Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.03. 14:19:50

Köszönöm Barcaman... Érted miről beszélek!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.03. 14:13:44

csababarca írta:
herlius írta: Nekem ezek a "még mindig a legjobbak vagyunk" típusú vélemények mindig egy kicsit önámításnak tűnnek és folyton a mi világverő vízilabdaválogatottunk jut eszembe róluk. Még akkor is folyamatosan fényeztük magunkat, amikor már sorozatban buktunk a szerbek (és nem csak) ellen és csak szökőévente nyertünk valamit. Mindenki másnak egyértelmű volt a korszakváltás, csak mi nem akartunk róla tudomást venni.
ez a legtökéletesebb példa szerintem is a helyzetre.
Mi standálunk,vagy kicsit negatívba megyünk lassan, közben meg a többi csapat felért a szintünkre,sőt. Tényleg remek párhuzam, hasonlóan gondolom én is.
Senki nem mondja, hogy mi vagyunk a legjobbak. Egyszerűen olyan 11-et tudunk összerakni, amelynek a minősége a legjobb a világon továbbra is. A probléma viszont ott van, hogy ez elvben működne, ugyanis a képességekkel semmi probléma. A mentalitással és a csapat szervezetettségével annál is inkább. Piqué és Alves nagyon fegyelmezetlenek, fényévekre vannak a legjobbjuktól. Mascherano jó játékos, de nem képes olyan szinten játszani, mint a többi csapat világklassszis védői. Iniesta idén inkább a saját játékával foglalkozik, mint a csapatéval. Messi továbbra sem hajlandó kivenni a részét a letámadásban... Ezeken tudnánk változtatni, akkor sokkal jobb helyzetben lennénk, mint jelenleg vagyunk. A szezon elején úgy tűnt, hogy ez változhat, de egyre jobban kezdünk visszacsúszni a Tito által képviselt csapathoz. Abban reménykedek, hogy Neymar játéka rengeteget fog dobni a csapaton. Én is várnám már a változtatásokat a nyártól, de tudom, hogy nem fog történni semmi...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.03. 14:11:35

Igen a Világ 50 legjobb játékosából szűkösen számolva is 8 itt játszik! De biztosan csak ámítom magamat....mint sokan mások! A vizilabdásokat meg nincs értelme hasonlatként felhozni! A futballt csak a futballal lehet összehasonlítani! Semmi más nem fogható ehhez a sporthoz! Átigazolások, nyári szünet , verseny sorozatok száma! Tehát szerintem eléggé rossz összehasonlítás volt! Max a Spanyol válogatottat lehetne esetleg felhozni mert 2 évente világ verseny és már 2008 óta mindent nyernek! De a pólósaink is 12 éven keresztül voltak olimpiai bajnokok.... Mindegy más szemszögből nézzük a dolgokat! De egy célért és egy csapatért! Ez a lényeg :wink:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.02.03. 14:07:13

Gergely írta: A világ legerősebb kezdő 11-ét mi tudjuk kiállítani még mindig!
bayern
Új impulzusok kellenek a csapatba! Örülni fogok Ter Stegnnek és Bartra alap kezdőbe állításának!
Egyetértek, de a kapus poszt ebből a szempontból irreleváns. Nem Valdez tehet a sok kapott gólról.
Xavi apónk sajnos már öregszik de sajnos ezt sem ő sem mi nem látjuk és igazából nem merjük beismerni!
Elismerik. Nem is játszik annyit mint régebben, de Robertonál még így is jobb, és egyenlőre nincs más. Reméljük komolyan gondolják Silvát.
Elől csak egy változás kell a kezdőbe! Messi-Neymar mellé kell egy 9-es csatár! Filozófiát kell váltani! Ismét..
Miért mert fossák a gólokat elöl?
Az olyan régi motorosok , mint én tudják miről beszélek! Sikerült ez 89-ben , 98-ban 2003-ban és 2008- ban is! Eljött az ideje!
Ízirájder öcsém! Még nem történt meg a dráma, csak egyesek fejében... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 13:51:16

herlius írta: Nekem ezek a "még mindig a legjobbak vagyunk" típusú vélemények mindig egy kicsit önámításnak tűnnek és folyton a mi világverő vízilabdaválogatottunk jut eszembe róluk. Még akkor is folyamatosan fényeztük magunkat, amikor már sorozatban buktunk a szerbek (és nem csak) ellen és csak szökőévente nyertünk valamit. Mindenki másnak egyértelmű volt a korszakváltás, csak mi nem akartunk róla tudomást venni.
ez a legtökéletesebb példa szerintem is a helyzetre.
Mi standálunk,vagy kicsit negatívba megyünk lassan, közben meg a többi csapat felért a szintünkre,sőt. Tényleg remek párhuzam, hasonlóan gondolom én is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.02.03. 13:48:58

Gergely írta:Ezért mondom kellenek az új emberek, új kihívásokkal, új taktikával!
Igen több van ebben a csapatban jóval! De megint úgy érzem a City elleni meccs a mérvadó ,hogy hol tartunk! Lehet Tata kevés , lehet Messi kiégett , lehet a védelem egytől egyig csőd, lehet a háttérben zajló dolgok tehetnek mindenről! Csak dobálódzunk és kérdéseket teszünk fel egymásnak, hogy MIÉRT? El kell ismerni a Madrid ebben a szezonban ennyivel jobban akar , hogy a San Mames-ből 1 ponttal tudott hazamenni! És bevallom csodálatos Ronaldot nézni , milyen alázattal játszik! És mennyire a győzelemre hajtanak! Sajnos nálunk már ezek a dolgok nagyon nem működnek zökkenő mentesen! Nem temetem a csapatot mert még mindig a legjobbak! De baj van méghozzá nem is kicsi! De meglátjuk lehet a Cityt küldjük haza egy 5-el! Csak reménykedni tudok a szebb folytatásban! De kellenek az új emberek ez nem kérdés!
Nekem ezek a "még mindig a legjobbak vagyunk" típusú vélemények mindig egy kicsit önámításnak tűnnek és folyton a mi világverő vízilabdaválogatottunk jut eszembe róluk. Még akkor is folyamatosan fényeztük magunkat, amikor már sorozatban buktunk a szerbek (és nem csak) ellen és csak szökőévente nyertünk valamit. Mindenki másnak egyértelmű volt a korszakváltás, csak mi nem akartunk róla tudomást venni.
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.03. 13:26:25

Ezért mondom kellenek az új emberek, új kihívásokkal, új taktikával!
Igen több van ebben a csapatban jóval! De megint úgy érzem a City elleni meccs a mérvadó ,hogy hol tartunk! Lehet Tata kevés , lehet Messi kiégett , lehet a védelem egytől egyig csőd, lehet a háttérben zajló dolgok tehetnek mindenről! Csak dobálódzunk és kérdéseket teszünk fel egymásnak, hogy MIÉRT? El kell ismerni a Madrid ebben a szezonban ennyivel jobban akar , hogy a San Mames-ből 1 ponttal tudott hazamenni! És bevallom csodálatos Ronaldot nézni , milyen alázattal játszik! És mennyire a győzelemre hajtanak! Sajnos nálunk már ezek a dolgok nagyon nem működnek zökkenő mentesen! Nem temetem a csapatot mert még mindig a legjobbak! De baj van méghozzá nem is kicsi! De meglátjuk lehet a Cityt küldjük haza egy 5-el! Csak reménykedni tudok a szebb folytatásban! De kellenek az új emberek ez nem kérdés!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 13:13:51

visca el barca írta:
realnál ki lesz az ász ha padról kell beszállni? jesé, morata vagy illaramendi? hagyjad már az állandó hulyeségeidet :D ugy sóvárogsz állandóan utánuk mintha valami űrfocit játszanának, mi meg elche szinten lennénk. a real madrid sikeressége nagyrészt azon mulik h ronaldonak h megy az adott napon. sokkal inkább egy emberes csapat mint mi. nem mellesleg idén volt 3-4 combosabb meccsük (matracosok, bilbao, mi) egyet se nyertek meg. erről ennyit.

Nem sóvárgok utánuk, cseppet sem, a játékukat utálom,nem tetszik, ugyanazt gondolom mint te.
De védelmük köröket ver a mienkre pl, főleg középen, kp mostmár nem sokkal gyengébb a mienknél, elől sem rosszabbak.
Bocs már,hogy máshogy merem látni a dolgokat,mint Ti. Lehet azért mert ez nekem egy kevésbé szerethető csapat,mint volt akár Rijkaard,akár Pep idejében. ott 1-1 játékos szúrta a szemem a csapatból,itt kb 3,de inkább 4, a kezdőből.
A mi keretünkben tartom,hogy a kezdő 11en kívül, 3 ember van,akit nyugodt szívvel be lehet tenni. Úgy,hogy a kezdőben meg van jelenleg 3 ember, akinek nem szabadna kezdőben lennie,mert gyenge.

Mindegy,majd szezon végén meglátjuk mire elég a keretünk. De már tavaly is vékonynak véltem,ahhoz képest meg csak kevesebben lettünk.

Gergely,láttam azt a barcát is, de abban a csapatban nem volt több, a mostaniban meg lenne, ez a bántó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.03. 13:09:31

Úgy látszik sokan soha nem fogják itt fel a Barca filozófiát! Nekünk soha nem fognak 40 milliós játékosok a padon ülni! A világ legerősebb kezdő 11-ét mi tudjuk kiállítani még mindig! De sajnos most is látszódott ez nem minden! Új impulzusok kellenek a csapatba! Örülni fogok Ter Stegnnek és Bartra alap kezdőbe állításának! Xavi apónk sajnos már öregszik de sajnos ezt sem ő sem mi nem látjuk és igazából nem merjük beismerni! Elől csak egy változás kell a kezdőbe! Messi-Neymar mellé kell egy 9-es csatár! Filozófiát kell váltani! Ismét..
Az olyan régi motorosok , mint én tudják miről beszélek! Sikerült ez 89-ben , 98-ban 2003-ban és 2008- ban is! Eljött az ideje! Én 4 játékos igazolását tartom szükségesnek!

És igen sokan sírnátok ha a 2000-es évek Barcelonáját látnátok hétről hétre! Amikor a Roma a Juve a Real össze vissza szivatott minket!
Ir3NiCuS
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.08.26. 08:54:26

2014.02.03. 13:03:52

visca el barca írta:
csababarca írta:
Bestbarca írta:Igenis méllyebb a city vagy a Real kerete...Ugyanis nálunk aki padon van és beáll nem tud minőségileg semmit hozzátenni..
persze hogy mélyebb,ez teljesen egyértelmű. City,Bayern,Real kerete mélyebb,és minőségibb is.
Nálunk ha felállunk a rendes csapattal,akkor padról Cesc és Pedro tud szintet hozni,többi felejthető kategória, talán még Adriano.
realnál ki lesz az ász ha padról kell beszállni? jesé, morata vagy illaramendi? hagyjad már az állandó hulyeségeidet :D ugy sóvárogsz állandóan utánuk mintha valami űrfocit játszanának, mi meg elche szinten lennénk. a real madrid sikeressége nagyrészt azon mulik h ronaldonak h megy az adott napon. sokkal inkább egy emberes csapat mint mi. nem mellesleg idén volt 3-4 combosabb meccsük (matracosok, bilbao, mi) egyet se nyertek meg. erről ennyit.
Vigyázz mert ezzel lavinát indíthatsz el ,hiszen megverték a BL-ben a Juventus-t :lol:

(Persze ha a ligára gondoltál csak helytálló)
96-ban 6 évesen kaptam egy Barcelona sapkát , megoldott minden kérdést :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 12:50:55

csababarca írta:
Bestbarca írta:Igenis méllyebb a city vagy a Real kerete...Ugyanis nálunk aki padon van és beáll nem tud minőségileg semmit hozzátenni..
persze hogy mélyebb,ez teljesen egyértelmű. City,Bayern,Real kerete mélyebb,és minőségibb is.
Nálunk ha felállunk a rendes csapattal,akkor padról Cesc és Pedro tud szintet hozni,többi felejthető kategória, talán még Adriano.
realnál ki lesz az ász ha padról kell beszállni? jesé, morata vagy illaramendi? hagyjad már az állandó hulyeségeidet :D ugy sóvárogsz állandóan utánuk mintha valami űrfocit játszanának, mi meg elche szinten lennénk. a real madrid sikeressége nagyrészt azon mulik h ronaldonak h megy az adott napon. sokkal inkább egy emberes csapat mint mi. nem mellesleg idén volt 3-4 combosabb meccsük (matracosok, bilbao, mi) egyet se nyertek meg. erről ennyit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 12:47:02

Bestbarca írta:Igenis méllyebb a city vagy a Real kerete...Ugyanis nálunk aki padon van és beáll nem tud minőségileg semmit hozzátenni..
persze hogy mélyebb,ez teljesen egyértelmű. City,Bayern,Real kerete mélyebb,és minőségibb is.
Nálunk ha felállunk a rendes csapattal,akkor padról Cesc és Pedro tud szintet hozni,többi felejthető kategória, talán még Adriano.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.03. 12:20:17

Igenis méllyebb a city vagy a Real kerete...Ugyanis nálunk aki padon van és beáll nem tud minőségileg semmit hozzátenni...Igen vannak embereink padon deha kellene rugni egy gólt,kell vmi plusz, kihez nyúlhatunk...?Az alapkezdő hibátlan,de padon max egy Cesc van aki használható,vagy Ini attol függ ép ki kezd...Ennyi...Tello,Pedro,Sergi,Song,Montoya,Adriano...Ezek nem minőségi cserék,elmennek,megoldják ha muszáj.,.De hozzátenni a kezdőkhöz képest nem tudnak ahhoz kevesek.Ellenben ha a Realba beáll pl egy Illaramendi,Isco,Di Maria,akkor ugyan azt a minőséget képviselik mint a kezdő,tudak újat nyújtani alkalmanként. Cityt meg hagyjuk ahol Negredo Silva Nasri Dzeko Aguero váltogatja egymást...Egyik se egy Tello vagy Pedro...A keret létszámilag megvan hogy minden címért menjünk,minőségben kevés...Ezért írom hogy minden címért így nehéz menni,értve itt nyílván pláne a blt,a kupát megoldják azért...Viszont több minőségi játékos kell a jövőben,hogy versenyezni tudjunk a pénzklubbokal.Eszméletlen kereteket vásároltak össze,és előnybe vannak azzal hogy jobban tudják pótolni a minőségi sérülteket,amik mindíg mindenhol lesznek.Megváltozott a foci világa,nekünk is változni kell,ha nem fogunk előbb utóbb lesüllyedünk...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 10:51:40

visca el barca írta:
Subinho írta:Affelayt végre komolyabban kipróbálnám
mikor? innentől lényegében minden meccs élet-halál kérdése..
pl. lesz kupa szereplés, meg kis csapatok, ahol mondjuk 2-3 gólos vezetésnél pihenhetne vki és a helyére jöhetne Affelay utolsó 20 percekre többször, nem pedig pl. 1-2 időhúzó csere a 87. percben... erre gondoltam, azaz játszon többet és többször, lássuk mire képes!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 09:56:23

Subinho írta:Affelayt végre komolyabban kipróbálnám
mikor? innentől lényegében minden meccs élet-halál kérdése..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 08:14:02

ez tényleg eléggé... mondjuk úgy finoman "érdekes" ... Sakho, Rafinha, Bojan/Deulofeu, Dongou??? utóbbi 2 OK, de nem most! hagyjuk már őket beérni!!! komoly cserére van szükség.
Valdes elmegy alapból és sajnos Puyolt is nyugdíjba kéne vonultatni és sajnos a Piqué-Mascherano duo is vicc mostanában, azaz kell 1 stabil kezdő rutinos belső védő, az előző páros valamelyike maradna csak, aki elviseli a padot. ez inkább Javier sztem... főleg mert őt vkp-nak is lehet használni. Songot én sem marasztalnám és engem eddig S.Roberto sem győzőtt meg igazán, persze padozni akár elmegy...
támadó részben az a helyzet, hogy ha versenyhelyzet van, akkor bizony Pedro össze tudja kapni magát, csak épp az a baj, hogy ha játszik 2-3 meccset, megint azt a semmilyen játékot hozza. Tello sajnos alig játszik, így bármennyire is szeretem, de neki is jobb ha elmegy. viszont Affelayt végre komolyabban kipróbálnám, hogy mit tud és a szezon végén ennek függvénye, hogy maradjon-e.... na de akkor helyettük kéne vki, de ki???
Valdes - Ter Stegen?
Piqué vagy Masch - ???
Song és/vagy S.Roberto - ???
Tello-Cuenca-Pedro - ???
ez kb. 5 ember, akik nem kiegészítő emberek, hanem kezdő szintűek, nem padoznak!!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.02.03. 07:44:29

"fanbarca": BE:Ter Stegen, Dante/Sakho, Rafinha, Bojan/Deulofeu, Dongou
KI: Valdés, Pedro, Cuenca, Tello(?)

Ekkora marhaságot, 4 kezdőt a csapatba-keretbe. És még ott van Bartra, Montoya, Serg R. na jó keret lenne. Ezek fogják hozni a kupákat. Évente 1-2 gyereknél többet nem lehet kostolgatni.
Boján ? Sok felé bizonyitott már az igaz. Legalább 3 védő kell, kettő középre. Egy támadó kp.-ás és egy gólerős csatár jobb oldalra. Nem értem van aki Messit kivinné jobbra, mikor sok-sok golt rugott és fog is. Középen a legjobb. Nagyobb mozgás kell, mert ezek tul vannak a zeniten és nem hajanak rendesen.
Fecó
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.02. 23:53:18

Bestbarca írta:Továbbá sztem ahhoz kicsi a tényleges keret,hogy 3 címért menjünk...Van a fix kezdő,aki még értékelhető csere az elsősorban Cesc...Adriano,Pedro Barthra még talán értékelhető,de azért nem kezdő szint...És pláne elől nincs nagy pad,aki a padon ül a mérföldekkel gyengébb játékos mint aki kezdő...Ha ténylegesen 3 címért akrunk memni,a mai futballban,ahol ott vannak a pénzkulbbok,akkor olyan cserepad is kellene,nem tehetséges fiatalokkal,hanem sztárokkal...Lásd City elől: Aguero-Silva-Nasri-Dzeko-Negredo-Jesus Navas...Azért más ha itt sérül meg vki elől mintha nálunk...De a Realnál is egy Bale helyett hopp egy Di Maria,de van egy Iscojuk is,Modricsuk is,Xabi Alsonso helyett Illaramendi...Egyedül elől centerbe csikók,de az is csak a saját hibájuk...De a Bayernnél is mik vannak már...Azt se tudják már hova pakolják a lelátóra a sztárokat...
A Realnak semmivel nem mélyebb a kerete, mint a miénk. Nem kell feltétlenül ugyanolyan vagy szinte ugyanolyan képességű játékosoknak ott lenni. Egy Busquets-nek tökéletes Song, aki sok élklubban kezdő lenne, Alba és Alves helyett Adriano...
Nem biztos, hogy versenyhelyzetet szül az. Sok esetben pont a visszájára fordul. Nálunk ott van Yaya, Ibra vagy épp Thiago esete. Sok élcsapat összetenné a kezét egy ilyen mély keretért.
Itt nem ez a probléma.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.02. 17:26:26

Továbbá sztem ahhoz kicsi a tényleges keret,hogy 3 címért menjünk...Van a fix kezdő,aki még értékelhető csere az elsősorban Cesc...Adriano,Pedro Barthra még talán értékelhető,de azért nem kezdő szint...És pláne elől nincs nagy pad,aki a padon ül a mérföldekkel gyengébb játékos mint aki kezdő...Ha ténylegesen 3 címért akrunk memni,a mai futballban,ahol ott vannak a pénzkulbbok,akkor olyan cserepad is kellene,nem tehetséges fiatalokkal,hanem sztárokkal...Lásd City elől: Aguero-Silva-Nasri-Dzeko-Negredo-Jesus Navas...Azért más ha itt sérül meg vki elől mintha nálunk...De a Realnál is egy Bale helyett hopp egy Di Maria,de van egy Iscojuk is,Modricsuk is,Xabi Alsonso helyett Illaramendi...Egyedül elől centerbe csikók,de az is csak a saját hibájuk...De a Bayernnél is mik vannak már...Azt se tudják már hova pakolják a lelátóra a sztárokat...

Megváltozott a foci,sokkal több jó játékos összpontosul egy helyen mint anno,gigaklubbok alakultak ki...Ha 3 címért akarunk menni akkor nagyobb keret kell...De sajnos nehezen tudom elképzelni ezt jelenleg...Egyrészt a fizetésekben nem tudunk több sztár eltartani,másrészt ahhoz hogy sztárokat hozzunk ide meg kell versenyeznünk a pénzkulbbokkal,szal nagyon sok pénzbe lenne...Harmadrészt a stadionfelújítás meg a tartozások visszaadása miatt sincs erre keret...

Sokan szidják hogy mezszponzor,meg araboknak kiárusítjuk a klubbot...Csak az a baj hogy mindenki más megtette,megteszi,és pár éven belül nem fogunk tudni versenyezni a pénzklubbokkal ha nem tesszük meg...Mert ilyen generáció nem lesz mindíg,hogy kineveljük a világ 7-8legjobb játékosát adott poszton...Eleve anno is csak azért jöhetett össze,mert sehol nem voltunk és ezek a játékosok kényszerből kaphattak lehetőségeket...Mai szintünkön egész egyszerűen nem tudunk elég lehetőséget adni fiatal tehetségeknek,mert jelenleg minden meccset nyerni kell,pokolian erős a konkurencia,és így nem engedhetjük meg magunkank...Innentől igazolni kell,ami dárga,amihez pénz kell,amihez szponzorok kellenek...Az arabokkal meg a ruszki millirádosokkal csak úgy lehet felvenni a versenyt,ha mi is beállunk a sorba sajnos...Most még kapósak vagyunk,ha ezt 3-4 év múlva tesszük meg amikorra végleg kiég a nagy generációnk,akkor sokkal rosszabbul járunk...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.02. 17:01:49

Igen azért sokan elfelejtik hogy a labdarúgás egy sport ahol néha veszíteni is kell...Nem egészen a Pep féle 2009es team a normális...Olyan egy volt a történelemben,nem az a mérvadó...Persze mondhatnánk hogy ilyen kerettel igenis minden évben mindent kellene honzi...Meg ennyi pénzért,ennyi pénzből...Dehát láthattuk hogy ez sem mérvadó,a Real évekig mekkorákat szenvedett és nem csak a bajnokságban mi léptük le őket csúnyán,hanem a Lyon fiaskók,vagy az Alcoron...

Szal nem egyszerű ez...Nézzük meg hány európai élcsapat mekkorákat bukott sok pénzből nagy nevekkel...Chelsea,Inter,Mu,Milan...mik zajlottak, zajlanak jelenleg...Mi meg behúztunk a bl,bajnokságot,egy év skippes,aztán egy fiatal "suhanc" kezdő edzőt odaraktunk,eladtuk Ronaldinhot,meg Decot,mindenki lesajnált minket,azt 6/6, álomjáték,alázások európa szerte...aztán "csak" egy bajnokság,az is csak azért ennyi,mert a másik 2 címet lényegében elcsalták tőlünk,aztán megint 5 kupa...Utánna "gyenge" évek,csak bajnokság, egyszer csak kupa...Hát rohadtul el vagyunk kényeztetve...Mennek az edző cserék,de a sikerek jönnek...Ez nem minden napi...

És most is akkora bajok nincsenek...

VV megy,az utód megvan sztem jó választás...

Hátul Alves ideje lejárt,Mascherano szintén minuszos...kell egy fiatal tehetséges gyors, de magas védő a szélre,meg középre egy szintén magas magabiztos center...Egyből más lenne a képlet...Kell a magasság a csapatba,mert elől szöglettek tudnánk mit kezdni hátul szintén ez...
Amúgy meg Barthra be fog érni tehetsége megvan sztem,de még idő kell neki...ugyanakkor kiegészítőnek már most tökéletes...Puyolnak meg sajna ennyi volt...

Középpálya kb rendben van,Xavit kiegészítő emberként kel használni,Cesc - Ini középpályát vhogy kitalni,nem mondom hogy egy Gundogan,vagy vki hasonló labdabiztos játékos nem férne el ide,de nem létszügséglet...Viszont Songot lepasszolnám,nem ide való,és hoznák vmi nagyon pengés erős felépítésű afrikai srácot vkpnek,azt megversenyeztetni Busival,aki marhára kényelmes mert tudja ő fix ott...

Elől meg megvagyunk...Alexis hajt robotol,és láthatjuk tud ő veszélyes is lenni...Messi az Messi...Neymar meg már most is hasznos volt,ennél meg csak jobb lesz...Tehetséges ,fiatal,sztár...Kiegészítő embereknek meg Pedro,Tello,visszahozni Delofeut...Jobbakat nem fogunk találni,nem is nagyon kell...

Kb ennyi...Nincs itt tragédia...idén sem,jövőre sem...Azt meg hogy mi mire elég, sok mindenen múlik...Mikor halomra nyertük magunkat sosem voltak igazán kulcsemberek sérültek...Mostanság meg rendre...Ez a szerencse faktor...Lehet itt akárkit igazolni,ha 4-5fix kezdő sérült akkor mnd1...Pl ha Messi,Neymar,ini,Cesc 4esből bárki lesérül,sose fogjuk tudni pótolni...Persze lehetne,de ez nem manager játék,vagy Arab City...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.02.02. 16:30:19

Szerintem kapusz posztra meg kell venni Ter Stegent és Pintoval hosszabbítani. Vagy adott esetben Oiert alkalmazni második kapusként.

A védelembe kell egy ember. Bartra és Piqué jó, de Masch kicsit kezd szétesni. Én örülnék például egy Pepe (mielőtt mindenki lehurrogna, nem a durvaságára, hanem a testi erejére gondolok) típusú játékosra. Mangala? Persze őt kevesen láttuk játszani, s az ára is túl magas. Dante-t elfogadnám. Skrtel?

A középpályára én senkit sem vennék. Visszahoznám Rafinhat és kész. Bízok a fiatalokban, nem kell ide senkit sem venni. Busit lehet fennebb tolni s Songot hagyni játszani, mert én hiszem, hogy kibontakozna.

Csatárt vehetünk, de Messi úgysem fog középről eljönni. Bojan/Deulofeu visszajöhet, hozhatunk egy fiatal brazilt a Santosból (ha már van előszerződés), avagy Traorét/Dongout használhatjuk minél többet. Dongou jó lenne, mert ő középen is ütőképes. Pedrot én vígan elengedném.

Szóval:

BE:Ter Stegen, Dante/Sakho, Rafinha, Bojan/Deulofeu, Dongou
KI: Valdés, Pedro, Cuenca, Tello(?)

Ter Stegen-Alves,Piqué,Bartra/Skrtel,Alba-Busquets/Song,Fábregas/Busquets,Iniesta-Neymar,Messi,Alves.

Pad:Oier,Mascherano,Adriano,Rafinha,Roberto,Bojan/Tello,Dongou

És kérlek, akik szerint FM-ben élek, ne írjon :D
més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.02. 16:15:10

Varatrix írta:de még nem veszett el most se semmi.
tudod az a legnagyobb baj, hogy ezt hiába mondod azoknak a fiataloknak, akik 5-6 éve barca szurkolok. ők azon nőttek fel, hogy mindenkit rommá verünk és messi minden meccsen lő legalább 80 gólt. egy olyan sportról beszélünk ahol a vereség teljesen természetes... erre mi van itt... nem is olvasom ilyenkor a fórumot, mert mindenki felakasztja magát bánatában... annyira természetesek veszik az emberek, hogy mi mindig mindenhol mindent megnyerünk...

hú emlékszem még mikor 2001 környékén rivaldo ollózós goljával vertük vhol az utolsó percben a valenciat és annak a golnak köszönhetően indultunk a bl-ben. nálam egyike volt a legnagyobb extázisnak. itt meg ha 194792 ponttal is csak másodikok leszünk év végén mindenki feszt nyafogna, hogy ez se jó meg az se jó.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.02.02. 16:10:33

http://barcanoticias.blog.hu/2014/02/02 ... _uj_xavija" target="_blank

Silva már Valenciás korában is szóba jött nálunk. Nem hiszem, hogy meg fogjuk tudni szerezni, de lehet próbálkozni. Én kedvelem őt, de inkább álom jelenleg, mint valóság...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.02.02. 15:40:45

JOseppe írta:
zola8787 írta:Teljesen egyértelmű, hogy mi is a csapat problémája.
Hiú ábránd azt várni Rossel bábjaitól hogy változtatni fognak.Tavaly sem és azelőtt sem tették meg.A sablonszöveg az :Ne aggódjatok minden rendben van.
OFF: Majd jönnek megint az ilyen songféle igazolások és lelesz tudva minden. Nem hiszem hogy drámai változást várhatunk még tőlük.
Nem akarom lenyomni a szokásos közhelyparádét, de még nem veszett el most se semmi. Hihetetlen hogy ezt katasztrófaként éli meg valaki, és drámai változásokról beszél.

A gólok jöttek, és jönnek is. Elől értelmetlen hegyeket megmozgatni piac szinten. Fiatalokból lehetne esetleg dolgozni: Rafinha

A kp-ra elég lenne egy kis vérfrissítés, szerintem ez egy darab David Silvával ki is merülne, vagy hasonló játékossal. Én nem tudom eldönteni hogy Gündogan mennyire illene ebbe a szisztémába, de Silva biztosan.

A védelmet meg teljesen újra kéne hangolni, az a baj hogy "érzelmileg" kötődünk a védőinkhez, mert mindenkinek voltak szép pillanatai, jó évei, de objektíven igazából szerintem mind a négyen mehetnének a levesbe. (Kis túlzás)

Szerintem megérett Alves, és Masch távozása. Az Argentint sajnálom, mert baromira kedvelem, de szerintem édes kevés amit teljesít.

Alves játékáról jókat lehet vitatkozni, szerintem tragédia hogy védőnek titulálják, mindez nem is lenne gond, ha tudna támadni. Plusz őt jó pénzé lehetne tenni egy Monaco, PSG biztos ráharapna.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.02.02. 15:18:41

zola8787 írta:Teljesen egyértelmű, hogy mi is a csapat problémája.
Hiú ábránd azt várni Rosell bábjaitól hogy változtatni fognak.Tavaly sem és azelőtt sem tették meg.A sablonszöveg az :Ne aggódjatok minden rendben van.
OFF: Majd jönnek megint az ilyen songféle igazolások és lelesz tudva minden. Nem hiszem hogy drámai változást várhatunk még tőlük.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Válasz küldése