Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
skadi5
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.08.07. 08:20:39

2013.08.07. 17:14:13

ez a Bagnac gondolom az a Bagnac...
emiatt lett csatárból védő?
vagy nem is védő?
mi ő most?


Nem tudom kire gondolsz de ő Franck Bagnack, kameruni születésű középső védő, Barca nevelés

persze, mert lemaradt a link :(
http://www.168ora.hu/sport/labszartores ... 67042.html
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.07. 17:13:09

én alapból nem értem ezt a "luizzal nem számol mourinho" dolgot, amire alapozták ezt az egész transzfert.
van egy utolsó éveit zörgető terry, egy szimplán jó, de nem klasszis cahill, és egy ivanovic, aki azért szélen is szokott játszani, azt annyi a belső védő készlet a chelsea-nál.
mourinho meg nyilván nem fog jófejkedni a barcával.

az egyetlen megoldás az lehetne, hogy mourinho nem kedveli luizt (vagy a játékstílusát) ezért eladják jó drágán, és annyiból pótolják valahogy.
de 2 héten belül itt a szezon.

marad bagnack. :mrgreen:
van az a mániám, hogy nem szeretem, ha olyannal hoznak szóba minket, aki se a nyelvet nem beszéli, és honfitársai sincsenek.
ebben van valami, de mivel az általad említett song és cesc is beszéli az angolt, gondolom pique is megtanult a mu-ban angolul, míg mascherano ugye csapattársa is volt a liverpoolban.

ez a nyelv inkább akkor lenne probléma, ha valami finn vagy ciprusi pali jönne ide, aki csak az anyanyelvét beszéli, semmi mást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2013.08.07. 17:19:33-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.07. 17:05:35

20-25 millio euroert nem fogják ide adni, ha csak nem akar nagyon váltani, vagy ha jo5é nem számít rá. márpedig számít és sztem luiz is jol érzi magát ott...

kicsit olyan érzésem van h kezdődnek az újabb thiago silvás körök, csak más névvel...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2013.08.07. 13:16:11

"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.07. 10:59:03

skadi5 írta:ez a Bagnac gondolom az a Bagnac...
emiatt lett csatárból védő?
vagy nem is védő?
mi ő most?
Nem tudom kire gondolsz de ő Franck Bagnack, kameruni születésű középső védő, Barca nevelés

Ez a védő kérdés nagyon érdekes lesz. Nem hiszem hogy Rosell segget csinálna a szájából, a nyilatkozata után elég presztízskérdés számára is.
Én Agger kora miatt nem aggódnék, mire kiégne ott lesz Bartra vagy a a fent említett fiatal, akik már rutinosak lehetnek. A dánban pedig 3, de akár 4 év is simán benne van, habár én akkor is Luizt preferálnám. Egy kicsit aggódok milyen párost alkotnának Piquével, mert mindketten elég szertelenek, viszont ha összekapják magukat hosszú időre megoldódik a probléma. Én azért nem mondanék le Puyolról,azért számolni kell vele is. Nyilván nem bír 50 meccset, és sérülékenyebb, de egészségesen nálam még mindig ő lenne a kezdő. Óriási pluszt tud adni már a jelenlétével is és még mindig nagyon jó, arról nem beszélve hogy Piqué sokkal jobb teljesítményt nyújt mellette.
Mondjuk az sem elképzelhetetlen, hogy Sanyi mondjuk leigazolja a kis Tata-kedvencet, csak hogy ne kérjék rajta számon a nyilatkozatát.
Forca Barca!!!!
Avatar
skadi5
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.08.07. 08:20:39

2013.08.07. 08:30:30

ez a Bagnac gondolom az a Bagnac...
emiatt lett csatárból védő?
vagy nem is védő?
mi ő most?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.07. 08:18:26

nemtudom mi lesz a vége a "középső védőt igazolunk" szappanoperának de ami az utánpótlás nevelés/beépítés a csapatba dolgot illeti ott már bukta van, csakúgy mint a játékospiacon. (annak akit meg akarunk?! venni már rég a csapattal kellene edzeni!!) amit pedig többen - jogosan - felhoztak az a csapatszintű védekezés ügye, nos ez már lehet hogy el is dőlt, mert ez ugyebár egyértelműen az edző sara!! márpedig edzőt (újat) igazoltunk. ha a Tata felismeri és képes megoldani a Barca VÉDEKEZÉSI GONDJAIT akkor ő megszolgál(hat)ja a bizalmat. ez ugyanis valóban komlex : taktikai, (jétékos)állományi, felfogás béli probléma. szerintem jól láthatóan úgy voltunk képesek a vdekezésünk gyengeségeit kompenzálni, hogy a támadójátékkal felülírtuk(egyel többet rúgni alapon) a baj akkor mutatkozott meg a maga valójában, ha a támadósorunkat kiiktatták, vagy az nem funkcionált. tudom ez nem spanyolviasz amit itt feszegetek, de nagyon is osztom azt a véleményt, hogy a csapatnak a támadások mellett a védekezésben is fel kell nőnie európához, mert ott(az élvonalban) ez imponálóan megolott! nos ehhez bizonyára kell egy két új ember is de CSAK AZ KEVÉS LESZ!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.08.07. 01:12:56

kristop írta:amit shutter írt!

agger rutinosabb, stabilabb és jobb védő szerintem, aki olcsóbb is

luiz viszont technikásabb, jobban illene hozzánk, nagyobb a lehetőség benne, ha kihozzák, de szétszórt

piqué + ő, atyaég. szerintem először is egymás mezében mennének ki, majd mindenféle csapdát állítanának fel gödrökkel, meg petárdákkal az ellenfél csatárainak, hogy ők nyugodtan kártyázhassanak addig. utána kifiguráznák busquets mozgását, miközben bohócsapkákat raknának minden arra járó fejére.

szóval amúgy én aggert mondanám, de van az a mániám, hogy nem szeretem, ha olyannal hoznak szóba minket, aki se a nyelvet nem beszéli, és honfitársai sincsenek. (thiago silva, marquinhos, neymar, david luiz, nekik könnyű, ott van alves, adriano, anno thiago) songnak pl az idény második felére sikerült beilleszkednie, és onnantól hozta a folyamatos jó teljesítményt, pedig neki ott volt cesc, aki jó barátja és mindenben segítette.

lehet ez kis dolognak tűnik elsőre, de beesne agger a felkészülés végére, aki dániában és angliában játszott csak, úgy, hogy nem érti az utasításokat, nem érti a taktikát, és cescnek, vagy songnak kell fordítania a dolgokat, mert ő csak ott tart a tanulásban, hogy "Hola". hát, nem a legjobb terv szerintem.

ezért sajnálom a két brazilt, aki nem jött össze korábban, és ezért sajnálom magunkat is. mert ugyan elvárom a védő igazolást, de nem nagyon tudnék olyat mondani, akit maradéktalanul elfogadnék :(
Tökéletesen megfogalmaztad a gondolataimat a védőtémáról. Thiago Silva lett volna a lehető legjobb megoldás. Még tavaly! A többi név a piacon mind csak silány B-terv sajnos. Egyébként Hummels teljesen kikerült a képből? Mondjuk mintha olvastam volna nemrég, hogy hosszabbított...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.07. 00:45:49

amit shutter írt!

agger rutinosabb, stabilabb és jobb védő szerintem, aki olcsóbb is

luiz viszont technikásabb, jobban illene hozzánk, nagyobb a lehetőség benne, ha kihozzák, de szétszórt

piqué + ő, atyaég. szerintem először is egymás mezében mennének ki, majd mindenféle csapdát állítanának fel gödrökkel, meg petárdákkal az ellenfél csatárainak, hogy ők nyugodtan kártyázhassanak addig. utána kifiguráznák busquets mozgását, miközben bohócsapkákat raknának minden arra járó fejére.

szóval amúgy én aggert mondanám, de van az a mániám, hogy nem szeretem, ha olyannal hoznak szóba minket, aki se a nyelvet nem beszéli, és honfitársai sincsenek. (thiago silva, marquinhos, neymar, david luiz, nekik könnyű, ott van alves, adriano, anno thiago) songnak pl az idény második felére sikerült beilleszkednie, és onnantól hozta a folyamatos jó teljesítményt, pedig neki ott volt cesc, aki jó barátja és mindenben segítette.

lehet ez kis dolognak tűnik elsőre, de beesne agger a felkészülés végére, aki dániában és angliában játszott csak, úgy, hogy nem érti az utasításokat, nem érti a taktikát, és cescnek, vagy songnak kell fordítania a dolgokat, mert ő csak ott tart a tanulásban, hogy "Hola". hát, nem a legjobb terv szerintem.

ezért sajnálom a két brazilt, aki nem jött össze korábban, és ezért sajnálom magunkat is. mert ugyan elvárom a védő igazolást, de nem nagyon tudnék olyat mondani, akit maradéktalanul elfogadnék :(
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.06. 23:28:43

agger stabil, kemény védő, véleményem szerint kevesebbet hibázik, mint luiz.

a brazil mellett az szól, hogy képes bekapcsolni a superman módot (lásd konföderációs döntő) amikor istenkirály, viszont a chelseaban hullámzó, sokat hibázik, és a mostani védelmünket/védekezésünket elnézve lennének kétségeim, hogy nem e lesz bohóc.
illetőleg persze az, hogy fiatalabb (NEM fiatal, hiszen 26 éves múlt), mint agger.

a kettő közül egyik sem könnyen megszerezhető.
azért a chelsea-nél nem állnak olyan jól a posztján, hogy csak úgy elengedjék, pláne nem mourinho.
agger pedig csk helyettes lesz állítólag carra távozása után, lassan kezd ikonná válni a poolban.

összességében én aggert választanám, azonban bármelyiknek örülnék a kettő közül, kettő egészséges, minőségi khv-vel (pique,masch) nem lehet nekivágni egy majd' 60 meccses szezonnak.
bármelyik jön, erősítés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.06. 19:15:50

Nem azt mondtam, hogy ő megoldja a problémát, hanem azt, hogy felesleges noname fiatalt elhozni tízmilliókért, inkább játszassunk a mi fiataljainkat... :roll:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.08.06. 19:05:48

S.Agüero írta:Bagnackot... :roll:
Három napja ismerjük, de már megoldás lenne a problémára. Szóval igen igaz ide rutin kell.


Három éve homokba dugjuk a fejünket, ilyen magyarázattal, hogy majd Fontás, meg Bartra megoldja. Nem őket fokozatosan kell beépíteni, nekünk egy rutinos védő kell.

Én még hiszek Luiz vagy Agger érkezésében, nem kell pánikolni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.06. 18:50:46

Szerintem biztosan lesz még egy igazolás, remélem Martino mindenképpen akar valakit, ha mást nem, legalább egy noname fiatalt!
Mi értelme van "noname fiatalt" venni? Akkor inkább játszassuk Bartrát és Bagnackot... :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.06. 18:49:43

BertaB írta:
S.Agüero írta:Remélem úgy van, hogy Luiz az első számú célpont, és ha nem sikerül megszerezni jön Agger, így tuti jól járunk, viszont ha Agger sem biztos, hogy jönne, akkor baj van.
Agger sem fog, hiszen ő a legjobb védőnk...
és a kettőnek mi köze van egymáshoz? attól még hogy ő a legjobb attol simán elmehet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2013.08.06. 18:46:24

BertaB írta:
S.Agüero írta:Remélem úgy van, hogy Luiz az első számú célpont, és ha nem sikerül megszerezni jön Agger, így tuti jól járunk, viszont ha Agger sem biztos, hogy jönne, akkor baj van.
Agger sem fog, hiszen ő a legjobb védőnk... kíváncsi vagyok sikerül e védőt találni ...
Szerintem biztosan lesz még egy igazolás, remélem Martino mindenképpen akar valakit, ha mást nem, legalább egy noname fiatalt!
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.06. 18:37:57

Ezzel a Luiz üggyel nekem is egy problémám van: Az első bajnoki meccs első félidejében fog leszállni a Londonból érkező gépről talán?

Egy vagyonért igazolnánk, ráadásul beesik a felkészülési szezon végére esetlegesen? Kinek jó ez? Max. annak aki elengedte nagy kegyesen.

Én már egyébként is csak azt fogom elhinni, amit hivatalosan bejelentenek az ilyen "röptetett neveknél"!
BertaB
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.12.26. 10:35:13

2013.08.06. 18:36:26

S.Agüero írta:Remélem úgy van, hogy Luiz az első számú célpont, és ha nem sikerül megszerezni jön Agger, így tuti jól járunk, viszont ha Agger sem biztos, hogy jönne, akkor baj van.
Agger sem fog, hiszen ő a legjobb védőnk... kíváncsi vagyok sikerül e védőt találni ...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.06. 18:14:01

Stalkyard írta:A Barca képviselője tegnap találkozott David Luiz ügynökével Londonban. A klub a jövő héten újabb kísérletet tesz a játékos leigazolására [mundo]
Ha igaz a hír, akkor vki árulja már el, hogy miért is kell jövő hétig várni ezzel? Már látom az arcom előtt, ahogy bepróbálkozunk Luiznál :arrow: Chelsea visszautasít :arrow: kifutunk az időből :arrow: nem jön senki... Egyre jobban ez az érzésem. Eddig sem értettem, hogy hova lett ez halogatva? Már régóta tudni lehet, hogy Thiago Silva elérhetetlen, akkor nem tudom a mi francnak várunk/vártunk ennyit?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.06. 17:57:00

Remélem úgy van, hogy Luiz az első számú célpont, és ha nem sikerül megszerezni jön Agger, így tuti jól járunk, viszont ha Agger sem biztos, hogy jönne, akkor baj van.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.08.06. 17:38:15

A Barca képviselője tegnap találkozott David Luiz ügynökével Londonban. A klub a jövő héten újabb kísérletet tesz a játékos leigazolására [mundo]
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.06. 15:54:45

Az a baj ezekkel a listákkal, hogy mindegyik máshogy számol. Egyik a szponzori pénzeket is beleszámolja, de azok között is vannak eltérő dolgok. Más amit mondjuk a sportszergyártótól kap, mint amit mondjuk egy alsógatyareklámért. Emellett, egyik játékos megkapja a teljes összeget a másikéból részesedik a klub. Az adótörvények is mások bizonyos országokban, szóval hiteles képet nehéz kapni. Ha jól emlékszem Messi 12-őt vagy 13-at kap, Cr 15-öt, Kaká 9,5 milliót (de nem 100%), Rossel szerint pedig Neymar 7 misit. Na hogy ezek hogyan tevődnek össze, arról fogalmam sincs.
Amúgy Perez papának mélyülhetnek a ráncai, mert ha minden igaz Cr a szerződéshosszabbítással 20 millió euros fizetést követel, valamint a reklámbevételek 80%-át meg akarja tartani. Érdekes lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.06. 09:11:20

Hát, itt egy lista, ebből nem tudjuk meg, mennyit kapnak a klubjuktól...

http://hvg.hu/karrier/20120525_legjobba ... t_focistak

Neymarról: Kevesebbet keres Messinél, de a jövedelme megközelíti azt, amit Kaka kap a Reáltól - írta körül a fizetést a menedzser.

Az előző listán Kaká a 9., vagyis nem hinném, hogy 1 milla a különbség Messi és Neymar között....
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.06. 09:02:28

ezt nem értem... volt egy cikk korábban a legjobban kereső focistákról és Eto'o valóban 20, de Messi 10-12 körül emlékszem és CR sem volt talán csak 1 millával több. amikor Neymar idejött, egyszer sem volt szó 15 milliós fizuról!!! bőven 10 alatt emlékszem, de most már meg fogom keresni...
FarkasAttila
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.11.02. 09:35:00

2013.08.06. 08:39:30

Amennyiben Cristiano Ronaldo valóban meghosszabbítja a szerződését, ahogy a Marca azt állítja, ő lesz a világ második legjobban kereső labdarúgója. Az első helyen továbbra is Samuel Eto’o fog állni, aki évente 20 millió eurót tehet zsebre. A második pozícióba a portugál zárkózhat fel évi 17 millióval. Őt Messi (16 millió) és Neymar (15 millió) követi.
Hogy lehett ekkora fizetest adni, egy olyan jatekosnak mind Neymar, aki meg semmit nem tett ezert a klubbert?
15 millio Euro....?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.06. 00:18:16

lehet h még VV is meggondolná magát...De szép is lenne
hát számomra biztosan nem lenne szép.
inkább jöjjön egy fiatal, ambiciózus, fejlődőképes kapus.
Válasz küldése