Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.07.20. 18:50:04

El kene adni mar nagyon valakit …

( egyébként egyedul alloan vicc ami a Laligabe megy , kb csak rápillantunk valakire es a kopasz rögtön belenéz a zsebünkbe majd közli h mit tehetünk es mit nem na mindegy )

Es ha tényleg komoly célok vannak ( mar pedig azt hangoztatják ) akkor lehet h komolyabb áldozatot döntést is kell hozni a fejlődés érdekében , persze a Barcabol soha senki nem akar távozni mondjuk en se akarnék :-)

Viszont majdnem biztos vagyok benne h ezt a szint lépést nem lehet megugrani egy kulcs kiemelkedő left/right winger nélkül …. ahogy a Real Cr7 vagy Vinicius Jr nélkül vagy ahogy mi sem Ronaldinho , Neymar es persze Messi nélkül nem is tudtok volna az elmúlt 20 évben … ez most is igy van! ( igaz mar nem játszunk 4-3-3 at)

Neymar Bernardo Silva Joao Felix …!?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.20. 15:52:57

gránit írta:
2023.07.20. 15:33:51
Chino írta:
2023.07.20. 15:15:17

kíváncsi vagyok kik azok az általad említett "fiatalok" akiket követelnek a csapatba.
Ezt sokszor a szurkolók sem tudják. A lényeg, hogy jöjjenek a "fiatalok". Ha annyi centem lenne, ahányször a "fiatalokat" követelik a csapatba, farzsebből felvásárolhatnám a Manchester City-t (aztán feloszlatnám :mrgreen: ).

Xavi ebből a szempontból nagyon kellemes meglepetés a számomra, mert én attól tartottam, hogy elárasztják majd a csapatot a középszerű saját nevelések. Ezzel szemben egyáltalán nincs benne ilyen elfogultság.
Igen, korábban tényleg volt olykor-olykor így, de szerintem már jó ideje nem igaz. Persze lehet, hogy ez annak köszönhető, hogy az Atletic-ben nincsenek olyan kaliberek. Talán nem is véletlen, hogy akiket komolyabban próbálgattunk, mind az U19-ből érkeztek. Alarcon, Akhomach, Yamal viszont ők még elég fiatalok voltak, nem egy 19-21 éves korosztály. Most is inkább a "külsős" embereket vitte Xavi.
De ezen nem veszünk össze, mondom ezt úgy, hogy szerintem nem olyan sokan követik annyira, szurkolnak az utánpótlásnak mint én. (ez csak szvsz) Ennek ellenére igyekszem objektív maradni, viszont azt tartom, hogy akik az utóbbi években kerültek fel, azok mind jogosak voltak.
Persze vannak olyanok, akikről megoszlanak a vélemények, hogy joggal maradhatnának, Abde, Riad stb. de itt mindkét félnél látok igazságot.
gránit írta:
2023.07.20. 15:33:51
Hogy Roque-t miért nem most hozzuk? Brazíliában tavaszi-őszi bajnokság van, nem őszi-tavaszi, így valószínűleg az AP egész szezonra szeretné magánál tudni, mert a Libertadores kupába necces lesz bejutniuk, sűrű ott a mezőny. Meg hát az idei szezont sem akarják feladni, érthető módon. Az viszont riasztó, ha télen sem jöhet, csak jövő nyáron. Hogy ennek mi az oka, jó lenne tudni. Gülert is csak a következő szezonra hoztuk volna. Valószínűleg teljesen telített az FFP-keretünk (igaz, távozott Busquets, Alba és Umtiti, de eközben jött Gündogan és Inigo), és nem lehetséges egy nagyobb igazolás, csak az akciós Romeu fért bele.
Roqueval kapcsolatban ez az igazság. Amikor hoztuk volna nem lehetett tudni, hogy képesek leszünk-e regisztrálni, a Parnense pedig okkal állt egy hatalmas kérdőjellel, hogy kell-e igazolniuk vagy sem, ezt meg ha jól tudom 30.-ig tehetik meg. (de valaki kijavít, ha nem)
Viszont, ha minden jól alakul a téli érkezésre van esély, ez attól függ mit alakítunk a nyáron.

Félixnek nem a bére a legnagyobb gond, legalábbis nem az egyetlen. Biztos vagyok benne, hogy jócskán adna lejjebb belőle vagy valami átütemezéssel meg lehetne oldani, mert az Atmaban már nincs helye, semmilyen formában, ez a nyilatkozata is sok mindenről árulkodik és más csapat sem nagyon érdeklődik iránta, az angolok sem vitték.
A kölcsönért is fel akarnak a mattracosok számítani egy komoly összeget, a Chelsea-nek talán 18 millió volt fél évre, nekünk egy évre bőven 20 felett lenne és kötelező vételi opciót akarnak a szerződésbe foglalni. (45 millió körül) Jövőre pedig kell elkülöníteni pénzt. Ilyen feltételek mellett szerintem kizárt, bármennyire is szerelmes Laporta, plusz Xavi sem támogatja, akinek azért számít a szava a vezetőségben.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.20. 15:49:55

Troym írta:
2023.07.20. 15:39:14
De ha nincs keret Roque állítólag br 3 milliós bérére, hogy merülhet fel bármilyen szinten Felix, Chiesa, anyámkínja br 10-20 milliós bérért?
Chiesa Kessié helyett jönne, mindketten kb 9 millió eurót keresnek évente. Én nem cserélnék, pár gólós szélsőből így is van elég.
Felix-et meg, ahogy alább írták, a Liga nem hagyja jóvá. Szerencsére, mert szerintem rá sincs szükség.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.20. 15:45:19

peton02 írta:
2023.07.20. 15:26:49
Gerard Romero: Az Atlético konultált a LaLiga-val Felix Barcelonába történő esetleges távozásáról. A LaLiga azonban azt válaszolta, hogy a Barca jelenleg nem tudja még kölcsön venni sem. A katalánok viszont közölték az Atléticoval, hogy augusztusban meg lehet teremteni a szükséges összeget az üzlet lebonyolításához feltéve, hogy játékosokat tudnak eladni. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy az Atlético nem kívánja kifizetni a játékos fizetésének egy részét sem. Felix fizetése jelenleg 20 millió euró. Hosszú szappanopera lesz.
Szerintem ez az egész csak zaj... legalábbis nagyon remélem, mert ebből mi szó szerint sehogy nem jöhetünk ki jól.

A Kessié-Juve kapcsolat is pörög most a Mundon, nagyon támogatnám, ha tudnánk érte kapni 20+ milliót. Nagyon, nagyon, nagyon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.20. 15:39:14

gránit írta:
2023.07.20. 15:33:51
Valószínűleg teljesen telített az FFP-keretünk (igaz, távozott Busquets, Alba és Umtiti, de eközben jött Gündogan és Inigo), és nem lehetséges egy nagyobb igazolás, csak az akciós Romeu fért bele.
De ha nincs keret Roque állítólag br 3 milliós bérére, hogy merülhet fel bármilyen szinten Felix, Chiesa, anyámkínja br 10-20 milliós bérért?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.20. 15:36:00

A Mundo Deportivo közölte, hogy a Barcelona szóbeli megállapodást kötött Alejandro Balde és Lamine Yamala. A katalánok addig nem jelentenek be semmit hivatalosan amíg vissza nem térnek Amerikából augusztus 2.-án. Balde 2028- ig míg Lamine 2026-ig fog szerződés kötni a Barcelonával.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.20. 15:33:51

Chino írta:
2023.07.20. 15:15:17

kíváncsi vagyok kik azok az általad említett "fiatalok" akiket követelnek a csapatba.
Ezt sokszor a szurkolók sem tudják. A lényeg, hogy jöjjenek a "fiatalok". Ha annyi centem lenne, ahányször a "fiatalokat" követelik a csapatba, farzsebből felvásárolhatnám a Manchester City-t (aztán feloszlatnám :mrgreen: ).

Xavi ebből a szempontból nagyon kellemes meglepetés a számomra, mert én attól tartottam, hogy elárasztják majd a csapatot a középszerű saját nevelések. Ezzel szemben egyáltalán nincs benne ilyen elfogultság.

Hogy Roque-t miért nem most hozzuk? Brazíliában tavaszi-őszi bajnokság van, nem őszi-tavaszi, így valószínűleg az AP egész szezonra szeretné magánál tudni, mert a Libertadores kupába necces lesz bejutniuk, sűrű ott a mezőny. Meg hát az idei szezont sem akarják feladni, érthető módon. Az viszont riasztó, ha télen sem jöhet, csak jövő nyáron. Hogy ennek mi az oka, jó lenne tudni. Gülert is csak a következő szezonra hoztuk volna. Valószínűleg teljesen telített az FFP-keretünk (igaz, távozott Busquets, Alba és Umtiti, de eközben jött Gündogan és Inigo), és nem lehetséges egy nagyobb igazolás, csak az akciós Romeu fért bele.
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.20. 15:26:49

Gerard Romero: Az Atlético konultált a LaLiga-val Felix Barcelonába történő esetleges távozásáról. A LaLiga azonban azt válaszolta, hogy a Barca jelenleg nem tudja még kölcsön venni sem. A katalánok viszont közölték az Atléticoval, hogy augusztusban meg lehet teremteni a szükséges összeget az üzlet lebonyolításához feltéve, hogy játékosokat tudnak eladni. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy az Atlético nem kívánja kifizetni a játékos fizetésének egy részét sem. Felix fizetése jelenleg 20 millió euró. Hosszú szappanopera lesz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.20. 15:15:17

gránit írta:
2023.07.20. 13:48:13
Chino írta:
2023.07.20. 13:20:53

Szerintem már annyira nincs meg ez a saját nevelés "erőltetés".
Azt azért folyamatosan látni, hogy mindig a "fiatalokat" követelik a csapatba, de ez inkább korfétis. Romeu saját nevelés, mégsem ovációval fogadják (bezzeg ha tini lenne!). Összességében a kor a legfontosabb a szurkolók többségénél, ha még saját nevelés is, akkor az illető már érinthetetlen kategória.

Xavit sokszor kritizálom a hadrendhez való ragaszkodása miatt, amire a jelenlegi keret nem ideális (ez nem csoda, pályafutása csúcsát ebben a hadrendben játszotta végig, számára ez létezik), de nagyon támogatom azt, hogy a tapasztalt játékosokra is számít.

Szerk.: Az ilyen Felix meg Chiesa-féle igazolásokra szerintem semmi szükség. Van elég, évente néhány gólra képes "támadónk". Szerintem nincs szükség még egy ilyen játékosra. Egy rendes csatár kellene, lehetőleg center.
Abszolút ne támadásnak vedd, de tényleg kíváncsi vagyok kik azok az általad említett "fiatalok" akiket követelnek a csapatba. Nico is csak azért volt mert Romeu nagyon megosztó és már itt volt, egyáltalán nem a kora vagy a saját nevelés "fétis" miatt. Amúgy a 21 év sem az a nagyon fiatal kategória. Torren lehet még vitatkozni, de annak is megvolt az oka. Nem a kora miatt volt oda követelve, hanem hiány poszt, és amennyit láttunk tőle, az alapján érdemtelenül kevés lehetőséget kapott a bizonyításra.
De ott van Fati, aki azért bizonyította milyen képességei vannak, mégsem a kezdőbe, hanem FT elé van "követelve", sőt a távozásáról sem beszél szentségtörésként senki.
Azok a fiatalok, akikről úgy beszél itt a többség, mint tényleges kezdőjátékos kb. mind jogos. És azt se felejtsük el, hogy bennük mennyi fejlődési potenciál van. Baldé a tavalyi évben, 17 évesen itt-ott meg volt említve, de szezon elején, 18 évesen is max. mint csere volt predesztinálva, végül már top klubok ajánlottak érte 40-50 milliókat (legutóbb a City), dupla fizetéssel. Pedriről az első másfél évében, de még a Golden Boy után is SR 2.0-ként sokak által emlegetve és most hol tart. 19-20 évesen még Araujo sem volt komoly szinten emlegetve, aztán folyamatosan fejlődve már top 3 a posztján. Gavi, habár hangyányit tényleg túl van szerintem is tolva, de szerintem bőven látszik rajta a fejlődés és még hol lehet a vége. Azért csak nem hülye mindenki, hogy sok csapat vinné, 21-szeres spanyol válogatott, GB-díjas stb.
Persze vannak olyan fiatalok, akik nem váltják be a hozzá fűzött reményeket, de az utóbbi pár évben egyre kevesebb.

Xavi szerintem egyáltalán nem ragaszkodik ahhoz a hadrendhez, ami az utóbbi sok-sok évre jellemző volt. Sokkal több a kontra -már ha éppen elérhetők hozzá a játékosok- a háromvédős hadrend is egyre gyakrabban előkerül és MAtS bármilyen penge volt, az a kevés gól inkább köszönhető, annak a magasan feltolt, agresszív védekezésnek. Nem az a tizenhatos előtti tilitolizás már a meghatározó és nem is ragaszkodik az eddig érintethetlen játékosokhoz. Talán egyedül Busquets volt, aki több időt töltött a pályán, mint az indokolt volt. És pont ez volt a legnagyobb félelem mikor Xavi érkezett, hogy majd Piquéből, Albából meg Sr-ből fog állni a védelem.

Felix szerintem nem lenne rossz itt, sokat tudna adni a csapatnak, viszont sokkal sürgetőbb problémák vannak, elsősorban a kp-n és a jh poszton, az legalább örvendetes, hogy Xavi is így gondolja, legalább is a hírek alapján. illetve ha télen akarjuk Roquet, akkor pont a magas béreket kellene kerülni. Chiesa mondjuk abban az esetben megfontolható lenne, ha FT mellett még egy szélső távozna, viszont erre nem sok esélyt látok, főleg mert mindenkitől csak azt "hallani", hogy eszük ágában sincs távozni.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.20. 15:11:11

gránit írta:
2023.07.20. 14:58:51
Magnus írta:
2023.07.20. 14:53:54
433-ban kirakva a vonal mellé nem jó a gyerek, neki 9-es mögötti árnyékék pozíció való szerintem.
Nálunk van ilyen, 9-es mögötti árnyékpozíció? Vagy ő is csak poszt nélkül lézengene a pályán, mint Griezmann?

A gólszegény szélsőkkel meg eddig sem mentünk sokra.

Komolyan, ha rendes csatárt nem tudunk venni erre a szezonra, akkor már inkább hozzuk kölcsönbe Borja Iglesias-t.
De mi a manónak vettük Roquet, ha most mindenféle szerencsétlent hozunk? Nem őt kéne először idehozni, regisztrálni, ha már elverünk rá egy vagon pénzt?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.20. 14:58:51

Magnus írta:
2023.07.20. 14:53:54
433-ban kirakva a vonal mellé nem jó a gyerek, neki 9-es mögötti árnyékék pozíció való szerintem.
Nálunk van ilyen, 9-es mögötti árnyékpozíció? Vagy ő is csak poszt nélkül lézengene a pályán, mint Griezmann?

A gólszegény szélsőkkel meg eddig sem mentünk sokra.

Komolyan, ha rendes csatárt nem tudunk venni erre a szezonra, akkor már inkább hozzuk kölcsönbe Borja Iglesias-t.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.20. 14:53:54

Destről MÉG nem mondanék le, kessié meg ft vehetik a kabátot.
433-ban kirakva a vonal mellé nem jó a gyerek, neki 9-es mögötti árnyékék pozíció való szerintem.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.20. 14:22:46

Hát amiket Chino idézett, azok viszont nem megnyugtató hírek a kölcsön konstrukciójáról, mondom ezt úgy, hogy én zsigerből nem ellenzem a dolgot, de a 20 milla egy rossz vicc.
Csak hát nyilván a Tico is főleg azért szabadulna tőle, mert nem akarják állni a fizuját, gondolom.

Ha viszont Torres-szel cserélnének, abból akár még jól is kijöhetünk, ki tudja.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.07.20. 14:13:02

soadroli írta:
2023.07.20. 14:06:07
Atletico Madrid have already asked La Liga about if FC Barcelona can sign João Felix! They said that if significant exits are completed, Barça will be able to complete the deal at the end of August. @gerardromero
Elvileg kölcsönszerződésről cikkeznek és FT & Kessie vagy esetleg Dest is a csomag része lehet, ha üzletre kerül a sor. Igazából mehetne így ez a három játékos nyugodt szívvel.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.07.20. 14:06:07

Atletico Madrid have already asked La Liga about if FC Barcelona can sign João Felix! They said that if significant exits are completed, Barça will be able to complete the deal at the end of August. @gerardromero
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.20. 13:48:13

Chino írta:
2023.07.20. 13:20:53

Szerintem már annyira nincs meg ez a saját nevelés "erőltetés".
Azt azért folyamatosan látni, hogy mindig a "fiatalokat" követelik a csapatba, de ez inkább korfétis. Romeu saját nevelés, mégsem ovációval fogadják (bezzeg ha tini lenne!). Összességében a kor a legfontosabb a szurkolók többségénél, ha még saját nevelés is, akkor az illető már érinthetetlen kategória.

Xavit sokszor kritizálom a hadrendhez való ragaszkodása miatt, amire a jelenlegi keret nem ideális (ez nem csoda, pályafutása csúcsát ebben a hadrendben játszotta végig, számára ez létezik), de nagyon támogatom azt, hogy a tapasztalt játékosokra is számít.

Szerk.: Az ilyen Felix meg Chiesa-féle igazolásokra szerintem semmi szükség. Van elég, évente néhány gólra képes "támadónk". Szerintem nincs szükség még egy ilyen játékosra. Egy rendes csatár kellene, lehetőleg center.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.07.20. 14:12:07-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.20. 13:24:26

Troym írta:
2023.07.20. 13:13:25


Egyrészt csalóka tényleg és valóban nem-osz szoroz, másrészt ha tényleg ráérsz :D újraszámolod behelyettesítve Busi helyére Romeut és Gavi helyére Gündogant, túloldalon meg Kroos helyére mondjuk Bellinghamet már nem is annyival alacsonyabb, harmadrészt ha már életkorokon lovagolunk: átlagolhatjuk akár egy milliárdos és 99 bolti eladó fizetését, csak abból sokat nem olvasol ki, mert nem mind a 100 ember él jól. Itt is igaz.
Azért nem számolom újra, mert nem ér annyit, másrészt meg nem tudjuk, hogy hogy fog kinézni a kezdő, stb.
Tavalyi adatokkal csináltam, legtöbb pályáralépésekből csináltam meg a kezdőket.

De a statisztikák, ahogy írod becsapósak, főleg ilyen átlagszámításnál.
Ezért sincs értelme.

Itt a vita azon lehetett, hogy milyen minőségű 30 pluszos játékos jön.
Szerintem Gündogan 32 évesen 2 évre jó igazolás, mert sokat bizonyított klasszis.
Romeu egy évvel fiatalabb, de teljes vakvágány, mert nem elég jó ahhoz a szinthez, amire elvileg a klub vágyik.

És ennyi a történet igazából.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.20. 13:20:53

gránit írta:
2023.07.20. 12:31:58
Peter írta:
2023.07.20. 11:23:37

Ez így rendben van, de ez visszafelé is ugyanúgy érvényes ám, mert számtalanszor kaptak felmentést a mi nyugdíjasaink, hogy "hát igen, megkoptak már egy kicsit, de micsoda legendák"......
Na, erre valóban ráhúzható a kettős mérce.... :wink:

Szóval a következetesség egy komoly kétélű fegyver.
Nekünk - kritikusabbaknak - döntően abban szokott más véleményünk lenni és az ellen szoktunk hozzászólni, amikor a "mi kutyánk kölykei" folyamatosan mosdatva vannak. Ha valamire ráfogható például a kettős mérce, az éppen ez!
Vagy a számtalanszor előforduló "mindenki más hibáztatható" - (bíró, időjárás, nézők, körülmények, fű, kő-papír-olló stb...) - csak éppen az aranylábú fiaink nem..... :wink:
Romeuval kapcolatban pontosan ezt látom. Állandóan saját neveléseket akarnak látni. Tessék, itt van.

Persze, ahogy Puhl Sándor is mondta, mindig az a jó játékos, aki nem játszik. Akit igazolunk, az a világ legszerencsétlenebbje, akiről lemondunk, az szupersztár (például Nico, akiben én soha semmi pluszt nem láttam, amíg a Barcelonában játszott, és nem csodálom, hogy nem kellett Xavinak).
Szerintem már annyira nincs meg ez a saját nevelés "erőltetés".
Az utánpótlásból talán Chadi Riad volt az, akit leginkább fent szeretett volna látni a többség, akkor amikor foghíjas volt a védelem, amiben szerintem nem volt kivetnivaló, de a többi saját nevelés mind abszolút védhető kategória nem csak a csapatban, hanem nemzetközileg is el vannak ismerve. Nem csak a címekre (pl. Golden Boy) gondolok, hanem komolyabb csapatok érdeklődésére pl. Balde és Gavi iránt. (Előbbit pl. a City vitte volna dupla fizetésért) Ahogy Fatit se nagyon követelik itt a kezdőbe, sőt nem sokszor olvastam, hogy mindenképp meg kellene tartani. Ráadásul pont most engedtünk el három saját nevelést, akik ellen szintén nem sokan ágáltak, plusz Nico.
Romeu pedig lehet hogy játszott az utánpótlásban, de max papíron "mi kutyánk kölyke". 19 évesen távozott, gyakorlatilag A-csapatos tapasztalat nélkül. Én egy 8 éves, szinte teljes karrieres PL tapasztalat után nem egy tiki-takára korlátozott játékost látok benne.
Be kell látni, hogy az utánpótlásunk jelenleg nem olyan veszedelmes és lehet szidni Xavit, hogy nem használja a fiatalokat, de olyan kiugró tehetségek nincsenek (az új igazolások, mint Mendel-Idowu, Fayé lehetnek kérdőjelesek), inkább az U-19-ben vannak páran. (talán a Yamal, Fort, Guiu, Pau Prim kvartettből valaki) De ők még inkább a következő 1-2-3 év emberei.

Jó hír, hogy Baldé és Yamal mindenben megállapodott a klubbal, megvan a megegyezés, a hivatalos bejelentés akkor lesz, amikoor visszatérnek az USA-ból. Előbbi 2028-ig ír alá, utóbbi 2026-ig, amihez hozzájön egy két éves opciós hosszabbítás.

Kessiével kapcsolatban hétvégén asztalhoz ülnek a Barca és Juve képviselői, de a vezetőségnek ez a 15 milliós opció nem elég és több média is azt írja, hogy sor kerülhet egy barterre Chiesát belevonva.
Kessiének állítólag új érdeklődője is van az Atma személyében.

J Felix viszont egyre távolabb kerül a Barcától, a Madrid csak egy 20 millió feletti kölcsön, plusz kötelező 45 milliós vételi opcióval engedné el. ráadásul Xavinak más posztok lennének a prioritásai: kp és jobbhátvéd posztra kellene embert találni. És az eladásokkal sem nagyon haladnak, a feleslegre vagy kevés érdeklődő van vagy nagyon alacsony összeget kínálnak, kihasználva a klub helyzetét.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2023.07.20. 13:26:43-kor.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.20. 13:13:25

csababarca írta:
2023.07.20. 12:44:10
Átlagéletkor egy tök csalóka dolog, de mivel ráérek, megnéztem, nyilván az jött ki amire gondoltunk is, 2,5 évvel a kezdőcsapatunk fiatalabb mint a madridé.
Egyrészt csalóka tényleg és valóban nem-osz szoroz, másrészt ha tényleg ráérsz :D újraszámolod behelyettesítve Busi helyére Romeut és Gavi helyére Gündogant, túloldalon meg Kroos helyére mondjuk Bellinghamet már nem is annyival alacsonyabb, harmadrészt ha már életkorokon lovagolunk: átlagolhatjuk akár egy milliárdos és 99 bolti eladó fizetését, csak abból sokat nem olvasol ki, mert nem mind a 100 ember él jól. Itt is igaz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2023.07.20. 12:59:37

A sport.es szerint a Juve Chiesa-t adná Kessié-ért cserébe.

Alapvetően szerintem Chiesa egy nagyon jó játékos, szinte tökéletes, azonban a januári sérülése óta nem tudom hova alakult az állapota.. :wink:
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.20. 12:47:16

csababarca írta:
2023.07.20. 12:44:10
De ez teljesen lényegtelen, nem a kor számít, hanem a hozzáadott érték.
Igen, szépen tömörítetted a lényeget, amiről 2 oldalnyi litániát írtam.
Ennyit szerettem volna átadni, köszi! :)

(és természetesen az ehhez tartozó következetlenségeket kiemelni)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.20. 12:44:10

Átlagéletkor egy tök csalóka dolog, de mivel ráérek, megnéztem, nyilván az jött ki amire gondoltunk is, 2,5 évvel a kezdőcsapatunk fiatalabb mint a madridé.

Övék: Tibo-Carvajal, Militao, Rüdiger, Camavinga-Valverde, Kroos, Modric- Rodrygo, Vini, Benz. 28,2 az átlagéletkor.
(azért ezeket a játékosokat tettem be, mert a legtöbb meccsen ők játszottak)

Nálunk:TS- Koundé, Araujo, Christensen, Baldé-Busquets, Pedri, Gavi, Dembelé, Lewa, Raphinha. 25,8 az átlagéletkor.
(De Jong is 26, mint Dembelé, vagy Raphinha, szóval nem oszt nem szoroz)

Arsenalé lehet talán fiatalabb nálunk ha a top klubokat nézzük, és ha őket oda lehet egyáltalán sorolni:D
De a bayerné is szerintem fiatalabb mint a realé.

De ez teljesen lényegtelen, nem a kor számít, hanem a hozzáadott érték.


Pl:
Arsenal 24,6 (teljes keret)
Liverpool 27,2
City 27,2
De ezek teljes kerettel értendők.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.20. 12:31:58

Peter írta:
2023.07.20. 11:23:37

Ez így rendben van, de ez visszafelé is ugyanúgy érvényes ám, mert számtalanszor kaptak felmentést a mi nyugdíjasaink, hogy "hát igen, megkoptak már egy kicsit, de micsoda legendák"......
Na, erre valóban ráhúzható a kettős mérce.... :wink:

Szóval a következetesség egy komoly kétélű fegyver.
Nekünk - kritikusabbaknak - döntően abban szokott más véleményünk lenni és az ellen szoktunk hozzászólni, amikor a "mi kutyánk kölykei" folyamatosan mosdatva vannak. Ha valamire ráfogható például a kettős mérce, az éppen ez!
Vagy a számtalanszor előforduló "mindenki más hibáztatható" - (bíró, időjárás, nézők, körülmények, fű, kő-papír-olló stb...) - csak éppen az aranylábú fiaink nem..... :wink:
Romeu esetében még a kettős mércén is csavartak egyet, ami már egy önellentmondó, valójában önmagát ostorozó kettős mérce. Állandóan saját neveléseket akarnak látni. Tessék, itt van.

Persze, ahogy Puhl Sándor is mondta, mindig az a jó játékos, aki nem játszik. Akit igazolunk, az a világ legszerencsétlenebbje, akiről lemondunk, az szupersztár (például Nico, akiben én soha semmi pluszt nem láttam, amíg a Barcelonában játszott, és nem csodálom, hogy nem kellett Xavinak).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.07.20. 12:45:42-kor.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.20. 12:21:26

Peter írta:
2023.07.20. 11:23:37
Guille írta:
2023.07.20. 10:54:23
A következetességet szeretném kicsit elvárni,
Ez így rendben van, de ez visszafelé is ugyanúgy érvényes ám, mert számtalanszor kaptak felmentést a mi nyugdíjasaink, hogy "hát igen, megkoptak már egy kicsit, de micsoda legendák"......
Na, erre valóban ráhúzható a kettős mérce.... :wink:

Szóval a következetesség egy komoly kétélű fegyver.
Nekünk - kritikusabbaknak - döntően abban szokott más véleményünk lenni és az ellen szoktunk hozzászólni, amikor a "mi kutyánk kölykei" folyamatosan mosdatva vannak. Ha valamire ráfogható például a kettős mérce, az éppen ez!
Vagy a számtalanszor előforduló "mindenki más hibáztatható" - (bíró, időjárás, nézők, körülmények, fű, kő-papír-olló stb...) - csak éppen az aranylábú fiaink nem..... :wink:

Amúgy hajrá Barca, jöhet felőlem a dalai láma is, csak legyünk egy kicsit tökösebb és belevalóbb csapat!
Ezzel én is egyetértek, engem sem érdekel, hogy ki a mi kutyánk kölyke és ki nem. A teljesítmény számít kb. egyedül a pályán, leegyszerűsítve.

Nekem amúgy nem igazán rémlik, hogy sokan mosdatnának itt bárkit olyan érveléssel, hogy azért jó, mert a mi kutyánk, maximum olyan rémlik, hogy egyszerűen máshogy ítélik meg, pl. a legmegosztóbb Busquets teljesítményét, de nem azért, mert saját nevelés. El tudom képzelni, hogy Barcelonában ez is számít, de a fórumon nem hiszem, hogy bárkit érdekel.

A hibáztatás rész is olyan, hogy nem a játékosokat szokás mentegetni, hanem a keret minőségét/rutinját, Xavi tapasztalatlanságát ítéljük meg máshogy, és a kettő tökre nem ugyanaz. Mikor kiesik a védelem 3/4-e, azt nevezheted mentegetésnek, mint okot, de szerintem meg ez a realitás, hogy számít. Vagy az "elcsalt" Inter elleni meccset. Az tény, hogy hosszútávon ezek kiegyenlítődnek, ki kell jöjjön a csapat valódi tudása, ereje, de mikor pengeélen táncolunk és ezer sebből vérzik a klub, ezek igen is sokat tudnak számítani.
Persze lehetett volna ennél jobb eredményeket elérni nemzetközi szinten, világos, de sok tényezős ez a dolog.

Sokan azt is mentegetőzésnek veszik, mikor csak annyit mondunk, hogy jelenleg sajnos ez a realitás, hiszen nem elég erős a keret, ha kiesik 1-2 kulcsjátékos, akkor nagyon leromlunk. Számomra ezek szomorú, de reális tények.

Én a komplex nézőpontok mellett vagyok, nem szeretem, mikor 1-1 bűnbakra fogjuk rá egy klub/csapat/team teljesítményét.

De befejezem, mert kezd off lenni, és nagyjából már átbeszéltük.

Chino: Igen, maximálisan egyetértek veled. Én is az ilyen dolgokra gondolok.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.20. 12:20:18

Guille írta:
2023.07.20. 09:22:47
Peter írta:
2023.07.20. 00:22:07
Barca szurkolóként csak örülni tudtam volna, ha a BL-ben a Real aktuális ellenfelei szétcincálták volna a madridi öregeket.
Továbbá Barca szurkolóként valóban elismrem, semmi bajom azzal, ha az Inter 50+ korosztállyal indulna neki az idénynek, ez legyen az ő bajuk.
Engem a Barca dolgai érdekelnek és az, hogy élvezhető Barca meccseket nézzek életerős játékkal.
A Realt illetőleg ezzel nyilván mind így vagyunk, de nem ez történt, ezért érdemes levonni a konzekvenciákat.

Értem, hogy nem érdekel téged az Inter, de erre is azt tudom mondani, hogy, ha folyamatosan az idősebb játékosok elllen ágálok, majd a kedvenc csapatomnál egy jóval idősebb kerettel BL döntőzik egy másik csapat, akkor elgondolkodok, hogy talán nem a kor a jó csapat legfőbb ellensége.

Az utolsó mondatoddal visszakanyarodhatok az elsőre. A Madrid idősödő játékosgerinccel játszott életerős játékot. Tehát ismét levonhatjuk a tanulságot, amit próbáltam állítani, hogy nem ezen múlik a siker, hiába akarják többen ráfogni ráfogni.
A Reallal kapcsolatban több szempontból is megvan a kettős mérce. Ott pozitívum a kor, itt bármilyen szempontból is negatívum. Pl. egy Kroos milyen jó 33 évesen, holott már aki nézett Real meccseket látta milyen volt.Vagy egy Carvajal, Nacho stb., akiket még a Real szurkolók is padon vagy kereten kívül látnának legszívesebben, de Modric is már két-három meccsen egymás után nem bírt tényező lenni. Benzema ebben az állítólag hullagyenge bajnokságban eljutott 12 akciógólig, a Bl-ben 10 meccsen négy gólig. Meg alig lövünk gól, míg 5-tel lőttünk kevesebbet büntető nélkül, ami náluk 9 volt.
És panaszkodunk a játékra és "bezzeg ők"!! Én elég sok Real meccset néztem és ha úgy játszottunk volna, mint ők, nem csak háborgás, egyszerűen palotaforradalom lenne itt. És mi azért inkább hoztunk címeket, meg vertük rájunk nem keveset.
Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy semmivel sem jobb ott a 30 feletti korosztály. Nekünk például ők hoztak Pichichit és Zamorát. De ha megnézzük mennyi "30 feletti" volt a kezdőben vagy az elsőszámú cserék között mindjárt más a megítélés. Lewa, MAtS és Busi, akik közül az első kettő húzóember volt, de mondjuk Albára sem lehetett panaszkodni. Inkább a rutinosabb játékosok hiányoztak, főleg a BL-ben.
Most is a 4 igazolás közül az egyedüli Gündogan, aki a kezdőbe számítható, IM és Romeu padra érkezett és jött még egy fiatal is mellé. Plusz elment három 30 fölötti.
Nem néztem utána, de szerintem a mi keretünk a legfiatalabb, mondjuk az európai kb. top 15-ből. Főleg, ha mondjuk a leginkább használt 13-at nézzük.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése