Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.01. 14:15:50

soadroli írta:
2023.09.01. 13:30:58
Bayern Munich have indeed made an offer to João Cancelo in the last hours. @tjuanmarti
A Bayernnel kapcsolatban elég sok fake-news jelent meg, Canceloról mondjuk a német források említést sem tesznek. Pár hete még biztosra vették, hogy Kimmich és Goretzka jó eséllyel pakkban távozik, ahogy Palhinha is fél lábbal már az Allianzban volt 93 millióért. Gondolom Pavard távozásával mindenképp be kellett lökni egy nevet.
Bár ez csak egy teória, lehet, hogy van valóságalapja.

Cancelo mezét viszont már elkezdték árulni a Barca hivatalos online áruházában.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 13:51:53

Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 13:14:19
A Sport szerint a Betis most 10 milliót ès Guido Rodriguezt ajánlja Abdeèrt. Guidot sokszor írtam, a Liga egyik legjobb vkp-a. Lejár a szerződése egy èv múlva, TM szerint 28 millió az èrtèke
Most azonnal aláírnám. Kár, hogy Roberto ès Alonso regisztrálva lett, de Romeunál is sokkal jobb ès fiatalabb 3 èvvel.
Max De Jong feljebb megy egy sorral ès Xavi is kap egy kp-t :)
Persze úgyse kell...
Gondolom a Betis egy alapemberének többet fizet, mint mi annak a srácnak, aki egy éve még a B csapat tagja volt, tudomásom szerint új szerződést Abde azóta nem kapott.
Innentől ez FFP oldalon mínusz és nem plusz, úgyhogy ha egyáltalán képesek meglépni, akkor is kérdésessé válik a több célpont. Nekem tetszene, mert úgyis 4-5 középpályással játszunk, oda kéne még ember, támadó oldalon úgyis 2-3 ember fogja végignyomni az őszt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.01. 13:30:58

Bayern Munich have indeed made an offer to João Cancelo in the last hours. @tjuanmarti
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 13:14:19

A Sport szerint a Betis most 10 milliót ès Guido Rodriguezt ajánlja Abdeèrt. Guidot sokszor írtam, a Liga egyik legjobb vkp-a. Lejár a szerződése egy èv múlva, TM szerint 28 millió az èrtèke
Most azonnal aláírnám. Kár, hogy Roberto ès Alonso regisztrálva lett, de Romeunál is sokkal jobb ès fiatalabb 3 èvvel.
Max De Jong feljebb megy egy sorral ès Xavi is kap egy kp-t :)
Persze úgyse kell...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.01. 13:04:25

Ez a BL sorsolás nekem azt üzeni, hogy aki eddig nincs itt, azon most nem is rugóznék kapkodva itt az átigazolási hajrában. Elengedném, aztán kicsit hagynék muníciót a téli időszakra és már most azon mazsolázgatnék, mi lehet legjobb téli választék.
Ezt az őszt, akik itt vannak, azoknak is hozniuk kell. Most szerintem létszükség helyzet nincs, de tavaszra eltolva időt és pénzt is nyerhetünk.
BL továbbjutással a hátunk mögött egy picit könnyebb lehet majd a helyzetünk, mind mentálisan, mind anyagilag egyaránt.
Talán még a "hívószó" is hangosodhat addig..... :wink:
Ezt tartom akkor is, ha a téli átigazolási szezonok nem a legmozgalmasabbak, sőt talán épp ezért lehet a számunkra érdekes.
Akkor kell belehúzni, amikor a többiek nem számítanak rá. Tuti lesznek nyáron lejáró szerződésű játékosok itt ott, aki nem sietnek hosszabbítgatni, miközben szépen mi alakulgatunk és ha esetleg nem is látványosan, de ott leszünk a BL egyenes kieséses szakaszban.
Bevállalnék egy ilyen "lappangós" forgatókönyvet és lecsapnék amikor nem várják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.01. 13:17:41-kor.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.01. 12:51:56

