Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.12. 22:31:49

P.U.Y.O.L. írta:
Chino írta:2. Így Masch maradhatna az eredeti szerepkörében, amit mondani sem kell miért olyan fontos.
Csak erre reagálnék így hirtelen. Az eredeti posztja szerintem már rég nem a vkp. Nem is nagyon hiszem, hogy túl sokat fog ott játszani, ráadásul kv-nak szerintem hasznosabb is...

Nem is nagyon emlékszem, hogy nálunk játszott e egyáltalán vkp-t, de ha igen, akkor se túl sokszor és max. az elején lehetett rásütni a kv-n való játékára, hogy csak ideiglenes, "vészmegoldás". Azóta meg is ragadt ott, ami szerintem nem is olyan nagy baj és többek között ezért sem érzem égető szükségét egy világklasszis kv-nak. Bőven elég egy ember oda a padra vagy egy fiatal...
Én pedig csak erre így hirtelen. :lol:
Természetesen a nálunk betöltött szerepkörét értettem, ezért is hangsúlyoztam a fontosságát. Azt hiszem két vagy három alkalommal játszott vkp-t nálunk, nem kifejezetten rossz, de felejthető teljesítménnyel.

Ez a Dede pedig tényleg ennyire jó játékos lenne? Játszani nem nagyon láttam így csak egy-két véleményre (meg persze jútyúb videora) támaszkodhatok. Ha ennyi fantázia van benne lehet hogy Zubiék is figyelik.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.06.12. 19:56:30

[troll] a lényeg, hogy mascheranonak ne kelljen kényszerből vkp-t játszania, maradjon csak védőnek, ott világklasszis nálunk. [/troll] ha ehhez javi martinez kell, akkor legyen. thiago silvát meg borzasztóan sajnálom, de ha igaz a hír a fizetéséről, akkor mi azt ugyse adtuk volna meg neki.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.12. 17:44:22

P.U.Y.O.L. írta: Csak erre reagálnék így hirtelen. Az eredeti posztja szerintem már rég nem a vkp. Nem is nagyon hiszem, hogy túl sokat fog ott játszani, ráadásul kv-nak szerintem hasznosabb is...

Nem is nagyon emlékszem, hogy nálunk játszott e egyáltalán vkp-t, de ha igen, akkor se túl sokszor és max. az elején lehetett rásütni a kv-n való játékára, hogy csak ideiglenes, "vészmegoldás". Azóta meg is ragadt ott, ami szerintem nem is olyan nagy baj és többek között ezért sem érzem égető szükségét egy világklasszis kv-nak. Bőven elég egy ember oda a padra vagy egy fiatal...
Így van, nálunk megváltozott Mascherano szerepköre, ez az ő és a mi szerencsénk is egyben, mert rendkívül magas színvonalon teljesít középső védőként. Én sem hiszem hogy kell ide egy minőségi és drága védő is. Remélem, hogy Thiago Silva nem jön össze, és ha hinni lehet a híreknek egyre távolabb van. Piqué-Masch kettős tökéletes, Puyol mint kiegészítő ember, (aki természetesen nagyon fontos láncszem, de nála sokkal jobban benne van hogy nem lesz bevethető) illetve a fiatalok, plusz ki tudja, lehet hogy Abidal is visszatérhet. Bárcsak így lenne!

Igen rizikós lehet ha pl egy komolyabb meccsen a sérülések miatt mondjuk egy Muniesa/Fontás-Mascherano duóval kell kiállnunk, de határozottan el kéne dönteni. Vagy bízunk a fiatalokban vagy nem. Elméletileg azért kerültek fel az első csapathoz, mert megérett a játékuk ehhez nyilván tapasztalatot pedig csak akkor gyűjthetnek ha játszanak. Ha nem elég jók akkor miért hozták fel őket? :roll: Azért hogy játszanak a kupameccseken, aztán majd elvágyódjanak 1 év után?! Ezt így nem okés szerintem. Ha elől megbízunk bennük, lásd Cuenca vagy Tello, akkor azt hiszem hátul is megérdemelnék.

Albát mindenképp meg kell szerezni. Középpályán megtartanám Keitát, vagy ha nem Dos Santost, de ketten szerintem sokak középre. Viszont valakinek Busqetsen kívül még cipelnie kell a zongorát, és szerintem Keita a tökéletes ember. Elől Afellayt mindenképp megtartanám, Tello jövőjét én nem látom itt.

De az is jó lenne egy megoldásnak, ha Javi Martínezt megtudnánk szerezni. Ő hasonlóan Mascheranohoz két pocizóban is bevethető. Ezt akkor tudnám elképzelni ha Keita távozna, így középre és hátra is meg lenne a plusz ember a személyében. Az meg a játéka függvényében elválna, hogy hol és mennyit hasznosítanánk. Esetleg ezzel kiegyeznék.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.06.12. 17:43:47

Capon írta:Én azért a jövőben többet szeretném Mast a kp-n látni és ez Keita távozása esetén meg is lesz szerintem. Keita szinte minden meccsen be lett cserélve, tehát szükség lesz Masra ezen a poszton.
Egyébként szerintem Masnak van az egyik legbiztosabb helye a csapatban.
Vagy kh vagy vkp de ott a helye a kezdőben.
Természetesen Mascherano ugyan úgy bevethető lesz majd a középpályán, abban az esetben meg pláne, ha érkezik egy belső védő. Egyébként tényleg bámulatos hogy mennyire magabiztos hátul ezzel a magassággal, és ráadásul jól irányít is, remek hosszú passzokat ad és jól lát a pályán.

Úgy gondolom az első igazolás egyre biztosabb, mégpedig Jordi Alba. Magassága ellenére felveszi a versenyt az embereivel, és a támadásokat is úgy fogja majd segíteni mint Adriano. Én is jobban örülnék egy Abidal stílusú védőnek, de a spanyol fociban -főleg a Barcáéban- ilyen játékosokra van szükség azon a poszton mint Alba, ráadásul saját nevelés, a lehető legjobb választás.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.06.12. 17:36:25

Én azért a jövőben többet szeretném Mast a kp-n látni és ez Keita távozása esetén meg is lesz szerintem. Keita szinte minden meccsen be lett cserélve, tehát szükség lesz Masra ezen a poszton!
Egyébként szerintem Masnak van az egyik legbiztosabb helye a csapatban.
Vagy kh vagy vkp de ott a helye a kezdőben.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.06.12. 17:06:20

Chino írta:2. Így Masch maradhatna az eredeti szerepkörében, amit mondani sem kell miért olyan fontos.
Csak erre reagálnék így hirtelen. Az eredeti posztja szerintem már rég nem a vkp. Nem is nagyon hiszem, hogy túl sokat fog ott játszani, ráadásul kv-nak szerintem hasznosabb is...

Nem is nagyon emlékszem, hogy nálunk játszott e egyáltalán vkp-t, de ha igen, akkor se túl sokszor és max. az elején lehetett rásütni a kv-n való játékára, hogy csak ideiglenes, "vészmegoldás". Azóta meg is ragadt ott, ami szerintem nem is olyan nagy baj és többek között ezért sem érzem égető szükségét egy világklasszis kv-nak. Bőven elég egy ember oda a padra vagy egy fiatal...
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.06.12. 16:49:47

maister6000cm3 írta:
Szóval sokkal valószínűbb, ha nem Silva jön, akkor egy olyan tipusú védőt vesznek, mint Piqué bagóért. Ha nem jön be, akkor vesznek másikat télen, vagy ott vannak a fiatalok.
Dedét hasonló képességű labdarúgónak tartják mint T.Silvát.Nem hiába érdeklődik iránta pl.A Milan és a Juve is. http://www.youtube.com/watch?v=zX9BTMXTwwk .Piqúvel nagyon kemények lennének együtt.Egyébként Sakhótól jobb játékos sztem.

MÁS: Dani Alvés nyilatkozata: http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,prim ... kell,26710
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára K900 2012.06.12. 17:19:27-kor.
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.12. 16:48:27

Charlie írta:Minek Javi Martinez? Ugyanaz mint Mascherano vagy Busquets. Vkp-s, aki tud hátvédet is játszani kényszerből. 100% belsővédőre van szükségünk, aki esetleg szélen is tud játszani, ha úgy hozza a sors.
C.
Én több okból is őt tartom a legjobb megoldásnak (természetesen Silva után).

1. Keita esetleges távozása. Javi Martinez, hiába elsődlegesen vkp, technikás, simán át tudná venni a mali szerepkörét.

2. Így Masch maradhatna az eredeti szerepkörében, amit mondani sem kell miért olyan fontos.

3. Emellett JM középső védőként sem egy vészmegoldás, azon a poszton is sokat játszott, sőt ebben az idényben jobbára ott is szerepelt. Kicsit arra emlékeztet a mobilitása, mint Albára és Mathieu-re a Valenciában.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.06.12. 16:36:07

Nagyon úgy néz ki, h 40+10-ért a PSG-é TS! :roll: :?
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2012.06.12. 16:33:14

Nem olyan egyszerű dolog ám a Barcába középhátvédet találni...
Itt nem az a dolguk a védőknek mint a többi csapatban, ahol az 1v1 elleni védekezés megy. Láthattuk például Csigát is. Az ukrán csapatban ász volt, mindenkit szerelt, de itt nem embert kell fogni hanem területet védeni. Ezt egyszer Piqué is elmondta a nyilatkozatában. Ha már nála tartunk, érdemes megfigyelni, hogy a Unitedben semmit nem ért a játéka... Nálunk pedig klasszis lett. Ha ott maradt volna, most nem lenne sehol.

Szóval sokkal valószínűbb, ha nem Silva jön, akkor egy olyan tipusú védőt vesznek, mint Piqué bagóért. Ha nem jön be, akkor vesznek másikat télen, vagy ott vannak a fiatalok.
Kép
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.06.12. 16:31:56

Középhátvéd posztra én Sakho-t hoznám el a PSG-től. nem olcsó mert 16 milka, de 22 évesen valaki csapatkapitány a francia ezüstérmesnél az szép teljesítmény! :)
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.06.12. 16:25:34

http://www.sport.es/es/noticias/barca/d ... sa-1908961

Ha Dedét leiagzolná a barca,akkor hosszú évekre megoldódna a középhátvéd gond.Most hogy Thiago Silva megy a PSGbe,mostmár jöhet Dede.Nem is lenne olyan drága 10-16-között elehetne hozni a Vascótól. :wink: 23 éves,1,93 cm magas a srác. :roll:
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.12. 16:25:28

Charlie írta:Minek Javi Martinez? Ugyanaz mint Mascherano vagy Busquets. Vkp-s, aki tud hátvédet is játszani kényszerből. 100% belsővédőre van szükségünk, aki esetleg szélen is tud játszani, ha úgy hozza a sors.
C.
Hát azért ez nem teljesen így van. Korábban tényleg vkp-ként játszott, de idén egyértelműen középső hátvéd volt. És akkor emellé még jön, hogy a vkp-n is jól játszik. De ha már annyira klasszikus védőt akarunk venni, akkor egyértelműen Hummels. A probléma, hogy a Dortmund valószínűleg semmiért sem adná el és ő se biztos, hogy jönne.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
socio66

2012.06.12. 16:21:37

Firefox írta: Akkor a megfelelő választás Ramos lesz.
hol kell aláírni? :)
a verthonghen-féle híreknek egyébként mi az alapja?
és akik szerint megfelelő lenne ide, látták egyáltalán egyszer is játszani?
korábban írtam már, félek hogy hozunk egy középkategóriás védőt, aki majd nem lesz elég jó, és mascherano-val játszanak majd felváltva, ezzel pedig megmarad a probléma, nincs állandóság.
ha thiago silva hajlandó mozdulni, el kell hoznunk és kész.
vicc, hogy egy karrierje csúcsán lévő top védő elmegy egy psg-be, arab tulaj ide, vagy oda.
a francia bajnokság mindig is gyenge lesz, a psg-nek pedig még hosszú évek kellenek, hogy összerakják azt a csapatot, és chemistry-t, amivel felvehetik a versenyt az elittel.
ha egyáltalán ez bekövetkezik, de kétlem.
ha silva-nak ez kell, ahelyett hogy a világ jelenlegi legjobb, legversenyképesebb csapatában játsszon, messi-vel, xavi-ékkal együtt, klasszikusokon léphessen pályára, folyamatosan a legnagyobb címekért harcoljon, stb. akkor baromi hülye.
de hiszem ha látom ezt a transzfert.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.12. 16:09:11

Tudom, hogy felvetődött már párszor itt a fórumon, de valóságalapja nem sok volt Hummelsnek... Viszont a német-portugálon a németek legjobbja volt szvsz, remélem a vezetőség figyelmét is felkeltette... Én neki jobban örülnék, mint Javi Martineznek aki tényleg vkp... Silva kiesésével remélem felé kacsingat majd a vezetőség.

Bár azt sem szeretném, hogy a Dortmund szétessen (Kagawa már elment), de ha egy csapat van, ahova mehetne dortmundi, az a Barca :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.12. 16:08:47

Firefox írta:Akkor a megfelelő választás Ramos lesz.
Én inkább Albiolra voksolnék, bár nem jobbhátvéd, hetek alatt elsajátítja az alapokat Alvestől, amilyen szuperintelligens.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.06.12. 16:04:37

Charlie írta:Minek Javi Martinez? Ugyanaz mint Mascherano vagy Busquets. Vkp-s, aki tud hátvédet is játszani kényszerből. 100% belsővédőre van szükségünk, aki esetleg szélen is tud játszani, ha úgy hozza a sors.
C.
Akkor a megfelelő választás Ramos lesz.
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.06.12. 16:02:17

Charlie írta:Minek Javi Martinez? Ugyanaz mint Mascherano vagy Busquets. Vkp-s, aki tud hátvédet is játszani kényszerből. 100% belsővédőre van szükségünk, aki esetleg szélen is tud játszani, ha úgy hozza a sors.
C.
Nekem Verthongen is megfelel, csak jöjjön valaki kv, mert most arra nagyon nagy szükség van, legfontosabb igazolás.
Verthongen amúgy szerintem nem kezdő szintű egy Barcába, vagy nem így van?
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.06.12. 15:59:54

Minek Javi Martinez? Ugyanaz mint Mascherano vagy Busquets. Vkp-s, aki tud hátvédet is játszani kényszerből. 100% belsővédőre van szükségünk, aki esetleg szélen is tud játszani, ha úgy hozza a sors.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.06.12. 15:43:09

Nem igazán örülök ennek a hírnek, miszerint TS megy a PSG-be, szvsz jól elszúrja ezzel a karrierjét, de ő tudja, ha a pénz ilyen sokat számít, sok sikert neki...

Így, h ő úgy néz ki kieseik a repertoárból Javi Martinez jöhetne, neki örülnék a legjobban. :wink:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.12. 15:35:20

Nagyon helyes, ha Thiago Silva ennyire pénzéhes, a PSG lesz számára a tökéletes klub.
Így már jöhet Vertonghen, Javi Martínez, esetleg Hummels, akinek a leginkább örülnék.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.12. 14:18:57

A Thiago Silvás hír azért jó, mert ezzel megnyílhat az út Javi Martinez előtt. A kivásárlási ára 40 millió euró. Ha ő akar jönni, akkor ennek nem szabad problémának lennie. Ha nem akar jönni, akkor meg fölösleges is próbálkozni vele. Ha Javi Martinez jönne, akkor viszont sztem Keita számon felülivé válna.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.06.12. 14:08:25

Na kérem, a hírek szerint Thiago Silva ha ide igazolt volna, Messi mögött a második legjobban fizetett játékos akart lenni... A PSG-ben évi 9 millát fog keresni.. Nem gondoltam volna, hogy őt ennyire vezérli a pénz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.06.12. 10:39:21

Pedig simán oda fog menni. Az ára 44 millio + 6 milla "mozgó" lesz, a fizetése meg 9 millio euro
, ami pontosan 2x annyi, mint a Milan-ban volt neki. Tegnap Párizsban járt és mindenben megegyezett a PSG vezetőivel.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.12. 10:32:52

Chino írta:
SuperMessi írta:Úgy tűnik Silva megy a PSG-be.
http://www1.skysports.com/football/news ... ilva-talks

Remélem, Vertonghen fog nálunk kikötni, bár gyanítom hogy Javi Martinez.
Nem igazán hiszek ebben. Szerintem két eshetőség van. Vagy marad a Milanban vagy jön hozzánk. Hiába kínálna többet a PSG ha Silva nem akar oda menni, így egy korrekt ajánlat esetén Barcelonában kötne ki.
silva párizsban tárgyal(tegnapi infó)
Válasz küldése