Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.16. 07:04:56

Troym írta:
2023.07.15. 15:57:57
Vagy a híreknek vagy a csapatépítésnek nincs semmi értelme, ha egyik oldalon jön Romeu, mondván nincs pénz senkire, vele kell beérni, másrészt meg Silva és Cancelo kerül a hírekbe. Gyanítom előbbi és annyi történt, hogy megint jött a portugál csodaügynök "segíteni". Lewa ügynöke és Mendes szinte nagyobb beleszólással alakítják a csapatot, mint a szakmai vezetés.
Ebben van igazság, a hírek szerint Alemany távozásában ez az egyik indok volt, aztán maradt. Szerintem nagyon nem rossz, hogy Laportának ilyen kapcsolatai vannak, mert semmi esèlyünk nem lenne a nagyobb nevekre, (Zahavi-Lewa) de a hosszabbításokra sem (Mendes- Yamal, Balde), mikor a PL-ben repkednek a milliók. Arsenal is 200 felett, ès nekik van pènzük Cancelora, nálunk max kölcsön nèzne ki.
Tudom, hogy nem önzetlenül teszik, Lewa ügyletnèl is 5-20 milliós ügynöki pénzről beszèltek, amit Laportáèk tagadtak

Neked ès Magnusnak: Laporta mit tehet arról, hogy Xavinak Romeu, Cancelo ès Silva kell? A szakmai stáb megtesz mindent az edző kèrèsèèrt, Bartóèk pedig hozták mindenkit èsz nélkül. Sajnos ezèrt tartok tôle, hogy a tapasztalatlan Xavi a jelenlegi anyagi helyzetben egy hatalmas zsákutca lesz, ahonnan nehèz lesz visszafordulni.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.15. 16:35:19

érik az európa liga legjobb 32, ügyes, így tovább laporta+xavi
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.15. 15:57:57

Vagy a híreknek vagy a csapatépítésnek nincs semmi értelme, ha egyik oldalon jön Romeu, mondván nincs pénz senkire, vele kell beérni, másrészt meg Silva és Cancelo kerül a hírekbe. Gyanítom előbbi és annyi történt, hogy megint jött a portugál csodaügynök "segíteni". Lewa ügynöke és Mendes szinte nagyobb beleszólással alakítják a csapatot, mint a szakmai vezetés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.15. 15:21:32

vg99 írta:
2023.07.15. 12:51:39
Még az elmúlt években is igazoltunk jó pénzért emberkéket (mondjuk Torresért kár volt annyit, de kb senki nem bolt “szabad”). Most úgy érzem azért is jön fillérekért vki Busi helyére, hogy egy nagy név még érkezhessen. Mondjuk B Silva. Hisz 2 embert várunk még a kp-ra, és jobb hv kapcsán is olcsóbb megoldásokat keresünk.
https://www.football-espana.net/2023/07 ... ona-report
Akkor jöhet lètre, ha pl. cserèlünk, ahogy ez a cikk is írja. Erre van is esèly, de nem tudom mennyire járnánk jól azon kívül, hogy szabadulnánk Frenkie fizetèsètől. De Jongot nagyon kedvelem. Silva 29 èves. Xavi nagyon hajtja már második ève. Ezzel a cserèvel viszont garantált lenne a 4 kp-s ès Romeu kezdetèse
Kounde-Araujo-Christensen/Inigo
Romeu
Silva-Pedri-Gündogan-Balde
Dembele/Raphinha-Lewa
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.15. 15:14:47

soadroli írta:
2023.07.15. 14:34:19
Oriol Romeu még ma hivatalos lehet. Hát nemtom', szerintem Kessié simán jó, de őt most a Juvéval hozták szóba.
8 millió a kivásárlási ára, 5 millió euro+ + változók, illetve Torre egy éves kölcsöne az ajánlatunk, amire a Girona is hajlik.

A La Gazzetta és a Mundo szerint Allegrinek nagyon kellene Kessié és a Juve 15 milliót kínált, amihez Laportáék különböző opciókat akarnak hozzátenni, de előbb el kell adniuk kettőt a Mckennie, Pogba, Zakaria trióból. Előbbi kettőnek a szaúdiaktól, utóbbinak a West Hamtől van ajánlata. Illetve Arthurnak lóg még ki a lába.

A legsürgetőbb viszont Lenglet értékesítése, de a Barca ragaszkodik a 15 millióhoz, míg a Spurs csak 5-öt adna, de minél hamarabb, még az USA túra előtt le kell zárni az üzletet, mert a netto 9 milliót negligálni kell, amibe a francia kerülne a klubnak. Úgyhogy jó eséllyel belőle is csak fillérek lesznek, de legalább megszabadulunk tőle.

Collado szinte biztos, hogy ingyen távozik, Niconak egy év kölcsöne lesz valószínűleg a Portoban, de vételi opció nélkül.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.07.15. 15:11:59

Úgy látszik totyogó kp nélkül nem tudunk meglenni
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.07.15. 14:34:19

Oriol Romeu még ma hivatalos lehet. Hát nemtom', szerintem Kessié simán jó, de őt most a Juvéval hozták szóba.
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.07.15. 12:51:39

Még az elmúlt években is igazoltunk jó pénzért emberkéket (mondjuk Torresért kár volt annyit, de kb senki nem bolt “szabad”). Most úgy érzem azért is jön fillérekért vki Busi helyére, hogy egy nagy név még érkezhessen. Mondjuk B Silva. Hisz 2 embert várunk még a kp-ra, és jobb hv kapcsán is olcsóbb megoldásokat keresünk.
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2023.07.15. 10:22:55

gránit írta:
2023.07.14. 22:50:21
Ferran Torres már csak az ára miatt sem volt jó igazolás. Ennyi pénzből legalább két csatár kijött volna. Már csak ezért sem érdemes a statokat összehasonlítgatni. Eleinte nem volt olyan rossz, de akkor sem láttam benne azt a határozottságot, amire szükségünk lenne.
Az össz vételára tényleg magas volt, de a fizetési konstrukció nagyon kedvező. Én jó játékosnak tartom. Jók a fizikai adottságai, sokat dolgozik labda nélkül, akár megy neki a játék, akár nem. Nem néztem City-meccseit, de úgy emlékszem, ott Guardiola középső támadóként játszatta. Még Sterlinget is :D . A Valenciában jobboldali támadóként volt kiemelkedő, de mi bal oldalra hoztuk jobblábas tükörszélsőnek. A gond az, hogy sokkal jobban megy neki a jobb oldalon, ott mutatott be bravúr cseleket és sokkal jobb volt a helyzetkihasználása és gólveszélyessége is. Az egyik pechje, hogy Xavi kapura törő tükörszélsőket akar. A másik, hogy jobb oldalon ott van erre Dembele és Raphinha is. Szóval szerintem nem ő a béna. Eladni pedig csak akkor lehetne könyv szerinti veszteség nélkül, ha az eladási ár felülmúlná a vételára értékcsökkenéssel le nem írt részét. Sem ő, sem Raphinha nem hozta teljesen azt, amit vártak tőlük (Raphinha statjai rendben voltak, de tőle látványosabb játékot várhattak), de annyira kevés ment el a szerződésükből, hogy nehéz veszteség nélkül továbbadni őket.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.15. 09:16:17

bence0330 írta:
2023.07.14. 22:34:40

A többivel teljesen egyetértek. Mondjuk Torres állítólag (nem követtem) már a Valenciában is nagyon jó volt, sokak kedvencé vált ott. De Pep alatt tényleg mindenki jobban beleillik a gépezetbe. Nem tartom rossz edzőnek Xavit a hibái ellenére, de nyilván más szint, mint Guardiola.

Túlárazva túl volt, de szerintem a jelelegi piac alapján nem feltétlenül. Inkább úgy általábn mindenki van túlárazva. A dúsgazdag City meg ugye nincs abban a helyzetben, hogy el kelljen bárki is adniuk gyorsan, így megkérhetik bárkinek a max árát.

Ha mindez igaz, akkor Pep csapatától még véletlenül se szabad játékost venni. Akit Torres erről nem győzött meg, remélhetőleg Eric igen.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 22:50:21

Ferran Torres már csak az ára miatt sem volt jó igazolás. Ennyi pénzből legalább két csatár kijött volna. Már csak ezért sem érdemes a statokat összehasonlítgatni. Eleinte nem volt olyan rossz, de akkor sem láttam benne azt a határozottságot, amire szükségünk lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.14. 22:34:40

csababarca írta:
2023.07.14. 22:19:41
Torres kapufa, az hogy a spanyolok legjobb góllövője tök mellékes, konkurencia milyen volt ott? Ilyen Morata meg Gerard Morenok? Nem szint.

Lett volna benne ráció, de túlárazva vettük, ha jön egy 20-30ért azt mondom oké, annyit ért hogy megnézzük, de annyit már akkor sem ért amikor jóformában volt, amennyiért hoztuk.

Alvarez se biztos, hogy beválna itt.
Pep keze alatt játszani teljesen más, rengeteg olyan játékos van aki nála jó volt, amúgy totál homály karrier.
Egyetértek a nagy részével, kivéve a Morata féle konkuránciát. Szerintem ő a legalulbecsültebb játékos kb egész Európában. Kicsivel jobb az egész karrierre vonatkoztatott statja, mint Giroud-é, aki francia gólrekorder. Jó kis csatár, alighanem a 2. helyen fogja befejezni a pályafutását a spanyol örökranglistán, Raúlok előtt, csak Villa lesz előtte, ha nem jön valami nagyobb sérülés. Belőle csináltak ilyen közröhej tárgyát amikor volt 1-1 olyan időszaka, mikor tényleg mindent kihagyott, amit csak lehetett, és ezt ő tényleg látványosan tette. De nagyon jó kis játékos amúgy, harcias, percekre vetítve kifejezettene gólerős. Tudom, ez off, csak valahogy mindig zavar, mikor valakit ennyire lehúznak (nem te most feltétlen).

A többivel teljesen egyetértek. Mondjuk Torres állítólag (nem követtem) már a Valenciában is nagyon jó volt, sokak kedvencé vált ott. De Pep alatt tényleg mindenki jobban beleillik a gépezetbe. Nem tartom rossz edzőnek Xavit a hibái ellenére, de nyilván más szint, mint Guardiola.

Túlárazva túl volt, de szerintem a jelelegi piac alapján nem feltétlenül. Inkább úgy általábn mindenki van túlárazva. A dúsgazdag City meg ugye nincs abban a helyzetben, hogy el kelljen bárki is adniuk gyorsan, így megkérhetik bárkinek a max árát.

Még ak orábbi vonulathoz: Alvarezzel már csak azért is nehéz összehasonlítani, mert nekünk szélső kellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.14. 22:29:39

Nekem az a bajom az ilyen Torres, Roque igazolásokkal, hogy szerintem semmiben nem kiemelkedőek. Nem tudnak jól cselezni. Nem gyorsak. Nincs bennük meg az az extra tehetsèg, amivel megbonthatnák a vèdelmet. Itt a Barcánál ez sokszorosan visszaüt, a felállt vèdelmekkel szemben, ahol a szèlsőre kèt vèdekező játèkos zár, közèpen a támadóra jut 4 ember. A magasságuk ès fizikai erejük sem kiemelkedő. Ha eljutnánk arra a szintre, hogy rengeteg helyzetet kidolgozunk, akkor egy Ferran vagy Roque is berúgná egy jobb formában. Persze megint kreatív játèkosokat nem igazolunk, sőt egy támadót is beáldozunk egy kp-èrt a taktikában. Dembele javíthatna a helyzeten, de fèl èveket sèrült ès 6 èv alatt sem váltotta meg a világot.
A kèt csatáros felállást pedig gondolom tiltja a Barca DNS, ami miatt az átigazolási piacon is leszűkülnek a lehetőségek.

Sportszakmai szempontok:
Itt volt Braida vagy Ramon Planes sportvezetőnek. Előbbi pl. Haalandot ajánlotta, utóbbi hozta Pedrit vagy Araujot. Addig semmit nem èrünk, ha a mi kutyánk kölykeit, a Barca DNS-t ès további butaságokat erőltetjük, az edzőink pedig nincsenek a top 10-ben, mint a klub, vagy a játèkoskeret ès ilyen Ferranokat, Alonsokat, Romeukat ès Moratakat akar szerződtetni. Ezzel csak azt èrjük el, hogy a kicsit is hozzáèrtők távozni fognak, mint Braida, Planes, Jordi, ès majdnem Alemany.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... y-4-stars/
Rac1 a forrás, az általában hiteles, katalán rádió. Kèpesek leszünk Romeuèrt akár vègleg is odadni Torret ès Nicot, mert ő az új vágyálom :)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.07.14. 22:47:06-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 22:21:22

Fernando írta:
2023.07.14. 21:37:17
Zakariat kidobta a Juve a keretbol. Parszor lattam, nem rossz jatekos, vkp. Beprobalnek valami csere-felet a Juveval mondjuk Garcia-t rajuk soznam, Bonucci is repult a keretbol. Inkabb, mint ilyen Romeu felek.
Én meg láttam, hogy hivatalosan megszüntették Tadic szerződését az Ajaxnál. 34 éves, de rövid távon segítene elöl. 34 meccsen 11g + 18a. Bal szélen jó lehetne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.14. 22:19:41

Torres kapufa, az hogy a spanyolok legjobb góllövője tök mellékes, konkurencia milyen volt ott? Ilyen Morata meg Gerard Morenok? Nem szint.

Lett volna benne ráció, de túlárazva vettük, ha jön egy 20-30ért azt mondom oké, annyit ért hogy megnézzük, de annyit már akkor sem ért amikor jóformában volt, amennyiért hoztuk.

Alvarez se biztos, hogy beválna itt.
Pep keze alatt játszani teljesen más, rengeteg olyan játékos van aki nála jó volt, amúgy totál homály karrier.

Felesleges ezen siránkozni már, persze érdekes adalék, hogy ennyiért is megszerezhető egy tehetséges fiatal, mi meg szórjuk a pénzt random emberekre.

Én sportszakmai szempontokat már évek óta nem látok, azt sem tudom mit akarunk egyáltalán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.14. 22:02:59

Torres az elmúlt sok év legjobb spanyol gólvágója volt, a Cityben az övé volt a legjobb gól/perc stat Mahrez, Silva, Jesus, Sterling előtt. Nem lehetett előre látni, hogy ekkora kapufa lesz, főleg, hogy az első pár hónapja remek volt. Nem képességbeli gondok vannak vele, legalábbis ha nem az új Ronaldót akarjuk belelátni, hanem egy hasznos, gólképes támadót, az előttünk letett játéka simán megérte mai piaci árak mellett azt, amit letettünk érte.
Nagyon nagy lett rá a mez, így jártunk. De az az igazolás abszolút védhető. Nem vitatom, hogy mennyire nem jött be, sajnos. Ebben amúgy szerintem nem csak a világ legnagyobb nyomásával járó klubja és legbrutálisabban nagyítózó szurkolótábora, hanem valamennyire Xavi is benne volt ott a formahanyatlása környékén.
Ja, és teszem hozzá, hogy kb 1-2 meccset játszott a posztján, jobbszélsőként. Tavaly úgy volt elég jó pár hónapig, hogy a baloson volt.

Ezt amúgy szerintem a mai világban valahogy mégiscsak lehetne szűrni. Megfelelő mélyégű analízisekkel egy játékos személyiségéről szerintem lehetne csökkenteni a %-os esélyt, hogy valaki ennyire összeomoljon egy nagy klubban. Nem tutira megmondani, de most leegyszerűsítve ha pl. valaki egy érzelmes, nagyon jó gyerek, akkor kb hagyjuk, akármilyen szimpi is, nem fogja elbírni a nyomást. Egy Auba féle lazacsávóra meg nem lesz nagy a mez, vagy legalábbis kisebb eséllyel. Ezt főleg a támadóknál kéne valahogy nézni, náluk számít legjobban a fej, nyomás, önbizalom.

Alverez remek kis játékos, de szerintem semmivel nem jobb, mint Torres. Legalábbis az előttünk lévő és nálunk jól kezdő Torres. Lehet, hogy ő bírta volna az itteni helyzetet, akkor nekünk nyilván sokkal jobb lett volna. Sosem tudjuk meg, utólag nyilván sokkal jobb döntés lett volna. Torres óriásit segített a feltámadásunkban, azt megköszönhetjük neki, de kb ennyi.

Ja, és amúgy kb ugyanlyan korúak, és kb ugyanolyan korukban jtászották az első szezonjukat ugyanabban a csapatban (sőt, Torres volt a fiatalabb), szóval van remek összehasonlítási alap. Torres 13/3 2111 perc alatt, Alvarez 17/5 2542 perc alatt. Alvarerz statja 1 évvel idősebben egy leheletnyit jobb, de tényleg csak annyival, kb ugyanaz, és ő középcsatárt játszott az esetek háromnegyedében, ahol elvileg több gól az elvárás. Plusz kicsit ez jobb csapat is volt mögötte. Torres meg össze-vissza mindenhol, főleg a két szélen, de középen is.

Semmivel nem (volt) rosszabb játékos. Most már sajna ég és föld. Ha Alvarez jött volna ide, és Torres marad ott, akkor lehet, hogy most Torres javára ég és föld a különbség, egy összeomlott Alvarezzel. Vagy az argentin bírta volna, és a következp 10 évünk meghatározó középcsatára lett volna, bármelyik opció lehetséges, vagy a kettő közötti skálán is bármi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.14. 21:58:32

Troym írta:
2023.07.14. 21:08:42
Nagybarcelona írta:
2023.07.14. 19:43:25
Ferran helyett kb. Pedro, Alexis Sanchez, egy zsák krumpli is jobb lett volna apróèrt (fèl èvre a gazdasági karokig), mint ő a jelenlegi helyzetünkben 55+ millióèrt akkor tèlen. Cserèbe távozott Auba ès Depay ès most nem akar Ferran távozni.
Előre leszögezem nem örülök, hogy itt van Ferran, DE
FT tavaly télen konkrétan nem került semmibe.
2021 decemberében vettük meg, 2022 január 2.-án érkezett.
4 részletben fizetjük, tavaly nyáron kezdtük, most nyáron jön a 3. részlet. Magyarán amikor üres volt a kassza előző szezonban, ő 0 Euró azonnali kifizetés mellett jöhetett, 21 évesen, spanyol válogatottként, a PL legjobb csapatából. Amikor leigazoltuk Depay SÉRÜLT volt, Auba meg MÉG NEM VOLT OPCIÓ, az csak január végére derült ki, hogy ingyen is elengedi az Arsenal és január 31.-én érkezett.
Utólag könnyű marha okosnak lenni, hogy nem vált be, de előre nem lehetett tudni.
Az argentín srácot abban a helyzetben én sem hoztam volna. Ott egy lutri srác tutira nem fért bele. Még FT is felsült, szerintem Alvarez kb ugyanott tartana, vagy ott sem.
És nem FT miatt távozott sem Depay, sem Auba. Auba pont Depay miatt, Depay meg azért mert fél év alatt Xavi játszatta 23 percet nagyságrendileg.

A gazdasági karokat meg szerintem tavasszal találták ki.
Ebben nem fogunk egyetèrteni. A gazdasági karokat a megválasztásuktól terveztèk, a kèrdès melyiket lèpik meg. Így èrtèkelj mindent, Xavi kinevezèsètől Ferran Torresig. Mèg lehet egyet is èrtenèk, ha Ferran miatt èrtük volna el a BL helyeket, de inkább Aubanak ès Dembelenek köszönhetőèn. Ott van Xavi nyilatkozata Aubaról. Ő egy kènyszermegoldás volt, Ferran pedig a kiválasztott, agyon is lett játszatva, amíg elvesztette teljes formáját ès önbizalmát. Èn a helyèn kezelem Ferrant. Nem ennyire gyenge, de a leigazolása katasztrófális döntès volt Xavitól a jelenlegi helyzetben. Fizethetjük rèszletekben, tehát 55+ millió nem ingyen, mèg ha úgy is aka ják beállítani mekkora üzlet volt. A bèrtömetben foglalja a helyet. Depay ki lett rakva amint jött Xavi ès a kedvence Ferran, persze utána Depaynak sem tetszett a helyzete ès jöttek a "sèrülèsek" ès a formahanyatlás. 7 milliós fizetèsèből 2-ről lemondott èvente, ingyen jött, ahogy Auba is, akit elcserèltek a másik kis kedvencre Alonsora ès egy kis apróra. Persze Auba távozásán annyira múlt valami is, hogy mèg elköltöttünk 150+ milliót. Ahogy Depay távozása után mèg Gavit sem tudtuk regisztrálni, szóval semmi èrtelme nem volt. A hangsúly Ferrannál is azon van, hogy ilyen minősègű játèkost, akár kölcsön vagy olcsón is hozhattuk volna egy fèl èvre, a gazdasági karok nèlkül pedig büntetett volna az UEFA, így meg kellett lèpni (3 vesztesèges èv egymás után). A mai hírek szerint csak 500 ezres büntetèst kaptunk hibás könyvelès miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.07.14. 22:06:38-kor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.14. 21:37:17

Zakariat kidobta a Juve a keretbol. Parszor lattam, nem rossz jatekos, vkp. Beprobalnek valami csere-felet a Juveval mondjuk Garcia-t rajuk soznam, Bonucci is repult a keretbol. Inkabb, mint ilyen Romeu felek.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 21:08:42

Nagybarcelona írta:
2023.07.14. 19:43:25
Ferran helyett kb. Pedro, Alexis Sanchez, egy zsák krumpli is jobb lett volna apróèrt (fèl èvre a gazdasági karokig), mint ő a jelenlegi helyzetünkben 55+ millióèrt akkor tèlen. Cserèbe távozott Auba ès Depay ès most nem akar Ferran távozni.
Előre leszögezem nem örülök, hogy itt van Ferran, DE
FT tavaly télen konkrétan nem került semmibe.
2021 decemberében vettük meg, 2022 január 2.-án érkezett.
4 részletben fizetjük, tavaly nyáron kezdtük, most nyáron jön a 3. részlet. Magyarán amikor üres volt a kassza előző szezonban, ő 0 Euró azonnali kifizetés mellett jöhetett, 21 évesen, spanyol válogatottként, a PL legjobb csapatából. Amikor leigazoltuk Depay SÉRÜLT volt, Auba meg MÉG NEM VOLT OPCIÓ, az csak január végére derült ki, hogy ingyen is elengedi az Arsenal és január 31.-én érkezett.
Utólag könnyű marha okosnak lenni, hogy nem vált be, de előre nem lehetett tudni.
Az argentín srácot abban a helyzetben én sem hoztam volna. Ott egy lutri srác tutira nem fért bele. Még FT is felsült, szerintem Alvarez kb ugyanott tartana, vagy ott sem.
És nem FT miatt távozott sem Depay, sem Auba. Auba pont Depay miatt, Depay meg azért mert fél év alatt Xavi játszatta 23 percet nagyságrendileg.

A gazdasági karokat meg szerintem tavasszal találták ki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 20:57:26

Chino írta:
2023.07.14. 20:27:36

Viszont össz-vissz 3 gól volt a bajnokságban, ami nem ilyen 4-5-6 gólos meccsen volt, így szintén más a 9 gól. A Bl-ben szintúgy, egyedül a Sevilla ellen volt szoros az egy góljával és a meccsei felét végigjátszotta.
A Libertadores kupában lőtt 6 gólt egy sehol sem jegyzett perui csapatnak, a többi meccsen semmi, pedig mindet végigtolta. FA kupában szintén egy 6:0-ás és egy 4:0-ás meccsen a 3 gól, amiből 2 a Burnley-nek és az átlag 78 perc 5 meccsből 4 teljes.
És ezek 22-23 évesen, nem egy 18-19 éves feltörekvő játékosként.
Nem azt mondom, hogy rossz támadó, hanem, hogy túl van tolva, lassan világklasszisnak van beállítva.
Jelenleg távolról sem vagyok biztos benne, hogy elég lenne elsőszámú gólfelelősnek és hogy 23 évesen még mennyit tud fejlődni szintén nagy kérdés.
És ha sok gólos meccseken is betalált, akkor mi van? Akkor azok már nem gólok? Az ő hibája, hogy a többiek is betaláltak? Ez az ő érdemeiből mit von le? Ráadásul elég sokszor már többgólos vezetésnél szállt be, amikor már eldőlt a meccs. A Ligakupában is szerzett két meccsen egy gólt, ezeket végigjátszotta.

Nálunk melyik támadó sorozta meg a nevenincs csapatokat, Lewandowskin kívül, vagy szerzett nem padról, hanem a kezdőből 9 gólt a bajnokságban, és 17 gólt minden sorozatot egybevéve? Ki mutatott fel ilyesmit a padról?

Egy világbajnok csapat góllövője számomra világklasszis. A legnagyobb nyomás alatt is megállja a helyét. Ráadásul sokkal kevesebbe került volna, mint Ferran Torres, aki többe került, mint amennyibe Alvarez és Roque együttvéve került volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.14. 20:27:36

Nagybarcelona írta:
2023.07.14. 19:43:25
Roque ügynöke szerint a kontinens legdrágább igazolása lehet 74 millióèrt. Akkor inkább 40+
Tudtommal Roque 30 fix volt, amit 4 év alatt kell kifizetni, a 31 változó gólszámhoz, megnyert címekhez, pályára lépésekhez, illetve Aranylabdához van kötve, szóval minél többet kell fizetni annál jobban járunk.
Nem lehet, hogy kevered Endrickkel? Pont tegnap volt a Sporton, hogy változókkal 74 millió és Dél-Amerika legdrágábbja.

gránit írta:
2023.07.14. 16:01:59
Chino írta:
2023.07.14. 15:46:10
Alvarez szerintem túl van tolva. A PL toronymagasan legjobb csapatában rúgott 31 meccsen 9 gólt 23 évesen centerként, ami távolról sem egetrengető, a BL-ben a 6 csoportmeccsen, amiből négyet végigjátszott 2 gól, de a korábbi években Dél-Amerikában sem hozott kimagasló számokat.
Az angol bajnokságban meccsenként 46 percet volt a pályán átlagosan, úgy szerezte azt a 9 gólt. Így azért mindjárt más a 9 gól. A BL-ben szintén meccsenként 46 perc átlagban, és úgy 3 gól 10 meccsen. FA kupában meccsenként átlagosan 78 percet töltött a pályán, 5 meccsen 3 gól. Ezek azért elég erős számok. Community Shield, 32 percet kapott, és betalált.

Argentin bajnokságban 2021-ben 35 meccsen 20 gól, 2022 tavaszán 17 meccsen 11 gól, a Libertadores kupában 8 meccsen 6 gól... Azért ezek elég kemény számok. Óriási hiba volt nem leigazolni, amikor lehetett.
Viszont össz-vissz 3 gól volt a bajnokságban, ami nem ilyen 4-5-6 gólos meccsen volt, így szintén más a 9 gól. A Bl-ben szintúgy, egyedül a Sevilla ellen volt szoros az egy góljával és a meccsei felét végigjátszotta.
A Libertadores kupában lőtt 6 gólt egy sehol sem jegyzett perui csapatnak, a többi meccsen semmi, pedig mindet végigtolta. FA kupában szintén egy 6:0-ás és egy 4:0-ás meccsen a 3 gól, amiből 2 a Burnley-nek és az átlag 78 perc 5 meccsből 4 teljes.
És ezek 22-23 évesen, nem egy 18-19 éves feltörekvő játékosként.
Nem azt mondom, hogy rossz támadó, hanem, hogy túl van tolva, lassan világklasszisnak van beállítva.
Jelenleg távolról sem vagyok biztos benne, hogy elég lenne elsőszámú gólfelelősnek és hogy 23 évesen még mennyit tud fejlődni szintén nagy kérdés.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.14. 19:43:25

Troym írta:
2023.07.14. 19:28:04

Egyrészt most úgy van beállítva, mintha 3 játékost ajánlottak volna fel az elmúlt években, holott gondolom volt több száz.
Másrészt itt nem biztos befutó egy fiatal csodagyerek, egyszerűen nincs annyi türelem és olyan nagy a nyomás ld Trincao. Őt is kikiáltották zseninek mi meg nem bírtuk kivárni, kapott 1 szezont. Roque amúgy pont annyiba kerül, mint a többi. 30 fix, az meg nem érdekel ha 50 rúgott gól vagy 100meccs után fizetünk, mert akkor kerül pályára ennyiszer, ha vállalható a teljesítménye.
Braida a Barca sportvezetője volt. Haalandot mèg vèletlenül sem hasonlítanám össze Roqueval. Ferran már 60 millióban van, mert az első 5 millió a BL induláshoz volt kötve. Gondolom Roquenèl sem 31 millió az aranylabdáèrt. Egy klub sem menne bele az eladásba, ha nagy rèsze nem könnyen elérhető. 40-50 millió fizetendő szerintem alap hangon. Az mondjuk egy Haaland ès egy Nunez. Tavalyi áron egy Gakpo.
Cabral 15 millió volt b-c opció.
Moratat pedig Xavi akarta, már linkeltem Morata nyilatkozatát. Ferran helyett kb. Pedro, Alexis Sanchez, egy zsák krumpli is jobb lett volna apróèrt (fèl èvre a gazdasági karokig), mint ő a jelenlegi helyzetünkben 55+ millióèrt akkor tèlen. Cserèbe távozott Auba ès Depay ès most nem akar Ferran távozni.
Ismètelten leírom

Auba+Depay ingyen, állítólag 28 millió bruttó fizetès/èv (Depay 10-12, Aubaè 14-16-ra emelkedett volna a hírek szerint)
Ferran 55+ milliós ár
12 bruttó bèr
12 amortizáció.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -answered/
Roque ügynöke szerint a kontinens legdrágább igazolása lehet 74 millióèrt. Akkor inkább 40+
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 19:28:04

Nagybarcelona írta:
2023.07.14. 19:08:31
Szerintem a jó üzlet Haalandot, Darwin Nunezt vagy Julian Alvarezt 20 millió körül leigazolni. Mind a 3-at felajánlották nekünk, ennyièrt vittèk őket. (Megfigyelő vagy ügynök, Nunezt mèg Suarez is ajánlotta)
Egy brazil lutri gyerek a megye 2-es brazil bajnokságból 30 vagy 40 +31 millióèrt egy èv múlva óriási kockázat. Mi van ha lesèrül. Tudom, a brazil bajnokság az IFHS szerint a legjobb bajnokság. Nem èrtem hogy lehet, mikor területi meccseket is játszanak.
https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b45ba.html
Haaland nem fèrt be a Barca stílusába 🤣🤣🤣
Akkor mutatkozott be a BL-ben, 6 meccs 8 góllal.
Majd ha a mi kutyánk kölyke mentalitás vèget èr a Barcánál, talán lesz minősègi edző nem Roberto lesz a csk, ès talán lesz vègre minősègi foci, ès visszatèrünk a Cruyffi alapokhoz.
Egyrészt most úgy van beállítva, mintha 3 játékost ajánlottak volna fel az elmúlt években, holott gondolom volt több száz.
Másrészt itt nem biztos befutó egy fiatal csodagyerek, egyszerűen nincs annyi türelem és olyan nagy a nyomás ld Trincao. Őt is kikiáltották zseninek mi meg nem bírtuk kivárni, kapott 1 szezont. Roque amúgy pont annyiba kerül, mint a többi. 30 fix, az meg nem érdekel ha 50 rúgott gól vagy 100meccs után fizetünk, mert akkor kerül pályára ennyiszer, ha vállalható a teljesítménye.
Mindenki FT érkezésén van pl fennakadva, de emlékeim szerint Morata és Cabral voltak még jelöltek. Velük előrébb lennénk?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.14. 19:08:31

Szerintem a jó üzlet Haalandot, Darwin Nunezt vagy Julian Alvarezt 20 millió körül leigazolni. Mind a 3-at felajánlották nekünk, ennyièrt vittèk őket. (Megfigyelő vagy ügynök, Nunezt mèg Suarez is ajánlotta)
Egy brazil lutri gyerek a megye 2-es brazil bajnokságból 30 vagy 40 +31 millióèrt egy èv múlva óriási kockázat. Mi van ha lesèrül. Tudom, a brazil bajnokság az IFHS szerint a legjobb bajnokság. Nem èrtem hogy lehet, mikor területi meccseket is játszanak.
https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b45ba.html
Haaland nem fèrt be a Barca stílusába 🤣🤣🤣
Akkor mutatkozott be a BL-ben, 6 meccs 8 góllal.
Majd ha a mi kutyánk kölyke mentalitás vèget èr a Barcánál, talán lesz minősègi edző nem Roberto lesz a csk, ès talán lesz vègre minősègi foci, ès visszatèrünk a Cruyffi alapokhoz.
https://www.google.com/amp/s/metro.co.u ... 26547/amp/
Xavi nyilatkozata, Auba mièrt nem illik a Barcába. Ahogy gondolomDepay sem. Bezzeg Ferran csak úgy passzol ide.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.07.14. 19:33:19-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.14. 16:38:47

Chino írta:
2023.07.14. 15:46:10
A Roque üzlet tökéletes volt. Nagyon jó játékos, jó áron, alacsony fizetéssel és jó fizetési kondícióval.
Hát a legkésőb Január + 35 + 10 misi után ez a mostani konstrukció már azért annyira nem hangzik tökéletesnek.

Közben a SPORT szerint felpörögtek a távozók, a már említett Lenglet, Kessie, Collado soron kívül Julian Araujo mehet a Las Palmasba, Nico-ért pedig a Betis mellett a Porto is bejelentkezett, a portugálok a BL miatt elvileg vonzóbb opciók. Mindkettő kölcsön lenne. Ezzel együtt Dest kaphat egy esélyt bizonyítani az USA - túrán.

Abde pedig ha minden igaz "lemond" a 2 hét szabadságáról, és hétfőn már edzésbe áll.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése