Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.03.12. 07:47:04

vg99 írta:
2021.03.12. 06:34:22
Mundo szerint Nagelsmann az egyik fő edző jelölt. :)
Szimpatikus a Nagelsmann, de a javulás alapján szvsz megérdemel Koeman még egy idényt. (Mondom ezt most.)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.12. 07:32:53

Szépek ezek az igazolási tervek, csak legyen hozzá pénz és szabaduljanak meg valahogy a csalódást okozott kerettagoktól.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.03.12. 06:34:22

Senkire sincs garancia,
De Haaland elképesztő hogyan fejlődik, hova jutott, hogy ereje ellenére mennyire technikás, hatékony.
Engem nem Coutinho vagy Gríz példája jut eszembe, inkább Ibra. Ő nem vált be.
De Haalandon és Mbappén kívül nem latok olyat, aki hasonló szinten lenne. Utóbbi meg nem jön ide és nem is szimpi, elszállt.
Azért Messi-Haaland-Fati ütne.

Mundo szerint Nagelsmann az egyik fő edző jelölt. :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.12. 00:04:18

Peter írta:
2021.03.11. 22:57:41
Akik nagyon szeretnék Haaland leigazolását, várnék választ néhány kérdésre az alábbiak figyelembevételével :
Salzburg is és a Dortmund is teljesen más focit játszik mint a Barca.
Coutinho, Dembelé, Gríz, mindhárman korábbi csapatuk húzó emberei voltak.
Tegnapi meccsen mit tudott volna csinálni vajon Haaland a busz közepén? (neki terület, lendület kell, legalábbis a Dortmundban ilyen körülmények között érzi jól magát)

Egyébként nekem az a véleményem, hogy nekünk komplett az egész támadás felépítése (ha van ilyen egyáltalán) nem alkalmazkodik a jelenlegi játékosaink képességeihez, de ez más lapra tartozik. Tehát úgy gondoljunk Haalandra, hogy ebbe a játékstílusba kell behelyezni.
Mennyire lehetne nálunk életképes így?
Nem feltétlenül kellene változtatni. Suarez is nagyon illett ebbe a játékstílusba (csak az idő rajta is fogott), sokszor helyzetbe tudott kerülni, saját magának is ki tudja alakítani ezeket. Haaland rááadásul gyors, nagy munkabírású, labdával sem ügyetlen és bírja a darálót.
Nagyon nagy fogás lehetne, ráadásul a Messi utáni időszakba nagyon kell majd egy ilyen játékoskövetkező. Viszont sanszos, hogy a nyáron már csak a lába nyomát kergethetjük és jelenleg sem mi vagyunk a favoritok.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.03.11. 23:39:53

Peter írta:
2021.03.11. 22:57:41
Akik nagyon szeretnék Haaland leigazolását, várnék választ néhány kérdésre az alábbiak figyelembevételével :
Salzburg is és a Dortmund is teljesen más focit játszik mint a Barca.
Coutinho, Dembelé, Gríz, mindhárman korábbi csapatuk húzó emberei voltak.
Tegnapi meccsen mit tudott volna csinálni vajon Haaland a busz közepén? (neki terület, lendület kell, legalábbis a Dortmundban ilyen körülmények között érzi jól magát)

Egyébként nekem az a véleményem, hogy nekünk komplett az egész támadás felépítése (ha van ilyen egyáltalán) nem alkalmazkodik a jelenlegi játékosaink képességeihez, de ez más lapra tartozik. Tehát úgy gondoljunk Haalandra, hogy ebbe a játékstílusba kell behelyezni.
Mennyire lehetne nálunk életképes így?
Szerintem bárki előrelépés lenne, aki valódi 9-es és képes érkezni a beadásokra, ösztönösen támadja a kaput, gólérzékeny, van önbizalma, nem pedig tilitolizik a 16-oson belül, mint a jelenlegi keret jó része. Én nem mondom, hogy pont Haaland kell, de egy ilyen karakterű alak, aki nem szarozik, hanem ráküldi (mint pl. Suarez fénykorában). Nyilván nem árt, ha tud passzolni is.
Dembi, Fati, de még Dest is képes arra, hogy meghúzza a szélen és beadjon, csak jelenleg nincs kinek, ezért jön a visszapassz. Értem én, hogy ez nem a nagy Barca játék része, de szerintem ez is a jövő építésének egyik fontos eleme, hogy elkezdjünk megtanulni a könyű gólokat lőni, mint a többi csapat. Nem szégyen 15 kényszerítő nélkül bevágni, ha így jön ki a lépés ;)
Haaland nagy tehetség, de ki tudja. Nekem egy Inzaghi-klón is megfelelne kis túlzással... Amúgy meg Grizz és Cou pont ilyen halvérű, mentálisan gyenge karakterek, ide egy nyers, erős, határozott, önzőségre is képes karakter kéne szerintem.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.03.11. 23:36:32

