Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.14. 09:49:45

Gali írta:A Sport bedobott két új nevet a jhv posztra:

Talks on the transfer of Sao Paulo right back Douglas (24) are well-advanced. Flamengo right back Leo (22) is the alternative. [sport]

Nekem teljesen ismeretlenek.
Ez nem az a Leo, aki tavaly öngólt vétett ellenünk a Gamperen? Habár ő nem igazán 22 évesnek nézett ki...
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.14. 09:44:51

A Sport bedobott két új nevet a jhv posztra:

Talks on the transfer of Sao Paulo right back Douglas (24) are well-advanced. Flamengo right back Leo (22) is the alternative. [sport]

Nekem teljesen ismeretlenek.
A források szerint Douglas leigazolása 7M euróba kerül a Barcanak.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2014.08.13. 21:01:16

baas11 írta:Nagyon remelem h akkor most mar elhozzuk Cuqdradot...( Alves fizetése meg legyen annak a gondja aki ennyit ajánlott neki :) ... es ezzel tulajdonképpen bezárulna kor,
-erősít ettünk belső védő poszton ,
-szereztünk egy klasszis 9 est így mar nem csak Messi "képes " gólt lőni
-es renovaltuk(?) a komplett jobb oldalt ...Cuadrado - Rakitic- Suarez ?

Mar "csak" LE nek kell bizonyítani h képes menedzselni a csapatot......
( amúgy a Bayerntol miert kaptunk egy hetest ?)
Nem ennyit ajánlottak neki ,ő ennyit keres nálunk,épp ezért majdnem lehetetlen eladni mert ha csak a feléről mond le és miért tenni az is nagyon sok pénz. 22-es csapdája.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.08.13. 20:46:59

Nagyon remelem h akkor most mar elhozzuk Cuqdradot...( Alves fizetése meg legyen annak a gondja aki ennyit ajánlott neki :) ... es ezzel tulajdonképpen bezárulna kor,
-erősít ettünk belső védő poszton ,
-szereztünk egy klasszis 9 est így mar nem csak Messi "képes " gólt lőni
-es renovaltuk(?) a komplett jobb oldalt ...Cuadrado - Rakitic- Suarez ?

Mar "csak" LE nek kell bizonyítani h képes menedzselni a csapatot......
( amúgy a Bayerntol miert kaptunk egy hetest ?)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2014.08.13. 20:06:13

ZBarca írta:Ha LE tényleg jsz-ként számolna Cuadrado-val, akkor azonnal tegyük le érte azt a 40 millát és vigyük, mert jelenleg nincs nála jobb a posztján.
Igen,jó lenne lezárni az ügyet,de van nagy akadály Alves,őt el kellene adni mert az ő posztjára igazolnánk.Sajnos nagyon magas fizetése van ezért nem tudjuk eladni senkinek,az meg óriási luxus lenne ha egy 11M kereső játékos a padon ülve,gondolom Cuadrado sem bagóért jönne.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.13. 19:48:21

Ha LE tényleg jsz-ként számolna Cuadrado-val, akkor azonnal tegyük le érte azt a 40 millát és vigyük, mert jelenleg nincs nála jobb a posztján.
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.08.13. 19:42:04

palesz77 írta:A Fio levitte 40-re az árát elméletileg, mi megadjuk a 40-et, Cuadrado meg hozzánk akar jönni.. Nem hiszem, hogy lépne valamit is a MU - vagy inkább úgy mondom, hogy nem hiszem, hogy számítana valamit, ha lépnek.. Meg ők most elméletileg Vidalért fognak bankot robbantani.
Egy Junájtides fórumon meg azt olvastam,hogy Kvádrádó inkább őket preferálja....Már korábban is mondtam,és ezt még mindig tartom.Akkor leszek teljességgel nyugodt,ha a hivatalos weboldalon pózol a mezzel a címer előtt.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 19:35:10

Kubla9 írta:Ezek szerint ez lesz az utolsó ajánlatunk. Ezek szerint ő is hozzánk akar jönni ami jó jel,a kérdés csak az hogy mit lépnek erre a vörösök.
A Fio levitte 40-re az árát elméletileg, mi megadjuk a 40-et, Cuadrado meg hozzánk akar jönni.. Nem hiszem, hogy lépne valamit is a MU - vagy inkább úgy mondom, hogy nem hiszem, hogy számítana valamit, ha lépnek.. Meg ők most elméletileg Vidalért fognak bankot robbantani.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2014.08.13. 19:29:12

Nervo írta:Barcelona will make a last attempt to sign Cuadrado. They are preparing a 40M bid. Player told Fiorentina he wants to join Barcelona [marca]
Ezek szerint ez lesz az utolsó ajánlatunk. Ezek szerint ő is hozzánk akar jönni ami jó jel,a kérdés csak az hogy mit lépnek erre a vörösök.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.08.13. 19:02:02

Barcelona will make a last attempt to sign Cuadrado. They are preparing a 40M bid. Player told Fiorentina he wants to join Barcelona [marca]
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.13. 18:00:55

ferninho írta:
Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
Ezzel nem leszólni akartam, mert kiváló játékosnak tartom, a posztján az egyik legjobb és kedvelem is attól függetlenül, hogy nálatok játszik. Ez arra irányult, hogy előzetesen szinte mindenki őt nevezte ki a válogatott sztárjának, aki majd egymaga viszi a horvátokat, ellenben Rakitic szerintem jobb teljesítményt nyújtott. Itt pedig nem lehet igazán elfogultságra hivatkozni, mert akkor elég szkeptikusan álltam Rakitichez, inkább az volt bennem hogy igazán minőségi javulást nem eredményez a leigazolása.
Persze te lehet úgy látod, hogy Modric volt a horvátok húzóembere, legjobbja a VB-n, én máshogy. Összeveszni nem fogunk, tényekkel ezt nem igazán lehet eldönteni.



A padunk tényleg vékony lehet, ebbe belebukhatunk. Ebben sokkal előrébb van a Madrid, ez tény. Igaz ez főleg a középpályánkra. Rafinhaban viszont benne van az ún. Thiago-faktor"(ha már így nevezted. Ini sem bír el már annyi meccset, a brazil pedig még nem tudni mennyire tud egyelőre kibontakozni.
Ha elöl viszont LE rendbe teszi azt a triót, bármely csapat rághatja a körmét.
Amellett mostmár vannak magas embereink bőven. Mind a négy középső védőnk, Busquets, Rakitic, Suarez, (Cuadrado?) elég magas, amivel mind védekezésben, mind támadásban erősödtünk. Eddig mindig megállt bennem az ütő, ha szögletet rúgott az ellenfél, most azért mi is veszélyesek lehetünk, van értelme a beadásoknak is.

Cuadradot még mindig nem tudom hová tenni. Ami mellette szól, hogy mindenképp kell egy jobbhátvéd, a tudásával, képességével abszolut nincs baj, viszont arra a posztra nekünk nem ilyen ember kell. Tényleg hasonlít a fénykorában lévő Alvesre, de akkor nem egy Alba volt a másik szélen, hanem Abidal. Mondjuk a spanyol azért vissza tud zárni, nem egyszer volt, hogy még ő segített be középen, de akkor sem védekezőbb stílusú.
Ellenben ha Lucho taktikájába ő beleillik akkor ámen, de félek az egyik legkardinálisabb problémánkat ezzel nem oldottuk meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.13. 17:09:21

palesz77 írta:De az sanszos, hogy akadnak páran, akik nem így vélekednek, láthattuk a Barca vs Real topicban is, hogy van aki már arról beszél, hogy alázzuk majd a Realt, pedig ez közel sem biztos.. Szóval itt van aki tényleg nagyon el van szállva, de azért a többség szerintem szimplán bizakodó csak, de megadja majd a csapatnak az időt az összeállásra, és nem vár rögtön csodát - legalábbis naivan bízok benne, hogy így van.. :D
A keret papíron képes lehet rá, de azt sokan elfelejtik, hogy az utóbbi évek legerősebb Madridja volt tavaly annak ellenére, hogy csak harmadikok lettek. (ennek véleményem szerint az volt az oka, hogy Ancelotti huzamosabb ideig rakta össze a játékot és a csapatot és több pont benne maradt a bajnokságban de a BL döntőn már látszott sőt igazából akkor jött ki hogy pokoli erős csapat) Az éven eddig csak erősödtek! És az a keret régebb óta is van egybe most mint a miénk. Tehát senki ne várjon csodát. Lehet meg tudjuk verni majd de egyenlőre nem fűznék hozzá sok reményt. Főleg még októberben. Talán majd tavasszal.
Sok minden fog múlni az erőléten és a sérülések, hogy fognak jönni. Én a padot vékonynak érzem. Suareznek kéne egy csere. Nem feltétlen ilyen minsőégű mint ő csak valaki legalább támogatással tud játszani. Talán a B-ből valakit felhozhatna vagy valami öreg fogatlan csatár aki ezzel a kerettel még megélne. Itt most kifejezetten 9-esre gondolok.
Középpáyára is kéne még egy ember szerintem. Rafhina nagyon jó, de szerintem még zöld és valahogy nem látom benne a Thiago factort, de remélem megcáfol. Deulofeu ést már a topikjában is írtam, szerintem inkább látványos perpill mint hasznos, S. Robertot inkább hagyjuk.Igazánból Xavi az aki bármikor beszálhat hasznosan és hozzá tehet. Csak már nem szabad kezdetni. Ezt remélem LE és ő is belátja. Egy fél óra és elkezdni visszafogni lassítani a játékot. Még valakit hoztam volna középre.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.13. 17:07:54

azzal sztem nincs semmi probléma, ha változnak a vélemények ahogy közeledik a kezdés.
az előző szezon végén nagyjából mindenki látta, h miben milyen hiányosságai vannak a csapatnak, hol kell(ene) változtatni stb stb, ehhez mérten jöttek a nagy elvárások, nagy nevek, aztán lett ami lett.
nekem pl voltak ellenérzéseim a vezérkar kompetenciáját illetően bizonyos igazolásokkal kapcsolatban, de mostanra kb túltettem magam ezeken és kíváncsian várom, h mit lehet ebből összehozni. swarezt remélem, holnap visszaengedik, és nem azért, mert mi vagyunk a "uefa"lona, hanem mert eleve igazságtalan módon mérték meg, és bízom benne, h a többi új gyerekkel együtt őt is sikerül beépíteni a csapatba. akármi történik más brigádoknál, nem kell előre hanyatt esni a megvett milliárdos arcok miatt, azért mi sem a megye kettőből öltözködünk és remélem, ezt be is fogják bizonyítani a zsugások.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 16:43:54

Feast4 írta:Lehet túlzottan általánosnak érezted. Nem ez volt vele a célom, tényleg. Csak arra akartam utalni mennyire változik a megítélése egy játékosnak, rövid időn belül.
Vágesz. :) De a kiemelt résznek pedig pont ez az oka szerintem, hogy lement már 4 meccs, láthattuk az új arcok javát, és kicsit átértékelhettük azokat a dolgokat, amiket eddig csak kigondoltunk - legalábbis a dolgok többségében.
Feast4 írta:Nem is a képességeit firtatom. Csak én azt látom, hogy védőnek nem védő támadónak meg hova tesszük be?
Hát pont védőnek lenne jó a mostani csapatba, mert 3-4-3-at játszunk kb a pályán, és ott a jobb szélen - de akár a balon is - pedig tökéletesen tudna játszani. És mivel jelentős mértékben visszatért a csapatvédekezés ismét, így nagy eséllyel annyi védekezőfeladata nem lesz, mintha egy sima 4 védős rendszerben játszana jobbhátvédet. Kb úgy tudom én elképzelni, hogy Cuadrado olyasmi lesz, mint Alves volt az első évében, nála talán egy hangyányival támadóbb szellemű, de mivel neki nem Xavi, hanem Rakitic fog besegíteni a védekezésben, így akár ez bele is férhet - Xavi anno jól védekezett, de azért nem olyan szinten, mint a Horvát eddig..
Feast4 írta:Nem én se erre utaltam, hogy itt sírjunk, csak arra, hogy kicsit szerintem néha, (én is mint bárki más) elszakadunk a realitástól. Én is erősödést látok és a csapatot is direktebbnek érzem, de nem vagyok benne biztos, hogy annyival jobb lesz. De nemsoká kezdőik az igazi szezon. Ott kiderül.
Itt meg egyetértek, de én ezt már többször is mondtam, hogy engem a következő szezon eredménye igazából hidegen hagy. Ha nyerünk valamit, akkor nagyon fogok örülni, de én "megelégszek" annyival is, hogy év végére összeáll egy ütőképes csapat. De az sanszos, hogy akadnak páran, akik nem így vélekednek, láthattuk a Barca vs Real topicban is, hogy van aki már arról beszél, hogy alázzuk majd a Realt, pedig ez közel sem biztos.. Szóval itt van aki tényleg nagyon el van szállva, de azért a többség szerintem szimplán bizakodó csak, de megadja majd a csapatnak az időt az összeállásra, és nem vár rögtön csodát - legalábbis naivan bízok benne, hogy így van.. :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.13. 16:26:07

palesz77 írta: Egy az, hogy a felsorolásaidban az egész fórumot úgy állítod be, mintha egy véleményen lett volna mindenki, pedig igazából minden hírre volt olyan aki örült, meg volt olyan aki nem. És a te felsorolásodból meg úgy tűnik, mintha elsőre mindenki csak fújolt volna, utána meg mindenki örömködne - kérdezd meg például veb-et Mathieuről, most sem fog egyetérteni a leigazolásával szerintem.. :D Ezeket a túlzott általánosításokat én nem szeretem.
Lehet túlzottan általánosnak érezted. Nem ez volt vele a célom, tényleg. Csak arra akartam utalni mennyire változik a megítélése egy játékosnak, rövid időn belül.
palesz77 írta: Rakitic szintén ilyen. Emlékeim szerint te is el akartad adni Cescet, és egy olyan középpályást hozni a helyére, aki sokat védekezik, jól lő távolról, jól passzol, és nagyon motivált. Pont ilyen jött, és mindezt a felkészülési meccsek alapján mondjuk legtöbben - és a Vb alapján. De ezzel nem tudom mi a probléma, hogy a jó játéka miatt sokan bizakodóak vagyunk vele, és dicsérjük.. Én pl nem ragaszkodok foggal körömmel a véleményemhez, ha látom, hogy nem volt igazam.. Fabregast nagyon gyászoltam - még mindig -, de belátom, hogy nagy eséllyel egy Rakitic féle középpályással sokkal többre megyünk majd jövőre.
Csak példának hoztam a változásokra. Nagyon örülök, az ő leigazolásának. Biztos vagyok benne, hogy több haszna lesz mint Fabregasnak. Ahogy mondtad is sokat védekezik, jól lő távolról, jól passzol, és nagyon motivált. ez az ami fabregasból hiányzik.
palesz77 írta: A Cuadrados részt ezért emeltem ki, mert talán az én véleményem változott a legtöbbet róla.. Egy az, hogy a Vb-n láttam meccseken is játszani, és kiderült, hogy azon ritka emberek közé tartozik, aki youtube alapján bénább.. :D A másik meg, hogyha megnézed a felkészülési meccseinken a szélsők feladatát, akkor láthatod, hogy sokkal támadóbbak, mint eddig. Ebbe pont passzolna a kolumbiai.. Ha védekezőbb típusú szélsőkkel játszana LE, akkor most Zabaleta miatt könyörögnék - csak mondtam egy nevet a példa kedvéért. De mivel nem, ezért változott a véleményem róla, és szerintem simán elférne itt.
Nem is a képességeit firtatom. Csak én azt látom, hogy védőnek nem védő támadónak meg hova tesszük be?
palesz77 írta: A Xavis dologban meg szerintem egyedül azért változott ekkorát a közvélemény, mert kiderült, hogy nem jön oda már senki, hanem marad SR 4. számú középpályásnak - én meg azért békéltem meg vele valamelyest, mert a Nice ellen jobban játszott szinte mint tavaly bármikor. De szerintem ennek ellenére, ha mondjuk lehetne választani Koke és Xavi közt, a fórum több mint fele Kokéra szavazna.
Ebben teljesen egyet értünk. S. Roberto szerintem a legalkalmatlanabb ember a legfontosabb helyre. Xavi maradása ezért nem baj. Én amúgy is azt mondtam, hogy őt kéne magtartani kiegészitő szerepre. Ő is érzi, hogy a folyamatos kezdés már nem való neki. És szerintem a tecskók sokat tanulhatnak még tőle.
palesz77 írta: De igazából nem értem, hogy mi probléma van azzal, hogy miután megtörténtek az igazolások, és láttunk már 4 felkészülési meccset, sokan próbálnak pozitívan hozzáállni a következő szezonhoz, és keresni az értelmet az igazolásainkban, nem csak fikázni azokat.. Vagy szerinted az lenne a normális, ha teljes letargia uralkodna most az EuroBarcán..? :roll:
Nem én se erre utaltam, hogy itt sírjunk, csak arra, hogy kicsit szerintem néha, (én is mint bárki más) elszakadunk a realitástól. Én is erősödést látok és a csapatot is direktebbnek érzem, de nem vagyok benne biztos, hogy annyival jobb lesz. De nemsoká kezdőik az igazi szezon. Ott kiderül.
Chino írta:
Vermaelen-nel viszont szerintem nem csináltunk rossz üzletet, csak mellé én, sokakkal egyetemben nem a franciát képzeltem.
Biztos hogy nem volt az csak félek, hogy nem lesz megoldás, mert ha lesérül akkor nézhetünk. Ahogy mondon semmi gondom nem lenne ha egy másik ember lenne itt nem a francia.

Chino írta: Azt pedig, hogy nem LE igazolt volna én nem jelenteném ki. Már csak azért sem, mert nem olyan játékosok érkeztek, akiket egy vezetőség szokott, talán Suarez ez egyetlen ilyen. Egy Cesc-Rakitic csere nem igazán jellemző egy vezetésre.
Háát én pl. Fabregas de főleg Alexis eladásában érzek egy kicsi pénzszerzősdit, Suarezre. De mint fentebb is mondtam a Cesc-Rakitic csere nem volt rossz döntés úgy hiszem. Masszívabb erősebb középpályát hozhat.
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.13. 16:10:41

LG írta:
ferninho írta:
Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
Nézd, én pl. elég kritikusan állok hozzá a jelenlegi helyzethez és a vezetőség munkájához, ennek ellenére Rakiticet nagyon jó igazolásnak tartom, és én is úgy gondolom, hogy a VB-n ő volt a horvátok legjobbja. Összességében persze Modric előrébb tart, hiszen ő már a világ egyik legjobb csapatában is bizonyítani tudott, míg Rakiticnek ezt még meg kell tennie, de én nagyon bízom a srácban, és elképzelhetőnek tartom, hogy ő is klasszissá növi ki magát nálunk, akár már ebben a szezonban, a képességei megvannak hozzá.
egy szóval nem mondtam, hogy bármi baj is van Rakiticcsel, nagyon is jó játékos, csak szimplán más VBt néztünk, ennyi az egész :mrgreen:

szerk:
persze, mindenki máshogy látja a meccseket és más is a véleménye, de azért az az eredeti komment, amire reagáltam azért egy pöppet sok volt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferninho 2014.08.13. 16:31:12-kor.
madridista
Avatar
Napalm
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.08.06. 23:10:59

2014.08.13. 16:09:13

Abban egyetértek, hogy megváltozott a hozzáállás az új igazolásokhoz, viszont ez szerintem teljesen normális szurkolói reakció, hogy próbálunk megbarátkozni azokkal a játékosokkal is akiket kevésbé szerettünk volna, mert azért mégis azért jöttek ők is, hogy segítsék a csapatot.
Ugyanakkor nem gondolom, hogy személyi probléma lenne:
- Mathieu amit láttam Valencia meccset egyáltalán nem lógott ki lefelé a csapatából, sőt... az itteni nyilatkozataiból, első meccséből meg a hozáállásából sem úgy tűnik hogy ez változni fog.
- Rakitic szerintem telitalálat volt. Sokan bírálják a vezetőséget hogy elment Fabregas, szerintem felesleges egyrészt mert már megtörtént, nincs mit tenni, másrészt közel sem biztos, hogy rosszabbul jártunk a horváttal (szerintem nagyjából az lesz a feladata ami Cesc-nek volt).
- Alexist én is sajnálom, mert a tavalyi szezonban számomra Bartrán , Albán és Mascheranon kívül ő volt az az ember akinek tényleg nem számított, hogy mikor hol és mi a feladata ha kellett végigsprintelte az egész meccset, hajtott, küzdött, ha kellett gólt lőtt, ha kellett labdát szerzet, ha kellett Alves "helyén" hátrament védekezni. Még ha nem is jöttek mindig össze a dolgai az akarás mindig megvolt benne. Remélhetőleg Suárez is hasonló mentalitással fog pályára lépni a következő szezonban.
Nem hiszem, hogy minőségben vagy tehetségben volt a probléma tavaly sem. Sokkal inkább fejben nem voltak toppon a srácok szerintem. Nem volt elég dinamika a játékunkban, de még így is végig versenyben voltunk a bajnokságban és a kupában is. Az igazolásokat tekintve sikeréhes, motivált játékosok érkeztek, akik remélhetőleg technikailag is képesek lesznek megfelelni a szintnek. A legfőbb igazolás viszont szerintem LE hiszen az ő feladata lesz egyberázni és fejben is összetartani ezt a csapatot. Romában gőzöm sincs hogy ment neki, nem hiszem, hogy ott azzal volt a gond, Vigoban benntartott egy előzetesen esélytelennek tűnő csapatot (nem is akárhogy), meglátjuk itt mire lesz képes. (Azt pedig tartom, hogy játéktudás alapján a világ egyik legjobb játékoskeretével fog dolgozni idén)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.13. 16:01:40

ferninho írta:
Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
Nézd, én pl. elég kritikusan állok hozzá a jelenlegi helyzethez és a vezetőség munkájához, ennek ellenére Rakiticet nagyon jó igazolásnak tartom, és én is úgy gondolom, hogy a VB-n ő volt a horvátok legjobbja. Összességében persze Modric előrébb tart, hiszen ő már a világ egyik legjobb csapatában is bizonyítani tudott, míg Rakiticnek ezt még meg kell tennie, de én nagyon bízom a srácban, és elképzelhetőnek tartom, hogy ő is klasszissá növi ki magát nálunk, akár már ebben a szezonban, a képességei megvannak hozzá.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.13. 15:50:16

Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
madridista
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.13. 15:32:26

Feast4 írta:Érdekes amúgy hogy változik a a fórum ahogy megyünk bele a szezonba.

Mire is gondolok?

Én azért elég eltúlzottnak érzem amit írtál. Tata távozása már akkor kiderült, mikor még véget sem ért a bajnokság. Lehetett itt FM-ezni, de végül két ember maradt a kalapban, akik közül inkább az az elterjedtebb, hogy a jobb választás. Igazán az osztotta meg itt a népet, hogy egy olyan edző kell-e aki tapasztaltabb vagy aki ismeri a klubot, játékosokat és jelleméből adódóan rendet csinálhat-e. nem sok idő telt el, de szerintem jó úton halad és ezt sokan belátták.

Luis miatt szerintem azért jöttek fel a negatív hangok, mert valószínűsíthető volt, hogy ha ő nem sikerült akkor hasonló kaliberben gondolkozik a vezetőség.
Jött is ilyen pl. Benatia, akit azóta sem írt le senki, és még mindig ő jön fel legtöbbször példának, mint a legjobb igazolás lehetősége. Mangalaról is csak ugyanannyira oszlik meg a vélemény, mint amikor egy igen rövid időre a kalapban volt. Marquinhos-ról pedig visszaolvashatod a hozzászólásokat. Nem a pozitív hangok voltak többségben, amikor őt kergettük.

A Mathieu-vel kapcsolatos dologban maximálisan igazat adok, de szerintem ez inkább már beletörődöttség, mint pozitívum. Én személy szerint még mindig a fejem verem a falba, ha belegondolok, hogy ő jött mint elsőszámú hátvéd.
Ahogy Cuadrado-val is igazad van, hogy változott a helyzet, igazán én sem értem, hogy miért rá lenne szükség, főleg ennyiért (magamat is ebbe az osztályba sorolom), de azért ehhez szorosan hozzátartozik az is, hogy szélső védő mindenképp kell, főleg előre tekintve. És ha ez nem egy Piszczek, Zabaleta stb., hanem a kolumbiait akarjuk mindenáron, ám legyen.

Vermaelen-nel viszont szerintem nem csináltunk rossz üzletet, csak mellé én, sokakkal egyetemben nem a franciát képzeltem.

Suarez más téma. Azzal nem sokan vitatkoznak, hogy jelenleg a világ egyik, ha nem a legjobb 9-ese. Ha pedig Lucho egy ilyen embert akar a támadótrióba, akkor sokkal jobban örülök ennek, mint mondjuk egy Mandzukicnak. Alexis pedig pont ennek az áldozata. Az elmúlt szezon miatt nyilván sokan megszerették, de az nyilvánvaló volt, hogy már nem nem férne el ilyen játékosok mellett, padkoptatónak pedig hülyeség lenne, főleg úgy hogy Pedro-tól sem tudtunk szabadulni. Az általános vélemény, ha visszakeresel inkább az volt, hogy megérdemli, képességei alapján pláne, hogy kezdőként számoljanak vele egy csapatban, ami itt nem lett volna lehetséges, nem mellesleg jó pénzt kaptunk érne.

A Cesc-Rakitic már bonyolultabb. Itt inkább csak a saját nevemben tudok szólni. Inkább amellett kardoskodtam, hogy maradnia kellene, mert már átveheti Xavi helyét, de bőven van ellene is érv. Ő sajnos megint kicsit zsákbamacska lett volna, de elment és úgy tűnik LE valamivel robotolósabb, masszívabb kp-t akar, amibe nem nagyon illett volna bele. Hogy Rakitic-et hoztuk helyette, abban tényleg sokat mozdult a megítélése. De a VB-n nyújtott teljesítménye (szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric) és amit eddigi (igaz, hogy barátságos, de most nem ezen van a hangsúly) meccseken csinált az elég biztatónak tűnik. Nyilván jobb lett volna ide egy Kroos, ezzel csak inkább az elvakultabbak vitatkoznak, de a horvát sem egy gyenge eresztés.

Xavi pedig szerintem annyiból pozitív, hogy ezzel "kiüti" SR-t és beszállva a padról több pluszt adhat, mint Roberto barátunk.

Nem akarok itt magyarázkodni, főleg nem posztom másokat "védeni", de nem fordult azért akkorát a világ, mint azt leírtad. Az természetes, hogy ha már itt van valaki a szurkoló a pozitívumokat keresi, ez nem csak Barca szurkolókra igaz, hanem mindenkire. Pl. odaát is meg lehet nézni a James-el kapcsolatos véleményekre igazolás előtt és után.
Szóval szerintem nem történt akkora dráma, van amiben (pl. Mathieu) tényleg nagyot fordult a világ egyeseknél, de nem érzem az egészet tendenciának.

Azt pedig, hogy nem LE igazolt volna én nem jelenteném ki. Már csak azért sem, mert nem olyan játékosok érkeztek, akiket egy vezetőség szokott, talán Suarez ez egyetlen ilyen. Egy Cesc-Rakitic csere nem igazán jellemző egy vezetésre.
Forca Barca!!!!
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.13. 15:19:28

Feast4 írta:Érdekes amúgy hogy változik a a fórum ahogy megyünk bele a szezonba.

Mire is gondolok?

Úgye elküldtük Tata Martinot. Szerintem is el kellett, de annyit a védelmében felhoznék semmit nem csinálhatott a csapattal kapott egy Neymart és old meg. Szerintem se volt ide való, de dúrva, hogy a fejét vették úgy hogy egy ingyen védőt se hozhatott ide akit akart. (Már nem emlékszem a nevére)

Amikor felvetődött a kérdés ki legyen az edző, mindenki Kloppban, Bieslaban, vagy Valverde-ben gondolkodott. Aztán amikor LE lett sokan húzták a szájukatmegbukott a Rómával stb. stb. aztán, láss csodát csak jó lett, csak elfogadta a szurkolótábot. :D

Jöttek az igazolások. Először úgye David Luis volt terítéken. Kéne kéne kéne meglesz meglesz meglesz, nagy örömködés a fórumon aztán amikor elvitte a PSG ááá fegyelmezetlen, meg amúgy is miket mondot tavaly stb. stb. Elmúlt a nagy szeretet.

Benaita fú nagyon jó lesz, beválik, szintén itt örömködtünk ( jó magam is nem tagadom) amikor eluszott a dolog, hát annyira nem is jó, meg különben is a Róma nem a Barca.

Aztán megjött ter Stegen tapasztalatlan nem ismeri a ligát, nem kéne védett kettőt egyből mindinki megszerette. Igen ám de kellett egy kapus még. Claudio Bravo. Mind szidtuk, hogy drága sokat hibázik stb. és most már legyen elős kapus! :D ( ami szerintem vicces! :D )

Elment Fabregas sírógörcs a fórumon, jött Rakitic fúú nem szint. Nem jó. Nem nem kéne, különben is hol játszott eddig.Bla bla... Ha belenéztek a topicjába vagy a meccsekbe igen csak megfordult róla a vélemény.

Aztán jöttek a csatárnevek. Fernando Llorente, Mario Mandžukić, Higuaín, szélre Reus, most nem sorolnám kik ellen milyen ellenérv volt, (azért e kedvencem a nekünk minek 9-es ) de szép számmal volt. De aztán jöt Suarez. Úgye áááá kezelhetetlen, harap, pszihopata, stb. stb. még egy métert nem futott a stadionban még labdába sem ért de máris úgy várjuk mint a messiást.

Xavi távozásával felvetődött Kroos neve. Fúúú de jó lenne. De jó lenne. Elment a madridba aznap már olvason a fórumon hova? ha nem teszett a játék a Bayernben itt minek tetszene. :D Xavi marad boldogság teljes. Igaz előtte pár héttel az egész fórum itt dühöngött el kell adni. Nem való már ide stb.

Na de védőnk még mindig nincs. Magnala túl drága. Meg sokak szerint nem is ide való. amikor meg kiderült, hogy nem vesszük meg tutira akkor már tuti nem való ide. Hummels B terv. :lol: ](*,) (ha erre a mondatra gondolok még mindig csikos lesz a gatyám úgy röhögök! :D ) Aztán amikor kderült, hogy tuti nem lassú is Pique mellé nem való stb. ( nekem az egész átigazolási időszak talá legfájóbb pontja) Aztán jön a csoda: Marquinhos A jövő tehtesége! Ide akar jönni! Várunk Marq! A vére is gránátvörös kék! A fórumon is kell, igazi jövő tehetsége, a következő TS, ( én is azt mondtam nem tagadom és tartom is) kiderült, hogy sosem jön el a PSGből. ÁÁÁ marha drága. Padon ült. Zsákbamacska stb.

És akkor jön a kedvenc Sagám: Mathieu! Én 1994-ben voltam először a Barca stadionjába azóta figyeltem mindig lehetőségek szerint, a csapatot (igaz akkor még 9 éves voltam tehát a dolgok nem úgy vannak meg lehet ahogy tényéleg történtek és úgye abban az időben mikor láttál Barca meccset), az internet korszak óta pedig mindig követem napi rendszerességgel, de ilyen szintű ellenszenvere és ellenálásra sem magyar sem nemzetközi fórumokon nem emlékszem egy leendő igazolással szemben sem. talán a nálam öregebbek igen, de én nem. Öreg, drága, minek? (Én is ezt mondtam tartom is) Egy egész nyár huza-vona után 20 millió eruoért ide került #-o a fél világ rajtunk röhög, de nem baj legalább boldoggá tettünk eg ymásik spanyol várost. Azután telnek a napok és már a döhöngés abbamarad, sőt már jönnek olyan kihelentések, hogy ne,m baj tapazstalt védő kellett ide. Adni fog majd annyit mint Puyol ennyi idősen. Félreéértés ne essék. Én is azt mondom adjuk meg neki a lehetőséget, nem ő igazolta le magát, ha már idejött háta beválik, de hogy ekkorát forduljon egy edzőmecstől a világ azért meglepő.

Haladunk tovább. Kéne még egy védő. Persze Marquinhos neve megint előkerül, de ezen már csak röhög mindenki leginkább a PSG, aztán mikor Zubiék is hajlandóak belátni, hogy nem jön a patináns névsor Agger, Vertonghen, Vermaelen. Mindegyikről elmonható, hogy nem volt jó éve. Agger és Vermaelen ráadásul nem is a legfiatalabb és marha sérülékeny is és a csapatából is kiszorult. Vertonghen lenne talán aki, de nem jön az látható, így Vermaelen marad. Aki már nem is olyan sérülékeny, nem is a jasát hiábájából került ki az Arsenal padjára csak jó lesz ide.

És a névsor vége Cuadrado. Szintén egy egész nyáron átnyúló történet. Nyár elején mindenki fujjogott, nem védő nem ide való, nem is a legfiatalabb már, most már mindenkinek kéne.( akinek nem inge ne vegye magára) Kérdem én továbbra is miért? Hova? Mitol jöbb mint Alves? De minbdegy nem mi döntünk.

Ilyen "aprő nüansznyi" dolgokat ami szintén az ember húsába vág, hogy Alexis elment és majdnem néplzadás volt, Pedro maradt szintén temetői hangulat. Aztán ááá Alexis igazán soem vált be nálunk, Pedro meg padra jó. Na ettől düröhamot kaptam!

Nos a szép hosszú hozászólásomat két dologgal zárnám, ami igazából a lényeg. Nem hiszem, hogy LE igazolt. Mathieau, Marquinhos, Cuardado már akkor szóba került mikor még nem volt meg az edző. Tavaly! Aki pedig nem sikerült ahelyett egy kétes félmegoldás jött. Erősebbek vagyunk mint az elmúlt évben de én nem hiszem, hogy nagy szezon elé nézünk, de remélem rámcáfolnak.

A másik meg az. Az idő megszépíti a dolgokat. Bárki húzza fel a Barca mezt akármilyen ellenszenv van vele szemben előbb utóbb a tudatos énünk háttérbe szorul a mez miatt. Pedig ha próbálunk kicsit racionálisan nézelődni, akkor más a kép amit a csapatról látunk. És sajna az nem mindig pozitív!
Nem tudom,hogy te meg a fórum hogy van vele,de tavaly a csapat,miután Valdés kidőlt csak abból nem kapott gólt,ami nem ment kapura körülbelül. Ott volt Diego gólja a BL-ben, Végbél elszáguldása a kupadöntőn,hát mind a kettőben jó vastagon benne volt Pinto. Ez végre megoldódott.Én örülök Cuadradonak ha jön,de Walkernek még jobban örülnék, ha jönne, mert ő született JHV. A védelmet szó mi szó meg lehetett volna oldani 100x jobban is, de ezt kaptuk, ezzel kell beérni. Én azért bízom abban, hogy Mathieu leigazolásában mégiscsak volt valami ráció,amit mi nem látunk.
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 14:54:33

Feast4 írta:És a névsor vége Cuadrado. Szintén egy egész nyáron átnyúló történet. Nyár elején mindenki fujjogott, nem védő nem ide való, nem is a legfiatalabb már, most már mindenkinek kéne.( akinek nem inge ne vegye magára) Kérdem én továbbra is miért? Hova? Mitol jöbb mint Alves? De minbdegy nem mi döntünk.
Ez a felsorolás mind szép és jó, csak 2 dolog miatt nem teljesen igaz szerintem..

Egy az, hogy a felsorolásaidban az egész fórumot úgy állítod be, mintha egy véleményen lett volna mindenki, pedig igazából minden hírre volt olyan aki örült, meg volt olyan aki nem. És a te felsorolásodból meg úgy tűnik, mintha elsőre mindenki csak fújolt volna, utána meg mindenki örömködne - kérdezd meg például veb-et Mathieuről, most sem fog egyetérteni a leigazolásával szerintem.. :D Ezeket a túlzott általánosításokat én nem szeretem. Volt például olyan is, aki sosem akarta a Mangala-Marquinhos-Benatia hármast, és van olyan is, aki még mindig Mangala után sír.. Hummelst és Laportet meg pl én már szinte az elejétől elleneztem, pont a sebességük miatt.. Marquinhosnak valamiért örültem volna, de igazából megértem, hogy ennyiért nem hozta a vezetőség. De ha ettől gáz leszek, hogy az idő előrehaladtával változtatom a véleményem, akkor vállalom.. :roll: szerk.: Matyihoz még: Neki az árával van a legtöbb embernek a baja szerintem, ami még mindig ugyan úgy zavar szinte mindenkit szerintem, csak ezt nem emlegetjük fel minden 2. hsz-ben, mert totál felesleges lenne, mindenki leírta már 20-szor..

A másik meg, hogy miután láttuk hogy játszik a LE féle csapat, kicsit alakult az eddigi látatlanban alkotott véleményünk - legalábbis sokaknak szerintem emiatt. A Cuadrados részt ezért emeltem ki, mert talán az én véleményem változott a legtöbbet róla.. Egy az, hogy a Vb-n láttam meccseken is játszani, és kiderült, hogy azon ritka emberek közé tartozik, aki youtube alapján bénább.. :D A másik meg, hogyha megnézed a felkészülési meccseinken a szélsők feladatát, akkor láthatod, hogy sokkal támadóbbak, mint eddig. Ebbe pont passzolna a kolumbiai.. Ha védekezőbb típusú szélsőkkel játszana LE, akkor most Zabaleta miatt könyörögnék - csak mondtam egy nevet a példa kedvéért. De mivel nem, ezért változott a véleményem róla, és szerintem simán elférne itt..

Rakitic szintén ilyen. Emlékeim szerint te is el akartad adni Cescet, és egy olyan középpályást hozni a helyére, aki sokat védekezik, jól lő távolról, jól passzol, és nagyon motivált. Pont ilyen jött, és mindezt a felkészülési meccsek alapján mondjuk legtöbben - és a Vb alapján. De ezzel nem tudom mi a probléma, hogy a jó játéka miatt sokan bizakodóak vagyunk vele, és dicsérjük.. Én pl nem ragaszkodok foggal körömmel a véleményemhez, ha látom, hogy nem volt igazam.. Fabregast nagyon gyászoltam - még mindig -, de belátom, hogy nagy eséllyel egy Rakitic féle középpályással sokkal többre megyünk majd jövőre.

A Xavis dologban meg szerintem egyedül azért változott ekkorát a közvélemény, mert kiderült, hogy nem jön oda már senki, hanem marad SR 4. számú középpályásnak - én meg azért békéltem meg vele valamelyest, mert a Nice ellen jobban játszott szinte mint tavaly bármikor. De szerintem ennek ellenére, ha mondjuk lehetne választani Koke és Xavi közt, a fórum több mint fele Kokéra szavazna.. De így, hogy SR van itt, így szerintem tökre érthető, hogy miért is nem rossz dolog annyira Xavi maradása..

Az Alexises részre meg ki se térek, a fórum 3/4-e szerintem még mindig sírógörcsöt kap, ha felemlegetik a nevét - igazából nem tudom miért, de mindegy. Sokkal jobb lesz neki, hogy távozott - és igen, én már a Vb alatt is ezt írtam, nem csak azért mondom, mert már elment.. Cserének bőven luxus kategória lett volna lássuk be. LE meg középcsatárt - ergo igazi gólvágót - akart a keretbe, az meg nem Sáncho..

Na mindegy, a többi részt ki se emelném, mert még a végén egy kisregényt írnék.. :D De igazából nem értem, hogy mi probléma van azzal, hogy miután megtörténtek az igazolások, és láttunk már 4 felkészülési meccset, sokan próbálnak pozitívan hozzáállni a következő szezonhoz, és keresni az értelmet az igazolásainkban, nem csak fikázni azokat.. Vagy szerinted az lenne a normális, ha teljes letargia uralkodna most az EuroBarcán..? :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.13. 14:48:14

feast, a szurkolo már csak ilyen :D

a mu nagyon teper vidalért, állitolag már 60 millát ajánlottak érte... nem hiszem h ezek mellett még cuadradora is kitennék a pénzt... költöttek már eleget.

sztem az lesz a történet vége, h utoljára beajánlunk egy ilyen 32 + 2 baratsagos meccs + 3 millio ha bl-t nyer + 5 csomag duna kavics (az uj csomagolasu) kombót és ennyi. a palinak meg egy 4 millás fizetést és lesz ami lesz.

nem tudni odaát (fionál) h gondolkodnak, de a ha a fut egy jo szezont, akkor jövőre vmelyik arab uis kietszi érte a pénzt és nem bohockodnak mint mi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.13. 14:25:50

Érdekes amúgy hogy változik a a fórum ahogy megyünk bele a szezonba.

Mire is gondolok?

Úgye elküldtük Tata Martinot. Szerintem is el kellett, de annyit a védelmében felhoznék semmit nem csinálhatott a csapattal kapott egy Neymart és old meg. Szerintem se volt ide való, de dúrva, hogy a fejét vették úgy hogy egy ingyen védőt se hozhatott ide akit akart. (Már nem emlékszem a nevére)

Amikor felvetődött a kérdés ki legyen az edző, mindenki Kloppban, Bieslaban, vagy Valverde-ben gondolkodott. Aztán amikor LE lett sokan húzták a szájukatmegbukott a Rómával stb. stb. aztán, láss csodát csak jó lett, csak elfogadta a szurkolótábot. :D

Jöttek az igazolások. Először úgye David Luis volt terítéken. Kéne kéne kéne meglesz meglesz meglesz, nagy örömködés a fórumon aztán amikor elvitte a PSG ááá fegyelmezetlen, meg amúgy is miket mondot tavaly stb. stb. Elmúlt a nagy szeretet.

Benaita fú nagyon jó lesz, beválik, szintén itt örömködtünk ( jó magam is nem tagadom) amikor eluszott a dolog, hát annyira nem is jó, meg különben is a Róma nem a Barca.

Aztán megjött ter Stegen tapasztalatlan nem ismeri a ligát, nem kéne védett kettőt egyből mindinki megszerette. Igen ám de kellett egy kapus még. Claudio Bravo. Mind szidtuk, hogy drága sokat hibázik stb. és most már legyen elős kapus! :D ( ami szerintem vicces! :D )

Elment Fabregas sírógörcs a fórumon, jött Rakitic fúú nem szint. Nem jó. Nem nem kéne, különben is hol játszott eddig.Bla bla... Ha belenéztek a topicjába vagy a meccsekbe igen csak megfordult róla a vélemény.

Aztán jöttek a csatárnevek. Fernando Llorente, Mario Mandžukić, Higuaín, szélre Reus, most nem sorolnám kik ellen milyen ellenérv volt, (azért e kedvencem a nekünk minek 9-es ) de szép számmal volt. De aztán jöt Suarez. Úgye áááá kezelhetetlen, harap, pszihopata, stb. stb. még egy métert nem futott a stadionban még labdába sem ért de máris úgy várjuk mint a messiást.

Xavi távozásával felvetődött Kroos neve. Fúúú de jó lenne. De jó lenne. Elment a madridba aznap már olvason a fórumon hova? ha nem teszett a játék a Bayernben itt minek tetszene. :D Xavi marad boldogság teljes. Igaz előtte pár héttel az egész fórum itt dühöngött el kell adni. Nem való már ide stb.

Na de védőnk még mindig nincs. Magnala túl drága. Meg sokak szerint nem is ide való. amikor meg kiderült, hogy nem vesszük meg tutira akkor már tuti nem való ide. Hummels B terv. :lol: ](*,) (ha erre a mondatra gondolok még mindig csikos lesz a gatyám úgy röhögök! :D ) Aztán amikor kderült, hogy tuti nem lassú is Pique mellé nem való stb. ( nekem az egész átigazolási időszak talá legfájóbb pontja) Aztán jön a csoda: Marquinhos A jövő tehtesége! Ide akar jönni! Várunk Marq! A vére is gránátvörös kék! A fórumon is kell, igazi jövő tehetsége, a következő TS, ( én is azt mondtam nem tagadom és tartom is) kiderült, hogy sosem jön el a PSGből. ÁÁÁ marha drága. Padon ült. Zsákbamacska stb.

És akkor jön a kedvenc Sagám: Mathieu! Én 1994-ben voltam először a Barca stadionjába azóta figyeltem mindig lehetőségek szerint, a csapatot (igaz akkor még 9 éves voltam tehát a dolgok nem úgy vannak meg lehet ahogy tényéleg történtek és úgye abban az időben mikor láttál Barca meccset), az internet korszak óta pedig mindig követem napi rendszerességgel, de ilyen szintű ellenszenvere és ellenálásra sem magyar sem nemzetközi fórumokon nem emlékszem egy leendő igazolással szemben sem. talán a nálam öregebbek igen, de én nem. Öreg, drága, minek? (Én is ezt mondtam tartom is) Egy egész nyár huza-vona után 20 millió eruoért ide került #-o a fél világ rajtunk röhög, de nem baj legalább boldoggá tettünk eg ymásik spanyol várost. Azután telnek a napok és már a döhöngés abbamarad, sőt már jönnek olyan kihelentések, hogy ne,m baj tapazstalt védő kellett ide. Adni fog majd annyit mint Puyol ennyi idősen. Félreéértés ne essék. Én is azt mondom adjuk meg neki a lehetőséget, nem ő igazolta le magát, ha már idejött háta beválik, de hogy ekkorát forduljon egy edzőmecstől a világ azért meglepő.

Haladunk tovább. Kéne még egy védő. Persze Marquinhos neve megint előkerül, de ezen már csak röhög mindenki leginkább a PSG, aztán mikor Zubiék is hajlandóak belátni, hogy nem jön a patináns névsor Agger, Vertonghen, Vermaelen. Mindegyikről elmonható, hogy nem volt jó éve. Agger és Vermaelen ráadásul nem is a legfiatalabb és marha sérülékeny is és a csapatából is kiszorult. Vertonghen lenne talán aki, de nem jön az látható, így Vermaelen marad. Aki már nem is olyan sérülékeny, nem is a jasát hiábájából került ki az Arsenal padjára csak jó lesz ide.

És a névsor vége Cuadrado. Szintén egy egész nyáron átnyúló történet. Nyár elején mindenki fujjogott, nem védő nem ide való, nem is a legfiatalabb már, most már mindenkinek kéne.( akinek nem inge ne vegye magára) Kérdem én továbbra is miért? Hova? Mitol jöbb mint Alves? De minbdegy nem mi döntünk.

Ilyen "aprő nüansznyi" dolgokat ami szintén az ember húsába vág, hogy Alexis elment és majdnem néplzadás volt, Pedro maradt szintén temetői hangulat. Aztán ááá Alexis igazán soem vált be nálunk, Pedro meg padra jó. Na ettől düröhamot kaptam!

Nos a szép hosszú hozászólásomat két dologgal zárnám, ami igazából a lényeg. Nem hiszem, hogy LE igazolt. Mathieau, Marquinhos, Cuardado már akkor szóba került mikor még nem volt meg az edző. Tavaly! Aki pedig nem sikerült ahelyett egy kétes félmegoldás jött. Erősebbek vagyunk mint az elmúlt évben de én nem hiszem, hogy nagy szezon elé nézünk, de remélem rámcáfolnak.

A másik meg az. Az idő megszépíti a dolgokat. Bárki húzza fel a Barca mezt akármilyen ellenszenv van vele szemben előbb utóbb a tudatos énünk háttérbe szorul a mez miatt. Pedig ha próbálunk kicsit racionálisan nézelődni, akkor más a kép amit a csapatról látunk. És sajna az nem mindig pozitív!
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.13. 14:24:28

LG írta:
danianevem írta:...
Alvesnél mindenféleképpen jobb lenne, ez nem kérdés, de én inkább egy védekezőbb szellemű jobbhátvédet hoztam volna...
Vitathatatlan, hogy amióta megváltozott a "szisztéma" ezen a téren, sokkal szellősebb lett a védekezése a csapatnak. Továbbá Puyol kiesése is nyilván rátett egy lapáttal a helyzetre, de számomra úgy tűnik, az Enrique-féle gárda újfent a letámadásra fog építkezni. Ebben pedig Cuadrado lehet az egyik megoldás jobb szélen. Meg hirtelen nem is tudom "van-e piacon" olyan jobb oldali bekk, aki képes lenne középre is zárni...

Nekem inkább középen vannak komoly aggályaim a Rakitic-Iniesta duó védekezését illetően, ugyanis a barátságos meccseken már kijött, hogy kp-s labdavesztésnél a kontrákra nem, vagy nem a legjobban reagál a csapat. Nyilván ezen is lehet még csiszolni, meg talán a Mascherano-Busquets csere is segíthetne a helyzeten, hiszen az argentin jóval tapasztaltabb mind a védekező középpályás, mind pedig a középső védő pozícióban.

Az is igaz, hogy sokkal stabilabb rendszer a 3-5-2, de az eddigi meccseken mutatott taktika alapján talán mégis jobb kiindulópont, mint a 4-3-3. Necces lesz-e azt nem tudom, de tényleg sok a kérdőjel, tavaszra talán már okosabbak leszünk. :wink:
Válasz küldése