Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.07.16. 20:14:53

LG írta:Hanem kiére szted? Hleb pl. nem ment kölcsönbe, de ő sem kapott túl sok lehetőséget, pedig ő Pep kérésére jött.
Nem Pep kérésére jött, Txiki volt szerelmes belé, már Rijkaardnál is megpróbálta leigazolni.
.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.16. 20:08:09

Mikaos írta:(3-4-3?)

Abban szerintem Alvesnak nem lenne helye, Abidalt nem fogjuk kivágni kezdőből, Puyol és Piqué meg szerintem alap hogy kellenek.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.07.16. 19:36:01

Azért Dani Alves és Piqué leigazolása nem kis húzások voltak Pep-től. És az sem volt kutya, hogy Busquets-et és Pedro-t is "leigazolta" a B csapatból.

Minden edzőnek vannak/voltak/lesznek pocsék igazolásai. Ferguson például majdnem minden évben kiad 30-40milliókat ilyen Anderson/Berbatov/Carrick-jellegű fazonokra.

No, de remélem, minél hamarabb hivatalossá válik Sanchez leigazolása. Cesc megszerzése esetén pedig alig várom, miféle újítással készül Guardiola (3-4-3 ?).
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.16. 19:13:15

LG írta:Hanem kiére szted? Hleb pl. nem ment kölcsönbe, de ő sem kapott túl sok lehetőséget, pedig ő Pep kérésére jött. Vagy Csiga....ő mondjuk az elején azért kapott lehetőséget, de aztán annyira rossz volt, h Pep inkább elfelejtette. Utóbbi ráadásul nem is hiányposztra érkezett.

Tény, h nagyon jó igazolásai is voltak, hisz emiatt lehet ennyire sikeres a klub, de rossz igazolásaival sok kidobott euró millió szárad a lelkén, illetve játékosok karrierje.
Én sem állítom az ellenkezőjét, csak azt mondom, hogy ez valószínűleg így működik, ha minden sikeres edzőnél voltak ilyen igazolások. Ilyen nincs, hogy Guardiola drágán igazol vacak játékosokat, a maradék top edzők nagy része pedig sosem bukott be.

A brazilokat hozhatta Txiki is, Keirrisonnál például olyanról is szó volt, hogy egyből megy a Villa-transzferbe. Nyilván tud ezekről Pep is, de szerintem inkább nem ellenzi ezeket, mint kifejezetten támogatná.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.16. 18:48:18

barca99 írta:
Egyébként abban nagyon biztos vagyok, hogy azok a játékosok, akik egyből kölcsönbe mennek, azok nem az ő kérésére jönnek.
Hanem kiére szted? Hleb pl. nem ment kölcsönbe, de ő sem kapott túl sok lehetőséget, pedig ő Pep kérésére jött. Vagy Csiga....ő mondjuk az elején azért kapott lehetőséget, de aztán annyira rossz volt, h Pep inkább elfelejtette. Utóbbi ráadásul nem is hiányposztra érkezett.

Tény, h nagyon jó igazolásai is voltak, hisz emiatt lehet ennyire sikeres a klub, de rossz igazolásaival sok kidobott euró millió szárad a lelkén, illetve játékosok karrierje.
Avatar
Gaga94
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.07.09. 13:28:17

2011.07.16. 18:41:09

Amúgy nem tudom nektek mi a véleményetek szívesen meghallgatok bárkit de csak szerintem nem kellene ebbe a csapatba Fabregas ??
Jó Barca nevelés, nem egy ügyetlen gyerek de szerintem egyszerűen nincs rá szükség. Középpálya elég erős most meg annak mi értelme, hogy elhozzák ide mondjuk kezdő lesz( Szerintem Iniesta feljebb lépne és igy végülis Pedro/Villa szorulna ki) és ezzel elveszik a lehetőséget a hatalmas tehetség, már most Xavi utódnak kikiáltott Thiagotól?
A végén még ugyanabba a hibába esnek mint anno Cescnél...
Vélemények?
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.16. 16:51:04

sjd írta:Engem egyébként Guardiola szerepe is érdekelne az egészben, azt már tudjuk, hogy az igazoláspolitikája katasztrofális, de nézzük meg jobban:
Olyan jól sikerült megnézni, hogy a rossz igazolásokról kiemeled, a jókat meg sem említed. Ez így kb. ennyit is ér. :) Mellesleg nagyon kíváncsi lennék a listádra azon edzők nevéről, akik huzamosabb ideig vannak egy klubnál, és nem volt, vagy ennél kevesebb rossz igazolásuk volt.

Egyébként abban nagyon biztos vagyok, hogy azok a játékosok, akik egyből kölcsönbe mennek, azok nem az ő kérésére jönnek.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.07.16. 16:37:44

sjd írta:Engem egyébként Guardiola szerepe is érdekelne az egészben, azt már tudjuk, hogy az igazoláspolitikája katasztrofális, de nézzük meg jobban:

-Csigrinszkij: a futballvilág terra incognitájáról érkezett, a lehető legnagyobb zsákbamacska, de Pep külön kérése miatt fizetünk 25 millát. Játszik körülbelül 3 meccsen, borzalmasan. 3 meccs alapján még nem lehetne kijelenteni, hogy nincs jövője a csapatnál, de aztán hirtelen a klubnál pénzügyi problémák jelentkeznek, olyannyira, hogy valakit el kell adni, hogy fenn lehessen tartani a klubot. Evidens, hogy az az ember lesz, aki nem mutatott még semmit, de relatíve sokat ér, és még a régi klubja is hajlandó visszavenni. Mindezt azok után, hogy két kiöregedő játékost méltányosságból ingyen engedtünk el egy olyan klubhoz, amelynek egyértelműen PR célokból kellettek, ennek megfelelően hajlandó lett volna tejelni is bőven.

-Ibra: ő is Pep kérésére érkezett, vele is sikerült bebukni, ez nagyjából nyilvánvalóvá lett a szezon végére. Pep ennek ellenére mindig megvédte a nyár folyamán, majd a nyár utolsó napján hirtelen elpasszoltuk szintén bagóért. Természetes ha valaki gyorsan akar megszabadulni egy játékostól, akkor azon nem kaszálhat sokat. Kérdés: ha nyilvánvaló volt, hogy mennie kell, akkor miért nem lehetett már nyár elejétől árulni? Az utódja már megvolt kb. júniusban, a világ legjobb csatáráról van szó, így még egy tisztességes összeget is ki lehetett volna húzni mondjuk egy Manchester Cityből

-Keirrison, Henrique stb.: megvettük őket, Pep minden évben kijelenti, hogy nem számít rájuk, de mindenesetre azért nem adjuk el őket, évről-évre egyre jobban elfelejtődnek

Szóval lehet, hogy a vezetőség is rosszul végzi a dolgát, de az edzőnk is mindent megtesz azért, hogy a játékosokkal a lehető legrosszabb üzletet csináljuk
Természetesen ehhez azért illik annyit hozzáfűzni, hogy a transzferek pontos összegét a kivülállók többnyire nem tudják, csak a sajtó akármilyen információi alapján saccolunk. Az átigazolások rejtett üzleti vonzatait pedig még annyira sem érthetjük, lehetnek itt akár olyan dolgok is a háttérben, amiről talán jobb is nem tudni (pl. pénzmosás). Szóval lehet itt fejszámolni, meg fejet csóválni, de amíg a csapat jól működik és jönnek az eredmények, addig kár mások pénzét siratni:)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.16. 16:37:31

S.Agüero írta:Alexis Sánchez : Had menjek!

http://www.mundodeportivo.com/20110716/ ... 05618.html

Agüero-t az Atletico nekünk szeretné eladni és nem a Madridnak.
A szurkolók 90%-a igent mondana Kun-ra.

http://www.mundodeportivo.com/20110716/ ... 05588.html


bocs ha már voltak, nem volt kedvem visszaolvasni. :oops:
Agüero nem lenne rossz, de ha Sánchez is jön, akkor hova? Lenne 5 top csatárunk, ebból csak 3 játszhat, hogy? Messi ugye alap, akkor most lenne egy 4es versengés 2 helyért(Villa, Pedro, Sánchez, Agüero)? Ha nem jön Sánchez akkor nem lenne rossz, de ha már érte kezdtünk tárgyalni, hozzuk el őt....
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.07.16. 16:33:09

shutterisland írta: ja és ugye van a puyol,xavi,iniesta,valdes,stb...fogat, akik (néhány esetben) közelednek a pályájuk vége felé, na őket 100%, hogy nem fogjuk soha pénzé tenni, hanem vagy innen fognak visszavonulni, vagy amikor már járókeretesek, ingyen elengedjük őket katarba pénzt keresni.
Viszont értük nem is fizettünk...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.16. 16:30:03

sjd, én sem tudtam volna szebben megfogalmazni.
ehhez ha hozzáadjuk, hogy caceres 3milláért ment (elvileg) úgy, hogy a sevilla és az uruguayi válogatott kezdő játékosa, és még elég fiatal is hozzá, az is áron alul volt.

ja és ugye van a puyol,xavi,iniesta,valdes,stb...fogat, akik (néhány esetben) közelednek a pályájuk vége felé, na őket 100%, hogy nem fogjuk soha pénzé tenni, hanem vagy innen fognak visszavonulni, vagy amikor már járókeretesek, ingyen elengedjük őket katarba pénzt keresni.
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2011.07.16. 16:15:40

Azokat akikét kéne nem bírnánk leigazolni :evil: :x
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.16. 15:18:56

Engem egyébként Guardiola szerepe is érdekelne az egészben, azt már tudjuk, hogy az igazoláspolitikája katasztrofális, de nézzük meg jobban:

-Csigrinszkij: a futballvilág terra incognitájáról érkezett, a lehető legnagyobb zsákbamacska, de Pep külön kérése miatt fizetünk 25 millát. Játszik körülbelül 3 meccsen, borzalmasan. 3 meccs alapján még nem lehetne kijelenteni, hogy nincs jövője a csapatnál, de aztán hirtelen a klubnál pénzügyi problémák jelentkeznek, olyannyira, hogy valakit el kell adni, hogy fenn lehessen tartani a klubot. Evidens, hogy az az ember lesz, aki nem mutatott még semmit, de relatíve sokat ér, és még a régi klubja is hajlandó visszavenni. Mindezt azok után, hogy két kiöregedő játékost méltányosságból ingyen engedtünk el egy olyan klubhoz, amelynek egyértelműen PR célokból kellettek, ennek megfelelően hajlandó lett volna tejelni is bőven.

-Ibra: ő is Pep kérésére érkezett, vele is sikerült bebukni, ez nagyjából nyilvánvalóvá lett a szezon végére. Pep ennek ellenére mindig megvédte a nyár folyamán, majd a nyár utolsó napján hirtelen elpasszoltuk szintén bagóért. Természetes ha valaki gyorsan akar megszabadulni egy játékostól, akkor azon nem kaszálhat sokat. Kérdés: ha nyilvánvaló volt, hogy mennie kell, akkor miért nem lehetett már nyár elejétől árulni? Az utódja már megvolt kb. júniusban, a világ legjobb csatáráról van szó, így még egy tisztességes összeget is ki lehetett volna húzni mondjuk egy Manchester Cityből

-Keirrison, Henrique stb.: megvettük őket, Pep minden évben kijelenti, hogy nem számít rájuk, de mindenesetre azért nem adjuk el őket, évről-évre egyre jobban elfelejtődnek

Szóval lehet, hogy a vezetőség is rosszul végzi a dolgát, de az edzőnk is mindent megtesz azért, hogy a játékosokkal a lehető legrosszabb üzletet csináljuk
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2011.07.16. 15:15:34

Zibra16 írta:Igen pontosan arra gondoltam amit itt leírt Samana
vagyis Sanama elnézést
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2011.07.16. 15:15:03

Igen pontosan arra gondoltam amit itt leírt Samana
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.16. 14:58:07

Ronaldinho&Barca írta:Amúgy meg miből jönne Fabregas? Marad valami pénz a chilei után.. ? Nem úgy volt h 40-50-es a keret.. ? Egyáltalán jön a chilei? Mi a .... van itt? :D
Mindenki ez szerint számol: http://barcanoticias.blog.hu/2011/07/11 ... azolasokra

Okosan megoldható, hogy mind a kettő ember jöjjön és akkor végre már nem kellene naponta 100 és 100 pletykát és kitalációt olvasni :roll:
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.07.16. 14:51:41

Amúgy meg miből jönne Fabregas? Marad valami pénz a chilei után.. ? Nem úgy volt h 40-50-es a keret.. ? Egyáltalán jön a chilei? Mi a .... van itt? :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.16. 14:44:40

Sanama írta:Arra gondol,hogy vinnyognak,hogy csak kevés pénz van igazolni, ennek ellenére ingyen dobálják elfelé az embereket, emellett 1,5hónapja húznak egy Alexis Sanchez ügyet, aminek a vége az lesz,hogy annyiért elhozzák,amennyiért júniusban adták volna. :P(szerintem)

Lehetséges...csak azért érdekelt volna mert mostanában annyi minden miatt szidják a vezetőséget, és hogy ő most konkrétan mire gondol :D
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.07.16. 14:41:56

Arra gondol,hogy vinnyognak,hogy csak kevés pénz van igazolni, ennek ellenére ingyen dobálják elfelé az embereket, emellett 1,5hónapja húznak egy Alexis Sanchez ügyet, aminek a vége az lesz,hogy annyiért elhozzák,amennyiért júniusban adták volna. :P(szerintem)
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.16. 14:30:13

Zibra16 írta:Nem tudom, hogy miért végez a Barca vezetése ilyen [auto_cenzúra] munkát
Ezt kifejtenéd kicsit jobban?
Kép
Avatar
B.
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.29. 12:18:26

2011.07.16. 14:27:51

Véleményem a Fabregas ügyről:
Nem Cescet kéne árulózni stb., mert a karrierje szempontjából nem volt rossz döntés(16 évesen) eligazolni.Idővel visszahúzza a szíve(szvsz a trófeák :roll: ) érthető is.Ami gáz, az a vezetőségünk,hogy bagóért akarjuk elhozni a világ egyik legjobb kp-ját.Olcsón úgyse jön, ilyen 30 milliókkal meg kár filózni is rajta.Nekem ezzel a résszel van bajom nem a játékossal, ezzel járatják le a klubot...


AS?Ez már le van zsírozva, csak bejelentéssel várnak.Jól gondolom?
B.
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2011.07.16. 14:05:51

Nem tudom, hogy miért végez a Barca vezetése ilyen [auto_cenzúra] munkát
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.16. 13:12:57

nem hiszem el, hogy megint megy a jótékonykodás...
asszem nolitot ingyen passzoltuk le, victor sanchezt is, szerintem caceresért is nevetséges összeg a 3 milla (ha tényleg ennyi volt..)... henrique teljesen feleslegesen ismét kölcsönbe, a hleb-keirisson duóból meg szerintem az egyiket tuti kölcsönadjuk megint, talán a másikat meg eladjuk 4 labdáért meg egy megkülönböztető trikó garnitúráért.

nem mondom, hogy a felsoroltak piacképes, kelendő játékosok, de egy kis üzleti érzékkel (és most tegyük fel, hogy akkor eladjuk a lejáró szerződésű noliton kívül a többi 5 játékost) egy bő 15 millát lehetett volna kapni értük összesen...

és még akkor sorianoról is ilyen 2-3 millió eurós cikkek voltak...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.07.16. 12:24:22

Alexis Sánchez : Had menjek!

http://www.mundodeportivo.com/20110716/ ... 05618.html

Agüero-t az Atletico nekünk szeretné eladni és nem a Madridnak.
A szurkolók 90%-a igent mondana Kun-ra.

http://www.mundodeportivo.com/20110716/ ... 05588.html


bocs ha már voltak, nem volt kedvem visszaolvasni. :oops:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.16. 11:36:23

Tocy írta:
messideco írta: Henrique jó helyen van Brazíliában.
Henrique nem a Racingnál volt?
eurobarca rövidhír: kölcsönadtuk a Palmeirasnak
Válasz küldése