Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.24. 19:54:23

Hát nekem nem hiányozna a srác. Pont olyan tulajdonságokban emelkedik ki, amit nálunk ritkán tudna megvillantani. A kapu előtt meg azért finoman fogalmazva sem egy gyilkos, Memphis is jóval többet tud nála. Tavaly annyi gólt ért el, mint Torres nálunk fél szezon alatt, remegve.

Annak örülök, hogy elment a bajnokságból. :) Williams-el tipikusan a mi stílusunk gyilkosai.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.08.24. 19:51:02

Deluigi írta:
2022.08.24. 16:56:41
Newcastle elviszi Isak-ot :(

nalunk is elfert volna :(
Jó is lett volna. Nem bánnám előbb utóbb itt kötne ki. Tök jó lenne Lewa váltótársának. Idővel meg atvehetné a helyét, ha lesz olyan szinten.
De szerintem drága lesz ő nekünk a közel jövőben.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.08.24. 18:17:06

visca el barca írta:
2022.08.23. 19:51:29
soadroli írta:
2022.08.23. 16:55:04
Juventus have decided to not sign Memphis Depay. @DiMarzio
na végül lehet itt marad.
Miliket vették/veszik meg.

Én nem is bánom ha az egyikuk marad. Allitolag aubameyang eladása eleg kounde regelésehez.
Azt gondolom Depay jobban eladható és nekünk kevésbé van rá szükségünk. Nem is értem miért nem csapnak le rá, ha már ingyen is mehet.
Auba jobb lenne, ha maradna, mivel középen elől nagyobb segítség, mint Depay. + Szélre azért van bőven játékos, és ha nem is lenne lehet másik felállásra átállni.
Mindkettő marad, túl sokan vagyunk, mindkettő megy akkor kevesen, egy hét és eldől, hogy mi lesz
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.24. 17:17:34

Deluigi írta:
2022.08.24. 16:56:41
Newcastle elviszi Isak-ot :(

nalunk is elfert volna :(
Vihették volna 1 héttel korábban, akkor még kapott gól nélkül állhatnánk :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.24. 16:56:41

Newcastle elviszi Isak-ot :(

nalunk is elfert volna :(
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.24. 15:51:45

bence0330 írta:
2022.08.24. 12:58:02
Guille írta:
2022.08.24. 12:51:20
Amúgy az nálunk teljesen halott ötlet, hogy néha két csatárral játszunk középen, Lewa mellett játszon vki? Akár egy hamis 9-esre gondolok. Vagy azt már nem bírná el a kp? Végjátékban akár működhetne is, ha nagyon kell a gól, most si vmi hasonlót húzott Xavi a Soci ellen, ha jól néztem.
Torres ottlétéig gyakorlatilag egy az egyben ez történt. Fati beállásával igazából már nem tudtam követni, mi a felállás, de lehet, hogy kis ideig maradt ugyanez. :D
3-5-2-ről álltunk át a 4-3-3-ra.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.24. 15:29:08

FCBsteve írta:
2022.08.24. 13:27:14
Frankie-nek be lett mutatva 2 lehetőség, mindenki Laporta-n/Barca-n lovagol, hogy tehet ilyet egy klub... BW szintén... Szóval, azért megy a munka...
Persze, tud ő ilyet, de csak azokkal szemben, akik különösen csípik a szemét vagy éppen az ő további gondolatmenetét akadályozzák.... :oops:
Ahol ő nem érezte szükségét, lapozott lazán.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.24. 13:27:14

Peter írta:
2022.08.24. 12:02:27

Igazad van, de ott van az, amitől egy igazi politikus igazán ge.i tud lenni. Értem azt is, hogy a játékosok jogai meg patthelyzet meg stb....
Nem szeretnék felhozni semmilyen aktuálpolitikát, de nagyon sokmindent el lehet vinni a falig. Teremtsen olyan körülményeket, hogy rés keletkezzen valahol. Mindenbe bele lehet piszkítani, ha van szándék. Az ügynökök is akkor lesznek jó ügynökök, ha igazán geny.k.
Akkor is legyen képes valamit húzni, ha nincs adu a kezében. Ha valakit ki akarnak rúgni, akkor azt egy cégnél is előbb vagy utóbb, de megteszik. Ha viszont a kirúgási szándék már eleve hiányzik, akkor ott sosem lesz kirúgás.
Frankie-nek be lett mutatva 2 lehetőség, mindenki Laporta-n/Barca-n lovagol, hogy tehet ilyet egy klub... BW szintén... Szóval, azért megy a munka...