Peter írta:
2021.03.11. 22:57:41
Akik nagyon szeretnék Haaland leigazolását, várnék választ néhány kérdésre az alábbiak figyelembevételével :
Salzburg is és a Dortmund is teljesen más focit játszik mint a Barca.
Coutinho, Dembelé, Gríz, mindhárman korábbi csapatuk húzó emberei voltak.
Tegnapi meccsen mit tudott volna csinálni vajon Haaland a busz közepén? (neki terület, lendület kell, legalábbis a Dortmundban ilyen körülmények között érzi jól magát)

Egyébként nekem az a véleményem, hogy nekünk komplett az egész támadás felépítése (ha van ilyen egyáltalán) nem alkalmazkodik a jelenlegi játékosaink képességeihez, de ez más lapra tartozik. Tehát úgy gondoljunk Haalandra, hogy ebbe a játékstílusba kell behelyezni.
Mennyire lehetne nálunk életképes így?
Én azok között vagyok, akik szeretnék hogy Haaland ideigazoljon, és azt tudom válaszolni a kérdésedre, hogy miatta konkrétan érdemes lenne akár játékstílust is váltani, annyira extra a srác már most, és még mindig csak 20 éves. Ők ketten Bappéval a következő 10-15 év Messije és Ronaldoja lehetnek, elképesztően tehetségesek. Szóval tényleg érdemes lehet hozzá igazítani a játékstílust, ha ideigazolna.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 22:57:41

Akik nagyon szeretnék Haaland leigazolását, várnék választ néhány kérdésre az alábbiak figyelembevételével :
Salzburg is és a Dortmund is teljesen más focit játszik mint a Barca.
Coutinho, Dembelé, Gríz, mindhárman korábbi csapatuk húzó emberei voltak.
Tegnapi meccsen mit tudott volna csinálni vajon Haaland a busz közepén? (neki terület, lendület kell, legalábbis a Dortmundban ilyen körülmények között érzi jól magát)

Egyébként nekem az a véleményem, hogy nekünk komplett az egész támadás felépítése (ha van ilyen egyáltalán) nem alkalmazkodik a jelenlegi játékosaink képességeihez, de ez más lapra tartozik. Tehát úgy gondoljunk Haalandra, hogy ebbe a játékstílusba kell behelyezni.
Mennyire lehetne nálunk életképes így?
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.03.11. 22:21:31

NovaProspekt írta:
2021.03.11. 21:42:24
vidra írta:
2021.03.11. 21:10:27
Kell nekünk ez az Agüero csávó miután elküldtük Suarez-t, aki hasonló életkorban van? Kell nekünk megint a sztárral járó bértömeg?
Ha elküldjük a felesleges embereket és úgy érkezik, azt mondom, lehet benne ráció. A csapat fiatalítását folytatni kell, de nem tűnik rossz gondolatnak egy tapasztalt, hatékony, már bizonyított csatár alkalmazása. Fati-n kívül más nem nagyon válik be most gólszerző pozícióra és könyörög a csapat egy ilyen játékosért.

Nem követem az angol focit. Ő kilences amúgy?
nem kell sztem, helyette jöjjön Depay, és dübörögjön tovább a fiatalítás. persze, a padról beállva sokat tudna adni, de félő, h vhogy bent ragadna a kezdőben hosszabb távon. ettől tartva én ide sem hoznám :D
Messi miatt nagyon nyomják most. Kíváncsi leszek, ki lesz a gólszerzőnk végül. Mostanában nem jönnek össze értelmes igazolások. De Jong oké, Dest talán, de a többi...rá kéne gyúrni erre a problémakörre is!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.11. 21:42:24

vidra írta:
2021.03.11. 21:10:27
Kell nekünk ez az Agüero csávó miután elküldtük Suarez-t, aki hasonló életkorban van? Kell nekünk megint a sztárral járó bértömeg?
Ha elküldjük a felesleges embereket és úgy érkezik, azt mondom, lehet benne ráció. A csapat fiatalítását folytatni kell, de nem tűnik rossz gondolatnak egy tapasztalt, hatékony, már bizonyított csatár alkalmazása. Fati-n kívül más nem nagyon válik be most gólszerző pozícióra és könyörög a csapat egy ilyen játékosért.

Nem követem az angol focit. Ő kilences amúgy?
nem kell sztem, helyette jöjjön Depay, és dübörögjön tovább a fiatalítás. persze, a padról beállva sokat tudna adni, de félő, h vhogy bent ragadna a kezdőben hosszabb távon. ettől tartva én ide sem hoznám :D
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.11. 21:14:23

Na akkor én is FM-ezek egy kicsit, bár tudom, hogy ekkora játékosmozgás biztos nem lesz egy nyár alatt, de azért leírom a vágyaimat, hogy én hogyan csinálám itthonról a kanpéról :D

Távozók: Neto, Umtiti, Lenglet, Junior Firpo, Todibo, Pjanic, Sergi Roberto, Busquets, Puig (kölcsönbe), Coutinho, Matheus Fernandes, Alena, Braithwaite, Griezmann

Érkezők: - Egy rutinos cserekapus max. 5M-ért, vagy a B-ből Pena
-Eric Garcia ingyen: Tehetséges védő, bár idén alig játszik. Sokszor nem láttam játszani őszintén szólva, de ha ingyen megszerezhető akkor meg kell próbálni, veszíteni nem veszíthetünk vele semmit.
-Alaba ingyen: Legjobb korban van, rutinos, több poszton bevethető (bal oldali védő, bal oldali belső védő, védekező középpályás), azonnal a kezdőbe rakható játékos.
-Emerson ~20 M: Félig a mi játékosunk, ha jól tudom idén nyáron van lehetőségünk megvenni a játékjogának a másik részét a Betistől. Én amennyit játtam eddig belőle meggyőzött, Firponál sokkal jobb játékosnak tűnik.
-Wijnaldum ingyen: Nagy munkabírású, sokat futó játékos, aki képes levenni a védekező feladatok nagy részét Pedriről és De Jongról, akiknek ezáltal több energiájuk maradhat a támadásépítésre, viszont a védekező, piszkos munkát is ugyanúgy képesek elvégezni ők is bármikor
-Agüero ingyen: Egyrészt Messi itt tartása miatt lehet fontos, másrészt ha lejjebb adja az igényeit, és elfogadja hogy nem feltétlenül ő lenne a kezdő csatárunk, és úgy fogná fel ezt a barcelonai kalandot, mint egy nagyszerű pályafutás utolsó jelentős állomása, ahol felszabadultan együtt játszhat a nagy barátjával, akkor baromi sokat tudna adni a csapatnak még legalább 2 évig. Tökéletes 4. számú lehetne, aki a szélen és középen is tudna játszni, és hát mondanom sem kell, hogy ha ég a ház, nem mindegy hogy őt tudjuk beküldeni a padról Braithwaite helyett...Nem beszélve arról, ha lesérül valaki előlről hosszabb időre, meg van oldva a minőségi pótlás
-Haaland ~100 M: Úgy kellene mint egy falat kenyér, tökéletesen beleillene a csapatba. Nem tudom, hogy már idén nyáron csapatot vált-e (szerintem majd csak jövőre, de addig is itt lenne Agüero), de ha így lesz, mindent meg kell tenni hogy minket válasszon. Ha Dortmundból egy másik topcsapatba megy, úgy 3-4 év múlva minimum. 200-250 millióért lehet már majd csak elhozni. Úgy tűnik Laporta is egyik legfőbb feladatának tekinti, hogy gránátvörös-kékbe öltöztesse, remélhetőleg a Raiolával való jó kapcsolata segíteni fog ebben.

Ezeken az igazolásokon kívül kellene még legalább egy több poszotn bevethet védő és egy kreatív középpályás. Neveket most nem tudnék, de Laporta idejében sokszor jött olyan "piac adta lehetőség" , akire nem is gondoltunk és jó áron el tudtunk hozni. Én pl. nagyon hiányolom, hogy a Bundesligában nagyon ritkán nézelődünk, pedig nagyon sok tehetséges fiatal játszik arrafelé.

Az igazolások kb. ~120 millió euró, plusz a 2 "ismeretlen játékos", legyen mondjuk velük együtt összesen 200 millió euró. A játékoseladásokból befolyó összeget baromi nehéz megtippelni is, de annyira nem kaphatunk keveset ezekért a játékosokért, hogy ezt az összeget ne fedezné. Remélhetőleg Laporta érkezésével megszűnik az is, hogy fillérekért tudunk csak eladni bárkit is, bár a távozók egy része ha ingyen menne is már bejjebb lennénk.
Jövőre is nyomatni kell a fiatalokat ugyanúgy mint eddig, Dest, Pedri és Fati nálam fix kezdők, a többieket (Moriba, Trincao, Konrad) pedig minél többet játszatni kell, hogy eldőljön jövő év végére hogy melyiküket érdemes itt tartani hosszabb távon.
V I S C A E L B A R C A
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.03.11. 21:10:27

Kell nekünk ez az Agüero csávó miután elküldtük Suarez-t, aki hasonló életkorban van? Kell nekünk megint a sztárral járó bértömeg?
Ha elküldjük a felesleges embereket és úgy érkezik, azt mondom, lehet benne ráció. A csapat fiatalítását folytatni kell, de nem tűnik rossz gondolatnak egy tapasztalt, hatékony, már bizonyított csatár alkalmazása. Fati-n kívül más nem nagyon válik be most gólszerző pozícióra és könyörög a csapat egy ilyen játékosért.

Nem követem az angol focit. Ő kilences amúgy?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.11. 18:13:08

Ha már FM, jövőre nálam a jelenlegi állapot szerint, aminek örülnék (és talán reális):

MAtS/Pena - Dest/SR/Mingueza, Araújo/Piqué/Mingueza, García/Mingueza/Alaba, Alba/Alaba/Dest - De Jong/Busquets/Wijnaldum, Wijnaldum/Moriba/De Jong, Pedri/Puig/SR - Messi/Trincao/SR, Agüero/Depay/Fati, Fati/Depay/Konrad

Mindenki "ingyen", a ballaszt nagyrésze kiszórva. 22 játékos.
García, Alaba, Wijnaldum, Depay és Agüero jönne.
Neto, Umtiti, Lenglet, Firpo, Pjanic, Braithwaite, Coutinho, Dembélé és Griezmann menne.
Utóbbi három játékos fizujából meglenne az érkezőké összesen. Anyagilag valamennyire helyrejönnénk.

Mondjuk ha Wijnaldumot kivesszük, akkor sem szomorkodnék, mert többet játszhatna Busquets, Puig és Moriba, illetve akkor Alená visszahozásának is lenne értelme...

Kár, hogy ez szinte esélytelen. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 18:01:33

csababarca írta:
2021.03.11. 17:00:48
Olyan értelemben tanítható, hogy ha egy edzésen mondjuk rúg 100at kapura, ilyen szitukból, úgy, hogy megmondja neki az edző, hogy csak jobb belsővel és csak a hosszút rúghatod, akkor rögzülhet, és talán meccseken is előjön.
De ehhez gyakorolni kellene elsősorban, illetve koncentráltnak lenni.
Kb ezt hiányolom. Nyilván a fejével is kell beszélni, de kigyűjteni az elszabott helyzeteit, ezzel szembesíteni és elmagyarázni neki, hogy ezek kijavítása érdekében erre és erre van szükség. Videot az orra alá dugni, hogy aranycipős is lehetne, ha ezekben a helyzetekben jó döntést hoz.
Nem lehet full kezelhetetlen figura.
Ráadásul az ilyen gyakorlás pihenőidőkben is elmegy, nem fárasztja le magát, de kell mellé egy "pedagógus stábtag" vagy a La Masiaról valakit mellé rendelni
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 17:37:32

davi10 írta:
2021.03.11. 17:07:48
Off:
Azt ne mond, hogy az elmúlt 2 hét után is szemrebbenés nélkül elküldenéd.

Nyilván én is kritikus vagyok vele, de az utóbbi időben szerintem bőven rászolgált a maradásra.
Azt sosem mondtam, hogy elküldeném, de folyamatosan kritikusa vagyok, ez tény!
Meglátjuk 8)
Nálam azért gyógyul lassan ez a seb, mert ősszel (8-10 forduló után kb) vártam volna azt, amit most látunk és akkor mára vélhetően előrébb tartanánk. Arról se feledkezzünk el, hogy a sok gyakorlást igénylő szituációk terén nem látok javulást. (lásd Dembi, átlövések, mélységi indulások, ritmusváltások). Minden Messire jöjjön ki, ez sem sokat változott.
A pozitívumok mellett sem megyek el, kevésbé vagyok türelmetlen vele....
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 17:07:48

Peter írta:
2021.03.11. 16:51:49
Te megadnád Koemannak a lehetőséget ősztől, én viszont kritikusan érzek iránta, csak ezért kérdeztem épp Tőled.... :D
Off:
Azt ne mond, hogy az elmúlt 2 hét után is szemrebbenés nélkül elküldenéd.

Nyilván én is kritikus vagyok vele, de az utóbbi időben szerintem bőven rászolgált a maradásra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.11. 17:00:48

Ezek fejben dőlnek el, technikája megvan hozzá, mint ahogy valószínűleg Pedrinek is meglenne, csak ugye ő sose lő, Dembelé meg nem tud döntést hozni, ez már többször bebizonyosodott. Túlizgulja, túlgondolja, elég 1-2 pillanatnyi kivárás hogy jajj mit csináljak, és ez a vége.

Olyan értelemben tanítható, hogy ha egy edzésen mondjuk rúg 100at kapura, ilyen szitukból, úgy, hogy megmondja neki az edző, hogy csak jobb belsővel és csak a hosszút rúghatod, akkor rögzülhet, és talán meccseken is előjön.
De ehhez gyakorolni kellene elsősorban, illetve koncentráltnak lenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 16:58:40

NovaProspekt írta:
2021.03.11. 16:24:28
Messi is megint kihagyta a büntetőjét, pedig Koeman simán elmagyarázhatta volna neki, hogy kell lőni!
Messi tízből kilenszer belövi, Dembinek pedig húszból egyszer sül el a lába jól
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 16:51:49

davi10 írta:
2021.03.11. 16:24:56

Pont tőlem? :D

Amúgy lövésem nincs, annak fényében meg pláne nevetséges az, amit lövések terén produkál a csapat, hogy a Youtube-ra felnyomott edzésvideók 30%-a rondózás, 30%-a lövöldözés, 30% beadások, 10% meg röhögcsélés.
Szóval valamit csak csinálnak :D

Ezt lehet gyakorolni, de ahhoz fejben is ott kell lenned, hogy élesben a meccsen egy tizedmp alatt eldöntsd, hogy most izomból rák*rod, vagy inkább helyezed. Ez meg szerintem annyira nem tanulható.
Te megadnád Koemannak a lehetőséget ősztől, én viszont kritikusan érzek iránta, csak ezért kérdeztem épp Tőled.... :D

Igen, fejben ott kell lenni, de ha annyiszor gyakorolja, hogy álmából felkelve is ezt tenné, akkor azért jobban menne.... :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 16:24:56

Peter írta:
2021.03.11. 16:10:23
Picit más, de ha már itt vagy kérdeznék :lol:

Ha ez a Dembelé úgy lövöldözik, mint egy részeg a búcsúban, vajon miért nem próbálja az edzői stáb megtanítani kicsit jobban célozni? Vagy megtanítani, hogy mikor nem erőből kell ellőni, hanem helyezheti belsővel vagy külsővel? Ezeket gyakorolni reggeltől estig.....de még estétől reggelig is lehetne, kivilágítanák az edzőpályát miatta.
Nálam ez sem áll össze Koemannál, hogy egy csomó ilyen egyéb van, amiben nem látni fejlődést, miközben gyakorlásokkal lehetne fejlődni. Itt nem csak Dembiről lenne szó, hanem mondjuk átlövésekről sokaknak ....stb
Pont tőlem? :D

Amúgy lövésem nincs, annak fényében meg pláne nevetséges az, amit lövések terén produkál a csapat, hogy a Youtube-ra felnyomott edzésvideók 30%-a rondózás, 30%-a lövöldözés, 30% beadások, 10% meg röhögcsélés.
Szóval valamit csak csinálnak :D

Ezt lehet gyakorolni, de ahhoz fejben is ott kell lenned, hogy élesben a meccsen egy tizedmp alatt eldöntsd, hogy most izomból rák*rod, vagy inkább helyezed. Ez meg szerintem annyira nem tanulható.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.11. 16:24:28

Peter írta:
2021.03.11. 16:10:23
Ha ez a Dembelé úgy lövöldözik, mint egy részeg a búcsúban, vajon miért nem próbálja az edzői stáb megtanítani kicsit jobban célozni? Vagy megtanítani, hogy mikor nem erőből kell ellőni, hanem helyezheti belsővel vagy külsővel? Ezeket gyakorolni reggeltől estig.....de még estétől reggelig is lehetne, kivilágítanák az edzőpályát miatta.
Nálam ez sem áll össze Koemannál, hogy egy csomó ilyen egyéb van, amiben nem látni fejlődést, miközben gyakorlásokkal lehetne fejlődni. Itt nem csak Dembiről lenne szó, hanem mondjuk átlövésekről sokaknak ....stb
Messi is megint kihagyta a büntetőjét, pedig Koeman simán elmagyarázhatta volna neki, hogy kell lőni!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.11. 16:10:23

davi10 írta:
2021.03.11. 15:57:35
Picit más, de ha már itt vagy kérdeznék :lol:

Ha ez a Dembelé úgy lövöldözik, mint egy részeg a búcsúban, vajon miért nem próbálja az edzői stáb megtanítani kicsit jobban célozni? Vagy megtanítani, hogy mikor nem erőből kell ellőni, hanem helyezheti belsővel vagy külsővel? Ezeket gyakorolni reggeltől estig.....de még estétől reggelig is lehetne, kivilágítanák az edzőpályát miatta.
Nálam ez sem áll össze Koemannál, hogy egy csomó ilyen egyéb van, amiben nem látni fejlődést, miközben gyakorlásokkal lehetne fejlődni. Itt nem csak Dembiről lenne szó, hanem mondjuk átlövésekről sokaknak ....stb
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.03.11. 16:02:27

Haalandot kell meggyőzni, hogy ide akarjon jönni, ne máshova. Ha ez sikerül, akkor jöhet egy PSG aki fizet 200-at érte, de oda nem akar menni. A Dortmund tudja, hogy jövőre max 75-öt kapnak, így nem tudják feltornázni a csillagokig az árát. Ebben segíthet Laporta jó kapcsolata nekünk, de azt be kell látni, hogy már a fiataloknak nem feltétlenül vonzóbb a spanyol liga az angolnál.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 15:57:35

Én is FM-ezek egyet akkor már, valamennyire a realitás talaján maradva:

OUT:
- Lenglet, nem kell magyarázni
- Umtiti, szintén
- Dembele: ha jól tudom lejár a szerződése jövőre, úgyhogy idén nyáron kaphatunk érte utoljára lét. Pozitívum, hogy egészséges maradt, de nem látom rajta a fejlődést, sőt. Amennyire nagy fegyver lehetne, hogy kétlábas, igazából kb. csak annyi a különbség, hogy jobbal vagy ballal rúgja-e izomból fölé, vagy bénán a kapusba. Ha lenne még 3 év a szerződésében, akkor talán maradhatna, de szerintem nem éri meg itt tartani még 1 éve. Hosszabbítani meg főleg nem
- Griezmann: Nekem nincs nagy bajom vele, pedig baromi unszimpatikus volt az Atletico-ban. Melózik, ezt meg kell hagyni, de ilyen gazdasági helyzetben ez a 45 milliós fizu mehetne sokkal jobb helyre. Másik topicban írtam, hogy ez a 45 misi kb. elég is lenne Garcia, Wijnaldum és Depay fizujára
- Pjanic: A kihagyott tizijén kívül momentumára nem emlékszem. Így, hogy Moriba szépen lassan beszivárog, Őt se tartanám itt.
- Matheus Fernandes: Na neki aztán semmi értelme itt lennie.

IN:
- Garcia
- Wijnaldum
- NégerEmerson
- Depay
- Alaba

Feltétellel maradhatnának:
- Firpo, ha nem jön BHV
- Braith, ha megy 2 támadó, de csak 1 jön
- Pedri, ha minden edzés után ott marad szigorúan legalább 1 órát lövéseket gyakorolni :D

Kérdőjel:
- Puig/Alena: Előbbi nem játszik annyit, mint kéne, utóbbi meg nekem idén meggyőző volt, de szintén nem kapott elég lehetőséget.
- Messi: Ha belemegy a fizucsökkentésbe és elfelejtjük a csak neki passzolást, erre már voltak idén biztató jelek.
- Konrad: Neki is lehet, hogy jót tenne a kölcsön, de ha a 2 francia elmenne elölről, akkor jól jön előre +1 ember
- Neto: Lehet olvasni, hogy el akar menni. Ezt a posztot nem tudom mennyire lehet a B-ből megoldani.
- Coutinho: Jól kezdte a szezont, de lövésem nincs mennyire tudna érvényesülni ebben az új, 3 védős felállásban. Én róla talán nem mondanék még le.

Busi, Roberto mostmár felőlem maradhatnak. Előbbi másodvirágzását éli, évek óta nem volt ilyen jó formában, és Koeman is lecseréli, ha jónak látja. Utóbbi meg JollyJoker-nek jó, kezdőbe csak ha nagyon muszáj.

Összegeket nem írnék. Eladni lövésem nincs mennyiért tudunk, az érkezők meg ingyen vannak. Pár helyen mondjuk olvasni, hogy a Betis-nek valamennyit kell fizetni Emerson-ért, de arról nem találtam egyértelmű infót.

Amúgy a Bappé - Haaland kettősből én is az utóbbit hoznám, ha lenne lé. Sőt, ha lenne lé, Ő lenne az első, akit hoznék jelenleg. Elöl nagyon töketlenek vagyunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.11. 15:51:04

NovaProspekt írta:
2021.03.11. 15:31:54
Haalanddal kapcsolatban be lett citálva most ez a 100 misi, de ennyiért beszáll majd a Real meg az angolok is, aztán licitháború. Amiből nem hiszem, h mi jönnénk ki most jól. Az lesz itt a realitás, h vagy Messi elmegy, vagy a Coutinho-Grizi párost küldjük el vhogy, aztán a felszabaduló fizukeretet szétdobjuk pár ingyen igazolt játékos között (García, Alaba, Wijnaldum, Depay, Agüero)

azt sem értem egyébként, h miért menne ma már Mbappé a Realba. Jelenleg mind jó fizura, mind értelmes trófeákra nagyobb esélye van már Párizsban. CR idolja már rég nem a Realban játszik ráadásul, és még Zidane is simán lehet, h lepattan hamarosan.
Szerintem Mbappé ezzel a PSG-re akar nyomást gyakorolni, mert jövőre már ingyen mehetne. Ezt a nettó 35 millát nagyon kevés csapat tudná állni. A City ráadásul lemondott róla, talán a Bayern még aki megengedhetné magának, de oda nem kell. A Pool-ról voltak még pletykák Salah helyett, de ezt cáfolták, a United-ről nem hallani. Nem hiszem, hogy lenne még más. Arról nem beszélve, hogy ha most vinnék akkor 180-200 millió az ára. Sportszakmai szempontból pedig jelenleg egy Real visszalépés lenne.
Inkább Haalandon lesz a célkereszt nyáron, biztos bejelentkezik 3-4 nagycssapat és menni fog a licitháború. Nekünk annyi lehet a sanszunk, hogy Raiola jóban van Laporta-val és vannak nagy bérigényű, talán komolyabb összegért értékesíthető játékosaink, ezt kell okosan kihasználni, ha tényezők akarunk lenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.11. 15:31:54

Haalanddal kapcsolatban be lett citálva most ez a 100 misi, de ennyiért beszáll majd a Real meg az angolok is, aztán licitháború. Amiből nem hiszem, h mi jönnénk ki most jól. Az lesz itt a realitás, h vagy Messi elmegy, vagy a Coutinho-Grizi párost küldjük el vhogy, aztán a felszabaduló fizukeretet szétdobjuk pár ingyen igazolt játékos között (García, Alaba, Wijnaldum, Depay, Agüero)

azt sem értem egyébként, h miért menne ma már Mbappé a Realba. Jelenleg mind jó fizura, mind értelmes trófeákra nagyobb esélye van már Párizsban. CR idolja már rég nem a Realban játszik ráadásul, és még Zidane is simán lehet, h lepattan hamarosan.
Válasz küldése