Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.05.11. 13:32:06

kedves Herlius! szerintem pedig a gondolkodásoddal vannak problémák. mi a fenéért lenne baj ha jönne Bale és tudnánk kontrázni is? NEM kontrára játszanánk, hanem újabb játékelemmel bővülne az eddig is színes játékunk. láthatjuk hogy van szükség frissítésre mind posztokon mind taktikában. az alapjáték megvan ( labdabirtoklás, tiki-taka, stb) de szükséges hogy újabb elemekkel bővítsük a játékot, miért lenne baj hogy ha tudnénk gyorsan kontrázni ha úgy adódik vagy az átlövéseket is bevennék néha a játékba? sztem abszolute nincs igazad a forumozok 80% -a lelépne? bocsi de te hol élsz? agyrém..
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.05.11. 13:22:27

MessiFan91 írta:Ha Tito elhozza majd Bale-t, annak örülnék, mert az azt jelentené, hogy valószínűleg bevezetnénk a kontrát is.
Mert ha maradunk a tiki-takánál, akkor Bale-nek semmi értelme
És ez egyben azt is jelentené, hogy az itt fórumozók cirka 80%-a (magamat is beleértve) elhúzna a bús ..csába innen, mert az a Barca eddigi futballfilozófiájának a szembeköpése lenne. Köszönöm, de én nem kérek a bunkerezős-fetrengős-kontrázós csapatokból. Van belőlük éppen elég.
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2012.05.11. 13:14:37

visca el barca írta:csak a játékossal állapodtunk meg, a spurssel nem. a londoniak kb azt fogják mondani, 100 millió és kész.
Jaj már,100millió ,ne röhögtess,nem Messiről beszélünk.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.11. 13:09:41

a rosell érában eddig minden igazolás bejött, de ezt nagyon nehezen lehetne megmagyarázni. egyelőre nem is akarom komolyan venni. nemár baszki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2012.05.11. 13:18:58-kor.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2012.05.11. 13:08:48

Kedves Fórumozok,

Bízzunk már egy kicsit az új edző meglátásiban,(valószínűleg több fogalma van erről a sportról,mint nekünk szurkolóknak,legalább is remélem:-)) amennyiben úgy gondolja,hogy Bale(jelzem még semmilyen hivatalos bejelentés nem történt) a megfelelő ember a baloldalra én hiszek neki. Anélkül ítélkezni egy játékos teljesítménye felett,hogy egy percet is játszott volna a csapatban, szerintem hülyeség.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.05.11. 12:53:29

Ha Tito elhozza majd Bale-t, annak örülnék, mert az azt jelentené, hogy valószínűleg bevezetnénk a kontrát is.
Mert ha maradunk a tiki-takánál, akkor Bale-nek semmi értelme
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.05.11. 12:43:02

Capon írta:
visca el barca írta:csak a játékossal állapodtunk meg, a spurssel nem. a londoniak kb azt fogják mondani, 100 millió és kész.
A jós(nő) szóljon belőled :)
próféta :lol:

Szerintem Bélt nemsokára a sorainkban tudhatjuk. Az más kérdés, hogy ennek örömlányra nem örülök. Itt van kéznél Jordi Alba, sőt most felmerült José Ángel a Romából. Mindkettő nagyon jól teljesít a bal szélen, támadásban és védekezésben is. És a maximum költség is olyan 15-20 milla körül lenne. Ángelt olyan 6-7-8 körül lehetne hozni. Nem értem miért kell csillagászati összegeket adni egy feltörekvő játékosért. Szóval jöjjön Ángel!
Csatárkérdés: Egyértelműen RvP.
KHV: Thiago Silva
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.11. 12:32:09

visca el barca írta:csak a játékossal állapodtunk meg, a spurssel nem. a londoniak kb azt fogják mondani, 100 millió és kész.
A jós(nő) szóljon belőled :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.11. 12:28:18

csak a játékossal állapodtunk meg, a spurssel nem. a londoniak kb azt fogják mondani, 100 millió és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.11. 12:24:29

Firefox írta:A Cselzi vinné Messit 200 millió fontért, és ezáltal csábítaná Guardiolát is.
Vélemény?
Szerintem akkora kacsa, hogy egy évig jól laknék belőle. Max a Pep-es részben lehet némi igazságtartalaom.
Az szerintem nem kacsa, hogy vinnék, más kérdés, hogy erre mennyi esély van :wink: (végül is melyik csapat nem vinné Messsit? Abramovicsnak meg meg is van rá a pénze, hogy 200 millát ajánljon)
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.05.11. 12:19:42

A Cselzi vinné Messit 200 millió fontért, és ezáltal csábítaná Guardiolát is.
Vélemény?
Szerintem akkora kacsa, hogy egy évig jól laknék belőle. Max a Pep-es részben lehet némi igazságtartalaom.
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2012.05.11. 12:15:51

Szerintem nagyon drága,talán 20 misit megér.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.11. 12:07:44

papek89 írta: Csatárnak kell még előre egy erősebb csatár, sztem Llorrente ideális lenne, hisz spanyol bajnokságban játszik évek óta. Ha ez a kettő játékos jönni fog, szinte biztos, hogy Tito vmi új rendszerrel akar próbálkozni.
Nekem magyarázza már el vki miért kellene Llorente. Nem illik ebbe a rendszerbe. Ahhoz ő túl statikus, a helyét sem igazán látom látnám a csapatban, hacsak Tito ki nem talált valami forradalmi újítást. Amúgy fájna kb. 35-40 millába, az mehetne kicsit szükségesebb igazolásra. Jól fejel? Pont ez a játékunk fő eleme. Ibra is hasonló indokkal jött és láttuk mennyi ívelgetés volt, nem hiszem hogy ez változna. És nem hiszem, hogy Messit kidobnák középről miatta, szélen meg szinte biztos, hogy ő is szenvedne. Az, hogy spanyol bajnokságban játszott legfeljebb egy plusz dolog, de közel sem döntő indok. Továbbra is tartom, hogy ha középre akarunk egy centert van egy Villánk aki azon a poszton hihetetlen.
Szóval valaki magyarázza már el nekem miért kéne kidobni ennyi pénzt egy játékosért aki ki tudja, hogy illeszkedne a játékrendszerbe és nem is igazán top-játékos.

socio: a Bale témáról én nem írnék. Csak téged tudnálak ismételni szóról-szóra.
Forca Barca!!!!
socio66

2012.05.11. 12:05:14

hm, remélem pletyka ez a bale-ügy, mert így elsőre hatalmas butaságnak tűnik.
itt van 'helyben' egy spanyol srác, jó adottságokkal, jó képességekkel, aki kompatibilis a játékunkkal, és az ára sem magas, még egy klasszis középső védőt is tudnánk venni mellé.
ezzel szemben bale egy totálisan más kultúrában játszik, nem is a balhátvéd a fő posztja már, és baromi drága is lenne.
szóval;
10-15 millióért egy nálunk nevelkedett, spanyol élcsapatban játszó, játékunkba illő megbízható spanyol válogatott, vagy;
35-40 millióért egy a miénktől teljesen idegen kultúrából érkező, itt 'ismeretlen' erényeket csillogtató (beadás, meghúzoma' szélen) brit futóbolond.
hmm, nehéz döntés. :-k
persze most sokan belelkesülnek megint, mert egy nagy nevet hoztak szóba a csapattal, de ez továbbra is a valóság, nem egy menedzserjáték, nekünk nem világválogatottat kell építeni, hanem ésszerű, okos igazolásokkal betömni az apró lyukakat, mint a balhátvéd és khv poszt.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2012.05.11. 11:34:53

...első igazolás.......:

Sergio Lobera lesz a Barcelona másodedzője... :) =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> \:D/ \:D/ \:D/
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.11. 11:28:15

A pénzben egyetértek, viszont a többivel nem. Alba nem tud semmivel se többet, mint Bale. Annyi előnye van, hogy a spanyol fociban van benne és hogy nálunk nevelkedett. Ha Bale tudna alkalmazkodni a rövid passzos játékhoz, akkor simán jó lesz a bal szélre. Támadóink vannak, csak míg a jobb oldalon Alves segíti a jobbszélsőket, addig a balon ez nem történt meg. Ezt akarja Tito sztem erősíteni. Csatárnak kell még előre egy erősebb csatár, sztem Llorrente ideális lenne, hisz spanyol bajnokságban játszik évek óta. Ha ez a kettő játékos jönni fog, szinte biztos, hogy Tito vmi új rendszerrel akar próbálkozni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.11. 11:18:08

:) Na Tito így akarja enyhíteni a közhangulatot a fórumon, hogy megvesszük Bale-t így sem igazi védőt sem igazi csatárt nem vesz :lol: ez a köztes megoldás.

Viccet félretéve nagyon nem örülnek ennek az igazolásnak.
Barcaman1993 is írja, az rendben van hogy Xavi, Puyol és a többiek, akik már agyonnyerték trófeákkal a múzeumot megkapják a magas fizukat, de ilyen majmok akik még semmit nem csináltak szinte pályafutásuk alatt mire fől kapnának ennyi pénzt?
Remélem egy szó sem igaz ebből a hírből!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2012.05.11. 11:38:53-kor.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.05.11. 11:17:05

Bale mikor támadó poszton jött szóba a hideg kirázott. Oda édes kevés. De szélsővédőként ideális megoldás lenne szvsz. Nemhiszem, hogy szegény Abidal képes lesz folytatni a pályafutását, neki az egészsége a legfontosabb. Kíváncsi leszek ki fog érkezni bal oldalra, én Albát is kedvelem, én ilyenkor mindig bízom a vezetésben, és aki idejön, azt próbálom megkedvelni :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.11. 11:15:55

Senyera írta:http://www.marca.com/2012/05/11/futbol/ ... 89492.html Azt írják hogy megállapodtunk vele.
Egy bajom van ezzel: nekünk védekezni tudó balhátvéd kell, nem pedig támadó, az minek, vannak jó szélsőink. Ahogy a Che elleni meccsen nem sikerült senkinek, úgy Bale sem fogja pár méteren, szűk területen megverni az emberét. Terület kell neki, lendület, hely, az meg nagyon nincs, amikor mi támadunk. Bale tökéletes kontracsapatoknak, azt viszont szinte egy kezemen meg tudom számolni, h hány kontrát vezettünk idén, messze a legkevesebbet, mióta Barca meccseket nézek.

Ne hozzuk fel, h se Tello, se Cuenca nem tudott mit kezdeni a szélen jó pár meccsen, mert ezek a játékosok egy Arsenalban, egy futósabb csapatnál röhögve kezdők lennének. Tartom amúgy, nincsenek jó helyen nálunk, nagyon nehéz ezekkel a kvalitásokkal bekerülni az első csapatban, holott szvsz mindkettő egy egyéniség, klasszikus szélső, amolyan Overmars-féle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2012.05.11. 11:26:25-kor.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.11. 11:13:21

Én nem értem minek kéne nekünk egy futóbolond. Itt ebben a játékban nem érezné jól magát szerintem. Ráadásul ő nem is igazi balhátvéd...
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2012.05.11. 11:12:01

zeus021 írta: Robben, óriási lenne csak az a baj, hogy ez sajnos mindkettőnknek álom marad.
Robben??? Egy öncélú barom akinek 1 db trükkje van, hogy meghúzza befelé és lövi is el. Ha pedig egyszer megkapta a labdát ott akkor meg is halt az összjáték.

Nagy tragédia lenne, ha ilyen embert igazolnánk, tönkrevágná a csapatot, mind emberileg, mind játékban. :roll:

Wake up!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.11. 10:44:10

papek89 írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... es-2129785

Most már itt is lehozzák.
Mondjuk ez nem még nem jelent semmit. Ha a SPORT írja ezt és nem a MARCA, akkor azt mondom. De az agyamat el tudnám dobni, ismét... Tegyük fel, hogy ezek a hírek igazak. Mi a frászért kéne neki évi 5 millió eurót biztosítani? Nevetséges ez az egész. Megértem, hogy Messinek, Xavinak magas, vagy hogy Ibranak sokat kellett adni, de egy ilyen játékosnak évente 5-öt adni, főleg úgy, hogy Fabregas kicsit többet tett már le a futball asztalára és 4-et kap, míg ha jól emlékszem Mascherano is olyan 3-4 körül. Ha nem kapna mindenki ilyen horribilis összeget, csak tényleg az, akinek van is teljesítmény a háta mögött, akkor sokkal több pénz maradna igazolásokra. De hát utólag a szerződéseken nem lehet (vagy legalábbis nem érdemes) változtatni. Ha jól emlékszem Laporta találta ki a csillagászati fizetést minden játékosnak, most meg is ihatjuk a levét...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.11. 10:36:37

Senyera írta:http://www.marca.com/2012/05/11/futbol/ ... 89492.html Azt írják hogy megállapodtunk vele.
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... es-2129785

Most már itt is lehozzák.
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2012.05.11. 10:34:42

http://www.marca.com/2012/05/11/futbol/ ... 89492.html Azt írják hogy megállapodtunk vele.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.11. 10:20:44

A védőhelyzetet szerintem eléggé bonyolulttá teszi, hogy Titonak milyen elképzeléséi vannak a háromvédős rendszerrel, ha azt fogja inkább erőltetni akár elegen is lehetnek, ennek ellenére kellene egy kv. Fontás-ról jóformán semmi nem derült ki. Én bíztam benne, hogy fut idén egy jó szezont és a köv. szezonban már biztos csere lehet, de jött az a sérülés és ezzel az egész megbukott. Az a gond, hogy hárman (puyol, Masch, Piqué) meg is oldaná, de láthattuk milyen könnyen jöhet hosszabb sérülés vagy formaingadozás. Nem is tudom mi lett volna ha Masch huzamosabb időre kidől. Ergo tényleg kellene egy kv, de 10-20 milláért is csak egy közepeset kapunk. Ha Silva hozható lenne egyértelmű a dolog, de sztem (ha Nesta tényleg dobbant) a lehetetlen kategóriába tartozik. Talán még David Luiz, de neki nem volt túlságosan jó szezonja, egy kicsit rizikós+őt se nagyon engedné a Chelsae. Más, aki igazi erősítés lenne nem is jut eszembe így hirtelen. A balosra tökéletes lenne Jordi Alba és a hozható kategória, nem tudom hogy állunk vele.

A kp-n nincs különösebb gond. Mondhatjuk, hogy öregszik Xavi, de még akkor is az egyik legstabilabb és legnélkülözhetetlenebb játékosunk. Mellette ott van Ini/Cesc/Thiago, hátrébb Busi esetenként Masch.

Elől viszont gondok vannak. Nem biztos hogy Messi még egy ilyen gólterméses szezont le tud hozni. Ha Alexis nem lesz a fél szezonban sérült , akkor stabil kezdő viszont mellettük nem csak a cserékkel hanem a másik széllel is gondok lehetnek a kezdőben. Habár Villában bízok nem életbiztosítás és a Pedro/Tello/Cuenca hármas még nagyobb kérdőjel. Én reménykedek, hogy viszontlátjuk újra a régi Pedro-t, de még akkor sem vagyunk sokkal beljebb. Meg lehet próbálni ennyi támadóval, még be is jöhet, de akkor Pedronak ÉS Villa-nak is jó formában kell lennie és akkor még ott vannak a sérülések.
Az ilyen Llorente-k meg nem is tudom, hogy kerülhetnek szóba. Miért dobjunk ki egy olyan alapvető centerre pénzt, akit úgyis kitolnánk szélre, ha pedig oda kell ember nálunk van a világ egyik legjobb középső támadója. Miért nem lehet őt használni mint szélen szenvedtetni? Viszont nem sok mozdítható ideális játékos van a piacon aki erősítés lehetne. Mondjuk az én álmom Hulk, de sajnos még kacsa szinten sem merült fel a neve.
Neymar-ral úgy vagyok, ha jön nem fogok sírni, mert nagyon nagyot is dobbanthatna és hosszú időre sok gondot megoldhatna, de kb. annyi esélye van, hogy be is bukjon, akár emberileg is.

Egy szó mint száz nagyon sok a kérdőjel, Tito-éknak okosnak kell lenni, de az biztos, hogy vmennyire kockázatos lesz a köv szezon.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése