Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 19:49:00

Troym írta:
2023.07.24. 19:37:50
De, 7 millióért visszavehetjük.
Nem fogjuk.
Akkor is nagyon alacsony az összeg. A Fradi 2 millió euróért vett 28éves balhátvédet, mi 3-ért adjuk el a marokkói utánpótlás válogatott 20éves srácot egy nemzetközi induló Betisnek.

Miért az ellenkezőjét vártad? Mert itt játszott? Szerintem azok progresszívebbek itt edzőként (nem sikeresebbek, hanem akik bele mernek nyúlni taktikába, játékosállományba stb), akiknek nem 6 éves koruk óta ütik a fejébe "az egy igaz filozófiát".
Xavi nyilván konzervatív, ebben a hozzáállásban él a 80-as évek vége óta.
Addig még ki tudja, mi lesz, Inigo lehet, hogy nem lesz egészséges pl. Xavi sem 100%, hogy vezetőedző lesz, bár valószínű.

Szerintem jó esély van rá, hogy vissza fogjuk venni, mert nagyon fel fog menni az értéke, csak az nem biztos, hogy meg is tartjuk.

Igen, pont azért vártam ezt, mert ezt az egy filozófiát ismeri, amihez a masia azért továbbra is nevel játékosokat, ahogy ő is onnan került fel. Nyilván nem eszetlenül, de legalább 1-2-3 fiatalt már fel kellett volna hoznia minimum cserének szerintem. Riad az egyik, de középpályást meg pláne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 19:37:50

bence0330 írta:
2023.07.24. 19:21:24

Visszavásárlási záradék nincs? Mert akkor még picit meg tudom bocsátani, mert az kvázi egy kölcsön, a csapatok újabban ezt csinálják, és szerencsére mi is elkezdtük bevezetni.

Tök érdekes, mindenki ennek aza ellenkezőjét várta, ami szintén nem lett volna túl jó, de Xavi elképesztően végletes tud lenni bizonyos dolgokban, nem ismer átmeneteket. Fiatalt egyáltalán nem hoz fel, Lewy-t szó szerint egyszer cserélte le a VB után, stb. Elég konok valaki.
De, 7 millióért visszavehetjük.
Nem fogjuk.
Akkor is nagyon alacsony az összeg. A Fradi 2 millió euróért vett 28éves balhátvédet, mi 3-ért adjuk el a marokkói utánpótlás válogatott 20éves srácot egy nemzetközi induló Betisnek.

Miért az ellenkezőjét vártad? Mert itt játszott? Szerintem azok progresszívebbek itt edzőként (nem sikeresebbek, hanem akik bele mernek nyúlni taktikába, játékosállományba stb), akiknek nem 6 éves koruk óta ütik a fejébe "az egy igaz filozófiát".
Xavi nyilván konzervatív, ebben a hozzáállásban él a 80-as évek vége óta.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 19:21:24

Troym írta:
2023.07.24. 18:55:07
Riad 3 millióért és a következő eladás 50%ért a Betishez kerül. (Mundo) Nagyon olcsón adjuk el a tehetséges fiatalokat, a srác most nyert u23 kontinenstornát.
Visszavásárlási záradék nincs? Mert akkor még picit meg tudom bocsátani, mert az kvázi egy kölcsön, a csapatok újabban ezt csinálják, és szerencsére mi is elkezdtük bevezetni.
Na ő nekem teljesn érthetetlen. Nem az, hogy miért nem kzdett egy Chris-Ara-Koundé előtt, hanem hogy amikor kidőltek, miért nem kapott szerepet, mert a biztos rossz Garciánál kb csak jobb lehetett, de rosszabb semmiképp sem. Plusz Xavi ballábast akar, aki tud bánni a labdával. Riad meg ballábas, és tud bánni a labdával. Szerintem elszórakoztuk Mingueza után kb a következő Araujot. Ezek után kicsit kevéssé tudom sajnálni a dolgot Xavi részéről, ha megint lesérül pár top védőnk, és Garciák meg Alonsok lesznek ott helyette egy Mingueza-Riad helyett. Az ő szájából kicsit már ősszel sem sajnáltam emiatt, lehetett volna egy Mingueza-Riad a padon Alonso-Garcia helyett, miatta nem volt, az ő döntése volt. - Koemannál ott lettek volna. Ebben az egy dologban nagyon bírtam és tiszteltem az öreget. És az a baj, hogy kb a holland egyetlen jó kvalitását is porba tiporjuk utólag. Inigo legalább szint, de cserének őt is tök felesleges volt hozni.

Remélem legalább Fayé és J. Araujo megveti a lábát fent, vagy legalább esélyt kapnak, de sok bizodalmam sajna nincs a dologban. Várom az első fiatalt, akinek Xavi ad lehetőséget, és legalább csereként a padra kerül. 1,5 év alatt még nem történt ilyen. Tök érdekes, mindenki ennek aza ellenkezőjét várta, ami szintén nem lett volna túl jó, de Xavi elképesztően végletes tud lenni bizonyos dolgokban, nem ismer átmeneteket. Fiatalt egyáltalán nem hoz fel, Lewy-t szó szerint egyszer cserélte le a VB után, stb. Elég konok valaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.07.24. 19:00:50

Peter írta:
2023.07.24. 18:50:43
Mbappé komolytalansághoz még annyit, hogy Lucho "beépített ügynökként" megerősíthetné a PSG-t mondjuk Torres, Garcia, Alonso, Lenglet kvartettel plussz halasztott fizetéssel kapnának néhány tíz millát és jöhet Mbappé.... :lol:
BL-t és aranybogyót akar nyerni a srác, pénzzel már televan, szóval nem a nagy fizuért jönne.
Viccnek is rossz, de minden edző álmát és kedvencét Robit is adnám a csomaghoz, ha nem kérné Lucho, akkor ajándékként.
Szerintem Lewa sem ellenezné a transzfert.
Ha Roberto is a pakk része, akkor már ők fizessenek. Plusz állják Bappé fizujának is a 80%át. Esetleg így. 😂
De komolyan ilyen hír minek? A Madrid ügyesebb abban, hogy felhajtsa az általunk kiszemelt játékosok árát..
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 18:55:07

Riad 3 millióért és a következő eladás 50%ért a Betishez kerül. (Mundo) Nagyon olcsón adjuk el a tehetséges fiatalokat, a srác most nyert u23 kontinenstornát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.24. 18:50:43

Mbappé komolytalansághoz még annyit, hogy Lucho "beépített ügynökként" megerősíthetné a PSG-t mondjuk Torres, Garcia, Alonso, Lenglet kvartettel plussz halasztott fizetéssel kapnának néhány tíz millát és jöhet Mbappé.... :lol:
BL-t és aranybogyót akar nyerni a srác, pénzzel már televan, szóval nem a nagy fizuért jönne.
Viccnek is rossz, de minden edző álmát és kedvencét Robit is adnám a csomaghoz, ha nem kérné Lucho, akkor ajándékként.
Szerintem Lewa sem ellenezné a transzfert.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 17:55:36

Magnus írta:
2023.07.24. 15:37:32
davi10 írta:
2023.07.24. 13:56:13
Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
mennyi pénz kellene-és miből-hogy Roquét beregisztráljuk már most?
Szerintem (majd kijavítanak, ha tévedek) nincs ilyen opció, és nem a lóvétól meg ffp-től függ a dolog, vagy legalábbis már nem. Eleve a szerződés is 2024-től szól. A brazil bajnokság télig tart, és a braziloknak napokon belül zárul a "téli" átigazolási szezon. Eladni el tudnának utána, de hozni már nem, így szerintem nem is akarták már elengedni szezon közepén, kellett nekik. Valahogy úgy képzelném el, hogy feljebb is nyomták volna az árakat, hamot akarjuk vinni, meg lehet, hogy júli végéig nem is tudnánk biztosat mondani, hogy be tudjuk-e regizni, vagy nem, és nem vállalták a rizikót.
A hírmorzsákból és abból, hogy a szerződés megvan és 24-től szól, én ilyesmit szűrtem le legalábbis.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.24. 17:42:37

Troym írta:
2023.07.24. 08:07:15

Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk. (És nem kell rögtön ugrani, hogy sérültek voltak BL-ben, mert a Bayern ellen nem voltak sérültek a kezdő hátvédek, EL-ben meg szintén 4 gólt kaptunk 2 meccsen)
Persze, ha a céljaink kb. annyi, hogy legyen meg a nyolcaddöntő BL-ben, arra jó lesz a Kounde, SR, Dest/Araujo is, akkor tényleg nem kell senki.
A komolyabb, nemzetközi meccseinken a góljainkat nem a jobbhátvéd hiánya miatt szedtük be az előző szezonban. Egy ilyen alkalom volt az előző szezonban, amikor a Manchester United elleni visszavágón a második bekapott gól előtt nagyon megkergettek minket azon az oldalon, egy erélyesebb játékos valóban elfojthatta volna a manchesteri rohamot. Ezt leszámítva nem azon a poszton kaptuk a gólokat.

Azon a meccsen az első bekapott gólunkat de Jongról kaptuk. Akkor is lehetett látni, hogy de Jong nem jó szűrőnek. Nem elég erős, nem elég kemény, lepattan mindenkiről, elnyomják, nem jó vkp-nak. Egy vkp melletti mélységi irányítónak oké. De egy 4-2-3-1-es rendszerben, amire ez a keret alkalmas lehetne, kell mellé egy rendes vkp.

Ott volt az odavágó első bekapott gólja. Alonso és ter Stegen hozták össze. A kapus a rövidet nem védte. A második bekapott gól előtt Raphinhát verték meg a másik oldalon, majd Koundé öngólt szerzett belül. Azzal egyetértek, hogy Koundé helyett lehetne valaki más. Azzal egyetértek. Azzal kevésbé, hogy a jobbhátvéd egy kulcspozíció lenne, és ennyre szükségünk lenne rá. Inkább a három középhátvédes rendszert támogatom, Koundé nélkül.

A Bayern elleni 0-2 első góljánál ismét Alonso maradt le, magát a gólt szögletből kaptuk, középen. A második gólnál a félpályánk felénél passzolgattak ki minket, megint egy jó védekező középpályás hiányzott, Busquets és Gavi nem volt akadály a Bayern lendületes támadása ellen. Egy jó vkp hiányzott onnan.

A 0-3-as meccs első góljánál az egész védelem túlságosan felhúzódott, játszi könnyedséggel kerültek a hátunkba. Bellerin is nyakig benne volt a gólban jobbhátvédként, de nem a poszton múlt a gól, az egész védelem öngyilkos merényletet követett el a csapat ellen. A második gólnál megint Alonso nem volt sehol. A harmadik gólt megint a másik oldalról kaptuk.

Az Internazionale elleni első meccsen átlövésből kaptuk a gólt, szemben a kapunkkal, megint semmi köze egy jobbhátvédhez, nem egy jobbhátvédra lett volna ott szükség a találat kivédekezéséhez. Hanem megint csak egy jó szűrőre. A térfelünk felénél nyugodtan passzolgathatta az ellenfél a labdát, Busquets meg össze-vissza kóválygott.

A 3-3-as meccsen az első gólt középről kaptuk. A második gólt megint középről, Garcia lett megverve egy az egyben. De Jong meg úgy vánszorgott oda "segíteni", mintha sose akarna odaérni. Gyakran csinál ilyet, amikor jól kitömnek minket, a góloknál gyakran kivehető de Jong alibiző, "ott téblábolt, de minek" játéka. A harmadik gólnál lekontráztak minket, a beadás a másik oldalról jött, középen megint nullák voltunk, az érkező ember bepofozta.

Azzal egyetértek, hogy Koundé-t nem kellene erőltetni. Azzal nem értek egyet, hogy ez a jobbhátvéd dolog kulcsfontosságú. A góljaink zömét nem ennek a hiánya miatt kaptuk. De ha van rá keret, természetesen jöhet egy játékos oda is, abban az esetben, ha a négy védős, két szélsős felállásban játszunk. Akkor Koundé helyett tényleg jól jönne valaki. De nem tartom igazán fontosnak, inkább szerkezetváltást tartanék ütősebb megoldásnak, és egy csatár érkezését is fontosabbnak tartom. De ha van rá keret, jöhet egy jobbhátvéd is, de szerintem nem prioritás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.24. 15:42:08

Troym írta:
2023.07.24. 14:18:19

Jól elkanyarodott a mondandóm.
Nem hasonlítgatok a Reallal.
Abszolút nem érdekel, hogy kinek a jobbhátvédje jobb, nekünk vagy a Madridnak. Engem az érdekel, hogy a RM balszélsőjét hogyan állítja meg a mi jobbhátvédünk. Fordítva azért nem érdekel, mert a Madridi jobbhátvédnek adott esetben Ferran-Fati-Dembele-Abde az ellenfele. (Dembele gondolom 10 perc alatt kidől az új szezonban is, így gondolom a másik 3 srác közül valaki) Azért Viniciust megállítani szerintem jóval nehezebb.
De akkor írom az Arsenalt / PSGt, Bayernt inkább. Szóval kérdem én ezen csapatok balszélsői ellen elég Kounde, vagy ha sérült, akkor SR?

Valószínű igen 60m lenne egy jhv, nem olcsó, de én simán beáldoznám akár Raphinhát / Dembelet egy jobbhátvédért. Szélső támadónk akkor is maradna, és annyira nagy gólgyáros ez a két játékos sem volt.
Persze durrogtathatnám, hogy FT, Fati gyengébb stb, de ilyen-olyan okból igazából bármelyik eladható lenne.
Csak azért hoztam fel példának a Realt, mert van legtöbbször párhuzamba állítva a keretünk/játékosaink (de hozhatnék fel más csapatokat). És ha nálunk ez bukkan fel, hogy Koundé meg tudja-e állítani XY balszélsőt nemzetközi szinten, a több BL csapatnál még nálunk is rosszabb a helyzet.
De ezért van az, hogy ilyen esetekben Araujo veszi át a szerepet, aki mellett Vinicius max dobálja magát vagy dumál, de még azt a Rashordot is leszedte tavaly szélen/középen, aki abban az időszakban magasan Európa legjobb formában lévő támadója volt, Haalandot és Mbappét is maga mögé utasítva és azért egy Cristensen-Koundé belső védő páros sem gyenge, ha éppen az uru szélen játszik.

És ez a min. 60 millió is egy olyan összeg, amit kb. érnek, de azt nem jelenti, hogy ennyiért el is adnák, főleg nem egy City, Chelsea, PSG, Pool. Ha lenne ennyi pénzünk, az pl. sokkal inkább egy olyan posztra kellene fordítani, amit pl. Kimmich képvisel. Xavi is ezeket a pozíciókat kívánta megerősíteni, de olyan jh, aki igazi előrelépés lenne felejtős.
Sztem egy Pavarddal sem lennénk előrébb, érte is zsebbe kéne nyúlni, meg komoly bérrel számolni. Cancelo szintén netto 10 fölött és még egy kölcsönért is fizetni kellene.
bence0330 írta:
2023.07.24. 13:17:02
Magnus írta:
2023.07.24. 13:11:04
A Le Parisien szerint beszállunk a buliba Mbappéért, több játékost fogunk felajánlani, mert pénz az nincs.

Kíváncsi leszek, de szerintem ez nyomásgyakorlás a madridra párizsi részről.
Ez az évtized kacsája :D Egy 200M körüli, 100M körüli bruttó bérű játékos, amikor mi örülünk ha regisztrálunk pár kiegészítőembert kis bérrel, illetve akinek a Madrid stílusa jobban fekszik, aki madridista... :D

A Barca-Madridi témához: szerintem az ő középpályájuk erősebb. Bellingham már most fény volt az éjszakában az előkészítő meccsen, ha a hosszú sérülés miatt Wirtzet nem veszem, akkor egyértelműen a legjobb fiatal játékos a posztján, ráadásul tökéletesen illeszkedik szerintem a Madridi játékba. Csuameni a képességei alapján....
A Mbappé-hír teljesen egyértelmű. Nem is tudom, mikor hallottam utoljára ilyen komolytalan pletykát, de nem csak a Barcával kapcsolatban, úgy en bloc az egész nemzetközi labdarúgás szintjén.

Én a meccset nem láttam, de inkább azt hallottam hogy a biztosra ment, egy megindulása meg egy kényszerítője volt, de ez kb semmit nem jelent. Egy komolytalan előkészületi meccs. Játszhat valaki Messi 2.0-ként vagy hullagyengén nem releváns, főleg nem első mérkőzésén.
Az, hogy ő lenne a legjobb szintén kicsit erős. Jelenleg ott van a poszton Musiala, Pedri, Wirtz és előbbi kettő kicsit többet is bizonyított, plusz fiatalon új közeg, új bajnokság stb.
Én kicsit szkeptikus vagyok az onnan (főleg a BVB-ból) érkező játékosokkal. A németek rohadt jól tudnak eladni, de akire emlékszem, hogy tényleg olyan szinten volt mint arra predesztinálták, az talán Haaland. Az ilyen Götze, Sancho, Dembélé, Isak (most Moukoku, akinél már a hype is megszűnt) vagy ott voltak a németeknél ilyen Havertz-félék, akik már a jövő aranylabdásai voltak és jó pénzért mentek, de távolról sem váltották be a reményeket.

Wirtzel kapcsolatban ezért is félek kicsit, pedig nagyon szeretném itt látni és reménykedem, hogy az megbészélés amit pedzegettek nem volt teljesen pletyka.
Forca Barca!!!!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.24. 15:37:32

davi10 írta:
2023.07.24. 13:56:13
Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
mennyi pénz kellene-és miből-hogy Roquét beregisztráljuk már most?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 14:29:32

davi10 írta:
2023.07.24. 13:56:13
Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
Torrest meg Garciát nem tudjuk oda elsütni? 60-t vihetnék mindkettőt. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 14:18:19

Chino írta:
2023.07.24. 13:15:31
Troym írta:
2023.07.24. 08:07:15
Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk.
Ha Koundét ennyire megeszik reggelire, akkor ki az a poszton, aki megoldaná akár hosszú időre a jh-kérdést. TAA-Walker-Hakimi-Reece James-Cancelo esetleg Frimpong, bár ő még elég kérdéses. Szerintem már ezzel is kicsit jószívű voltam, ami a topot illeti. Ezek közül ki az, aki mondjuk 60 alatt megszerezhető és fizetni is tudnánk.
Ha már rendszeresen a Realt hozzuk fel példának, náluk van egy SR szintű Carvajal, meg egy Lucas Vazquez. Szerintem bőven előrébb vagyunk náluk.
Jól elkanyarodott a mondandóm.
Nem hasonlítgatok a Reallal.
Abszolút nem érdekel, hogy kinek a jobbhátvédje jobb, nekünk vagy a Madridnak. Engem az érdekel, hogy a RM balszélsőjét hogyan állítja meg a mi jobbhátvédünk. Fordítva azért nem érdekel, mert a Madridi jobbhátvédnek adott esetben Ferran-Fati-Dembele-Abde az ellenfele. (Dembele gondolom 10 perc alatt kidől az új szezonban is, így gondolom a másik 3 srác közül valaki) Azért Viniciust megállítani szerintem jóval nehezebb.
De akkor írom az Arsenalt / PSGt, Bayernt inkább. Szóval kérdem én ezen csapatok balszélsői ellen elég Kounde, vagy ha sérült, akkor SR?

Valószínű igen 60m lenne egy jhv, nem olcsó, de én simán beáldoznám akár Raphinhát / Dembelet egy jobbhátvédért. Szélső támadónk akkor is maradna, és annyira nagy gólgyáros ez a két játékos sem volt.
Persze durrogtathatnám, hogy FT, Fati gyengébb stb, de ilyen-olyan okból igazából bármelyik eladható lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.24. 14:30:29-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.24. 13:56:13

Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.24. 13:37:55

Én nyomásgyakorlásnak gondolom, de a lényeg ugyanaz :D meg nálam neymar óta nem szimpatikusok ezek a játékosok, akiknél meg kell venni az egész famíliát is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 13:17:02

Magnus írta:
2023.07.24. 13:11:04
A Le Parisien szerint beszállunk a buliba Mbappéért, több játékost fogunk felajánlani, mert pénz az nincs.

Kíváncsi leszek, de szerintem ez nyomásgyakorlás a madridra párizsi részről.
Ez az évtized kacsája :D Egy 200M körüli, 100M körüli bruttó bérű játékos, amikor mi örülünk ha regisztrálunk pár kiegészítőembert kis bérrel, illetve akinek a Madrid stílusa jobban fekszik, aki madridista... :D

A Barca-Madridi témához: szerintem az ő középpályájuk erősebb. Bellingham már most fény volt az éjszakában az előkészítő meccsen, ha a hosszú sérülés miatt Wirtzet nem veszem, akkor egyértelműen a legjobb fiatal játékos a posztján, ráadásul tökéletesen illeszkedik szerintem a Madridi játékba. Csuameni a képességei alapján simán lehet a világ legjobbja a posztján, modern, intelligens, gyors, nagyon jó előre-hátra. Ebből már villantott a Madridnál és a válogatottban is, én nem törődnék azzal, mi történt a VB-után, mert sokan megrogytak ott, többek közt Lewy is, aki ettől még világklasszis játékos, vagy a LL addigi legjobbja, Valverde, bár ott más is volt. Ez egy fura év volt, amilyen nem lesz még egy. Camavinga is nagyon jó, ha idén több szerepet kap majd a posztján. Láttam ma őket játszi könnyedséggel kényszerítőzgetni egy azért nem olyan rossz Milan ellen, egészen más szint a tavalyi öreguras, lendülettelen, lassú kp-hoz képest, mind gyorsak, mint labdaügyesek, mind tudnak lőni. Szerintem nagyon sokat léptek előre. Az öregek szerintem már tényleg epizodisták lesznek, ez a tendencia már elindult tavaly is.

Nálunk sem rossz a kp így, hogy jött Gündogan, és stílussal, összjátékkal ki lehet akár egyenlíteni ezt a különbséget. Mert mostanra elég látványosan ketévált megint a két kp állomány közti különbség stílusban is, labdaügyességben nem biztos, hogy el vagyunk elmaradva ott, de erőben, sebességben igen. Kb mint Xaviék idejében. Azért egyénileg az övék szerintem komolyabb szint kicsit, főleg, ha Valverde és Cama játszhatnak a helyükön.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.24. 13:15:31

Troym írta:
2023.07.24. 08:07:15
bence0330 írta:
2023.07.23. 22:58:15

Szerintem akkor sem kell feltétlen, ha nem állunk át, akkor marad ez a hibrid 3-4 védős rendszer. És van két echte jobb bekk is most az utazókeretben, egyiknek elég jónak kell lennie, hogy Koundéval rotálva ha nem is álomszerű minőséggel, de elégségesen feltöltsük azt a posztot.
Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk. (És nem kell rögtön ugrani, hogy sérültek voltak BL-ben, mert a Bayern ellen nem voltak sérültek a kezdő hátvédek, EL-ben meg szintén 4 gólt kaptunk 2 meccsen)
Persze, ha a céljaink kb. annyi, hogy legyen meg a nyolcaddöntő BL-ben, arra jó lesz a Kounde, SR, Dest/Araujo is, akkor tényleg nem kell senki.

Csere 7-8. középpályás már a teljesen felesleges kategória.
Hova?
Gündo, FdJ, Gavi, Pedri, Romeu, Kessie, Roberto ez 7 játékos. Mivel SR a csk, valamennyivel többet kerül pályára. 8. számú középpályás meg azért már tényleg egy fiatal saját nevelés legyen gombokért. Amúgy meg Christensen is tud szűrőt játszani emlékeim szerint, akinek még ez a mennyiség is kevés lenne, sőt Xavi ki tudja mit szeretne Garciával.

A cserecenterrel egyetértek, az kellett volna Roque legyen. Csak lábon lőttük magunkat, mert még a csokipénzt is elköltöttük, ő meg nem tud jönni.
Ha Koundét ennyire megeszik reggelire, akkor ki az a poszton, aki megoldaná akár hosszú időre a jh-kérdést. TAA-Walker-Hakimi-Reece James-Cancelo esetleg Frimpong, bár ő még elég kérdéses. Szerintem már ezzel is kicsit jószívű voltam, ami a topot illeti. Ezek közül ki az, aki mondjuk 60 alatt megszerezhető és fizetni is tudnánk. A portugál ráadásul nagyon necces kategória, az angolok pedig nem tudom mennyire tudnának ide illeszkedni. Talán TAA. Ezután szakadék Egy Calabria-Pavard-Di Lorenzo stb. szinttel nem tudom mennyivel lennénk előrébb mint Kondéval. Vagy ha Araujot tesszük ki és középen egy Christensen-koundé páros.
Dalot lehetett volna talán úgy-ahogy megoldás, mentünk is érte, de végül hosszabbított a MU-val. Cancelonak egy éves kölcsöne 20 millió fölött lenne. Szóval szerintem igenis hiányposzt jelenleg.
Ha már rendszeresen a Realt hozzuk fel példának, náluk van egy SR szintű Carvajal, meg egy Lucas Vazquez. Szerintem bőven előrébb vagyunk náluk.
Szerintem Dest egy jó igazolás lehetett volna, egyáltalán nem volt rossz és még elég fiatalon küldtük el. Nem tudom Xavi miért nem bízott benne. A képességei megvannak, még ha nem is klasszis alapanyag, de nem is egy harmadik számú játékos a posztján. Az Ajaxban is megmutatta, hogy komoly teljesítményre képes és a Bayern sem véletlenül harcolt annyira érte.

Ahogy a kp-ra sem mondanám, hogy annyira verne minket a Real. Van egy Tchouameni, aki eddig betli, Valverde aki hol-hol Modric helyén játszik. Bellingham aki szintén kérdőjel. És egy mindjárt 38 éves Modric, meg lassan 34 éves Kroos, akik már tavaly sem tudtak tényezők lenni. Én ezt egy jelenlegi Pedri-De Jong-Gavi-Gündogan-Kessié-Romeunál nem feltétlenül mondanám jobbnak.

De az a helyzet, hogy hasonlítgatni szerintem egyelőre korai. Még ki tudja ki távozik, ki érkezik. Mert változások még biztosan lesznek. És nem csak nálunk, hanem a legtöbb BL-csapatnál, majd augusztus végén lehet érdemben beszélni. Addig főleg a pletykákra támaszkodhatunk.
Forca Barca!!!!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.24. 13:11:04

A Le Parisien szerint beszállunk a buliba Mbappéért, több játékost fogunk felajánlani, mert pénz az nincs.

Kíváncsi leszek, de szerintem ez nyomásgyakorlás a madridra párizsi részről.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 08:07:15

bence0330 írta:
2023.07.23. 22:58:15
gránit írta:
2023.07.23. 22:43:20
Ha átállunk a 3 középhátvédes rendszere (bárcsak így történne), akkor nem kell jobbhátvéd.
Szerintem akkor sem kell feltétlen, ha nem állunk át, akkor marad ez a hibrid 3-4 védős rendszer. És van két echte jobb bekk is most az utazókeretben, egyiknek elég jónak kell lennie, hogy Koundéval rotálva ha nem is álomszerű minőséggel, de elégségesen feltöltsük azt a posztot.
Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk. (És nem kell rögtön ugrani, hogy sérültek voltak BL-ben, mert a Bayern ellen nem voltak sérültek a kezdő hátvédek, EL-ben meg szintén 4 gólt kaptunk 2 meccsen)
Persze, ha a céljaink kb. annyi, hogy legyen meg a nyolcaddöntő BL-ben, arra jó lesz a Kounde, SR, Dest/Araujo is, akkor tényleg nem kell senki.

Csere 7-8. középpályás már a teljesen felesleges kategória.
Hova?
Gündo, FdJ, Gavi, Pedri, Romeu, Kessie, Roberto ez 7 játékos. Mivel SR a csk, valamennyivel többet kerül pályára. 8. számú középpályás meg azért már tényleg egy fiatal saját nevelés legyen gombokért. Amúgy meg Christensen is tud szűrőt játszani emlékeim szerint, akinek még ez a mennyiség is kevés lenne, sőt Xavi ki tudja mit szeretne Garciával.

A cserecenterrel egyetértek, az kellett volna Roque legyen. Csak lábon lőttük magunkat, mert még a csokipénzt is elköltöttük, ő meg nem tud jönni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.24. 02:51:07

Akkor már inkább Muriqi. Még be is válhatna. Fele annyit keres, még az is lehet, hogy bele is férne, ha Nicót meg Lenglet-t elpasszoljuk. Csak Moratát ne :mrgreen: Ha Lenglet-t elpasszoljuk, a bértömegünket a tavalyihoz képest az új igazolások nélkül több mint 200 millió euróval csökkentettük. Kérdés, mekkora új bértömeget engednek ehhez hozzáigazolni. Jól jönne még egy tíz plusz gólos csatár, ha egy Muriqi vagy Wahi beleférne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.23. 22:58:15

gránit írta:
2023.07.23. 22:43:20
Ha átállunk a 3 középhátvédes rendszere (bárcsak így történne), akkor nem kell jobbhátvéd. Kellett a cserepadra középhátvédet igazolni, mert Araújo és Christensen is sérülékenyek. Hogy Martinez volt-e a megfelelő választás, még nem tudni. Kockázatos, az biztos. Az előző szezonban sokat volt sérült, júniusban műtötték. Középhátvéd mindenesetre kellett. Roque nagy fogás, remélem, télen már jöhet. Ha nem, akkor erre a szezonra kellene még egy csatár, még ha átmeneti megoldás lesz csak.
Szerintem akkor sem kell feltétlen, ha nem állunk át, akkor marad ez a hibrid 3-4 védős rendszer. És van két echte jobb bekk is most az utazókeretben, egyiknek elég jónak kell lennie, hogy Koundéval rotálva ha nem is álomszerű minőséggel, de elégségesen feltöltsük azt a posztot.
Egy center nálam is most a prioritás. Lehet öreg is 1 éves kontraktussal,, de a legjobb egy év kölcsönnel lenne valaki. Szerintem kb Morata lenne az álom ilyen szempontból, érzi a kaput, harcos, nem reklamál a pad miatt, és jól elvan a kölcsönökkel is. :D De valami ilyen Muriqi/Sorloth kaliber is bőven elég lenne Lewy mögé, BW módra, aki szintén elég jól termelt a ligában. Ez a center és még egy olcsó, erős közepes középpályás a padra, és nálam megvan a keret, ha a körülményeket is figyelembe veszem. Nagyon jó lenne, ha legalább a középpályás saját nevelés lenne, de sajna kétlem.

A centerre sajna az a gaynúm, hogy nem jön, és Fati/Torres játszik majd hébe-hóba ott egy félidőt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.23. 22:43:20

Ha átállunk a 3 középhátvédes rendszere (bárcsak így történne), akkor nem kell jobbhátvéd. Kellett a cserepadra középhátvédet igazolni, mert Araújo és Christensen is sérülékenyek. Hogy Martinez volt-e a megfelelő választás, még nem tudni. Kockázatos, az biztos. Az előző szezonban sokat volt sérült, júniusban műtötték. Középhátvéd mindenesetre kellett. Roque nagy fogás, remélem, télen már jöhet. Ha nem, akkor erre a szezonra kellene még egy csatár, még ha átmeneti megoldás lesz csak.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.23. 22:25:02

Xavi azzal szúrta...lábon saját magát, hogy neki minden posztra rutinos ember kell. Ezt mondja egy edző, aki beépítette Baldet a csapatba és akinek kínlódását Pedri sérülése okozta. A házban kellene keresnie most már a megoldásokat.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.07.23. 20:58:01

Az, hogy mennyire kell a jhv az a játszani kívánt rendszerből adódik. Amennyiben a mester át szeretne állni 3 védős redszerre előbb kell középre egy megbízható csere. Stabil középpálya és egy fiatal támadó Lewa pótlásra. Alemanyék nagyon figyelik a piacot szerintem meg kell ragadni a lehetőségeket. Ingyen Gündogan, Inigo. A fiatal brazilt kb szintén le kellett tutizni, nehogy elvigye valamelyik premieres csapat. Eddig nekem megfelel az igazolási politika, pláne ha 0 zlotyi van a kasszában. Meglátjukbaz előszezonban mi leaz a taktika. Egyébként ott van J.Araujo aki eddig nem sokat játszott, lehet pont meg fog felelni Xavinak. Ki tudja, vagy Dest. Hosszú még a nyár.
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.07.23. 19:58:54

Troym írta:
2023.07.23. 19:24:22
Andrsika írta:
2023.07.23. 17:58:43
Szerinted ki jelenleg az a top Rb akit megérné megvenni?
Nyilván fogalmam nincs ki mennyibe kerülne, legjobb Hakimi lehet talán azon a poszton, de azok közül, aki mozdítható én Frimpongot hoznám, akár valamelyik támadónk árán is.
Ő előrejátékban olyan, mint anno Alves, szerintem több gólpontja volt Bundesligában, mint a Lewán kívüli többi támadónk közül bárkinek.
Vele át lehetne állni adott meccsen 3 védős felállásra is, de lehetne jhv 4-3-3ban. Plusz 22 éves, kegyetlen gyors, jók a beadásai. Láttam pár meccsen, szerintem elég jó lenne nálunk, főleg, hogy legtöbb meccsen elég magasan játszanak a szélsővédőink is.
Nem hittem volna, hogy egy emberre gondolunk. Nàlam is ő lenne a favorit!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.23. 19:24:22

Andrsika írta:
2023.07.23. 17:58:43
Szerinted ki jelenleg az a top Rb akit megérné megvenni?
Nyilván fogalmam nincs ki mennyibe kerülne, legjobb Hakimi lehet talán azon a poszton, de azok közül, aki mozdítható én Frimpongot hoznám, akár valamelyik támadónk árán is.
Ő előrejátékban olyan, mint anno Alves, szerintem több gólpontja volt Bundesligában, mint a Lewán kívüli többi támadónk közül bárkinek.
Vele át lehetne állni adott meccsen 3 védős felállásra is, de lehetne jhv 4-3-3ban. Plusz 22 éves, kegyetlen gyors, jók a beadásai. Láttam pár meccsen, szerintem elég jó lenne nálunk, főleg, hogy legtöbb meccsen elég magasan játszanak a szélsővédőink is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése