Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.25. 02:17:11

Barcafan339 írta:Vermaelen 20-30 közötti összegért jöhet hozzánk ! :) Mundoooo :) Ennek örülnék :D Benatia is képben van, pláne azután, hogy a Roma leigazolta Astorit!
Nem látok ilyeneket a Mundon. Egyébként Vermaelennél még Mathieu is jobb. :mrgreen:
Barcafan339
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.07.16. 12:18:48

2014.07.25. 01:52:47

Vermaelen 20-30 közötti összegért jöhet hozzánk ! :) Mundoooo :) Ennek örülnék :D Benatia is képben van, pláne azután, hogy a Roma leigazolta Astorit!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.07.24. 21:38:40

http://www.youtube.com/watch?v=_0HhLng1 ... CBe9Eookf_
Ma megvolt az 1. edzése az spanyol válogatott tagjainak és Songnak meg Rakiticnek

Szerk: természetesen a spanyol válogatott barcás tagjainak :wink:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.07.24. 21:32:31

mess2009 írta:na ez érdekes!!! Mathieu már -közepes- re javult, az eddigi sztár Marquinhos padozó zsákbamacska lett :mrgreen: =P~
Marquinhos az mindig is zsákbamacska volt, ezt senki sem firtatja. Én mondjuk kifejezetten haragudtam volna,ha CSAK őt hozzák a védelembe 45ért. Fuatal ,semmi rutin, ilyenünk már van. Matyi az más: alapjában véve,ha nekem kellett volna védőt vadásznom,biztos nem rá esett volna a választásom,de kezdek megbarátkozni az ötlettel, és nálam 0-ról indul. Maximálisan bizok a képességeiben, és remélem mindenkire rácáfol itt,a fórumon.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.24. 20:04:56

mess2009 írta:na ez érdekes!!! Mathieu már -közepes- re javult, az eddigi sztár Marquinhos padozó zsákbamacska lett :mrgreen: =P~

nézd, ha már megtalálsz, akkor úgy csináld, h legyen értelme annak, amit teszel. azért írom ezt, mert az én dumámon zöldfejesröhögsz.
egyszer sem írtam mást ezzel a két gyerekkel kapcsolatban, a lényeg ugyanez volt. nem tudom, hol olvastad tőlem, pl h sztároltam volna marquinhost? vagy hogy azt mondtam volna róla, h őanagymegoldás, mindenképpenidevele? fiatal, nagyon kevés meccsel, rohadtul nem biztos, h bejön. a zsákbamacska ezt jelenti.
vagy hogy leszaroztam volna a franciát? igen, ő sztem egy közepes, semmi extra játékos, de azt amit tud, azt biztosan hozza. az árával van problémám, meg azzal, h ő egyedül, nem fogja tudni újjáépíteni a védelmünket, de ki tudja? majd kiderül.

segítek eggyel:
igen, azt mindenképpen el kell ismerni, h szimpatikusan nyomja a gyerek, nekiállhatna hisztizni is, meg a földhöz csapkodni magát, ahogy nem egy hülyegyerektől láttuk már. az árát ne firtassuk, úgysem lesz kevesebb...
még azt is aláírom így négyszáz kör után, h itt a ligában megleszünk vele, mert valszeg nem fog beszrni egy cétől, viszont nemzetközi vízeken kiszabott vékonyak leszünk, ha csak ő jön egyedül.
marquinhost én is láttam játszani, nem ügyetlen a gyerek, a psg sem viccből fizetett ki érte csillió eurót. de nem játszott még a "sima" bajnokiknál húzósabb meccseket sem a romában, sem a psgben. ide most olyan tapasztalt valaki kell, aki tudja, h merre hány méter, ez pedig egyelőre nem ő.
"sajnos" az asr eléggé beárazta a gyereket, ha a feléért, harmadáért el lehetne hozni, még tüntetni is kimennék érte. de így, h az arabok a lehető legtöbb lóvét akarják kiszedni belőle, már elég erős ez a szitu. nem viccből hepciáskodnak azzal, h nem akarják elpasszolni, dehogyisnem. csak a világ összes pénzéért.
PUYOL-XAVI-INIESTA
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.24. 19:14:40

na ez érdekes!!! Mathieu már -közepes- re javult, az eddigi sztár Marquinhos padozó zsákbamacska lett :mrgreen: =P~
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.24. 16:23:46

Kép
Ez csak akkor megvalósítható, ha Song marad, és jön Marquinhos.

Amúgy Cuadrado ha jön, kíváncsi leszek rá hátul. Elől semmiképpen nincs helye, maximum még akkor lehet jó, ha 3-5-2-vel játszanánk.

Viszont így akkor nincs helye Albának. :mrgreen: Néhány meccsen mondjuk be lehet vetni.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.24. 16:14:53

Pampalini írta:
Barcafan339 írta:A PSG az UEFA-s büntetés miatt elkell adni egy játékost nagyobb összegért, hogy megtudják venni DiMariát és a Cadena SER szerint 40M lenne Marquinhos és ez esetben Song távozna a csapattól.
amikor PSG meccset néztem, nem láttam játszani Marquinhost, megér ez a srác ennyit?
én mondjuk még a romában láttam, az alapján most (még) nem.
persze lehet, h a párizsi padozás rohadt nagyot dobott az értékén. :?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.07.24. 15:18:22

Barcafan339 írta:A PSG az UEFA-s büntetés miatt elkell adni egy játékost nagyobb összegért, hogy megtudják venni DiMariát és a Cadena SER szerint 40M lenne Marquinhos és ez esetben Song távozna a csapattól.
amikor PSG meccset néztem, nem láttam játszani Marquinhost, megér ez a srác ennyit?
Barcafan339
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.07.16. 12:18:48

2014.07.24. 14:56:13

A PSG az UEFA-s büntetés miatt elkell adni egy játékost nagyobb összegért, hogy megtudják venni DiMariát és a Cadena SER szerint 40M lenne Marquinhos és ez esetben Song távozna a csapattól.
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.07.24. 13:08:16

Erxy írta:
S.Agüero írta: Érdekes felvetés.

Felvázolnád a felállást, hogy gondolnád?
tegnap este begépeltem már egy hosszabb gondolatmenetet, csak mikor elküldtem volna pont lezárták a topikot :lol:

szóval megint:
Kép

elől nyilván Messi középre húzódik stb. de ez most mindegy

letámadást muszáj lenne visszahozni, különben életképtelen lenne a dolog.
ha az ellenfél birtokolja a labdát, akkor Mascherano vagy Busquets hátrahúzódik Piqué mellé, így védekezésben egyszerű 4-3-3 lenne.
viszont a Mascherano-Busquets-Rakitic középpályás tengely védekezésben elképesztő erősítés lennem, ha sikerül a letámadást és területszűkítést visszahozni.
a Mathieu-Piqué-Busi/Masch-Bartra négyes nem hangzik olyan félelmetesnek, de tudjuk hogy a védekezés nem feltétlen múlik csak a védelmi négyesen.
több emberrel meglehetne szállni a kp-t, köztük 2 jól ütköző, sokat futó játékossal.
probléma lehet Bartra a jobbhátvéd pozíciójában, ugyan játszott ifi korában ott, de nem tudom, mennyire érezné magát ott jól.
viszont nyár eleje óta arról szólnak a hírek, hogy Marquinhost hozni akarjuk, aki viszont jobbhátvédként is játszatható.
nem feltétlen ez lenne az alapkezdő, de egy alternatívának jó lenne, és ahogy mondta is Lucho, ha kell változtat a felálláson. :D

amit alább beírtak a többiek az sem rossz, én is gondoltam a 3-5-2-re, Cuadrado tökéletesen illene abba a játékrendszerbe, csak nekem a középpálya közepe kicsit kevés.
középen esetleg egy Rakitic - Masch védekezésbe besegít, plusz a szélén Alba és Cuadrado, akkor nem lehet gond a védekezéssel, ennek elégnek kell lennie :D plusz itt én pedig pont a szélét érzem karcsúnak - Bartra nem egy sprinter, Mathieu meg már 31 lesz - így könnyen mögénk kerülnének, plusz támadásban sem tudnánk annyira széthúzni az ellenfelet
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.07.24. 13:04:09

S.Agüero írta: Érdekes felvetés.

Felvázolnád a felállást, hogy gondolnád?
tegnap este begépeltem már egy hosszabb gondolatmenetet, csak mikor elküldtem volna pont lezárták a topikot :lol:

szóval megint:
Kép

elől nyilván Messi középre húzódik stb. de ez most mindegy

letámadást muszáj lenne visszahozni, különben életképtelen lenne a dolog.
ha az ellenfél birtokolja a labdát, akkor Mascherano vagy Busquets hátrahúzódik Piqué mellé, így védekezésben egyszerű 4-3-3 lenne.
viszont a Mascherano-Busquets-Rakitic középpályás tengely védekezésben elképesztő erősítés lennem, ha sikerül a letámadást és területszűkítést visszahozni.
a Mathieu-Piqué-Busi/Masch-Bartra négyes nem hangzik olyan félelmetesnek, de tudjuk hogy a védekezés nem feltétlen múlik csak a védelmi négyesen.
több emberrel meglehetne szállni a kp-t, köztük 2 jól ütköző, sokat futó játékossal.
probléma lehet Bartra a jobbhátvéd pozíciójában, ugyan játszott ifi korában ott, de nem tudom, mennyire érezné magát ott jól.
viszont nyár eleje óta arról szólnak a hírek, hogy Marquinhost hozni akarjuk, aki viszont jobbhátvédként is játszatható.
nem feltétlen ez lenne az alapkezdő, de egy alternatívának jó lenne, és ahogy mondta is Lucho, ha kell változtat a felálláson. :D

amit alább beírtak a többiek az sem rossz, én is gondoltam a 3-5-2-re, Cuadrado tökéletesen illene abba a játékrendszerbe, csak nekem a középpálya közepe kicsit kevés.
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.07.24. 11:55:12

Érdekes gondolatébresztő! Esetleg egy 3-5-2? (bár ez akár 3-1-3-1-2 is lehetne, Messi ebben úgyis feljebb játszana, Masch pedig hátrább)

Neymar - Suarez

Alba - Iniesta - Messi - Macherano - Cuadrado

Mathieu - Pique/Bartra - Montoya[/quote]

Cuadrado érkezésével ennek a felállásnak abszolút van realitása. Viszont Suarez eltiltásáig a megszokott 4-3-3 -as formációban a kolumbiai jobbszélsőt is játszhat.
Egyébként az elébb felvázolt 3-5-2-ben - az egyszerűség kedvéért nevezzük így - nagyon sok variációs lehetőség van. A 3 khv (Matyi, Piqué, Bartra) játszhat egyszerre a védelemben, illetve az MSN-ből is bármelyik nagyágyú pihenhet és akkor a kp-n összeállhat a Rakitic-Mascherano tengely. Bár az igazat megvallva, ennek a párosnak abban az esetben is szerepelnie kell, ha Messi, Ney és Luis mögött visszavontan játszik, mert nem lesz elég védekező emberünk a kp-n. Ebben az esetben Iniesta lenne a kimaradó.
Szóval lehet itt variálni rendesen, de a legmegnyugtatóbb az lenne, ha érkezne még egy klasszikus khv a védelembe.[/quote]

Igen, ebben van igazság, de Iniestát nem volt szívem kirakni a csapatból :) (bár lehet, hogy ezért sokaktól kikapok, de én Rakiticben is látok fantáziát, 18 misiért szerintem meg kellett venni)
Egyébként a Juve játszott 3-5-2 - ben és ebben a formációban (a két szélső szigorúan visszajár ugye) a gyengébben védekező középpályások is jól érezték magukat az ellenfél támadásánál (Pogba és Pirlo). Ez ráadásul a gyorsabb támadásépítéshez is jó alap (2 gyors szélsővel, 1 irányítóval és 3 csatárral)! Ezt a variációt is gyakorolva szerintem jelentősen nőhetne a taktikai repertoár.
Igaz, hogy ez a fantazmagória feltételezi Cuadrado leigazolását...
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.24. 11:44:01

http://www.goal.com/en/news/596/exclusi ... ID=HP_HN_1" target="_blank

A cikk már megjelent az NSO-n is. A próféta szóljon belőlük!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.24. 11:39:18

meg kell h mondjam, marquinhos esetleges leigazolásától sokkal jobban fosok, mint a francia idejövetelétől. matyiőről azért lehet tudni, h merre-hány méter, azt, h fogja tudni hozni a kötelezőt, de a brazil gyerek egy kumma nagy zsákbamacska. 17 évesen jött a romába, ott nyomott 15 v 16 bajnokit (amúgy jól, látványos hibák nélkül, de nem úgy, h az ember felüvöltött, h "húb+ittazújbekkenbajjer!") és szevasz, párizsban meg szétülte a padot.
HA idehozzák őt is, akkor kb hatvan misiért jött egy közepes, de mondjuk biztos pont, meg egy 20 éves, ki tudja mi lesz belőle gyerek.
nem vagyok nyugodt.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.24. 11:26:33

Pampalini írta:
S.Agüero írta:
Erxy a Mathieu topikban írta:egyébként, abból kiindulva hogy milyen nevek pörögtek nálunk simán elképzelhetőnek tartom, hogy Lucho tervez 3 védős felállást.
Marquinhos, Blind, Vertoghen, Mathieu. az ő nevük forgott a legtöbbet a sajtóban, ők voltak a célpontok. közös bennük, hogy több poszton bevethetőek, ezáltal alkalmasak 3 védős rendszerre.
ezt a tavalyi védelemmel nem tudtuk megtenni, mert egyik szélsővédőnk sem tud középsőt is játszani.
Érdekes felvetés.

Felvázolnád a felállást, hogy gondolnád?
Érdekes gondolatébresztő! Esetleg egy 3-5-2? (bár ez akár 3-1-3-1-2 is lehetne, Messi ebben úgyis feljebb játszana, Masch pedig hátrább)

Neymar - Suarez

Alba - Iniesta - Messi - Macherano - Cuadrado

Mathieu - Pique/Bartra - Montoya
Cuadrado érkezésével ennek a felállásnak abszolút van realitása. Viszont Suarez eltiltásáig a megszokott 4-3-3 -as formációban a kolumbiai jobbszélsőt is játszhat.
Egyébként az elébb felvázolt 3-5-2-ben - az egyszerűség kedvéért nevezzük így - nagyon sok variációs lehetőség van. A 3 khv (Matyi, Piqué, Bartra) játszhat egyszerre a védelemben, illetve az MSN-ből is bármelyik nagyágyú pihenhet és akkor a kp-n összeállhat a Rakitic-Mascherano tengely. Bár az igazat megvallva, ennek a párosnak abban az esetben is szerepelnie kell, ha Messi, Ney és Luis mögött visszavontan játszik, mert nem lesz elég védekező emberünk a kp-n. Ebben az esetben Iniesta lenne a kimaradó.
Szóval lehet itt variálni rendesen, de a legmegnyugtatóbb az lenne, ha érkezne még egy klasszikus khv a védelembe.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.24. 11:03:00

Léfe írta:Nem érzek totális bajokat. Nem gyengébb a csapat most sem mint tavaj. Az igaz, hogy a Reál nagyon erősödik, de várjuk ki a végét. Elöl okés a kép de csak akkor, ha a három nagyágyu összedolgozik és nem lesz tul sok egyénieskedés. Középen sem vagyunk gyengébbek, mert Rakitics annyit biztosan letesz az asztalra mint Xavi tavaj. Busit sem irnám le és Mash. is jó vkp. szerepkörben. Busi gyengébb volt tavaj, de ki nem. Kapusok egyelőre oke. Amióta van parabola az országban, nézem a csapatot, de jó védelem sosem volt. Mathieu annyit fog adni, mint Puyi adott 30 évesen, és akkor ott vagyunk ahol eddig. Egyetlen előrelépés, hogy talán nemcsak Messsi fog golokat rugni, hanem Suarez is termel majd. Ennyi az előrelépés, további az lenne ha Alves-Song menne és venni kellene egy jobb oldali védőt és egy középsőt, mert Pique lassu és bizonytalan. Talán, ha lenne vetélytársa összekapná magát. Uj szélső és középső védő nélkül nincs előre lépés. Na és persze Messi. Ha holnaptól elmenne / ne menjen / akkor is szobrot érdemelne. De a mult az mult. Kérdés,hogy hogyan áll a dolgokhoz és lesz-e elég motiváció benne. Akar hajtani, vagy nem. Ez a félév kiesett nála, ilyen van, de a jövő nem holtbiztos, főleg a régi szinten.
Tavaj :?: :D
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.07.24. 10:37:49

S.Agüero írta:
Erxy a Mathieu topikban írta:egyébként, abból kiindulva hogy milyen nevek pörögtek nálunk simán elképzelhetőnek tartom, hogy Lucho tervez 3 védős felállást.
Marquinhos, Blind, Vertoghen, Mathieu. az ő nevük forgott a legtöbbet a sajtóban, ők voltak a célpontok. közös bennük, hogy több poszton bevethetőek, ezáltal alkalmasak 3 védős rendszerre.
ezt a tavalyi védelemmel nem tudtuk megtenni, mert egyik szélsővédőnk sem tud középsőt is játszani.
Érdekes felvetés.

Felvázolnád a felállást, hogy gondolnád?
Érdekes gondolatébresztő! Esetleg egy 3-5-2? (bár ez akár 3-1-3-1-2 is lehetne, Messi ebben úgyis feljebb játszana, Masch pedig hátrább)

Neymar - Suarez

Alba - Iniesta - Messi - Macherano - Cuadrado

Mathieu - Pique/Bartra - Montoya
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.24. 10:34:16

The Court of Arbitration for Sport is expected to make a decision on Suarez, who was banned by FIFA for 4 months, on 11 or 12 August. [md]

Remélem a fellebbezésnek lesz valami foganatja. Legalább az edzéseken való részvételt tegyék lehetővé, bár az igazi az lenne, ha mérsékelnék a büntetését.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.07.24. 10:25:01

Nem érzek totális bajokat. Nem gyengébb a csapat most sem mint tavaj. Az igaz, hogy a Reál nagyon erősödik, de várjuk ki a végét. Elöl okés a kép de csak akkor, ha a három nagyágyu összedolgozik és nem lesz tul sok egyénieskedés. Középen sem vagyunk gyengébbek, mert Rakitics annyit biztosan letesz az asztalra mint Xavi tavaj. Busit sem irnám le és Mash. is jó vkp. szerepkörben. Busi gyengébb volt tavaj, de ki nem. Kapusok egyelőre oke. Amióta van parabola az országban, nézem a csapatot, de jó védelem sosem volt. Mathieu annyit fog adni, mint Puyi adott 30 évesen, és akkor ott vagyunk ahol eddig. Egyetlen előrelépés, hogy talán nemcsak Messsi fog golokat rugni, hanem Suarez is termel majd. Ennyi az előrelépés, további az lenne ha Alves-Song menne és venni kellene egy jobb oldali védőt és egy középsőt, mert Pique lassu és bizonytalan. Talán, ha lenne vetélytársa összekapná magát. Uj szélső és középső védő nélkül nincs előre lépés. Na és persze Messi. Ha holnaptól elmenne / ne menjen / akkor is szobrot érdemelne. De a mult az mult. Kérdés,hogy hogyan áll a dolgokhoz és lesz-e elég motiváció benne. Akar hajtani, vagy nem. Ez a félév kiesett nála, ilyen van, de a jövő nem holtbiztos, főleg a régi szinten.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.24. 10:07:35

mess2009 írta: ha ennek egy kicsit is hitelt adunk, LE. törekvései - eddig - nem reménytelenek! a többi jórészt rajta múlik, valóban jól lát e? van e elég esze és taktikai repertoárja?, erős e a pozíciója, hogy azokat megvalósítsa?!
- azért én azt gondolom, nem mehetünk el szó nélkül amellett sem, hogy a Barca az elmúlt idényben nem csak a pályán de úgy általában is veszített a preztízséből a vezetése körül gyűrűző bajok következtében és ez bizony visszaköszön a játékos piacon is .
-ne temessük azért előre az előttünk álló szezont inkább helyezzük magunkat egy reális pozícióba - ami nem reménytelen!
Tekjesen egyet értek veled. Látom fantáziét abban amit LE akarnak, de nem tudom meg tudja e valósítani, vagy van e hozzá taktikai felkészültsége. Ahogy mondtam egy Real egy Atletico védelem előtt passzolgathatsz. Azok nem fognak kilépni, lyukat hagyni. Ez meddő mezőnyfölény. Aztán labdavesztés és már át is szaladnak egy középpályát ami nem mozog. Aztán csett.

És abba is teljesen egyet értek, hogy nem csak a pályán veszítettünk a presztízsünkből.
Több gond van itt egyszerre jelen, ami kijön a csapaton is. Várnunk kell és bízni abban, hogy hátha nem a hét inséges év elején járunk. Érdekes szezon lesz mindenesetre!
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.07.24. 09:42:03

Gali írta:If Barcelona can't buy PSG defender Marquinhos, which seems highly unlikely now, they won't sign another centre back this summer. [sport]

Nem értem, hogy miért ez a görcsös ragaszkodás ehhez a gyerekhez, akit ráadásul a klubja sem akar elengedni. A piac analizálása ebben merülne ki? Van azért még jó pár lehetőség ezen a poszton, csak körül kellene nézni, mert így a védelem elég vékonyka.

After the transfer of centre back Jeremy Mathieu, Barcelona will now focus on Fiorentina right wing player Juan Cuadrado. [el esportiu]

Úgy érzem Cuadrado érkezni fog, hiszen a hírek szerint a kolumbiai, Mathieuhöz hasonlóan Lucho nagy kedvence. Mondjuk Ő sem lesz olcsó (40M).
kezdek félni LE stílusától... remélem nem tetszik meg neki pepe, khedira és banántelli...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.24. 09:13:49

Feast4 írta:
palesz77 írta:
Feast4 írta:Csak az baj, hogy már a közepes védekezéssel is gondok vannak. Nagyon kíváncsi leszek a felállásra.
Persze, ezt én is tudom. Ehhez kell LE, hogy javítson a csapatvédekezésen.. Ha nem javul a védekezésünk, akkor meg édes mindegy igazából, hogy Alexis futkározik-e elől, vagy Suárez, ugyanúgy kapni fogjuk a butábbnál butább gólokat.

Eleve a felállástól fog függeni, hogy mit csinálunk. Az a baj, hogy a csapat nagy része nem mozog csak áll. ezért mindenképp frissíteni kell több ponton is. Épp ezért nem hiszem, hogy megengedhető az sem hogy egy Pique vagy egy Alves a keretben maradjon azon a részen ahol a legnagyobb baj van. de Pique marad Alves meg a jó ég tudja.
Igazából sosem volt jó a védelmünk. Csak olyan szintű labdatartásunk és középpályás dominanciánk volt, hogy ez nem jött ki. A támadósorba pedig akkor benne volt az a potenciál ami bármikor hozhatta a gólt. Csak most már a gólok száma megfogyott a középpályát mivel nem mozog átfutják és egyből ott van a támadó a hihetetlen csoda védelmünk előtt. Onnan már csak be kell ütni!
most, hogy túl vagyunk Mathieun, valóban el lehet játszadozni a gondolattal, hogy mit is kezdhetünk a pályán.
ha csak a "nagy" vereségeinket nézüük egy közös bennük: nem volt elég ész ! nem volt elég ismeret az ellenfélről, a várható,vagy éppen a látható taktikáról, nem volt hatékony reakció.nem hiszem, hogy van ittolyan szurkoló aki végignézte az elmúlt szezont, hogy ne látná a hibáinkat:
-a lassú sokpasszos és hatékonyságát elvesztő, az ellenfél térfelére áttolt meddő támadgatás, amiben gyakorta még a védelem is részt vesz - átengedve a pálya közepét és a saját térfelünket az ellenfélnek, ami persze a labdavesztéseknél válik igazán tragikussá.
márpedig, ugye labdavesztés mindenhol, minden meccsen van! az ilyen szituációkban válik hangsúlyossá a védelem (vélt, vagy valós?!) gyengesége. visszatekintve itt a védelem megerősítését sürgető és követelő véleményekre csak ajánlani tudom a figyelmetekbe a Brazilok vesztét a világ (egyik) legjobb védelme mellett!
- a járható út majdnem ilyen világos: nem elég !!! gyenge fizikumú labdazsonglőröket alkalmazni előtérbe került a fizikai alkalmasság - az adott posztra! nem elég egy "világverőnek hitt" taktikával felállni -TUDNI kell variálni az ellenfél különleges adottságaihoz igazítva! (a világ legjobban kontrázó hármasának nem engedem át a saját térfelemet -pl...)
ha ennek egy kicsit is hitelt adunk, LE. törekvései - eddig - nem reménytelenek! a többi jórészt rajta múlik, valóban jól lát e? van e elég esze és taktikai repertoárja?, erős e a pozíciója, hogy azokat megvalósítsa?!
- azért én azt gondolom, nem mehetünk el szó nélkül amellett sem, hogy a Barca az elmúlt idényben nem csak a pályán de úgy általában is veszített a preztízséből a vezetése körül gyűrűző bajok következtében és ez bizony visszaköszön a játékos piacon is .
-ne temessük azért előre az előttünk álló szezont inkább helyezzük magunkat egy reális pozícióba - ami nem reménytelen!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.24. 08:59:16

If Barcelona can't buy PSG defender Marquinhos, which seems highly unlikely now, they won't sign another centre back this summer. [sport]

Nem értem, hogy miért ez a görcsös ragaszkodás ehhez a gyerekhez, akit ráadásul a klubja sem akar elengedni. A piac analizálása ebben merülne ki? Van azért még jó pár lehetőség ezen a poszton, csak körül kellene nézni, mert így a védelem elég vékonyka.

After the transfer of centre back Jeremy Mathieu, Barcelona will now focus on Fiorentina right wing player Juan Cuadrado. [el esportiu]

Úgy érzem Cuadrado érkezni fog, hiszen a hírek szerint a kolumbiai, Mathieuhöz hasonlóan Lucho nagy kedvence. Mondjuk Ő sem lesz olcsó (40M).
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.07.24. 01:13:42

Capon írta:Ha a PSG most leigazolta Auriert, akkor el is kell adniuk valakit ugye?
Hogy is szól a büntetésük? Max. 60 milliót költhetnek, azt is egy összegben, és a fizetési kiadásaik nem emelkedhetnek ugye? Valahogy így volt. Tehát az új igazolás vagy fizetés nélkül játszik vagy valakinek mennie kell a keretből.
Akkor igazak lehetnek a pletykák Marquinhosal kapcsolatban és lehet tényleg rárepülünk.
kölcsönbe ment csak Aurier pont emiatt és jövőre megvehetik majd.
és Jallet nem rég ment el a PSGból a Lyonba.
madridista
Válasz küldése