Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.30. 12:56:15

csak, hogy ne értsük félre egymást...: lentebb tettem egy megjegyzést, miszerint nem feltétlenül az a szempont a jó védelemhez, hogy egy "lassú"(nem én állítottam!) Pique mellé egy gyorsabb játékos kell.ez azért abszurd, mert egy kontránál akkor elosztják, hogy most jön a gyors akkor te menj?! az csak egy fikció volt ,hogy ha gyorsat akarunk akkor a lassút le kell cserélni és nem mellé venni egy gyorsat. azt viszont beismerem, hogy valójában nem olvastam semmit arról, hogy Titó miért nem akarja Hummelst? azt is csak közvetve, hogy miatta nem szerepel(állítólag?!) a megszerzendők listáján, ha valaki ebben jol értesült szivesen venném, ha megosztaná. azt pedig, hogy melyik a legjobb, vagy hogy jó e egyáltalán úgysem eldönthető legfeljebb azt tudom hozzá tenni hogy szerintem(mondjuk Hummels biztosan jó lenne a Barca most megújuló védelmébe) és most látom a Spanyol lap szavazásának eredményét, nos ez megnyugtat, hogy nem vagyok annyira vak.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.30. 12:30:18

Amúgy az is lehet, hogy Mourinho már jobban utálja a Real-t mint a Barcát :D
Szóval az is megeshet, hogy sima transzfer lesz :lol:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 12:24:28

Továbbra is a Hummels-Thiago Silva páros egyik tagját favorizálom, de ha mindkettő esélytelen, akkor Luiz tényleg nem lenne hülyeség, a középhátvéd posztjára jó választás, csak vékápéként ne játszassuk, az a lényeg. :D

Más: A Marca által kiírt szavazás végeredménye
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.30. 12:24:00

Egyetértek teljesen. Csak úgy nyerhetünk ha gyorsak vagyunk. DE! de...

De szerintem a cselszki vezetőség már folyamatosan kapcsolatban állnak a Mouval. Telón megkérdezik, hogy kell -e Luiz, mert a Barca vinni akarja. Erre rávágja, hogy igen kell... Még akkor is ha még nem a Chelsea edzője...
Amennyiben újra José Mourinho lesz a Chelse vezetőedzője, könnyen lehet, hogy megválik majd David Luiztól, ugyanis mondjuk így nem méltatja sokra a brazil bekket.

A Daily Mail értesülése szerint a Special One sem szűrőként, sem pedig védőként nem tartja hasznos játékosnak David Luizt így elképzelhető, hogy tőle vállik meg majd először.

A 26 éves ereje teljében levő bekk eladásából kb. mintegy 20-25 millió fontot kasszírozhatna a klub, de Luiznak sem kell szomorkodni, ugyanis a Real Madrid és a Barcelona is szívesen soraiban látná.
Bár a katalánok első számú kiszemeltje Thiago Silva aki bár csak egy éve van a PSG-ben nem elégedett, és szóba jöhet a váltás is.

Mourinho, a helyére nem mást mint az ifjú franciát Raphael Varanet venné meg, akivel a Real Madridban nagyon jó kapcsolatot ápolt, és stabil kezdővé tette, bár nagyon nehezen lesz megszerezhető a Madrid egyik legnagyobb reménysége, bár tény az is, hogy Abramovics pénztárcája igen csak vastag.

Mourinho mester a Chelse csapat, védősorába, középpályájára, és csatársorába is egy-egy erősítést hozna.



Szerintem ha megtudja azt, hogy MI érdeklődünk Luiz iránt, akkor tuti keresztbetesz nekünk :lol:
Vagy megtartja, vagy másnak adja ingyé' [/quote]
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.30. 12:17:47

Varatrix írta:Hát vagy még most gyorsan pontot kell tenni az ügy végére.
Mondjuk én nem örülnék Luiznak, de ha őt akarják akkor nem szabad tökölni.
Egyetértek teljesen. Csak úgy nyerhetünk ha gyorsak vagyunk. DE! de...

De szerintem a cselszki vezetőség már folyamatosan kapcsolatban állnak a Mouval. Telón megkérdezik, hogy kell -e Luiz, mert a Barca vinni akarja. Erre rávágja, hogy igen kell... Még akkor is ha még nem a Chelsea edzője...
KépKép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.30. 12:05:31

Deus írta:Úgy tűnik, hogy David Luiz áll most első helyen a listánkon:

http://barcanoticias.blog.hu/2013/05/30 ... rcelonanal


"A nagy kérdés, a Chelsea új edzője - José Mourinho - vajon beleegyezne-e a transzferbe, vagy csak azért is keresztbe tenne a Barcának, ha már hozzájárultak ahhoz, hogy sikertelenül kellett eljönnie a Real Madridból."



Tuti, hogy keresztbe fog tenni nekünk.
Hát vagy még most gyorsan pontot kell tenni az ügy végére.
Mondjuk én nem örülnék Luiznak, de ha őt akarják akkor nem szabad tökölni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.30. 11:51:03

sjd írta:Ez mondjuk elég öngyilkos húzás lenne, ezzel a tudattal végigpadoztatni Luizzal az évadot. Casillas II kb. (Mondjuk ebből kiindulva valószínű az is, h megcsinálja)

Tuti hogy megcsinálja, hiszem ő a nagyisten! aZisten!

David Luiznak, ha van egy kis esze és felismeri a jövőbeli szituját, beadja a kérvényt hogy távozhasson a klubból. Lásd pl. Raúl esetét. Ott hagyta Madridot, miután megszerezték Mout. Jól is tette.

Sztem Luiz -on és az ő helyzetfelismerésén múlik dolog! Ha mégis marad Chelsea -ban Mou árnyékában, akkor neki kampec.
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 11:46:16

Deus írta:Tuti, hogy keresztbe fog tenni nekünk.
Ez mondjuk elég öngyilkos húzás lenne, ezzel a tudattal végigpadoztatni Luizzal az évadot. Casillas II kb. (Mondjuk ebből kiindulva valószínű az is, h megcsinálja)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.30. 11:31:11

Úgy tűnik, hogy David Luiz áll most első helyen a listánkon:

http://barcanoticias.blog.hu/2013/05/30 ... rcelonanal


"A nagy kérdés, a Chelsea új edzője - José Mourinho - vajon beleegyezne-e a transzferbe, vagy csak azért is keresztbe tenne a Barcának, ha már hozzájárultak ahhoz, hogy sikertelenül kellett eljönnie a Real Madridból."



Tuti, hogy keresztbe fog tenni nekünk.
KépKép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.05.30. 11:18:16

asszem itt sokan komoly tévedésben élnek...olyan középső védő még nem született, aki lefutja CR-t, magas, és jól felel. a középső védőknek nem versenyt kell futniuk az ellenfél csatáraival, hanem megakadályozni, hogy kiléphessen az ellenfél támadója. mascherano példának okáért, eszméletlen profi a megelőző szerelésekben, csak a fizikai paraméterei nem megfelelőek. de még ez is beleférne, ha mellette Adriano focizna a bal szélen, és mondjuk Song-Busi kettős a középpályán, mert pontrúgásoknál meglennénk létszámban. legalább 4 masszív, jól fejelő ember kellene a csapatba, hogy ne legyen életveszély minden szöglet és beadás.

Masch abból a szempontból is jó opció középső védő kérdésben, hogy gyors ezért képes az utolsó pillanatos mentésekre. nem olyan rossz felállás ez a masch-piqué páros, de Albával, Alvessel, Xavi, Ini középpályával öngyilkosság.

nem tudom kicsoda, micsoda ez a roma védő, de ha klasszis védő lehet belőle rá kell mozdulni. létszámban megvan a hátvédsorunk, csak megfelelően kell összeállítani, illetve jó volna ha elkerülnének a sérülések. TS a legjobb védő a mezőnyben, jó lenne megszerezni, de ez gyakorlatilag lehetetlen. Hummels szintén ez a kategória. talán Vermaalenra lehetne még rámoccanni adott esetben. olcsó, de jó kategória.

Van egy Verthongen nevű srác, akit tavaly simán meg lehetett volna szerezni nagyon olcsón...nem értem a vezetőséget miért nem tudnak időben cselekedni.

a legnagyobb erősítés az lenne, ha Tito visszaülne a másodedző székbe, ls hoznának egy egészséges, jó szakembert. Pellegriniről sajnos lecsúsztunk(bravó), de kukázni kellene egyet, mert torony magasan ezen a "poszton" vagyunk a leggyengébbek a világ élvonalához képest.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 10:40:14

mess2009 írta:mi az hogy Pique mellé egy gyorsabb kell??!! attól majd Pique is gyorsabb lesz? olyan védelem, hogy ebből is egy kicsit, meg abból is? ha Pique lassú akkor HELYETTE kell gyorsabbat venni!
Bizony, mindenki mást meg azért adjunk el, mert ők nem fejelnek jól. Messi meg például nem támad le, ő is mehet mondjuk a PSG-be, a többieket meg egyszerűen azért adjuk el, mert nem tökéletesek.
Chino írta:Azért Thiago-t ne kezdjük már agyba-főbe szídni. Egyesek már elkönyvelték, hogy megy a Realba, pedig összesen annyiról van szó, hogy a szerződésében rögzítettek nem teljesültek ezért lement a kivásárlási ára. Ez már sokak számára egyenlő azzal, hogy Madridba költözik. Ne őrüljünk már meg.
Az a baj, h hiába írod le ezt akár százszor is, az itteni értelmi színvonalat nézve kb. falra hányt borsó... Én már őszintén szólva bele is fáradtam ebbe.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.30. 10:38:30

Chino írta:
Piqué mellé nem azért kell gyorsabb védő, mert attól ő is gyorsabb lesz, hanem ezzel tudnánk kompenzálni a hátvédsorban a spanyol ezen hiányosságát. Azt pedig ki mondta, hogy Titonak Hummels ellenszenves? Azért mert valaki egy másik jelöltet preferál (teszem hozzá joggal, mert a német még kanyarban sincs TS-hez képest) az már a személyes ellenszenvet jelenti?
A magasság nyilván fontos értékmérő ilyen tekintetben, de nem kizárólag. Nagyon sokan vannak akik ilyen tekintetben hasonlóak Puyolhoz. Ő is hiába nem éri el a 180-at képes 190-es emberkéket is lefejelni. A madridiak is jól megtanulták ezt. Sokat számítanak a rugók, a technika stb.
Vicc ez az egész. Minek kéne Piqué mellé gyors ember? Más csapatban ugyanolyan emberek rohangálnak, mint Piqué nálunk. Boateng-Dante, Ivanovics/Luiz-Cahill/Terry, Ferdinand-Vidic. Ezek mind azok a kifejezetten gyors gyerekek, mégis kiválóan működő védelmek. A lényeg, hogy fizikálisan meg kell erősíteni a csapatot, mert nem állja, hogy sem a védelemben, sem a támadó szekcióban komoly meccsen egyáltalán nem tudjuk a párharcokat megnyerni. Hummels hol van Thiago Silvához? Nem elég, hogy az EB-n 1x a BL-ben idén 4x vette le CR-t a pályáról? Ezek szerint kevés, jöjjön Silva!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.30. 10:24:40

mess2009 írta:
connor írta:
Bestbarca írta:...
Azért aki focizott idősebbekkel vagy magasabbakkal az tudja, hogy nem mindegy egy fejpárbaj esetén, hogy mekkorára kell felugrani. A helyezkedés nyilván fontos, de egy testileg erősebb, magasabb játékos könnyebben harcol ki magának kedvezőbb pozíciót is. Nem véletlen, hogy focisták közül a legerősebbek és a legmagasabbak általában középső védők vagy középcsatárok. A fejes gólokról annyit, hogy pl. Dante támaszkodott amikor Alves mellett befejelte a bajorok vezető gólját, de nem feltétlenül tudta volna ezt minimális erőkifejtéssel (és látványossággal) megoldani, ha nem egy durván 20 cm-rel alacsonyabb ember van mellette. És az ilyen helyzetekben hiába ugrana Alves alapesetben magasabbra, mint az ellenfél, ha az ellenfélnek szinte el sem kell emelkednie ehhez a magassághoz a földről. És mi van ha még ugrik is... maldini 185 cm-ét meg ne hasonlítsuk már mondjuk Mascherano 174 cm-éhez. :roll:
Szóval az nem igaz, hogy a magasság nem számít. Nem minden, de igenis döntő tényező. Az NBA-ban sem véletlenül játszanak zömében 190-200 cm körüli vagy magasabb emberek. Pedig ott is számít, hogy ki mekkorát ugrik. :lol:

David Luiz-nak én sem örülnék a fegyelmezetlensége miatt, viszont Marquinhos-nak sem örülnék, mert nem tartom egy kiemelkedően jó játékosnak. Bohóc lenne belőle is nagy valószínűséggel, mint ahogy anno Csigából. Tehetséges, de ilyen típusú emberünk viszont nekünk is van, Bartra-nak hívják. A Barca védelmébe most alapembert kellene keresni. A Tito által favorizált nevek közül talán még Kompany lenne a legjobb Silva után. Magas, erős, de nem "lassú", illetve a kellő tapasztalata is meglenne. Az nem indok, hogy CR megverte az egymás elleni meccsen. CR Messihez hasonlóan a legjobb védőkből is képes hülyét csinálni, ha megkapja a megfelelő teret.

Thiago-val kapcsolatban én is hasonlóan gondolom és remélem, hogy maradni fog itt. Itt jó helyen van.
mi az hogy Pique mellé egy gyorsabb kell??!! attól majd Pique is gyorsabb lesz? olyan védelem, hogy ebből is egy kicsit, meg abból is? ha Pique lassú akkor HELYETTE kell gyorsabbat venni! nincs tökéletes ember, lássuk be, tehát kompromisszum nélkül nem lehet ezt a kérdést megoldani. ha Titó a legjobbat akarja az nem baj de ha olyan embert erőltet akit nem lehet megvenni akkor bizony az az ő sara, mint ahogy -szerintem- az is, hogy személyes ellenszenv miatt kizár értékes lehetőségeket(Hummels). az pedig hogy meg lehet számolni hogy egy BL. döntőben a világ top tízében lévő csatá
rok ellen hány hibát vét önmagában is érték mérő!! és ha ez a szám 2-3 körüli akkor pedig z illető szintén top tíz.
Piqué mellé nem azért kell gyorsabb védő, mert attól ő is gyorsabb lesz, hanem ezzel tudnánk kompenzálni a hátvédsorban a spanyol ezen hiányosságát. Azt pedig ki mondta, hogy Titonak Hummels ellenszenves? Azért mert valaki egy másik jelöltet preferál (teszem hozzá joggal, mert a német még kanyarban sincs TS-hez képest) az már a személyes ellenszenvet jelenti?
A magasság nyilván fontos értékmérő ilyen tekintetben, de nem kizárólag. Nagyon sokan vannak akik ilyen tekintetben hasonlóak Puyolhoz. Ő is hiába nem éri el a 180-at képes 190-es emberkéket is lefejelni. A madridiak is jól megtanulták ezt. Sokat számítanak a rugók, a technika stb.

Azért Thiago-t ne kezdjük már agyba-főbe szídni. Egyesek már elkönyvelték, hogy megy a Realba, pedig összesen annyiról van szó, hogy a szerződésében rögzítettek nem teljesültek ezért lement a kivásárlási ára. Ez már sokak számára egyenlő azzal, hogy Madridba költözik. Ne őrüljünk már meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.30. 09:44:36

Csak én gondolom azt, ha Thiago mindenképpen távozni akar, akkor érdemes lenne inkább 1 évre kölcsönadni? A hiányolt játékperceit így megkaphatná a csávó, tudna fejlődni és Xavi is 1 évvel közelebb lenne a visszavonuláshoz. Vélemény?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.30. 09:26:58

connor írta:
Bestbarca írta:...
Azért aki focizott idősebbekkel vagy magasabbakkal az tudja, hogy nem mindegy egy fejpárbaj esetén, hogy mekkorára kell felugrani. A helyezkedés nyilván fontos, de egy testileg erősebb, magasabb játékos könnyebben harcol ki magának kedvezőbb pozíciót is. Nem véletlen, hogy focisták közül a legerősebbek és a legmagasabbak általában középső védők vagy középcsatárok. A fejes gólokról annyit, hogy pl. Dante támaszkodott amikor Alves mellett befejelte a bajorok vezető gólját, de nem feltétlenül tudta volna ezt minimális erőkifejtéssel (és látványossággal) megoldani, ha nem egy durván 20 cm-rel alacsonyabb ember van mellette. És az ilyen helyzetekben hiába ugrana Alves alapesetben magasabbra, mint az ellenfél, ha az ellenfélnek szinte el sem kell emelkednie ehhez a magassághoz a földről. És mi van ha még ugrik is... maldini 185 cm-ét meg ne hasonlítsuk már mondjuk Mascherano 174 cm-éhez. :roll:
Szóval az nem igaz, hogy a magasság nem számít. Nem minden, de igenis döntő tényező. Az NBA-ban sem véletlenül játszanak zömében 190-200 cm körüli vagy magasabb emberek. Pedig ott is számít, hogy ki mekkorát ugrik. :lol:

David Luiz-nak én sem örülnék a fegyelmezetlensége miatt, viszont Marquinhos-nak sem örülnék, mert nem tartom egy kiemelkedően jó játékosnak. Bohóc lenne belőle is nagy valószínűséggel, mint ahogy anno Csigából. Tehetséges, de ilyen típusú emberünk viszont nekünk is van, Bartra-nak hívják. A Barca védelmébe most alapembert kellene keresni. A Tito által favorizált nevek közül talán még Kompany lenne a legjobb Silva után. Magas, erős, de nem "lassú", illetve a kellő tapasztalata is meglenne. Az nem indok, hogy CR megverte az egymás elleni meccsen. CR Messihez hasonlóan a legjobb védőkből is képes hülyét csinálni, ha megkapja a megfelelő teret.

Thiago-val kapcsolatban én is hasonlóan gondolom és remélem, hogy maradni fog itt. Itt jó helyen van.
mi az hogy Pique mellé egy gyorsabb kell??!! attól majd Pique is gyorsabb lesz? olyan védelem, hogy ebből is egy kicsit, meg abból is? ha Pique lassú akkor HELYETTE kell gyorsabbat venni! nincs tökéletes ember, lássuk be, tehát kompromisszum nélkül nem lehet ezt a kérdést megoldani. ha Titó a legjobbat akarja az nem baj de ha olyan embert erőltet akit nem lehet megvenni akkor bizony az az ő sara, mint ahogy -szerintem- az is, hogy személyes ellenszenv miatt kizár értékes lehetőségeket(Hummels). az pedig hogy meg lehet számolni hogy egy BL. döntőben a világ top tízében lévő csatá
rok ellen hány hibát vét önmagában is érték mérő!! és ha ez a szám 2-3 körüli akkor pedig z illető szintén top tíz.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.30. 03:56:04

Bestbarca írta:...
Azért aki focizott idősebbekkel vagy magasabbakkal az tudja, hogy nem mindegy egy fejpárbaj esetén, hogy mekkorára kell felugrani. A helyezkedés nyilván fontos, de egy testileg erősebb, magasabb játékos könnyebben harcol ki magának kedvezőbb pozíciót is. Nem véletlen, hogy focisták közül a legerősebbek és a legmagasabbak általában középső védők vagy középcsatárok. A fejes gólokról annyit, hogy pl. Dante támaszkodott amikor Alves mellett befejelte a bajorok vezető gólját, de nem feltétlenül tudta volna ezt minimális erőkifejtéssel (és látványossággal) megoldani, ha nem egy durván 20 cm-rel alacsonyabb ember van mellette. És az ilyen helyzetekben hiába ugrana Alves alapesetben magasabbra, mint az ellenfél, ha az ellenfélnek szinte el sem kell emelkednie ehhez a magassághoz a földről. És mi van ha még ugrik is... maldini 185 cm-ét meg ne hasonlítsuk már mondjuk Mascherano 174 cm-éhez. :roll:
Szóval az nem igaz, hogy a magasság nem számít. Nem minden, de igenis döntő tényező. Az NBA-ban sem véletlenül játszanak zömében 190-200 cm körüli vagy magasabb emberek. Pedig ott is számít, hogy ki mekkorát ugrik. :lol:

David Luiz-nak én sem örülnék a fegyelmezetlensége miatt, viszont Marquinhos-nak sem örülnék, mert nem tartom egy kiemelkedően jó játékosnak. Bohóc lenne belőle is nagy valószínűséggel, mint ahogy anno Csigából. Tehetséges, de ilyen típusú emberünk viszont nekünk is van, Bartra-nak hívják. A Barca védelmébe most alapembert kellene keresni. A Tito által favorizált nevek közül talán még Kompany lenne a legjobb Silva után. Magas, erős, de nem "lassú", illetve a kellő tapasztalata is meglenne. Az nem indok, hogy CR megverte az egymás elleni meccsen. CR Messihez hasonlóan a legjobb védőkből is képes hülyét csinálni, ha megkapja a megfelelő teret.

Thiago-val kapcsolatban én is hasonlóan gondolom és remélem, hogy maradni fog itt. Itt jó helyen van.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.30. 02:07:27

connor írta:
Bestbarca írta:...
A sok Hummels-ellenzőnek annyiban igaza van, hogy úgysem fog jönni, tehát végül nem fog bebizonyosodni, hogy jó lett volna-e nálunk. Azt viszont tarthatatlannak tartom, hogy a védelmünk törpékből áll és ha Busquets vagy Song nem lenne kis túlzással minden szögletből vagy beívelésből gólt kapnánk, mert Piqué nem lenne képes mindenhol ott lenni - szépen fogalmazva :D Alba és Alves épp, hogy elérik a 170 cm-t (ha elérik), Mascherano pedig nincs 175. Összehasonlítva a korábbi Abidal-Puyol-Piqué-Alves négyessel azért ez nem kis "visszaesés". Márpedig Tito taktikáját ismerve, Alves és Alba jövőre is alapemberek lesznek. Adódik a probléma, hogy középre jó lenne egy jól fejelő, magasabb védő. (A kontrákat könnyebb lenne egy csapat szinten jobban megszervezett védekezéssel semlegesíteni.) Az pedig elég ritka, ha egy védő magas, erős és gyors is egyszerre.
De hogy akkor közös nevezőre is jussunk valahol. :D
Thiago Silva lenne a legjobb középre, mert ő a ritka kivételek egyike, akinek ráadásul megvan a kellő tapasztalata is. Ebben tehát Tito-nak igaza van. Az viszont már más kérdés, hogy ha ő nem, akkor ki lenne a legjobb. Ide tenném én Hummels-t a fenti érvek miatt.

Ha viszont akarunk is valamit nyerni jövőre, akkor talán nem újabb csatárban kellene gondolkodni és főleg nem a védőn és a kapuson is spórolni.
Ha már mindenképp a balhere Reina-t akarjuk elhozni, akkor igenis tegyük le a 45 milliót Thiago Silva-ra és hagyjuk választani, hogy maradni akar-e vagy jönni. Ha pedig védőkérdésben egy 2-3. számú megoldást igazolunk, akkor legalább kapusposztra hozzunk egy drágább, de ígéretesebb játékost. Ha mindenből a legolcsóbbat vesszük, akkor jövőre lemondhatunk a nagyobb sikerekről.
Az pedig remélem kacsa, hogy újabb csatárt akarunk.
Puyol is csak 178...Okés Abidal-Albat adom...De egy szöglet kivédekezésnél rohadtul nem egy magasabb emberen fog múlni...A helyezkedésen,meg az emberfogáson...Ha lendületből felugrik az ellenfél és úgy elfejeli akkor mind1 mekkora ember áll ott...Ha visszaemlékszünk a fejesgólokra,vagy a 16oson belüli szitukra,nem az volt a baj hogy ott volt vki és a magasabb jött elfejelte...Hanem hogy nem volt ott senki körülütte 5 méterre...Vagy megmásztak vkit a bíró meg hagyta,de ezt inkább hagyjuk...

Amúgy is Puyol 178al volt hogy lefejelte Peter Crouchot még anno...A magasság nem minden...Puyol helyből 60centi magasra tudott felugrani...

Amúgy meg nem csak Hummles magas ez nem érv...Ő 191...
Az alternatívák meg Marquinhos 183,David Luiz aki most nagyon képbe van állítólag, 189...Bár vele a fegyelmezettsége a nagy baj...Nem örülnék neki...
De most pár centiken fog múlni...Sokkal inkább azon milyen ütemben ugranak fel,hogy helyezkednek...Maldini 185volt,azt kb 20éven keresztül senki ne fejelte le...

Amúgy jogos,nem kéne spórolni pont ezeken a posztokon...Pláne kapuson,mert most ott nagy összegbeli különbségek nincsenek...

Védőnél adom hogy TS-ért ne feltétlen adjuk 45öt azért...Bár ha én lennék lehet kifiztném,lenyűgöz a játéka...De aláírom hogy azért így vagy úgy egy védőért irreális... De sztem annyiért sem lehetne megszerezni...Ez nem csak pénz kérdése...

David Liuz is belefájna vagy 30ba,és fegyelmezetlen...Okés ha fejben felnőne lehetne az egyik legjobb,képességei alapján lazán...De egy védőnél a fegyelmezetlenség...Akkor megha rászánjuk, vegyünk mást 30ért sokakat meg lehet szerezni...

Na közben Perec alkot...Tudom hogy vannak madrid szimpatizánsok is ezért most egy sort kitöröltem,megvan a véleményem..."Ha a Barcelonának nem kell,és nekünk igent mondd,akkor megvesszük..." Pont tudja hogy ha kell ha nem el kell engednünk 18ért...Hacsak nem szerződünk újra vele 3szoros fizuval,amit rohadtul nem érdemelne meg...Nem számít hogy rohadtul nem kell nekik,nem is játszhatna mert "nem elég nagy sztár" a Real kezdőhöz...Megvesszük...Csakhogy fricskázzuk a Barcát,hamár Neymarka álma az hogy szétszivassa őket minden meccsen...

Amúgy ha Thiago mint Barca nevelés elmegy mardidba menjen...Mertha elmegy máshova azt mondom nem kapott elég lehetőséget,vhol megértem...De ha madridba megy akkor az ilyen menjen is...Sok pénzért padra,majd a süllyesztőbe...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.30. 01:40:09

Bestbarca írta:...
A sok Hummels-ellenzőnek annyiban igaza van, hogy úgysem fog jönni, tehát végül nem fog bebizonyosodni, hogy jó lett volna-e nálunk. Azt viszont tarthatatlannak tartom, hogy a védelmünk törpékből áll és ha Busquets vagy Song nem lenne kis túlzással minden szögletből vagy beívelésből gólt kapnánk, mert Piqué nem lenne képes mindenhol ott lenni - szépen fogalmazva :D Alba és Alves épp, hogy elérik a 170 cm-t (ha elérik), Mascherano pedig nincs 175. Összehasonlítva a korábbi Abidal-Puyol-Piqué-Alves négyessel azért ez nem kis "visszaesés". Márpedig Tito taktikáját ismerve, Alves és Alba jövőre is alapemberek lesznek. Adódik a probléma, hogy középre jó lenne egy jól fejelő, magasabb védő. (A kontrákat könnyebb lenne egy csapat szinten jobban megszervezett védekezéssel semlegesíteni.) Az pedig elég ritka, ha egy védő magas, erős és gyors is egyszerre.
De hogy akkor közös nevezőre is jussunk valahol. :D
Thiago Silva lenne a legjobb középre, mert ő a ritka kivételek egyike, akinek ráadásul megvan a kellő tapasztalata is. Ebben tehát Tito-nak igaza van. Az viszont már más kérdés, hogy ha ő nem, akkor ki lenne a legjobb. Ide tenném én Hummels-t a fenti érvek miatt.

Ha viszont akarunk is valamit nyerni jövőre, akkor talán nem újabb csatárban kellene gondolkodni és főleg nem a védőn és a kapuson is spórolni.
Ha már mindenképp a balhere Reina-t akarjuk elhozni, akkor igenis tegyük le a 45 milliót Thiago Silva-ra és hagyjuk választani, hogy maradni akar-e vagy jönni. Ha pedig védőkérdésben egy 2-3. számú megoldást igazolunk, akkor legalább kapusposztra hozzunk egy drágább, de ígéretesebb játékost. Ha mindenből a legolcsóbbat vesszük, akkor jövőre lemondhatunk a nagyobb sikerekről.
Az pedig remélem kacsa, hogy újabb csatárt akarunk.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.30. 00:08:50

Bojan...Hát jah...Igazából ha kapunk érte bármit már jó...Az meg hogy 5ért nem adtuk oda a Milannak,lehet a háttérben tudnak vmit,hogy a többi kérő adna többet is...Rosell ha vmihez ért akkor az a pénz...

Thiagoról meg nagyon elterjedt az a tévképzet,hogy őt el akarják adni...Dehogy akarják...Csak mivel keveset játszott mehet 18ért,van egy ilyen záradék a szerződésében,és ha vki ezt kifizeti akkor a világon semmit nem tudunk tenni...Ha akarjuk ha nem ennyiért el kell engednünk...Csak rajta múlik innetől,hogy marad és kivárja a sorát,vagy megy...Jah hogy nem kötünk vele új szerződést több fizetéssel...Hát ez van...Azért nem éhezik fogalmazzunk úgy,és közel nem kezdő játékos még,jópáran vannak előtte akármelyik pozíciót is nézem...Tessék várni mint anno Xavi,vagy Ini...Ez Barcelona,ha be akarsz férni ki kell várni a sorodat...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.29. 23:47:57

fanbarca írta:"Bojan Krkic nem folytatja az AC Milanban, ezt írja a katalán sportnapilap internetes oldala. Az ok egyszerű, az olasz klub nem hajlandó érvényesíteni vételi opcióját 15 millió euron, míg a Barcelona nem fogadja el, hogy mindössze 5 millió euroért megvegye a csatár a Milan.

Így nem maradt más hátra az olaszok számára, mint kiadni Bojan útját, akiért Spanyolországban az Atletico és a Málaga érdeklődik, nemzetközi szinten pedig egy meg nem nevezett holland klub. Az új kérővel is a Milanhoz hasonlóan 1 éves kölcsönadással, és vételi opcióval szeretne szerződni a Barcelona." forrás:mundo

Úgy gondolom, mind a Málaga, mind az Atletico megfelelő hely lenne számára. Kerüljön csak oda:D
Szerintem még a Málaga is magas lenni neki. Hát csórikám nem lett egy nagy tálentum, bármilyen ügyesen is kezdett. Egy Valladolid-Elche-Mallorca szintű csapat kell neki, mert most hit és elszántság kérdésében gondolom annyira mélyen van szintileg, hogy már a pincében tanyázik. Egy közepes, kicsit gyengébb csapat kell neki, ahol talán magára találhat. Az Atletico magas mérce, a Malága is szerintem. Oké, hogy a Milannal volt, de semmi vizet nem zavart. Olyan terep kéne neki, ahol kezdhet magával valamit. Fent említett csapatokban tudna szerintem, de nyilván egy Barca-Roma-Milan hármas után lelkileg még degradálóbb lenne, mégha pont ez is szolgálná az érdekét.

Amúgy meg érte 5 millió momentán egy valóságos vagyon. Nem értem mit kell tökölni rajta, mennyit várnak érte? Alig ér piacilag egy lyukas garasnál többet, 5 millió euró nagyon is szép pénz lenne érte, erre meg visszadobják. Thiagot azért elakarják adni 18-ért, hogy legyen pénz, de Bojanon itt ficsúrkodnak. Rosell legyen a talpán, aki érti ezt.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.29. 23:40:53

connor írta:
Bestbarca írta:
Ugyan már! Hummels top 3-as védő. Jó, Silva előtte van, de kb. dupla annyiba kerül. De mondjál már még 2 olyat, aki jobb? Sergio "piroslap" Ramos? Chiellini? Piqué? :lol:
Egyébként simán elárulod magad azzal a "3-4 ordító hiba"-ás kijelentéseddel. Tavaly pl. a Bayern elleni 3 meccset hibátlanul hozta le, a BL kiesés sem rajta múlott. Idén pedig az említett 2 meccset leszámítva talán a szuperkupában az első gól szárad az ő lelkén. De ennyi. Pont illene Piqué mellé, mert a rögzített helyzeteknél egyedül Piqué-re lehet számítani - amikor épp olyan kedve van - de egyébként szinte kis túlzással az lő gólt ellenünk ilyen szituációkból aki akar. A kontrákat meg lehet oldani azzal, ha a szélső védőink nem egyszerre maradnak az ellenfél kapuja előtt, hanem ha az egyik felfut, akkor a másik hátrébb helyezkedik - ahogy régebben Alves felfutásainál Abidal tette.

A Pool meccsekkel kapcsolatban: ha láttad őket akkor nem tudom mit akarsz bizonygatni. Nem hiszel a saját szemednek? Nem említhető egy lapon sem Valdes-zel, nem hogy ugyanolyan jó lenne.
Az meg vicc kategória, hogy Stegen becsokizna a Camp Nou-tól. Pláne ismerve a Barcelona szurkolótáborát és pl. a német ultrák hangerejét. Van hangerőbeli különbség, de nem a mi "úriember" szurkolótáborunk javára. :lol:
Ha pedig Ter Stegennek kell az ősz a beilleszkedésre, akkor is jobban járunk vele, mint Reina-val, aki egész szezonban lepkézne. :lol:
Jó akkor Hummels az isten...Én is marhára unom már amúgy álandó felemlegetését,meghogy mekkora barom Tito hogy nem kell neki...És tény fel sem merül már jó ideje,pont van értelme vitatkozni róla...De ez a kötöszködés amúgy meg remek...Nem tudom mit árulok el hogy nagy meccsenken van 3-4ordító hibája,kb az igazat...Marhára túlértékelt a fazon...Az hogy hány meccs ment el rajta,meg nem ugyan azt jelenti hogy hányszor hibázik...Rengetegszer lehet látni hogy a többiek segítik ki...De még mindíg nem ezzel van a baj,hanem hogy egy lassú Pique mellé egy gyorsabb ember kell mint ő...A többi innentől mind1...Hogy ki mit lát a játékában szubjektív...De az hogy lassú,és egy gyorsabb emberrel többre mennenk ez tény...Nem ilyen profilú védőre van szükségünk...És vegyük top3mas-nak a palit,akkor sem ő kell ide...Ezért írtam lehet vhol kiváló/lesz,de nem ide való...Sztem...Hangsúlyozom...Mivel Pique mellé kell egy gyors ember,mertha vmi izgága csatár megtolja mellette,ő nem fogja utol érni...Majd Hummels fogja lefutni pl. Crt,vagy Aguerot...Valószínű...Ennyi...Ezért nem kell ő ide,ezért nem akarja Tito sem...Ez csak egy vélemény,vki úgy képzeli el hogy 2 torony van középen az a jó védelem,én nem...Persze szögleteknél nyilván előny lenne,de kontráknál meg gazdagon elveszítenénk ezt az előnyt...Sztem fontosabb hogy ne 2 "lassú" ember legyen középen...És részemről ezzel lezárom a Hummelsről való vitatkozást,baromira feleseleg mert úgysem jön ide,lehet itt hisztizni hetekig akkor sem...Akkor meg mind1...

Reináról már van értelme beszélni,mert gyanúsan ide tart...Amúgy én nem szeretném ha ő jönne...De a VV-nk is Isteni..."Imádom" a palit...És ugyan úgy lepkekirály mint Reina...Harmad annyi dolga van,mégis képes kb annyit lepkézni mint ő...Reina előtt évek óta egy katasztrófa Pool van...Azért nagyszámok törvénye több szituból több lepke is csúszik be...És okés ha egy meccsen csak ritkán kell közbe avatkozni az sem egyszerű...Ez is tény...De én nem érzek különbséget...Egyik kutya másik eb...Látszik mindkettőt egy helyen nevelték...Kapus nevelés vhogy nem megy nálunk...

Az hogy Ter Stegen beszarna vagy sem a Camp Noutól,nem úgy értve gondoltam,hogy most mennyire hangos a közönség,meg mennyien vannak...Látott ő már ilyet...Hanem hogy ha vki pályára lép a Camp Nouban mint a Barca játékosa,kilép a fűre előszőr,és felfogja hol van,az sokkolhatja...Maga a közeg,a klubb nagysága,az ott lezajlott történelem...Egy Borussia Mönchengladbach után kisebb különbség...

Ettől függetlenül sztem is jobban járnánk Ter Stegennel,mégha sok kellene a beilleszkedéséshez iylen olyan okok miatt akkor is,ezt adom...És nem is a Reinát akarom védeni,senki ne értsen félre...De semmivel nem rosszabb mint a jelelegi megoldás VV...Amúgy meg fogalmunk sincs hogy egy új közegben ki hogyan teljesítene,szal csak okoskodunk a múltból kiindulva...De egy biztos a felakasztom magam szitutól azért messze van Reina...Igaz előrelépést sem jelentene,és pont ezért nem ő kellene ide sztem...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.05.29. 19:36:14

"Bojan Krkic nem folytatja az AC Milanban, ezt írja a katalán sportnapilap internetes oldala. Az ok egyszerű, az olasz klub nem hajlandó érvényesíteni vételi opcióját 15 millió euron, míg a Barcelona nem fogadja el, hogy mindössze 5 millió euroért megvegye a csatár a Milan.

Így nem maradt más hátra az olaszok számára, mint kiadni Bojan útját, akiért Spanyolországban az Atletico és a Málaga érdeklődik, nemzetközi szinten pedig egy meg nem nevezett holland klub. Az új kérővel is a Milanhoz hasonlóan 1 éves kölcsönadással, és vételi opcióval szeretne szerződni a Barcelona." forrás:mundo

Úgy gondolom, mind a Málaga, mind az Atletico megfelelő hely lenne számára. Kerüljön csak oda:D
més que un club
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.05.29. 19:23:46

nagyiibarca írta:Tello távozása szerintem és remélem hogy kacsa.
Idei teljesítmény alapján inkább mondanám hogy menjen el Sanchez, de még Villa és Pedro is mint Tello. Minőségi balszélső lehet belőle (igaz, Neymar pont oda jön)
94:39 6 - 1
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.29. 19:12:49

nagyiibarca írta:
Capon írta:Pár hete nem éppen Hummels maga mondta azt, hogy nem akar sehova sem menni?
Igen, ő nyilatkozta. Mennyi ékes példa volt rá az elmúlt évekből hogy lenyilatkozzák hogy nem mennek más csapathoz és egy hét múlva már más
stadionban dekáznak a bemutatón.
Sok esetben szerintem ez csak a sajtó és a szurkolók "megnyugtatására" van. Hummels esetében nem bánnám ha megtenne ezt! :D
Akkor jól emlékszem.

Csak már felettébb unalmas róla olvasni. Tudom akkor ne olvassak. Csak itt mantrázzuk a nevét Hummels Hummels Hummels én meg már lassan kezdem megutálni. Mert lassan megutáltatják az emberrel Hummels Hummels Hummels....
Ő maga is ezt nyilatkozta, a hírek alapján sincsen képben a neve, de Hummels Hummels Hummels
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.05.29. 19:06:35

Capon írta:Pár hete nem éppen Hummels maga mondta azt, hogy nem akar sehova sem menni?
Igen, ő nyilatkozta. Mennyi ékes példa volt rá az elmúlt évekből hogy lenyilatkozzák hogy nem mennek más csapathoz és egy hét múlva már más
stadionban dekáznak a bemutatón.
Sok esetben szerintem ez csak a sajtó és a szurkolók "megnyugtatására" van. Hummels esetében nem bánnám ha megtenne ezt! :D
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Válasz küldése