felvaltva jartak a korhazat
Pont ezért volt szükség mélységre, különben nem nyerjük meg a BL-t. Lehet, hogy ebben a szezonban is egymásnak adják majd a kilincset a műtőszobába. Kellenek a minőségi tartalékok.
Fernando írta:
2023.08.02. 16:54:03
Abidal mar kesobb jott, ahogy a Maxwell-Ibra kombo is, en a 2006-os csapatrol beszeltem.
Én a tartalékok szükségességéről beszéltem, általában. A 2006-os csapat volt talán a legmélyebb csapatunk. Olyan irányítóink voltak, mint Deco és Xavi, amilyen ma egy sincs. Olyan játékosok voltak ott perememberek, akiket ma a kezdőbe követelnénk. Még azt hozzátenném, hogy Oleguer szerintem sokkal kevésbé volt gáz, mint például Garcia (aki ezzel nincs egyedül a jelenlegi keretben).
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.02. 16:54:03

Tehermentesitesre szerintem mindketto tokeletes. Alonso arra sem. Persze, hogy nagyobb volt a merites, de ettol meg Oleguer kezdo volt abban a csapatban, Garcia pedig nalunk nem. Szignifikansan maximum elol volt erosebb az a csapat, de ott mondjuk nagyon. Van Bommel es Motta felvaltva jartak a korhazat, Marquez inkabb hatved volt a legtobbszor, Deco, Edmilson jo volt, de most is van egy de Jong, Pedri, ha csak a nevet nezzuk Kessie is. Abidal mar kesobb jott, ahogy a Maxwell-Ibra kombo is, en a 2006-os csapatrol beszeltem. Visszaterve Garciara21 vagy 22 eves a srac, fog meg fejlodni. Nyilvan nem hasonlitanam Puyolhoz, de a 21 eves Puyol nem volt sokkal jobb jatekos, de ragyurt arra a skillekre amibol megelt, plusz hihetetlen vezerszelleme volt. De ha pusztan a jatekuk minoseget hasonlitanam ossze a 21 eves enjuknek nincs nagy kulonbseg.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.02. 16:49:42

NovaProspekt írta:
2023.08.02. 15:47:24
Én fikáztam a másik topikban speciel, de valóban nem ő a legnagyobb gondunk. Igazából örülnék, ha beválna, mert Busi helyére régóta szerettem volna egy keményebb vkp-t.
Visszafelé reagálva a mondatodra, ezzel én is így vagyok.
Romeu topicot diszkréten mellőzöm, mert tök jó lenne valami jót is írni már, de kicsit Pató Pálosan majd nyugtával dícsérjük a napot.... :wink:

Ez a "nem ő a legnagyobb gondunk" viszont hosszű hosszú évek óta kísért itt bennünket és szinte nem létezik olyan játékos, akire bármilyen indokkal is, de ne lehetett volna vagy ne lehetne ezt ráhúzni.
Az egyik túl fiatal, a másik kicsit korosodik, tompább már, a harmadik sérülékeny a negyedik fejben nincs ott, az ötödik körülményes, a hatodik nem elég határozott.....stb stb stb.....
Ez olyan halmazati probléma, ami összeadva - kis túlzással ugyen, de - kész csoda, hogy még FC Barcelona lehet a csapat neve.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 16:32:32

Amikor Oleguerrel BL-t nyertünk, egy Henrik Larsson volt a padon. Meg sem érezte a csapat Xavi kidőlését, mert ott volt még Deco, Edmilson. A cserepadon ott volt Iniesta, egy BL-döntőt eldöntő Belletti. Csak védekező középpályásnak ott volt van Bommel, Marquez, Motta. Egyetlen pozícióra három klasszis. Ilyen merítési lehetőségek voltak akkor. Most itt van Alonso. Az ő posztján egykor Abidal mögött egy Maxwell volt a tartalék. Rotáció csak akkor van, ha van minőség a cserepadon. A sérülések (amiből mindig lesz, Christensen és Gündogan máris sérültek), a kiégés tavaszra, megoldhatók, ha vannak minőségi tartalékok.

A két csatáros hadrend nekem is tetszik. Ha Lewandowski már nem tudja úgy termelni a gólokat, mint korábban, akkor be lehetne tenni mellé egy másik csatárt, akinek a gólszerzés lenne a feladata. Lewandowski-Fati, talán.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.02. 16:20:40

Nem lehet minden posztra ket ugyanolyan jatekosunk. Megfelelo rotacioban lehet hasznos Garcia es Roberto is, utobbi a kozeppalyan teljesen vallalhato szintet tud. Ha mar itt maradtak veluk is kell fozni. Alonso viszont total homaly egyaltalan minek kellett tavaly. Soha nem volt jo jatekos sehol. A Chelseaben sem.

Ha tudtunk BL-t nyerni egy Oleguerrel a kezdoben, csak elbir a pad egy Garciat. 😀
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.02. 16:11:08

Sztem Garcia fejlődött valamennyit az utóbbi időben, a labda feljàtszàsàban meg kifejezetten jó - inkább ő, mint Lenglet. A védelem a legkisebb bajunk.

A támadó szekció a probléma, egy top játékosunk sincs ott jelenleg - Lewat a kora miatt már nem annak veszem. Fati talán jobb lesz, mint tavaly, de továbbra is zsàkbamacska. Raphinha jó játékos de nincs meg benne az X, komoly meccseket nem tud eldönteni, jóindulattal kb. Pedro kategória. Ferran teljesen közepes, Betis szintű ember. Abde ügyes, de az utolsó döntései legtöbbször rosszak. Dembi megy. Viszont nem látom, hogy kit tudnánk oda hozni, úgyhogy lehet érdemes lenne valami új felállásban gondolkodni. Cancelo nagy királyság lenne jobb szélre, de ha Fresnada, akkor még vele mehetne vmi ilyesmi:

......................Stega......................
.......Kounde..Araujo..Christensen
Cancelo................................Balde
......................Romeu.......................
...........De Jong........Gundogan......
....................Pedri..........................
..............Lewa..................Fati.......

Mondjuk a cseresorunk nincs meg ahhoz h fixen ezt toljuk, de jól néz ki :D Ja meg ez 12 ember 😀😀😀 akkor Pedri pad 😀 na bocs , FMbű ki. De tényleg nem lenne muszáj a 433hoz ragaszkodni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2023.08.02. 16:24:57-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.02. 16:04:40

gránit írta:
2023.08.02. 14:35:52
Peter írta:
2023.08.02. 13:43:31
Miközben Alonso és EG bevetésre kész.....egy esetleges ígéretes tavasz fontos meccsein talán még egy fénykori MSN sem lenne képes kompenzálni.
Vannak dolgok, amiket már megpróbálni megérteni is teljesen felesleges.
Hát ez az. Néhány poszton lyukasak vagyunk. Persze attól függ, mi a célunk. Ezzel a kerettel is élcsapat leszünk, ha ez elég, akkor minden oké.

Balde tartalékja Alonso. Ha Christensen és Araújo megint kidőlögetnek, jöhet Garcia, a tavaly folyton sérült és a nemrég műtött Martinezzel ki tudja, mi van. A kezdő egész jó, a padon már vannak problémák.

Gyakran beszélünk a jhv posztról, a túloldalról kevesebb szó esik. Ki lesz ott a támadó? Abde? Fati? Romeu úgy tűnik, bejátssza magát a csapatba, ezt a fajta kőkemény szűrőt egyedül ő tudja a csapatban. Ahhoz képest, hogy mennyien szidták, egyáltalán nem tűnik rossznak. Szerintem egy meccsen sem látták még azok, akik nagyban fikázták. Egy védekező középpályásnak egyébként nem kell labdazsonglőrnek lennie. Neki odébb kell tennie, fel kell rúgnia, "agyon kell taposnia" az ellenfelet, és pontosan továbbítania a labdát. Van Bommel mit csinált? Hentelt. De azt jól csinálta. Erre volt szükség tőle, nem oda kell a joga bonito. Viszont Romeun kívül nem nagyon tudja senki ezt a szerepet, neki sincs igazán tartalékja. Passzjátékban sem tűnik amúgy rossznak.

Abban bízok, hogy Lewandowski lövi majd a gólokat, és Fati talán magára talál. Most azért stabilabbak vagyunk mezőnyben, mint pár éve, tavaly 70 gól is elég volt a bajnoksághoz, mert keveset is kaptunk. A két mélységi középpályással a védelemnek sem kell annyira feltolódnia, amiből korábban nagyon sok problémánk volt.

Most nem két mélységi középpályással kezdtünk, lehetséges egy 4-5-1-es felállás is. Romeu kicsit mélyebben szűr, előtte Pedri, Gündogan, és a két szélső, Raphinha és Abde (?). Ez is egy lehetőség.
Ha sikerülne Cancelot elhozni, akkor mindkét oldal megoldódna, egyáltalán nem idegen neki a bal oldal és valószínűleg elsőszámú lenne, ha ennyire őt szeretné Xavi. A hírek szerint Xavi és Deco ebben a tekintetben is fasírtba kerültek, mert utóbbi Fresnedát erőltetné, míg Xavi a portugált.

Szerintem maradna a Fati/Torres balszél, lehet, hogy utóbbinak a jobb oldal kedvezőbb, de azért nem fogja onnan kitúrni Raphinhát. És az is könnyen lehet, hogy (főleg új középpályás érkezésével) előjön újra az a 4-4-1-2 "szerű" formáció, amit anno Gavival tolt vagy sima 4-4-2, középen De-Jong-Romeu-Gündogan-Pedri vagy ha Romeu nem játszik akkor Gündogannal és Gavival, előttük meg Fati-Lewa. Szóval szerintem elég sok variáció van.

Viszont szerintem az igazolásoknál is fontosabb lenne, akárki megy/jön, hogy redukáljuk a sérüléseket. Tavaly is sokszor csúsztunk el ezen, sőt azelőtt is. Ha a kulcsemberekre rendre számíthatnánk nem az lenne az elsőszámú probléma, hogy Baldé mögött Alonso vagy IM lesz, vagy milyen jobbhátvédet hozzunk. Főleg, hogy már Dembélé sincs.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.02. 15:47:24

Peter írta:
2023.08.02. 13:43:31
Miközben Alonso és EG bevetésre kész.....egy esetleges ígéretes tavasz fontos meccsein talán még egy fénykori MSN sem lenne képes kompenzálni.
Vannak dolgok, amiket már megpróbálni megérteni is teljesen felesleges.
Komolyan mondom szívesebben megtartanám Lenglet-t cserének, mint ezt a García-gyereket, az utóbbi annyira egy nulla védőnek.
gránit írta:
2023.08.02. 14:35:52
Romeu úgy tűnik, bejátssza magát a csapatba, ezt a fajta kőkemény szűrőt egyedül ő tudja a csapatban. Ahhoz képest, hogy mennyien szidták, egyáltalán nem tűnik rossznak. Szerintem egy meccsen sem látták még azok, akik nagyban fikázták. Egy védekező középpályásnak egyébként nem kell labdazsonglőrnek lennie. Neki odébb kell tennie, fel kell rúgnia, "agyon kell taposnia" az ellenfelet, és pontosan továbbítania a labdát. Van Bommel mit csinált? Hentelt. De azt jól csinálta. Erre volt szükség tőle, nem oda kell a joga bonito. Viszont Romeun kívül nem nagyon tudja senki ezt a szerepet, neki sincs igazán tartalékja. Passzjátékban sem tűnik amúgy rossznak.
Én fikáztam a másik topikban speciel, de valóban nem ő a legnagyobb gondunk. Igazából örülnék, ha beválna, mert Busi helyére régóta szerettem volna egy keményebb vkp-t. Viszont nem jó látni valahogy, amikor ilyen játékosokat igazolunk le. Zidane-ok és Pavón-ok oké, de az se lesz jó, ha csak Pavónunk lesz már. De váljon be Romeu, és kérek magamra 1 hónap tiltást. :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 14:35:52

Peter írta:
2023.08.02. 13:43:31
Miközben Alonso és EG bevetésre kész.....egy esetleges ígéretes tavasz fontos meccsein talán még egy fénykori MSN sem lenne képes kompenzálni.
Vannak dolgok, amiket már megpróbálni megérteni is teljesen felesleges.
Hát ez az. Néhány poszton lyukasak vagyunk. Persze attól függ, mi a célunk. Ezzel a kerettel is élcsapat leszünk, ha ez elég, akkor minden oké.

Balde tartalékja Alonso. Ha Christensen és Araújo megint kidőlögetnek, jöhet Garcia, a tavaly folyton sérült és a nemrég műtött Martinezzel ki tudja, mi van. A kezdő egész jó, a padon már vannak problémák.

Gyakran beszélünk a jhv posztról, a túloldalról kevesebb szó esik. Ki lesz ott a támadó? Abde? Fati? Romeu úgy tűnik, bejátssza magát a csapatba, ezt a fajta kőkemény szűrőt egyedül ő tudja a csapatban. Ahhoz képest, hogy mennyien szidták, egyáltalán nem tűnik rossznak. Szerintem egy meccsen sem látták még azok, akik nagyban fikázták. Egy védekező középpályásnak egyébként nem kell labdazsonglőrnek lennie. Neki odébb kell tennie, fel kell rúgnia, "agyon kell taposnia" az ellenfelet, és pontosan továbbítania a labdát. Van Bommel mit csinált? Hentelt. De azt jól csinálta. Erre volt szükség tőle, nem oda kell a joga bonito. Viszont Romeun kívül nem nagyon tudja senki ezt a szerepet, neki sincs igazán tartalékja. Passzjátékban sem tűnik amúgy rossznak.

Abban bízok, hogy Lewandowski lövi majd a gólokat, és Fati talán magára talál. Most azért stabilabbak vagyunk mezőnyben, mint pár éve, tavaly 70 gól is elég volt a bajnoksághoz, mert keveset is kaptunk. A két mélységi középpályással a védelemnek sem kell annyira feltolódnia, amiből korábban nagyon sok problémánk volt.

Most nem két mélységi középpályással kezdtünk, lehetséges egy 4-5-1-es felállás is. Romeu kicsit mélyebben szűr, előtte Pedri, Gündogan, és a két szélső, Raphinha és Abde (?). Ez is egy lehetőség.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.02. 13:43:31

NovaProspekt írta:
2023.08.02. 07:12:03
Sajnos valszeg játszatni kell majd Robit, mert ő az új katalán posterboy, aki megdobogtatja a helyiek szívét. Mondjuk az EL-hez pont dukál :D
Miközben Alonso és EG bevetésre kész.....egy esetleges ígéretes tavasz fontos meccsein talán még egy fénykori MSN sem lenne képes kompenzálni.
Vannak dolgok, amiket már megpróbálni megérteni is teljesen felesleges.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.02. 13:09:18

bence0330 írta:
2023.08.02. 11:54:49
gránit írta:
2023.08.02. 11:48:12

Szerintem azért felesleges a számmisztika, mert abból indul ki, hogy csak mi nem vagyunk tárgyalópozícióban (így kötünk ki ott, amit lentebb írtam). Dembelé tavaly nem kellett a kutyának se, amikor hosszabbított. Csak annak diktálhatott, aki hagyta. Ha nem tetszik, mehetett volna nyugodtan. Ki más adott volna neki nettó 7 milliós fizetést? Senki. Csak azt zsarolhatta, aki hagyta.
Oké, hogy a kutyának sem kellett, de egyrészt spanyolban van valami szabály, hogy felénél jobban nem csökkenhet a fizu, szóval a legalacsonyabb összeg - ha most feltételezem, hogy a hírek igazak - az nettó 6 misi lehetett volna, akkor meg már tökmindegy, hogy 6 v 7, egyik sem túl magas egy Dembélé szintű játékosnak. Kvázi free agentként "igazoltuk le" amúgy.

Nagybarcelona: én kizártnak tartom, hogy egyáltalán elméleti lehetőség lenne Roque, pénztől, ffp-től függetlenül. Pedig nagyon kéne. Már megvan a szerződés, 2024-ben érkezik, és ha jól tudom, a brazilok már nem is igazolhatnának a helyére, úgyhogy semmiképp sem engednék el.
Azért ez szerintem bonyolultabb, minthogy azt mondjuk neki, "gyere ide és játssz 3-4 millióért, aztán meg lesz rajtad egy 200 milliós kivásárlási ár."

Araujo szinte biztos volt, hogy megy. Már hónapokkal ezelőtt írták, hogy sem Marquez sem Xavi nem elégedett vele és ehhez még hozzájön, hogy fél éve pályára sem lépett.És ha kicsit is, de az FFP-be is negatívumként számít.
Nem mellesleg keresünk jh-t, akivel kapcsolatban eddig nagyon szűk volt a mozgásterünk.

Cancelora egy egyéves kölcsön a fizetésével együtt 20-25 millió lenne, szóval nem hiszem hogy összejön, legalábbis a vezetőség eddig ezt szinte lehetetlennek tartotta, annak ellenére, hogy Xavinak ő lenne az elsőszámú célpontja. Fresnedáról írtak most mint legfőbb esélyes. A Valladolid biztosan nem szívesen szabadulna tőle, a legértékesebb és "legminőségibb" emberük, ugyanakkor visszaestek a másodolytályba, úgyhogy a játékos valószínűleg nem ágálna a váltás miatt. 20 millió a kivásárlási ára, a klub biztos nem szeretne sokat engedni. Az pedig hogy egy ilyen fiatal srác beválik-e kérdéses, bár én örülnék neki.

Roque-t mikor leigazoltuk még nem tudtuk regisztrálni és volt egy határidő, ha addig nem tudjuk akkor még marad. Ez talán júli 5 vagy 10 volt, nem emlékszem pontosan egy okosabb ember majd kijavít. A klubnak is gondoskodnia kellett volna helyettesről. Most pedig még érdekeltek a Libertadores kupában, addig 100 %, hogy nem engednék el. Mondjuk tegnap a Bolivartól kikaptak 3:1-re, szóval valószínűleg kiesnek. Assitot adott, amivel klubrekordot állított be a gólpasszok terén. De jövő héten még van egy visszavágó, ha meglépik még tovább kell mennie

És azt se felejtsük el, hogy ő nem pihent, mint a többi játékos, folyamatosan játszott, október-novemberre már levegőt sem kapna. Brazil bajnokság, brazil kupa, területi bajnokság, Libertadores kupa, U20 VB, barátságos válogatott. Ebben a naptári évben kb. 40 meccsnél tart, amiket szinte végig játszott. Emellett semmi nyári felkészülés.
Most komolyan, mit várnánk ettől a gyerektől, a téli érkezésre viszont a Sport szerint van esély.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 12:08:09

bence0330 írta:
2023.08.02. 11:54:49

Oké, hogy a kutyának sem kellett, de egyrészt spanyolban van valami szabály, hogy felénél jobban nem csökkenhet a fizu, szóval a legalacsonyabb összeg - ha most feltételezem, hogy a hírek igazak - az nettó 6 misi lehetett volna, akkor meg már tökmindegy, hogy 6 v 7, egyik sem túl magas egy Dembélé szintű játékosnak. Kvázi free agentként "igazoltuk le" amúgy.
A jelenlegi fizetésére nem is volt szavam. Engem a történetben az eladási ár zavar, ha nem lesz elég magas. A csapat további megerősítése szempontjából nem mindegy, mennyit kapunk érte (bár lehet, hogy a Liga élből visszadob minden komolyabb igazolást, és max egy Fresnedára futja még, tegnapelőtt volt olyan vélemény, hogy 100 milliós eladási ár mellett sem tudnánk érdemben igazolni, amit azért kétlek, de a Ligát elnézve még ez is előfordulhat).
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.02. 11:59:24

Andras Inieszta írta:
2023.08.02. 11:39:33
Xavi: "Szükségünk van egy jobbhátvédre."
Hír: "J. Araujo-t kölcsönbe adja a Barca."

Nem értem. Ez azt jelenti, hogy mindenképpen igazolunk oda egy játékost? Vagy ha nem, akkor teljes fejetlenség nekem ez, illogikátlan. Vettünk egy fiatal jhv-et, akit fel lehetne ott építeni. Erre meg kölcsönadjuk. Továbbra is arra épít ezen a poszton Xavi, hogy Ronald Ara, Sergi Rob, meg J. Koundé is tud azon a poszton játszani, de nem ez a fő posztjuk... ????
Továbbra is tartom, hogy volt oka a mellőzésének, nagy valószínűséggel sporszakmai. Xavi Destet is elzavarta, amire a fél fórum kiakadt, hogy miért nem kap esélyt és láthattuk, mit művelt a felkészülési meccsen. Vannak emberek, akik nem ütik meg a szintet.

Most mindennél fontosabb lenne egy kompetens jobb hátvéd, egy olyan, aki fel tud lépni a támadásokhoz és ki is tudja venni a kombinatív játékból a részét. Az az érzésxem, hogy Raphinhanak nagyon jót tenne egy ilyen társ a jobboson, amúgy is szeret behúzódni, illetve érzek benne potenciált a kispasszos játékra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.02. 11:54:49

gránit írta:
2023.08.02. 11:48:12
Nagybarcelona írta:
2023.08.02. 11:30:16

Szerintem fölöslegesen magyarázok, mert szubjektív vèlemènnyel állnak sokan a dolgokhoz, vagy így, vagy úgy.
Szerintem azért felesleges a számmisztika, mert abból indul ki, hogy csak mi nem vagyunk tárgyalópozícióban (így kötünk ki ott, amit lentebb írtam). Dembelé tavaly nem kellett a kutyának se, amikor hosszabbított. Csak annak diktálhatott, aki hagyta. Ha nem tetszik, mehetett volna nyugodtan. Ki más adott volna neki nettó 7 milliós fizetést? Senki. Csak azt zsarolhatta, aki hagyta.
Oké, hogy a kutyának sem kellett, de egyrészt spanyolban van valami szabály, hogy felénél jobban nem csökkenhet a fizu, szóval a legalacsonyabb összeg - ha most feltételezem, hogy a hírek igazak - az nettó 6 misi lehetett volna, akkor meg már tökmindegy, hogy 6 v 7, egyik sem túl magas egy Dembélé szintű játékosnak. Kvázi free agentként "igazoltuk le" amúgy.

Nagybarcelona: én kizártnak tartom, hogy egyáltalán elméleti lehetőség lenne Roque, pénztől, ffp-től függetlenül. Pedig nagyon kéne. Már megvan a szerződés, 2024-ben érkezik, és ha jól tudom, a brazilok már nem is igazolhatnának a helyére, úgyhogy semmiképp sem engednék el.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.02. 11:48:12

Nagybarcelona írta:
2023.08.02. 11:30:16

Szerintem fölöslegesen magyarázok, mert szubjektív vèlemènnyel állnak sokan a dolgokhoz, vagy így, vagy úgy.
Szerintem azért felesleges a számmisztika, mert abból indul ki, hogy csak mi nem vagyunk tárgyalópozícióban (így kötünk ki ott, amit lentebb írtam). Dembelé tavaly nem kellett a kutyának se, amikor hosszabbított. Csak annak diktálhatott, aki hagyta. Ha nem tetszik, mehetett volna nyugodtan. Ki más adott volna neki nettó 7 milliós fizetést? Senki. Csak azt zsarolhatta, aki hagyta.

Az FFP-t sajnos nem úgy alkalmazzák, ahogy kéne. Egyszerű kiskapukkal kijátsszák, lásd a City tanácsadásos taktikáját. A PSG-t nem is értem, hogy nem büntetik. Vannak klubok, akiknél nincs semmilyen számmisztika, nekik mindent szabad. Nekünk meg beleszámítják a bérkeretbe a többi sportszakosztályt is, ami egy vicc. Nem is a La Ligához vagy az UEFA-hoz tartoznak. Ha a klubnak lenne egy disznófarmja, annak a költségeit is beleszámolnák? Vicc.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2023.08.02. 11:39:33

Xavi: "Szükségünk van egy jobbhátvédre."
Hír: "J. Araujo-t kölcsönbe adja a Barca."

Nem értem. Ez azt jelenti, hogy mindenképpen igazolunk oda egy játékost? Vagy ha nem, akkor teljes fejetlenség nekem ez, illogikátlan. Vettünk egy fiatal jhv-et, akit fel lehetne ott építeni. Erre meg kölcsönadjuk. Továbbra is arra épít ezen a poszton Xavi, hogy Ronald Ara, Sergi Rob, meg J. Koundé is tud azon a poszton játszani, de nem ez a fő posztjuk... ????

Én azt látom az egyik legnagyobb problémának, hogy a Barcában már évek óta sokszor nem a saját posztjukon játszanak emberek. (Cou, Griezman, FerranTorres, Koundé, előtte Mingueza stb...)
Így persze, hogy nehéz jól teljesíteni. De ha van oda emberünk, azt meg vagy kölcsönadjuk, vagy elengedjük.

Tényleg nem értem, ha csak nincs már folyamatban, titokban egy jobbhátvéd szerződtetése. :fingerscross:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.02. 11:30:16

gránit írta:
2023.08.02. 10:48:17
Faramuci69 írta:
2023.08.02. 10:14:43
Mostantól nem szeretném Luiz Enriquet a Camp Nouban látni. Már akkor áruló volt mikor átjött Madridból. A vér nem válik vízzé, most is odapiszkított ahol korábban befogadták, megbecsülték.
Remélem másik játékosunkat (aki fontos persze), nem hagyjuk hogy átcsábítsa. Végtelen pénzből nem nehéz.
Ha a PSG-nek végtelen pénze van, miért is engedjük el apróért? Ki akkor a hibás? Mi, akik megint töketlenek vagyunk, vagy ők, hogy élnek a lehetőséggel? Ha még egy PSG-t sem tudunk megfejni, csak magunkat okolhatjuk.
Olvasd el amit írtam. Adhatunk volna neki 7 helyett 10 milliós fizetèst (12 ről csökkent) 4-5 èvre, 1 milliárdos kivásárlási árral. Ez az èvi 6 milliós különbözet bruttóban bebiztosíthatta volna, hogy egy 50-60 milliós játèkos ne 25-èrt távozzon, ès legyen tárgyalási alap. Ez az FFP-ben 30 millió plussz 5 èvre levetítve, amit a La Liga nem engedné meg.
28 helyett (2 èves szerződès mostani), 100 millió (5 èv, amit adhatunk volna)
Valóságban semmit nem jelent, mert valószínűleg úgy is távozott volna a 10 helyett 20 milliós fizetèsèrt, de nem 25, hanem 50+ millióèrt, amit a PSG ki is fizetett volna.
Van ugye az a La Liga FFP, ami korlátoz ès előre számol/feltètelez.

Èrthető már mekkora károkat okoz nekünk?
Szerintem fölöslegesen magyarázok, mert szubjektív vèlemènnyel állnak sokan a dolgokhoz, vagy így, vagy úgy.

Szerintem Lucho tehet legkevésbé a kialakult helyzetről.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.08.02. 11:22:27

Rdinho10 írta:
2023.08.02. 09:00:33
De amugy miert eroltetjuk Cancelot?sehol nem tudott megragadni,tudtommal magatartasi problemak is vannak,jobb lenne a Fresneda irany sztem.
mert kell a brazilnak támogatás a jobboldalra, és erre cancelo tökéletes megoldás lenne.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.02. 11:21:48

Amíg képtelenek vagyunk túladni a feleslegen, addig kár Silva és Cancelo féle igazolásokról álmodozni, főleg ha a city a másik fél és főleg ha egy fontos játékosról van szó. Meg minek is, sokan itt FT-t látják mint mom, közben a milan elleni meccsen is sorra hagyta ki a ziccereket. Ínséges szezon elé nézünk, plusz az új csarnok, kíváncsi vagyok bevételi oldalon ez hogyan fog alakulni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése