Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.19. 17:22:38

csababarca írta:
2022.10.19. 16:43:00
Érdekes módon 2 topikban is megtaláltam azokat a kommenteket amikre gondoltam, de had ne idézgessem már ide, egyébként is irreleváns a téma szempontjából.
Ugye a vitaalap a magassága volt (abban én védtem), meg hogy miért játszott 5.-6. számú khv.-t, amikre hoztam statokat, ignorálva lettek, majd megfejtették hogy azért mert úgyis eligazol. Ok.

De miért érdekel, vagy miért kérdőjelezed meg azt, hogy valaki Nevesre azt mondja középszer, az biztos nem látta játszani? Csak az láthatta játszani, aki szerint klasszis top keresett vkp?:D
EG-ről első blikkre lehetett látni, hogy nem lesz nekünk jó, Ferranban amúgy szintén lenne potenciál, de valamiért ő is befulladt itt.

Én mindenkinek megadom a bizalmat, olvasd vissza EG-nél pl mit írtam.
Nálam ha ide jön valaki, tiszta lappal indul, aztán meglátjuk. Sajnos legtöbb esetben hamar kiderülnek a dolgok.
Pedrit anno benéztem (mondjuk valamiért néha Koeman talán balszélsőként játszatta?!wtf), ő kellemes csalódás lett, mert tényleg gyengusan kezdett, mostanra meg nálam ő az egyedüli fix ember a kp-n.
Ha gondolod, küldd el privátban, érdekel. Bár pár cseremeccs alapján statokat levonni akkor sem mernék, annak mindig csak hosszabb távon van szerintem értelme.
Ja, pardon, nem tisztáztam, a hozzászólásom nagyobb része nem neked szólt, csak az EG-s rész, illetve a PL-es.
Persze, értem a hype kiváltotta undort, de szerintem az azért túlzás, hogy ez odáig megy, hogy a PL-ből nem érdemes játékosokat hozni, hanem inkább a két "tehetség"ligából. Ez nálunk amúgy sem működne, mert nálunk megjön a játékos és másnapra klasszis teljesítményt kell hoznia.
Nem kérdőjelezem meg, lehet, hogy van, aki az elmúlt pár évben Wolves meg Leicester meccseket nézett. Kiváncsi szót használtam, mert kisebb ennek az esélye, mint annak, hogy csak annyit tud róla, mint a többség, látni meg alig látta, ha egyáltalán. Nevest én sem láttam sűrűn, csak idén párszor, Tielemanst rengeteget LCFC drukkerként. Nem mondom egyikre sem, hogy ultraklasszis, de mindkettő remek, modern játékos, nem öregek, és mindketten hatalmas lövők, ami számomra hatalmas öröm, mert azon kívül, hogy tavaly kétszer Busi pillanatnyi elmezavarában kapuralőtt, és szerzett két gólt, idegesít az a meccsenkénti 1-2-3 lehetőség, mikor rádurranthatná, de nem teszi. A fenti kettő gondolkodás nélkül lő, mindketten kifejezetten híresek az átlövéseikről. Őket bármikor elfogadnám most. Tielemans meg simán játszik nyolcast is, ha kell, nem kényszerpálya.

De még ha a mostani csapatában erős középszer lenne bármelyik, az sem zárná ki amúgy, hogy pont itt vadul majd meg, mert mondjuk ide fog illeni. Ezért kár szerintem elhordani minden friss érkezőt, aki nem top3 klub húzóembere, mert én ezt látom divatnak már.
Pedrit én is benéztem, bár ő szerintem iszonyat képlékeny, engedelmes kölyök, Koeman alatt egy techinkás, nyugis szürke semmi volt, mert ott nem szerették az egyénieskedést, vagy nem tudom, LE alatt szintet lépett, Xavi alatt meg kirobbant belőle minden, mert ezt várták tőle.

De továbbra is vallom, hogy kb mindegy, kit igazolunk, akinek a legkisebb érzései is vannak, és nem tudja tökéletesen félretenni őket, itt fog összeomlani, vagy akár az egész karrierje is. Innentől mindegy, hogy klasszis vagy erős középszer. De nem látom, hogy ezt a közeget hogy lehetne megváltoztatni. Kb mint a globális témákat, egy műanyagcsökkentést, egyéni szinten, sok egyén egyszerre... de nem hiszek nagyon benne.

Zubimendit én is erős túlzásnak tartanám. Jorginhoból nekem kb csak a 11-esei vannak meg, mert elvből nem nézek CFC meccset, de a kora is zavarna, ha már szerzünk valakit, legyen fiatalabb, ha beválik, akkor évekre váljon be.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.19. 16:54:21

Ha az elmúlt 1-2 év során ide érkező 10 támadóból 8 betlizik, akkor szerintem a mindenkori játékrendszer a gond, nem hinném hogy mindegyik ennyire gyenge lenne.
Közfelkiáltás alapján Trincao nem jó, Adama nem jó, Ferran nem jó, Raphinha nem jó, Abde nem jó, Jutgla nem jó, Depay közepes, Luuk elfogadható csereszinten, Auba oké, Lewy meg a többség szerint jó. Kihagytam a 2 régebb óta ittlévő Dembelét, aki fél év szárnyalás után szintén elég közepes és Fatit, aki nem értem miért nem kezdő 3 meccsen zsinórban és utána lesz megítélve. (mindegy ez szubjektív)
Igazolásokkor meg most vagy ennyire nem tudnak kiválasztani, vagy a rendszer eszi meg az önbizalmat / képességeket.

szerk: kihagytam Aguerot, de őrá nehéz bármilyen értékelést mondani, játszott összesen kb 28 percet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.19. 16:43:00

bence0330 írta:
2022.10.19. 16:17:26
Pedig az embert roppantmód érdekelné egy ilyen komment, ugyanis nem létezik. Ha Garcia istenítése alatt azt érted, hogy már mikor azelőtt mindenki leszedte volna a keresztvizet, hogy akár egyetlen percet is látták volna játszani, és arra páran azt mondtuk, hogy várjuk már vele legalább amíg játszik, mert tényleg top-top védők voltak előtte, és nem tudhatjuk, miért sokadik csere ott.
Nekem máig nagyon fura, hogy felmerül pár név, és már előre úgy írják le őket, hogy alighanem csak pár percet láttak belőlük összefoglalókból. NAgyon érdekelne, ki mennyit látta Tielemans-t, vagy Nevest focizni.

A PL-huszárságról meg annyit, hogy nem ez határozza meg, ki hogy fog beválni. Nézzük a nyarat:

Chtistensen, Raphinha, Kessié, Koundé, Lewy, Alonso, Bellerin, (Torre).

Aki egyáltalán nem vált be (eddig friss érkezőhöz képest sem): Kessié, nem PL, bár nem is francia/portugál, tény. Alonso? (PL)
Aki nem vált be annyira, amennyire lehetett volna, de azért semmiképp nem rossz új csapathoz képest (eddig): Raphinha, talán Torre, csak túl fiatal. (PL, Liga3)
Aki egyértelműen bevált: Koundé, Christensen, Lewy. Egy spanyol, egy PL, egy Bundesliga.
Bellerint nem értékelném, nem nézett ki rosszul, de ennyi idő alatt most kihagyom.
Ebből sehogy ne hozzuk már ki azt az általánosítást, hogy a PL-ből túlértékelt játékosok jönnek. De továbbra is erősen mi húzzuk le azokat is, akik itt nem teljesítenek jól, akár PL, akár nem PL.

Van bennük egy közös elem, Koundé kivételével: mindenkire kígyót-bkékát kiabált itt mindenki. Raphinha, Christensen, és bármilyen meglepő, még Lewyre is. Christensenre szerintem legtöbben úgy, hogy alig látták focizni 1-2 BL-meccsen, olyan objektív hazugságokkal operálva, hogy ő peremember, mikor 3 meccsből 2-n kezdő volt a CFC-ben. És hát nagyon kellemes meglepeést okozott, sorra mentette a valagunkat Garcia bénázásaitól.

Várjuk már meg, míg az adott, amúgy elég sokra taksált játékos megjelnik itt és elbotlik háromszor az első fűcsomóban, mielőtt leközépszerezzük. Vagy pedig mindenki hülye, aki erős játékosoknak tartja őket, edzők, klubok, pontozós, értékbecslős oldalak, stb, stb.
Érdekes módon 2 topikban is megtaláltam azokat a kommenteket amikre gondoltam, de had ne idézgessem már ide, egyébként is irreleváns a téma szempontjából.
Ugye a vitaalap a magassága volt (abban én védtem), meg hogy miért játszott 5.-6. számú khv.-t, amikre hoztam statokat, ignorálva lettek, majd megfejtették hogy azért mert úgyis eligazol. Ok.

De miért érdekel, vagy miért kérdőjelezed meg azt, hogy valaki Nevesre azt mondja középszer, az biztos nem látta játszani? Csak az láthatta játszani, aki szerint klasszis top keresett vkp?:D

Nekem a PL-ről megvan a véleményem. Mondjuk eleve úgy működök, hogy amit nagyon hype-olnak az emberek arra gyanúval tekintek. Bocs, ez a természetemből fakad.


De alá is lehet támasztani ezeket a mi csapatunk esetében, és az idén érkezett Raphinhat nem venném bele, mert benne van potenciál, ezt egy percig nem mondtam, hogy nincs. Csak a túlzott sztárolása volt igen visszás számomra. (ezt már megbeszéltük)
EG-ről első blikkre lehetett látni, hogy nem lesz nekünk jó, Ferranban amúgy szintén lenne potenciál, de valamiért ő is befulladt itt.

Én mindenkinek megadom a bizalmat, olvasd vissza EG-nél pl mit írtam.
Nálam ha ide jön valaki, tiszta lappal indul, aztán meglátjuk. Sajnos legtöbb esetben hamar kiderülnek a dolgok.
Pedrit anno benéztem (mondjuk valamiért néha Koeman talán balszélsőként játszatta?!wtf), ő kellemes csalódás lett, mert tényleg gyengusan kezdett, mostanra meg nálam ő az egyedüli fix ember a kp-n.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.19. 16:17:26

csababarca írta:
2022.10.19. 14:55:39
Csak erre reagálok, mert Te kevésbé vagy elfogult, a többiekkel már kár vitatkozni ezekről. Főleg azért mert mint a napraforgó változtatják a véleményüket, had ne kelljen kikeresnem egyes kommenteket pl Garciáról, miket írtak róla ugyanezen emberek, akik most ezt tagadják. Na mindegy.
Pedig az embert roppantmód érdekelné egy ilyen komment, ugyanis nem létezik. Ha Garcia istenítése alatt azt érted, hogy már mikor azelőtt mindenki leszedte volna a keresztvizet, hogy akár egyetlen percet is látták volna játszani, és arra páran azt mondtuk, hogy várjuk már vele legalább amíg játszik, mert tényleg top-top védők voltak előtte, és nem tudhatjuk, miért sokadik csere ott, akkor persze, istenítettük, sőt, védésnek is fel lehet fogni (ártatlanság védelme elv, mint az élet minden területén, aki nem akar megalapozatlanul hülyeségeket beszélni). És akkor még nem beszéltünk arról, hogy alig 20 éves volt, így még az sem volt kőbe vésve, hogy mik a hatrai, vagy hogy nem ezért csere.
Róla egyértelműen kiderültek a képességei, és nem úgy, mint 1-2 játékosnál, hogy "benne van a bugi, csak nem jön ki", hanem az, hogy egyszerűen korlátolt képességileg, fizikailag - akkor többen, pl. én is rögtön mondtam, hogy ez az ember 0. Ez nem napraforgóság, hanem akkor alkottam róla véleményt, mikor már láttam futballozni, mert a Cityben nem láttam, nem is láthattam, mert kb csak a híres Leicester meccset láttam tőle (Leicester-drukkerként), mikor Vardy hülyére verte. Azon kívül alig játszott, pláne kezdőként.
Sokkal jogosabb tények hiánya miatt nem állást foglalni, aztán eldönteni, mint hónapokig röhögni Christensenen, a CFC perememberen, aztán mormogva elismerni, hogy amúgy mekkorát megy nálunk.

Nekem máig nagyon fura, hogy felmerül pár név, és már előre úgy írják le őket, hogy alighanem csak pár percet láttak belőlük összefoglalókból. NAgyon érdekelne, ki mennyit látta Tielemans-t, vagy Nevest focizni.

A PL-huszárságról meg annyit, hogy nem ez határozza meg, ki hogy fog beválni. Nézzük a nyarat:

Chtistensen, Raphinha, Kessié, Koundé, Lewy, Alonso, Bellerin, (Torre).

Aki egyáltalán nem vált be (eddig friss érkezőhöz képest sem): Kessié, nem PL, bár nem is francia/portugál, tény. Alonso? (PL)
Aki nem vált be annyira, amennyire lehetett volna, de azért semmiképp nem rossz új csapathoz képest (eddig): Raphinha, talán Torre, csak túl fiatal. (PL, Liga3)
Aki egyértelműen bevált: Koundé, Christensen, Lewy. Egy spanyol, egy PL, egy Bundesliga.
Bellerint nem értékelném, nem nézett ki rosszul, de ennyi idő alatt most kihagyom.
Ebből sehogy ne hozzuk már ki azt az általánosítást, hogy a PL-ből túlértékelt játékosok jönnek. De továbbra is erősen mi húzzuk le azokat is, akik itt nem teljesítenek jól, akár PL, akár nem PL.

Van bennük egy közös elem, Koundé kivételével: mindenkire kígyót-bkékát kiabált itt mindenki. Raphinha, Christensen, és bármilyen meglepő, még Lewyre is. Christensenre szerintem legtöbben úgy, hogy alig látták focizni 1-2 BL-meccsen, olyan objektív hazugságokkal operálva, hogy ő peremember, mikor 3 meccsből 2-n kezdő volt a CFC-ben. És hát nagyon kellemes meglepeést okozott, sorra mentette a valagunkat Garcia bénázásaitól.

Várjuk már meg, míg az adott, amúgy elég sokra taksált játékos megjelnik itt és elbotlik háromszor az első fűcsomóban, mielőtt leközépszerezzük. Vagy pedig mindenki hülye, aki erős játékosoknak tartja őket, edzők, klubok, pontozós, értékbecslős oldalak, stb, stb.

Hoztunk nagy portugál tehetséget bő egy éve amúgy. Mitadisten, egy újabb játékos lett, aki fhosta a gólokat, itt meg megilletődve nézelődött a pályán. (Trincao)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.19. 16:05:52

csababarca írta:
2022.10.19. 14:55:39

Írtam is, hogy a kukázás szó erős, én is az ára miatt tettem oda a zárójeles megjegyzést. Ettől függetlenül nem egy top pick volt a francia gyerek, pl itt szóba sem került soha, csak ilyen PL bohócokat mondogatunk mindig.

Fatira nem a teljesítménye miatt vetnek keresztet, hanem a sérülései miatt van egyfajta bizalmatlanság vele szemben, ez szerintem érthető.
Gaviról felesleges beszélni valóban.
Baldéról én nem olvastam rosszat, Gayat inkább Alba helyére mondták páran.

Auba esetében tartom amit nyáron írtam, arra amire nekünk kellene cserecsatár, tökéletes lett volna. Mit értek ezalatt? Pl azt, hogy ha itt lenne nem kellene Lewat végig játszatni minden meccsen. Hiába tökéletes a fizikum, néha nem lenne baj, ha pihenhetne.
Itt ugyan nem került szóba, de erősen keresett volt a gyerek, nem véletlenül került annyiba, amennyibe.

Auba szerepe teljesen jogos és Xavi nyilatkozataiból kiindulva ő is meg szerette volna tartani, de neki vagy Depaynak mennie kellett, viszont a holland nem akart menni. Valamennyire Marcos Alonso is benne volt. Xavi is többször burkoltan úgy fogalmazott, hogy Depayra nem igazán számít, neki kilences kellett volna.
Attól annyira nem félek, hogy teljesen elfárad Lewy, hozta is többször már idén le Xavi vagy nem is kezdett, ha Depay visszatér szerintem több ilyen is lesz.

Nem keresgetek, hogy ki és mikor, de voltak itt hsz-ek Baldéról "nem megoldásnak" címezve.

Gavival szerintem nincs semmi baj és igenis kell nézni a korát, mert még bőven a kezdeti, fejlődő fázisban van. De erről most felesleges vitát indítani, mert a végtelenbe nyúlna. Abban ugyanakkor egyetértek, hogy többet kellene rotálni De Jong "előnyére". Csak sokszor a holland úgy tud igazán különbséget jelenteni, ha az 55-60. perc körül beáll és lendít a játékon.

Fatinak egy sérülése volt, amiből túl hamar rángatták vissza, közel sem volt 100%-os, de azért összehozott becserélgetve 380 perc alatt 2 gólt és 3 (4) assistot. Szerintem elkezdi majd Xavi egész meccseken használni és ha újra formába lendül, sokszor lesz számokban is döntő tényező. Igaz, hogy komoly sérülése volt, de nem krónikus és 19 éves, van még bőven ideje.

Én Tielemansot és Nevest nem nevezném PL bohócnak, előbbi pl. ugyaanúgy a Monacóból érkezett és akkoriban a Leicester egy BL-helyért harcoló klub volt, nem olyan mint a mostani. Neves szintén nem egy noname tucatjátékos.
Az olyan nevek úgyis elérhetetlenek mint Kimmich, Rodri, Goretzka stb., még akkor sem ha pénz lenne rá. Viszont azt jó látni, hogy észrevették Busi telesítményét és TENNI is akarnak érte. Méghozzá sürgősen. Ebben is Xavi az első, ahogy abban, hogy Piquét, Albát, Sr-t fixen padra vágja, pedig jó ideje érett már.
Hogy De Jong jobb lenne-e számomra még mindig kérdés. Olyan jó teljesítményt azért nem hozott ott. Sem a válogatottban sem az Ajax-ban nem tipikus vkp volt, ők inkább egy btb középpályást játszott és szerintem abban a legjobb.
A MU-ban is Casemiroval együtt játszatná Ten Haag.
Forca Barca!!!!
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.10.19. 15:35:44

Ahogy látom azért kezdenek "felszívódni" azok akik 1-2 éve itt féknek nevezték Messit, viszont Eric Garciákat istenítettek, Xavit megmentőként látták stb (szrk.)és aki másképp látta az mind hülye volt.. :D . Szerencsére már csak néhány aktív belőlük a fórumon. [-o<
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.19. 14:55:39

Chino írta:
2022.10.19. 14:26:03


Kukázott a Real 80+ millióért egy játékost, Camavinga teljesítménye eddig arra lenne jó, hogy itt keresztre feszítsék. Nyilván fiatal és még lehet belőle klasszis, de itt a többségnél ez sem szokott számítani.
Ha a 18 éves Pedri nem vitte hátán a csapatot kapta a savat, Ha Fati 19 évesen egy nagyon komoly sérülésből felépülve 20-30 perc alatt nem lő gólt, vagy legalább ad assistot már sokan véglegesen keresztet vetnek rá, Gaviról nem is beszélek. Vagy, ha az első szezonos Baldé 18 évesen csak egy átlagos szintet hoz le, már Gayát kell hozni a helyére.
De Lewandowski is ha lehoz két gyengébb meccset sokan Aubát követelik a helyére, hiába lőtt 13 meccsen 14 gólt és adott 4 assistot.
Hozhatnánk ide akárkit, ha az első 5-6 meccsén nem lenne MOM közelében sokan zavarnák el.

Kessié is le van írva, pedig még egy teljes meccse sem volt, csak ilyen 10-20 percek. Össz-vissz van 250 perce amiból több mint 80 a Plzen ellen, ahol gólt is lőtt, de már ő is elcseszett igazolás. Bellerinnek is van kevesebb, mint másfél meccse, de "kell valaki a jobbosra"
Csak erre reagálok, mert Te kevésbé vagy elfogult, a többiekkel már kár vitatkozni ezekről. Főleg azért mert mint a napraforgó változtatják a véleményüket, had ne kelljen kikeresnem egyes kommenteket pl Garciáról, miket írtak róla ugyanezen emberek, akik most ezt tagadják. Na mindegy.

Írtam is, hogy a kukázás szó erős, én is az ára miatt tettem oda a zárójeles megjegyzést. Ettől függetlenül nem egy top pick volt a francia gyerek, pl itt szóba sem került soha, csak ilyen PL bohócokat mondogatunk mindig.

Fatira nem a teljesítménye miatt vetnek keresztet, hanem a sérülései miatt van egyfajta bizalmatlanság vele szemben, ez szerintem érthető.
Gaviról felesleges beszélni valóban.
Baldéról én nem olvastam rosszat, Gayat inkább Alba helyére mondták páran.

Auba esetében tartom amit nyáron írtam, arra amire nekünk kellene cserecsatár, tökéletes lett volna. Mit értek ezalatt? Pl azt, hogy ha itt lenne nem kellene Lewat végig játszatni minden meccsen. Hiába tökéletes a fizikum, néha nem lenne baj, ha pihenhetne.

Kessiét pont azok írják le, akik védik Gavit, Busquets, stb. Pont ezt mondtam, hogy nála meccshiány van, játszatni kellene, mert nem is tudjuk mit tud. Lásd én mit írtam, ráállnék a Gavi, PEdri, DeJong, Kessié vonalra, és próbálgatnék ebből a garnitúrából egy ütőképes kp-t összetenni valahogy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.19. 14:26:03

csababarca írta:
2022.10.19. 13:18:36
Deja vu, vagy hogy mondja a művelt orosz?:D

Tényleg Raphinhaval ugyanezek mentek, top szélső, top klubok fő kiszemeltje, stb.

Busquets pótlására ha ugyanazt a profilt akarjuk, akkor a citys Rodri jöhet szóba, ahhoz good luck, hogy elhozzuk.

Más nem jut eszembe, ilyen PL-ben pallérozódó bohócokat el kellene gyorsan felejteni.
Francia ligában szétnézni, real is kukázott (talán erős szó) onnan két top kalibert, akik eddig szépen beváltak. Talán nekünk is ott kellene kutakodni, vagy a portugáloknál pl.
Kukázott a Real 80+ millióért egy játékost, Camavinga teljesítménye eddig arra lenne jó, hogy itt keresztre feszítsék. Nyilván fiatal és még lehet belőle klasszis, de itt a többségnél ez sem szokott számítani.
Ha a 18 éves Pedri nem vitte hátán a csapatot kapta a savat, Ha Fati 19 évesen egy nagyon komoly sérülésből felépülve 20-30 perc alatt nem lő gólt, vagy legalább ad assistot már sokan véglegesen keresztet vetnek rá, Gaviról nem is beszélek. Vagy, ha az első szezonos Baldé 18 évesen csak egy átlagos szintet hoz le, már Gayát kell hozni a helyére.
De Lewandowski is ha lehoz két gyengébb meccset sokan Aubát követelik a helyére, hiába lőtt 13 meccsen 14 gólt és adott 4 assistot.
Hozhatnánk ide akárkit, ha az első 5-6 meccsén nem lenne MOM közelében sokan zavarnák el.

Kessié is le van írva, pedig még egy teljes meccse sem volt, csak ilyen 10-20 percek. Össz-vissz van 250 perce amiból több mint 80 a Plzen ellen, ahol gólt is lőtt, de már ő is elcseszett igazolás. Bellerinnek is van kevesebb, mint másfél meccse, de "kell valaki a jobbosra"

Nagyon el vannak itt sokan tájolva. Pedri is másfél évig egy SR 2.0 -nak volt címezve aztán látjuk mi lett. Vagy odaát Vinicius, aki az első két évében elbotlott a labdában meg kaput sem volt képes eltalálni, aztán tavaly megindult.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.19. 13:51:27

Ha valaki a mostani Busquetset szeretné pótolni, Frenkie de Jong például egy 390%-os pótlás lenne, feltéve hogy le tudjuk igazolni. Remélem télen rárepülünk az ügyre, bízom Laportáékban.
Ha valaki az 5/7/9 évvel ezelőttit szeretné pótolni, az vagy most nem nézi a nemzetközi topfutballt, vagy akkoriban nem nézte a Barcát. Ilyen pótlás ugyanis nem létezik.

Minek van egyáltalán nyitva ez a topik? :roll: Költői kérdés, ofkorsz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.19. 13:21:58

La Pulga írta:
2022.10.19. 12:29:25
bence0330 írta:
2022.10.19. 10:55:16
Neves és Tielemans top csapatok által keresett, magas értékű játékosok, saját (elég magas szintű) válogatottjaik stabil kezdői. 1-2 éve Tielemans pl. még BL-helyekért küzdő, kupát is nyerő csapat egeyértelmű húzóembere volt. Ott a csapat esett szét, kb a Wolves-nál is hasonló a szitu.

Amúgy meg nem mindegy? Beszürkül ebbe a katalán posványba mindenki úgyis, amíg nem fordulnak a dolgok.
Igaza van veb-nek, ugyanezek a top csapatok keresték Garciat meg Ferrant, a többit meg tudjuk :|
Nem hiszem, hogy Garciát olyan nagyon keresték volna, Torres sem rémlik (de ha mutatsz ilyenről szóló cikkeket, elfogadom), bár ő mieltőt idekerült, tényleg nagyon jó, és kifejezetten gólerős játékos volt mindenhol. Őt aztán pláne ne a mostani teljesítménye alapján ítéljük meg. Garciáról meg még itt sem állította senki, hogy jó, csak mi pozitívabbak azt, hogy legalább várjunk vele, mit tud, mert a Cityben nem is láthattuk kb játszani, és volt előtte 3 klasszis védő meg egy szintén magas szintű Aké, így ettől még simán lehetett volna egy elfogadható, akár korrekt védő. Hát nem lett, ez ki is derült, ráadásul nála nem is az van, hogy a lábában marad valami, mint a Cou-Torres-Raphinha vonalnak, hanem neki egyszerűen fizikailag brutál korlátai vannak.

VEB: erről beszéltem, Raphinha technikailag nagyon jó, és mind a válogatottban, mind a korábbi csapatában szélső poszthoz képest kifejezeten gólerős volt, távoli lövésekben meg kifejezetten krém. Ez nem vélemény kérdése, hanem natúr tény. Ide került, és a barátságos meccsek után elfelejtett pontosan lőni, és mostanra már a bátorsága is elment, pedig az még az első meccseken megvolt, és MVP, vagy MVP közeli szinteket hozott még akkor is. Ha úgyis beszürkül, akkor már hozzunk egy nagyon erős játékos fillérekért, mint valami überklasszist, mint Goretzka, Kimmich, Kanté, sok pénzért. Lásd DJ, aki nem rossz, de hát...
Csak halkan mondom, hogy Kessiét 1,5 évig top3 körül tartották a posztján, ez az értékén is meglátszik/látszott. Nálunk meg örül ha két egyeneset lép, bár mondjuk nem is a posztján játszik. Raphinhának legalább volt pár remek meccse, mire beszürkült, neki ennyi sem jutott. Lewy extraklasszis, és magához képest beszürkült. Had ne kezdjem sorolni a Coutinhokat, akik nagyon keresett játékosként pár meccs alatt elfelejtettek focizni (ő is elég jól kezdett amúgy itt). Ez a Barcelonai hangulat és miliő a szurkolóktól és a médiától, amit amúgy az ilyen hozzászólások is képviselnek. Mindenkitől azonnal top szintet követelünk, és ha nincs meg, nincs türelem, hanem minden sz@rnak elhordjuk. Sok embernek idő kell amúgy új klubban, néha akár egy év is. Ezért szokták sokszor lassan beépíteni őket, de mi mindjrát azt várjuk, hogy Ferrán, Cou, vagy Raphinha belőjön minket a BL-döntőbe, miután kinyitották a csolagjaikat Barcelonában
A fent említett Ferrán is kifejezetten jól kezdett, de nekünk az sem volt jó, mikor húzóemberként 12 pontot hozott a kanadain fél év alatt, mindenki szétostorozta, láttuk, mi lett a vége. Önmaga árnyékának a paródiája lett.

És ki lehet találni az ilyen Raphinháknál, hogy nem tudnak focizni (nézzétek már vissza az első pár meccsét akár itt is, tuti véletlenül kapott legmagasabb osztályzatot pl..), de azzal olyan Tucheleket hülyéztek le, akik 70 misikért akarták megszerezni, olyan Tucheleket, akit pl. Xavi helyére könyörögtök. Nyilván sem ő, sem a brazil válogatot szövetségi kapitánya, se Xavi nem látja, milyen jó egy játékos. Meg nyilván Coutinho, meg Griez is tök sz@r játékosok voltak, és mindenki rosszul látta, csak mi nem.
A B verzió meg hogy nálunk mennek ezek sorra tönkre, főleg a gólszerzők, mert annak van a legnagyobb tétje.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.19. 13:54:03-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.19. 13:18:36

Deja vu, vagy hogy mondja a művelt orosz?:D

Tényleg Raphinhaval ugyanezek mentek, top szélső, top klubok fő kiszemeltje, stb.

Busquets pótlására ha ugyanazt a profilt akarjuk, akkor a citys Rodri jöhet szóba, ahhoz good luck, hogy elhozzuk.

Más nem jut eszembe, ilyen PL-ben pallérozódó bohócokat el kellene gyorsan felejteni.
Francia ligában szétnézni, real is kukázott (talán erős szó) onnan két top kalibert, akik eddig szépen beváltak. Talán nekünk is ott kellene kutakodni, vagy a portugáloknál pl.

De nem is kellene ugyanolyan profil, kis átszervezéssel megoldható a pótlása, akár már most is, de ehhez kellenek golyók. Meg nem az a fajta hozzáállás, hogy egy meccsre padoztatjuk, döcög a játék, és azt a fals konklúziót vonjuk le belőle, hogy Busi nélkül nincs foci. Mert vele meg megfeneklik a csapat szinte kivétel nélkül.

Lesz feladat a nyáron, én elkezdeném Xavi helyében a Pedri-Gavi-FDJ-Kessie pakkot próbálgatni, hátha. Ha nem jön be, akkor lehet majd lépni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.19. 12:38:11

bence0330 írta:
2022.10.19. 10:55:16
Neves és Tielemans top csapatok által keresett, magas értékű játékosok, saját (elég magas szintű)
Jaj, ne kezd, raphinhanal ugyanezt csinaltad, aztan látjuk mit nyújt hétről-hétre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2022.10.19. 12:29:25

bence0330 írta:
2022.10.19. 10:55:16
Neves és Tielemans top csapatok által keresett, magas értékű játékosok, saját (elég magas szintű) válogatottjaik stabil kezdői. 1-2 éve Tielemans pl. még BL-helyekért küzdő, kupát is nyerő csapat egeyértelmű húzóembere volt. Ott a csapat esett szét, kb a Wolves-nál is hasonló a szitu.

Amúgy meg nem mindegy? Beszürkül ebbe a katalán posványba mindenki úgyis, amíg nem fordulnak a dolgok.
Igaza van veb-nek, ugyanezek a top csapatok keresték Garciat meg Ferrant, a többit meg tudjuk :|
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.19. 11:58:05

zola8787 írta:
2022.10.19. 11:25:01
Troym írta:
2022.10.06. 11:58:43
Coutinho-t már lezártuk.
Ha jól emlékszem mindkét fickó cca 120m-130m volt, de Griezmann fizetése magasabb volt.
Coutinho esetén azért 10m jött a Bayerntől a kölcsönért, a fizetését is állták 1 évig, az Aston Villa is adott még 20m-t és ő maga is csökkentette a fizetését az utolsó fél évre.
Coutinho is, Grizes is 2 - 2 szezont töltött itt, mondjuk a brazil 1,5 + 0,5 formában. Ha jól emlékszem az első fél szezonjában elég jól nyomta 18meccs, 8gól, 5 assziszt és még az utána lévő szezonban is BL-ben adott 3gól+ 3 gólpasszt. Grizes meg végig gyenge volt. Kb. 20 gólt lőtt 2 teljes szezon alatt csatárként, nálam ő jóval nagyobb mellényúlás, de nyilván szubjektív a véleményem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2022.10.19. 11:25:01

Troym írta:
2022.10.06. 11:58:43
Több helyen is megjelent, hogy Griezmann 20m körül végleg az Atleticohoz kerül a napokban, hetekben. Jó lenne végre lezárni minden idők legnagyobb buktáját.
Coutinho-t már lezártuk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.19. 11:11:42

visca el barca írta:
2022.10.19. 10:48:00
Megint ilyen noname, kiesőjelölt csapatokba beleszürkülő játékosokat akarunk hozni a legfontosabb pozícióba? a 4 név közül jorginho aki szint, de ő is 30 éves, a másik 3-at hagyjuk, az a szintjük ahol most vannak.
Én is inkább látnék ott egy Kimmichet, de ezek a játékosok is ha nem is szűk elitbe tartoznak, de semmiképp sem nyeretlen kétévesek. Mondjuk Kanté is ingyen igazolható lesz, de egy elég komoly sérülése van és már a 32 felé közelít.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.19. 10:55:16

Neves és Tielemans top csapatok által keresett, magas értékű játékosok, saját (elég magas szintű) válogatottjaik stabil kezdői. 1-2 éve Tielemans pl. még BL-helyekért küzdő, kupát is nyerő csapat egeyértelmű húzóembere volt. Ott a csapat esett szét, kb a Wolves-nál is hasonló a szitu.

Amúgy meg nem mindegy? Beszürkül ebbe a katalán posványba mindenki úgyis, amíg nem fordulnak a dolgok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.19. 10:48:00

Megint ilyen noname, kiesőjelölt csapatokba beleszürkülő játékosokat akarunk hozni a legfontosabb pozícióba? a 4 név közül jorginho aki szint, de ő is 30 éves, a másik 3-at hagyjuk, az a szintjük ahol most vannak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.19. 10:25:33

Chino írta:
2022.10.19. 09:50:26
...
Ami érdekes, hogy egyk sem klasszikus Busi-utód. Mind sokkal modernebb focit játszik, kivéve tán Zubimendit.
Tielemans nagyon jó játékos (és tuti, hogy idén bárhová elmenne, mint kb bármelyik Leicester focista, akinek van esze...), de szerintem nem tökéletesen az a poszt, sokkal inkább egy igazi klasszikus középső középpályás, bár szokott mélységi irányítót is játszani, jól lát, jó technikailag nagyon. Nem lehetetlen elnyomni sajna, és van néha 1-1 megmagyarázhatatlan koncentrációs kiesése. Neveshez hasonlóan, sőt tán még inkább hatalmas távoli lövő egyébként, Busi után mindkettő felüdülés lenne ilyen téren, és ezt a mi stílusunkban 6-os poszton is tudnák kamatoztarni. Annyi, hogy egyik sem a világ leggyorsabb játékosa.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.19. 09:50:26

Xavi már jó ideje szeretne valakit Busquets helyett, csak nyáron nem volt lehetőség, télen pedig szeretnének már valakit hozni.
Eddig két név forgott nagyon erősen. Az egyik Rúben Neves a másik Zubimendi a Sociból.
A spanyolról elhalkultak a hangok, plusz hosszabbított is, a prioritás még mindig Neves de az utóbbi időben Tielemansról is hallani a sajtóban, mint opció, akihez most felzárkózott Jorginho is.
A portugál szerintem tökéletes lenne és el is akarja hagyni a Wolvest. Ráadásul egy Davids-féle változat is megvalósulhat, hogy télen jön, viszont nyáron kötelező vásárlási lesz. Mendes állítólag segítene ezt összehozni. (főleg, hogy '24 ben lejár a szerződése az angoloknak is pénzzé kell tenni).
Tielemansnak és Jorginhonak nyáron jár le a szerződése és nem hosszabbítanak, ha a Leicester vagy a Chelsea még pénzt akar, akkor januárban láthat utoljára.

Neves szerintem nagyon patent lenne, a belgát annyira nem ismerem. Az olasz annyira nem nélkülözhetetlen a Chelsea-nél, főleg, ha Kanté is felépül, viszont nem egy hosszútávú megoldás.

Ha valaki tényleg jönne Busi helyére, akkor az első 4 csk padon lenne. Kíváncsi vagyok ki venné át a szalagot a meccsek többségén, MAtS vagy Araujo.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.06. 11:58:43

Több helyen is megjelent, hogy Griezmann 20m körül végleg az Atleticohoz kerül a napokban, hetekben. Jó lenne végre lezárni minden idők legnagyobb buktáját.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 17:27:46

Andris írta:
2022.10.05. 11:24:00

Van visszavásárlási opciónk, nem?
Amúgy azért ne ájuljunk el tőle, az nem egy mérvadó bajnokság, és akkor finoman fogalmaztunk.
Tartaléknak lehet hogy jó lenne, de az is lehet, hogy nem. Én amúgy csíptem, nem bánnám, ha visszahoznánk padra, ha vissza tudjuk 5-10 misiért max.
Szeretem ezt, amikor épp nem megy annyira a csapatnak, akkor az elengedett játékosok tudása, hogy megszépül. Nekem a srácról Bojan jut eszembe, csodálkoznék nagyon, ha valami nagycsapatban karriert futna be. Természetesen sok sikert neki!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 16:47:44

Andris írta:
2022.10.05. 11:24:00
ktm írta:
2022.10.05. 10:47:32
Jutgla-nak eleg jol megy a Brugge-ben, lehet megbanjuk meg, hogy eladtuk.
Van visszavásárlási opciónk, nem?
Amúgy azért ne ájuljunk el tőle, az nem egy mérvadó bajnokság, és akkor finoman fogalmaztunk.
Tartaléknak lehet hogy jó lenne, de az is lehet, hogy nem. Én amúgy csíptem, nem bánnám, ha visszahoznánk padra, ha vissza tudjuk 5-10 misiért max.
Szerintem nem a bajnokságra célzott a kollega, a Brugge vezeti 9 ponttal a csoportját a BL-ben, tegnap az ATM-et verve 2-0-ra, gól+gólpassz volt a teljesítménye a srácunknak. :) És egyébként is 2 gól 2 gólpasszal áll eddig 3 meccsen. Nem néztem, csak az összefoglalókat, de állítólag ő a csapat motorja folyamatosan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.05. 11:24:00

ktm írta:
2022.10.05. 10:47:32
Jutgla-nak eleg jol megy a Brugge-ben, lehet megbanjuk meg, hogy eladtuk.
Van visszavásárlási opciónk, nem?
Amúgy azért ne ájuljunk el tőle, az nem egy mérvadó bajnokság, és akkor finoman fogalmaztunk.
Tartaléknak lehet hogy jó lenne, de az is lehet, hogy nem. Én amúgy csíptem, nem bánnám, ha visszahoznánk padra, ha vissza tudjuk 5-10 misiért max.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.10.05. 10:47:32

Jutgla-nak eleg jol megy a Brugge-ben, lehet megbanjuk meg, hogy eladtuk.
Válasz küldése