Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 19:56:22

Subinho írta:
2021.03.12. 19:41:45
Eladási listára kellene tenni nyáron Cou, Griez, Leng, Demb, Umtiti, Pjanic DE
pl. Grieznek ha jól emlékszem ilyen 40 Misi körüli fizuja van. Nem hogy ennyit, de fele ennyit sem fognak neki sehol adni. Így jön a diszkont ár, vagy ingyen. 120-ért vettük.... Cou 150, Demb is már 130 körül jár. Jó ha a felsorolt 6 játékost el tudjuk sózni minimál veszteséggel és nem kell fizetni a fizujukat.... Szal nagy bevitelre és ebből igazolásra ne nagyon számítson senki. Ha mégis, akkor ott az adósság. 1 mrd...
Sztem Cou-t, Griezt, Lenglet-t és Dembit fejenként úgy 30-ért tudnánk értékesíteni. Umtiti, Pjanic kvázi értéktelen. És az első négyes esetében is fennáll a veszélye annak, h max egy kölcsönnel akarják majd kiszúrni a szemünket a tárgyalópartnerek. pláne, h nem csak mi vagyunk anyagilag sz.ar helyzetben, hanem mindenki más is. mindenesetre ha ebből a 4 emberből összeszednénk 120-150et vhogy, akkor már egy jobb poziból pályáznánk Haalandért is. de nem látom, h ez megvalósulna most.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 19:41:45

Eladási listára kellene tenni nyáron Cou, Griez, Leng, Demb, Umtiti, Pjanic DE
pl. Grieznek ha jól emlékszem ilyen 40 Misi körüli fizuja van. Nem hogy ennyit, de fele ennyit sem fognak neki sehol adni. Így jön a diszkont ár, vagy ingyen. 120-ért vettük.... Cou 150, Demb is már 130 körül jár. Jó ha a felsorolt 6 játékost el tudjuk sózni minimál veszteséggel és nem kell fizetni a fizujukat.... Szal nagy bevitelre és ebből igazolásra ne nagyon számítson senki. Ha mégis, akkor ott az adósság. 1 mrd...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 19:35:44

Barca_10 írta:
2021.03.12. 19:15:38
Oké, Agüero nagy spanja Messinek a pályán kívül de a pályán semennyire nincs meg köztük a kémia. Kb mint Ibrával, nem fognak megférni egymás mellett.
Még mindig azt mondom tolni kell az all in-t Haalandra, a Dortmundot hátha érdekli Cou, Gríz, Umtiti, Roberto.. esetleg Pjanic.
Haaland alapból legalább 100-120 misi, de nekünk nincs pénzünk! Mi a garancia, hogy ő tud együtt játszani Messivel? Ha Kun nem tud, akkor majd Haaland igen? Nem az van már, hogy kidobunk 100+ misit, aztán lehet beválik. Volt(van,) 3 ilyen játékosunk. Most INGYEN kell nézelődni, ami Aguero, Depay, vagy SENKI.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 19:34:46

CR jöhetne, kellenének az új insta követők :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.12. 19:34:23

Barca_10 írta:
2021.03.12. 19:15:38

Még mindig azt mondom tolni kell az all in-t Haalandra, a Dortmundot hátha érdekli Cou, Gríz, Umtiti, Roberto.. esetleg Pjanic.
Nem adnak ők akkora fizukat, mint amekkorát ezek a játékosok igényelnek.

Nagyon nehéz lesz őket bárhova elsózni. Nyilván nem olyan rossz játékosok, mint ahogy látszik itt, más csapatban megújulhatnának. De nagyon keményen túlfizettük őket, ha ebből nem hajlandóak jelentősen leadni, akkor ránkrohadnak, vagy nagyon kevés pénzt remélhetünk belőlük, mert a vevő majd alacsony vételárral akarja kompenzálni a magas fizetést.

Én ezért is ellenzek ilyen Alaba-féle igazolásokat. Ingyen igazolhatók, de ne gondoljuk, hogy az cserébe aláírási pénzzel és a fizuval ne húznának le minket. Meg kérnek 3 éves szerződést, aztán egy szezon után elmegy a kedvük a focitól, ránkrohadnak ők is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 19:32:25

szbsz írta:
2021.03.12. 19:22:00
Jöhet CR. A juve 29m-értt már adja is, nekünk meg pont kéne egy gólerős, befejező oda Messi meg Dembi közé...
Adom amúgy:D
Barca_10 írta:
2021.03.12. 19:15:38
Oké, Agüero nagy spanja Messinek a pályán kívül de a pályán semennyire nincs meg köztük a kémia. Kb mint Ibrával, nem fognak megférni egymás mellett.
Még mindig azt mondom tolni kell az all in-t Haalandra, a Dortmundot hátha érdekli Cou, Gríz, Umtiti, Roberto.. esetleg Pjanic.
Ha érdekli is őket, azt a fizetèst mint itt nem fogják megadni.
Tehát a játékosokon múlik, leadnak e belőle.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 19:29:57

Mascherano14 írta:
2021.03.12. 18:52:56
Én nem látok nagy előrelépést Agueroval, mert fog-e letámadni, tud-e futni? Mert Messi nem fut, az -1, ha Kun sem -2, amit nem bír el a csapat. Egy félidőre jó lehet azért.
Messi nem fut? Láttad az utóbbi meccseken?
Persze kis gagyi csapatok ellen lehet, hogy nem, de azért ott illik megoldani.... PSG, Sevilla meccsen azért bőven dolgozott sokat.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.03.12. 19:22:00

Jöhet CR. A juve 29m-értt már adja is, nekünk meg pont kéne egy gólerős, befejező oda Messi meg Dembi közé...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.03.12. 19:15:38

Oké, Agüero nagy spanja Messinek a pályán kívül de a pályán semennyire nincs meg köztük a kémia. Kb mint Ibrával, nem fognak megférni egymás mellett.
Még mindig azt mondom tolni kell az all in-t Haalandra, a Dortmundot hátha érdekli Cou, Gríz, Umtiti, Roberto.. esetleg Pjanic.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.03.12. 18:52:56

Én nem látok nagy előrelépést Agueroval, mert fog-e letámadni, tud-e futni? Mert Messi nem fut, az -1, ha Kun sem -2, amit nem bír el a csapat. Egy félidőre jó lehet azért.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 18:48:26

LG írta:
1970.01.07. 15:02:38
Azért az, hogy Cityből kukázunk ki játékosokat, szerintem nem túl jó előjel. Agüero sérülékeny, a pályája erősen lefelé ível. Én amúgy fénykorában sem voltam tőle elájulva, túl sok emlékezetes nagy meccse nem volt.

Eric Garcia legalább fiatal. Jobban örülnék azért, ha zsákbamacskák és félmegoldások helyett egyszer már a védelembe fektetnék be komolyabban.
Nincs pénz, nem csak üres a kassza, de 1 Mrd mínusz van benne. Nem sok választás van. Kukázni.
Agüero 2-3 évre bőven jó, addig Fati is felnő. Pont ez kell nekünk most.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.12. 18:43:09

Tényleg, ott van még Alaba is... akinek pont a pénzéhessége miatt kell távoznia Münchenből. Komolyan ez kell nekünk? #-o

Remélem a hírek nagy része csak pletyka vagy fórumos fantáziálás, és nem lesz nyáron telerakva a csapat 30 feletti nagy fizetési igényű játékosokkal.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 18:36:12

nekem az tetszene, ha Fati be tudna tényleg úgy robbanni, h a két málészájú közül egyiket sem kellene itt néznünk. ők ketten a jövő, de baromi unszimpatikusak nekem mindketten.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.03.12. 18:14:11

Aguero nem rossz opció, ha tud 2 egészséges szezont hozni. Ő kis területen is képes nagy focira. Technikailag is bőven rendben van, csak ugye ő sem hosszú távú megoldás lenne.
Haaland brutális amit hoz, de szerintem maradjunk a realitások talaján. Nincs egy fillére se a klubnak, hogy bárkit is igazoljunk. Így ha Depay, Wijnaldum, Garcia hármast behúzzuk, akkor már boldog leszek, ha ehhez még jönne Alaba az már extra!
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.12. 18:09:18

Azért az, hogy Cityből kukázunk ki játékosokat, szerintem nem túl jó előjel. Agüero sérülékeny, a pályája erősen lefelé ível. Én amúgy fénykorában sem voltam tőle elájulva, túl sok emlékezetes nagy meccse nem volt.

Eric Garcia legalább fiatal. Jobban örülnék azért, ha zsákbamacskák és félmegoldások helyett egyszer már a védelembe fektetnék be komolyabban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.12. 15:56:52

NovaProspekt írta:
2021.03.12. 10:17:58
megfordítanám kicsit a kérdést: melyik az a játékos, aki jobb terület nélkül, mint nagy területen?
nagy területen mindenki jobb, kis területen viszont kevesen jók
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.12. 12:05:36

jovore egy ilyen kezdot elneznek:

ts - dest, araujo, alaba, alba - pedri, wijnaldum, de jong - messi, aguero, fati

out: lenglet, umtiti, firpo, coutinho, griezmann, braith
in: alaba, garcia, wijnaldum, aguero, depay

ezeket a jatekosokat szinte ingyen, csak alairasi penzert lehetne hozni.

haaland nagy kerdes, ha nem kell licithaboruba menni talán hoznám.

koemannal nem tudom mi legyen, ha mondjuk behuznank a kupat, meg vmi csoda folytan a bajnoksagot akkor adnek neki még egy évet. De ha nem, akkor se cserelnem el, csak ha nala jobb kaliber erkezne (arteta nem az)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atthis
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:22:33

2021.03.12. 11:43:00

Én mindenképp Haalandot favorizálnám, ha kell simán adnék egy Coutinho-Griezmann párost érte, ő a jövő. De nem látok rá túl reális esélyt. Viszont ha költséghatékonyak akarunk lenni, és mindenképp Agüero, akkor mellé hoznék egy fiatal támadót, Depay személyében. Wijnaldum középpályán jó erősítés, védelembe pedig jöhet a Garcia gyerek, már ha tényleg olyan jó, és Lenglet-Umtiti távozása esetén elgondolkodnék egy Alaba vagy Boateng leigazolásában. Pénzzé tenném, Coutinhot, Griezmannt, Braithwaite-t, Pjanicot, Lenglet-t, Umtitit (és persze Busquets-et is, de ő innen fog visszavonulni, úgy érzem). Szerintem, ha sikerülne a szabadon igazolhatókat egy nem túl brutál fizuért idehozni, és a felsoroltaktól jó áron (!!!) megszabadulni, még akár faraghatunk is abból a hatalmas adósságból, amitől szenvedünk. Dembelét sokan szidjátok, én benne még mindig látok fantáziát...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.12. 10:37:29

Nekem inkább az a neccesebb,hogy hogyan fogunk szabadulni olyan emberektől,akik sokat is keresnek,és nem is biztos,hogy folytatni kellene velük. A Cou,Griezmann,Dembelé hármasból pl 2-nek mennie kellene szerintem,ugyanez hátul Umtiti és én Lenglet-et se marasztalnám,cserének ott van Mingueza. De ennyi embert biztosan nem fogunk eladni,szóval fizuk miatt se jöhetne össze Haaland.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 10:17:58

megfordítanám kicsit a kérdést: melyik az a játékos, aki jobb terület nélkül, mint nagy területen?

sztem ha Haalandot tudjuk hozni, egyértelmű, h hoznunk kell. a probléma inkább abban áll nálam, h irreális az, h a jelen gazdasági helyzetünkben megnyerjük a licitháborút. Haaland viszont ha fel akar érni a legmagasabb szintre, akkor el kell fogadnia, h ennyi területe már egy topcsapatnál sem lesz, mint a Dortmundnál.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.12. 10:11:01

Köszönöm mindegyikőtöknek a Haaland körüli gondolatokat.... :lol:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.12. 09:43:04

Peter írta:
2021.03.11. 22:57:41
Akik nagyon szeretnék Haaland leigazolását, várnék választ néhány kérdésre az alábbiak figyelembevételével :
Salzburg is és a Dortmund is teljesen más focit játszik mint a Barca.
Coutinho, Dembelé, Gríz, mindhárman korábbi csapatuk húzó emberei voltak.
Tegnapi meccsen mit tudott volna csinálni vajon Haaland a busz közepén? (neki terület, lendület kell, legalábbis a Dortmundban ilyen körülmények között érzi jól magát)

Egyébként nekem az a véleményem, hogy nekünk komplett az egész támadás felépítése (ha van ilyen egyáltalán) nem alkalmazkodik a jelenlegi játékosaink képességeihez, de ez más lapra tartozik. Tehát úgy gondoljunk Haalandra, hogy ebbe a játékstílusba kell behelyezni.
Mennyire lehetne nálunk életképes így?
Ez egy jó meglátás.
Szerintem a megfelelő koncepció megint egy MSN-féle lenne: Meg kéne teremteni hogy a KP is és a 2 szélső is extra legyen és helyzetbe tudja folyamatosan hozni KAPU ELŐTT.
Lajos gyilkos volt nálunk, viszont miután elment Neymar, Messi hátrébb lépett akkor egyedül volt elöl és folyamatosan az a komikus helyzet jött elő hogy kaputól 50 méterre kapta meg a labdát "kezdj valamit" elven, és Neymart meghazudtoló driblizéseket, labdatartást kellett volna végrehajtania ahhoz hogy abból ne elhalt támadás legyen hanem helyzet, máris a kapu előtti gyilkos gépből egy suta lomha lett a dagink mert a legfőbb erényeit nem tudta kamatoztatni.

Lajosban az is marhajó volt hogy ő nem tökölt, ha megunta a sok passzt ráverte és csak néztünk, sajnos ez most hiányzik a csapatból, vagy Messi rálövi vagy megy az 5-ösig passzolgatás, vagy más kihagyja.
Ha valaki emlékszik Sánchezre akkor látható volt hogy mekkora előrelépés volt Suarez, pedig szimpatikus volt a kis Chilei és szerzett fontos gólokat(elég az El Clasicoi átemelést és az Atleti elleni bajnoki hajrás gólt nézni 2013-14-ből) de nagyobb részt súlytalan volt, utána Suarezt látva olyan érzése volt az embernek hogy ha kapu előtt labdához jut akár 5 ember között is akkor az gól, pedig ő is hagyott ki de sokkal jobb volt az arány és könnyű volt megtalálni a darálóban.
Hozzáteszem Griezmann is Sánchez-szindrómában szenved, vannak fontos momentumai néha, de alapvetően súlytalan mert nem ilyen karakter kellene ide mert kapu előtt elnyomják és nem gólérzékeny.

Nameg megkéne újból tanulni kontrázni, nem vagyunk szélsebesek de hányszor van az hogy mehetnének erre bevárják az utolsó embert is, a Fati,Alba/Alaba, Haaland, Dest pedig tudna rendesen futni is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.12. 09:13:44

Haaland érdekes kérdés. Szerintem itt is is jó lenne, mert szenzációsak az átlövései is felállt védelem ellen pl, meg gólérzékeny amúgy is, de az is tény, hogy pl. egy MU-ban sokkal jobban kijönne a többi kvalitása, ami a az Mbappé szintű sebessége pl. Szóval én nem látom be, miért jönne ide, vagy hogy neki ez miért lenne jó.

Játékstílust hogy váltanánk pontosan csak miatta? Ki fog 30-35 km/h-val átrohanni rendszeresen a félpályán vele? Pedri? Busi? Messi? Talán De Jong és Dembelé, és ha Araujót felküldjük támadónak. :D Láttunk pár 3-5-2-es meccset, amikor ez volt az elmélet. Stabilak voltunk, nem volt épp rossz megoldás, de kb 2 helyzetünk volt meccsenként, mert nincs támadókp-sunk, illetve a 3 közül 2-en lassúak is, és nincs meg az átmenet. És még Messi is lassabb, mint volt, ő sem alkalmas rá túlzottan. Lásd MU, ahol Rashford, Martial, BF, Danial James/Greenwood, de még egy kegyvesztett van de Beek is 2-t számolsz és 5-en fent vannak a semmiből, a saját 16-osuk elől indulva. És bírják is.
A jelenlegi keretünk sajna Dembin kívül pont a tötymörgésre van felépítve szerintem, többségében lassúak, rossz kondival... komplett új csapatot meg nem fogunk tudni venni, úgyhogy szerintem majd a tötymörgést próbáljuk gyorsabbá tenni, ha fejlődni akarunk. Agüero 1-2 évig remek lenne - ha nem lenne a szezon 90%-ában sérült, mint a Citynél 1-2 éve.
Ha Puig kegyvesztett marad, akkor iszonyatosan kellene egy kreatív, gyors, neadj' Isten jól rúgó kp-s... mert a mostani stabil, de semmit nem tud adni előre, és Messi egyedül Albával nem elég.
Fati meg kérdőjel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 08:42:56

vidra írta:
2021.03.11. 22:21:31
Messi miatt nagyon nyomják most. Kíváncsi leszek, ki lesz a gólszerzőnk végül. Mostanában nem jönnek össze értelmes igazolások. De Jong oké, Dest talán, de a többi...rá kéne gyúrni erre a problémakörre is!
Fatiban lehet majd bízni, h jövőre nem lesz sérült, és berobban. Illetve Messi, mert valamilyen úton-módon hosszabbítani fog. Haalandot hozni nem hiszem, hogy reális most. Én speciel örülnék neki, de bilibe lóg a kezünk.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.03.12. 08:39:27

vg99 írta:
2021.03.12. 06:34:22
Senkire sincs garancia,
De Haaland elképesztő hogyan fejlődik, hova jutott, hogy ereje ellenére mennyire technikás, hatékony.
Engem nem Coutinho vagy Gríz példája jut eszembe, inkább Ibra. Ő nem vált be.
De Haalandon és Mbappén kívül nem latok olyat, aki hasonló szinten lenne. Utóbbi meg nem jön ide és nem is szimpi, elszállt.
Azért Messi-Haaland-Fati ütne.

Mundo szerint Nagelsmann az egyik fő edző jelölt. :)

Hogy Ibra ne vált volna be? Ezt gondold át. Pep tette mellékvágányra, mert Messinek kellett középen a hely.

Mellőzve is 29 meccsén 16 gólt lőtt. Mi lett volna, ha helyesen lett volna kezelve!?

Maradjunk annyiban, hogy nem ő volt a legjobb abban a pozícióban amióta Barca drukker vagyok, de hogy kudarcot vallott volna az erős túlzás!
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Válasz küldése