Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 21:39:04

Háát én el tudnám képzelni Reinát, mert (ördögien érvelek) augusztusban lesz 32 :) így már nem is olyan fiatal :)
Hogy mennyire lehet valós az ő szerződtetése az valóban kétséges, de elképzelni el tudnám.

Töltelék ahogy mondod mindig is lesz, kell is, de EZ a töltelék lejárt, megpimpósodott és újat kéne helyezze hozni, mert már büdös is kezd lenni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.05. 21:29:06

Capon írta:Gondolom a cserekapus ügye is megoldódik előbb utóbb, kíváncsi vagyok Reina lesz-e az vagy sem. Cserének el tudnám viselni, és az öltözői hangulatnak is jót tenne.

A tölteléktől most már sok év után tényleg illene megszabadulni. A dos Santos, Tello, Cuenca, Affelai, S.Roberto ötös alap, velük csak annyira ülnék le tárgyalni, hogy hova akarnak igazolni...


El tudnék képzelne egy új támadót is (persze messze nem ez a legfontosabb) aki nem Deulofeu! Sajnálom de nálam ő a Bojan, Cuenca, Tello szinten mozog. Egyikben sem láttam soha semmit ahogy benne sem. Viszont arca az már megvan a profi futballhoz. Úgy jön megy a pályán mintha VB-t nyertek volna az ő góljával, rettenetesen unszimpatikus, nem örülnék ha az öltöző légkörét mérgezné a kiskirály.
reina 31 éves, van még benne top szinten 4-5 év, gondolod jön majd hozzánk hogy játsszon évi 3 kupameccset? nem hülye ő sem

töltelékek mindig lesznek, nem lehet egy 25ös keretet 25 topjátékossal feltölteni

ezt viszont adom, ritka egy unszimpatikus a tag... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 20:41:53

Akkor szinte már kész tényként kezelhetjük Ter Stegen érkezését... remélem beválik és hamar beleszokik az itteni viszonyokba.
Én Bonano és társai alatt beleőszültem a kapusposztba, VV korai éveibe (ami jó sokáig tartott) meg a hajam kitéptem... :) Szóval jó lenne ha a változatosság kedviért a német jól is kezdene és nem kéne miatta új frizura után néznem megint.
Gondolom a cserekapus ügye is megoldódik előbb utóbb, kíváncsi vagyok Reina lesz-e az vagy sem. Cserének el tudnám viselni, és az öltözői hangulatnak is jót tenne.

A tölteléktől most már sok év után tényleg illene megszabadulni. A dos Santos, Tello, Cuenca, Affelai, S.Roberto ötös alap, velük csak annyira ülnék le tárgyalni, hogy hova akarnak igazolni...
Fabregast nem kedvelem, mégse adnám el mindenáron, bár ha a MU vagy ki tényleg 50-60 körül fizetne érte, akkor nem gondolkoznék, másodpercig nem sajnálnám.
Alves nálam a körülmények áldozata, már többször leírtam miért, eladnám.
Mas-t nem adnám el mindenáron, de KI KELL rakni a védelem közepéből, tarthatatlan már ami ott folyik. Ha kp-n nem számítanak rá, akkor neki is mennie kell.
Valamint elől a Pedro-Alexis kettősből az egyiket ugyancsak kitenném a csapatból. Mert ugye nekik nem a góllövés az erősségük, ők mezőnyben jók... de már annyira jók vagyunk mezőnyben nekik is köszönhetően, hogy csak na =D> Az ellenfél 16osa körül meg 90 percig járatjuk a labdát kőrbe kőrbe, mert egyik sem tud sem betörni, sem lerázni a védőjét, se saját magának helyzetet kialakítani, se semmit. 1 ilyen játékos bőven elég meccseljék le.

Én a kezdő 11-be szeretnék 1 új kapust(megvan), 1 belső védőt + még egyet aki Piquét szorongatja a kezdőbekerüléshez, valamint egy nem felfutó jobbszélsőt.
Kp-n igen is szükség lehet valami újításra, oda is érkezhetne valaki, mert fizikálisan messze a mi középpályánk a leggyengébb a top csapatok közül. Ini, Xavi, Busi, Fabregas egyik sem egy robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos, nagyon egy kaptafára készültek, kéne valami variációs lehetőség.
El tudnék képzelne egy új támadót is (persze messze nem ez a legfontosabb) aki nem Deulofeu! Sajnálom de nálam ő a Bojan, Cuenca, Tello szinten mozog. Egyikben sem láttam soha semmit ahogy benne sem. Viszont arca az már megvan a profi futballhoz. Úgy jön megy a pályán mintha VB-t nyertek volna az ő góljával, rettenetesen unszimpatikus, nem örülnék ha az öltöző légkörét mérgezné a kiskirály.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.05. 20:27:42

Chino írta: Mindent összevetve, ha igazán akarná a vezetőség közel sem lenne reménytelen vállalkozás, főleg, hogy a Dortmund már nagyon szétesőben van, egy ideig nem hiszem, hogy lesz esélyük komolyabb trófeára. Az pedig minden edző számára vonzó lehet, hogy egy olyan csapathoz kerüljön, ahol minden fronton az esélyesek között vannak.
7-8 sérültjük volt folyamatosan a szezonban. És mint írtam teljesen szabad keze van. Minden sportszakmai döntést meghozhat, csak a pénz szab határt neki. Ezt komoly mozgástér. És ilyet nálunk nem fog kapni.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.05.05. 19:08:49

Végső elkeseredésemben, hogy egy noname edző jön hoznánk, már úgy vagyok vele, hogy jöjjön csak vissza Guardiola. Most úgyis ki fogják rúgni (vagy ő megy el) és LE sem lenne jobb megoldás.
Amik a számomra mellette szólnak: a bajorokkal NEM lehet tiki-takázni! [-X Tartom olyan intelligensnek, hogy - a Madrid elleni párharcot kivéve - ki tudjon találni valamilyen nyerő taktikát + tudja úgy motiválni a csapatot, ahogy Tata nem.
Ellene szól, hogy a tiki-takát már mindenki ismeri, ez a felfogás eddig a "Bundásligában" ( :mrgreen: ) ismeretlen volt.
Összességében jobb lenne, minthogy egy LE szintű edző jöjjön és legyen egy ugyanolyan szezonunk, mint az idei volt.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.05. 18:14:55

visca el barca írta:milyen az az elérhetetlen kategória? hagyjátok már... le kell tenni a nagy lóvét meg a nagy terveket és annyi. biztos vagyok benne h meg lehetne győzni akár kloppot akár bárki mást, csak LE sokkal könnyebben megszerezhető, meg lehet etetni a nagy katalánságával a népet.

Ebben most egyet kell értenem, azzal együtt, hogy nálam LE is tiszta lappal fog kezdeni és bizakodva fogom várni a munkásságát. Viszont a legtöbb edzőnél nem igazán van olyan hogy mozdíthatatlan. Persze vannak kivételek, és talán Klopp is ide tartozik, akik ezer szállal kötődnek a klubjukhoz. Viszont, nem tartanám esélytelennek, hogy ha egy szép szerződést letennének elé, ráadásul megpróbálnánk hozni vele két játékosát ne gondolkozna el a váltáson. A német a jelenlegi "sztáredzők" közé tartozik, így biztos megkövetelne bizonyos szintű szabadságot, amit a vezetőség nem vonna meg annyira tőle, mint pl. Tata-tól, vagy esetlegesen Lucho-tól. Mindent összevetve, ha igazán akarná a vezetőség közel sem lenne reménytelen vállalkozás, főleg, hogy a Dortmund már nagyon szétesőben van, egy ideig nem hiszem, hogy lesz esélyük komolyabb trófeára. Az pedig minden edző számára vonzó lehet, hogy egy olyan csapathoz kerüljön, ahol minden fronton az esélyesek között vannak. Mert lehet itt szidni a csapatot, meg kétségbe esni, de ezzel a játékosállománnyal még mindig a szűk elitbe tartozik. Ha sikerül ezt a társaságot ráncba szedni és új impulzust adni, lyukakat befoltozni elsősorban az igazolásokkal bárkivel felveszik a versenyt. És ehhez szinte kizárólag egy megfelelő edző kell.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.05. 18:01:21

visca el barca írta:milyen az az elérhetetlen kategória? hagyjátok már... le kell tenni a nagy lóvét meg a nagy terveket és annyi. biztos vagyok benne h meg lehetne győzni akár kloppot akár bárki mást, csak LE sokkal könnyebben megszerezhető, meg lehet etetni a nagy katalánságával a népet.
Pontosan, annó Ancelotti is egy sikeres Psg-t hagyott ott a real kedvéért. :D Mondjuk a jelenlegi dortmundot nézve természetesen nagy sikerekről most nem beszélhetünk, de biztosan van az az ajánlat és opció amivel sikerülhetne megszerezni Kloppot. :lol: Csak hát ez a vezetőség, ahogy áll most a helyzet erre nem igen lesz hajlandó szerintem.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.05. 17:54:37

milyen az az elérhetetlen kategória? hagyjátok már... le kell tenni a nagy lóvét meg a nagy terveket és annyi. biztos vagyok benne h meg lehetne győzni akár kloppot akár bárki mást, csak LE sokkal könnyebben megszerezhető, meg lehet etetni a nagy katalánságával a népet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.05. 17:42:58

Nem írnám le előre Luchot-ha esetleg rá esne a választás. Hogy miért? Az az érzésem, hogy a Barca öltözőjébe a jövő húzóembereihez-Piqué, Busi, Ini, Cesc, Messi-és ide veszem Neymart is-elsősorban egy erős egyéniség kell. Erre a szerepre pedig kiválóan alkalmas lehet Lucho. Persze a taktika és a repertoár is fontos, ezt az oldalát nem ismerhetjük eddig, de miért ne lehetne sikeres? Nem gondolnám, hogy amolyan bratyizós típus lenne, aki nem követeli meg a teljes odaadást minden edzésen illetve akinek a fejére nőhetnek, és azt sem hiszem, hogy ne tudná maga mellé állítani a csapatot. Az pedig egy ilyen kvalitású keret esetén már minimum félsiker.
Egyedül Kloppot tudnám elképzelni, mint jobb választást, de ő elérhetetlen jelenleg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.05. 17:20:06

Leon írta:Sokan írjátok,hogy nem lesz ide jó edzőnek L.E,de akkor még is kit lehetne hozni?Komolyan kérdezem! :-s
Én pl jelenleg egy mozdítható top edzőt sem tudok! :?
L.E legalább ismeri a játékosokat meg a csapatot is,ha megint ide jönne egy "külső" tréner mint Tata akkor megint menne itt a hőbörgés,hogy mit keres itt egy totál kívülálló,stb.
Én jelenleg Kloppot látnám itt a legszívesebben vagy azt se bánnám ha Pep visszajönne.De ez most totál sci-fi kategória. :(
Én nekem kétes érzéseim vannak az esetleges új edző miatt, nem is igazán találgattam korábban itt a fórumon. Én azt tudom, hogy vagy egy olyan edző kell, aki visszatér az eredeti rendszerre, de még jobb lenne, ha vki már végre hajlandó lenne változtatni a "bevett" elképzeléseken. Én sztem a vezetőség inkább az előbbiben gondolkodik, ezért számolnak L.E-vel. Mondjuk nekem Frank de Boer jobban hangzana, de ez van. A másik fajta edzőből, aki hozható is, olyat nem tudok.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.05. 17:18:09

Leon írta: Én pl jelenleg egy mozdítható top edzőt sem tudok! :?
Meg süllyedő hajóra nehezebb is kapitányt találni. Nagyon komoly feltételeket szabna bárki aki ide jönne. Én nekem eleve az lenne az első, hogy Zubi *uss! Bartolumeu *us! És én mondom meg ki kell. Különben nem vállalom.

Klopp sose fog eljönni a Dortmundból ha nem biztosítják neki azokat a feltételeket legalább ami ott megvan. Még a B csapatba is ő választ játékost nálunk ez nem lesz. Biesla szóba se kerül. Valverde eleve meredek váltás lenne ha baszk földről katalán vizekre hajózna, főleg, hogy a BL. hely megvan. És megmondom Laudrup is mozgatná a fantáziám a helyükben.

LE. szerintem erre vár ezer éve. Nemhogy feltételeket nem fog szabni, de szerintem még azt is vállalja, hogy a vezetőséget minden szinten kielégíti ha ez kell a székéhez.

Persze nem biztos, hogy rossz lesz. De túl sok jót nem várok...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2014.05.05. 17:23:57-kor.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.05. 17:10:53

Sokan írjátok,hogy nem lesz ide jó edzőnek L.E,de akkor még is kit lehetne hozni?Komolyan kérdezem! :-s
Én pl jelenleg egy mozdítható top edzőt sem tudok! :?
L.E legalább ismeri a játékosokat meg a csapatot is,ha megint ide jönne egy "külső" tréner mint Tata akkor megint menne itt a hőbörgés,hogy mit keres itt egy totál kívülálló,stb.
Én jelenleg Kloppot látnám itt a legszívesebben vagy azt se bánnám ha Pep visszajönne.De ez most totál sci-fi kategória. :(
3 hét és igazolási időszak, a Bundesligának lassan vége,jó lenne ha a vezetőség ráfeküdne a Hummels+Reus ügyre. Reus-szal kapcsolatban amúgy elég biztató,hogy egyelőre nem hosszabbít a BVB-vel és nem is akar az igazolási szezonról beszélni,kb mint tavaly Neymar meg idén Ter Stegen. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.05. 17:03:10

Chino írta:Én eléggé szkeptikusan állok ehhez az átigazolási időszakhoz. Most állítólag van pénz, de az eddig komolyabban felmerült nevektől nem nagyon vagyok elájulva. Kezdve az edzővel. Mindig is nagyon szerettem Luchot, de inkább a B-csapatnál, illetve a Celta-nál. (a római kiruccanás nem tudom mennyire volt az ő sara, mert nem követtem, így arról nem formálok véleményt) Az ő képességei ehhez a két csapathoz tökéletesen illettek és elég volt, de ez félek nagy falat lesz. Azt hiszem egy ilyen csapat vezetéséhez komoly taktikai hiányosságai vannak és hiába egy karakán típus más 18-20 éves vagy gyengébb kvalitású játékosokat megpróbálni motiválni, mint sztárokat. Persze lehet, hogy jól sül el és fel fognak nézni rá, mert valljuk be komoly tekintélye volt már játékosként is a csapatnál, de inkább az ellenkezője a valószínűbb.
Teljesen egyet értek. nem mondom, hogy tuti gáz lesz de inkább az igen mint a nem pártján állok. Egy Biesla egy Klopp, vagy Valverde jobb döntés lenne...
Chino írta: A másik probléma számomra Cuadrado. Most amikor lehetőség lenne posztra igazolni, akár komoly pénzért, 30 milliót akarnak kiadni egy olyan játékosra aki még csak nem is klasszis. Pont azt kellene megoldani, hogy a jobb oldal stabil legyen, ne kelljen folyton az előlragadó védő miatt gondba hozni az egész védelmet, erre hoznának egy olyan játékost, aki méginkább hajlamos erre. #-o Ráadásul nem is egy fiatal játékos akit könnyebb "alakítgatni", hanem egy közel 26 éves szélsőt. Ez sehogy se fér a fejembe. Ott van például Danilo, akit majd ennyiért szerintem el is lehetne hozni. Fiatal, nagyon tehetséges, igazi jobbhátvéd, és még szóba se kerül.
Az a baj, hogy az utóbbi évek átigazolási politikáját látva annyira ez nem is kacsa szagú... :(
Chino írta: Egyre jobban kezdek félni a középső védőtől is.
Ezzel sem vagy egyedül. felétünő, hogy a vezetőség felöl igazi konkrét név még nem jött és már itt a szezon vége. Vagy meg akarják várni a Vb.-t. Vagy valami orbitális baromságot akarnak meghúzni.
Chino írta: Sajnos az az érzésem, hogy a vezetőség nagyon el fogja szúrni ezt az időszakot, hiába van pénz és abszolut nem az edző fogja alakítani a keretet.
=D>

Van egy olyan érzésem, hogy amíg Laporta vissza nem tér ez a veszély mindig ott fog lebegni a fejünk felett. Én is úgy látom mint te. Kapkodva fognak igazolni össze vissza. Amire még rátesz a pániki, hogy jövő nyáron előfordulhat nem lehet venni senkit.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.05. 16:59:29

Zubizaretta, Albert Valentín és Narcís Juliá Luis Enrique otthonába járt, ahol két és fél órán keresztül tárgyaltak Luchoval.
Ezt a Cadena SER és az Antena3 hozta le először, azóta átvette az összes média Spanyolországban!
A cadena ser és az antena is a hiteles források közé tartozik, azt hogy tárgyaltak és ott jártak Zubiék biztosra vehető.. szóval ebből nagy valószínűséggel Enrique lesz.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.05. 16:46:44

Én eléggé szkeptikusan állok ehhez az átigazolási időszakhoz. Most állítólag van pénz, de az eddig komolyabban felmerült nevektől nem nagyon vagyok elájulva. Kezdve az edzővel. Mindig is nagyon szerettem Luchot, de inkább a B-csapatnál, illetve a Celta-nál. (a római kiruccanás nem tudom mennyire volt az ő sara, mert nem követtem, így arról nem formálok véleményt) Az ő képességei ehhez a két csapathoz tökéletesen illettek és elég volt, de ez félek nagy falat lesz. Azt hiszem egy ilyen csapat vezetéséhez komoly taktikai hiányosságai vannak és hiába egy karakán típus más 18-20 éves vagy gyengébb kvalitású játékosokat megpróbálni motiválni, mint sztárokat. Persze lehet, hogy jól sül el és fel fognak nézni rá, mert valljuk be komoly tekintélye volt már játékosként is a csapatnál, de inkább az ellenkezője a valószínűbb.
A vezetőség szerintem mindenképpen egy új Guardiolát akar, amit komoly hibának tartok. Nem tudom milyen konkrét elképzelései lennének például az igazolások terén is.

A másik probléma számomra Cuadrado. Most amikor lehetőség lenne posztra igazolni, akár komoly pénzért, 30 milliót akarnak kiadni egy olyan játékosra aki még csak nem is klasszis. Pont azt kellene megoldani, hogy a jobb oldal stabil legyen, ne kelljen folyton az előlragadó védő miatt gondba hozni az egész védelmet, erre hoznának egy olyan játékost, aki méginkább hajlamos erre. #-o Ráadásul nem is egy fiatal játékos akit könnyebb "alakítgatni", hanem egy közel 26 éves szélsőt. Ez sehogy se fér a fejembe. Ott van például Danilo, akit majd ennyiért szerintem el is lehetne hozni. Fiatal, nagyon tehetséges, igazi jobbhátvéd, és még szóba se kerül.
Ennyi erővel Alexist is simán átképezhetnénk Alves helyére, és sajnos ez nem is akkora vicc, ha Cuadradot akarjuk hozni.

Egyre jobban kezdek félni a középső védőtől is. Szerintem nem kellene Mascheranot eladni. Egy Hummels/Vertonghen/Luiz -Piqué-Bartra trió mellett negyedik védőnek ideális. A padot tűri, ezt le is nyilatkozta és az életkora se vészes. Amellett hiába légiós inkább szívügye a mez mint jónéhány saját nevelésnek, ami szerintem mindenképp szempont, illetve Busi alternatívájaként is bevethető.

Ha a kapus-kh-jh kérdést sikerül letudni nagyot tudnánk előre lépni, bár a vezetőség biztos elő akar rukkolni egy bombaigazolással, már csak azért is, hogy megpróbálják megszilárdítani a helyüket. Ez lehet Reus, akire szerintem nincs igazán szükségünk, ennek ellenére nem tagadom, hogy kiváló játékos, hatalmas tehetség. Ha végül sikerül megtalálni a helyét nagyon jól is elsülhet a dolog, de az is benne van a pakliban, hogy olyan helyen lesz eröltetve, ami nem fekszik neki annyira és nem tudja hozni azt a pluszt amit várnak tőle.
Olyan Bale-érzésem van. A Spursben inkább bal oldalon és középen játszott, szinte kötetlenül, eljött a Madridba 90+ millióért és kiszorult a jobb szélre, játékban alig tud valamit alkotni.
Viszont, ha a német érkezik, akkor valószínűleg Alexisnek/Pedro-nak lépnie kell, és én biztosra veszem, ha így lesz akkor a chilei távozik, hiába nyújt jobb teljesítményt, mint Pedro. Ezt egy külsős, karakán edző nem biztos hogy így látná, de LE biztos nem gördít majd akadályt ennek elébe.

Sajnos az az érzésem, hogy a vezetőség nagyon el fogja szúrni ezt az időszakot, hiába van pénz és abszolut nem az edző fogja alakítani a keretet.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.05. 16:44:42

Gali írta:
barcafacan írta:
Mr. Cesc írta:Akkor szerintem Courtoisból nemlesz semmi. :x
Erről úgyis csak a fantaszták ábrándoztak. Lassan mondom: Mourinho sohasem járult volna hozzá! Örüljünk Ter Stegennek és reméljük, hogy a többi igazolás is ilyen lesz.
Amennyiben Courtois nem hosszabítja meg a 2016-ban lejáró szerződését és a Barcát választja (természetesen ez csak feltevés), Mou akár a feje tetejére is állhat, akkor sem tudja megakadályozni a kapus átigazolását. Legkésőbb 2015-ben el kell adniuk, ha pénzt szeretnének látni belőle. Mou csak abban az esetben tudja Courtoist megtartani, ha a következő szezonban 1. számú kapussá teszi a Chelseanél. Tibótól függ, hogy melyik csapatban folytatja.
Felejtsük már el ezt! Courtois? Ha most Bl-t nyer a Madriddal (ami annyira nem nem előfordulahatlan)akkor simán marad az Atletico kapusa, de lesz az a pénz amiért hosszabbít a Chelseavel.
Egy dolgot tudomásul kéne venni! Vannak játékoskereskedő és kizárólag vevő csapatok. A Chelsea, a Madrid, a Bayern, a City, a Juve, Psg, de pl. mi is csak akkor adunk oda játékost másnak, ha marhára befürödtünk vele, vagy megégettük, lelaktuk. stb. Mi vagyunk a vevők. Induljatok ki Ribery-ből hányszor akarták elhozni a Bayernből, nem lehetett. Utána le is tett erről mindenki. Egy Dotmund, egy Arsenal, egy Valencia, vagy ahol kifejezetten zseniális átigazolási politika működik egy Atletico kereskednek. Jót vesznek olcsón és marha drágán továbbadják olyanoknak mint pl. a Barca is. Courtois egyszer sem mondta nem is nyilatkozott, olyat, hogy érdeklődnénk iránta. Ter Stegen jó kapus, de kapusszinten annyira nem is lehet mellé nyúlni mert azért sok jó kapus van. Ezen logika mentén haladva csak úgy kerülhet hozzánk ha az Atletico megkapja véglegesre és kifizetünk érte egy valag pénzt, vagy pedig megy a Chelseabe és ott fog védeni amíg aktív.
Az lesz itt a baj amitől én félek és amit már korábban is mondtatok. LE. a saját nevelésű játékosokat fogja nyomatni olyan mi vagyunk a Barca gyermekei hangulat lesz, hogy az újak közül szerintem sokan nem fogják itt jól érezni magukat. Ez pedig egyenes út lehet az újabb gáz felé. Másrészt nem vagyok benne biztos, hogy LE. az aki nekünk kell.
Nagyon kíváncsi vagyok mi fog történni. Amint megvan az új edző és felvetődik az első új név akit ténylegesen megveszünk( és az nem Ter Stegen hanem valaki a mezőnybe), már lesz kép arról, hogy most tényleg milyen irányba indulunk. A vezetőség igazol vagy az edző, változtatni akar e alap elemeken vagy nem. stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2014.05.05. 16:50:44-kor.
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.05. 16:42:31

Én az utolsó percig remélem hogy nem LE fog érkezni, de sajnos nagyon úgynézki hogy mégis. :? A sport.es szerint már megkezdték vele a tárgyalásokat, ha nem is egy klopp de egy hasonló karakterű edzőnek én jobban örültem volna. :?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.05.05. 15:53:11

barcafacan írta:
Mr. Cesc írta:Akkor szerintem Courtoisból nemlesz semmi. :x
Erről úgyis csak a fantaszták ábrándoztak. Lassan mondom: Mourinho sohasem járult volna hozzá! Örüljünk Ter Stegennek és reméljük, hogy a többi igazolás is ilyen lesz.
Amennyiben Courtois nem hosszabítja meg a 2016-ban lejáró szerződését és a Barcát választja (természetesen ez csak feltevés), Mou akár a feje tetejére is állhat, akkor sem tudja megakadályozni a kapus átigazolását. Legkésőbb 2015-ben el kell adniuk, ha pénzt szeretnének látni belőle. Mou csak abban az esetben tudja Courtoist megtartani, ha a következő szezonban 1. számú kapussá teszi a Chelseanél. Tibótól függ, hogy melyik csapatban folytatja.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
BarcaFan2002
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.04.17. 09:20:35

2014.05.05. 15:44:06

Akkor le írom még egyszer, hogy én mit csinálnék.
Először is az már majdnem biztos, hogy Ter Stegen jön. Ez jó.(kb.15 m.)Kapusposztra hoznám még Diego Alvest a Valenciából,számomra egész jó kis kapus lenne ide(10m.). Alves maradhat, viszont Montoyának határozottan több játéklehetőséget kell adni,már csak azért is,mert Alves támadásban nem nyújt valami emlékezetes produkciót(általában az ellenfélnek ad gólpasszt,csak az a kérdés kis túlzással,hogy a gólt mi kapjuk vagy ők,ugye Villareal)Montoya pedig védekezésben sokkal jobb, így vele talán(legalább a bajnokikon)magabiztosabb lehetne a védelmünk,közben meg Alba vagy Adriano kedvére támadhatna(nyilván azért nem ész nélkül), ami azért fontos, mert a balszélen ott van még Don Bandi meg Neymar,ők azért gy elég veszélyesek lehetnének, Montoyával meg lehetne gyakoroltatni az 1vs1-et, hadd fejlődjön, ehhez persze játéklehetőség kell. Középre hoznám Hummelst meg I.Martinezt, ketten együtt kb 50 milláért kerülnének át a katalán fővárosba. A középpályára nem hoznék senkit(mármint Rafinhát leszámítva),ott vannak elegen,elől meg Deulofeu meg egy középcsatár(25m)és kész is vagyunk.Kölcsönbe eladnám Tellot,Roberto,Dos Santos,Afellay,Cuenca,Mascherano meg mehet végleg kb,35 milliót kapnánk értük. Így végül is a vezetőségnek csak 40 milliót kéne áldoznia átigazolásokra. Ezen kívül kell egy kis motiváció(például komoly kritikákat mutatni nekik a meccs előtt hergelés gyanánt) meg valami kis taktikai újítás, és már nincs akkora probléma.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.05. 15:31:29

:oops:

mekkora gáz... épp a napokban emlegettük bobbal, most meg teljesen elfelejtettem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.05.05. 15:28:49

csababarca írta:
visca el barca írta:igazából egy olyan apróság felett siklott el mindenki h kurtoá maga mondta, hogy vagy az atletico vagy a cselzi, nem megy máshova.

tény h a belga 100x jobb lett volna de ez van :D örüljünk neki h van kapusunk :D ennyi pénzért megérte, mert ha valami 30-at fizettunk volna érte most morognék.

jut eszembe, meg lesz a barca történelmének 2. német játékosa. aki tudja h ki volt az első azt megbuksizom. :D

Enke is német volt,akkor Stegen már a 3.
Sőt: Udo Steinberg, Emil Walter is :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.05.05. 15:26:24

visca el barca írta:igazából egy olyan apróság felett siklott el mindenki h kurtoá maga mondta, hogy vagy az atletico vagy a cselzi, nem megy máshova.

tény h a belga 100x jobb lett volna de ez van :D örüljünk neki h van kapusunk :D ennyi pénzért megérte, mert ha valami 30-at fizettunk volna érte most morognék.

jut eszembe, meg lesz a barca történelmének 2. német játékosa. aki tudja h ki volt az első azt megbuksizom. :D

Enke is német volt,akkor Stegen már a 3.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
roy69
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.05.29. 09:18:58
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2014.05.05. 15:22:10

visca el barca írta:igazából egy olyan apróság felett siklott el mindenki h kurtoá maga mondta, hogy vagy az atletico vagy a cselzi, nem megy máshova.

tény h a belga 100x jobb lett volna de ez van :D örüljünk neki h van kapusunk :D ennyi pénzért megérte, mert ha valami 30-at fizettunk volna érte most morognék.

jut eszembe, meg lesz a barca történelmének 2. német játékosa. aki tudja h ki volt az első azt megbuksizom. :D
Bernd Schuster :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.05. 15:18:25

igazából egy olyan apróság felett siklott el mindenki h kurtoá maga mondta, hogy vagy az atletico vagy a cselzi, nem megy máshova.

tény h a belga 100x jobb lett volna de ez van :D örüljünk neki h van kapusunk :D ennyi pénzért megérte, mert ha valami 30-at fizettunk volna érte most morognék.

jut eszembe, meg lesz a barca történelmének 2. német játékosa. aki tudja h ki volt az első azt megbuksizom. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.05. 15:07:17

Mr. Cesc írta:Akkor szerintem Courtoisból nemlesz semmi. :x
Erről úgyis csak a fantaszták ábrándoztak. Lassan mondom: Mourinho sohasem járult volna hozzá! Örüljünk Ter Stegennek és reméljük, hogy a többi igazolás is ilyen lesz. A nagyobb probléma LE edzősége, ami miatt a saját nevelésű játékosok biztonságban lehetnek, mint Szűzmária kötényében és ők mondják meg továbbra is, hogy kit méltóztatnak befogadni és kit nem.
Válasz küldése