Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.04. 23:53:26

Most figyeltem, hogy Piqué benne van az idei legjobb védők között. A kp és csatár poszton nehéz volt a döntés a jobbnál jobb játékosok között, viszont a védőknél kis túlzással persze, de inkább nem is választottam volna 1-2 kivételtől eltekintve. Alapból Piqué a legjobbak között? Te jó ég, milyen lehet a többi védő. Hihetetlen mennyire gyenge mostanában a hátvéd felhozatal, annó le kellett volna tenni 1 tetemes összeget a Thiago Silva - David Luiz duóért. Simán kijött volna a 2 játékos Bale árából. 1 csöppet össze lettek volna szokva (Alves,Luiz,Silva). Na mind1.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 21:40:58

Kicsit utánaolvasgattam a srácnak és kp-n illetve védőként egyaránt bevethető futóbolond. A támadópotenciállal biztos nem lenne baj, de az ő esetében is az a kérdés, hogy vissza tud-e érni a támadásokkal. Csak azért hoztam fel, mert állítólag többször is elutaztak már játékosfigyelők megnézni és jobbhátvédről még pletykaszinten se esett szó.
Attól, hogy helyenként középpályást játszik szerintem nem gond. Adriano is jól érzi magát ott vagy Mascherano, aki vkp létére sokkal jobb teljesítményt hozott le középső védőként, mint az eredeti helyén. (most az utóbbi időben tapasztalt formahanyatlást hagyjuk, az a játékostól és nem a poszttól függ)

JOseppe írta:„Volt két vereségünk, de ez még nem mond semmit. A klubon belül nincs semmilyen vita a stílusról, vagy bármi másról.

„Jó néhány sérültünk van, ami nyilvánvalóan hatással van az összteljesítményre, Leo esetében azért szorítunk, hogy tökéletes állapotban térjen majd vissza.”
- Barto

Piqué, Masch, Alvés, és Xavi formájáról is a sérülések és a sérültek tehetnek szerinte minden tekintetben, komolyan egy vicc az egész, kb olyan mint Csank János jellegzetes megjegyzése a fájó válogatott vereség után. :wink: A védelem már évek óta vicc, a középályán Cesc alibizéseit kell nézni és akkor ez ő szerinte nem mond semmit sem. #-o Mikor látják már be hogy változtatni kellene hogyha egy Bayern szintett el akarunk érni. :|
Most mit mondjon? Széthúzás van az egész csapatban, katasztrófa történt, mindent meg kell változtatni?
Másrészt a sérülésekben nagyrészt igaza van. Kényszermegoldásokat kell alkalmazni, nem lehet cserékkel belenyúlni a meccsbe, azt már meg se említem, hogy a világ legjobb játékosa huzamosabb ideje sérült. Az is erős túlzás, hogy a védelem évek óta vicc. Masch teljesítménye is egy fél éve-éve esett vissza, Piqué pedig top 5(3) -as védő volt az első két évében.
Lehet hogy mást nézünk, de Cesc középpályán mindent csinál, csak nem alibizik, egyszerűen nem Messi pozícióban kell erőltetni.

Ne vedd magadra, de ezt annyira bírom, hogy amint jön egy kis hullámvölgy (ráadásul a hiányzóink figyelembevételével) jön a károgás, meg, hogy változtatni kell stb. Tata kezdi az eddigi játékunkat a saját taktikájával ötvözni, ami látszólag működik, de ehhez kell a rotáció, pihentetés.
Min kéne amúgy változtatni még? Tartsuk meg Messit és cseréljük le az egész csapatot? Jó ötlet, és hozzuk még ide Mourinhot, ütős kis csapatot csinál majd.
Forca Barca!!!!
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.12.04. 21:26:28

A Mundo Deportivo internetes oldala arról ír, hogy José Mourinho a Chelsea edzője már nem számít David Luizra és szabadon elengedi őt, ha kap egy jó ajánlatot érte. A Cahill-Terry páros mellett mindössze 5 bajnokin lépett pályára a brazil középső védő, sőt azt is tudni véli a katalán sportnapilap, hogy az angolok már ki is nézték maguknak Andrea Ranocchiat az Inter védőjét, akiért 18 milliót fizetnének.
http://barcanoticias.blog.hu/2013/12/04 ... helsea-tol" target="_blank
Megkellene lépni Tatának és akkor egy gonddal kevesebb lenne. :D
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.04. 21:07:32

néhe elkapok egy-két fio meccset,de sztem cuadrado kevés lenne ide. ráadásul ott csatárt játszik...
Még régebben a Lecce-ben láttam játszani, akkor még szélső középpályás volt :lol: :lol:
Egy biztos: univerzális :D
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.12.04. 20:53:01

„Volt két vereségünk, de ez még nem mond semmit. A klubon belül nincs semmilyen vita a stílusról, vagy bármi másról.

„Jó néhány sérültünk van, ami nyilvánvalóan hatással van az összteljesítményre, Leo esetében azért szorítunk, hogy tökéletes állapotban térjen majd vissza.”
- Barto

Piqué, Masch, Alvés, és Xavi formájáról is a sérülések és a sérültek tehetnek szerinte minden tekintetben, komolyan egy vicc az egész, kb olyan mint Csank János jellegzetes megjegyzése a fájó válogatott vereség után. :wink: A védelem már évek óta vicc, a középályán Cesc alibizéseit kell nézni és akkor ez ő szerinte nem mond semmit sem. #-o Mikor látják már be hogy változtatni kellene hogyha egy Bayern szintett el akarunk érni. :|
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.04. 20:38:53

Gareth Tello írta:Montoyát én borzasztóan bírom, de egy ideje már nekem is vannak kétségeim vele kapcsolatban, ugyan szerintem kifejezetten jó a játékintelligenciája és a technikai képességeire sem lehet alapvetően rosszat mondani, de támadásban én szintén kevésnek érzem egyelőre, és nem is látom benne a lehetőséget, hogy akár csak megközelítőleg is olyat tudjon nyújtani ezen a téren, mint Alves. Ezt ellensúlyozhatná egy különösen stabil védekezéssel, de az utóbbi időben nem egyszer olyan könnyen vitték el mellette mindenféle random másodvonalas dél-amerikai vagy spanyol szélsők, hogy nekem fájt... :D Mindenesetre ő is fiatal még, s fejlődőképes, de Bartrával ellentétben most nem tudom elképzelni a jövő Barçájának alappilléreként.
minden egyes szavadat iszom mester :D sajnos nálam is inkább kukába tart montoya. oké h saját nevelés meg minden, vhogy nem biztos h jo lenne 10 évig nézni a jobboson...

néhe elkapok egy-két fio meccset,de sztem cuadrado kevés lenne ide. ráadásul ott csatárt játszik...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.12.04. 20:34:30

A hírek szerint Tata komolyan le szeretné igazolni Agüero-t, a klub felvette a kapcsolatot az ügyben a Cityvel, és maga a játékos is szívesen jönne.

Álom.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.04. 20:19:43

Montoyát én borzasztóan bírom, de egy ideje már nekem is vannak kétségeim vele kapcsolatban, ugyan szerintem kifejezetten jó a játékintelligenciája és a technikai képességeire sem lehet alapvetően rosszat mondani, de támadásban én szintén kevésnek érzem egyelőre, és nem is látom benne a lehetőséget, hogy akár csak megközelítőleg is olyat tudjon nyújtani ezen a téren, mint Alves. Ezt ellensúlyozhatná egy különösen stabil védekezéssel, de az utóbbi időben nem egyszer olyan könnyen vitték el mellette mindenféle random másodvonalas dél-amerikai vagy spanyol szélsők, hogy nekem fájt... :D Mindenesetre ő is fiatal még, s fejlődőképes, de Bartrával ellentétben most nem tudom elképzelni a jövő Barçájának alappilléreként.

Viszont az tényleg elég nagy kérdés, hogy kit hoznánk helyette, a Masíában tudtommal nem tolonganak a jobbhátvédek a B csapat környékén (Gabarrón nem gondolom, hogy Barça-szint lenne), a piacon meg gyakorlatilag lehetetlen elérhető, nem elmebeteg árú, megfelelő szintű játékost találni ezen a poszton. (Spurs-fanként zsigerből mondanám Walkert, remek játékos, de az ő stílusa nem passzolna ide.)
Chino írta:lehet van alapja annak, hogy komolyan figyelik Cuadradot a Fiorentinaból. Én személy szerint még nem láttam játszani, de állítólag nagyon jó védő, kellően offenzív és több helyen bevethető. Valaki ismeri?
Megmondom őszintén, még életemben nem hallottam erről a gyerekről, igaz, tulajdonképpen szinte egyáltalán nem követem az olasz ligát. :D

Szóval körbenéznék azért a piacon Zubiék helyében, de ha nem találnék senkit, akkor adnék egy esélyt Montoyának.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 20:04:27

Zozzy 5 írta:
connor írta:A széleken jövőre sem lesz gondunk, csak istenem tartsák meg MONTOYA-t!!! THIAGO után az újabb mélyütés lenne az utánpótlás-nevelésünktől.
Ami a maradása mellett szól az inkább az, hogy nem nagyon van választék ezen a poszton a piacon, Alvessel nem tudni mi lesz, ezzel együtt a képességei hosszú távon egy stabil csereemberre predesztinálják, legalábbis ha az marad az igényszint, hogy a jobb oldali védőnknek annyira magas szinten kell teljesíteni támadásban is, mint az elmúlt években. Nem rossz játékos, de azért óriásit nem vesztenénk vele.
Engem is ez aggaszt elsősorban, ami a távozását illeti. Habár nincs kizárva, hogy egy stabil védő legyen, aki mindkét szélen bevethető, támadásban biztosan nem fog annyit hozzátenni a játékhoz mint Alves, de nem sok olyan jobbhátvéd van akinek az menne. Mivel nem nagyon tesz meg mindent a vezetőség, hogy marasztalja lehet van alapja annak, hogy komolyan figyelik Cuadradot a Fiorentinaból. Én személy szerint még nem láttam játszani, de állítólag nagyon jó védő, kellően offenzív és több helyen bevethető. Valaki ismeri?
Engem kicsit az aggaszt vele kapcsolatban, hogy már 25 éves, de nem sokat hallani róla, bár ez nem jelent sokat, gondoljunk csak Adrianora. Mondjuk a kolumbiait a transfermarkt 24 millióra taksálja.
Forca Barca!!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 19:44:13

connor írta:A széleken jövőre sem lesz gondunk, csak istenem tartsák meg MONTOYA-t!!! THIAGO után az újabb mélyütés lenne az utánpótlás-nevelésünktől.
Hát nem tudom, én Montoyában nem látok sokat. Igaz, Bartraval is így voltam, aztán úgy tűnik, hogy ő rám cáfolt, miután megkapta a lehetőséget, de megkapta Montoya is, aki eddig nem hoz minőséget. Hátul általában könnyen átjátsszák, elől meg a kombinatív játékban max. a gyenge Alves szintjét üti meg. Csak azért, mert saját nevelés még nem marasztalnám, ha menni akar, mert az látszódik, hogy egy jó formában lévő Alveshez képest jelentős visszalépés. Nincs igazán stílusa, felfut szépen kötelességből, de csak többen vagyunk általában vele elől, hátul meg mint mondtam könnyen átmennek rajta kisebb spanyol csapatok szélsői is. A határozottságot és szívósságot, ami szükséges lenne egy védőnek, és ami megvan szerintem Alvesben, Albaban és Adrianoban is, rajta nem nagyon vélem felfedezni.
Ami a maradása mellett szól az inkább az, hogy nem nagyon van választék ezen a poszton a piacon, Alvessel nem tudni mi lesz, ezzel együtt a képességei hosszú távon egy stabil csereemberre predesztinálják, legalábbis ha az marad az igényszint, hogy a jobb oldali védőnknek annyira magas szinten kell teljesíteni támadásban is, mint az elmúlt években. Nem rossz játékos, de azért óriásit nem vesztenénk vele.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 19:13:45

Tata előszeretettel használja a fiatalokat, az utóbbi időben Rob is elég sok lehetőséget kap, amit szemmel láthatólag ki is használ és ott van még a kupa.
Az a szezon végére fog eldőlni, hogy mit is akarunk vele, de nagy sanszot érzek rá hogy marad. A két kölcsönadott játékosunkkal pedig ki tudja mi lesz. Én is örülnék Rafinhanak, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy vissza is jön a következő szezonra, ahogy Deu esetében sem.

Aguerot felesleges lenne idehozni. Egy. Kb. 60 millió lenne az ára. A Citynek nem létszükséglet a pénz, a csapat talán legjobbja, van még hátra a szerződéséből is. Kettő. Kun nem szélső. Hiába gyors stb. De leginkább középen érzi jól magát. Ott eredményes. Három. Ha idehozzuk Deu-t nem nagyon látjuk a pályán. Neymar-Messi-Kun-Alexis-Deu. Egyik sem túl öreg, hogy lassan visszavonul és akkor átveheti a helyét. Viszont nem nagyon hiszem, hogy Pedro dobbantana.

Nem tudom, hogy örüljek vagy bánkódjak-e, hogy akár télen is igazolhatunk egy védőt. Ezzel a Kapitánynak teljesen becsuknánk a kaput, de ami rosszabb, hogy nem valószínű, hogy egy minőségi játékos jönne. Inkább valami középkategóriás töltelékembert tudok elképzelni. Persze, ha egy Verthongent el tudnánk hozni nem bánkódnék, viszont Levy-t ismerve nem aprópénz lenne, főleg annak tekintetében, hogy mennyi van hátra a szerződéséből. Hummelsre szerintem még nyáron sem lesz nagy sanszunk, nem nagyon akar távozni, ráadásul ő is tavaly hosszabbította meg a szerződését 2017-ig, ahogy David Luiz is.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.12.04. 18:31:42

A téli, de leginkább a nyári átigazolási szezon legnagyobb feladata a vérfrissítés lesz. Nem vagyok benne biztos, hogy MARTINO erre a legalkalmasabb edző (én a legjobban WENGER-nek örültem volna a nyáron, de nem úgy tűnik, hogy ő valaha is edző lesz nálunk, pedig igazán tetszetős focit tud játszatni, nálunk pedig vehetne sztárokat is a fiataljai mellé). Viszont akkor ki jöjjön.
Kapusoknál egyértelmű VALDES távozása, a helyére én jelenleg a legesélyesebbnek TER STEGEN-t látom, akivel elégedett is lennék, mert COURTOIS-t sajnos nagyon magához láncolja a Chelsea. El tudom képzelni, hogy akár már a télen bejelentik az érkezését, de még egy fél évre ott hagyják kölcsönben a németeknél. PINTO visszavonulására is elég jó esélyt látok, bár nála azért nem lehet tudni... a helyére REINA jó lenne, de szerintem OIER vagy más B-csapatos kapus is tökéletes lenne erre a szerepre. Mindenesetre, ha 2 kapus érkezik, akkor OIER-t el is lehetne passzolni, mert nem sok értelmét látom 3 kapusnak a felnőtt csapatban, amikor bármikor felhozhatjuk a B-csapat egyik kapusát tartaléknak.
A védőkérdés nálam újra kérdés. A vérfrissítéshez hozzá tartozik, hogy legalább egy védőtől megválunk és hozunk a helyére valakit. PUYOL egyértelműen gyenge láncszem lett, sajnos rajta is fog az idő... legkésőbb a nyáron visszavonulhat vagy elmehet levezetni az egyik kisebb iramú bajnokságba. Bár nála előbb tudom elképzelni a visszavonulást, mint azt, hogy más csapatban lépjen pályára. Én mellette elküldeném még a PIQUÉ - MASCHERANO kettős egyikét is, talán inkább a kis főnököt. Helyettük jöhetne egy fiatal tehetség, akár a B-csapatból, akár máshonnan, illetve egy nagyobb név (HUMMELS), akit simán be lehetne dobni a kezdőbe BARTRA meg PIQUÉ pedig megharcolhatnának a kezdő tagságért. A széleken jövőre sem lesz gondunk, csak istenem tartsák meg MONTOYA-t!!! THIAGO után az újabb mélyütés lenne az utánpótlás-nevelésünktől.
A középpályáról legelőször el kellene küldeni DOS SANTOS-t. Ballaszt. Szegénynek mindig csak ígérgetnek, de sosem lesz belőle semmi. Talán máshol bizonyíthatna és kinőhetné magát egy közepesen jó játékossá és a válogatottba is behívnák. Mellette én simán megválnék ROBERTO-tól is. Tata nem sokat lát benne a kapott lehetőségek alapján, a látottak alapján eddig én sem. Helyette RAFINHA-t tenném be jövőre 4. támadó kp-nak INIESTA, XAVI és CESC mellé, akik közül INIESTA és FABRE lenne az alapkezdő, XAVI-t pedig lehetne kikoptatni, illetve RAFINHA-t beépíteni a csapatba.
Elölről is le kellene dobni az olyan ballaszt-játékosokat, mint CUENCA és AFELLAY. Utána el kellene gondolkodni TELLO és PEDRO jövőjéről. Nyilván MESSI, NEYMAR és lassan SÁNCHEZ is mozdíthatatlan lesz, ha a teljesítményt vesszük alapul. SÁNCHEZ-nél még rezeghet kicsit a léc, de az utóbbi időben jól teljesít. Amennyiben TELLO és PEDRO is dobbantana, én biztos, hogy elhoznék egy nagyágyút előre. AGUERO nagyon jól csengő név, illene is a csapatba a gyorsasága és a technikai adottságai miatt. MESSI-vel pedig biztos megértenék egymást. És akkor még nem volt szó DEULOFEU-ról, akit én visszahoznék mindenképp jövőre, akár SÁNCHEZ kiszorítására is képesnek érzem. Aztán ott van még ADAMA és DONGOU is, akiket jövőre a B-csapat alappilléreiként használnék elöl, utána pedig majd elválna, hogy mire képesek hosszabb távon.
(a neveket azért emeltem ki, hogy átláthatóbb legyen)
Összegezve: Ter Stegen,Reina - Alves,Montoya,Bartra,Piqué, Hummels, ???, Adriano,Alba - Busquets,Song,Iniesta,Xavi, Cesc, Rafinha - Messi,Neymar,Aguero, Deulofeu, Sánchez. Ez még akkor is erős, ha Aguero helyett meghagyjuk Pedro-t.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 17:12:40

Neymar volt már középen, ha jól emlékszem a Celtic ellen és nem is volt rossz, de neki inkább terület kell vagyis inkább lendület. Középre Alexis sokkal jobb lenne. Volt már ő is ott, inkább képes brusztolni a védőkkel és idén a helyzetkihasználása is jobb.

Egy centert igazolni felesleges szerintem, Messi úgyis minden meccsen játszik (nyílván most sérült, de ez csak időszakos) és olykor igaz kihúzódik szélre, de alapvetően középen a helye, egy csatárral még ha tudnának is rendesen váltani, a jobb oldalunk impotenssé válna.

Cesc Xavi helyén tökéletes és a letámadásokban is jobban ki tudja venni a részét. Sajnos Xavi már nem képes az igazi presszionálásra ezért is játsszák olyan könnyedén olykor a középpályánkat. Fabregassal ez más. (aki még gólerős is azon a poszton) Ha jól emlékszem ő az Arsenalban játszott egy poszttal hátrébb is.
Ezért illene ide Gündögan, ha már középpályásokról van szó. Ő mind támadásban, mind védekezésben pluszt tud nyújtani. Szóval ha egyáltalán akarunk oda venni valakit, akkor szerintem ő lehet az igazi. Vidal amúgy is most hosszabbított, esze ágában sincs eligazolni, ráadásul inkább egy Busquets típusú játékos, mint mondjuk Cesc vagy Xavi.
Ez még azonban még függ Rob-tól és Rafinhaban is bízom, de őt inkább Ini helyén tudom elképzelni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.12.03. 23:56:11

No igen jön a január,megint átigazolási pletykák...Hát jó kérdés mi hogy lesz...

Montoya ha megy kell vki helyre...Én sajnálnám azért elég jól mozog és fiatal még,látok benne lehetőséget...És kérdés kivel pótolnánk,így hirtelenjébe...

Pedro marad...Ez nem kérdés :D Ha a föld menyílik is marad... :D Pedig hát vele is max többen vagyunk...Meg eggyel több embert fizetünk,nem is rosszul,dejó...

Kapus kérdés,nem lenne hülyeség már most elhozni az egyik jelöltet,nyílván míg Valdes van ő fog védeni,ahogy idén teszi védjen is...De kicsit szokhatná a légkört az utód,plusz ha VV netá visszatért a régi önmagához(lepke gyűjtés),akkor jöhet máris kezdőbe...Szép lenne, jó lenne,de nem így lesz...Nyáron fogunk hozni vkit,hamarabb nem...

Középpálya...Véleménye,ha nem tudjuk megoldani a mostani állománnyal a középpályánkat,akkor hozhatunk ide bárkit..Mert akkor taktikailag van ott gond...

És most jönnek a kérdések,hogy váltunk e vagy nem...Sokan rebesgetik a 2vkpt,esélytelen nem lesz ilyen nálunk...Hülyeség is lenne,az eszenciánk a 4-3-3,ezt kell játszanunk...Ehhez van keretünk,ezt tudjuk a legjobban...Csak ténylegesen ezt kellene játszani és leszokni erről a tulajdonképpeni 4-4-2ről,ami rendre buktát eredményez...Ugyanis a 3 szervező középpályas egymás elől veszi el a területet,elől nincs aki bemozogjon középen,a szélsőket le lehet védekezni akárki is van ott,középen meg Cesc képtelen Messi lenni,és így nincs center pozícióban senki...Lényegében ha egy csapat nem enged minket kontrázni,alias felrúg a térfelünkön,és a szélsőket kiveszik a játékból,megbénulunk...Nem tudunk épkézláb támadást vezetni,beszűkül a terület,az ellenfél ki tud jönni a szorításból,elkezdünk pánikolni,görcsölni,kapkodni,eladni a labdákat a saját térfelünkön,és jön az Ajax vagy a Bilbaoi meccs...Ha kiengedjük a nyomás alól az ellenfelet akkor végünk,mert erre épül a taktikánk...Kell center pozícióba vki aki veszélyes hogy rendre a kapura is veszélyt jelentsen megnyissa a területeket,és onnantól hogy kilépnek rá,hogy elviszi az embert,mehet a zsuga...A védekezésünk,a középpályás játékunk is ezen múlik...

Nem Gündoganon,Vidalon(most hosszabítot 17ig), Reuson meg tökön tudja kin múlik...Nem Xavival vagy Inivel vagy Cescel vagy Busival van itt akkora gond...És nem gondolom hogy a helyükön a mi csapatunkban bárki a világon jobb teljesítményt tudna nyújtani...

Elől van gondd továbbra is...Azzal hogy nem megy bele az edzők fejébe hogy nálunk képtelen Cesc komoly meccsen visszahúzott éket játszani...Pep,Tito,Tata - mind ezt erőlteti,de ez nem megy...Cesc remekül osztogat Ini helyéről,és kész...Neki az való. Xavi posztján is gyámoltalan...Elől Alexis 20at cselez babusgatja a labdát,de rá nem lőné...Ezt elbírjuk ha Messi-Neymar együtt van,és még jól is jön olyankor a játéka,de ő mint center esélytelen,túlságosan kiegyensúlyozatlan...Pedronak néha van jó meccse,de túl kevés,ide folyamatos klasszis teljesítmény kell középre...Tello elmegy vagy marad kérdés,igazából egy egysíkú szélső nem több...

És ott lenne Neymar,akiben ott a plusz,érezzük hogy na ő vmi más...De eddig annyira nem megy neki...Vannak jó megoldásai,hanem igazoltuk volna le nem tartanánk itt meggyőződésem(Bl továbbjutás,liga 1.hely)...De gólvágásban vhogy nincs szerencséje eddig...Sokszor jól megcsinája majd elrontja,sokszor bravúrral véde a kapus,sokszor elcsúszik,elbotlik...Mégis ő vhogy más,nem Alexis,ha jól megnézzük vmi fontosban mindíg benne van vastagon a keze...A gólok meg majd jönni fognak meggyőződésem...Illetve még jobban fognak jönni...

Kérdés,mért nem őt raktuk be Messi posztra?
-Cesc reklamált hogy lelép ha nem kap elég lehetőséget és meg akartuk tartani ám legyen?
-Neymar fizikálisan nem Messi,azért a kis argentínon van egy elég komoly izomzat...Tata fél agyonrúgnák rövid távon?
Lehet mindkettő,jó kérdés...Remélhetőleg azért Tata felismeri már,hogy nem megoldás komoly meccsen Cesc mint hamis 9es...Mert okés ez most még belefért úgymondd,de későbbiekben 1 meccset sem lehet benézni...

Neymar képességekben, technikailag,gyorsaságilag képes lenne rá hogy centert játszon...Igen fejben még kicsit éretlen,de többet bevágná mint a kapu fel el sem induló Cesc...Ő legalább odaérne,megpróbálná,kapura törne...Cesc ehhez "túlságosan középpályás",a passzt keresi nem a lövést...

És itt jön hogy miért is írtam le ezt,mertha Neymart nem játszatjuk mint 9es,mindenki más meg alakalmatlan akkor ide megoldás kell...Fiatalokkal nehéz,mert mint befejező csatár kell hogy ne remegjen meg a láb...Szal ott vagyunk megint ahol a part szakad,jött Neymar,majd ő megoldja ha nincs Messi,deha nem játszatjuk ott,akkor nem fogja,szélről nem lehet,mert kiszorítáják...Én baromságnak tartom hogy legalább nem próbáljuk meg,és a rendes meccsen rendre betliző Cesct játszatjuk ott amikor itt egy 55millás támadó...Deha már nem akkor meg kell vki,nem kell vmi atom ember,vki aki beveri,aki a kaput keresi,aki elválálja...Ki?Jó kérdés...Ezt a vezetőségnek illetve Tatanak kellene látni ki lehet elhozni...Hogy most vagy nyáron? Ha Neymart nem fogjuk sosem centerben játszatni,amikor nincs Messi, akkor most...Ha megpróbáljuk középen netán akkor majd kiderül nyárig megoldja e...

Hátul pedig asszem egyértelművé válik lassan, hogy Mascherano hosszú távon nem képes jól teljesíteni,Puyol most is épp félsérült,Pique szintén botrány...Barthra nagyon is bíztató,de mivel Mascherano,és Pique is botrányos,plusz Puyol is max félember,így vki nagyon elférne...Nem kell egy isten,csak egy zömében megbízható ember...És sztem most kell...

Amúgy a védelmünk sokat javult,sokkal stabilabb...Ami probléma ha elől impotensek vagyunk akkor a középpályásaink görcsössé válnak,és elszórják a saját térfelünkön a labdákat,amikből van a baj...Igen sokat bohóckodnak hátul a védők,de végül mindíg megoldják,azt viszont nem lehet ha átrohannak rajtunk,ez már nem a hátsók sara,hanem a középpályásoké...És tovább nézve ők meg azért válnak görcsössé,mert elől nem megy a zsuga...Szal hiába a fociban egy csapat játszik,minden öszzefügg...

Amúgy meggyőződésem,hogy sokat fogunk javulni amint újra lesz Alves...Igen ahogy bead botrány,de kombinatív játékban parádés,támadásépítésnél kulcsember...A másik oldalt pedig Jordi Albara kiváncsi leszek,azért ő nem ijed meg ha vki előtte van,és közel olyan kreatív mint Ini,előre játékban sokat fog hozni ő is...

Összegezve akkor nagy baj azért nincs továbbra sem...Egy védő ránkférne,illetve elől leginkább egy szemlélet váltás,Neymart igenis be kellene tolni Messi helyre ha ő nincs...Kb ennyi így télre,reálisan...Amúgy igen buktunk 2 meccset. Nincs Messi,Alves,Alba,VV...Ha felépülnek ők lesznek a legnagyobb igazolásaink a télen az tuti...Amúgy vmit meg igazán kezdhetnénk a sok sérüléssel,közel nem normális ami itt zajlik,lehet el kéne gondolkodni egy orvosi személyzet cserén,vagy egy szemlélet váltáson,és még több időt hagyni a felépülésre,lehet többet érne mint 300milliónyi igazolás...Pl: Jordi Alba kb többet volt sérült mint amennyit játszott nálnuk...Innentől hozhatjuk mi a komplett Bayern,Dortmund,Real,City középpályás sort is,ha mind a lelátón ül begipszelt lábbal...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.03. 21:19:18

Alcantara írta:
visca el barca írta: idejön gündogan, majd szted megvárja még valakinek veszi a bátorságot és kiteszi xavit a kezdőből? középcsatárral is az a baj, hogy nem tudsz minoséget venni, mert a minosegnek nem elég az évi 3 kupameccs, meg 3x10 perc bajnokin...
Biztos lesz felháborodás, ha leírom, - én is imádom Xavit és a játékát, amit eddig képviselt-de akit hoznának, annak már nem kellene padozni, hanem a jövő évtől sima kezdőbe lehetne hozni. Sajnos Xavi felett (is) eljárt az idő és a 2014-es szezonra sem lesz már jobb egy VB-vel a háta mögött.
persze, ez tök egyértelmű, 10 forumerből 9 így látja,csak majd egyik edző sem meri meghúzni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.03. 21:04:42

Barcaman1993 írta:
mvik írta:üdv. Montoyát én megtartanám, nálam a távozók lennének: Mascherano (kb. 25 millióért), Jonathan dos Santos (kb. 3-5 millióért), Ibrahim Afellay (kb. 2-5 millióért), Cristian Tello (kb. 8-10 millióért), Pedro (kb. 20-25 millióért), Cuenca (kb. 2-5 millióért). tehát értük kb. lehetne kapni 60-65 milliót + hozzádobni azt a 40 milliót amit "általában" szoktunk játékosvásárlásra száni. Deulofeut és Rafinhat megtartanám, meg felhoznám Dongout, és igazolnék egy középhátvédet, mondjuk Hummelst (kb. 30-35 millió)vagy Suboticot (kb. 30 millió) meg szükség esetén felhoznám még Bagnackot, így a védelem talán jó lenne. közép pálya Rafinhaval szerintem jó lenne. csatár sorba meg egy jól fejelő de mégis elég technikás középcsatárt igazolni pl. Lewandowski (kb. 40-45 millió), Suárez (kb. 45 millió), Agüero (kb.45 millió) hármas közül valamelyiket. és mielőtt elkezditek írni hogy és Messi vagy a Sánches meg padozik, lehet őket rendesen rotálni, nem pedig ugyanazoknak kell végigjátszani az egész szezont, mert akkor kipukkannak szezon végére mint a Messi tavaly. de ez csak az én véleményem.
Ez nagyon tetszett. :D Mintha bevásárló lista lenne. Ez kell, ez nem kell, ez ennyi, ez annyi. :D

Úgy az egésszel egyet is értenék, de ez már a túl szép, hogy igaz legyen kategória lenne. Mondjuk középcsatárt hozni Messi mögé és mellé fölhozni Dongout, azért azt egy kicsit erősnek érzem.

Hát ja. :D Masch 25 millió! :) Jó lenne, ha 10-ért elvinnék. Amúgy felesleges eladni, még ha jönne egy Hummels is. Puyollal ki tudja mi lesz jövőre. Akkor lenne Piqué-Bartra meg a német, a Kapitány még ha folytatná is, többet sérült mint amennyit egészséges és már csak a szíve hajtja. Szép lenne így nekimenni a szezonnak. Masch nem sír a kevés játékpercért, szépen elfogadja a helyét.

Felhozni a 18 éves Dongout, aki még a másodosztályban is rutintalan, egy Aguero nyakára. Egy Neymar-Alexis-Messi-Kun/Lewa sor már több, mint luxus, ráadásul hova tenni őket. Újra kitenni szélre egy sztárt, akinek nem az a posztja?

És akkor még ott a kapuskérdés.
A TV-s jogdíjak pedig valószínűleg csappanni fognak szóval 2 igazolás várható, ha jön még valaki a kapuson és védőn kívül az biztos nem sztárigazolás lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.03. 20:11:15

mvik írta:üdv. Montoyát én megtartanám, nálam a távozók lennének: Mascherano (kb. 25 millióért), Jonathan dos Santos (kb. 3-5 millióért), Ibrahim Afellay (kb. 2-5 millióért), Cristian Tello (kb. 8-10 millióért), Pedro (kb. 20-25 millióért), Cuenca (kb. 2-5 millióért). tehát értük kb. lehetne kapni 60-65 milliót + hozzádobni azt a 40 milliót amit "általában" szoktunk játékosvásárlásra száni. Deulofeut és Rafinhat megtartanám, meg felhoznám Dongout, és igazolnék egy középhátvédet, mondjuk Hummelst (kb. 30-35 millió)vagy Suboticot (kb. 30 millió) meg szükség esetén felhoznám még Bagnackot, így a védelem talán jó lenne. közép pálya Rafinhaval szerintem jó lenne. csatár sorba meg egy jól fejelő de mégis elég technikás középcsatárt igazolni pl. Lewandowski (kb. 40-45 millió), Suárez (kb. 45 millió), Agüero (kb.45 millió) hármas közül valamelyiket. és mielőtt elkezditek írni hogy és Messi vagy a Sánches meg padozik, lehet őket rendesen rotálni, nem pedig ugyanazoknak kell végigjátszani az egész szezont, mert akkor kipukkannak szezon végére mint a Messi tavaly. de ez csak az én véleményem.
Ez nagyon tetszett. :D Mintha bevásárló lista lenne. Ez kell, ez nem kell, ez ennyi, ez annyi. :D

Úgy az egésszel egyet is értenék, de ez már a túl szép, hogy igaz legyen kategória lenne. Mondjuk középcsatárt hozni Messi mögé és mellé fölhozni Dongout, azért azt egy kicsit erősnek érzem.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2013.12.03. 18:21:26

üdv. Montoyát én megtartanám, nálam a távozók lennének: Mascherano (kb. 25 millióért), Jonathan dos Santos (kb. 3-5 millióért), Ibrahim Afellay (kb. 2-5 millióért), Cristian Tello (kb. 8-10 millióért), Pedro (kb. 20-25 millióért), Cuenca (kb. 2-5 millióért). tehát értük kb. lehetne kapni 60-65 milliót + hozzádobni azt a 40 milliót amit "általában" szoktunk játékosvásárlásra száni. Deulofeut és Rafinhat megtartanám, meg felhoznám Dongout, és igazolnék egy középhátvédet, mondjuk Hummelst (kb. 30-35 millió)vagy Suboticot (kb. 30 millió) meg szükség esetén felhoznám még Bagnackot, így a védelem talán jó lenne. közép pálya Rafinhaval szerintem jó lenne. csatár sorba meg egy jól fejelő de mégis elég technikás középcsatárt igazolni pl. Lewandowski (kb. 40-45 millió), Suárez (kb. 45 millió), Agüero (kb.45 millió) hármas közül valamelyiket. és mielőtt elkezditek írni hogy és Messi vagy a Sánches meg padozik, lehet őket rendesen rotálni, nem pedig ugyanazoknak kell végigjátszani az egész szezont, mert akkor kipukkannak szezon végére mint a Messi tavaly. de ez csak az én véleményem.
mvik
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.03. 17:17:13

visca el barca írta: idejön gündogan, majd szted megvárja még valakinek veszi a bátorságot és kiteszi xavit a kezdőből? középcsatárral is az a baj, hogy nem tudsz minoséget venni, mert a minosegnek nem elég az évi 3 kupameccs, meg 3x10 perc bajnokin...
Biztos lesz felháborodás, ha leírom, - én is imádom Xavit és a játékát, amit eddig képviselt-de akit hoznának, annak már nem kellene padozni, hanem a jövő évtől sima kezdőbe lehetne hozni. Sajnos Xavi felett (is) eljárt az idő és a 2014-es szezonra sem lesz már jobb egy VB-vel a háta mögött.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.03. 17:02:39

Ha igazak a hírek és Montoyáék is lelépnek, akkor Rosell felkötheti a gatyáját a nyári átigazolási időszakban.
Kapusok, jobbhátvéd olyan aki Alvest is pótolni tudja a közeljövőben, kezdő szintű belső védő, kp-ról is sokszor hallani, hogy keresgélnek oda is valakit, támadó akinek nem csak Pedrot kell pótolnia hanem be lehet rakni középre is a darálóba.
Ennyi pénze szinte biztos nem lesz a klubnak.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.03. 16:40:31

Fabregast elküldeni!? Jelenleg a legjobb középpályásunk(!) a csapatban, már amikor ott játszik. A Busi-Ini-Cesc kp igenis működik, ráadásul gólerős is.

Én szezon elején azt mondtam Tellonak el kellett volna igazolni. Egy angol középcsapatban akár kezdő is lehetne, míg itt csak 4. 5. emberként szenved. Ha igaz és Pedroval együtt váltani akar, mindkettőjük számára előnyös lenne. Pedro távol került a kezdőtől és gondolom a válogatottból sem szeretne kikerülni, amit csak játékkal tehet. Amúgy Tata-nak részemről piros pont jár, mert Pep és Tito regnálása alatt is biztos volt a kezdőtagsága, akárhogy játszott, leginkább azért mert saját nevelés. Tatanak volt töke letenni a padra. Nem kellene ilyen Reusokban gondolkodni. Egy olyan ember kell aki tűri a padot és pihentetésképp/sérülés esetén be tud szállni, és visszahozni Deut, akit elkezdeni beépíteni. És akkor még ott van Adama is. A kettőből egyik talán beválik és megragadhat.

Koke tényleg nagyon tehetséges, de ott van Rafinha, aki a Celta egyik húzóembere. Őt én inkább Ini posztjára tudnám elképzelni, sajnos ő sem lesz már fiatalabb, kevesebb meccset bír. Persze szó sincs arról, hogy már le kell cserélni egy fiatalabbra, de Rafinha tökéletesen tudná tehermentesíteni. Xavi helyére akkor már ott lenne Cesc és Rob is. A bajnokságban lehetne forgatni. Nyilván nem lehet csak a Masia-ból feltölteni a keretet, de a legtehetségesebb játékosokat ki lehet próbálni, aztán vagy megragadnak vagy nem. Ha igazolunk, akkor pedig ne félmegoldásokat. Viszont én a mostani felhozatalból Gündögant látom igazi megoldásnak Xavi helyére.

A védelembe nyilvánvalóan kell valaki. Ezt nem lehet házon belül megoldani. Ha igazak a pletykák a vezetőség is komolyan gondolja. Viszont én félek, hogy egy középszerű védő fog érkezni, Rosell úgy érzem nem fog zsebbe nyúlni.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem próbálunk más taktikát is ha szükség van rá. A hülye is látja, hogy Cesc elől impotens. Egy 4-1-3-2-ben Neymarral és Alexissel elől talán többet érnénk vagy Busi mellé még egy vkp. Kicsit lehetne kísérletezgetni, de úgy veszem észre, hogy valahogy ki akarjuk húzni Messi visszatéréséig, aztán ott folytatni ahol abbahagytuk.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.03. 14:26:59

hé mester, a fantasy foci nem itt van :lol:
A 3 pont a végén jelentette azt, hogy szarkazmus az írásom. Annyi mindenki leírta a véleményét, hogy kit is szeretne, olyan nevekkel amik még fel sem merültek a vezetőségnél, aztán gondoltam leírom már én is hogyan lenne a legjobb :D
Sosem értettem ezt a fórumot, hogy egyáltalán minek is. Nem láthatunk bele a főnökök fejébe, lehet épp most figyelik Dzsudzsákot edzésen, vagy Cr mobilját.

Subinho: Alba pedig nem eladó! Először, mert tök jó a neve, másodsorban pedig kell 1 olyan játékosunk aki dobálja magát és a Realosok okoskodhatnak, hogy így könnyű nekünk nyerni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.03. 14:19:33

Subinho írta:Sztem kell 1 minőségi középpályás Thiago helyett:?
igen. csak ki az a minosegi kp, aki még legalább 1-2 évig elviseli a kispadot? ILYEN NEM LÉTEZIK. idejön gündogan, majd szted megvárja még valakinek veszi a bátorságot és kiteszi xavit a kezdőből? középcsatárral is az a baj, hogy nem tudsz minoséget venni, mert a minosegnek nem elég az évi 3 kupameccs, meg 3x10 perc bajnokin...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.12.03. 13:49:42

Gareth Tello írta: Hát ha Ter Stegen mellett Reinát is el akarjuk vinni, az már két ember, és akkor még nem is volt szó a középhátvédről (szerintem fog jönni egy), a középpályásról (ezt már kevésbé tartom valószínűnek, de Gündogan vagy Koke jöhetne), illetve Reus komáról. :D

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ez a Reus gyerek tényleg ekkora király? Bevallom nem sok Dortmund meccset láttam eddig életem során, és akkor is általában Gündogan játékát figyeltem igazából - ebből ki is derül hogy idén pl mennyi meccsüket láttam.. De Reusból nem sok minden maradt meg nekem. Viszont annyian várják, hogy már érdekelne, hogy miben lenne ő jobb ITT mint az idei Alexis? Ahogy a statjait elnéztem ő sem egy eszeveszett gólvágó, bár azért szélső létére egész jól termel. De jútyúb videók alapján - a leghitelesebb forrás.. :lol: - nem tudtam eldönteni, hogy miért kéne ő nekünk, szóval valaki leírhatná, tényleg érdekel. Nem lenne ő fölösleges ide? Főleg úgy hogy Gerard fiú is jön majd vissza elvileg az Evertonból..

A Gündoganos résszel egyetértek, játékstílusa alapján jelenleg őt tudnám leginkább "Xavi utódként" elképzelni, de reális esélyt nem látok rá hogy idejöjjön. Kokét meg szintén nem figyeltem még annyira, hogy nyilatkozni tudjak róla, akár róla is írhatnátok egy rövid jellemzést.. :oops:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.03. 13:16:54

visca el barca írta:nem lesz itt nagy bótolás a nyáron, max 2 ember. reust apróért lehetne hozni, ő mindenképpen kellene.
Hát ha Ter Stegen mellett Reinát is el akarjuk vinni, az már két ember, és akkor még nem is volt szó a középhátvédről (szerintem fog jönni egy), a középpályásról (ezt már kevésbé tartom valószínűnek, de Gündogan vagy Koke jöhetne), illetve Reus komáról. :D
zola8787 írta:VV maradjon
Pique out
Pedro out
Masch out
Afellay out
Bojan out
Tello out
Cuenca out

Na lassuk a masik oldalt:
Neuer in
Alaba in
Pepe in
Ribery in
Robben in
Cr in
Van Persie in
Cavanit, Suárezt, Vidalt, Pogbát és Varane-t kihagytad, egyébként egyetértek.
Válasz küldése