Céges példa azért nem stimmel, mert ott nagyon-nagyon ritkán vannak több éves szerződések, és a hátralevő év/ évek a gond...
Módosításhoz mindkét fél kell, egy szerződésbontás nem olcsó tranzakció (várom, pl BW-el mi lesz), klubról sem fest jó képet...
Mondjuk arra kíváncsi vagyok, FFP szempontjából mit jelent egy felmondott szerződés(re kifizetett több évi fizetés)??? Tudja valaki?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.24. 13:04:42

Guille írta:
2022.08.24. 12:51:20
Vagy azt már nem bírná el a kp?
Bizonyos helyzetekben szerintem akár el is bírná a kp (Pedri-Kessié-Frenkie), de ehhez kicsit szokniuk kellene egymást.
Sok lehetőség van ebben a keretben, talán túl sok is.
Mindenesetre a kp lesz az, amin a komolyabb meccsek eldőlnek majd.
Ezt kell Xavinak megoldani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.24. 12:58:02

Guille írta:
2022.08.24. 12:51:20
Amúgy az nálunk teljesen halott ötlet, hogy néha két csatárral játszunk középen, Lewa mellett játszon vki? Akár egy hamis 9-esre gondolok. Vagy azt már nem bírná el a kp? Végjátékban akár működhetne is, ha nagyon kell a gól, most si vmi hasonlót húzott Xavi a Soci ellen, ha jól néztem.
Torres ottlétéig gyakorlatilag egy az egyben ez történt. Fati beállásával igazából már nem tudtam követni, mi a felállás, de lehet, hogy kis ideig maradt ugyanez. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.24. 12:51:20

Peter írta:
2022.08.24. 12:32:42
A hajó elment, az elmaradt aprólékos folyamatos kezelés helyett ma viszont már műteni kell(ene).
Vagy halogatunk? Remélem nem.

Na mindegy, azzal kell foglalkozni ami aktuális.
Nem tudom, hogy a Depay vagy Auba ügy hol tart.
Aubát tartanám meg, mert középen ő erősebb, mint bárki, ha nincs Lewa.
Depay, ha középen volt, mindíg elveszett.
Nincs veszve még semmi szerintem, legalábbis ez a szezon bőven lehet jó.

Auba lenne logikusabb, viszont gondolom fordítva lesz, mert ő érte tudunk könnyebben pénzt kapni.

Amúgy az nálunk teljesen halott ötlet, hogy néha két csatárral játszunk középen, Lewa mellett játszon vki? Akár egy hamis 9-esre gondolok. Vagy azt már nem bírná el a kp? Végjátékban akár működhetne is, ha nagyon kell a gól, most si vmi hasonlót húzott Xavi a Soci ellen, ha jól néztem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.24. 12:32:42

Guille írta:
2022.08.24. 12:10:25
Nekem sokkal fontosabb lenne, hogy szépen ésszel ki legyenek vezetve az öregek.
Pl. Busi ne legyen minden meccsen kezdő, SR, Piqué csere státuszban legyenek (utóbbi kettő szerintem megtörtént).
Ez lett volna a normális. Egészen pontosan így. Sajnos sem szakmai, sem vezetői oldalról nem volt erre szándék a megfelelő időben. Pató Pál módjára halogattuk. Ez napról napra látszott, mégsem tettek ellene.

A hajó elment, az elmaradt aprólékos folyamatos kezelés helyett ma viszont már műteni kell(ene).
Vagy halogatunk? Remélem nem.

Na mindegy, azzal kell foglalkozni ami aktuális.
Nem tudom, hogy a Depay vagy Auba ügy hol tart.
Aubát tartanám meg, mert középen ő erősebb, mint bárki, ha nincs Lewa.
Depay, ha középen volt, mindíg elveszett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.24. 12:23:51

bence0330 írta:
2022.08.24. 11:22:25
Peter írta:
2022.08.24. 10:59:47
Azt az igazi sunyi ge.i politikust hiányoltam néhány játékossal szemben a szerződésekkel kapcsolatban.

