Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.06. 09:37:09

Nagybarcelona írta:
2023.07.06. 08:29:06
gránit írta:
2023.07.05. 22:00:41
Az ifik többsége semmivel nem jobb, mint SR, és nem is lesz. A cserekapussal kapcsolatban még kiegészítettem az előző hozzászólásomat, ő az egyik példája annak, miért vagyok szkeptikus az ifikkel meg harmadosztályú játékosokkal. Az ilyenek nem jobbak sem Alonsónál, sem Robertónál, sem Kessiénél. Inkább kifizetnék 15 milliót egy cserekapusért, csak ne a mostani üljön a padon.

Inigo harmadik számú középhátvédnek jön. Vannak vele kapcsolatban kételyeim, ezt megírtam a topikjában. De azt felejtsük el, hogy egy egészséges Inigo Martineznél bármelyik harmadosztályú ifistánk jobb lenne. A padra meg nagyon is kellenek a minőségi igazolások, ezt az idei sérüléshullám is bizonyította. Ha Nico-félékkel lenne tele a keret, nem hogy a top 20 környékén nem lennénk Európában, de a bentmaradásért küzdenénk, mint legutóbb a Nicót rendszeresen játszató Valencia.
Veled ès Troym-al is egyetèrtek. Az utópisztikus Barca nevelèssel teli keret megvalósítható lesz egyszer. Sok pènzt elpazaroltuk. Nemrèg összeszedtem, Alba mellè 40+ millióèrt igazoltunk, miközben a posztra kineveltük Grimaldot, Cucurellat, Mirandat ès Baldet.
Jelen pillanatban viszont eredmènyeket kell elèrni. Xavit sokat kritizálom. Az felróható neki, ha sablon cserèket hajt vègre mindig a 60. perc után, vagy, hogy Torret akkor sem játszatja, ha egy kis csapat az ellenfèl, sèrült Pedri, ès kiáll 3-4 vèdekező stílusú játèkossal, mert szerinte második számú csatár a nyilatkozata alapján, ez nekem nagy csőlátásra vall. De szerintem az nem róható fel neki, ha a jelenlegi helyzetben nem kísèrletezik Riaddal, Alcoronnal, Nicoval stb. Inigo egy többszörös válogatott játèkos, a Sociedadban ès a Bilbaoban is kiemelkedő vèdőteljesítmènyt nyújtott. Nem lehet Riaddal ès Garciaval nekifutni a szezonnak, mikor Araujo ès Christensen is sèrülèkeny, Kounde jhv, mert oda nem biztos, hogy lesz pènz erősíteni, ès többször írtam, a Sevillaban is sokat hibázott. Inigo ès a rutinja nagyon kellett, csak kerüljèk el a sèrülèsek. Igazából Riadot Garcia helyère hoznám fel 5. vèdőnek, de ahhoz el kène adni, vagy kölcsönbe távoznia. Cèl gondolom minèl több pènzt kisajtolni, pontosan tegnap írtam, 1,5 ève hozzák hírbe az Arsenal, akik most igazolják le a holland válogatott Timbert, így max a kölcsön nèz ki, esetleg a Villarrealban bízhatunk, Pau Torres helyère. De távozni sem akar nagyon, főleg kiscsapat a, ami a jelenlegi szintje. Ferrannak ès Garcianak is fel kellene èpíteni magát, ami nálunk nem fog menni. Szerintem ezèrt kellenek jelenleg a tapasztalt, minősègi játèkosok (Gündogan, Inigo), így is tele vagyunk fiatallal, a cserèjük/váltótársuk ne legyen már tapasztalatlan fiatal. A BL továbbjutás, lehetőleg 8 közè, lètkèrdès.

Más: viszont nagyon nem èrtem Parejot vagy Romeut, pedig èn mèg el is ismerem, hogy az átlagnál kicsit jobbak.
De van egy
De Jong
Gündogan-Pedri kp-nk, ami szerintem minősègi javulás.
De Jong sokkal jobb, mint a 34 èves Busquets. Teljesen más. Èn a falat kapartam a sok hátrapasszról, játèk lassítástól. De Jong szerintem a progresszív kabdafelhozatalban az egyik legjobb. Vèdekezèsben sem rossz, nem tud úgy szerelni, de sokkal többet fut, ès tapad az ellenfèlre. Más, ami nem biztos, hogy rossz. Előrefelè egy poszttal feljebb a kp-n, viszont kevèsnek tartom az èvi 2 gól 3 gólpasszával. Nem ez az erőssège. Itt viszont Gündogan minősègi javulás lehet. Gündogan viszont nem irányító, mint Pedri. Neki mások az erőssègei, inkább egy gólkèpes mèlysègi irányító, aki De Jongot is tudja pótolni. Pedri egy èvvel fiatalabb, muszáj lenne rotálni, hogy a sèrülèsek elkerüljèk. Neki kellene igazolni egy helyettest. Attól tartok a nyilatkozatai alapján, hogy Xavi teljesen máshogy gondolkodik, ès ezèrt is akár pivot kp-t, ami számomra nem megnyugtató, Parejo, Romeu minősègben.
Az általad említett balhátvédek közül kb. Grimaldo az egyetlen, aki megüt egy bizonyos szintet, de akkor volt itt egy legjobb korban lévő Alba, aki akkor szerintem simán top3 volt a posztján és nem is akartunk szabadulni tőle, de ott volt egy komoly huza-vona és csúnya elválás lett belőle, inkább Grimaldo részéről. Cucurella évekig ment ide-oda, sem egy Eibarban, sem egy Getafeban, de még Brightonban sem tudott megragadni, az, hogy a Chelsea mit csinált már örök kérdés marad.

A De-Jong-Gündogan-Pedri tényleg minőségi javulás, bár a holland mint egyedüli vkp, nem tudom mennyire megoldás, ő inkább dupla pivotban érezte jól magát, így ez a trió nem tudom mennyire lenne ütőképes.
Roemeuról meg annyit, hogy padozni jönne, plusz nem tudom ki mennyit látta az idén játszani, de a Girona legjobbja volt, úgy veszem észre inkább csak azért van itt lenézve, mert nem egy top csapatban játszik, akkor pedig nem lehet jó. Emlékszem Christensenről is milyen vélemények cikáztak itt.

Hogy annyira gyenge lenne a kezdő én nem hiszem. Legalábbis, ha mondjuk a Realhoz hasonlítjuk, akár posztonként, minimum X lenne, ha nem jobb annál. Ráadásul eredményekben és játékban is jobbak voltunk tavaly. Elég sok meccsüket láttam és ha úgy játszottunk volna, már Xavi fejét követelnék itt. Mennyire gólképtelen szélsőink vannak? Percekre lebontva odaát akár Raphinha, akár Dembélé ugyanazt vagy valamivel jobb átlagot hoz le, mint Vinicius vagy Rodrygo, Lewa pedig kilométereketr vert Benzemára, főleg, ha akciógólokaat nézünk. És ott azért egy évek óta összeállt csapat van, itt pedig egy most épülő, akik normálisan együtt 2-3 meccset ha le tudtak játszani, különböző okok miatt.

A fiataloknak pedig az egyik átka, hogy ha tehetségesek, de még kevesek a nagycsapatba, akkor kölcsön lesz, ami kb. azt jelenti hogy keresztet vethetünk rájuk. Legjobb esetben is kapunk 2-3 milliót értük. Szóval Nicoval én már legkevésbé sem számolnék. Talán Rafinha volt az, aki kölcsönből visszatérve még komolyabb szerepet töltött be.
Nem akarom Koeman érdemeit vitatni, de Baldét nem sorolnám az ő érdemei közé. Feljött vagy két meccsre, amiken kapott össz-vissz 40-50 percet, míg Xavi a szezon elejétől kezdve Alba elé rakta és gyorsan kezdőt csinált belőle. Azért nem véletlen, hogy szezon elején még a TM-en is 6 millió körül volt az értéke, a végére pedig felment 50-re.

Roquenak megszakadt a góllövési sorozata, viszont egy szép assistot így is kiosztott. Nagyon jó lenne, ha sikerülne elhozni még nyáron, bár erre egyre kevesebb az esély, mert a brazil piac július 30-án zár és addig az AP szeretné kialakítani a végleges keretét. Ilyen korban egy féléves akklimatizálódás is sokat számít, az előszezonról nem is beszélve. Ha Torrest vagy Fatit sikerülne gyorsan elpasszolni még lenne esély rá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.06. 09:06:28

Fernando írta:
2023.07.06. 08:55:42
Van valami konkrét Roquerol? Elég egymásnak ellentmondó hírek vannak. Elvileg Romano szerint "here we go", de volt itt szó 30-rol meg 45-ről, volt hogy most jön, vokt hogy télen, volt hogy 2024 nyarán. Lemaradtam vele kapcsolatban valamiről?
ha tudjuk regisztralni, akkor jon most

ha nem tudjuk, akkor majd telen csatlakozik
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.06. 08:55:42

Van valami konkrét Roquerol? Elég egymásnak ellentmondó hírek vannak. Elvileg Romano szerint "here we go", de volt itt szó 30-rol meg 45-ről, volt hogy most jön, vokt hogy télen, volt hogy 2024 nyarán. Lemaradtam vele kapcsolatban valamiről?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.06. 08:29:06

gránit írta:
2023.07.05. 22:00:41
Az ifik többsége semmivel nem jobb, mint SR, és nem is lesz. A cserekapussal kapcsolatban még kiegészítettem az előző hozzászólásomat, ő az egyik példája annak, miért vagyok szkeptikus az ifikkel meg harmadosztályú játékosokkal. Az ilyenek nem jobbak sem Alonsónál, sem Robertónál, sem Kessiénél. Inkább kifizetnék 15 milliót egy cserekapusért, csak ne a mostani üljön a padon.

Inigo harmadik számú középhátvédnek jön. Vannak vele kapcsolatban kételyeim, ezt megírtam a topikjában. De azt felejtsük el, hogy egy egészséges Inigo Martineznél bármelyik harmadosztályú ifistánk jobb lenne. A padra meg nagyon is kellenek a minőségi igazolások, ezt az idei sérüléshullám is bizonyította. Ha Nico-félékkel lenne tele a keret, nem hogy a top 20 környékén nem lennénk Európában, de a bentmaradásért küzdenénk, mint legutóbb a Nicót rendszeresen játszató Valencia.
Veled ès Troym-al is egyetèrtek. Az utópisztikus Barca nevelèssel teli keret megvalósítható lesz egyszer. Sok pènzt elpazaroltuk. Nemrèg összeszedtem, Alba mellè 40+ millióèrt igazoltunk, miközben a posztra kineveltük Grimaldot, Cucurellat, Mirandat ès Baldet.
Jelen pillanatban viszont eredmènyeket kell elèrni. Xavit sokat kritizálom. Az felróható neki, ha sablon cserèket hajt vègre mindig a 60. perc után, vagy, hogy Torret akkor sem játszatja, ha egy kis csapat az ellenfèl, sèrült Pedri, ès kiáll 3-4 vèdekező stílusú játèkossal, mert szerinte második számú csatár a nyilatkozata alapján, ez nekem nagy csőlátásra vall. De szerintem az nem róható fel neki, ha a jelenlegi helyzetben nem kísèrletezik Riaddal, Alcoronnal, Nicoval stb. Inigo egy többszörös válogatott játèkos, a Sociedadban ès a Bilbaoban is kiemelkedő vèdőteljesítmènyt nyújtott. Nem lehet Riaddal ès Garciaval nekifutni a szezonnak, mikor Araujo ès Christensen is sèrülèkeny, Kounde jhv, mert oda nem biztos, hogy lesz pènz erősíteni, ès többször írtam, a Sevillaban is sokat hibázott. Inigo ès a rutinja nagyon kellett, csak kerüljèk el a sèrülèsek. Igazából Riadot Garcia helyère hoznám fel 5. vèdőnek, de ahhoz el kène adni, vagy kölcsönbe távoznia. Cèl gondolom minèl több pènzt kisajtolni, pontosan tegnap írtam, 1,5 ève hozzák hírbe az Arsenal, akik most igazolják le a holland válogatott Timbert, így max a kölcsön nèz ki, esetleg a Villarrealban bízhatunk, Pau Torres helyère. De távozni sem akar nagyon, főleg kiscsapat a, ami a jelenlegi szintje. Ferrannak ès Garcianak is fel kellene èpíteni magát, ami nálunk nem fog menni. Szerintem ezèrt kellenek jelenleg a tapasztalt, minősègi játèkosok (Gündogan, Inigo), így is tele vagyunk fiatallal, a cserèjük/váltótársuk ne legyen már tapasztalatlan fiatal. A BL továbbjutás, lehetőleg 8 közè, lètkèrdès.

Más: viszont nagyon nem èrtem Parejot vagy Romeut, pedig èn mèg el is ismerem, hogy az átlagnál kicsit jobbak.
De van egy
De Jong
Gündogan-Pedri kp-nk, ami szerintem minősègi javulás.
De Jong sokkal jobb, mint a 34 èves Busquets. Teljesen más. Èn a falat kapartam a sok hátrapasszról, játèk lassítástól. De Jong szerintem a progresszív kabdafelhozatalban az egyik legjobb. Vèdekezèsben sem rossz, nem tud úgy szerelni, de sokkal többet fut, ès tapad az ellenfèlre. Más, ami nem biztos, hogy rossz. Előrefelè egy poszttal feljebb a kp-n, viszont kevèsnek tartom az èvi 2 gól 3 gólpasszával. Nem ez az erőssège. Itt viszont Gündogan minősègi javulás lehet. Gündogan viszont nem irányító, mint Pedri. Neki mások az erőssègei, inkább egy gólkèpes mèlysègi irányító, aki De Jongot is tudja pótolni. Pedri egy èvvel fiatalabb, muszáj lenne rotálni, hogy a sèrülèsek elkerüljèk. Neki kellene igazolni egy helyettest. Attól tartok a nyilatkozatai alapján, hogy Xavi teljesen máshogy gondolkodik, ès ezèrt is akár pivot kp-t, ami számomra nem megnyugtató, Parejo, Romeu minősègben.

Peter: teljes mèrtèkben egyetèrtek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.07.06. 09:08:39-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.06. 03:28:53

Éppen a sokak által bírált mai labdarúgás adja azokat a példákat, hogy megfelelő alkalmazkodás, szervezettség, súlypontok megtalálása, csapategység, játékosok képességek szerinti kihasználása és egyéb ilyen tényezők összhangba hozása esetén is létezhet versenyképes csapat.
Arról nem beszélve, hogy ilyen közegben akár egy addig közepesnek titulált játékos is kiemelkedhet.
Ha kivesszük a Haaland - Mbappé duót a mai labdarúgásból, semmi másról nem hallunk, mint arról, hogy xy játékos azóta nyújt kiemelkedőt, mióta az edző ezen vagy azon változtatott. Akár a játékosnál, akár a csapata játékánál, akár mindkettőnél egyszerre. Ezek általában finom változtatások, amiket egy külső szemlélő talán észre sem vesz, de a javulást egyértelműen látja.
Jelent különbséget egy Haaland vagy Mbappé, ahogy Lewa is, de amennyiben hiányzik a körülöttük lévő szervezett és tudatos játék, akkor egyedül ők sem tudnak csodát tenni.
Ha lenne is pénz világválogatottakat igazolni, akkor sem lehetne kikerülni az edző szerepét.
Xavi munkája és az általa megvalósított csapatjáték ad majd választ a versenyképesség kérdésére.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.06. 00:44:17

Szerintem a B-t úgy kéne kezelni, hogy néha padra ültetni a legjobbakat, be is állítani őket, ha Xavi nem elég bátor, legalább nyert helyzetekben - Koemant véletlenül sem sírom vissza, de ezt az egyet meg kell adni neki, akkor volt egy top ígéret Araujo-Mingu párosunk is, utóbbit ő hozta fel, és amíg kh volt ott ősszel-télen, még egy szinten emlegették a kettőt, stb. Fel mert hozni más játékosokat, pl. Gavit, Nicot, Moribát is. Xavinak még mindig kereken 0 a mérlege, a bemutatkozók meg szó szerint csak néhány percet kaptak. Ebből nem derül ki semmi.
Fel kell őket hozni, néha berakni kicsit, és szezon végére kiderülne, ki marad fenn a szűrőn. Lehet, hogy senki, de lehet, hogy 1-2 ember igen. Riadban pl tuti biztos vagyok, hogy EG-t überelte volna. Egyrészt mert őt bárki übereli, másrészt nem véletlenül tartja szemmel a marokkóit fél Európa. Ráadásul ballábasl, bal oldali belsővédő, aki még inkább beleillett volna elvileg Xavi játkába, mondjuk egy Inigo helyett... De így nem derülhet ki. Még egy év alatt is nehéz megmondani, milyen karriert fog befutni egy fiatal, de akkor már legalább egy közelibb tipp lehet. És akkor joggal lehet mondani, hogy ez meg ez a poszt lyukas, próbálgattuk, de nem volt elég jó játékos a B-ből, vegyünk valakit. Az előző két szezon után meg nem tudtunk meg semmi ilyet.


Amúgy szerintem az semmit nem jelent, hogy ki milyen karriert fut be innen kikerülve egy másik csapatban, más rendszerben (bár Jutglá amúgy máshol simán megüti már a csereszintünk, húzóember a BL-csoportkörből továbbjutó Bruges-ben, most meg valami nagyobb csapat vinné, nem emlékszem, ki.). Xaviról pl. lehet, hogy soha senki nem hallott volna, ha hamar elmegy, mert itt tudott naggyá válni. Busquetsről meg kb 100%-ig biztos vagyok, és azért ha leveszem a megkeseredett utolsó éveit, akkor veszteség lett volna.

Ugyanez lehet egy mittudomén... Prim kicsiben. Ha sosem kap lehetőséget és elmegy, sosem tudjuk meg, mennyire volt jó, és abból sem fog kiderülni, ha egy Alkmaarban csak egy középszer lesz a következő éveiben. Lehet, hogy itt nem az lett volna. De a lényeg, hogy meg kéne tudni... és ha semmi, töltsük fel máshonnan a keretet, ezzel egyetértek.

Azt meg nem hiszem el, hogy ez edzésen kiderül. Nemes egyszerűséggel azért, mert lehetetlennek tartom konkrétan, hogy a Masia két év alatt nem tudott volna adni legalább egy középszer csereembert, mikor Xavi előtt azért volt legalább ilyen bőven.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.06. 00:20:26

Szerintem sem elég erős a kezdőnk. "Nincs olyan vkp, aki megfelelő szintet képvisel és Xavi is hajlandó betenni", ezzel is egyetértek. A nagy dolgokban szerintem egyetértünk. Szerintem egyedül ott térnek el a véleményeink, hogy szerinted inkább az ifik jelentenek megoldást az igazolások helyett.

De hát éppen te írod, hogy "Balde ügyes, de korából fakadóan hullámzó a teljesítménye". Igen. És honnan jött Balde? A B-ből. Ha az ifikre alapoznánk a lyukak feltöltését, tele lennénk "hullámző teljesítményű" játékossal, és nem hogy Európa top 20 csapatában nem lennénk benne, de a spanyol bajnoki címnek, BL-indulásnak is búcsút inthetnénk.

Abban is egyetértünk, hogy drága töltelék nem kell, ha van ingyen töltelék is. Csak az igazi megoldás nem a kéznél levő, de középszerű töltelék, hanem a minőségi igazolás.

Azt írod, nincs 2 rendes csatárunk. Ebben is egyetértünk. De szerinted melyik a megfelelőbb megoldás? A B-ből felhozni egy Deulofeu 2.0-t, vagy leigazolni a brazil bajnokságban és a Libertadores kupában is meccsről meccsre betaláló Roque-t? Kell az ifi, de közöttük elég kevés az olyan, aki tényleg megüti a nagycsapat szintjét. Onnan is kerülgetnek be emberek, nem lehet azt mondani, hogy a nagycsapatban ne lennének B-t megjárt játékosok. De látod Torre vagy Araújo példáját, akik a nagycsapat szintjét megütik, még azok között az egykori B-s játékosok között is egyeseket kívülről hoztunk.

Igen, szűkösek a lehetőségeink, főleg a B-csapatból, mert a többségük nem elég jó. A világ ennél azért szélesebb. Tényleg nehezen igazolunk, és az utóbbi hetekben lett világosabb a számomra, hogy miért. Számoltam, összeadtam a fizetéseket, és kisebb szám jött ki, mint a Madrid bértömege, és ők igazolhatnak 100 millióért, mi meg nem? Erre jönnek azok a cikkek, hogy még mindig fizetjük Messi csillagászati fizetésének a hátramaradt részét, és még ott volt egy csomó csontváz, amivel nem számoltam, Umtiti, Lenglet, Dest, koloncok tömkelege, és ki tudja, milyen csontvázak lapulnak még ott Barto szekrényében, amiről nem tudunk.

Ezek a csontvázak azért idővel el fognak porladni. Umtititól is sikerült megszabadulnunk, végre. A fizetések is fenntarthatóbbak már (bár szerintem néhány még tavaly is túl lett méretezve, de már kétségtelenül nem olyan szinten, mint korábban). Ezek a szűkös idők sem fognak örökké tartani. Most ingyenesekre van leginkább lehetőségünk, néhány pénzes talán belefér, Roque legalábbis nagyon remélem. De hol találunk a B-ben egy Gündogant, Roque-t? Nincsenek ott olyanok.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.05. 23:28:57

Értem mit írsz, csak az a fő gondolatbeli eltérés, hogy szerintem a "kezdőcsapatunk" sem elég erős.

Persze frankó lenne cserekapusnak is egy világklasszis, csak még a kezdő játékosaink közt is bőven vannak, akik a szűk európai elit szintjét nem érik el.
Balde ügyes, de korából fakadóan hullámzó a teljesítménye. Kounde jó középhátvéd, közepes jobbhátvéd. Nincs olyan vkp, aki megfelelő szintet képvisel és Xavi is hajlandó betenni. Nincs olyan szélső támadó, aki gólerős, nincs lehetőség 2 csatáros játékra, mert 1 van.

Mellette meg nagyon szűkösek a lehetőségek.

Szóval értem és egyetértek, hogy para, ha xy kidől, csak most a kezdőcsapatunk se veszi fel a versenyt mondjuk a top5-10 európai csapattal.
Szerintem előbb legyen egy erős 13-15 játékos mag, addig a maradék 10 töltelék jöjjön saját nevelésként ingyen olcsó fizuval és ne az legyen, hogy van 18-20 játékos, kb 8-10 megfelelő szintű, de még egy kezdőcsapatnyi sincs, a többiek meg közepes.
Xavi is előrébb lenne, ha a padon lenne 1-2 olyan ember, aki tud változtatni a meccs alakulásán.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.05. 22:41:35

Én simán fizetnék egy cserekepus igazolásért, csak legyen egy vállalható tartalékunk, akit be lehet vetni, ha ter Stegennel történik valami. Sokat érünk azzal, hogy nem fizettünk cserekapusért, ha egy műtét előtt álló ter Stegennek megint játszania kell a sérült lábával, mert a tartalékra nem merjük rábízni a meccset. Sokat érünk akkor a megspórolt pénzünkkel. "akkor adjuk el, és tegyék oda a következőt", de kit? A B-ben többnyire ilyen szintű játékosok vannak.

Torre valóban kaphatott volna több lehetőséget, bár igazán csak a Kobe ellen volt alkalom többet látni a játékából. Azt se felejtsük el, hogy ő a B-t éppenhogy csak megjárta, amúgy Santanderből igazoltuk, tehát ő is külső igazolás. Vele lehet, hogy még a szögleteink sem lennének veszélytelenek, és ki tudja ugratni a társakat, amiből sajnos az elmúlt években nem láttunk sokat. Ő szerintem is kaphatott volna több lehetőséget, főleg Pedri sérülése után.

De Jong középhátvédnek elég meredek, még vkp-nak is gyenge. Négy középhátvédra meg szükség van, tartalék mindkét kezdőnek. Martinezről egyelőre nem tudni, egészségügyileg rendben lesz-e, lehet, hogy nem ő volt a legmegfelelőbb választás. De azzal egyetértek, hogy kívülről igazoltak, főleg, ha ingyen volt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.05. 22:31:26

gránit írta:
2023.07.05. 22:00:41
Az ifik többsége semmivel nem jobb, mint SR, és nem is lesz. A cserekapussal kapcsolatban még kiegészítettem az előző hozzászólásomat, ő az egyik példája annak, miért vagyok szkeptikus az ifikkel meg harmadosztályú játékosokkal. Az ilyenek nem jobbak sem Alonsónál, sem Robertónál, sem Kessiénél. Inkább kifizetnék 15 milliót egy cserekapusért, csak ne a mostani üljön a padon.

Inigo harmadik számú középhátvédnek jön. Vannak vele kapcsolatban kételyeim, ezt megírtam a topikjában. De azt felejtsük el, hogy egy egészséges Inigo Martineznél bármelyik harmadosztályú ifistánk jobb lenne.
SR részre nem reagálok inkább, maradjunk annyiban, hogy nagyon nem értünk egyet.
Cserekapus ügyben nem konkrétan Pena az érdekes, hanem hogy végre nem fizetünk valakinek sokmilliót ülni a padon. Pena nem tűnt nagy eresztésnek, kapott jó pár meccset, akkor adjuk el, és tegyék oda a következőt.

Kessiénél nem jobbak a fiatalok, ha Kessié alap pozícióját nézzük, hívjuk szűrőnek, de Torre biztosan jobb, ha az előrébb lévő kp pozíciókról beszélünk, ahol Kessie egész évben a pályára lépett. Erre a posztra szerintem Nico is jobb.

Inigo meg nálam 5. sz középhátvéd Araujo, Christensen, Kounde és Frenkie után. Ők négyen biztosan jobbak nála, ha kiélezett meccsünk jönne, én a 4 srácot hamarabb tenném be a csapatba, mint őt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.05. 22:00:41

Az ifik többsége semmivel nem jobb, mint SR, és nem is lesz. A cserekapussal kapcsolatban még kiegészítettem az előző hozzászólásomat, ő az egyik példája annak, miért vagyok szkeptikus az ifikkel meg harmadosztályú játékosokkal. Az ilyenek nem jobbak sem Alonsónál, sem Robertónál, sem Kessiénél. Inkább kifizetnék 15 milliót egy cserekapusért, csak ne a mostani üljön a padon.

Inigo harmadik számú középhátvédnek jön. Vannak vele kapcsolatban kételyeim, ezt megírtam a topikjában. De azt felejtsük el, hogy egy egészséges Inigo Martineznél bármelyik harmadosztályú ifistánk jobb lenne. A padra meg nagyon is kellenek a minőségi igazolások, ezt az idei sérüléshullám is bizonyította. Ha Nico-félékkel lenne tele a keret, nem hogy a top 20 környékén nem lennénk Európában, de a bentmaradásért küzdenénk, mint legutóbb a Nicót rendszeresen játszató Valencia.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.07.05. 22:32:14-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.05. 21:54:49

gránit írta:
2023.07.05. 21:35:05
Részben egyetértek, részben nem. Az utánpótlás jó eszköz arra, hogy a játékstílust, amit szeretünk, mindig életben tartsuk, és kineveljük az ehhez megfelelő játékosokat. Mi tudjuk, milyen játékot szeretünk, a legkézenfekvőbb, ha erre neveljük az ifiket. De a legtöbb utánpótlásos max középszer. Azt mondjuk, jöjjenek az ifik. És kiknek a helyére követeljük őket? Garcia, Roberto, Fati, és Romeut sem akarjuk, miközben hol is nevelkedtek ezek a játékosok?

Őszintén szólva, néha csodálkozok, hogy sokan még mindig nem unják a fiatalok követelését a csapatba, miután megnyertük idén a bajnokságot, akkor is arról szólt minden, hogy na, a hátralevő sörmeccseken jöhetnek a fiatalok. Nem jöttek. Xavi úgy ítéli meg, hogy nem kellenek, nem ütik meg a szintet. Torre kapott néhány meccset a végén, év közben meg 3-0-nál sem cserélte be a 80. percben. Nico például szerintem sem egy nagy eresztés, és meg tudom érteni Xavit, ha nem kell neki.
Nem követeltem fiatalokat a csapatba.
A keretbe követeltem ahelyett, hogy Alonso, Bellerin, Inigo, Romeu stb jöjjön.
A legérthetetlenebb, mikor kilóg a hátsónk a gatyából és hozunk 9-10 milliós bérekért egy Inigot, mert a legtöbbetek értékelése alapján " a padra jó lesz". Kicsit racionálisabb megoldás lenne, ha a 5-6. számú középhátvéd bére mondjuk max 1-2 millió lenne, nem? Ráadásul már Alonso is ugyanez a kaliber, szerep, fizetés.
Apróhalnyit nem érdekel az sem, hol nőtt fel Romeu, nem ez a lényeg. Ki akarunk érte is fizetni X milliót + Y millió fizetést, mert a padra jó lesz? A padra? 7-8. számú középpályásnak? Erre a szerepre nem alkalmas Nico ingyen?

Mellette meg még a gálakezdőnk is "csak" top20 körüli szinten van Európában. Nincs minőségi jobb hátvéd, nincs gólerős szélső, nincs Lewa mellé 2. csatár.
Ha sallangot nem vennénk, akkor esetleg futná arra, hogy ezeket a problémákat kezeljük.
SR-nek meg nincs itt helye, azt nehéz cifrázni.
Asensi írta:
2023.07.05. 21:45:17
Az a baj, hogy nem lehet egy szezont 11 játékossal végig csinálni. Nagyszerű lenne - anyagilag, meg a jövőt nézve is - ,ha a padon sajátnevelésű fiatalok ülnének. De a sérülések nem akkor jönnek, amikor mi szeretnénk. Aztán meg nézünk, hogy a kidőlt játékosok helyén tapasztalatlan ifistákkal kell BL meccset nyerni, vagy egy El classicót...
Száz szónak is egy a vége, ha ifistákat akarsz beépíteni, azt csak úgy tudod megoldani, hogy felhozod egy-egy meccsre a B-ből amikor megteheted.
Nem pont 11 ember + cserékben kéne szó szerint gondolkodni. 14-15-16 minőségi játékos + "a pad". Ezek a srácok (Abde, Nico, Torre, Riad) azért nem 16 éves ifisták, ne állítsuk be őket annak. 20-22 éves srácok, akik aranylabdások nem lesznek, de hasznok csapattagok lehetnének.

Amúgy ez már teljesen más téma, de a BL nem fiatalokon ment el most sem, az EL sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.05. 22:00:48-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.05. 21:51:31

Egyébként ez az olló az elithez képest egyelőre szerintem is sajnos még ma is inkább közelebb áll a nyíló ollóhoz, mint a záruló ollóhoz.
A bajnokság eredménysorának - szerintem - meghatározó befolyása ehhez nincsen.
Végignézve a teljes szezont, van javulás. Mihez képest javultunk? Elsősorban csak saját magunkhoz képest, tehát a közelmúltunkhoz képest, nem pedig az elithez képest.
Szerintem presztizs tekintetében sem állt meg az olló nyílása az elithez képest.
Lewa és / vagy Gündogan igazolása - véleményem szerint - éppen arra lenne hivatott, hogy az olló nyílását megállítsa, ezáltal időt, teret nyerhetünk, hogy optimális esetben elkezdhessük zárni az ollót.
Lewa egyedül kevés volt ehhez tavaly.

Hangsúlyozom, önmagunk közelmúltjához képest javulunk, de ez még önmagában nem visz közelebb az elithez. Oda a pályán kell majd visszatérni.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.07.05. 21:45:17

Troym írta:
2023.07.05. 21:00:16
Az én olvasatomban erre lenne főleg jó az utánpótlás. Szép dolog várni a kiguruló világklasszisokat, de sok olyan játékos kerül elő, aki a keretben elférne az idehozott töltelékek helyett.
Az a baj, hogy nem lehet egy szezont 11 játékossal végig csinálni. Nagyszerű lenne - anyagilag, meg a jövőt nézve is - ,ha a padon sajátnevelésű fiatalok ülnének. De a sérülések nem akkor jönnek, amikor mi szeretnénk. Aztán meg nézünk, hogy a kidőlt játékosok helyén tapasztalatlan ifistákkal kell BL meccset nyerni, vagy egy El classicót...
Száz szónak is egy a vége, ha ifistákat akarsz beépíteni, azt csak úgy tudod megoldani, hogy felhozod egy-egy meccsre a B-ből amikor megteheted.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.05. 21:35:05

Chino írta:
2023.07.05. 20:19:55
gránit írta:
2023.07.05. 18:06:53
Ezzel sajnos egyet kell értenem, bár az idő is rengeteg dolgot megszépít.
Igazából az a furcsa, hogy itt baromi sok a negatív kritika a csapat, Xavi, illetve a vezetőség irányába, míg a kinti szurkolókra, akik sokkal inkább testközelből látják. Semmi elégedetlenségről nem hallani, nem látni, nem úgy mint Setien, Koeman alatt vagy Valverde regnálásának végén, amikor kapott hideget-meleget a csapat, edző, elnök. Egyedül Messi és talán még egy-két ember volt, akit nem kezdtek ki. Azt sem hiszem, hogy csak úgy brahiból mennek ki a meccsre, míg a korábbi 30-35 ezer néző helyett Xavi alatt már több mint 65-70 ezer néző jár ki még kiesőjelölt csapatok ellen is.
Én is ezt tapasztaltam, hogy Barcelonában egészen máshogy vélekednek a csapat körüli dolgokról. Például Messivel kapcsolatban. Barcelonában azt tapasztaltam, hogy Messit nagyon várták vissza, a nevét skandálták sokszor, követelték vissza. Laportát meg sok szurkoló (nem csak itt) amiatt kritizálta, hogy mi volt ez az idei bénázás Messi körül, amikor a szerencsétlen ember otthon olyan nyomás alá volt helyezve, olyan elvárásnak, aminek kénytelen volt a látszat kedvéért megfelelni, még ha ő maga is tudta, hogy nem lesz semmi az egészből (Jorge eleve megmondta, hogy a fia nem akar már nyomást, ez Barcelonában nyilván kivitelezhetetlen). A helyi szurkolói magnak szólt az egész alibi tárgyalás.
Troym írta:
2023.07.05. 21:00:16

Géniuszok nem, de használható játékosok igenis kerülnek elő, de még akkor is inkább vásárolunk.

A teljesség igénye nélkül pl ülhetne a padon csere balhátvédként Miranda, gondolom jóval kevesebbért, mint Alonso, nem kéne hozni 32 éves Inigot, ha mondjuk itt marad Tobido, vagy betesszük Riadot, vagy nem kellene pénzt költeni mondjuk egy Romeu, hogy jöjjön, hanem elfogadni, hogy az Elche ellen majd Nico megoldja a pivot posztot valahogy.
Idén van sok év után először, hogy nem vagyonokért alkalmazunk cserekapust.

Az én olvasatomban erre lenne főleg jó az utánpótlás. Szép dolog várni a kiguruló világklasszisokat, de sok olyan játékos kerül elő, aki a keretben elférne az idehozott töltelékek helyett.
Márpedig, ha nem kell költeni arra, hogy a cserepadon legyenek elegen vállalható minőségben, akkor el lehet hozni még korlátozott pénzügyi lehetőségekkel is pár olyan klasszist, akikkel viszont a minőség tényleg jelentősen javulhat.
Részben egyetértek, részben nem. Az utánpótlás jó eszköz arra, hogy a játékstílust, amit szeretünk, mindig életben tartsuk, és kineveljük az ehhez megfelelő játékosokat. Mi tudjuk, milyen játékot szeretünk, a legkézenfekvőbb, ha erre neveljük az ifiket. De a legtöbb utánpótlásos max középszer. Azt mondjuk, jöjjenek az ifik. És kiknek a helyére követeljük őket? Garcia, Roberto, Fati, és Romeut sem akarjuk, miközben hol is nevelkedtek ezek a játékosok?

Őszintén szólva, néha csodálkozok, hogy sokan még mindig nem unják a fiatalok követelését a csapatba, miután megnyertük idén a bajnokságot, akkor is arról szólt minden, hogy na, a hátralevő sörmeccseken jöhetnek a fiatalok. Nem jöttek. Xavi úgy ítéli meg, hogy nem kellenek, nem ütik meg a szintet. Torre kapott néhány meccset a végén, év közben meg 3-0-nál sem cserélte be a 80. percben. Nico például szerintem sem egy nagy eresztés, és meg tudom érteni Xavit, ha nem kell neki. A B-t vagy az utánpótlás valamelyik szintjét megjárt játékosokból vannak azért a nagycsapatban. De minden középszernek nem fog lehetőség jutni.

Todibót én sem küldtem volna el, bár ő semmilyen barcelonai utánpótláscsapatban vagy tartalékcsapatban nem szerepelt. A jelenlegi cserekapusunktól a hideg kiráz, a Celta ellen is olyat potyázott. Amikor beállt, gólt is kapott, a Plzen ellen is beszedett kettőt. Egy sörmeccset nem bíznék rá, éppenhogy igenis kívülről igazoltam volna cserekapust, a jelenlegi nem a nagycsapatba való. A legtöbb ifi meg B-s játékos legfeljebb középszer.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.07.05. 21:52:52-kor.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.07.05. 21:18:37

Ha ez egy stratégiai játék lenne, akkor gyors eredményt olcsón csak idősebb (29-33 éves) klasszis játékosokkal lehet elérni. Szerintem eddig jól alakulnak az átigazolások. És legyünk őszinték, Báldé az egyetlen klasszis játékos évek óta aki maximálisan bevált. Fati is csak majdnem, de nem bírja a 10-es mez súlyát, meg a sérülés is rosszkor jött. Végülis ez valahol egy stratégiai "játék".
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.05. 21:00:16

gránit írta:
2023.07.05. 18:06:53
Az utánpótlásképzésünkkel tehetünk azért, hogy ne csak eredményes, de szemet gyönyörködtetően játszó játékosokat neveljünk, de legyünk őszinték, az utóbbi időkben nem kerültek ki onnan nagy futballgéniuszok. Igazolni meg szintén nehéz ilyen játékost, mert az egész sportágban hiány van belőlük.
Géniuszok nem, de használható játékosok igenis kerülnek elő, de még akkor is inkább vásárolunk.

A teljesség igénye nélkül pl ülhetne a padon csere balhátvédként Miranda, gondolom jóval kevesebbért, mint Alonso, nem kéne hozni 32 éves Inigot, ha mondjuk itt marad Tobido, vagy betesszük Riadot, vagy nem kellene pénzt költeni mondjuk egy Romeu, hogy jöjjön, hanem elfogadni, hogy az Elche ellen majd Nico megoldja a pivot posztot valahogy.
Idén van sok év után először, hogy nem vagyonokért alkalmazunk cserekapust.

Az én olvasatomban erre lenne főleg jó az utánpótlás. Szép dolog várni a kiguruló világklasszisokat, de sok olyan játékos kerül elő, aki a keretben elférne az idehozott töltelékek helyett.
Márpedig, ha nem kell költeni arra, hogy a cserepadon legyenek elegen vállalható minőségben, akkor el lehet hozni még korlátozott pénzügyi lehetőségekkel is pár olyan klasszist, akikkel viszont a minőség tényleg jelentősen javulhat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.05. 20:19:55

gránit írta:
2023.07.05. 18:06:53
Abban egyetértek Faramucival, hogy valóban egyre kevesebb a látványos játékos, de ez nem csak a Barcelonát érinti, hanem az egész futballt, és nem csak a futballt. Az egyéniségek egyre inkább kivesznek, lásd a teniszt, a százezer éves Djokovic oktatja, alázza, megsemmisíti a fiatalokat. Sok sportágban érződik ez. Az utánpótlásképzésünkkel tehetünk azért, hogy ne csak eredményes, de szemet gyönyörködtetően játszó játékosokat neveljünk, de legyünk őszinték, az utóbbi időkben nem kerültek ki onnan nagy futballgéniuszok. Igazolni meg szintén nehéz ilyen játékost, mert az egész sportágban hiány van belőlük.
Ezzel sajnos egyet kell értenem, bár az idő is rengeteg dolgot megszépít.
Igazából az a furcsa, hogy itt baromi sok a negatív kritika a csapat, Xavi, illetve a vezetőség irányába, míg a kinti szurkolókra, akik sokkal inkább testközelből látják. Semmi elégedetlenségről nem hallani, nem látni, nem úgy mint Setien, Koeman alatt vagy Valverde regnálásának végén, amikor kapott hideget-meleget a csapat, edző, elnök. Egyedül Messi és talán még egy-két ember volt, akit nem kezdtek ki. Azt sem hiszem, hogy csak úgy brahiból mennek ki a meccsre, míg a korábbi 30-35 ezer néző helyett Xavi alatt már több mint 65-70 ezer néző jár ki még kiesőjelölt csapatok ellen is.
És azt se felejtsük el, hogy volt egy morálisan/mentálisan/játékban szétesett csapat, amit elég jól össze sikerült kovácsolni. De még amúgy is relatíve az elején van a klub egy új projektnek, a csapat kezdőjének több mint a fele első szezonos, fel kell építeni egy post-Messi korszakot ami kb. 10 évig meghatározta a csapatot, a játékot, az öltözőt. És ezt nem lehet 1-2 év alatt levezényelni, főleg annak fényében, hogy mennyire meg van kötve a keze a klubnak, milyen anyagi helyzetben kell működni. Nem tudunk játékost hozni, mert képtelenség regisztrálni.
Lehet mondani, hogy adjuk el Torrest, Fatit stb., ha nem akarnak menni, Kessiéért is hiába kaphatnánk pénzt, mikor tegnap lenyilatkozza, hogy esze ágában sincs elhagyni a klubot. El kéne fogadni, hogy ez nem FM.

Gündogan levezetéséről meg annyit, hogy elmehetett volna az arabokhoz, de ide csak úgy jött, ha garanciát kap, hogy beregisztrálják és játszhat.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.05. 19:37:17

Faramuci69 írta:
2023.07.05. 11:22:11
Sokkal inkább érzem azt, hogy fáj az igazság. A klub zuhanórepülésben van. Morális, anyagi és játékstílus szempontjából is. Ezt nehéz elviselni, ha az arcunkba mondják.


Laporta konszolidál. Igen nyertünk egy bajnokságot. Szuper, tényleg örülök neki. Ettől még ah olló egyre jobban szétnyílik köztük és az elit között. Igazolni változatlanul nem tudunk minőséget. Persze Gündi bejohet, és mi van ha csak levezetni akár?? Már megteheti. Jelenleg az zavar, hogy a Madrid bárkit megszerezhet a Barca elől.
Tudod mikor volt igazán zuhanórepülésben a klub? Mikor rekordtömegű bérekkel Umtitik ültek a padon, Griezmann bénázott, és Messi egy félholt, kiöregedő/jóllakott csapatot húzott felfele ÉS aztán mikor elment, na ott volt a mélypont.
Ismertük az elődöket, fogalma sem volt a klubnak hogy hirtelen hogyan kerül ide egy fél csapat a semmiből amelyik lehetőleg Barca-szintű is lesz és Koemannal rongyoltunk a spanyol középosztály felé ami akkori tudásban,csapatmorálban, csapatként működésben teljesen reális volt.

Ehhez képest Xavi 1.5 év alatt bajnokcsapatot csinált és 4 év után végre újból bajnokok lettünk, beépült egy Pedri-Baldé-Gavi-Araujo-Christensen-Lewandowski-Raphinha tengely akik közül csak Lewandowski a kora és Raphinha a kapura veszélytelensége miatt kakukktojás, mellettük Stegen és De Jong megtalálta régi önmagát.
Ehhez jön hozzá most Gündogan és Inigo és valószinűleg nem levezetni, így nagy segítség lehet a KP-n rotiáció szempontjából is.
Hazard 28 évesen került a RM-hoz, pont a legjobb korban szóval ez mindig lutri.

Vannak még bőven hibák, és Xavinak is vannak korlátai, lehet hogy nem vele fog végleg összeállni a csapat, de ha azt nézzük hogy nemrég még a spanyol középcsapattá válás volt a realitás akkor egy elég szép tengely jött össze

Ehhezképest odaát a kiöregedő-távozó Kroos-Modric-Benzema tengelyt úgy igazán fogalmuk sincs hogy még hogy fogják érdemileg pótolni
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.05. 18:06:53

Abban egyetértek Faramucival, hogy valóban egyre kevesebb a látványos játékos, de ez nem csak a Barcelonát érinti, hanem az egész futballt, és nem csak a futballt. Az egyéniségek egyre inkább kivesznek, lásd a teniszt, a százezer éves Djokovic oktatja, alázza, megsemmisíti a fiatalokat. Sok sportágban érződik ez. Az utánpótlásképzésünkkel tehetünk azért, hogy ne csak eredményes, de szemet gyönyörködtetően játszó játékosokat neveljünk, de legyünk őszinték, az utóbbi időkben nem kerültek ki onnan nagy futballgéniuszok. Igazolni meg szintén nehéz ilyen játékost, mert az egész sportágban hiány van belőlük.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.05. 18:01:09

Láthattuk mire vitte a PSG az egyènisègeivel. Hogy ne legyen off, hivatalosan Luis Enrique a PSG edzője. Elmèletileg (hírek)igèretet tett, hogy megpróbálja javítani a viszonyt a Barca ès a PSG között, ès nem fog a Barcaból igazolni. Pont az ellenkezőjèt várnám Enriquetől. Vihetnèk Dembelèt, vagy Koundet jó pènzèrt ès hozhatnánk onnan a rotációba. Nálam pl. Icardi (Galata, 24 meccs 22 gól 7 gólpassz) is elfèrne a padon, ahogy Bernat, Soler, Fabian ha a spanyol vonalat erőltetjük. Ha sok pènzt kapnánk, mi is tudnánk minősèget igazolni, de úgy látszik sem Guardiola sem Enrique nem akar minket "kisegíteni" a nehèz időkben.
Elfelejtettem Ferrant ès Garciat🤣
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.05. 17:23:37

Faramuci69 írta:
2023.07.05. 17:00:11


Szegény szurkolókat sokáig éheztették. Abból,hogy sokan mentek meccsre a szezonban, nem következik, hogy milyen egyéniségekjátszanak a csapatban?
A mai foci nem a "cífraszűrről", hanem a csapatjátékról szól.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.05. 17:00:11

csababarca írta:
2023.07.05. 16:48:31
davi10 írta:
2023.07.05. 16:44:29


Nem a Camp Nou-ban lett a legnagyobb átlagnézőszám idén Európában?

gondolom arra gondol a költő, hogy egyre kevesebb új szurkoló csatornázódik be a klubhoz, vagy egyre kevesebben nézik a meccseket.
valószínűleg az utolsó ahol mutatkozna ez, az a meccseken a nézőszám, mert sokan azért brahiból mennek ki a meccsre, ha már ott nyaralnak, akkor látványosságnak sem utolsó.
de ezekre nem tudok statisztikát, lehet nincs is.

amit a számlájára lehet írni az előző szezonnak, hogy azért voltak eredmények, és néha ha csak 20-30-45 percre, de jó játék is.
Szegény szurkolókat sokáig éheztették. Abból,hogy sokan mentek meccsre a szezonban, nem következik, hogy milyen egyéniségekjátszanak a csapatban?
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.05. 16:58:14

davi10 írta:
2023.07.05. 16:44:29
Faramuci69 írta:
2023.07.05. 16:30:36
Egyre kevesebb a néző csalogató játékosa a klubnak.
Nem a Camp Nou-ban lett a legnagyobb átlagnézőszám idén Európában?
Faramuci69 írta:
2023.07.05. 16:34:48
Laporta konszolidál. Igen nyertünk egy bajnokságot. Szuper, tényleg örülök neki. Ettől még ah olló egyre jobban szétnyílik köztük és az elit között. Igazolni változatlanul nem tudunk minőséget. Persze Gündi bejohet, és mi van ha csak levezetni akár??
Hogy nyílik szét az olló? Mivel vagyunk/leszünk gyengébbek, mint 1 évvel ezelőtt?
Levezetni inkább Szaud-Arábiába szokás menni, ahonnan volt is ajánlata, gondolom többszörös pénzért.
Az olló akkor is nyílhat, miközben mi javulunk. Nem mondom, hogy Gündi levezetni jött, de 30 fölött bármikor elfogyhat a szufla. Ki gondolta volna, hogy Hazard levezetni megy a Madridba? Inigo Martinez? Ő sem a pályája csúcsán van. Marcos Alonso is odateszi magát, még sem szeretné a nagy többség a csapatban látni. Egy-egy eset bejöhet, de a tendencia elég kiábrándító. Persze Chris bevát. Lewa is profi. Engem Kessie nem győzött meg. Sajnos Raphinha sem a brazilos technikájával tűnt ki. Kounde megítélése vegyes, talán ő idén javulni fog, de abban biztos vagyok, nem lesz belőle progresszív baloldani védő. Igen, jó dolog az optimizmus, de minimum véleményes a jelenlegi helyzet.

Torrének én is nagyon örültam. Puig-t is sokáig a csapatba követeltem Koemannál. Jó volt reménykedni valamiben. Aztán Xavi sem tette be a csapatba. Mi lehet az oka annak, hogy Xavi nem játszatja Torrét, eladná Fatit és Nicot? Lehet ő reálisabb képet lét? Lehet jobban ért hozzá? Lehet dilettáns, ésnála mind jobban értünk a Barcához itt a fórumon? Sajnos attól félek Xavinak lesz igaza.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.05. 16:48:31

davi10 írta:
2023.07.05. 16:44:29


Nem a Camp Nou-ban lett a legnagyobb átlagnézőszám idén Európában?

gondolom arra gondol a költő, hogy egyre kevesebb új szurkoló csatornázódik be a klubhoz, vagy egyre kevesebben nézik a meccseket.
valószínűleg az utolsó ahol mutatkozna ez, az a meccseken a nézőszám, mert sokan azért brahiból mennek ki a meccsre, ha már ott nyaralnak, akkor látványosságnak sem utolsó.
de ezekre nem tudok statisztikát, lehet nincs is.

amit a számlájára lehet írni az előző szezonnak, hogy azért voltak eredmények, és néha ha csak 20-30-45 percre, de jó játék is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése