Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.18. 20:21:19

Az Inter nem "pofozott minket", az inkább a csaló bíró volt. Bár itthon verni kellett volna őket, az igaz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.18. 16:08:27

Azt adom, hogy a Guardiola-korszakot el kell engedni. Az egy egyszeri és megismételhetetlen korszak volt, és Pep is tudta, hogy le kell zárni. Ma ő sem olyan focit játszik, teljesen más hadrenddel, mert más tipusú játékosok állnak a rendelkezésére. Mi vagyunk azok, akik még mindig azokat az illúziókat kergetjük, de ha nincsenek olyan játékosaink, nem szabad olyan focival próbálkozni, amihez nincsenek meg az embereink.

Szerintem jelenleg máshoz sem, ez a keret tökéletes volt arra, hogy megnyerje ezt a bajnokságot (a Madrid viszont nyáron be fogja gyújtani a rakétákat, már csak ezért sem ülhetünk rá a babérjeinkra), de a Bayern pofozott minket, az Internazionale pofozott minket, a Manchester United pofozott minket. Még azt sem tartom valószínűnek, hogy a következő bajnokságot ezzel a kerettel, jó esetben 70 góllal, egy korosodó Lewandowskival meg tudnánk így nyerni, nemzetközi szinten meg garantáltan kipofoznak minket. Tavaly nyáron is szép csendben potyogtak az igazolások, most is abban bízom, hogy a csend nem a tétlenség miatt van.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.06.18. 15:56:55

szerintem nem röhögnének ki ha a játékosok erősségeire építenénk a taktikát és nem a tikitakába akarnánk beerőltetni mindenkit.
Mert lássuk be, gavi nem xavi, pedri nem iniesta, dejong/akárki nem busquets. az a kp akkoriban azért működött úgy ahogy, mert mindhárom játékosunknak a futballhoz és a “barcadns-hez” megvolt a tudása. Az sem mellékes, hogy gebasz esetén előhúztunk egy thiagot meg egy fabregast a kispadról. Most ilyen nincs.
De én úgy érzem, hogy pedri szempontjából vízválasztó év következik. Neki kell a vállára vennie a kp-t immár busquets nélkül. Nem irigylem, de a képességei adottak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.18. 14:56:10

Ha nem jön senki, egy Bayern megint hazavág minket 0-5-ös összesítéssel. Ráfér erre a csapatra egy jókora erősítés. Több gólra van szükségünk. De Jong, Gavi, Kessié, Nico, egy ilyen duplapivotot bármilyen kombinációban kiröhögnek erősebb csapatok. Igazi vkp-ra alkalmas játékosunk igazából nincs is. Erre a posztra igazolni kell, ha ezt akarjuk játszani. Bármilyen hadrendben gondolkodik Xavi, igazolni kell. A jó öreg 4-3-3-hoz is kellene, úgy csak akkor érdemes játszani, ha a csatárok gólerősek, ilyenből meg csak egy van. Különben pazarlás a középpálya stabilitásának rovására.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.06.18. 14:33:43

sokat szidtam a brazilt és továbbra sem tartom szintnek, de hozzáteszem, én nem a mai futballistákon szocializálódtam, így megteszi.
ha választani kell egyértelműen a brazilt tartanám meg. dembelé jó-jó, viszont nem lehet rá számítani és nagyon inkonzisztens. nálam 30-45 perces csereemberek lennének, de a nem a tehetséges futballisták felé billen a mérleg, a brazil pedig a korlátjai ellenére kihajtja a belét minden alkalommal és nem sérült.
szerintem egy cserecsatár kell, egyébként senki, menjen a 4231. Dejong,gavi duplapivottal, cseréknek ott van kessié meg nico, előttük fati,pedri,raphinha,lewa, kispadon torre,dembele,abde plusz valaki lewa helyett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.18. 12:43:11

Troym írta:
2023.06.18. 11:40:41
Szerintem Dembele nem eladható, és nem kizárólag azért, mert maradni akar, de tavaly szabadon igazolható játékosként sem jelentkezett érte senki. Nekem ez az "értékelése" objektívabb a sok tucat másik csapat véleménye kb elmondja szakmailag mit gondolnak róla.
Nekem is ez a fő gondom. Tavaly tavasszal pedig nagyot ment, és akkor már amúgy 2 éve csak 1 rövidebb sérülése volt, és még így sem akarta senki ingyen sem. Még pletykák sem jelentek meg róla más csapattal kapcsolatban, ami azért durva, mert amúgy még a semmire is jelennek meg pletykák. Nem látom, hogy tudnánk eladni, főleg, hogy megint kiesett több hónapra. Talán a megváltozott körülmények a PSG-ben adnának rá esélyt, tavaly Mbappé, Neymar, Messi mellé felesleges lett volna.

Dembélé mentalitásával és munkamoráljával a PL sajna kb kizárt, max valami hirtelen fellendülő/fellendülni akaró NC, AV szemében lenne vonzó.

Dembélé a kvalitásaival (gamechanger, valamit mindig csinál) és a hátrányaival (sérülékenység, letámadás-védekezés) igazából nem lehet semmilyen klubban szerintem elsőszámú játékos a posztra, egy nagyon minőségi játékos mindig kellene mellé. Az meg keveseknek fér bele.

Én amúgy nem adnám el, hanem bal, és néha jobbszélsőként számolnék vele, ez csak arra ment, hogy ő szerintem sajna nemhogy kevésbé eladható, mint Raphinha, hanem kb egyáltalán nem.

Egy teljes szezon alatt meg kb kiderült, hogy a brazil és az őtámadóstatjai kb hajszálra megegyeznek minden területen, csak Raphinha védekezőstatjai elképesztőek mellette. És ez a sok 1-0-ás meccsen aranyat ért. Viszont nyilván ha kötelező lesz egyet eladni, akkor ő mehet egy 90-100 körüli ajánlattal. Csak ha Zubimendit vesszük meg belőle, és nem mondjuk egy Kimmichet, akkor a hajamat fogom tépni.

Amúgy Dembélé pont most nyilatkozott a Marca-nak, határozottan elutasította a PSG-s híreket, mondván, hogy jól halad a szerződéshosszabbítás. Az amúgy remélem, hogy egy kis csökkenéssel jár majd, vagy legalábbis olyan kiegészítőkkel, amik x meccs esetén lépnek életbe.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.18. 11:40:41

Szerintem Dembele nem eladható, és nem kizárólag azért, mert maradni akar, de tavaly szabadon igazolható játékosként sem jelentkezett érte senki. Nekem ez az "értékelése" objektívabb a sok tucat másik csapat véleménye kb elmondja szakmailag mit gondolnak róla.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.18. 09:51:31

Subinho írta:
2023.06.18. 08:25:07
Nem igazán értem ezt a Dembelé vs.Raphinha kérdést, miért kellene a brazilnak mennie és a franciának maradnia??
Igen,ez nekem sem tiszta,talán Bence írt erről hosszabban. Raphi talán eladhatóbb. Bencéhez hasonlóan én is úgy gondolom,hogy mindkettőjüknek van helye a csapatban,de ahhoz Dembit fixen a baloldalon játszattnám. Feltéve,hogy egészséges,és Fati nem javul fel.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.18. 08:25:07

Nem igazán értem ezt a Dembelé vs.Raphinha kérdést, miért kellene a brazilnak mennie és a franciának maradnia?? Dembelé gyors, jól cselez, csak.épp a szezon felében állandóan sérült. Egy ilyen emberre építeni, aki nagy valószínűséggel esik ki 2-3 hónapra, sztem felelőtlenség. A brazil ezzel szemben bírja, nem sérülékeny, visszajár védekezni, gólok és gólpasszok is jöttek, ami köv idényben akár több is lehet. Én inkább vennék egy olcsóbb autót, ami mindenhova elvisz, mint egy drága menő autót, ami állandóan szervizben van.... Lehet, hogy Dembelé szép dolgokat művel a pályán, de az a 15-20 meccs, amiben jól játszik, asszem felesleges pénzkidobás. Játszunk egy szezonban cirka 50 meccset.... Nálam nem lenne kérdés ki megy, ki marad.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.17. 23:39:10

Tavasszal már egyértelműen megindult lefelé, kilenc bajnoki góllal. Lehet, hogy ő maga sem tudja, mikor lőtt utoljára ennyit egy félév alatt. Amúgy nem vele van a baj, nálam ő szezon MVP-je. Csak egyedül van, és nagy mákunk volt, hogy nem sérült le.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.17. 23:27:45

gránit írta:
2023.06.17. 21:41:23
bence0330 írta:
2023.06.17. 21:11:15
többet is kereshetnének máshol, Raphinha biztos, az az elvileg nettó 6 körüli összeg azért bármelyik PL csapatban simán lenne meg neki, sőt.
Angliában ennek a töredékét kereste. De ne legyen igazam, jöjjön érte kövér ajánlattal egy palimadár, akire rá tudjuk sózni. Alig várom.

Jó lenne még pár olyan csatár, akik gólt is tudnak rúgni. Kevesebb gólt szereztünk ebben a bajnokágban, mint az előszeretettel szidott Valverde és Koeman éveiben, persze most a védelem sokkal ütőképesebb, fele annyi gólt kapunk most, mint akkor. Attól tartok, hogy Lewandowski elkezdett indulni lefelé, a saját mércéjéhez, első gólfelelőshöz képest.
Azért csak megkapta a Pichichit kb. ugyanannyi akciógóllal, mint Messi az utolsó két évében. Én erre nem mondanám, hogy elkezdett elindulni lefelé vagy hogy gyenge szezonja volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.17. 22:07:44

Ezért kellenének csatárok, hogy Lewandowski pihenhessen. Raphinhát meg nyugodtan vigye Tuchel, ha akarja. Csak húzzuk is le őket rendesen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.17. 22:01:06

gránit írta:
2023.06.17. 21:41:23
bence0330 írta:
2023.06.17. 21:11:15
többet is kereshetnének máshol, Raphinha biztos, az az elvileg nettó 6 körüli összeg azért bármelyik PL csapatban simán lenne meg neki, sőt.
Angliában ennek a töredékét kereste. De ne legyen igazam, jöjjön érte kövér ajánlattal egy palimadár, akire rá tudjuk sózni. Alig várom.

Jó lenne még pár olyan csatár, akik gólt is tudnak rúgni. Kevesebb gólt szereztünk ebben a bajnokágban, mint az előszeretettel szidott Valverde és Koeman éveiben, persze most a védelem sokkal ütőképesebb, fele annyi gólt kapunk most, mint akkor. Attól tartok, hogy Lewandowski elkezdett indulni lefelé, a saját mércéjéhez, első gólfelelőshöz képest.
A Leedsben? Nyilván. Mivel most ment topklubhoz, sztem ez tökre nem releváns. Tuchel nagy rajongója, tuti, hogy nem 6 misit keresett volna a CFC-nél. Vagy hogy nem kevesebbet.
Szerintem sem ő, sem Dembélé nem nagyon akar elmenni, csak nem a pénz miatt. Ha muszáj lesz valakit, nehéz szülés lesz mindkettő, kb új Frenkie saga.

Lewy szerintem még simán össze tud hozni 40 gólt egy szezonban jövőre is, csak pihentetni kéne néha. Van ő olyan jó, hogy ez a lejtő eleje. :)
Szerintem létezik olyan klub és bajnokság, ahol el tudna lenni fél évet 16 perc pihenővel komolyabb formazuhanás nélkül (főleg az olaszoknál), csak az nem a Barca, ahol ő pont ugyanannyira gőzerővel védekezik, és letámad, mind mindenki más, szerintem kétszer olyan megterhelő ez a rendszer ilyen korban 9-esként, min majdnem bárhol máshol.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.17. 21:41:23

bence0330 írta:
2023.06.17. 21:11:15
többet is kereshetnének máshol, Raphinha biztos, az az elvileg nettó 6 körüli összeg azért bármelyik PL csapatban simán lenne meg neki, sőt.
Angliában ennek a töredékét kereste. De ne legyen igazam, jöjjön érte kövér ajánlattal egy palimadár, akire rá tudjuk sózni. Alig várom.

Jó lenne még pár olyan csatár, akik gólt is tudnak rúgni. Kevesebb gólt szereztünk ebben a bajnokágban, mint az előszeretettel szidott Valverde és Koeman éveiben, persze most a védelem sokkal ütőképesebb, fele annyi gólt kapunk most, mint akkor. Attól tartok, hogy Lewandowski elkezdett indulni lefelé, a saját mércéjéhez, első gólfelelőshöz képest.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.17. 21:11:15

gránit írta:
2023.06.17. 20:53:52
Peter írta:
2023.06.17. 20:00:44
igazság szerint sem Dembi, sem Raphi miatt nem ejtenék egy árva véletlen kibuggyanó könnycseppet sem.
Én elzavarnám mind a kettőt, és gólerős csatárokat igazolnék. De maradni fognak, annyi lóvét keresnek Barcelonában. Ugyanemiatt az emlegetett négyes fogat sem akar majd menni sehova. Sőt, Alonsóval és Robertóval év elején hosszabbítottak.
Szerintem a pénz annyira rájuk pont nem igaz, többet is kereshetnének máshol, Raphinha biztos, az az elvileg nettó 6 körüli összeg azért bármelyik PL csapatban simán lenne meg neki, sőt. Dembélé tényleg elég sokat keres, viszont szerintem amíg a brazil látványosan Barca-fan, addig Dembélé szerintem másfajta módon hűséges. Nem a gránátvörös(újabban rózsaszín)-kék színhez, hanem nagyon jól érzi magát Xavival, általa megbecsülve, sőt, már-már ajnározva. Nekem ez a tippem a motivációjukra, egyikük sem a pénz miatt van itt, mert megkereshetnék máshol. Nem venném őket egy kalap alá a többi névvel, akik soha sehol nem kapnának sem ennyi pénzt, sem ennyi játéklehetőséget közepesnél erősebb klubban, mint itt nálunk.

Alonsoról amúgy azt hittem, hogy legalább egy közepes játékos (szinte soha nem néztem CFC meccset), de egyszerűen amikor valaki ennyire lassú, onnantól kezdve már a többi skillje teljesen lényegtelenné válik. KH-ként nagyon profi helyezkedéssel még csak-csak kompenzálhatna valaki, abban nem is akkora gáz, mint mondjuk Garcia, de messze nem is annyira jó, hogy legalább elégséges legyen. Nekem ő volt a legnagyobb csalódás talán, mert EG legalább 5. volt a sorban és sosem láttuk játszani, és akkor kiderülhetett volna, hogy megüt egy közepes szintet, de az is kiderülhetett, hogy hóttgyenge. MA meg top klubban focizott évek óta félig-meddig kezdőként... :( Úgy látszik, nem csak nálunk léteznek ilyen játékosok, akiről senki nem tudja megmondani, mit keres évek óta egy erős csapatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.17. 20:53:52

Peter írta:
2023.06.17. 20:00:44
igazság szerint sem Dembi, sem Raphi miatt nem ejtenék egy árva véletlen kibuggyanó könnycseppet sem.
Én elzavarnám mind a kettőt, és gólerős csatárokat igazolnék. De maradni fognak, annyi lóvét keresnek Barcelonában. Ugyanemiatt az emlegetett négyes fogat sem akar majd menni sehova. Sőt, Alonsóval és Robertóval év elején hosszabbítottak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.17. 20:00:44

Ha már számolgatni kell az eurocenteket is, én egészen biztosan olyan irányban gondolkodnék, hogy Eric-Ferran-Alonso-Robi kvartettől szabadulnék, de nagyon sürgősen még annak tudatában is, hogy igazság szerint sem Dembi, sem Raphi miatt nem ejtenék egy árva véletlen kibuggyanó könnycseppet sem.
De nyakamat teszem rá, hogy a kvartett még hosszabbítani is fog.... :mrgreen:
Magunkat ismerve simán esélyes, hogy összehozunk egy zseniális businesst és Dembi vagy Raphi helyett hozunk egy Ferran kettőt és zsír, hogy triplázunk vele majd.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.17. 18:21:09

Érdekes nagyon a főoldali Dembélé-Raphinha cikk. Két tökugyanolyan szintű jobbszélső minden stat szerint, a padra mindkettő egyértelműen luxus, max akkor nem lenne, ha a City lennénk. Dembélé plafonja magasabb, de a brazil stabilabb, és nem sérülékeny. A cikkből kimaradt szerintem az értékesíthetőség, ami magasan Raphinha felé billentené a távozás lehetőségét, csak szerintem ő kicsit túl nagy Barca-fan ahhoz, hogy neki ínyére legyen.

Egy elég egyértelmű megoldás lenne, hogy Dembélé csiki-csuki bal-jobbszélső, de az esetek mondjuk kétharmadában balos, néha nyilván rotálva Raphinhát jobbon, vagy épp forma alapján ha épp a brazil lent van, Fati/helyette valami új meg fent, akkor elsőszámú a jobbon. És akkor balszélsőt sem kéne hozni, ráadásul Dembélé statjai nálunk és az egész karrierjében jobbak a baloldalon, visszaesés biztosan nem lenne, és még ki is használhatnánk a legjobb tulajdonságát, a kétlábasságot, plusz így nem kéne annyira rettegni attól, hogy mi lesz, ha lesérül. Ha mondjuk a brazil távozik, és Dembélé lesérül pár hónapra, meg vagyunk lőve.

De ehhez ezt az oldalváltást egyértelműen meg kell lépni, nem csak ilyen 15 perces cserékre meccsek közben. Akármikor átrakta Xavi, gólveszélyesebb volt, szerintem nem kéne hozzá akkora nagy bátorság. Raphinha meg nyilván nem tud baloson játszani.

Raphinhát meg lehetne csiki-csukiban támadókp-n is használni néha, ha már a Leedsben is szerette ezt a posztot (még ha nem is ebben a formációban), de erre nem látok semmilyen esélyt
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.17. 18:17:51

fanbarca írta:
2023.06.17. 14:13:20
Közben a legtöbb helyen tényként kezelik, hogy Nicolas Jackson-t viszi a Chelsea. 35m-ért. Nem tudom, jöhetett volna ide is.
Az utóbbi hónapokban már nem szóltak róla pletykák, pont azóta, hogy belelendült. Nem tudom, így kit akarnak előre hozni, de ha a korosodó Lewandowski ott folytatja, ahol tavasszal abbahagyta, akkor nehéz szezonnak nézünk elébe, és már tavaly is nagyon spórolósan lőttük a gólokat (70 gól a ligában, 38 meccsen, a meccsenkénti 2 gól alatt, a nemeztközi porondon 6 meccsen mindössze 6 gól).

Én Wahit hoznám, 19 gólt lőtt az előző francia bajnokságban, 20 éves. A klubnál fel sem merül a neve, majd ha viszi a PSG, panaszkodunk majd, hogy bezzeg mi nem vagyunk olajos csapat és nem tudunk velük versenyezni, amikor őt is hozhattuk volna olcsón még akkor, amikor a többi top klub még azt sem tudta, hogy a világon van.

Arra kíváncsi lennék, kit szándékoznak csatárposztra igazolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.06.17. 18:21:26-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.17. 16:56:14

Andris írta:
2023.06.17. 09:56:07

Nem emlékszem, kinek, az is lehet h általánosságban, de múltkor már leírtam: a tudatos, megfontolt építkezés tök jó, de akkor nincsenek BL álmok, és a bajnokság se garantált. Egyazon szurkolótól szerintem büdös nagy összeférhetetlenséget, önellentmondást mutat az, ha idén a csapat eredményeit és/vagy játékát illetően jobb szintet várt volna el, közben pedig tudatos, jövőbe mutató csapatépítést vár el (ifistákkal, veterán és sztárigazolások helyett egy jövőbemutatóbb igazoláspolitikával). Örök igazság szerintem, hogy a jó munka a legritkább esetben gyors. Döntéstek el, hogy eltűrtök-e még az ideinél is rosszabb eredményeket, esetleg rosszabb vagy hullámzóbb játékot, vagy pedig nem akartok tisztán jövőbe mutató, tudatos, gazdaságos, megfontolt építkezést. A kettő együtt szerintem nagyjából kizárja egymást, egyet lehet választani. Illetve, nem lennénk persze törvényszerűen rosszabbak, de simán pakliban van akkor, ha ifistákkal töltjük fel a keretet, és Messi helyet ilyen 18 éves brazilokat meg Abdét hozzuk, Busi helyett meg Nicot és Torrét használjuk.
Bocs, de 3 kérdés.
1 Szerintem építkezni kellene, de kíváncsiságból kérdezem milyen eldöntendő kérdés kéne legyen bárki fejében? Ha valaki instant javulást szeretne, akkor az is opció? Hogy kell kérni?

2, azért ne állítsuk már be úgy, mintha a mostani csapat ne lenne Spanyolországban top2 közt. Magyarán a dobogó eléggé alapelvárás.
Még nemzetközi szinten sem gondolom irracionális álomnak egy nyolcaddöntős / negyeddöntős szereplést BLben, arra ez a keret is elég, mellette lehet építkezni.

3. A két irány közül melyiket támogatja 32 éves közepes tudású, sérülékeny középhátvéd érkezése, vagy egy teszem azt Amrabaté? (Remélem nem jön)
Mert szerintem velük nem javulnak a játék elemei és eredmények most sem, se nem építkezünk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.17. 15:19:28

Andris írta:
2023.06.17. 09:56:07

Egyazon szurkolótól szerintem büdös nagy összeférhetetlenséget, önellentmondást mutat az, ha idén a csapat eredményeit és/vagy játékát illetően jobb szintet várt volna el, közben pedig tudatos, jövőbe mutató csapatépítést vár el
A kettő együtt szerintem nagyjából kizárja egymást, egyet lehet választani.
Mondandód lényegi részével nagyjából azonos véleménnyel rendelkezem. Nincs is miről vitatkozni, de bővíteni az általad írottakat megpróbálom.... :wink:
Ugyanakkor - szerintem - egy igen fontos és meghatározó kérdés kapcsolódik nagyon szorosan a témához. Nem kiegészítő kérdés, hanem velejáró, azaz megkerülhetetlen, kihagyhatatlan kérdés.
A félreértések és bármilyen személyeskedés elkerülése végett határozottan állítom, hogy nem kritikával kívánok élni a lejjebb kifejtett kérdéssel, hanem teljesen általános érvényű a kérdésem. Tehát bármilyen klubra, válogatottra és bármilyen sportra ráhúzható, teljesen általános a kérdés:
Vajon mire való egy tehetséges, ügyes, ambiciózus és hozzáértő szakmai stáb?
Szerintem éppen ennek az általad "önellentmondásnak" titulált helyzet minél sikeresebb feloldásáért.

Tehát én nem választani szeretnék, hanem egészséges ütemben mindkettőt olyan szakmai stábbal, aki ezt képes azonos irányba terelni.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.17. 14:13:20

Közben a legtöbb helyen tényként kezelik, hogy Nicolas Jackson-t viszi a Chelsea. 35m-ért. Nem tudom, jöhetett volna ide is.
més que un club
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.17. 12:37:57

https://www.google.com/amp/s/en.as.com/ ... utType=amp
Ezèrt fontos a BL továbbjutás (minèl tovább), ezèrt van szüksèg a versenykèpes keretre. Ebben nincs benne a stadionbevètel ès a közvetítèsi jogdíjak bevètele.

A Ligában kb. 160 millió az össz bevètel ami pár milliós eltèrès a 3 nagy között, helyezèstől függetlenül a 4-ben. Ebből adtunk el èvi 25%-ot. Szóval egy átütemezett hitel vagy tulajdonrèsz eladás is jobb lett volna, de hát a Liga meg akar minket menteni a csődtől.

A kiesèsek miatt kell a haknitúra, ami szintèn Mind1 lenne 10-20 millió, de az FFP-nek, ligának nem.

A BL indulás elmaradása, hosszútávú èpítkezès esetèn könnyen juthatnánk az Arsenal, Milan sorsára, (most kerültek vissza a megszokott helyükre), ami jelen helyzetben vègleges is lehetne a tartozás miatt. Cèl, a minèl nagyobb bevètel elèrèse, amivel a 70%-os keretre fordíthatóság is növekszik.

Igazoljunk lehetőleg ingyen, olcsón, cserère, utolsó èves szerződèssel olcsóbban, mert az amortizációs költsègek egy teljes ember bèrèt foglalják 4-6 èvre. Xavi pedig megbecsülhetnè jobban is ezeket az embereket (Depay, Auba, Kessie, Torre, Bellerin) a jelenlegi gazdasági helyzetben egy 60 milliós igazolás is lutri, a költsègek viszont terhelik az FFP-t. Ehhez az is kellene, hogy lejjebb adjunk a Barca DNS-ből, Iniesta, Neymar, Busquets 2.0 játèkosok keresèből, amivel az utóbbi èvekben amúgy sem mentünk túl sokra, annál inkább a nem Barca DNS-ű játèkosokkal (Araujo, Christensen, Mascherano, Rakitic, Vidal, Paulinho, Alves, Yaya, Suarez)

Persze jó lenne a fölösleges igazolások hanyagolása, (Aleix, Firpo, Gomes stb.)jó lenne először a Masian szètnèzni a keret feltöltèsère, ami nem biztos, hogy időszerű, mert így is tele vagyunk fiatallal.

A Masianak pedig ideje lenne támadókat is kinevelni, persze ahhoz jó lenne ilyen tehetsèges játèkosokat, mint Barbera nem elpazarolni, persze ez edző függő is. Nekem a Masia kicsit olyan, mintha egy kaptafára "gyártanák" a közèppályásokat ès ennyi. Mondjuk bal hátvèd nevelèsből a legjobbak vagyunk (Alba, Grimaldo, Cucurella, Miranda, Balde), akik közül Alba visszatèrt, Balde még szerencse, hogy maradt. :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.17. 09:56:07

Én nagyon örülnék, ha csatárt, védőt és középpályást is hoznánk a keretbe a B-ből. Ahelyett, hogy igazolgatunk. Millió előnye volna. Anyagi, sportszakmai egyaránt.
Egy a hátránya, hogy ha be is válik, minden valószínűség szerint lassabb megoldás, mint egy igazolás. És hát tudjuk, hogy mennyire türelemes népség a Barca szurkoló.

Nem emlékszem, kinek, az is lehet h általánosságban, de múltkor már leírtam: a tudatos, megfontolt építkezés tök jó, de akkor nincsenek BL álmok, és a bajnokság se garantált. Egyazon szurkolótól szerintem büdös nagy összeférhetetlenséget, önellentmondást mutat az, ha idén a csapat eredményeit és/vagy játékát illetően jobb szintet várt volna el, közben pedig tudatos, jövőbe mutató csapatépítést vár el (ifistákkal, veterán és sztárigazolások helyett egy jövőbemutatóbb igazoláspolitikával). Örök igazság szerintem, hogy a jó munka a legritkább esetben gyors. Döntéstek el, hogy eltűrtök-e még az ideinél is rosszabb eredményeket, esetleg rosszabb vagy hullámzóbb játékot, vagy pedig nem akartok tisztán jövőbe mutató, tudatos, gazdaságos, megfontolt építkezést. A kettő együtt szerintem nagyjából kizárja egymást, egyet lehet választani. Illetve, nem lennénk persze törvényszerűen rosszabbak, de simán pakliban van akkor, ha ifistákkal töltjük fel a keretet, és Messi helyet ilyen 18 éves brazilokat meg Abdét hozzuk, Busi helyett meg Nicot és Torrét használjuk.

Ja, meg még van egy hátrány a sok ifista felhozatalánál, ami nem elhanyagolható szerintem, bár nem is elsődleges szempont: a B csapatot se szabad nagyon lekarcsúsítani, muszáj hogy ott legyenek a szintjuk tetején, végig versenyben. Nem jutnak fel a másodosztályba? nem gond, sőt szerintem egyáltalán nem is muszáj, de a harmadosztályban viszont muszáj végig az élmezőnyben lenni, egész szezonban harcolni a feljutásért, sőt playoffban részt venni is. Lélektanilag, és fejlődés szempontjából is meghatározó mindannyiuknak, hogy ugyanabban a bajnokságban és mezőnyben potnosan milyen szezont visznek végig.

A keretünk egyelőre csak romlott tavalyhoz képest, méghozzá szerintem jelentősen. Meglátjuk hogy megy tovább, azért bízom némi csodában.

Én ugye megbékéltem az idei teljesítményünkkel, a játékkal, az eredmények meg szerintem összességében még jobbak is voltak, mint amit el lehetett várni. Szóval én elég könnyen bírom azt mondani most, hogy:
Ha már nem jött Messi, akkor húzzuk össze a nadrágszíjat, és miközben meg lehet próbálni egy Kimmichet vagy Gündogant (magyarul olyanokat, akik tényleg arra érdemesek), alapvetően próbáljunk azzal főzni, ami van. Abde, Nico, Torre... akár tőlem Dest és Lenglet is visszajöhet a padra, tök fölösleges helyettük valami jó esélyel hasonló középszert vásárolni. Úgyse lesznek kezdők, se ők, se az aki esetleg jön.
Aztán fizetgessük a törlesztőket, legyen meg a kerete Xavinak 100%ban a felkészülési időszak kezdetére, hogy legyen valami esély egy lehetőségekhez mérten teljes értékű felkészülésre. A haknikat lemondani már nem lehet, de legalább újakat nem kell berakni, ha már úgyse költekezünk.
És főként: fogadjuk el, hogy már nem vagyunk a legnagyobb, legerősebb klubok között, és újra fel kell építeni magunkat. Ilyen igazolási lehetőségekkel, ilyen bőségű kerettel, és alapvetően az ifistákra támaszkodva el fog telni még pár év (ideális esetben), mire visszatérünk a top 6-8 csapatba.

A Depay dologról leírtam amit gondolok, csak ráerősítenék: engem nem érdekel, hogy házi gólkirály volt, az se, hogy rúgott 30 meccsen 13 gólt, mert jól emlékszem, hogy szépen kezdett, nagyon bíztató volt. Csak aztán arra is emlékszem, hogy elszürkült, belekényelmesedett, és ő is ugyanolyan rakás trágya volt baloson is, középen is, mint Ferran Torres vagy Fati. Csak közben még folyton sérült is volt. Nem véletlen került ki a kezdőből, hanem azért, mert rosszul játszott. Mégegyszer mondom: rosszul játszott. Nincs az a szám, az a statisztika, ami ezt semmissé tudja tenni. Kár, hogy Fati és FT se tudtak végül jobbat hozni, sőt, talán Depay távozása után még rosszabbat is amúgy. De ettől még Depay teljesítménye egy centivel se lesz jobb. Ezt is csak megismételném: az Atleticoban se véletlen van mellőzve. Ha valakinek csak erőnléti gondjai vannak, az 1-2 hónap alatt rendezhető. (kivéve a nagy, műtétek utáni rehabokat)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.17. 09:22:29

Nem is értem a vitát Depay kapcsán, amióta elment, nem volt támadónk aki normális teljesítményt tudott volna hozni a baloson. Lewy meg végigjátszotta az egész 2023-at, mert senkit nem lehetett berakni középre. Bőven elfért volna itt. És én most is előrébb raknám őt, mint Fati vagy FT.
bunga írta:
2023.06.16. 21:49:19
Bár Depay helyett inkább Guiuról lenne ennyi mondandója a fórrumnak. Ő van abban a korban, hogy ha bizamat kap, talán kiugorhat centerként. Úgy, hogy most még ingázhatna az Atletic és percekre az első csapat között.
Ha van róla bármi híred, ne tartsd magadban :D

Közben Alexandre Mattos, az Ath. Paranaense CEO-ja megérkezett Barcelonába, hogy véglegesítsék Vitor Roque szerződését (Sport)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése