Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.27. 04:29:46

sansz írta:
2022.07.27. 00:47:07
1994barca írta:
2022.07.26. 17:21:17

Hàt sansz te aztán értesz hozzá. Ha ennyi problémàd van ès minden rossz semmi nem jó egy 500 holt lőtt csatár a kutyának nem kell.. bocsánat az idézésèrt! Akkor minek szúrkolsz a barcának? Nem értem komolyan vicc
Neked a legegyszerűbb válaszolni, mert én is egyszerűen írok,hogy megértsd.
Laportával és azzal van bajom,hogy a ló túloldalára estünk. Pont az a bajom, mint neked Bartoval, nyilván a saját környezetében nézve.

Megmosolyogtató,amit Lewáról gondoltok, hogy kikkel versengtünk érte. A nagymamám is beszélt a Cityvel, ilyet én is tudok mondani.
Valójában,ami tény,hogy a Bayernnek nem kellett még három évig, ez tényleg ilyen egyszerű.
Lewa pedig top klubot akart(aranylabda esély), alapkezdőséggel(itt az angol olajos csapatok kiesnek,mert szinte mindenhol erős a rotáció, de még a PSGbe se férne már be).
Realnak sem kellett már. Nem volt sok lehetősége. Nálunk majdnem azt kapja,amit a Bayernbe,kétszer annyi ideig. Ugyanez Dembele. Az ügynöke azt mondta,hogy tele vannak ajánlatokkal és nem mennek bele a nagy csökkentésbe. Dehogy voltak tele. Ingyen se kellett,azért a fizetésért se,amit mi adunk most.
De ezzel tényleg nem azt mondom,hogy nincsenek Barcába szerelmes emberek, mert voltak és lesznek is. Ilyen Depay(akit most akarunk eldobni), ilyen FDJ(akit összevissza szivatunk a posztjával és a fizetésével), Emerson(akit marék lepkéért adtunk el,miközben nem volt a posztján egészséges ember), Pedri, Araujo és még biztos lehetne sorolni. De ezek nem Barto érdemei voltak,ahogy a mostani jelentkezők sem Laportáé. ha csak azt ajánlanánk,amire van pénzünk, akkor nem jönnének Rapinháék sem.

A másik a fizetés. Ne vegyetek mérget rá,ezek titkos részletek. Messi fizetése is teljesen törvénytelenül jutott ki, lesz is per belőle. A teljes bérköltség lesz érdekes, de azt szerintem jövőre láthatjuk.
A másik,hogy Laportáék amúgyis bűvészkednek a pénzekkel. Részletekben fizetnek játékosokért és hasonló dolgok. Szóval leghamarabb egy év múlva látjuk meg, rossz esetben 2-3 év múlva., hogy tényleg annyira levertük volna a fizetéseket. És ugye ez is relatív,megint Lewa-témához: A Bayern egy picit nagyobb fizut adott(állítólag) de ők nem voltak hajlandóak két évnél hosszabb ideig adni. Mi meg négy évig adjuk. A hosszú szerződés is egy ilyen trükk, csak könnyű megszívni.
Laportáék fifáznak és ez egy lufi,ami ki fog durranni.
A Bayern amúgy Lewa helyett valami tini franciát vett,töredék bérért, nekem ez a mentalitás és józanság hiányzik,mikor televagyunk tényleg minőségi támadókkal, ha kell valaki még mindenképpen,akkor mi miért nem fiatal tehetséget veszünk(észre)? Na mindegy, ahogy mondtam, két-három év múlva majd visszatérünk ehhez a témához, függetlenül attól,hogy milyen címeket nyerünk addig.

És Chino, ez már offtopic és megint rám lesz sütve,hogy Koemant védem, pedig nem. Csak a tényeket. A foci nem volt olyan vészes alatta. Valverde alatt halt ki ez a fórum, olvass vissza! Olyan téma ment,hogy miért halt ki a fórum. Aztán Setiennel a játék és a fórum is felpezsdült és azóta is tart. Setien után a padlón voltunk, szó szerint romokban, a csapat lebőgött,összeesett, még játékosilag is gyengültünk és akkor kezdődött a Messi dráma.
Az a félév arról szólt, hogy összekaparjuk magunkat, de kezdett pl a Grizes összecsiszolódni Messivel. A játék nem volt unalmas és olyan rossz sem, az ág is húzott minket, pl volt olyan statisztika,hogy messze nekünk volt a legtöbb kapufánk a topcsapatokkal összehasonlítva.
Aztán a tavasz már pontokban is jobban sikerült, volt egy nagy menetelésünk is, többen egészen optimisták is voltak. A körülményekhez képest nem volt az olyan rossz év, játékban biztos nem.Grizes először szállt be a góltermelésbe érdemben, már-már madridi minőségben! A következő nyár megint tragikus volt. Koeman idecsábított két embert, a klub meg elküldött mindenkit aki valaha lőtt gólt. Totálisan kihúzták az edző alól a csapatot. Félreértés ne essék, én se tartom egy jó edzőnek, de nálunk semmi esélyt nem kapott. Xavi két hónap alatt több embert kapott,mint Koeman másfél év alatt. És csak a vérfrissítés után javult maga a játékunk, ami aztán tavasz végére újra döcögött.
Xavit igazából talán csak Guardiolával lehet (majd) összehasonlítani, mert vele voltunk úgy,hogy az edző kért és kapott erősítést. Valverde kapott embereket, de szerintem nem ő kérte őket, nem is volt vezér, Setien ellen pedig az öltöző is fellázadt...
Ne haragudj, de kb semmiben értek veled egyet!
Koement emlegetni a pali egy taktikailag nulla volt illetve azért remélem azt vágod, hogy volt egy Suerez,Messi, Griezman, Coutinho pakkja…és véded Koemant mint màr sokadjára és tényeket akarsz írni amelyek hibásak ès a Laporta elleni utálatod írányítja az írásaidat. Bartóról bármi pozitívat írni hát Jézusom a pali full manegger módban tolta itt! Lewád résznél is miért vagy olyan biztos benne? Ott voltál hallotad? Valamelyik klub edzője hivatalosan is lenyilatkozta, hogy szerették volna, de gondolom az is kamu. (94 óta Barca és ez így is marad amíg élek és láttam már bukásokat a klubnál az elmúlt közel 30 évben és higyj nekem a jelenlegi nem lesz az!
Érdemben én már nem írok veled, mert csak ugyan azt a valamit akarod itt elmagyarázni amivel kb senki sem ért egyet. Pacsi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.27. 01:39:02

sansz írta:
2022.07.27. 00:47:07
...
Lewa évről évre hihetetlen mennyiségű, sőt, az elmúlt években növekvő tendenciát mutató gólvágó, az elmúlt két év legesélyesebb játékosa az Aranylabdára. Vagy a világ legjobb 9-ese, vagy a két friss angol gigász igazolás vetekedhet vele egy hatalmas kérdőjellel, illetve az előző szezonban nyilván Benzema. Ebbe a két-három klubba "nem fért volna be" de inkább befért volna, csak nyilván felesleges lett volna, tuti, hogy mindenhol máshol tárt karokkal fogadták volna, de szerintem szóba sem került, mert az elejétől kijelentette, hogy ide jön és kész. Ráadásul eleve elég későn alakult úgy, hogy ő biztosan lép, és el is engedik.
A 4 év amúgy 3+1, tudtommal.

A mostani nagy nevű jelentkezők Laporta-Xavi közös érdeme, ők leheltek életet a klubba. Xavinak több szerintem a jelentősége, csak Laporta nagyon bedolgozik alá, így ő is fontos.

Koemannal szerintem nem az a fő gond, hogy milyen eredményeket értünk el vele, még tán az sem, hogy milyen volt a játék. Eleinte jó volt, aztán egyre rosszabb, a győztes periódusban is 2 helyzetekből lőttünk 2 gólt, ősszel jobb volt a játék, csak Messi dublőrrel játszott, a többiek meg szó szerint a gólvonalról is kifelé rúgdosták a labdát. És Xavinak nem volt erősebb kerete, mint Koemannak az első évben, mégis sokkal magasabb szintet hozott le, előremutatóbb játékkal, és rangadókat is tudott nyerni, amit Koemannak Griez-Messi-Dembélé brutál trióval sem tudott.
De még ezzel sem lett volna gáz, a gáz az volt, hogy porig rombolt mindent másfél év alatt a pályán és a pályán kjvül is, egyénénként, és csapatban. Az őszi áldozati bárány szerepet meg Ő MAGA harcolta ki azzal, hogy sokszorosan megszégyenülve sem volt hajlandó felállni, vagy legalább reflektálni kicsit. Azóta is dünnyög, mint egy sértődött gyerek, ismerek 7 évest, aki érettebben kezel egy ilyen helyzetet. Esélyt sem kapott? Volt egy teljes éve klasszisokkal, meg pár hónapja ifikkel. Ifikkel nagyon lebőgött még a minőséghez képest is, Messiékkel is olyan értelemben, hogy közünk nem volt a normális csapatokhoz. Hogy Setien ellen fellázadt az öltöző? Tény. De feleannyira nem akarták őt kipenderíteni, mint a végén RK-t, már nyílt interjúk voltak kvázi ellene. Setient csak nem tisztelték, mert egy kisember volt a szemükben (asszem valami bunkó segédedzővel), Koemant a végén már el sem tudták viselni, hiába volt legenda.
Ha bizonyított volna, most ő kapott volna csapatot. Nem tette.

Remek fiatal tehetségeket veszünk észre és hozunk ide, szerintem sokkal többet, mint a BM, aki inkább vesz kész játékosokat, pl. pont Lewát. A Dortmund, Ajax, Benfica igazolgatnak okosan, jó szemmel fiatalokat, de nem is nyernek soha semmit, mert ez nem elég. Nálunk meg Pedri tavaly volt GB, idén alighanem Gavi lesz, Fati, Araujo, Torre, Emre Demir, Baldé, akár még Dest is, sorolhatnám. Előre Endrickért megyünk nagyon, ha összejön, ő jöhetne Lewa után. Egyszerre több fiatal tehetség lesz a pályán, mint bármelyik topklubban, és a Torres-Dembélé-Raphinha volnal is elég fiatal. Még jöhetett volna 4 ifi, és indulhattunk volna u21-ben. Ez nem működik...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.07.27. 00:47:07

1994barca írta:
2022.07.26. 17:21:17

Hàt sansz te aztán értesz hozzá. Ha ennyi problémàd van ès minden rossz semmi nem jó egy 500 holt lőtt csatár a kutyának nem kell.. bocsánat az idézésèrt! Akkor minek szúrkolsz a barcának? Nem értem komolyan vicc
Neked a legegyszerűbb válaszolni, mert én is egyszerűen írok,hogy megértsd.
Laportával és azzal van bajom,hogy a ló túloldalára estünk. Pont az a bajom, mint neked Bartoval, nyilván a saját környezetében nézve.

Megmosolyogtató,amit Lewáról gondoltok, hogy kikkel versengtünk érte. A nagymamám is beszélt a Cityvel, ilyet én is tudok mondani.
Valójában,ami tény,hogy a Bayernnek nem kellett még három évig, ez tényleg ilyen egyszerű.
Lewa pedig top klubot akart(aranylabda esély), alapkezdőséggel(itt az angol olajos csapatok kiesnek,mert szinte mindenhol erős a rotáció, de még a PSGbe se férne már be).
Realnak sem kellett már. Nem volt sok lehetősége. Nálunk majdnem azt kapja,amit a Bayernbe,kétszer annyi ideig. Ugyanez Dembele. Az ügynöke azt mondta,hogy tele vannak ajánlatokkal és nem mennek bele a nagy csökkentésbe. Dehogy voltak tele. Ingyen se kellett,azért a fizetésért se,amit mi adunk most.
De ezzel tényleg nem azt mondom,hogy nincsenek Barcába szerelmes emberek, mert voltak és lesznek is. Ilyen Depay(akit most akarunk eldobni), ilyen FDJ(akit összevissza szivatunk a posztjával és a fizetésével), Emerson(akit marék lepkéért adtunk el,miközben nem volt a posztján egészséges ember), Pedri, Araujo és még biztos lehetne sorolni. De ezek nem Barto érdemei voltak,ahogy a mostani jelentkezők sem Laportáé. ha csak azt ajánlanánk,amire van pénzünk, akkor nem jönnének Rapinháék sem.

A másik a fizetés. Ne vegyetek mérget rá,ezek titkos részletek. Messi fizetése is teljesen törvénytelenül jutott ki, lesz is per belőle. A teljes bérköltség lesz érdekes, de azt szerintem jövőre láthatjuk.
A másik,hogy Laportáék amúgyis bűvészkednek a pénzekkel. Részletekben fizetnek játékosokért és hasonló dolgok. Szóval leghamarabb egy év múlva látjuk meg, rossz esetben 2-3 év múlva., hogy tényleg annyira levertük volna a fizetéseket. És ugye ez is relatív,megint Lewa-témához: A Bayern egy picit nagyobb fizut adott(állítólag) de ők nem voltak hajlandóak két évnél hosszabb ideig adni. Mi meg négy évig adjuk. A hosszú szerződés is egy ilyen trükk, csak könnyű megszívni.
Laportáék fifáznak és ez egy lufi,ami ki fog durranni.
A Bayern amúgy Lewa helyett valami tini franciát vett,töredék bérért, nekem ez a mentalitás és józanság hiányzik,mikor televagyunk tényleg minőségi támadókkal, ha kell valaki még mindenképpen,akkor mi miért nem fiatal tehetséget veszünk(észre)? Na mindegy, ahogy mondtam, két-három év múlva majd visszatérünk ehhez a témához, függetlenül attól,hogy milyen címeket nyerünk addig.

És Chino, ez már offtopic és megint rám lesz sütve,hogy Koemant védem, pedig nem. Csak a tényeket. A foci nem volt olyan vészes alatta. Valverde alatt halt ki ez a fórum, olvass vissza! Olyan téma ment,hogy miért halt ki a fórum. Aztán Setiennel a játék és a fórum is felpezsdült és azóta is tart. Setien után a padlón voltunk, szó szerint romokban, a csapat lebőgött,összeesett, még játékosilag is gyengültünk és akkor kezdődött a Messi dráma.
Az a félév arról szólt, hogy összekaparjuk magunkat, de kezdett pl a Grizes összecsiszolódni Messivel. A játék nem volt unalmas és olyan rossz sem, az ág is húzott minket, pl volt olyan statisztika,hogy messze nekünk volt a legtöbb kapufánk a topcsapatokkal összehasonlítva.
Aztán a tavasz már pontokban is jobban sikerült, volt egy nagy menetelésünk is, többen egészen optimisták is voltak. A körülményekhez képest nem volt az olyan rossz év, játékban biztos nem.Grizes először szállt be a góltermelésbe érdemben, már-már madridi minőségben! A következő nyár megint tragikus volt. Koeman idecsábított két embert, a klub meg elküldött mindenkit aki valaha lőtt gólt. Totálisan kihúzták az edző alól a csapatot. Félreértés ne essék, én se tartom egy jó edzőnek, de nálunk semmi esélyt nem kapott. Xavi két hónap alatt több embert kapott,mint Koeman másfél év alatt. És csak a vérfrissítés után javult maga a játékunk, ami aztán tavasz végére újra döcögött.
Xavit igazából talán csak Guardiolával lehet (majd) összehasonlítani, mert vele voltunk úgy,hogy az edző kért és kapott erősítést. Valverde kapott embereket, de szerintem nem ő kérte őket, nem is volt vezér, Setien ellen pedig az öltöző is fellázadt...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.07.26. 22:22:34

Zsoma írta:
2022.07.26. 22:16:39
Kounde esetleges érkezése nem zárná ki Inigo Martinez leigazolását, mert Xavi nem bízik Pique fizikai állapotában…
https://www.sport.es/es/noticias/barca ... o-14169219
Remélem nem tervezi sem Araujot sem, ha jön Koundét kitolni a szélre. Ők ketten beton kettős lenne középen. Más értelme nincs, hogy elhozzuk. Szerintem hápog. Jövőre azt gondolom Pique és Busquets is dobbant és jövőre ingyen tudna jönni a baszk. Minek 6 belső védő? És még itt van Mingueza és Umtiti is egyelőre sajnos.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.07.26. 22:16:39

Kounde esetleges érkezése nem zárná ki Inigo Martinez leigazolását, mert Xavi nem bízik Pique fizikai állapotában…
https://www.sport.es/es/noticias/barca ... o-14169219
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.26. 17:50:10

sansz írta:
2022.07.26. 14:55:54
MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.26. 08:58:46


Akárhogy nézzük, hatalmasat sikerült lépni Xaviéknak hála, és végre a Barcelonából nem egy lesajnált, mindenki által kinevetett klub lett hanem jelenleg minőségi játékosok akarnak ide jönni, és akár olcsóbban, kisebb fizetéssel is nálunk kötnek ki. =D>


Az anyagiakra visszatérve:
Egy dolgot ne felejtsünk el: Ez még mindig egy SPORTklub, ahol az eredmények a legfontosabbak, a gazdaság pedig csak másodlagos.
Ide olyan elnök kell aki nem egy kimért gazdasági felfogású hanem aki ha választhat önként feltakarítja a Bernabeu Wc-jét egy 0-4, 6-2, 5-0, esetleg BL győzelemért cserébe.
Érdekelt bárkit az Anfield után hogy rekordbevétellel büszkélkedtek Bartomeuék?

Szerintem az első bekezdés nem igaz egyszerűen. Még van neve a Barcának, annyira nem züllött le, de elsősorban azért jönnek hozzánk, mert fizetünk szépen. Lewa Realos volt, azért jött hozzánk, mert a kutyának sem kellett négy évre ezzel a fizuval. Ilyen egyszerű ez.
Ahogy Nyáron nem azért nem jött senki, mert nem volt vonzó a klub, hanem, mert Laporta direkt szétverte, amit lehetett. Ugye Bence mondta erre, hogy azért, mert nem bízott Koemanban. És ez normális egy elnöktől? Akkor miért nem vett olyat, akira Xavi haverja rábólint? Hogy lehet megítélni egy edző munkáját, ha kirántunk alóla mindenkit? Ha Koeman nem rántja be saját maga Depayt és LDJ-t, akkor most biztos nem BL indulók lennénk, bárkit is vesz hirtelen Xavinak Laporta.
És ha Laporta érdeke majd azt diktálja, hogy Xavit veri át, akkor majd akkoris tapsolunk, hogy milyen ügyes politikus?
Mert fizetünk szépen? Laporta szépen meghúzta a határt, mégpedig a nagy klubokat tekintve elég alacsonyan.
Lewat vitte volna a PSG és a Chelsea is beszélt az ügynökével, nem hiszem hogy az a két klub kevesebb bért adott volna neki mint mi, de kitartóan minkket akart. Ahogy Raphinha is szinte sztrájkba kezdett. Koundénak 12,5 milliót ajánlott neki, míg mi 6-7 milliót, ennek ellenére minkket választott. (kopp-kopp) Xavi beszélt vele, vázolta a projektjét és elutasította Chelseat. Sissokoval 20X tárgyaltak, ajánlottak egy összeget, nem voltak hajlandóak megadni az indokolatlanul magas fizetést. Most itt van még alacsonyabbal.
Egyedül FDJ bére ami túl magas, de ez is annak köszönhető, hogy anno átütemeztek, illetve a szerződésében is folyamatosan növekvő fizetést rögzítettek.
Ennyit arról, hogy a pénz miatt választanak minket.
Koemannak volt 1,5 éve, seem eredmények sem játék nem volt.Volt pedig neki Messije, Griezmannja, Coutinhoja stb. A mostani "öregek" is fiatalabbak voltak még.
Azért Xavival hirtelen nemcsak az eredmények, hanem a játék is látványosan javult.

sansz írta:
2022.07.26. 14:55:54
Az anyagiakhoz és, hogy a gazdasági érdek másodlagos lenne. A klub azért van a csőd szélén, mert Bartoék is így gondolkodtak. Amúgy nagyon rossz ez a fekete-fehér nézet, hogy Barto rombolt, Laporta meg ügyes politikus, de épít... Nagyon nem így van. Valójában nagyon hasonló kaliberek.
Én nem azt mondom, hogy befektetés nélkül kell a klubot felépíteni, csak azt, amit amúgy most nyilatkozott Gary Neville, hogy elszaladt a ló. Csődhelyzetben luxusigazoilásokkal taroljuk le a piacot, miközben FDJ-t meg a sajtóban zsarolgatjuk, hogy maradhat, ha a neki járó béren csökkentenek...

Sokan mondják a régi igazolásokat, hogy nem jöttek be és sokan már elsőre tudták, hogy nem lesznek jók, főleg ez Grizesnél érv. Valójában lett volna helye, csak mi sosem csinálunk. Dembelén is látszódott, hogy nem egy klasszis, de van amiben jó, sohasem arra használtuk. Az, hogy ők nem váltak be, inkább edzői baki volt. Nyilván elszaladtak a bérek és elszaladtak az árak is, de azért látni kell, hogy ez az olajos csapatok miatt is volt.
A válság padlóra küldött minket, most itt vagyunk. Felismertük, hogy oké, hogy nincs pénz, de ha nincs ki gólt rúgjon, akkor nem lesz gól. De az a másik véglet, hogy mindezek után a csődállapoton túl még ilyen Lewandowskit veszünk sok évre, magas fizetéssel, nyolcadik csatárnak.

Lewát leszámítva én mindenkinek örülök, mennyire jó volna egy Kessié, De Jong, Pedri, Gavi középpálya pl, de Laportáék nem a 19re húztak lapot, hanem a 20,5-re.
Nem igaz, hogy a gazdasági részt nem kell nézni, sajnos nekünk kell. Két év múlva lehet BL győztes a Barca, ha utána már a nevezési díjat sem fogja tudni fizetni, mert akkor kell kipengetni pár hitelt, Messi hűségbónuszát, Lewa rokkantkedvezményes fizetését, Ferran árát stb...
Azért ő is azzal kezdte, hogy rendbetegye a tavalyi évet és valamit törlesszünk is a hiteleken, csak ezután kezdődtek az igazolások. És sok-sok év után végre nem csak a nevekre utaznak, hanem olyan csapatrészbe, ahol hiány van. A Dembélé-Raphinha duón lehet vitatkozni, de Lewanak is inkább a kora a gáz, egy 33 éves Aubameyanggal meg egy nem középcsatár Depay-jal nem lehet lehozni a szezont.


Most az eladások terén kell dolgozni és nem akarom ezt is Bartora fogni, de nem véletlenül nem lehet kipaterolni innen a felesleeget. A cserekapus is többet kap, mint sok kezdőjátékosunk.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.26. 17:21:17

bence0330 írta:
2022.07.26. 15:13:07
sansz írta:
2022.07.26. 14:55:54
Szerintem az első bekezdés nem igaz egyszerűen. Még van neve a Barcának, annyira nem züllött le, de elsősorban azért jönnek hozzánk, mert fizetünk szépen. Lewa Realos volt, azért jött hozzánk, mert a kutyának sem kellett négy évre ezzel a fizuval. Ilyen egyszerű ez.
Ahogy Nyáron nem azért nem jött senki, mert nem volt vonzó a klub, hanem, mert Laporta direkt szétverte, amit lehetett.
Csődhelyzetben luxusigazoilásokkal taroljuk le a piacot, miközben FDJ-t meg a sajtóban zsarolgatjuk, hogy maradhat, ha a neki járó béren csökkentenek...
Mert fizetünk szépen? Nem mondom, hogy nem adunk KORREKT fizut, de Raphinha, Koundé simán 10 feletti ajánlatot kapott már első körben, és idejönnek 6-ért. Akkor fizettünk szépen, amikor 40 bruttót ajánlottunk a francia adoniszunknak. Na ő azért jött.

Az, hogy a világ talán legjobb kilencesét senki nem akarta volna megszerezni rajtunk kívül, szerintem elég elrugaszkodott kijelentés.

Laporta verte szét a klubot??? Kemény 2-3 hónapja volt pozícióban nyár előtt. Az, hogy elküldte azokat, akik bele sem férnek megközelítőleg sem a limitbe, nem tudom, mennyiben múlt rajta. Kb mintha kineveznének egy totál összeomlott cég vezérigazgatójának, ahol már milliárdos adósságok vannak, és még az ágazat is leszállóban van, erre te elküldesz pár embert és bezársz 1-2 részleget, mert különben másnak csőd, és azt mondanánk, hogy te verted szét a céget. Csöppet igazságtalan volna. Az, hogy nyáron nem erőlködött annyira (nem is tudott volna), egész más kérdés. Vagy akkor 1-2 hónapon belül hirtelen megoldotta volna jogeladásokkal, meg minden? Szerintem lehetetlen volt, de konkrétan.

Luxusigazolásoknak meg egyáltalán nem mondanám. A világ egyik, ha nem a legjobb 9-eséért fizettünk egy erősebb összeget, az idei piac alighanem legkeresettebb jobbszélsőjéért is kevesebbet fizettünk, mint amit top klubok ajánlottak, 5 évre megoldhatja a posztot, és egy fiatal minőségi védőt, aki akár 7-8 évre. A többi ingyen volt, vagy semmi, és azért volt/lesz bevétel is.
A következő nyarunk szerintem csendes lesz, és jobb volt most erősíteni egyszerre, mint két lépcsőben, mert nyerünk vele egy évet. És azt se felejtsd el, hogy amit két évig törlesztünk, az valójában olcsóbb vételárat jelent az infláció miatt, ami most még többete számít, mint eddig.
Hàt sansz te aztán értesz hozzá. Ha ennyi problémàd van ès minden rossz semmi nem jó egy 500 holt lőtt csatár a kutyának nem kell.. bocsánat az idézésèrt! Akkor minek szúrkolsz a barcának? Nem értem komolyan vicc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.26. 16:07:41

zknym írta:
2022.07.26. 16:01:36
a mundon azt írják ma tervezik bejelenteni a jó hírt, mármint koundéról. ezekkel az x napra tervezzük a bejelentéseket mindig szkeptikus vagyok, de hátha... :roll: :)
allitolag már házat is nézeget













:D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.07.26. 16:01:36

a mundon azt írják ma tervezik bejelenteni a jó hírt, mármint koundéról. ezekkel az x napra tervezzük a bejelentéseket mindig szkeptikus vagyok, de hátha... :roll: :)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.26. 15:15:48

Ugyan nem vagyok moderátor, de az utóbbi pár hozzászólás szerintem inkább a háttér topicban férne el, kevésbé ide.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.26. 15:13:07

sansz írta:
2022.07.26. 14:55:54
Szerintem az első bekezdés nem igaz egyszerűen. Még van neve a Barcának, annyira nem züllött le, de elsősorban azért jönnek hozzánk, mert fizetünk szépen. Lewa Realos volt, azért jött hozzánk, mert a kutyának sem kellett négy évre ezzel a fizuval. Ilyen egyszerű ez.
Ahogy Nyáron nem azért nem jött senki, mert nem volt vonzó a klub, hanem, mert Laporta direkt szétverte, amit lehetett.
Csődhelyzetben luxusigazoilásokkal taroljuk le a piacot, miközben FDJ-t meg a sajtóban zsarolgatjuk, hogy maradhat, ha a neki járó béren csökkentenek...
Mert fizetünk szépen? Nem mondom, hogy nem adunk KORREKT fizut, de Raphinha, Koundé simán 10 feletti ajánlatot kapott már első körben, és idejönnek 6-ért. Akkor fizettünk szépen, amikor 40 bruttót ajánlottunk a francia adoniszunknak. Na ő azért jött.

Az, hogy a világ talán legjobb kilencesét senki nem akarta volna megszerezni rajtunk kívül, szerintem elég elrugaszkodott kijelentés.

Laporta verte szét a klubot??? Kemény 2-3 hónapja volt pozícióban nyár előtt. Az, hogy elküldte azokat, akik bele sem férnek megközelítőleg sem a limitbe, nem tudom, mennyiben múlt rajta. Kb mintha kineveznének egy totál összeomlott cég vezérigazgatójának, ahol már milliárdos adósságok vannak, és még az ágazat is leszállóban van, erre te elküldesz pár embert és bezársz 1-2 részleget, mert különben másnak csőd, és azt mondanánk, hogy te verted szét a céget. Csöppet igazságtalan volna. Az, hogy nyáron nem erőlködött annyira (nem is tudott volna), egész más kérdés. Vagy akkor 1-2 hónapon belül hirtelen megoldotta volna jogeladásokkal, meg minden? Szerintem lehetetlen volt, de konkrétan.

Luxusigazolásoknak meg egyáltalán nem mondanám. A világ egyik, ha nem a legjobb 9-eséért fizettünk egy erősebb összeget, az idei piac alighanem legkeresettebb jobbszélsőjéért is kevesebbet fizettünk, mint amit top klubok ajánlottak, 5 évre megoldhatja a posztot, és egy fiatal minőségi védőt, aki akár 7-8 évre. A többi ingyen volt, vagy semmi, és azért volt/lesz bevétel is.
A következő nyarunk szerintem csendes lesz, és jobb volt most erősíteni egyszerre, mint két lépcsőben, mert nyerünk vele egy évet. És azt se felejtsd el, hogy amit két évig törlesztünk, az valójában olcsóbb vételárat jelent az infláció miatt, ami most még többete számít, mint eddig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.07.26. 15:16:00-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.07.26. 14:55:54

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.26. 08:58:46


Akárhogy nézzük, hatalmasat sikerült lépni Xaviéknak hála, és végre a Barcelonából nem egy lesajnált, mindenki által kinevetett klub lett hanem jelenleg minőségi játékosok akarnak ide jönni, és akár olcsóbban, kisebb fizetéssel is nálunk kötnek ki. =D>


Az anyagiakra visszatérve:
Egy dolgot ne felejtsünk el: Ez még mindig egy SPORTklub, ahol az eredmények a legfontosabbak, a gazdaság pedig csak másodlagos.
Ide olyan elnök kell aki nem egy kimért gazdasági felfogású hanem aki ha választhat önként feltakarítja a Bernabeu Wc-jét egy 0-4, 6-2, 5-0, esetleg BL győzelemért cserébe.
Érdekelt bárkit az Anfield után hogy rekordbevétellel büszkélkedtek Bartomeuék?

Szerintem az első bekezdés nem igaz egyszerűen. Még van neve a Barcának, annyira nem züllött le, de elsősorban azért jönnek hozzánk, mert fizetünk szépen. Lewa Realos volt, azért jött hozzánk, mert a kutyának sem kellett négy évre ezzel a fizuval. Ilyen egyszerű ez.
Ahogy Nyáron nem azért nem jött senki, mert nem volt vonzó a klub, hanem, mert Laporta direkt szétverte, amit lehetett. Ugye Bence mondta erre, hogy azért, mert nem bízott Koemanban. És ez normális egy elnöktől? Akkor miért nem vett olyat, akira Xavi haverja rábólint? Hogy lehet megítélni egy edző munkáját, ha kirántunk alóla mindenkit? Ha Koeman nem rántja be saját maga Depayt és LDJ-t, akkor most biztos nem BL indulók lennénk, bárkit is vesz hirtelen Xavinak Laporta.
És ha Laporta érdeke majd azt diktálja, hogy Xavit veri át, akkor majd akkoris tapsolunk, hogy milyen ügyes politikus?

Az anyagiakhoz és, hogy a gazdasági érdek másodlagos lenne. A klub azért van a csőd szélén, mert Bartoék is így gondolkodtak. Amúgy nagyon rossz ez a fekete-fehér nézet, hogy Barto rombolt, Laporta meg ügyes politikus, de épít... Nagyon nem így van. Valójában nagyon hasonló kaliberek.
Én nem azt mondom, hogy befektetés nélkül kell a klubot felépíteni, csak azt, amit amúgy most nyilatkozott Gary Neville, hogy elszaladt a ló. Csődhelyzetben luxusigazoilásokkal taroljuk le a piacot, miközben FDJ-t meg a sajtóban zsarolgatjuk, hogy maradhat, ha a neki járó béren csökkentenek...

Sokan mondják a régi igazolásokat, hogy nem jöttek be és sokan már elsőre tudták, hogy nem lesznek jók, főleg ez Grizesnél érv. Valójában lett volna helye, csak mi sosem csinálunk. Dembelén is látszódott, hogy nem egy klasszis, de van amiben jó, sohasem arra használtuk. Az, hogy ők nem váltak be, inkább edzői baki volt. Nyilván elszaladtak a bérek és elszaladtak az árak is, de azért látni kell, hogy ez az olajos csapatok miatt is volt.
A válság padlóra küldött minket, most itt vagyunk. Felismertük, hogy oké, hogy nincs pénz, de ha nincs ki gólt rúgjon, akkor nem lesz gól. De az a másik véglet, hogy mindezek után a csődállapoton túl még ilyen Lewandowskit veszünk sok évre, magas fizetéssel, nyolcadik csatárnak.

Lewát leszámítva én mindenkinek örülök, mennyire jó volna egy Kessié, De Jong, Pedri, Gavi középpálya pl, de Laportáék nem a 19re húztak lapot, hanem a 20,5-re.
Nem igaz, hogy a gazdasági részt nem kell nézni, sajnos nekünk kell. Két év múlva lehet BL győztes a Barca, ha utána már a nevezési díjat sem fogja tudni fizetni, mert akkor kell kipengetni pár hitelt, Messi hűségbónuszát, Lewa rokkantkedvezményes fizetését, Ferran árát stb...
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.07.26. 14:47:26

Peter írta:
2022.07.26. 14:34:15
Chino írta:
2022.07.26. 12:33:34

Koundéról már tegnap délután óta tárgyalnak Dallasban, már csak a változókat kell tisztázni a TV3 szerint, a New York ellen akár már játszhat is.

A többi igazolás viszont valóban előremutató és céltudatos irányt mutat. Koundé ügy számunkra pozitív lezárása azért hozna egy kis megnyugvást sok szurkoló lelkének.... :lol:

Más szelek fújnak!
Kounde! Pár hete, hónapja itt a fórum attól volt hangos, hogy a franciák nem jönnek be a Barcának. Egy franciát sem a csapatba. Még Dembi is mehet
Most? Kounde lesz a védelem megváltója.
Remélem nem lesz csalódás.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.26. 14:34:15

Chino írta:
2022.07.26. 12:33:34
És lehet szídni az igazolásokat, de egy Raphinha-Lewa(+ Kessié-Christensen) pakk került kb. 90-100 millióba míg egy Tchouameni 80-ba. Szerintem ez nem rossz.

Koundéról már tegnap délután óta tárgyalnak Dallasban, már csak a változókat kell tisztázni a TV3 szerint, a New York ellen akár már játszhat is.
Némi zúgolódást szinte csak a Lewa igazolás váltott ki, az is az életkor és az érte adott összeg kombinációja miatt. Nekem az volt az első gondolatom, hogy az öreg csk vonal konzerválását támogatja ez az igazolás.
A többi igazolás viszont valóban előremutató és céltudatos irányt mutat. Koundé ügy számunkra pozitív lezárása azért hozna egy kis megnyugvást sok szurkoló lelkének.... :lol:

Aztán indulhat a szezon. Minden jel arra utal, hogy öregjeinkkel indulunk, aztán majd az élet által írt forgatókönyv meglátjuk, hogyan szól ehhez. Mindenesetre, ha elöl a gólok jönni fognak, akkor kevésbé fogjuk érezni miattuk az "emberhátrányt" és sokmindent kibírhat a csapat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.26. 12:33:34

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.26. 08:58:46
Kovbal88 írta:
2022.07.25. 22:21:34
Ebben a pillanatban, azt érzem, hogyha még helyére kerül pár puzzle darab, minden idők egyik legerősebb Barcelonája áll össze, egyenlőre csak papíron. Olyan, amire eddig lehet nem is volt példa, a korábbi csapatoknak, hiába volt félelmetes kezdője, kispadja az nem igazán volt. Most szinte minden posztra akad két játékos, még De Jong hiányzik elölről. Szóval lassan kezdődhetne is tőlem az idény.
Ezzel amúgy nagyon egyet tudok érteni. Ha jön Koundé, és esetleg egy balhátvéd akkor olyan merítés lesz minőségben és egyszerre mennyiségben is amit rég nem láttunk.

2014-15-ös szezon is nagyon jól sikerült, viszont 2014 nyarán is kergettük a szokásos álomvédőt(akkor Thiago Silva/David Luiz/Marquinhos) és nem sikerült megszerezni helyette jött egy Matyi és ő volt a csere, félelmetes belegondolni ha most egy Christensen lesz a tartalék védőnk, egy Araujo-Koundé páros mögött. :shock:

Akárhogy nézzük, hatalmasat sikerült lépni Xaviéknak hála, és végre a Barcelonából nem egy lesajnált, mindenki által kinevetett klub lett hanem jelenleg minőségi játékosok akarnak ide jönni, és akár olcsóbban, kisebb fizetéssel is nálunk kötnek ki. =D>


Az anyagiakra visszatérve:
Egy dolgot ne felejtsünk el: Ez még mindig egy SPORTklub, ahol az eredmények a legfontosabbak, a gazdaság pedig csak másodlagos.
Ide olyan elnök kell aki nem egy kimért gazdasági felfogású hanem aki ha választhat önként feltakarítja a Bernabeu Wc-jét egy 0-4, 6-2, 5-0, esetleg BL győzelemért cserébe.
Érdekelt bárkit az Anfield után hogy rekordbevétellel büszkélkedtek Bartomeuék?

Emellett ne felejtsük el, Bartomeuék fejvesztve belementek volna CVC üzletbe és röghözkötöttek lettek volna 50 évig az UEFA sorozatokhoz, ehhez képest Laportáék nemet mondtak, és most látjuk hogy konkrétan dupla annyi bevételt generáltak kevesebb %-nyi tv jog eladásáért.

Azt szintén ne felejtsük el hogy:
Lenglet 36m, Vidal 20m, Braith 20m, Neto 26m, Trincao 31m, Gomes 40m, Paco 30m, és még lehetne sorolni milyen kaliberekért dobtunk ki rengeteg pénzt, nagy fizetéssel.
Ehhez képest most Kessiéket, Christenseneket, előtte Depay-Aubameyangokat igazolunk teljesen ingyen, értelmes fizuval, és itt dőlnek el a lényegi kérdések nem csak ott hogy mennyit adunk ki a Lewa-Raphinha-Koundé tengelyre.
Ezt szerintem nagyon jól látod én leginkább a CVC-s résszel értek egyet. Az, hogy eladták a BS 10+15%, annak érdekében, hogy valamennyire stabilizálni tudják a klub gazdasági helyzetét és olyan átékosokat hozni a csapatba , amivel újra a futballelitbe kerülhetünk nem akkora ár, főleg, hogy ez visszavásárolható. És ha ezekből adódóan a kluub népszerűbb és sikeresebb lesz a bevételek is nőni fognak.
És ami még pozitívum számomra, hogy nagyon jónak tűnik a kapcsolat, a kommunikáció az edző és a vezetőség között. Utoljára kb. Umtiti leigazolásánál volt téma minőségi játékossal megerősíteni a védelmet, habár ott se egy Umtitit kergettünk, ő inkább ilyen "ha ló nincs..." megoldás volt Most úgy üldözték Koundét mintha muszáj lenne Xavinakl köszönhetően, esztelen árat és fizetést mégsem kínáltak.

Én még azért megemlíteném Pablo Torret, mert itt a nagy igazolások közben hajlandóak vagyunk megfeledkezni róla, pedig Xavi most mondta egy interjúban, hogy meggyőzte a srác és elsősorban a felnőtt csapatban számol vele, persze lesz amikor majd az Atleticben játszik. Ha nem is futja be ugyanazt az utat mint Pedri, akkor is nagy erősítés lehet, habár jelenleg az egyik legtehetségesebb spanyol játékosnak tartják.. Lehet, hogy jövőre, már Gavival szorongatják egymást.
De a többi igazolás is hosszútávú befektetés. Egyedül Lewa idősebb a többiek mind ilyen 25 éves vagy fiatalabb. (Azpi kérdéses)
És lehet szídni az igazolásokat, de egy Raphinha-Lewa(+ Kessié-Christensen) pakk került kb. 90-100 millióba míg egy Tchouameni 80-ba. Szerintem ez nem rossz.

Koundéról már tegnap délután óta tárgyalnak Dallasban, már csak a változókat kell tisztázni a TV3 szerint, a New York ellen akár már játszhat is.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.26. 09:04:36

1994barca írta:
2022.07.25. 18:58:16
Nagy tag vagy Drobika mindenre van válasz. Azt azért nem árt tudni, hogy akik most csinálják ezt a klubnál tudják mit csinálnak és nem fifáznak egyet mint az elődjei! Laporta sem szent, de ég és a föld… reggelig lehet magyarázni az álláspontokat úgy mindenkinek a sajátja az igaz. De azt azért nem árt tudni, hogy nem a mi pénzünk és fogalmunk sincs mi, hogyan megy abban a világban
Nem vitattam más álláspontját, mert tisztelem a más véleményt, és őszintén hiszem, hogy a vita előrébb visz.
Pusztán arról van szó, hogy én teljesen szubjektíven így látom az átigazolási politikánkat.
De ettől még ez lehet eredményes, írtam is, és kívánom is hogy így legyen! Nem okozna örömet egy év múlva azt írni, lehetett sejteni...
Többedmagammal csak azt írtam, hogy kockázatos több szempontból.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.26. 08:58:46

Kovbal88 írta:
2022.07.25. 22:21:34
Ebben a pillanatban, azt érzem, hogyha még helyére kerül pár puzzle darab, minden idők egyik legerősebb Barcelonája áll össze, egyenlőre csak papíron. Olyan, amire eddig lehet nem is volt példa, a korábbi csapatoknak, hiába volt félelmetes kezdője, kispadja az nem igazán volt. Most szinte minden posztra akad két játékos, még De Jong hiányzik elölről. Szóval lassan kezdődhetne is tőlem az idény.
Ezzel amúgy nagyon egyet tudok érteni. Ha jön Koundé, és esetleg egy balhátvéd akkor olyan merítés lesz minőségben és egyszerre mennyiségben is amit rég nem láttunk.

2014-15-ös szezon is nagyon jól sikerült, viszont 2014 nyarán is kergettük a szokásos álomvédőt(akkor Thiago Silva/David Luiz/Marquinhos) és nem sikerült megszerezni helyette jött egy Matyi és ő volt a csere, félelmetes belegondolni ha most egy Christensen lesz a tartalék védőnk, egy Araujo-Koundé páros mögött. :shock:

Akárhogy nézzük, hatalmasat sikerült lépni Xaviéknak hála, és végre a Barcelonából nem egy lesajnált, mindenki által kinevetett klub lett hanem jelenleg minőségi játékosok akarnak ide jönni, és akár olcsóbban, kisebb fizetéssel is nálunk kötnek ki. =D>


Az anyagiakra visszatérve:
Egy dolgot ne felejtsünk el: Ez még mindig egy SPORTklub, ahol az eredmények a legfontosabbak, a gazdaság pedig csak másodlagos.
Ide olyan elnök kell aki nem egy kimért gazdasági felfogású hanem aki ha választhat önként feltakarítja a Bernabeu Wc-jét egy 0-4, 6-2, 5-0, esetleg BL győzelemért cserébe.
Érdekelt bárkit az Anfield után hogy rekordbevétellel büszkélkedtek Bartomeuék?

Emellett ne felejtsük el, Bartomeuék fejvesztve belementek volna CVC üzletbe és röghözkötöttek lettek volna 50 évig az UEFA sorozatokhoz, ehhez képest Laportáék nemet mondtak, és most látjuk hogy konkrétan dupla annyi bevételt generáltak kevesebb %-nyi tv jog eladásáért.

Azt szintén ne felejtsük el hogy:
Lenglet 36m, Vidal 20m, Braith 20m, Neto 26m, Trincao 31m, Gomes 40m, Paco 30m, és még lehetne sorolni milyen kaliberekért dobtunk ki rengeteg pénzt, nagy fizetéssel.
Ehhez képest most Kessiéket, Christenseneket, előtte Depay-Aubameyangokat igazolunk teljesen ingyen, értelmes fizuval, és itt dőlnek el a lényegi kérdések nem csak ott hogy mennyit adunk ki a Lewa-Raphinha-Koundé tengelyre.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.26. 07:50:08

Asensi írta:
2022.07.26. 02:25:00

Az elnökválasztáson azonban győzött Laporta (az új edző Rijkaard lett), és igy csak 18 meccs jutott Anticsnak.
Ő nem volt a mi kutyánk kölyke, csak értett a focihoz. Nélküle nem biztos, hogy így alakult volna az utána jövő 10 év.
Azért hozzáteszem Rijkaardnak semmi köze nem volt a csapathoz játékosként, ő sem a mi kutyánk kölyke, ha már ezt hozod fel. Amúgy nem csak Ronaldinho kellett a 2. hely eléréséhez azután a szezon után , amikor 6. lett a csapat. 2003 őszén is itt volt, de nem ment a csapatnak. A fordulópont szerintem Davids volt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.07.26. 02:25:00

tatesz1990 írta:
2022.07.25. 21:10:52
barcabandi72 írta:
2022.07.25. 20:49:02
... Cruijff, Robson, van Gaal...Laporta kb kicserélte a csapatot, választott egy jó edzőt, anyagilag is rendben volt a klub. Jó játékosok, a Guardiola felé csapat akkor még fiataljaival, máshol nem értékelt, vagy nem eléggé értékelt tehetségek. És nyernek egy BL-t 2006-ban, ahol megalapozásra kerül egy felfelé ívelő pálya. Kell hozzá a Masia jó felhozatala, kell egy kezdő Cruijff tanítvány merész kinevezése (Guardiola)....
Picit illene fellapoznod azokat a bizonyos történelemkönyveket! Guardiola még a pályán volt, mikor Laporta az első ciklusát kezdte elnökként. Az edző, akit kinevezett, és később megnyerte azt a bizonyos 2006-os BL döntőt, a holland Rijkaard volt. A klub szinte ugyanígy a purgatóriumban sínylődött, a semmi közepén. A megváltó pedig egy brazil fiú, Ronaldinho lett!
Azért én még pontosítanék.
Az igaz, hogy 2003-ban csak 6. lett a Barca, amit talán lehet a semmi közepén való sínylődésnek is nevezni, de én mégis megemlékeznék az akkori edzőről Radomir Anticsról. Ha a számokat nézzük:
20 meccs után 23 ponttal 15. helyen állt a csapat, amikor jött. 9-6-3 volt az ő statisztikája úgy, hogy egy szál Juan Pablo Sorin érkezett erősítésnek. De elkezdte játszatni Victor Valdest, Andres Iniestát. Felmentette Xavit a védekezési teendői alól. És végre nem nettó bosszankodás volt Barca meccset nézni.
(A BL-ben Lippi által irányított Juve hosszabbításban győzött)
Az elnökválasztáson azonban győzött Laporta (az új edző Rijkaard lett), és igy csak 18 meccs jutott Anticsnak.
Ő nem volt a mi kutyánk kölyke, csak értett a focihoz. Nélküle nem biztos, hogy így alakult volna az utána jövő 10 év.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.26. 00:10:04

Subinho írta:
2022.07.25. 11:16:12
Nos, ehhez egy észrevétel: "...mert igazi blama lenne tekintve hogy a KP-ra és a támadószekcióba is topszinteket vásároltunk"
Támadószekcióba érkezett Lewa és Raphinha, középplyára Kessié, védelembe Christensen. Nem értem, Christensen mitől gyengébb védő, mint pl. Kessié középpályás? Történt védő igazolás. Christensen gondolom nem azért választotta a Barcát a Chelsea helyett, hogy lelátózzon. Valszeg ők lesznek Araujoval az alap védő páros. Ha jönne Koundé, akkor ki ülne a padra? Arról nem beszélve, hogy van egy baromi jó védőnk, Araujo személyében. Ha Koundé jönne cirka másfélszer (vagy kétszer) akkora fizuja lenne, mint az urunak. Úgy, hogy Koundé fiatal, nagyon sok mindent nem tett még le az asztalra. Ezután akkor Araujo fizuját is emelnénk ennyivel? Sztem itt nem csak azt kell nézni ki milyen jó, hanem összehasonlítani a jelenlegi top védőnkkel és hozzá mérten igazolni. Mert ha idehozunk egy fiatal gyereket, akinek volt egy jó szezonja a Sevillában és odadobunk neki ilyen 9-12 milliós fizut (mert erről van szó), közben Araujo keres talán 6-ot, ha jól emlékszem, akkor arányaiban neki is oda kéne adni azt a 12 fizut.... Nekem ez nagyon emlékeztet egy bizonyos elnökre...
De h ne legyek off ebben a topicban:
Örülök, hogy Raphinha eddig úgy néz ki jól illeszkedik be. Gyors, kulcspasszokat ad és ami Dembeléből hiányzott, lövi a gólokat is. Így tovább!!!
Kötve hiszem, hogy Christensen lenne kezdő és Koundé ülne a padon. Xavi határozottan őt kérte, a játékost is győzködte, hogy tatson ki és biztosította, hogy fontos szerepe a projektjében.
Ami meg a fizetését illeti 6,5 millió volt a legutóbbi hír. A 12 millió a Chelsea által kínált fizu volt.

Depayért közben bejelentketett a Juve is
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.07.25. 22:21:34

Ebben a pillanatban, azt érzem, hogyha még helyére kerül pár puzzle darab, minden idők egyik legerősebb Barcelonája áll össze, egyenlőre csak papíron. Olyan, amire eddig lehet nem is volt példa, a korábbi csapatoknak, hiába volt félelmetes kezdője, kispadja az nem igazán volt. Most szinte minden posztra akad két játékos, még De Jong hiányzik elölről. Szóval lassan kezdődhetne is tőlem az idény.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 21:11:55

Kluivert92 írta:
2022.07.25. 20:59:12
Remelem ez a messi cikk , h jovore vissza akarjuk hozni csak kamu, el kell mar engedni ezt a messi fuggoseget, vele mar nem szabad tervezni
Szerintem nem arról van szó. Már pár hónapja is téma volt, hogy ilyen-olyan pozícióban, akár amerikában játszva is Barca-nagykövetként a klubot képviselje valamilyen módon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.07.25. 21:10:52

barcabandi72 írta:
2022.07.25. 20:49:02
... Cruijff, Robson, van Gaal...Laporta kb kicserélte a csapatot, választott egy jó edzőt, anyagilag is rendben volt a klub. Jó játékosok, a Guardiola felé csapat akkor még fiataljaival, máshol nem értékelt, vagy nem eléggé értékelt tehetségek. És nyernek egy BL-t 2006-ban, ahol megalapozásra kerül egy felfelé ívelő pálya. Kell hozzá a Masia jó felhozatala, kell egy kezdő Cruijff tanítvány merész kinevezése (Guardiola)....
Picit illene fellapoznod azokat a bizonyos történelemkönyveket! Guardiola még a pályán volt, mikor Laporta az első ciklusát kezdte elnökként. Az edző, akit kinevezett, és később megnyerte azt a bizonyos 2006-os BL döntőt, a holland Rijkaard volt. A klub szinte ugyanígy a purgatóriumban sínylődött, a semmi közepén. A megváltó pedig egy brazil fiú, Ronaldinho lett!
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.07.25. 20:59:12

Messa írta:
2022.07.25. 15:26:43
Messa írta:
2022.07.25. 13:15:38
Gerard Romero azt írta a Twitterén 1 órával ezelőtt, hogy a végső szakaszban van az ügy, és még ma lezáródik/lezáródhat.
Negyed órája Fabrizio Romano is megerősítette, hogy közel vagyunk Koundéhoz, a személyes feltételekben teljesen megegyeztünk a ma reggeli tárgyalásokon. Ugyanakkor a végső hivatalos ajánlatot még nem tettük meg a Sevillának. Megjegyzi azt is hogy a Chelseanek kezd elege lenni a várakozásból, ha rövid időn belül nem kapnak zöld lámpát, más után néznek.
Most mar jo lenne veglegesiteni. Remelem ez a messi cikk , h jovore vissza akarjuk hozni csak kamu, el kell mar engedni ezt a messi fuggoseget, vele mar nem szabad tervezni
barcabandi72
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.08.20. 08:57:49

2022.07.25. 20:49:02

Szerintem egy igazi culé optimistán néz a második Laporta-éra fejleményeire. Az elsőből kiindulva: volt egy BEK győzelmünk 92-ből, voltak korszakos csapatok, játékosok, edzők, de nem tudtunk odaérni az akkor már BL-nek nevezett megmérettetés döntőjébe. Cruijff, Robson, van Gaal...Laporta kb kicserélte a csapatot, választott egy jó edzőt, anyagilag is rendben volt a klub. Jó játékosok, a Guardiola felé csapat akkor még fiataljaival, máshol nem értékelt, vagy nem eléggé értékelt tehetségek. És nyernek egy BL-t 2006-ban, ahol megalapozásra kerül egy felfelé ívelő pálya. Kell hozzá a Masia jó felhozatala, kell egy kezdő Cruijff tanítvány merész kinevezése (Guardiola). Szerintem most is jó úton viszi ki a gödörből Laporta a klub szekeret. A sociók megszavazták, támogatják. Aki megvette a százalékos részeket, annak is érdeke hogy elvigye új piacokra a Barca nevét, az ő bevétele is nagyobb lesz azzal.
Én Bartomeu alatt is ugyanúgy szurkoltam, szerettem a klubot, csak ahogy hullottak ki a csontvázak, láttam az átigazolási politikát, éreztem ezzel nem előre megyünk. De, hogy ennyire csődközelbe viszik, senki nem gondolta szerintem. Úgyhogy tessék optimistán a jövőbe nézni, hogy ismét felemelkedik a klub, akár a triplazasig is. Visca el Barca! Visca Cataluna!
"Nem alkuszom, nem adok egyetlen falut sem,
a máséból nekem nem kell egy falat sem,
de mi a miénk egy szép napon visszajár,
mert az én fajtám nem lesz birkanyáj!"
FankaDeli
Válasz küldése