A szent tehenekhez még egy gondolat. Az, hogy szerintem már nincs itt helyük, nem azt jelenti, hogy ész nélkül rúgtam volna ki őket. Ma már viszont nem tudok úgy fogalmazni, hogy "szerintem Valverde óta kellett volna folyamatosan visszafogni őkat".
Őőőő... Auba fél évig kis fizuért, aztán próbáljuk elpasszolni? :D Dembélének fityiszt mutatni, hogy ő kullogjon vissza alacsonyabb bérrel? Mindenre nincs ráhatása, az öregeink szerződését (plusz D-ét). tuti, hogy meg akarja nyirbálni, de ezt egyszerűen logisztikailag nem teheti meg egyedül, mivel két fél hozzájárulása kell. Náluk nyilván lehet az előző vezetésre mutogatni, nem Laporta alatt jött össze ez az irgalmatlan fizu. Amire ráhatása volt, azzal elég keményen bánt. Nem teheti meg, hogy felbont 4 szerződést 40 milliós évi értékben + még jópártíz feltorlódva, mindezt úgy, hogy pótolni is kéne őket valamiből, valahogyan számban. Mert bizony ha kiveszed a 4 embert, akkor a helyükre kellett volna hozni minimum jó közepes szinteket, amit azért ők is képviselnek még.

De Laporta ezzel mit tudott vola kezdeni? Visszautazik az időben 2017-be, és elkezdi lassan kivezetni őket? Ő csak azzal tudott bármit kezdeni, amit a kezébe kapott, csak jó 1 éve van itt. 1 év alatt versenyt hozni mindnek és leépíteni őket nem rossz dolog, ennél többet tényleg nem tudott volna megtenni...
Sajnos ezzel egyet kell értenem és nem Laportát piedesztára emelni, miközben Bartora kenni mindent. Ha most elvonatkoztatunk, hogy bizonyos emberek (Griezmann, Cou, Dembélé stb.) milyen orbitális fizukat kaptak, a csapat többi tagja, úgy en bloc is hasonló volt a minőségük/fontosságuk szempontjából. Mint SR, Busquets, Braithwaite, Pjanic, Alba, Lenglet... Ráadásul jöttek a gyönyörű szerződések, mint De Jong folyamatosan növekvő bére, a már akkor erősen kérdéses és magas bérű Umtiti fix 4 éves hosszabbítása.
Még Messi nélkül is mi rendelkeztünk az egyik legmagasabb bértömeggel Európában és többek között ezért baromi nehéz játékosoktól szabadulni. Még ingyen sem viszik el a csapatok őket, mert a sapkájukba nem fér bele. Még egy Lenglet-nek is mi álljuk részben a bérét, ahogy egy Depay-t sem visz el egy top klub. A szerződésbontás pedig szintén nem járható út. Nem tudom pontosan mennyi a fizetése Umtitinek, de vagy 40 millió biztos lenne, ha el akarnánk paterolni. Braith is csak így akar távozni. Dest a kutyának nem kell. Nem úgy megy a dolog, hogy kinézünk pár játékost, aki nem kell, aztán egyszerűen megszabadulunk tőlük . Azt még meg sem említem, hogy nem véletlenül nincs szükségünk rájuk.

Depayról még nem mondott le a Juve, ma lesz egy találkozó Allegrivel és a vezetőséggel. Az edző állítólag nagyon könyörög érte, Vlahovic mellé ilyen játékos kellene neki, Nedved is hajlana rá, lehetséges, hogy lesz még egy ajánlat. Auba az eddigi 20 milla egyelőre, bár hivatalosan a klub vezetősége még nem találkjozott egymásnak és tett ajánlatot, az ügynökökön keresztül megy a cicaharc. A jobb helyzetben mi vagyunk, mert Tuchelnek úgy kell egy csatár, mint egy falat kenyér, és Aubahoz azért is ragaszkodik, mert dolgozott már vele.

Torre nem megy kölcsönbe a Racinghoz, Xavi mindenbképpen szem előtt akarja tartani, még, ha fent keveset vagy alig fog játszani, de az edzéseken a nagy csapattal lesz, meccseken meg többnyire az Atleticben.
Én ezt jobbnak tartom, kölcsönből nem nagyon emlékszem, hogy jól jöttünk volna ki, bár ez Pedrihez hasonló lett volna.

Laportára visszatérve, lehet itt fikázni, hogy eladta ide-oda a jogokat, de megtehette volna, hogy belemegy a cvc-ügyletbe (szerintem Barto csuklóból kihasználná) és onnan szedi be a pénzt. Ez biztos nem kavart volna akkora port, mint ennyi részlet eladása, de legalább ebben kitartott, míg a többi csapat (a Real kivételével) kapva-kapott a lehetőségen. És akkor ki az aki kiárusítja magát 50 évre?!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2022.08.24. 12:35:56-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.24. 12:10:25

Peter írta:
2022.08.24. 10:59:47
A szent tehenekhez még egy gondolat. Az, hogy szerintem már nincs itt helyük, nem azt jelenti, hogy ész nélkül rúgtam volna ki őket. Ma már viszont nem tudok úgy fogalmazni, hogy "szerintem Valverde óta kellett volna folyamatosan visszafogni őkat".
Ebben mondjuk van ráció, el lehetett volna őket engedni, de nem gondolom, hogy csak ezen múlna a megújulás.
Nekem sokkal fontosabb lenne, hogy szépen ésszel ki legyenek vezetve az öregek.
Pl. Busi ne legyen minden meccsen kezdő, SR, Piqué csere státuszban legyenek (utóbbi kettő szerintem megtörtént).

De ha mérleget vonok, azért jóval pozitívabb az összkép, főleg az előző bagázs után nézve. Igazából tényleg Busi várható kezdőtagsága az, amin változtatni kéne, minden más poszton elindulni látszik a pozitív változás. Ez azért szerintem nem rossz.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.08.24. 12:08:25

Azért bőven van feladat a hátralévő 1 hétre, elég mission impossible,
Sajnos igazolási oldalon ilyenkor már vétettünk hülyeségeket.
Depay
Auba (nem adnám 20ert)
Braithwaite
Umtiti
Baldé (inkább maradjon, mint kölcsön)
FDJ ? (nagyon el akarjuk adni, kölcsön is lehet belőle, ami szerintem hülyeség lenne)
Umtiti
Dest
Piqué fizucsökkentés
Busi fizu csökkentés
Gavi szerződés

Én a jobbhátvéden kívül nem hoznék mást, maradna Auba és Baldé.
Majd télen már megkörnyékezhetőek a lejárók, gyengébb posztok:
Bhv
Szűrő
Kcs
Irányító, támadó kp.
És talán jövő nyáron a kemény mag nyugdíjazható.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.24. 12:02:27

bence0330 írta:
2022.08.24. 11:22:25
De Laporta ezzel mit tudott vola kezdeni? Visszautazik az időben 2017-be, és elkezdi lassan kivezetni őket? Ő csak azzal tudott bármit kezdeni, amit a kezébe kapott, csak jó 1 éve van itt. 1 év alatt versenyt hozni mindnek és leépíteni őket nem rossz dolog, ennél többet tényleg nem tudott volna megtenni...
Igazad van, de ott van az, amitől egy igazi politikus igazán ge.i tud lenni. Értem azt is, hogy a játékosok jogai meg patthelyzet meg stb....
Nem szeretnék felhozni semmilyen aktuálpolitikát, de nagyon sokmindent el lehet vinni a falig. Teremtsen olyan körülményeket, hogy rés keletkezzen valahol. Mindenbe bele lehet piszkítani, ha van szándék. Az ügynökök is akkor lesznek jó ügynökök, ha igazán geny.k.
Akkor is legyen képes valamit húzni, ha nincs adu a kezében. Ha valakit ki akarnak rúgni, akkor azt egy cégnél is előbb vagy utóbb, de megteszik. Ha viszont a kirúgási szándék már eleve hiányzik, akkor ott sosem lesz kirúgás.

Ne csak akkor pókerezzen amikor Lewa vétel van terítéken. A vak is látta előre, hogy a maxot ki lehet húzni Laportából, legyen ellenekező előjellel is ugyanilyen. Akkor lesz igazán tökös elnök és nem a nagyvonalúságtól.
Most nem a nagyvonalúság időszaka van.

Ha a szándék nem kellően eltökélt, akkor a lendülete is elvész....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.24. 11:22:25

Peter írta:
2022.08.24. 10:59:47
Guille írta:
2022.08.24. 10:16:39
Akkor viszont nem értem a pesszimizmusodat.
Azt az igazi sunyi ge.i politikust hiányoltam néhány játékossal szemben a szerződésekkel kapcsolatban.

A szent tehenekhez még egy gondolat. Az, hogy szerintem már nincs itt helyük, nem azt jelenti, hogy ész nélkül rúgtam volna ki őket. Ma már viszont nem tudok úgy fogalmazni, hogy "szerintem Valverde óta kellett volna folyamatosan visszafogni őkat".
Őőőő... Auba fél évig kis fizuért, aztán próbáljuk elpasszolni? :D Dembélének fityiszt mutatni, hogy ő kullogjon vissza alacsonyabb bérrel? Mindenre nincs ráhatása, az öregeink szerződését (plusz D-ét). tuti, hogy meg akarja nyirbálni, de ezt egyszerűen logisztikailag nem teheti meg egyedül, mivel két fél hozzájárulása kell. Náluk nyilván lehet az előző vezetésre mutogatni, nem Laporta alatt jött össze ez az irgalmatlan fizu. Amire ráhatása volt, azzal elég keményen bánt. Nem teheti meg, hogy felbont 4 szerződést 40 milliós évi értékben + még jópártíz feltorlódva, mindezt úgy, hogy pótolni is kéne őket valamiből, valahogyan számban. Mert bizony ha kiveszed a 4 embert, akkor a helyükre kellett volna hozni minimum jó közepes szinteket, amit azért ők is képviselnek még.

De Laporta ezzel mit tudott vola kezdeni? Visszautazik az időben 2017-be, és elkezdi lassan kivezetni őket? Ő csak azzal tudott bármit kezdeni, amit a kezébe kapott, csak jó 1 éve van itt. 1 év alatt versenyt hozni mindnek és leépíteni őket nem rossz dolog, ennél többet tényleg nem tudott volna megtenni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.24. 10:59:47

Guille írta:
2022.08.24. 10:16:39
Akkor viszont nem értem a pesszimizmusodat.
Lehet, hogy nem ment át úgy a gondolatom, ahogyan szántam, de nem vagyok pesszimista egyáltalán.

Olyat nem írtam, hogy kizárólag politika. Ha már Laporta. Tőle picit többet vártam volna. Nem most a nyáron, hanem amióta újra elnök lett. Azt az igazi sunyi ge.i politikust hiányoltam néhány játékossal szemben a szerződésekkel kapcsolatban.
Vannak dolgok a klubnál, amiket nagyon nem tudok felfogni, nem értem a logikáját, ellentmondást tartalmaznak.
Változtatni nyilván nem tudok ezeken, így elfogadom. Néha füstölgök, néha nem érdekel.

A szent tehenekhez még egy gondolat. Az, hogy szerintem már nincs itt helyük, nem azt jelenti, hogy ész nélkül rúgtam volna ki őket. Ma már viszont nem tudok úgy fogalmazni, hogy "szerintem Valverde óta kellett volna folyamatosan visszafogni őkat".

Átigazolás topic miatt fűztem hozzá, hogy ne klónokat keressünk.
Szóval jó a Xavi vonal, tetszik az a 16 játékos, aki mellé 4-5 hasonlót tudnék elképzelni, de ez majd jövőre marad.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.24. 10:16:39

Peter írta:
2022.08.23. 18:33:05
A jelenlegi keretből szerencsére bőven vannak, akiket szivesen látok a keretben :
TS, Koundé, Araujo, Cristensen, Baldé, Pedri, Frenkie, Kessié, Gavi, Fati, Raphi, Dembelé, Torres, Lewa, Auba, Garcia

Az alábbi már full fikció, de kérdeztél, én válaszolok:
A többi meg nem nevezett valamennyi játékostól - ugye "én dörzsölt, zsivány politikus Laporta" - így vagy úgy, ilyen vagy olyan, de bármilyen létező eszköztárral megváltam volna. Nem csak most, hanem az elnöki pozíció betöltésétől kezdve. Helyettük ésszerű alternatívákat lehetett volna keresni. Ezen játékosok felszabaduló béréből futotta volna.
Egyszerűen csak azért, mert egy teljesen megújuló csapatot szeretnék és "a nem lógtak ki a sorból" gondolkodás szerintem nem visz előre. Lezárnám a múltat. Nem az életkor miatt, hanem már régen elmúlt ami bennük volt.

Röviden ennyi, hosszabban pedig az elmúlt években ezerszer kiveséztük. Ehhez a "táborhoz" tartozom.
Nem az új Alvest, Albát, Busit kell kereseni, hiszen ők sem tudják önmagukat újrahozni.
A fenti játékosokból kellene kihozni a bennük lévő maximumot és hozzájuk igazítani a stílust és nem fordítva.
Akkor viszont nem értem a pesszimizmusodat.
Felsoroltál 16 embert a keretből, akivel nincs gondod. Ebben benne van az 5 új igazolásunk is + Torres, aki szintén már Laportáékhoz köthető.
A maradékok közül láthatóan a klub mindent megtesz, hogy elpaterolja Destet, Brait-et, Umtitit, Depayból is próbálnak pénzt csinálni.
Most akkor ezek után tényleg minden kirakat, meg politika kizárólag?

Azért azt megnéztem volna, hogy ha tavaly kirúgjuk az összes öreget, most lenne-e BL hely pl. Olyan csődben voltunk, hogy az útszéli kutya nem jött volna ide, max. a B-ből hozhattunk volna embereket.

Értem, hogy Busi, Piqué, SR, Alba nincs elkergetve, de ezek közül tényleg csak Busi és Alba, akik rendszeresen játszanak. Ebből szerintem Alba azért általában jó teljesítményt nyújt, rá nem fognám a megrekedést, de tény, hogy kaphatna konkurenciát, de most pl. jelzésértékű volt Balde játéka.
Busiban tudok egyetérteni, én is jóval kevesebbet játszatnám, de ezt most nem nyitnám újra.
Piqué duplán pótolva lett, SR-be bele lehet kötni, de mondom, szerintem őt elbírja a rotáció, mikor szükség van rá, bár én sem dőlnék a kardomba, ha má rnem lenne itt.
Szóval értem, ki lehetne vágni mindenkit, de gondolod, hogy ezen múlik a sikerünk?
Vagy ha ez nem történik meg, akkor már minden gázos, sz*r a vezetés és kuka az egész szezon?

Ezzel a "nem au új Alvest, Busit kell keresni" szállal egyetértek, bár nem értem, hogy kapcsolódott most a témához. Szerintem Xavi is azon van, hogy az utolsó mondatod érvényesüljön, nem pedig Busit akar csinálni De Jongból.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.23. 23:17:28

bence0330 írta:
2022.08.23. 19:09:59
No igen, sok sikert SR, Busquets, Piqué eladásához.
Hátraszorítva teljesen rendben lesznek.
Ami háttérbe szorítja őket, az egyedül az idő és a saját maguk egyre feltűnőbb fizikai állapota.
Egyébként nem Laporta volt véletlenül, aki következményekről meg számonkérésekről szavalt?
Nem eladásokról írtam, hanem csupán arról, hogy bizonyíthatta volna politikusi dörzsölt rátermettségét.
4 nem filléres játékosról írod, hogy "kell a csere, még mindíg nem rossz, padra küldtük, vésztartalék".
Miközben még mindíg azt keressük, kit vagy mit adjunk el, hogy Koundé regisztrálva legyen.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.23. 22:22:50

barca0417 írta:
2022.08.23. 19:12:49
Mondjuk ha tényleg megy Auba, akkor nem bánnám ha Depay maradna. Nem tudom nem erre játszik ő is és esetleg, és ezért kinlodik a Juveval.
Bár nem tudom milyen mentális állapotban lehet ennyi herce hurca után, de ő is megérdemelne még egy esélyt.
Valahogy össze kell kaparni annyi bevételt hogy Kounde rendben legyen, meg egy jobbhatved jöhessen. Nekem Bellerin is jó lenne, ha megy Dest.
Nekem is gyanús, hogy Depay újratervezett és meglépte a "hátha kapok több pénzt Juvetól, max maradok Barcánál"...
Nehéz ilyenekkel egy menedzsmentnek terveznie - lásd "adjuk el, akire nincs szükségünk" tábor...

Ha Auba terv is kútba esne, nagy gáz van...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.23. 21:21:52

Jack Napier írta:
2022.08.23. 20:01:47
Én is teljesen a Memphist megtartani vágyó Aubát inkább búcsúztató csoportba tartozom, már ha van ilyen itt.

A gaboni tavaly tavaszi gól mennyisége és helyzetkihasználási aikeressége egy anomália azt 1000%, hogy mégegyszer megismétli top ligában.
Idősseb is a hollándnál plusz jóval egyoldalúbb szerintem egy db. sportszakmai érv nem szól a maradása mellett. A hozzállása mondjuk tök jó meg roppant szimpatikus is de sokkal inkább nézném itt Depayt még pár évig aki olyan cselekre képes amire rajta kívűl csak 3an-4en a LaLigában.
Az, hogy Depay komplexebb meg jobban cselez a kutyát nem érdekli, mikor arra van kismillió ember. Fati, Dembélé, Torres, de olyor még Raphinha is játszik, játszhat ott. Itt Lewa pótlására/rotálására lenne szükség, oda egyedül Aubameyang van, és ő ebben sokkal jobb, az az igazi posztja. Depay lehozza középen kb. azt amit Fati vagy Torres.
Az egyetlen igazi indok Depay mellett, hogy a gaboni eladható és a fizetésének felszabadulásával már nevezhető lenne Koundé. A Chelsea legutóbbi ajánlata 20 millió volt fixen, minden változó kikerült belőle. Laportáék még próbálnak kisajtolni egy kis pénzt, mert 30-at kérnek Tuchelék pedig sz...ban vannak mert két csatáruk is lécelt.

Közben egy Dest-Meunier csere is szóba került, amit most vizsgálnak Dortmundban, de Kehl nem szeretné engedni ilyen későn, plusz még fizetni is kellene rá. Ha nem jön össze, akkor valóószínűleg Bellerin lesz a vége. A belgát jobban szeretné Xavi, mert a stílusa jobban hasonlít Azpilicuetara, amit korábban elképzelt, ráadásul már januárban is volt érdeklődés, de akkor a spanyol megállapodása miatt elvetették.
Forca Barca!!!!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.08.23. 21:10:15

bence0330 írta:
2022.08.22. 21:42:57
andras953 írta:
2022.08.22. 21:35:14
SR helyett Koundét kellett volna hamarabb regisztrálni és akkor már az első meccsen is játszhatott volna.
No és persze akkor Isaak sem rúgott volna tegnap gólt a lefutott Garciáról...
Ha valaki ért hozzá: biztos, hogy ugyanaz egy szerződéshosszabbításos figura, mint egy újonnan érkező?
Úgy tudom szerződéshosszabbításnál nincs regisztráció,, lejárt szerződés újra kötésekor van, mert a olyan, mint ha újonnan érkezne a játékos. Ezért kellett SR-t és Dembit ugyanúgy beregisztrálni, mint Lewát, Raphinját stb. Együtt is emlegették őket az újonnan érkezőkkel, mint szintén regisztrálandő személyeket. (Dembit és SR-t).
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.08.23. 20:01:47

Én is teljesen a Memphist megtartani vágyó Aubát inkább búcsúztató csoportba tartozom, már ha van ilyen itt.

A gaboni tavaly tavaszi gól mennyisége és helyzetkihasználási aikeressége egy anomália azt 1000%, hogy mégegyszer megismétli top ligában.
Idősseb is a hollándnál plusz jóval egyoldalúbb szerintem egy db. sportszakmai érv nem szól a maradása mellett. A hozzállása mondjuk tök jó meg roppant szimpatikus is de sokkal inkább nézném itt Depayt még pár évig aki olyan cselekre képes amire rajta kívűl csak 3an-4en a LaLigában.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.23. 19:51:29

soadroli írta:
2022.08.23. 16:55:04
Juventus have decided to not sign Memphis Depay. @DiMarzio
na végül lehet itt marad.
Miliket vették/veszik meg.

Én nem is bánom ha az egyikuk marad. Allitolag aubameyang eladása eleg kounde regelésehez.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése