Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.13. 16:26:07

palesz77 írta: Egy az, hogy a felsorolásaidban az egész fórumot úgy állítod be, mintha egy véleményen lett volna mindenki, pedig igazából minden hírre volt olyan aki örült, meg volt olyan aki nem. És a te felsorolásodból meg úgy tűnik, mintha elsőre mindenki csak fújolt volna, utána meg mindenki örömködne - kérdezd meg például veb-et Mathieuről, most sem fog egyetérteni a leigazolásával szerintem.. :D Ezeket a túlzott általánosításokat én nem szeretem.
Lehet túlzottan általánosnak érezted. Nem ez volt vele a célom, tényleg. Csak arra akartam utalni mennyire változik a megítélése egy játékosnak, rövid időn belül.
palesz77 írta: Rakitic szintén ilyen. Emlékeim szerint te is el akartad adni Cescet, és egy olyan középpályást hozni a helyére, aki sokat védekezik, jól lő távolról, jól passzol, és nagyon motivált. Pont ilyen jött, és mindezt a felkészülési meccsek alapján mondjuk legtöbben - és a Vb alapján. De ezzel nem tudom mi a probléma, hogy a jó játéka miatt sokan bizakodóak vagyunk vele, és dicsérjük.. Én pl nem ragaszkodok foggal körömmel a véleményemhez, ha látom, hogy nem volt igazam.. Fabregast nagyon gyászoltam - még mindig -, de belátom, hogy nagy eséllyel egy Rakitic féle középpályással sokkal többre megyünk majd jövőre.
Csak példának hoztam a változásokra. Nagyon örülök, az ő leigazolásának. Biztos vagyok benne, hogy több haszna lesz mint Fabregasnak. Ahogy mondtad is sokat védekezik, jól lő távolról, jól passzol, és nagyon motivált. ez az ami fabregasból hiányzik.
palesz77 írta: A Cuadrados részt ezért emeltem ki, mert talán az én véleményem változott a legtöbbet róla.. Egy az, hogy a Vb-n láttam meccseken is játszani, és kiderült, hogy azon ritka emberek közé tartozik, aki youtube alapján bénább.. :D A másik meg, hogyha megnézed a felkészülési meccseinken a szélsők feladatát, akkor láthatod, hogy sokkal támadóbbak, mint eddig. Ebbe pont passzolna a kolumbiai.. Ha védekezőbb típusú szélsőkkel játszana LE, akkor most Zabaleta miatt könyörögnék - csak mondtam egy nevet a példa kedvéért. De mivel nem, ezért változott a véleményem róla, és szerintem simán elférne itt.
Nem is a képességeit firtatom. Csak én azt látom, hogy védőnek nem védő támadónak meg hova tesszük be?
palesz77 írta: A Xavis dologban meg szerintem egyedül azért változott ekkorát a közvélemény, mert kiderült, hogy nem jön oda már senki, hanem marad SR 4. számú középpályásnak - én meg azért békéltem meg vele valamelyest, mert a Nice ellen jobban játszott szinte mint tavaly bármikor. De szerintem ennek ellenére, ha mondjuk lehetne választani Koke és Xavi közt, a fórum több mint fele Kokéra szavazna.
Ebben teljesen egyet értünk. S. Roberto szerintem a legalkalmatlanabb ember a legfontosabb helyre. Xavi maradása ezért nem baj. Én amúgy is azt mondtam, hogy őt kéne magtartani kiegészitő szerepre. Ő is érzi, hogy a folyamatos kezdés már nem való neki. És szerintem a tecskók sokat tanulhatnak még tőle.
palesz77 írta: De igazából nem értem, hogy mi probléma van azzal, hogy miután megtörténtek az igazolások, és láttunk már 4 felkészülési meccset, sokan próbálnak pozitívan hozzáállni a következő szezonhoz, és keresni az értelmet az igazolásainkban, nem csak fikázni azokat.. Vagy szerinted az lenne a normális, ha teljes letargia uralkodna most az EuroBarcán..? :roll:
Nem én se erre utaltam, hogy itt sírjunk, csak arra, hogy kicsit szerintem néha, (én is mint bárki más) elszakadunk a realitástól. Én is erősödést látok és a csapatot is direktebbnek érzem, de nem vagyok benne biztos, hogy annyival jobb lesz. De nemsoká kezdőik az igazi szezon. Ott kiderül.
Chino írta:
Vermaelen-nel viszont szerintem nem csináltunk rossz üzletet, csak mellé én, sokakkal egyetemben nem a franciát képzeltem.
Biztos hogy nem volt az csak félek, hogy nem lesz megoldás, mert ha lesérül akkor nézhetünk. Ahogy mondon semmi gondom nem lenne ha egy másik ember lenne itt nem a francia.

Chino írta: Azt pedig, hogy nem LE igazolt volna én nem jelenteném ki. Már csak azért sem, mert nem olyan játékosok érkeztek, akiket egy vezetőség szokott, talán Suarez ez egyetlen ilyen. Egy Cesc-Rakitic csere nem igazán jellemző egy vezetésre.
Háát én pl. Fabregas de főleg Alexis eladásában érzek egy kicsi pénzszerzősdit, Suarezre. De mint fentebb is mondtam a Cesc-Rakitic csere nem volt rossz döntés úgy hiszem. Masszívabb erősebb középpályát hozhat.
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.13. 16:10:41

LG írta:
ferninho írta:
Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
Nézd, én pl. elég kritikusan állok hozzá a jelenlegi helyzethez és a vezetőség munkájához, ennek ellenére Rakiticet nagyon jó igazolásnak tartom, és én is úgy gondolom, hogy a VB-n ő volt a horvátok legjobbja. Összességében persze Modric előrébb tart, hiszen ő már a világ egyik legjobb csapatában is bizonyítani tudott, míg Rakiticnek ezt még meg kell tennie, de én nagyon bízom a srácban, és elképzelhetőnek tartom, hogy ő is klasszissá növi ki magát nálunk, akár már ebben a szezonban, a képességei megvannak hozzá.
egy szóval nem mondtam, hogy bármi baj is van Rakiticcsel, nagyon is jó játékos, csak szimplán más VBt néztünk, ennyi az egész :mrgreen:

szerk:
persze, mindenki máshogy látja a meccseket és más is a véleménye, de azért az az eredeti komment, amire reagáltam azért egy pöppet sok volt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferninho 2014.08.13. 16:31:12-kor.
madridista
Avatar
Napalm
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.08.06. 23:10:59

2014.08.13. 16:09:13

Abban egyetértek, hogy megváltozott a hozzáállás az új igazolásokhoz, viszont ez szerintem teljesen normális szurkolói reakció, hogy próbálunk megbarátkozni azokkal a játékosokkal is akiket kevésbé szerettünk volna, mert azért mégis azért jöttek ők is, hogy segítsék a csapatot.
Ugyanakkor nem gondolom, hogy személyi probléma lenne:
- Mathieu amit láttam Valencia meccset egyáltalán nem lógott ki lefelé a csapatából, sőt... az itteni nyilatkozataiból, első meccséből meg a hozáállásából sem úgy tűnik hogy ez változni fog.
- Rakitic szerintem telitalálat volt. Sokan bírálják a vezetőséget hogy elment Fabregas, szerintem felesleges egyrészt mert már megtörtént, nincs mit tenni, másrészt közel sem biztos, hogy rosszabbul jártunk a horváttal (szerintem nagyjából az lesz a feladata ami Cesc-nek volt).
- Alexist én is sajnálom, mert a tavalyi szezonban számomra Bartrán , Albán és Mascheranon kívül ő volt az az ember akinek tényleg nem számított, hogy mikor hol és mi a feladata ha kellett végigsprintelte az egész meccset, hajtott, küzdött, ha kellett gólt lőtt, ha kellett labdát szerzet, ha kellett Alves "helyén" hátrament védekezni. Még ha nem is jöttek mindig össze a dolgai az akarás mindig megvolt benne. Remélhetőleg Suárez is hasonló mentalitással fog pályára lépni a következő szezonban.
Nem hiszem, hogy minőségben vagy tehetségben volt a probléma tavaly sem. Sokkal inkább fejben nem voltak toppon a srácok szerintem. Nem volt elég dinamika a játékunkban, de még így is végig versenyben voltunk a bajnokságban és a kupában is. Az igazolásokat tekintve sikeréhes, motivált játékosok érkeztek, akik remélhetőleg technikailag is képesek lesznek megfelelni a szintnek. A legfőbb igazolás viszont szerintem LE hiszen az ő feladata lesz egyberázni és fejben is összetartani ezt a csapatot. Romában gőzöm sincs hogy ment neki, nem hiszem, hogy ott azzal volt a gond, Vigoban benntartott egy előzetesen esélytelennek tűnő csapatot (nem is akárhogy), meglátjuk itt mire lesz képes. (Azt pedig tartom, hogy játéktudás alapján a világ egyik legjobb játékoskeretével fog dolgozni idén)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.13. 16:01:40

ferninho írta:
Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
Nézd, én pl. elég kritikusan állok hozzá a jelenlegi helyzethez és a vezetőség munkájához, ennek ellenére Rakiticet nagyon jó igazolásnak tartom, és én is úgy gondolom, hogy a VB-n ő volt a horvátok legjobbja. Összességében persze Modric előrébb tart, hiszen ő már a világ egyik legjobb csapatában is bizonyítani tudott, míg Rakiticnek ezt még meg kell tennie, de én nagyon bízom a srácban, és elképzelhetőnek tartom, hogy ő is klasszissá növi ki magát nálunk, akár már ebben a szezonban, a képességei megvannak hozzá.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.13. 15:50:16

Chino írta:(szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric)
hát akkor mi más VBt néztünk... Kép
és örülnétek ti egy "agyonsztárolt" Modricnak... nagyon durván beleillene a Barcába.
madridista
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.13. 15:32:26

Feast4 írta:Érdekes amúgy hogy változik a a fórum ahogy megyünk bele a szezonba.

Mire is gondolok?

Én azért elég eltúlzottnak érzem amit írtál. Tata távozása már akkor kiderült, mikor még véget sem ért a bajnokság. Lehetett itt FM-ezni, de végül két ember maradt a kalapban, akik közül inkább az az elterjedtebb, hogy a jobb választás. Igazán az osztotta meg itt a népet, hogy egy olyan edző kell-e aki tapasztaltabb vagy aki ismeri a klubot, játékosokat és jelleméből adódóan rendet csinálhat-e. nem sok idő telt el, de szerintem jó úton halad és ezt sokan belátták.

Luis miatt szerintem azért jöttek fel a negatív hangok, mert valószínűsíthető volt, hogy ha ő nem sikerült akkor hasonló kaliberben gondolkozik a vezetőség.
Jött is ilyen pl. Benatia, akit azóta sem írt le senki, és még mindig ő jön fel legtöbbször példának, mint a legjobb igazolás lehetősége. Mangalaról is csak ugyanannyira oszlik meg a vélemény, mint amikor egy igen rövid időre a kalapban volt. Marquinhos-ról pedig visszaolvashatod a hozzászólásokat. Nem a pozitív hangok voltak többségben, amikor őt kergettük.

A Mathieu-vel kapcsolatos dologban maximálisan igazat adok, de szerintem ez inkább már beletörődöttség, mint pozitívum. Én személy szerint még mindig a fejem verem a falba, ha belegondolok, hogy ő jött mint elsőszámú hátvéd.
Ahogy Cuadrado-val is igazad van, hogy változott a helyzet, igazán én sem értem, hogy miért rá lenne szükség, főleg ennyiért (magamat is ebbe az osztályba sorolom), de azért ehhez szorosan hozzátartozik az is, hogy szélső védő mindenképp kell, főleg előre tekintve. És ha ez nem egy Piszczek, Zabaleta stb., hanem a kolumbiait akarjuk mindenáron, ám legyen.

Vermaelen-nel viszont szerintem nem csináltunk rossz üzletet, csak mellé én, sokakkal egyetemben nem a franciát képzeltem.

Suarez más téma. Azzal nem sokan vitatkoznak, hogy jelenleg a világ egyik, ha nem a legjobb 9-ese. Ha pedig Lucho egy ilyen embert akar a támadótrióba, akkor sokkal jobban örülök ennek, mint mondjuk egy Mandzukicnak. Alexis pedig pont ennek az áldozata. Az elmúlt szezon miatt nyilván sokan megszerették, de az nyilvánvaló volt, hogy már nem nem férne el ilyen játékosok mellett, padkoptatónak pedig hülyeség lenne, főleg úgy hogy Pedro-tól sem tudtunk szabadulni. Az általános vélemény, ha visszakeresel inkább az volt, hogy megérdemli, képességei alapján pláne, hogy kezdőként számoljanak vele egy csapatban, ami itt nem lett volna lehetséges, nem mellesleg jó pénzt kaptunk érne.

A Cesc-Rakitic már bonyolultabb. Itt inkább csak a saját nevemben tudok szólni. Inkább amellett kardoskodtam, hogy maradnia kellene, mert már átveheti Xavi helyét, de bőven van ellene is érv. Ő sajnos megint kicsit zsákbamacska lett volna, de elment és úgy tűnik LE valamivel robotolósabb, masszívabb kp-t akar, amibe nem nagyon illett volna bele. Hogy Rakitic-et hoztuk helyette, abban tényleg sokat mozdult a megítélése. De a VB-n nyújtott teljesítménye (szerintem elfogultság nélkül is kijelenthető, hogy jobb volt, mint az agyonsztárolt Modric) és amit eddigi (igaz, hogy barátságos, de most nem ezen van a hangsúly) meccseken csinált az elég biztatónak tűnik. Nyilván jobb lett volna ide egy Kroos, ezzel csak inkább az elvakultabbak vitatkoznak, de a horvát sem egy gyenge eresztés.

Xavi pedig szerintem annyiból pozitív, hogy ezzel "kiüti" SR-t és beszállva a padról több pluszt adhat, mint Roberto barátunk.

Nem akarok itt magyarázkodni, főleg nem posztom másokat "védeni", de nem fordult azért akkorát a világ, mint azt leírtad. Az természetes, hogy ha már itt van valaki a szurkoló a pozitívumokat keresi, ez nem csak Barca szurkolókra igaz, hanem mindenkire. Pl. odaát is meg lehet nézni a James-el kapcsolatos véleményekre igazolás előtt és után.
Szóval szerintem nem történt akkora dráma, van amiben (pl. Mathieu) tényleg nagyot fordult a világ egyeseknél, de nem érzem az egészet tendenciának.

Azt pedig, hogy nem LE igazolt volna én nem jelenteném ki. Már csak azért sem, mert nem olyan játékosok érkeztek, akiket egy vezetőség szokott, talán Suarez ez egyetlen ilyen. Egy Cesc-Rakitic csere nem igazán jellemző egy vezetésre.
Forca Barca!!!!
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.13. 15:19:28

Feast4 írta:Érdekes amúgy hogy változik a a fórum ahogy megyünk bele a szezonba.

Mire is gondolok?

Úgye elküldtük Tata Martinot. Szerintem is el kellett, de annyit a védelmében felhoznék semmit nem csinálhatott a csapattal kapott egy Neymart és old meg. Szerintem se volt ide való, de dúrva, hogy a fejét vették úgy hogy egy ingyen védőt se hozhatott ide akit akart. (Már nem emlékszem a nevére)

Amikor felvetődött a kérdés ki legyen az edző, mindenki Kloppban, Bieslaban, vagy Valverde-ben gondolkodott. Aztán amikor LE lett sokan húzták a szájukatmegbukott a Rómával stb. stb. aztán, láss csodát csak jó lett, csak elfogadta a szurkolótábot. :D

Jöttek az igazolások. Először úgye David Luis volt terítéken. Kéne kéne kéne meglesz meglesz meglesz, nagy örömködés a fórumon aztán amikor elvitte a PSG ááá fegyelmezetlen, meg amúgy is miket mondot tavaly stb. stb. Elmúlt a nagy szeretet.

Benaita fú nagyon jó lesz, beválik, szintén itt örömködtünk ( jó magam is nem tagadom) amikor eluszott a dolog, hát annyira nem is jó, meg különben is a Róma nem a Barca.

Aztán megjött ter Stegen tapasztalatlan nem ismeri a ligát, nem kéne védett kettőt egyből mindinki megszerette. Igen ám de kellett egy kapus még. Claudio Bravo. Mind szidtuk, hogy drága sokat hibázik stb. és most már legyen elős kapus! :D ( ami szerintem vicces! :D )

Elment Fabregas sírógörcs a fórumon, jött Rakitic fúú nem szint. Nem jó. Nem nem kéne, különben is hol játszott eddig.Bla bla... Ha belenéztek a topicjába vagy a meccsekbe igen csak megfordult róla a vélemény.

Aztán jöttek a csatárnevek. Fernando Llorente, Mario Mandžukić, Higuaín, szélre Reus, most nem sorolnám kik ellen milyen ellenérv volt, (azért e kedvencem a nekünk minek 9-es ) de szép számmal volt. De aztán jöt Suarez. Úgye áááá kezelhetetlen, harap, pszihopata, stb. stb. még egy métert nem futott a stadionban még labdába sem ért de máris úgy várjuk mint a messiást.

Xavi távozásával felvetődött Kroos neve. Fúúú de jó lenne. De jó lenne. Elment a madridba aznap már olvason a fórumon hova? ha nem teszett a játék a Bayernben itt minek tetszene. :D Xavi marad boldogság teljes. Igaz előtte pár héttel az egész fórum itt dühöngött el kell adni. Nem való már ide stb.

Na de védőnk még mindig nincs. Magnala túl drága. Meg sokak szerint nem is ide való. amikor meg kiderült, hogy nem vesszük meg tutira akkor már tuti nem való ide. Hummels B terv. :lol: ](*,) (ha erre a mondatra gondolok még mindig csikos lesz a gatyám úgy röhögök! :D ) Aztán amikor kderült, hogy tuti nem lassú is Pique mellé nem való stb. ( nekem az egész átigazolási időszak talá legfájóbb pontja) Aztán jön a csoda: Marquinhos A jövő tehtesége! Ide akar jönni! Várunk Marq! A vére is gránátvörös kék! A fórumon is kell, igazi jövő tehetsége, a következő TS, ( én is azt mondtam nem tagadom és tartom is) kiderült, hogy sosem jön el a PSGből. ÁÁÁ marha drága. Padon ült. Zsákbamacska stb.

És akkor jön a kedvenc Sagám: Mathieu! Én 1994-ben voltam először a Barca stadionjába azóta figyeltem mindig lehetőségek szerint, a csapatot (igaz akkor még 9 éves voltam tehát a dolgok nem úgy vannak meg lehet ahogy tényéleg történtek és úgye abban az időben mikor láttál Barca meccset), az internet korszak óta pedig mindig követem napi rendszerességgel, de ilyen szintű ellenszenvere és ellenálásra sem magyar sem nemzetközi fórumokon nem emlékszem egy leendő igazolással szemben sem. talán a nálam öregebbek igen, de én nem. Öreg, drága, minek? (Én is ezt mondtam tartom is) Egy egész nyár huza-vona után 20 millió eruoért ide került #-o a fél világ rajtunk röhög, de nem baj legalább boldoggá tettünk eg ymásik spanyol várost. Azután telnek a napok és már a döhöngés abbamarad, sőt már jönnek olyan kihelentések, hogy ne,m baj tapazstalt védő kellett ide. Adni fog majd annyit mint Puyol ennyi idősen. Félreéértés ne essék. Én is azt mondom adjuk meg neki a lehetőséget, nem ő igazolta le magát, ha már idejött háta beválik, de hogy ekkorát forduljon egy edzőmecstől a világ azért meglepő.

Haladunk tovább. Kéne még egy védő. Persze Marquinhos neve megint előkerül, de ezen már csak röhög mindenki leginkább a PSG, aztán mikor Zubiék is hajlandóak belátni, hogy nem jön a patináns névsor Agger, Vertonghen, Vermaelen. Mindegyikről elmonható, hogy nem volt jó éve. Agger és Vermaelen ráadásul nem is a legfiatalabb és marha sérülékeny is és a csapatából is kiszorult. Vertonghen lenne talán aki, de nem jön az látható, így Vermaelen marad. Aki már nem is olyan sérülékeny, nem is a jasát hiábájából került ki az Arsenal padjára csak jó lesz ide.

És a névsor vége Cuadrado. Szintén egy egész nyáron átnyúló történet. Nyár elején mindenki fujjogott, nem védő nem ide való, nem is a legfiatalabb már, most már mindenkinek kéne.( akinek nem inge ne vegye magára) Kérdem én továbbra is miért? Hova? Mitol jöbb mint Alves? De minbdegy nem mi döntünk.

Ilyen "aprő nüansznyi" dolgokat ami szintén az ember húsába vág, hogy Alexis elment és majdnem néplzadás volt, Pedro maradt szintén temetői hangulat. Aztán ááá Alexis igazán soem vált be nálunk, Pedro meg padra jó. Na ettől düröhamot kaptam!

Nos a szép hosszú hozászólásomat két dologgal zárnám, ami igazából a lényeg. Nem hiszem, hogy LE igazolt. Mathieau, Marquinhos, Cuardado már akkor szóba került mikor még nem volt meg az edző. Tavaly! Aki pedig nem sikerült ahelyett egy kétes félmegoldás jött. Erősebbek vagyunk mint az elmúlt évben de én nem hiszem, hogy nagy szezon elé nézünk, de remélem rámcáfolnak.

A másik meg az. Az idő megszépíti a dolgokat. Bárki húzza fel a Barca mezt akármilyen ellenszenv van vele szemben előbb utóbb a tudatos énünk háttérbe szorul a mez miatt. Pedig ha próbálunk kicsit racionálisan nézelődni, akkor más a kép amit a csapatról látunk. És sajna az nem mindig pozitív!
Nem tudom,hogy te meg a fórum hogy van vele,de tavaly a csapat,miután Valdés kidőlt csak abból nem kapott gólt,ami nem ment kapura körülbelül. Ott volt Diego gólja a BL-ben, Végbél elszáguldása a kupadöntőn,hát mind a kettőben jó vastagon benne volt Pinto. Ez végre megoldódott.Én örülök Cuadradonak ha jön,de Walkernek még jobban örülnék, ha jönne, mert ő született JHV. A védelmet szó mi szó meg lehetett volna oldani 100x jobban is, de ezt kaptuk, ezzel kell beérni. Én azért bízom abban, hogy Mathieu leigazolásában mégiscsak volt valami ráció,amit mi nem látunk.
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 14:54:33

Feast4 írta:És a névsor vége Cuadrado. Szintén egy egész nyáron átnyúló történet. Nyár elején mindenki fujjogott, nem védő nem ide való, nem is a legfiatalabb már, most már mindenkinek kéne.( akinek nem inge ne vegye magára) Kérdem én továbbra is miért? Hova? Mitol jöbb mint Alves? De minbdegy nem mi döntünk.
Ez a felsorolás mind szép és jó, csak 2 dolog miatt nem teljesen igaz szerintem..

Egy az, hogy a felsorolásaidban az egész fórumot úgy állítod be, mintha egy véleményen lett volna mindenki, pedig igazából minden hírre volt olyan aki örült, meg volt olyan aki nem. És a te felsorolásodból meg úgy tűnik, mintha elsőre mindenki csak fújolt volna, utána meg mindenki örömködne - kérdezd meg például veb-et Mathieuről, most sem fog egyetérteni a leigazolásával szerintem.. :D Ezeket a túlzott általánosításokat én nem szeretem. Volt például olyan is, aki sosem akarta a Mangala-Marquinhos-Benatia hármast, és van olyan is, aki még mindig Mangala után sír.. Hummelst és Laportet meg pl én már szinte az elejétől elleneztem, pont a sebességük miatt.. Marquinhosnak valamiért örültem volna, de igazából megértem, hogy ennyiért nem hozta a vezetőség. De ha ettől gáz leszek, hogy az idő előrehaladtával változtatom a véleményem, akkor vállalom.. :roll: szerk.: Matyihoz még: Neki az árával van a legtöbb embernek a baja szerintem, ami még mindig ugyan úgy zavar szinte mindenkit szerintem, csak ezt nem emlegetjük fel minden 2. hsz-ben, mert totál felesleges lenne, mindenki leírta már 20-szor..

A másik meg, hogy miután láttuk hogy játszik a LE féle csapat, kicsit alakult az eddigi látatlanban alkotott véleményünk - legalábbis sokaknak szerintem emiatt. A Cuadrados részt ezért emeltem ki, mert talán az én véleményem változott a legtöbbet róla.. Egy az, hogy a Vb-n láttam meccseken is játszani, és kiderült, hogy azon ritka emberek közé tartozik, aki youtube alapján bénább.. :D A másik meg, hogyha megnézed a felkészülési meccseinken a szélsők feladatát, akkor láthatod, hogy sokkal támadóbbak, mint eddig. Ebbe pont passzolna a kolumbiai.. Ha védekezőbb típusú szélsőkkel játszana LE, akkor most Zabaleta miatt könyörögnék - csak mondtam egy nevet a példa kedvéért. De mivel nem, ezért változott a véleményem róla, és szerintem simán elférne itt..

Rakitic szintén ilyen. Emlékeim szerint te is el akartad adni Cescet, és egy olyan középpályást hozni a helyére, aki sokat védekezik, jól lő távolról, jól passzol, és nagyon motivált. Pont ilyen jött, és mindezt a felkészülési meccsek alapján mondjuk legtöbben - és a Vb alapján. De ezzel nem tudom mi a probléma, hogy a jó játéka miatt sokan bizakodóak vagyunk vele, és dicsérjük.. Én pl nem ragaszkodok foggal körömmel a véleményemhez, ha látom, hogy nem volt igazam.. Fabregast nagyon gyászoltam - még mindig -, de belátom, hogy nagy eséllyel egy Rakitic féle középpályással sokkal többre megyünk majd jövőre.

A Xavis dologban meg szerintem egyedül azért változott ekkorát a közvélemény, mert kiderült, hogy nem jön oda már senki, hanem marad SR 4. számú középpályásnak - én meg azért békéltem meg vele valamelyest, mert a Nice ellen jobban játszott szinte mint tavaly bármikor. De szerintem ennek ellenére, ha mondjuk lehetne választani Koke és Xavi közt, a fórum több mint fele Kokéra szavazna.. De így, hogy SR van itt, így szerintem tökre érthető, hogy miért is nem rossz dolog annyira Xavi maradása..

Az Alexises részre meg ki se térek, a fórum 3/4-e szerintem még mindig sírógörcsöt kap, ha felemlegetik a nevét - igazából nem tudom miért, de mindegy. Sokkal jobb lesz neki, hogy távozott - és igen, én már a Vb alatt is ezt írtam, nem csak azért mondom, mert már elment.. Cserének bőven luxus kategória lett volna lássuk be. LE meg középcsatárt - ergo igazi gólvágót - akart a keretbe, az meg nem Sáncho..

Na mindegy, a többi részt ki se emelném, mert még a végén egy kisregényt írnék.. :D De igazából nem értem, hogy mi probléma van azzal, hogy miután megtörténtek az igazolások, és láttunk már 4 felkészülési meccset, sokan próbálnak pozitívan hozzáállni a következő szezonhoz, és keresni az értelmet az igazolásainkban, nem csak fikázni azokat.. Vagy szerinted az lenne a normális, ha teljes letargia uralkodna most az EuroBarcán..? :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.13. 14:48:14

feast, a szurkolo már csak ilyen :D

a mu nagyon teper vidalért, állitolag már 60 millát ajánlottak érte... nem hiszem h ezek mellett még cuadradora is kitennék a pénzt... költöttek már eleget.

sztem az lesz a történet vége, h utoljára beajánlunk egy ilyen 32 + 2 baratsagos meccs + 3 millio ha bl-t nyer + 5 csomag duna kavics (az uj csomagolasu) kombót és ennyi. a palinak meg egy 4 millás fizetést és lesz ami lesz.

nem tudni odaát (fionál) h gondolkodnak, de a ha a fut egy jo szezont, akkor jövőre vmelyik arab uis kietszi érte a pénzt és nem bohockodnak mint mi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.13. 14:25:50

Érdekes amúgy hogy változik a a fórum ahogy megyünk bele a szezonba.

Mire is gondolok?

Úgye elküldtük Tata Martinot. Szerintem is el kellett, de annyit a védelmében felhoznék semmit nem csinálhatott a csapattal kapott egy Neymart és old meg. Szerintem se volt ide való, de dúrva, hogy a fejét vették úgy hogy egy ingyen védőt se hozhatott ide akit akart. (Már nem emlékszem a nevére)

Amikor felvetődött a kérdés ki legyen az edző, mindenki Kloppban, Bieslaban, vagy Valverde-ben gondolkodott. Aztán amikor LE lett sokan húzták a szájukatmegbukott a Rómával stb. stb. aztán, láss csodát csak jó lett, csak elfogadta a szurkolótábot. :D

Jöttek az igazolások. Először úgye David Luis volt terítéken. Kéne kéne kéne meglesz meglesz meglesz, nagy örömködés a fórumon aztán amikor elvitte a PSG ááá fegyelmezetlen, meg amúgy is miket mondot tavaly stb. stb. Elmúlt a nagy szeretet.

Benaita fú nagyon jó lesz, beválik, szintén itt örömködtünk ( jó magam is nem tagadom) amikor eluszott a dolog, hát annyira nem is jó, meg különben is a Róma nem a Barca.

Aztán megjött ter Stegen tapasztalatlan nem ismeri a ligát, nem kéne védett kettőt egyből mindinki megszerette. Igen ám de kellett egy kapus még. Claudio Bravo. Mind szidtuk, hogy drága sokat hibázik stb. és most már legyen elős kapus! :D ( ami szerintem vicces! :D )

Elment Fabregas sírógörcs a fórumon, jött Rakitic fúú nem szint. Nem jó. Nem nem kéne, különben is hol játszott eddig.Bla bla... Ha belenéztek a topicjába vagy a meccsekbe igen csak megfordult róla a vélemény.

Aztán jöttek a csatárnevek. Fernando Llorente, Mario Mandžukić, Higuaín, szélre Reus, most nem sorolnám kik ellen milyen ellenérv volt, (azért e kedvencem a nekünk minek 9-es ) de szép számmal volt. De aztán jöt Suarez. Úgye áááá kezelhetetlen, harap, pszihopata, stb. stb. még egy métert nem futott a stadionban még labdába sem ért de máris úgy várjuk mint a messiást.

Xavi távozásával felvetődött Kroos neve. Fúúú de jó lenne. De jó lenne. Elment a madridba aznap már olvason a fórumon hova? ha nem teszett a játék a Bayernben itt minek tetszene. :D Xavi marad boldogság teljes. Igaz előtte pár héttel az egész fórum itt dühöngött el kell adni. Nem való már ide stb.

Na de védőnk még mindig nincs. Magnala túl drága. Meg sokak szerint nem is ide való. amikor meg kiderült, hogy nem vesszük meg tutira akkor már tuti nem való ide. Hummels B terv. :lol: ](*,) (ha erre a mondatra gondolok még mindig csikos lesz a gatyám úgy röhögök! :D ) Aztán amikor kderült, hogy tuti nem lassú is Pique mellé nem való stb. ( nekem az egész átigazolási időszak talá legfájóbb pontja) Aztán jön a csoda: Marquinhos A jövő tehtesége! Ide akar jönni! Várunk Marq! A vére is gránátvörös kék! A fórumon is kell, igazi jövő tehetsége, a következő TS, ( én is azt mondtam nem tagadom és tartom is) kiderült, hogy sosem jön el a PSGből. ÁÁÁ marha drága. Padon ült. Zsákbamacska stb.

És akkor jön a kedvenc Sagám: Mathieu! Én 1994-ben voltam először a Barca stadionjába azóta figyeltem mindig lehetőségek szerint, a csapatot (igaz akkor még 9 éves voltam tehát a dolgok nem úgy vannak meg lehet ahogy tényéleg történtek és úgye abban az időben mikor láttál Barca meccset), az internet korszak óta pedig mindig követem napi rendszerességgel, de ilyen szintű ellenszenvere és ellenálásra sem magyar sem nemzetközi fórumokon nem emlékszem egy leendő igazolással szemben sem. talán a nálam öregebbek igen, de én nem. Öreg, drága, minek? (Én is ezt mondtam tartom is) Egy egész nyár huza-vona után 20 millió eruoért ide került #-o a fél világ rajtunk röhög, de nem baj legalább boldoggá tettünk eg ymásik spanyol várost. Azután telnek a napok és már a döhöngés abbamarad, sőt már jönnek olyan kihelentések, hogy ne,m baj tapazstalt védő kellett ide. Adni fog majd annyit mint Puyol ennyi idősen. Félreéértés ne essék. Én is azt mondom adjuk meg neki a lehetőséget, nem ő igazolta le magát, ha már idejött háta beválik, de hogy ekkorát forduljon egy edzőmecstől a világ azért meglepő.

Haladunk tovább. Kéne még egy védő. Persze Marquinhos neve megint előkerül, de ezen már csak röhög mindenki leginkább a PSG, aztán mikor Zubiék is hajlandóak belátni, hogy nem jön a patináns névsor Agger, Vertonghen, Vermaelen. Mindegyikről elmonható, hogy nem volt jó éve. Agger és Vermaelen ráadásul nem is a legfiatalabb és marha sérülékeny is és a csapatából is kiszorult. Vertonghen lenne talán aki, de nem jön az látható, így Vermaelen marad. Aki már nem is olyan sérülékeny, nem is a jasát hiábájából került ki az Arsenal padjára csak jó lesz ide.

És a névsor vége Cuadrado. Szintén egy egész nyáron átnyúló történet. Nyár elején mindenki fujjogott, nem védő nem ide való, nem is a legfiatalabb már, most már mindenkinek kéne.( akinek nem inge ne vegye magára) Kérdem én továbbra is miért? Hova? Mitol jöbb mint Alves? De minbdegy nem mi döntünk.

Ilyen "aprő nüansznyi" dolgokat ami szintén az ember húsába vág, hogy Alexis elment és majdnem néplzadás volt, Pedro maradt szintén temetői hangulat. Aztán ááá Alexis igazán soem vált be nálunk, Pedro meg padra jó. Na ettől düröhamot kaptam!

Nos a szép hosszú hozászólásomat két dologgal zárnám, ami igazából a lényeg. Nem hiszem, hogy LE igazolt. Mathieau, Marquinhos, Cuardado már akkor szóba került mikor még nem volt meg az edző. Tavaly! Aki pedig nem sikerült ahelyett egy kétes félmegoldás jött. Erősebbek vagyunk mint az elmúlt évben de én nem hiszem, hogy nagy szezon elé nézünk, de remélem rámcáfolnak.

A másik meg az. Az idő megszépíti a dolgokat. Bárki húzza fel a Barca mezt akármilyen ellenszenv van vele szemben előbb utóbb a tudatos énünk háttérbe szorul a mez miatt. Pedig ha próbálunk kicsit racionálisan nézelődni, akkor más a kép amit a csapatról látunk. És sajna az nem mindig pozitív!
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.13. 14:24:28

LG írta:
danianevem írta:...
Alvesnél mindenféleképpen jobb lenne, ez nem kérdés, de én inkább egy védekezőbb szellemű jobbhátvédet hoztam volna...
Vitathatatlan, hogy amióta megváltozott a "szisztéma" ezen a téren, sokkal szellősebb lett a védekezése a csapatnak. Továbbá Puyol kiesése is nyilván rátett egy lapáttal a helyzetre, de számomra úgy tűnik, az Enrique-féle gárda újfent a letámadásra fog építkezni. Ebben pedig Cuadrado lehet az egyik megoldás jobb szélen. Meg hirtelen nem is tudom "van-e piacon" olyan jobb oldali bekk, aki képes lenne középre is zárni...

Nekem inkább középen vannak komoly aggályaim a Rakitic-Iniesta duó védekezését illetően, ugyanis a barátságos meccseken már kijött, hogy kp-s labdavesztésnél a kontrákra nem, vagy nem a legjobban reagál a csapat. Nyilván ezen is lehet még csiszolni, meg talán a Mascherano-Busquets csere is segíthetne a helyzeten, hiszen az argentin jóval tapasztaltabb mind a védekező középpályás, mind pedig a középső védő pozícióban.

Az is igaz, hogy sokkal stabilabb rendszer a 3-5-2, de az eddigi meccseken mutatott taktika alapján talán mégis jobb kiindulópont, mint a 4-3-3. Necces lesz-e azt nem tudom, de tényleg sok a kérdőjel, tavaszra talán már okosabbak leszünk. :wink:
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2014.08.13. 13:55:08

Ter Stegen
Cuadrado Bartra Mathieu Alba
Rakitic Mascherano Iniesta
Messi Suarez Neymar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.13. 13:44:14

danianevem írta:Egy kicsit Cuadradoról (akiről kb. pár napja esett csak le, hogy a Google Translate Square-nek fordítja a nevét :D): bár az értékelések, meg játékos jellemzők elég elfogultak szoktak lenni, a tényadatokat egész jól szokták összegezni:
http://www.whoscored.com/Players/44868/ ... o-Cuadrado" target="_blank

Szóval a védekezési statjai kifejezetten korrektek, főleg a Lecce-ben voltak kimagaslóak. Az olasz focit csak érintőlegesen követem, főleg a nagyok hanyatlása óta, viszont ott a 2011/12-es szezonban egy 3-5-2-es rendszerben játszott a középpálya jobb oldalán. Tehát pont passzolna az Enrique által megvalósítandó tervekhez. A támadásoknál meg láthattuk a hatékonyságát a VB-n.

Összegezve: hozzák csak, cserébe küldjük Alvest :D
Alvesnél mindenféleképpen jobb lenne, ez nem kérdés, de én inkább egy védekezőbb szellemű jobbhátvédet hoztam volna. Már a Rijkaard érában is megvolt, a balhátvéd (Gio) védekezőbb szerepet töltött be, sokat segített be középen is, Beletti meg rendszeresen felment a támadásokat segíteni. Ugyanez megvolt Alvessel és Abidallal is. De Alba érkezésével ez az egyensúly felborult, két ennyire támadószellemű szélső hátvéd sok egyszerre a pályán.
A 3-5-2 azért más, ott van három védő, előttük két belső középpályás, azért az stabilabb szerkezet, mint a mi 4-3-3-munk, az aktuális vkp-nk hátrahúzódhat, de azzal nem nagyon leszünk kisegítve, főleg, ha Busquets az illető. Necces lesz így, főleg a rangadókon.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.13. 13:34:37

palesz77 írta:
danianevem írta:Egy kicsit Cuadradoról (akiről kb. pár napja esett csak le, hogy a Google Translate Square-nek fordítja a nevét :D)
Nekem is beletelt egy kis időbe, mire rájöttem, hogy az ő.. :lol: De el se tudom képzelni, hogy akkor mostanáig mit hittél, ki/mi az a Square a róla szóló cikkekben.. :mrgreen:
Mivel nagyjából minden második védős cikkben szerepelt ő is, valahogy azt hittem a center spanyol megfelelőjét fordítja így, aztán nálam már be is rögzült. De az utóbbi, csak Cuadradóval kapcsolatos cikkeknél már megvilágosodtam :D
nagyatesz írta:Alves...Netán kölcsön adjuk, és a fizetése különbözetét fizetjük, jövőre meg mehet ingyen (már látom magam előtt a Milant, ahogy ilyesmi ajánlattal áll elő...).
Tökéletesen beleillene a Milan utóbbi pár éves átigazolási politikájához: egykori klasszis, túl karrierje zenitjén, kérdéses a jövőbeni teljesítménye is... De nem hiszem, hogy Berlusconi repesne az örömtől, ha meglátná Dani fizetését.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.13. 13:28:26

OFF. Szépen néznénk ki, ha minden férfinek ugyanaz a nő kellene, ráadásul az az egy és senki más. :D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.08.13. 13:26:34

Gondolom mindenképpen meg akarjuk szerezni Cuadradot, hiszen 2 hónapja ez folyik a csapból is, frissíteni akarunk azon a poszton, illetve figyelemmel kell lenni arra, hogy jó eséllyel nem igazolhatunk jövőre. Tekintettel arra, hogy Cuadrado jobbhátvédnek jön, így 2 alternatíva lehetséges: vagy Alves megy, vagy Montoya.

Ha Alvest küldjük, akkor: Vagy odaadjuk fillérekért valakinek, de mivel olyan fizetési igényei lehetnek, ami nem könnyíti meg az új csapatba igazolását. Ráadásul én látom őt annyira pénzéhesnek, hogy inkább itt marad egy évig padozni, jövőre meg megy ingyen, kap aláíráspénz új csapatában. Szóval eladni nehéz. Szerződést felbontani megint problémás, mert a jövő évi jussát tuti kéri, szóval akkor már mindegy ha marad. Netán kölcsön adjuk, és a fizetése különbözetét fizetjük, jövőre meg mehet ingyen (már látom magam előtt a Milant, ahogy ilyesmi ajánlattal áll elő...).

Másik opció, ha Alves rajtunk marad, hogy Montoyát adjuk kölcsön egy évre valami olyan csapatnak, ahol rendszeresen játszhat. Így sokat fejlődhet, jövőre meg Alves helyére visszatérhet!

Bár Montoyának jót tenne a sok játékperc, de én inkább az Alvestől szabdulás bármelyik formáját választanám :-)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 13:16:42

visca el barca írta:sztem ha annyira kellene, már rég megvettük volna...
Ezzel nem értek egyet, kb 1,5 hete tért vissza a nyaralásból, az alatt nem tárgyalt senkivel, előtte meg a VB-n volt - VB előtt pedig mi sem aktivizáltuk magunkat nagyon.. Na meg a Fio vezetőségével is csak nemrég ült le megbeszélni a jövőjét, nem lett volna esélyünk eddig elhozni a nyáron. Mióta van, azóta folyamatosan cikkeznek róla, csak közbe Vermaelent is elhoztuk, az alatt logikus, hogy nem őt űztük.. Úgyhogy szerintem simán benne van, hogy jönni fog.
danianevem írta:Egy kicsit Cuadradoról (akiről kb. pár napja esett csak le, hogy a Google Translate Square-nek fordítja a nevét :D)
Nekem is beletelt egy kis időbe, mire rájöttem, hogy az ő.. :lol: De el se tudom képzelni, hogy akkor mostanáig mit hittél, ki/mi az a Square a róla szóló cikkekben.. :mrgreen:
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2014.08.13. 13:15:26

Feast4 írta:
visca el barca írta:
noname írta:Ha tényleg kell Cuadrado, akkor ki fogjuk fizetni azt a 40 milliót.
sztem ha annyira kellene, már rég megvettük volna... nem szerencsés már a rajt előtt 1 héttel igazolni...
Nem is hiszem, hogy fogunk, meg azt se hiszem, hogy ő az aki annyira kell ide.
Szerintem meg pont ő az, aki kell ide.
a csúcsformában játszó Alves nagyon hasonló játékos (volt). Pont jó volna ide, Messi is jobban játszana, ha az oldalán nem Alves lenne, aki lassítja a játékot, hanem Cuadrado akivel tudna összejátszani, és Messit is futásra "kényszerítné"
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.08.13. 13:10:21

visca el barca írta:
noname írta:Ha tényleg kell Cuadrado, akkor ki fogjuk fizetni azt a 40 milliót.
sztem ha annyira kellene, már rég megvettük volna... nem szerencsés már a rajt előtt 1 héttel igazolni...
Nem is hiszem, hogy fogunk, meg azt se hiszem, hogy ő az aki annyira kell ide.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.13. 13:04:00

noname írta:Ha tényleg kell Cuadrado, akkor ki fogjuk fizetni azt a 40 milliót.
sztem ha annyira kellene, már rég megvettük volna... nem szerencsés már a rajt előtt 1 héttel igazolni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.13. 12:57:25

Egy kicsit Cuadradoról (akiről kb. pár napja esett csak le, hogy a Google Translate Square-nek fordítja a nevét :D): bár az értékelések, meg játékos jellemzők elég elfogultak szoktak lenni, a tényadatokat egész jól szokták összegezni:
http://www.whoscored.com/Players/44868/ ... o-Cuadrado" target="_blank

Szóval a védekezési statjai kifejezetten korrektek, főleg a Lecce-ben voltak kimagaslóak. Az olasz focit csak érintőlegesen követem, főleg a nagyok hanyatlása óta, viszont ott a 2011/12-es szezonban egy 3-5-2-es rendszerben játszott a középpálya jobb oldalán. Tehát pont passzolna az Enrique által megvalósítandó tervekhez. A támadásoknál meg láthattuk a hatékonyságát a VB-n.

Összegezve: hozzák csak, cserébe küldjük Alvest :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.13. 12:40:08

Ha tényleg kell Cuadrado, akkor ki fogjuk fizetni azt a 40 milliót.
Alvesnek meg már csak egy évig van szerződése, kibírjuk azt a fizetést addig. Játszani meg legalább játszhat majd a Barca B-ben. :lol:
Nah de komolyan: Alves esetében mindenki látja, hogy teljességgel haszontalan. Montoya esetlen, rosszul helyezkedik, de még mindig több haszon van belőle. Amikor meg nagy ritkán Adriano játszik jobboldalt, akkor valósággal fellélegzem. Valószínűleg LE is látja ezt és ezért akarja Cuadradot. Védekezni nem fog jobban mint Alves(bár az tény h gyorsabb lesz, ami azért már Alvesnél is kezd hiánycikk lenni), de támadásban nagyon hasznos. Jelenleg pl a legfőbb gond h a támadóink nem mennek vissza védekezni, ez egyúttal azt is jelenti, hogy a védelem nem tud annyira felmenni támadni. Cuadrado pont egy olyan játékos, aki ad némi egyensúlyt ezen a téren.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 11:53:38

S.Agüero írta:Mundo szerint Cuadrado az egyetlen hiányzó LE brutális 11-éből. :D (Piqué-Mathieu a védőpáros szerintük.)
Bár ezt eddig is tudtuk.

40-et tegyenek le érte, aztán csókolom!

A SPORT szerint pedig Cuadrado jönni akar, a Fiorentina 20.-áig vár az eladással maximum.
Csak nem fogjuk azért hagyni kútba esni az üzletet, mert mi csak 36 + 4 millió változót adnánk, ők meg 40-et kérnek.. :roll: Ha meg ez az üzlet Alves eladásával járna.. Boldogabb nem is lehetnék. :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.08.13. 11:34:28

S.Agüero írta:Mundo szerint Cuadrado az egyetlen hiányzó LE brutális 11-éből. :D (Piqué-Mathieu a védőpáros szerintük.)
Bár ezt eddig is tudtuk.
Én azért remélem hogy eleget tesz annak amit mondott és mindenki 0-ról indul, mert ebbe az álom 11-be szerintem kifinghatnának páran. Sőt nagyon kevés játékosnak nincsen igazán mérvadó riválisa.

Mondjuk én a belső védő duóra vagyok nagyon rápörögve, nagyon örülnék ha Piqué nem csak a neve miatt szerepelne a kezdőbe, hanem teljesítene is végre valamit. Remélem jó hatással lesz rá a két új érkező, mert képességei alapján valóban helye van a csapatban, ami viszont a motiváltságát illeti Lé-t is előbb látnám a csapatba.

Ter Stegen vs Bravo esetben én attól tartok hogy ez csak elméletileg nulla, és megszavazzák a bizalmat Ts-nek, mondjuk igazából nem is baj ez, hosszútávon több benne a lehetőség.

Talán a középpályán a legkevesebb a kérdés, ha ott fogunk tartani, hogy Iniestának és Rakiticnek megkérdőjelezhető a helye a kezdőben akkor vagy zseniálisan játszik a két "tejfölös" és a "vén csotrogány" vagy komoly gond van.

Elől is rendben vagyunk papíron, én két dologtól félek nagyon: amiről Cruijff is beszélt hogy 2 dudás is sok, na de három. Ki ne oltsák egymást a pályán. A másik hogy ha már megvettük ne csináljunk Suarezből vonal szélsőt ...

Végül Cuadrado helyzete: Szerintem semmivel sem védekező szelleműbb játékos mint Alves, tehát ha őt nem zavarja a szerepköre, akkor Illeni fog a játékrendszerbe, és majd "szökőévben teliholdkor" ő is visszabotorkálhat a saját tizenhatosunk környékére akárcsak Alves koma, ellenben lehet a tamádasainkat nem fogja kinyírni a kolumbiai.

Mondjuk szerintem úgy se jön... :D
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2014.08.13. 11:24:43

http://www.mundodeportivo.com/20140813/ ... 88363.html" target="_blank Akkor holnap megtudjuk hogy hogyan is döntöttek.
Válasz küldése