FCBsteve írta:
2023.09.01. 10:28:35


Azt se feledjük, hogy 40%-on van a klub, tehát hiába jön be akármennyi pénz, annak CSAK EGY RÉSZE használható FFP szempontból...
Lehet, hogy tévedek de az nem emelkedett a tavalyi év útán 60-ra? Vagy ez most, hogy van?
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.01. 11:33:18

Köszi srácok mindenkinek a választ! Nem mondom,hogy szigorlatozni tudnék belőle,de tisztább a kép. :) A mai nap legalább zár az ablak,így éjfél után kitisztul teljesen a kép,bár,ha jól rémlik a sivatagban később zárják a piacot.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 10:53:36

FCBsteve írta:
2023.09.01. 10:28:35
[

Az, hogy egy rossz hitelt (pl mert sürgősen kellett) felváltunk egy jó hitellel, illetve, hogy van hitel, miért is jelentene, hogy csődben van a klub???
Egy meglehetősen rossz (felelőtlen) gazdálkodást követően vannak teendők, persze, de továbbra is van bevétele a klubnak sokféle fronton, 1-3 éven belül a változtatások is éreztetik hatásukat.
Ha a Google küld el 10e embert és vannak hiteleik, akkor csődben vannak??? Nyilván nem...

A Liga FFP-je akadályozza, hogy ez az átmenet gördülékeny legyen, miattuk a sok "kiélezett" szituáció, szemben egy PSG-vel, PL klubokkal...
Így van.
Röviden, mert nem akarok már megint belemenni.
-Klub 5+ milliárd èrtèkű
-1,4 milliárd tartozás, elvileg mind hosszú lejáratú.
1,4 milliárd hitel a stadionra, de ez èrtèket teremt, az egèsz stadion, környezete megújul, 100 millió helyett 200-250 bevètellel számolnak/èv
Ehhez jön 25 èvre a jelenlegi bevètel mellett 1 milliárd kiesès (közvetítèsi jogdíjak 40/èv kiesès), amit vehetünk hitelnek, de sajnos a La Liga nem annak számolja, ezèrt kellett ezzel a gazdasági karral "èlni". Ebből elvileg 500 millió körül volt a bevètel, 200 ugrott is a tavalyi költsègvetèsi hiány miatt. 100 millió "maradt" a Barca Studiosból, az idei költsègvetèsi hiány miatt.
Elvileg így ha ezt betolnák a tartozásba, maradna egy milliárd. A költsègvetèsi tervből nekem ez jött le (290+98 milliós profit)
Elvileg ha megszorul a klub, mèg van tulajdonrèsze a hírek alapján a
Barca Studios fele, ami 200 millió èrtèkű
BLM kereskedelmi egysèg egèsze, ami 500+ millió èrtèkű.

Döntse el mindenki, hogy milyen anyagi helyzetben a klub.
Tudtommal a MU-èrt ami a Barcával hasonló èrtèkű, 5 milliárdot ajánlottak ès a milliárdos tartozása kiegyenlítèsèt.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.01. 10:28:35

Andris írta:
2023.09.01. 09:53:18
Cseri írta:
2023.09.01. 09:01:52
Valaki legyen szíves segítsen átlátni,hogy megint miért nincs lóvé?
Ami tudok:
1.kellett,egy megvalósítási terv a ligának,elkészült,elfogadták
2. csökkentek a fizetések,történtek átütemezések
3. Dembelé elment,amivel ha jól sejtem nem számoltak a megvalósítási tervben, átigazolási díjért ment és a fizuja is kiesett
4. többen eligazoltak,valakiért jött átigazolási díj is, plusz nincs ugye fizujuk
5. csak Romeu jött átigazolási díjért,az sem volt túl magas
6. elvileg valamit megint eladtak
És megint bankgarancia kell a regisztráláshoz?!
Komolyan nem értem...

Kezdem azt hinni,hogy ez az utolsó percre hagyjunk mindent, egy show műsor,hogy ellehessen adni,hogy mekkora heroikus küzdelmet folytatnak a csapatért.
A regisztrációs kritériumokkal kapcsolatban annyi kusza info van, hogy szerintem nincs ember aki meg tudná mondani, mi a helyzet. De elsősorban a fizetések miatt vannak gondok, aminél ugye az a szitu, hogy regisztráltuk Gündogant, Romeut, Gavi-Balde-Araujo új szerződések, most már Fermin is elvileg, és még a fene tudja kik. Szóval ebből a szemszögből igen sok új fizetést és szerződést regisztráltunk, ehhez kellettek a távozók. Volt itt elfogadható mértékű új játékos, csak nem úgy, ahogy az ember első hallásra elképzelné. Sok fiatal játékosunknak már rég kellett (volna) az új szerződés, eddig csak szívjóságból maradtak alamizsna pénzért. Tovább nem lehetett halogatni szvsz..

Ami a pénzhiányt illeti, nem ez önmagában a korlát, ennyi biztosan kijelenthető.
DE ne felejtsük el, hogy a milliárd eurós adósságunk nem eltűnt, hanem "át lett ütemezve", ami a gyakorlatban azt hiszem egy újrastruktúrálás, tulajdonképp a tartozásainkat egy újabb, hosszabb futamidejű tartozásra cseréltük (részben).
Ez valójában azt jelenti, hogy hitelből fizettük a hiteleinket/és tartozásainkat, hogy időt nyerjünk. Másként fogalmazva hitelből finanszírozzuk magunkat. Ezért írtam mostanában többször is, hogy de facto csődben van a klub.. nem tudtuk megfelelő ütemben fizetni a tartozásaink, ezt a gyakorlatban csődnak hívják. Ezt egyrészt ne felejtsük el, másrészt ne gondoljuk, hogy ebből 1-2 év alatt, meg pusztán józan gazdálkodással ki lehet jönni.
Ennek a bekezdésnek a témára vonatkoztatva szerintem az a lényege, hogy ha lehetne, akkor sem szabadna igazán költenünk.
Azt se feledjük, hogy 40%-on van a klub, tehát hiába jön be akármennyi pénz, annak CSAK EGY RÉSZE használható FFP szempontból...

Cseri 6. pontjához: eladtak, csak a pénz nem jött be határidőre... Gondolom nem kell részletezni, mi van, ha eladsz valamit és nem kapod meg a pénzt... :)

Az, hogy egy rossz hitelt (pl mert sürgősen kellett) felváltunk egy jó hitellel, illetve, hogy van hitel, miért is jelentene, hogy csődben van a klub???
Egy meglehetősen rossz (felelőtlen) gazdálkodást követően vannak teendők, persze, de továbbra is van bevétele a klubnak sokféle fronton, 1-3 éven belül a változtatások is éreztetik hatásukat.
Ha a Google küld el 10e embert és vannak hiteleik, akkor csődben vannak??? Nyilván nem...

A Liga FFP-je akadályozza, hogy ez az átmenet gördülékeny legyen, miattuk a sok "kiélezett" szituáció, szemben egy PSG-vel, PL klubokkal...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.01. 10:00:13

Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 09:43:02

Szerintem ezt már Laportáèk, de le merem fogadni a La Liga sem èrti.
Tényleg érthetetlen, úgy, hogy közben a nálunk jóval nagyobb bérkerettel és alacsonyabb bevétellel rendelkező PSG lazán adott Dembelének egy évi 36 millió eurós bért. Ami a barcelonai béréhez képest majdnem négyszer akkora. Úgy, hogy a PSG-nek már ezt megelőzően is jócskán nagyobb volt a bérkerete...

Az amerikai major sportágakhoz képest a labdarúgásban teljes az átláthatatlanság. Amíg az UEFA/FIFA kezében vannak a dolgok, ez így is marad.
Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 09:43:02

Ètkeztetès a fiataloknak edzèsek után megszűnèse
Azért az nagyon szomorú, hogy ezen spórolunk, miközben Martineznek adunk egy 9 milliós fizut... Az egyik kezünkkel szórjuk a pénzt, a másik kezünkkel meg szükséges dolgokat szüntetünk meg spórolás miatt.
Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 09:43:02
-Lenglet, Fati, ès talán Abde, Alonso/Garcia távozhat mèg.
Úgy tudom, Lenglet kölcsönbe megy az Aston Villához, akik a fizetésének 75%-át állják. Fati fizetésének 80%-át állja a Brighton, ahová kölcsönbe megy.

https://www.msn.com/en-us/sports/soccer ... r-AA1fZxtY

https://www.theguardian.com/football/20 ... ham-forest
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.01. 09:53:18

Cseri írta:
2023.09.01. 09:01:52
Valaki legyen szíves segítsen átlátni,hogy megint miért nincs lóvé?
Ami tudok:
1.kellett,egy megvalósítási terv a ligának,elkészült,elfogadták
2. csökkentek a fizetések,történtek átütemezések
3. Dembelé elment,amivel ha jól sejtem nem számoltak a megvalósítási tervben, átigazolási díjért ment és a fizuja is kiesett
4. többen eligazoltak,valakiért jött átigazolási díj is, plusz nincs ugye fizujuk
5. csak Romeu jött átigazolási díjért,az sem volt túl magas
6. elvileg valamit megint eladtak
És megint bankgarancia kell a regisztráláshoz?!
Komolyan nem értem...

Kezdem azt hinni,hogy ez az utolsó percre hagyjunk mindent, egy show műsor,hogy ellehessen adni,hogy mekkora heroikus küzdelmet folytatnak a csapatért.
A regisztrációs kritériumokkal kapcsolatban annyi kusza info van, hogy szerintem nincs ember aki meg tudná mondani, mi a helyzet. De elsősorban a fizetések miatt vannak gondok, aminél ugye az a szitu, hogy regisztráltuk Gündogant, Romeut, Gavi-Balde-Araujo új szerződések, most már Fermin is elvileg, és még a fene tudja kik. Szóval ebből a szemszögből igen sok új fizetést és szerződést regisztráltunk, ehhez kellettek a távozók. Volt itt elfogadható mértékű új játékos, csak nem úgy, ahogy az ember első hallásra elképzelné. Sok fiatal játékosunknak már rég kellett (volna) az új szerződés, eddig csak szívjóságból maradtak alamizsna pénzért. Tovább nem lehetett halogatni szvsz..

Ami a pénzhiányt illeti, nem ez önmagában a korlát, ennyi biztosan kijelenthető.
DE ne felejtsük el, hogy a milliárd eurós adósságunk nem eltűnt, hanem "át lett ütemezve", ami a gyakorlatban azt hiszem egy újrastruktúrálás, tulajdonképp a tartozásainkat egy újabb, hosszabb futamidejű tartozásra cseréltük (részben).
Ez valójában azt jelenti, hogy hitelből fizettük a hiteleinket/és tartozásainkat, hogy időt nyerjünk. Másként fogalmazva hitelből finanszírozzuk magunkat. Ezért írtam mostanában többször is, hogy de facto csődben van a klub.. nem tudtuk megfelelő ütemben fizetni a tartozásaink, ezt a gyakorlatban csődnak hívják. Ezt egyrészt ne felejtsük el, másrészt ne gondoljuk, hogy ebből 1-2 év alatt, meg pusztán józan gazdálkodással ki lehet jönni.
Ennek a bekezdésnek a témára vonatkoztatva szerintem az a lényege, hogy ha lehetne, akkor sem szabadna igazán költenünk.
Korábban leírtam már a példát: képzeld el, hogy veszel hitelből és a megtakarításodból egy házat, tisztán hitelből egy kocsit, családot alapítasz, majd hirtelen bezuhan a bevételi forrásaid reálértéke (bármiért is). El kell tartani a családot, fizetni a rezsit, és fizetni a törlesztőket a házra és kocsira, és közben bezuhant a fizetésed. Még ha sikerül is helyreállítani a fizu értékét, újabb hitelt kellett felvenned, hogy a többi tartozásod fizetni tudd.
Ha mi most játékosokra kezdenénk költeni (nem PSG meg City meg madrid szinten, csak úgy átlagosan), az olyan, mint ha a fent említett példa szituációban úgy döntenél, hogy inkább veszel még egy nyaralót is valahol.

Szeritnem egyébként nem csinálják jól Laportáék, legalább is sok mindent nem. A prioritásaik nem a klub újraépítését és hosszútávú jövőjét prioretizálják, hanem a saját [politikai] megítélésük lehetőségekhez mért szintentartását. A kettő nyilván nem válik, nem válhat szét tisztán, de látványosak itt-ott a különbségek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 09:43:02

Cseri írta:
2023.09.01. 09:01:52
Valaki legyen szíves segítsen átlátni,hogy megint miért nincs lóvé?
Ami tudok:
1.kellett,egy megvalósítási terv a ligának,elkészült,elfogadták
2. csökkentek a fizetések,történtek átütemezések
3. Dembelé elment,amivel ha jól sejtem nem számoltak a megvalósítási tervben, átigazolási díjért ment és a fizuja is kiesett
4. többen eligazoltak,valakiért jött átigazolási díj is, plusz nincs ugye fizujuk
5. csak Romeu jött átigazolási díjért,az sem volt túl magas
6. elvileg valamit megint eladtak
És megint bankgarancia kell a regisztráláshoz?!
Komolyan nem értem...

Kezdem azt hinni,hogy ez az utolsó percre hagyjunk mindent, egy show műsor,hogy ellehessen adni,hogy mekkora heroikus küzdelmet folytatnak a csapatért.
Szerintem ezt már Laportáèk, de le merem fogadni a La Liga sem èrti.
Minden csak elvileg, hiszen a hírek/nyilatkozatok az alábbiak:

200 milliós bevètel/csökkentèsről volt szó. Elvileg 3 èvre előre számol az FFP.
-100+ fizetèscsökkentès
-100 millió körüli bevètel/eladás különbözet pozitívan az átigazolási ablak vègère. Ebből valószínűleg lejön Dembele jutalma, ami 12,5 millió. Számoljunk 80-körül tisztán
-Csökkentèsek egyèb szakágakban
-Barca TV bezárása
-Egyèb juttatások szigorítása:
A La Masia Taxi szolgálat megszűnèse
Ètkeztetès a fiataloknak edzèsek után megszűnèse (legkisebb is számít 🤣)
-40 milliót várnak a Barca Studios újraèrtèkesítèsèből, ami elvileg nem jött meg
-20 milliós elnöki letèt befizetèse

-Gündogan, Oriol, Araujo, Pena, Alonso, Roberto bèrènek beillesztèse
-Tervben van mèg Inigo ès Gavi (nem akarnak pereskedni, bírói döntèsre került regisztrálásra) regisztrációja
-Elvileg ha lesz pènz Cancelo ès Felix kölcsönvètele ès regisztrálása, vásárlási opció nèlkül, mert az is tilos az FFP miatt.
-Lenglet, Fati, ès talán Abde, Alonso/Garcia távozhat mèg.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.01. 09:01:52

Valaki legyen szíves segítsen átlátni,hogy megint miért nincs lóvé?
Ami tudok:
1.kellett,egy megvalósítási terv a ligának,elkészült,elfogadták
2. csökkentek a fizetések,történtek átütemezések
3. Dembelé elment,amivel ha jól sejtem nem számoltak a megvalósítási tervben, átigazolási díjért ment és a fizuja is kiesett
4. többen eligazoltak,valakiért jött átigazolási díj is, plusz nincs ugye fizujuk
5. csak Romeu jött átigazolási díjért,az sem volt túl magas
6. elvileg valamit megint eladtak
És megint bankgarancia kell a regisztráláshoz?!
Komolyan nem értem...

Kezdem azt hinni,hogy ez az utolsó percre hagyjunk mindent, egy show műsor,hogy ellehessen adni,hogy mekkora heroikus küzdelmet folytatnak a csapatért.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 08:44:20

Nagybarcelona írta:
2023.09.01. 08:36:08
Fati ès Abde távozásával viszont jó lenne 2 támadó.
Nem kell ennyi támadó, ha egyszerre 2 van pályán és még mindig van-lesz 5 (Lewa, Raph, Yamal, FT, téltől Roque) Arra a 3 meccsre, amikor megszorulnánk előrébb tolható Balde, Cancelo vagy valamelyik középpályás, de szerintem nem fog kelleni.

Felix esetén azért az tiszta, hogy Xavi nem akarja?
Mindenki látta mi lesz azokkal, akiket Xavi nem akar. Csak szólok előre.
Gondolom az első néhány meccsén betenné, hogy Laporta megnyugodjon, utána simán annyira használná, mint Depayt vagy Fatit.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.01. 08:38:31

Carrasco hivatalos már azthiszem vmi Al valaminel, Alonsot meg a MU akarta Shaw sérülése miatt, de viszik helyette Reguilont.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.01. 08:36:08

Troym írta:
2023.09.01. 08:11:10
FCBsteve írta:
2023.09.01. 07:57:35
Abde-ért 10m + 50%-ot kínálna a Betis... Ennyiért nem adnám - tanulják meg mások is, ha 20m az ára, akkor fizessek ki azt vagy maradjon! Abde esetében nem érzem az eladási kényszert...
Nem olyan rossz az az ajánlat, ott rengeteget játszana, Európa liga meccsei is lennének, szóval egy év múlva lazán 30-40 millióért adná el a Betis Angliába, összesen akkor 25-30 milliót kapnánk, egy részét idén, egy részét jövőre.
Azért, hogy minden 4. meccsen pályára lép 10 percnél hosszabb időre, amúgy meg időhúzó csere, szerintem ne tartsuk itt. Akkor csak elveszíti az értékét / életkedvét és jövőre ingyen próbáljuk elpasszolni. Márpedig Lewa, Raphinha, Yamal, jelenleg FT és téltől Roque mellett kb. ez vár rá.
Erre a szerepre pont jó akkor már Felix kölcsönben, ücsörögjön ő a padon, jövőre úgyis visszatérne Madridba.
Szerintem sem rossz.

Fati ès Abde távozásával viszont jó lenne 2 támadó. Persze tudom, hogy már megint vacakolnak (itt sokkal csúnyábban fogalmaznèk) az FFP miatt.
Az Atletici is èrdeklődik Carrasco helyère Abde iránt a hírek szerint. A legideálisabb egy Carrasco-Abde csere lenne+Felix kölcsön. Az Atleticot vègre lehúznánk ès szerintem gyengítenènk. Abde 20 milliónál szerintem nem èr többet. Tudom FFP, de hátha van mèg Laportáèk zsebèben pènz a letètre :)
Akkor tőlem Alonso is távozhatna.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.01. 08:25:57

FCBsteve írta:
2023.09.01. 07:57:35
Abde-ért 10m + 50%-ot kínálna a Betis... Ennyiért nem adnám - tanulják meg mások is, ha 20m az ára, akkor fizessek ki azt vagy maradjon! Abde esetében nem érzem az eladási kényszert...

Ennyiért mehet felőlem.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 08:11:10

FCBsteve írta:
2023.09.01. 07:57:35
Abde-ért 10m + 50%-ot kínálna a Betis... Ennyiért nem adnám - tanulják meg mások is, ha 20m az ára, akkor fizessek ki azt vagy maradjon! Abde esetében nem érzem az eladási kényszert...
Nem olyan rossz az az ajánlat, ott rengeteget játszana, Európa liga meccsei is lennének, szóval egy év múlva lazán 30-40 millióért adná el a Betis Angliába, összesen akkor 25-30 milliót kapnánk, egy részét idén, egy részét jövőre.
Azért, hogy minden 4. meccsen pályára lép 10 percnél hosszabb időre, amúgy meg időhúzó csere, szerintem ne tartsuk itt. Akkor csak elveszíti az értékét / életkedvét és jövőre ingyen próbáljuk elpasszolni. Márpedig Lewa, Raphinha, Yamal, jelenleg FT és téltől Roque mellett kb. ez vár rá.
Erre a szerepre pont jó akkor már Felix kölcsönben, ücsörögjön ő a padon, jövőre úgyis visszatérne Madridba.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.01. 07:57:35

Abde-ért 10m + 50%-ot kínálna a Betis... Ennyiért nem adnám - tanulják meg mások is, ha 20m az ára, akkor fizessek ki azt vagy maradjon! Abde esetében nem érzem az eladási kényszert...
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.09.01. 06:43:03

Sinya22 írta:
2023.09.01. 05:49:20
Amúgy most ilyenkor mi van?Nem volt hivatalos bejelentés Cancelorol /Felixről, vagy lemaradtam, ez még megtörténhet ma, vagy ennyi volt?
Nem történt semmi, de ma van a határidő. Lehetséges mozgások az utolsó pillanatban: Cancelo és talán Felix be (bár utóbbi valószínűtlen), Fati és Lenglet ki. Esetleges távozóként felmerült még Abde, Garcia, Alonso neve, de ezek leginkább csak pletykák.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.01. 05:49:20

Amúgy most ilyenkor mi van?Nem volt hivatalos bejelentés Cancelorol /Felixről, vagy lemaradtam, ez még megtörténhet ma, vagy ennyi volt?
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2023.09.01. 01:02:13

La Masia1 írta:
2023.08.31. 23:11:49
tengit írta:
2023.08.31. 22:24:52
Úgy tűnik, kissé lemaradtam, így megköszönném, ha valaki röviden tájékoztatna, mi a helyzet Cancelóval kapcsolatban.
Elvileg azon megy/ment a szarakodás, hogy a vételi opció pénzügyi "terhe" nem fér bele az FFP-be, ezért jelenleg csak egy sima kölcsön lesz, hivatalos vételi opció nélkül. Tehát az opciós rész egy szóbeli megállapodás marad...ezt kell(ett?) letárgyalni.
Köszi a választ, eszerint viszont még nem került pecsét a lap aljára - vagy csak mi nem tudunk róla.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.08.31. 23:11:49

tengit írta:
2023.08.31. 22:24:52
Úgy tűnik, kissé lemaradtam, így megköszönném, ha valaki röviden tájékoztatna, mi a helyzet Cancelóval kapcsolatban.
Elvileg azon megy/ment a szarakodás, hogy a vételi opció pénzügyi "terhe" nem fér bele az FFP-be, ezért jelenleg csak egy sima kölcsön lesz, hivatalos vételi opció nélkül. Tehát az opciós rész egy szóbeli megállapodás marad...ezt kell(ett?) letárgyalni.
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2023.08.31. 22:24:52

Úgy tűnik, kissé lemaradtam, így megköszönném, ha valaki röviden tájékoztatna, mi a helyzet Cancelóval kapcsolatban.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 19:40:05

FCBsteve írta:
2023.08.31. 19:12:21
Találomra 3 cikk a szerződés hosszabbításáról...
2021 okt, ESPN:
"Ansu's previous deal was due to expire at the end of the season and sources told ESPN that his agent, Jorge Mendes, had fielded calls from some of Europe's biggest teams."

Goal 2021. Okt:
"Fati has now followed suit with a similarly gigantic clause inserted in his deal.

The teenage frontman has been linked with a number of other top clubs across Europe recently, including Premier League champions Manchester City, but has opted to continue his development at Camp Nou."

SkySports, 2021. Okt
"The Bissau-born teenager had been linked with a move elsewhere but has committed his future to the financially-stricken Catalan giants."

De, hajrá!
Ezek közül melyik igazolja, hogy akár csak megközelítőleg is kapott volna annyit, mint Barcelonában? Mert a sztori vége mindig az, hogy maradt, ahol tettek elé egy évi majdnem 14 millió eurós szerződést. Még szép, hogy maradt.
Válasz küldése