Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.06. 10:24:08

Subinho írta: Lucho nem olyan, mint Tata, ha kell leszakítja a fejed és beleordít a testedbe. nem egy finomkodó ember volt a pályán sem, vele lenne kb. egy Simeonénk...
Mondjuk ha ez lenne a motivációt előmozdító edző ismérve, akkor jöhetne Urbán Flórián is. Nagyon sok minden mellett azért tart ott a magyar labdarúgás ahol, mert az utánpótlásban dolgozó edzők egy jelentős része körülbelül 40 évvel le van maradva, és még mindig azt gondolják, hogy a motiváció vaskalapos fegyelemmel meg ordibálással érhető el. Az unintelligens edző fegyelmez úgy, ahogy te írod, az intelligens máshogy teremti meg a tekintélyét. Apropó Simeone, biztos vagyok benne, hogy egyszer nem csinált olyat, amit te írsz motiválás címén.
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2014.05.06. 10:23:41

Luis Enrique mellett leginkább az szól, hogy ismeri a közeget, a játékstílust. Ugyanakkor véleményem szerint ez nem elég, szükség van egy bizonyos fokú megújulásra, a taktikai repertoár kiszélesítésére és a meglévő játékstílusunk finomítására, fejlesztésére. Ha visszatekintünk, akkor láthatjuk, hogy mind Rijkaard mind Guardiola tudott új szint vinni a játékban és ezek meghozták az eredményt.
Martino is próbált új elemeket, sajnos ezeket nem sikerült maradéktalanul végrehajtani a pályán, ennek több oka is lehet, véleményem szerint nem nyerte meg ehhez (az új játékelemekhez) a játékosok bizalmát, illetve nem sikerült végrehajtani néhány kulcs igazolást.
Olyan edző kell nekünk aki bele mer nyúlni a keretbe, fel tudja rázni, új motivációkat tud adni a játékosoknak, akik el kell higgyék, hogy az új edzővel újra a csúcsra érhetnek és aki megkérdőjelezhetetlen az öltözőben. Jelenleg nem érzem úgy, hogy erre a megfelelő ember Enrique, bár kedveltem mint játékost, edzőként egyelőre nem bizonyított, sőt... Drukkolok neki, hogy rám cáfoljon, de jobban örülnék ha a vezetőség nagyobb kockázatot* vállalva egy sikeresebb edzőt hozna.


*Hogy mért kockázatosabb egy külsős sikeres edző, azt korábban már shutterisland kifejtette, amivel egyet is értek.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.06. 09:57:33

Annak idején Rijkarddal alig ment ősszel, tavaszra meg összerakta a csapatot és szenzációs hajrával 2. hely lett és megkockáztatom, ha van még vagy 2-3 meccs, lehet, hogy bajnokok... Tata Martino kedves úriember, látható, hogy teljesen leült a szezon végére a csapat és nem tud velük mit kezdeni. Lehet rajta gondolkodni, ha hétvégén meg lett volna a 3 pont, akkor most 1 lenne a különbség és akár bajnokok is lehetünk... azonban sajnos azt látom jelenleg ebben a csapatban az van benne, hogy még így, hogy ott a lehetőség, így is csak max. a 3. hely lesz meg a végén.... :(
Lucho nem olyan, mint Tata, ha kell leszakítja a fejed és beleordít a testedbe. nem egy finomkodó ember volt a pályán sem, vele lenne kb. egy Simeonénk... Csak hozza a fiatalokat és az elképzelései/taktika is legyen meg hozzá!!! Nem lesz sztem baj!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.06. 09:46:53

shutterisland írta:a másik lehetőség az, hogy észreveszik, hogy a tili-toli mellett elhaladt a mai foci, és muszáj nekünk is szélesíteni a reportárt.
hoznak egy külsős, de tatánál erősebb kezű edzőt, és engedik dolgozni.
meg kell szervezni a védekezést, ki kell találni valamit a pontrúgásokra, meg kell tanulni kontrázni is és kell egy direktebb vonal is a játékunkba.
ebben az esetben azért picit mélyebben frissítik a keretet, hozunk pár új arcot a csapathoz.

előbbi a tutista, időhúzó megoldás, amivel még talán lehet 1-2 érdemi évünk, mire teljesen kiég ez a keret és teljesen erejét veszti a tiki-taka.
utóbbi a kockázatos, de hosszú távon kifizetődő megoldás, amivel lehet, hogy 1-2 évig, mire sikerül finomítani a taktikát és összeér a csapat, döcögni fog a szekér.
egyébként lehet ez lenne a jó megoldás, de szerintem ez egyáltalán nem járható út. nem láttátok az elmúlt években a barca szurkolókat? egy - két év haladék? ugyanmár. itt egyből eredmény kell, mert ha nem lesz, és döcögni fog a szekér, akkor akár év közbeni edzőcserét is eltudok képzelni a külső nyomás miatt. ha ennyire se fog menni, mint a most belefásult, de legalább csukott szemmel is tudott stílusunkkal, akkor nem csak az edző fejét akarják majd az emberek, hanem a vezetőségét is, akiknek már sok van a rovásukon. ezért inkább marad a biztos, és reménykedünk benne, hogy neymar lövése a kapufáról bepattan a királykupa döntőben majd, az első meccsen nem szerencsétlenkedjük el a helyzeteinket az atletico elleni negyeddöntőben, és az utolsó percben nem kapunk gólt a getafe ellen és akkor nekünk is esélyünk lesz a triplázásra.

mint a realnál. ancelottit sokan már elküldték volna, rossz a stílus, a csapat rossz irányba halad, majdnem kiestek a dortmund ellen, nagy csapatok ellen folyamatosan szívtak, aztán mégis ott lettek végül, hogy akár triplázhatnak is. most meg mindenki imádja. ilyen kicsiken múlnak ezek ezen a szinten már. mi meg nem akarunk kockáztatni egy olyan eredménytelen időszakot, mint ami nekik volt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.06. 09:46:33

Nos elég sanszos, hogy ez az LE. kérdés eldöntetett. Igazából akkor fogjuk szerintem csak látni, mennyire báb vagy nem báb, ha elkezdődik az átigazolási szezon. Annyira tartom intelligensnek, hogy tudja ki kellene neki, és gyanítom ő is sok nevet hoz magával. És látni fogjuk, hogy az igazolások mennyire fogják fedni a tényleges szükséget. ( Félek tőle semennyire...)
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.06. 09:46:00

Én csak annyit fűznék hozzá a témához, ha mindenkit Pephez fogtok hasonlítani a jövőben, nagyon szomorú életetek lesz.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.06. 09:43:27

Luis Enrique szerintem jó választás lehet. El is kezdhetné a munkát vasárnap. Milyen fura az élet, hogy gyakorlatilag a jövő év edzője lesz a Barcelonánál, de ő tudna a legtöbbet tenni azért hogy bajnokok legyünk.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.06. 09:41:47

Nem értem miért fikázza itt sok mindenki LE-t??? Gondolom ezek ugyanezt tették anno egy bizonyos Guardiola-val is... =D> Én bízom benne és örülök ha Ő jön! Ki jöhetne, ha ő nem??? Klopp, Valverde? Ugyan már... Nem tudom mit láttok bennük, egyszerűen nem ide való, ez nem egy összerakott Real/Chelsea, itt saját nevelésű játékosok vannak, aki ezt a játékot játszák/tudják tizenX éve... Akkor??? Majd jön egy Klopp és mi lesz? Valószínű "kloppan"... LE-n kívűl egyetlen ember van, aki talán zökkenőmentesen átvehetné a csapatot: Frank De Boer. Az Ajax játékát érdemes megnézni... Szóval LE, vagy FDB, esetleg a brazilok miatt talán Scolari... de sztem más szóba sem jöhet. Ja! És jelenleg ki is a Top5 edző??? Mourinho? :D Ancelotti? Guardiola? Klopp? Heynkess? [-X
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.06. 09:35:22

mess2009 írta: valószínű sok más jelző nem "ingerelne" kérdésre , de éppen - ésszerű?? mondanál esetleg néhány ész érvet?
segítek:
talán az lenne, hogy egy európai top 5-ös(szerényen) csapathoz egy nyilvánvaló edzőbukta után egy alig ismert, alig gyakorlott, legalább egy nemzetközi szintű bukást begyüjtött, jelenleg is max.gyakorlónak mondható embert hoznak?
a téged idéző " Suttherisland" véleményével is max. egyetértve érdekelnének az érveid.
:arrow:
Bob_Marley írta: 2014.04.24. 16:45:36
Bob_Marley írta:
visca el barca írta:rég volt itt edzők terén ilyen összhang, ha jol látom senki nem akarja LE-t :D
Én is olvasom a dolgokat, maradjunk annyiban kevesen vagyunk, akik elnéznék LE-t, de nem is értem miért van "ellenszenv" iránta.
Aduász a Roma lapot kijátszani, ezt aláírom. Viszont, LE játékosként is egy vehemens kisördög volt, sokszor előkerülő motivációval nem lenne gond. Nagyon fontos, hogy ismeri a közeget, jobban kordában tudná tartani az indulatokat stb. Tata-t egyből kikezdték, pedig nem egy rossz szakember, LE felé több lenne a bizalom, ebben biztos vagyok, katalán öntudatba beletartozik, hogy idegenek felé nagyon zárkózottak. LE felé lenne türelem, s az most az egyik legfontosabb, ha építkezni akarunk. Jobban felnéznek a játékosok is egy olyanra, aki sokat tett a klubbért. És szakmailag LE nem rossz edző, PEP2 se mondanék, mert nem B csapattól jön. Ezzel az erővel Pep, Cruyff 2, vagy Rexach 2....
Én Valverde és Bielsa akikre azt mondom még oké, tavaly végig erről vitáztunk ki kéne edzőnek, olyan aki ismeri a közeget vagy olyan aki nem. Jött Tata aki nem ismeri, azonnal küldené is el mindenki, teszem azt jön Klopp ugyanez lenne a fáma. Játékosok biztos felnéznének a tolmácsra, mert gondolom spanyolul nem tud (katalánok elég nacionalisták tudat alatt is egyből a hibákat keresnék, főleg egy "idegennel" szemben) ezek az apróságnak tűnő dolgok baromi fontosak ám. Nézzétek meg Mourinhot, akire nem lehet mondani, hogy nincs motivációs képessége, vagy rossz szakember, mégse bírt a madridi nyomással, ott kezdték ki ahol tudták, s még azt se lehet mondani, hogy mert nem volt eredmény, nyelv minden adott volt. Nálunk még puskaporosabb a helyzet, nyilván ha megy a csapatnak az edző jó, ha nem megy akkor hülye. Viszont a szurkolók még magasabbra teszik az elvárásokat (utóbbi évek miatt), ráadásul a saját nevelésű játékosok is faktor, keményebb a helyzet. Mikor itt MO van olyan, aki azt írja egy bajnoki cím nem elvárás a csapattól hanem az úgy van. Hasonlók kint is megvannak biztos, csak ott még keményebbek is lehetnek ezek a hangok, testközelből.

Én csak is olyat tudok elképzelni, aki legalább tisztában van a spanyol helyezettel, Valverde-LE jó gondolat. Bielsa val. megy Marseillebe (jippiájé :D). Meglátjuk, én a bizalmat LE-nerk megadnám mert pro kontra vannak érvek mellette, ahogy Kloppal, mással szemben is, de számomra fontos lenne, olyan jöjjön aki az egész miliőt, játékosokat, sajtót, szurkolókat elnökséget, kontroll alá tudja venni.
Én támogatnám Luchot, pályán is mindig egy örökmozgó lelkes ember volt, motiváció meglenne, taktikailag szerintem rendben van. Az hogy Puyi-t berakni másodedzőnek meg pluszban remek elképzelés. Én tavaly is írtam LE-t ide, mint Martinot, aki nem ismeri a közeget, ő jött adnék neki 1 évet még, de érezhető megtörte a nyomás, pont ezért kéne egy olyan, aki tudja kezelni a szurkolókat, sajtót. Egy Luis Enruguenek mindig lesz szava a klubbon belül.
A tiki-takázástól már a könyököm is fáj. Ezt valaki kitalálta, hogy a gyors rövidpasszos játékot elnevezte így. Kevés a labdaszerzés, csapatvédekezés romlott le, kevés labdát sikerül szerezni a támadó harmadban.

Amúgy egyáltalán nem értem miért hiszi bárki is, hogy LE báb lenne. Pont egy olyan ember, akinek elég nagy szava van a klubbon belül egyáltalán nem gondolom, hogy másodhegedűs lenne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.06. 08:53:48

Úgyan úgy, ahogy Guardiola megfelelt, miért ne jöhetne be LE-is? Tudom, hogy száz évben egyszer fordulhat ilyen elő, de mivan, ha nem? Majd meglátjuk, nem?
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.06. 08:34:06

Bob_Marley írta:LE az egyik legésszerűbb döntés lenne, én nagyon örülnék ha ő jönne edzőnek ha megy Matritno.
valószínű sok más jelző nem "ingerelne" kérdésre , de éppen - ésszerű?? mondanál esetleg néhány ész érvet?
segítek:
talán az lenne, hogy egy európai top 5-ös(szerényen) csapathoz egy nyilvánvaló edzőbukta után egy alig ismert, alig gyakorlott, legalább egy nemzetközi szintű bukást begyüjtött, jelenleg is max.gyakorlónak mondható embert hoznak?
a téged idéző " Suttherisland" véleményével is max. egyetértve érdekelnének az érveid.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.06. 06:38:17

Előre ne itélkezzünk. Pepnek még ennyi tapasztaata sem volt, mégis jó huzás lett. Persze minden eset más-majd meglátjuk. Csakk hozzák az uj játékososkat.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.06. 03:20:18

Bob_Marley írta:LE az egyik legésszerűbb döntés lenne, én nagyon örülnék ha ő jönne edzőnek ha megy Matritno.
az én szememben két lehetőség van.

hozunk egy házinyulat, egy bábot, akivel nem változik gyakorlatilag semmi taktikailag.
ragaszkodunk az aranykorszakhoz továbbra is, erőltetjük tovább, bízva abban, hogy ha újra motivált lesz a csapat az új edző által, akkor még mindig lehetnek sikereink.
1-2 új igazolás, elhisszük, hogy ez a keret még mindig elég jó.

a másik lehetőség az, hogy észreveszik, hogy a tili-toli mellett elhaladt a mai foci, és muszáj nekünk is szélesíteni a reportárt.
hoznak egy külsős, de tatánál erősebb kezű edzőt, és engedik dolgozni.
meg kell szervezni a védekezést, ki kell találni valamit a pontrúgásokra, meg kell tanulni kontrázni is és kell egy direktebb vonal is a játékunkba.
ebben az esetben azért picit mélyebben frissítik a keretet, hozunk pár új arcot a csapathoz.

előbbi a tutista, időhúzó megoldás, amivel még talán lehet 1-2 érdemi évünk, mire teljesen kiég ez a keret és teljesen erejét veszti a tiki-taka.
utóbbi a kockázatos, de hosszú távon kifizetődő megoldás, amivel lehet, hogy 1-2 évig, mire sikerül finomítani a taktikát és összeér a csapat, döcögni fog a szekér.
viszont azt követően nagy eséllyel újra a világ egyik legjobb csapata leszünk, mert nem leszünk egysíkúak, mert frissebb, motiváltabb keretünk lesz...úgy, hogy a korábbi sikerek alapjául szolgáló játékstílus és keret nem vész el, csak átalakul, upgradelve lesz.

nálam a kettes számú lenne a jobb döntés.
régóta ez a leggyengébb szezonunk, szerintem most jött el az ideje, hogy gatyába legyen rázva a társaság, és felfogják végre barcelonában is, hogy ez ÍGY nem mehet tovább, ha újra a legszűkebb világelitben akarjuk tudni a csapatot.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.06. 03:17:12

én nagyon bírtam luis enriquet, de nem vagyok biztos benne, hogy előrébb lennénk vele. egy év után váltunk edzőt, nem hagyjuk dolgozni a mostanit, csak mert nem nyert egyből. ha tényleg valaki olyan kalibert hoznánk, akiért megéri váltani, akkor oké. de luis enrique csak jó volt a másodosztályban, volt egy rossz olasz első osztályos éve, és egy gyenge csapattal elérte a középmezőnyt a spanyol osztályban. ilyen mutatókkal hoznánk el, magyarul semmi, de semmi nem indokolja, hogy tatát lecseréljük rá.

kivéve az, hogy valószínűleg már nyáron őt akartuk, csak féltek még a tapasztalatlanságától, szóval előre le volt beszélve ez az egész egy év tanulóév dolog szóban. ha meg tényleg ennyire akarják, akkor nagyon meggyőzhette őket, szóval hajrá neki. ha viszont ez nem így van, akkor inkább hagyjuk, semmivel nem vagyunk előrébb vele.

(ezt a nem felfutó jobbhátvédet viszont ugyanolyan gyorsan felejtsük el, mint a középcsatárt.)
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.06. 02:13:42

BarcafanTomee írta: Yaya lenne a mi emberünk ismét, csak hát ő a kezdőbe való a képességei alapján, szóval ugyanott lennénk vele mint mikor elment. Pedig azóta is visszasírom, hogy elment. Max akkor férne be egy ilyen kaliber a kezdőbe, ha átváltunk 2 csatáros játékra (Messi-Neymar) mögöttük meg Ini-Cesc- Busi és teszem azt Yaya. Én elfogadnám :P de mire belegondolok beleér a bilibe a kezem :D

Ezen én is sokat gondolkodtam. Szerintem nagyon ütne. Egy ilyenbe benne lennék:

Yaya----Busi
Cesc--------Iniesta
Messi--Neymar

Csak hát ebből nem lesz semmi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.06. 00:11:14

LE az egyik legésszerűbb döntés lenne, én nagyon örülnék ha ő jönne edzőnek ha megy Matritno.
Kép
Kép
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.05.05. 22:45:21

Capon írta:
Chino írta: Ott van Song. Ő ilyen, de egyrészt nem sokat játszatják, másrészt amikor pályán sem villog, hiába "robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos". Itt inkább a mozgékonyság, labdabiztosság, játékintelligencia a mérvadó. Ezt lehet a fizikai adottságokkal kompenzálni (bár előbbi inkább csak Iniben van meg), és ezzel nincs is gond, csak sokkal direktebben kellene játszani.
Éreztem én, hogy valaki kimaradt a szórásból, Song (nálam) ELADVA! :)
Kp-ra pedig nem védekező játékosra gondoltam, hanem egy sokat mozgó emberkére aki kiegészíti Busi, Ini, Xavi, Fabregas látható hiányosságait. Esetleg egy viszonylag magas, netalán tán még jobb fizikumú játékosra. Konkrét név nincs a fejembe, lehet még meg se született ez a játékos...
Yaya lenne a mi emberünk ismét, csak hát ő a kezdőbe való a képességei alapján, szóval ugyanott lennénk vele mint mikor elment. Pedig azóta is visszasírom, hogy elment. Max akkor férne be egy ilyen kaliber a kezdőbe, ha átváltunk 2 csatáros játékra (Messi-Neymar) mögöttük meg Ini-Cesc- Busi és teszem azt Yaya. Én elfogadnám :P de mire belegondolok beleér a bilibe a kezem :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.05. 22:44:43

felesleges bojanhoz, cuencához vagy tellohoz hasonlítgatni deulot.
3-4 évvel fiatalabb náluk, tehát utóbbiak már kész futballisták, ő pedig még fejlődni fog.

remélem megkapja a lehetőséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2014.05.05. 22:47:12-kor.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 22:33:26

Chino írta: Ott van Song. Ő ilyen, de egyrészt nem sokat játszatják, másrészt amikor pályán sem villog, hiába "robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos". Itt inkább a mozgékonyság, labdabiztosság, játékintelligencia a mérvadó. Ezt lehet a fizikai adottságokkal kompenzálni (bár előbbi inkább csak Iniben van meg), és ezzel nincs is gond, csak sokkal direktebben kellene játszani.
Éreztem én, hogy valaki kimaradt a szórásból, Song (nálam) ELADVA! :)
Kp-ra pedig nem védekező játékosra gondoltam, hanem egy sokat mozgó emberkére aki kiegészíti Busi, Ini, Xavi, Fabregas látható hiányosságait. Esetleg egy viszonylag magas, netalán tán még jobb fizikumú játékosra. Konkrét név nincs a fejembe, lehet még meg se született ez a játékos...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.05.05. 22:46:40-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.05. 22:20:07

Capon írta:El tudnék képzelne egy új támadót is (persze messze nem ez a legfontosabb) aki nem Deulofeu! Sajnálom de nálam ő a Bojan, Cuenca, Tello szinten mozog. Egyikben sem láttam soha semmit ahogy benne sem. Viszont arca az már megvan a profi futballhoz. Úgy jön megy a pályán mintha VB-t nyertek volna az ő góljával, rettenetesen unszimpatikus, nem örülnék ha az öltöző légkörét mérgezné a kiskirály.
Huhh, azért Deulofeut képességekben nem lehet összehasonlítani Telloval, Cuencával és Bojannal.. Nem akarok Shutter lenni, de egészen más szintet képvisel Deulofeu, mint a három másik játékos, ez vitán felül áll. Persze a viselkedése nem a legjobb, ezt kár lenne tagadni, bár ezen is sokat "javított" az angliai kiruccanás és Roberto Martinez személye.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.05. 22:12:55

Capon írta:Akkor szinte már kész tényként kezelhetjük Ter Stegen érkezését... remélem beválik és hamar beleszokik az itteni viszonyokba.
Én Bonano és társai alatt beleőszültem a kapusposztba, VV korai éveibe (ami jó sokáig tartott) meg a hajam kitéptem... :) Szóval jó lenne ha a változatosság kedviért a német jól is kezdene és nem kéne miatta új frizura után néznem megint.
Gondolom a cserekapus ügye is megoldódik előbb utóbb, kíváncsi vagyok Reina lesz-e az vagy sem. Cserének el tudnám viselni, és az öltözői hangulatnak is jót tenne.
Detto. Az ilyen Dutruelektől, Bonanoktól már a szívbaj környékezett. Baia óta nem volt egy normális kapusa a Barca-nak, talán Hesp-re lehet még mondani hogy szódával elmegy, de ő sem igazi szint. Reina jó döntés lenne, de szigorúan második számúnak. Segíthetne Ter Stegennek is beilleszkedni, a múltja miatt pedig lehet hogy bevállalná a csere szerepét.
Capon írta:A tölteléktől most már sok év után tényleg illene megszabadulni. A dos Santos, Tello, Cuenca, Affelai, S.Roberto ötös alap, velük csak annyira ülnék le tárgyalni, hogy hova akarnak igazolni...
Fabregast nem kedvelem, mégse adnám el mindenáron, bár ha a MU vagy ki tényleg 50-60 körül fizetne érte, akkor nem gondolkoznék, másodpercig nem sajnálnám.
Alves nálam a körülmények áldozata, már többször leírtam miért, eladnám.
Mas-t nem adnám el mindenáron, de KI KELL rakni a védelem közepéből, tarthatatlan már ami ott folyik. Ha kp-n nem számítanak rá, akkor neki is mennie kell.
Valamint elől a Pedro-Alexis kettősből az egyiket ugyancsak kitenném a csapatból. Mert ugye nekik nem a góllövés az erősségük, ők mezőnyben jók... de már annyira jók vagyunk mezőnyben nekik is köszönhetően, hogy csak na =D> Az ellenfél 16osa körül meg 90 percig járatjuk a labdát kőrbe kőrbe, mert egyik sem tud sem betörni, sem lerázni a védőjét, se saját magának helyzetet kialakítani, se semmit. 1 ilyen játékos bőven elég meccseljék le..
A ballasztot én sem érzem indokoltnak megtartani. Bojannak is mindjárt lejár a szerződése, visszahozni nem akarjuk, de inkább nézzük, hogy kölcsönben játszik és jövőre ingyen mehet, mint hogy megpróbálnánk valami kis pénzt csinálni belőle amíg lehet.
Fabregast mindenképpen meg kell tartani. Ez az 55 millió meg szerintem hatalmas kacsa. Lehozta a Mirror vagy valamelyik másik "hiteles" lap, de ennyi. Másrészt nem tudom mennyire lenne neki vonzó, hogy még az EL-ben sem indulhat, itt pedig minden esély megvan hogy kezdőként játsszon egy minden sorozatban esélyesnek számító csapatban, ami ráadásul nevelőklubja. Folyamatosan látszott, hogy amikor beállt sokkal aktívabb lett az egész játékunk, dinamikát hozott. Ezért kell jövőre neki adni a karmesteri pálcát. És ha akkor nem teljesít tényleg nem ide való, de nem erre mutatnak a jelek.
Masch helyére negyedik számú védőnek szerintem jobbat nem találnánk, nem tartom indokoltnak az eladását, főleg ha Song is lépni akar.
Azt nem mondanám, hogy Alexisnek meg Pedronak nem erőssége a góllövés, mert eddig is összehoztak vagy 35 gólt, továbbá ha újra egy védekezésben hasonlóan jeles hátvédünk lesz, muszáj hogy valaki megpróbálja lassítani az ellenfelet azon az oldalon. Neymar sem jeleskedik a védekezésben, Messit meg hagyjuk. Ha jön valaki a helyére hasonló feladatokat be kell vállalnia. Ott szerintem nem kell variálni, de ha muszáj, jól át kellene gondolni, hogy ki legyen a kiszemelt.
Capon írta: Kp-n igen is szükség lehet valami újításra, oda is érkezhetne valaki, mert fizikálisan messze a mi középpályánk a leggyengébb a top csapatok közül. Ini, Xavi, Busi, Fabregas egyik sem egy robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos, nagyon egy kaptafára készültek, kéne valami variációs lehetőség.
Ott van Song. Ő ilyen, de egyrészt nem sokat játszatják, másrészt amikor pályán sem villog, hiába "robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos". Itt inkább a mozgékonyság, labdabiztosság, játékintelligencia a mérvadó. Ezt lehet a fizikai adottságokkal kompenzálni (bár előbbi inkább csak Iniben van meg), és ezzel nincs is gond, csak sokkal direktebben kellene játszani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.05. 22:12:38

Klopp és Pep után a legjobb/legésszerűbb választás L.E. Én azért megnéztem volna Tatát még egy évet egy használható kerettel mert szerintem főleg nem rajta ment el a szezon.
(Elég nehéz kapusok meg védők nélkül döntő meccseket lehozni... ](*,) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leon 2014.05.05. 22:13:01-kor.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.05. 22:06:26

Remélhetőleg az lesz. Annak kell lennie, ha idehozzák, támogatniuk kell, mert anélkül eleve kudarcra van itélve a dolog.
Bizakodjunk :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.05.05. 22:01:28

Rivaldo11 írta:Nem írnám le előre Luchot-ha esetleg rá esne a választás. Hogy miért? Az az érzésem, hogy a Barca öltözőjébe a jövő húzóembereihez-Piqué, Busi, Ini, Cesc, Messi-és ide veszem Neymart is-elsősorban egy erős egyéniség kell. Erre a szerepre pedig kiválóan alkalmas lehet Lucho. Persze a taktika és a repertoár is fontos, ezt az oldalát nem ismerhetjük eddig, de miért ne lehetne sikeres? Nem gondolnám, hogy amolyan bratyizós típus lenne, aki nem követeli meg a teljes odaadást minden edzésen illetve akinek a fejére nőhetnek, és azt sem hiszem, hogy ne tudná maga mellé állítani a csapatot. Az pedig egy ilyen kvalitású keret esetén már minimum félsiker.
Egyedül Kloppot tudnám elképzelni, mint jobb választást, de ő elérhetetlen jelenleg.
ezzel én is így vagyok, bár nem tudom, h a jelenlegi vezérkar mennyire lesz tökös, h enrique mögé álljon a kényes kérdésekben...
pont emiatt gondolnám, h pl klopp kb kettő percet maradna azután, h először rászóltak azért, mert az esetleg a magát vonszolgató messit kihagyta a köv. kezdőből.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 21:39:04

Háát én el tudnám képzelni Reinát, mert (ördögien érvelek) augusztusban lesz 32 :) így már nem is olyan fiatal :)
Hogy mennyire lehet valós az ő szerződtetése az valóban kétséges, de elképzelni el tudnám.

Töltelék ahogy mondod mindig is lesz, kell is, de EZ a töltelék lejárt, megpimpósodott és újat kéne helyezze hozni, mert már büdös is kezd lenni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése