Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.19. 14:14:14

Yokozuna írta:.. Én most azonnal odadnám Busquetst, Pedrót, Jordi Albát, akik láthatóan képtelenek a megújulásra.
Jordi Alba egyike volt azoknak a játékosoknak, akik még jónak voltak mondhatóak a szezonban, kíváncsi lennék mi bajod van/volt vele idén.. De akkor már mondd el, hogy kit hoznál a helyére? Alaba a Münchent nem hagyná ott, Marcelo se a Realt, Filipe Luis a Chelseabe megy tudtommal.. Más hirtelen be se ugrik aki elég jó lenne.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.06.19. 14:03:05

Látva a világbajnokságot, azt mondhatnám, hogy a Barca nagy sikereit egyértelműen Messinek köszönhetjük. Jó, de akkor mitől volt egyeduralkodó a Spanyol válogatott? Az is gyakorlatilag a Barcelona volt, Xavival, Busquetssel és Iniestával. Most ugyanezek az emberek szánalmasan vergődnek. Tata szerintem kihozta belőlük a maximumot, de Del Bosque erre már nem volt képes ezzel az anyaggal. Úgy látom, ezek a focisták csak azt az egy fajta játékot tanulták meg magas fokon, mást játszani képtelenek. A jövő csapata nem épülhet rájuk, és aki nem képes újat megtanulni, az mehet Katarba Xavival. Én most azonnal odadnám Busquetst, Pedrót, Jordi Albát, akik láthatóan képtelenek a megújulásra.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2014.06.19. 13:55:03

Sanszos, hogy kacsa de azért ideszúrom...:

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... -exit.html
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.06.19. 13:09:24

Külön-külön mindkét kapusnak nagyon örülök, de így együtt.. nem tudom. Kiderül.
Habár Bravo érkezésére sincs egyelőre hivatalos bejelentés. Nem árt megvárni.

Elkezdtek cikkezni Rojóról, nekem nagyon tetszett a játéka Bosznia ellen, de nem hiszem, hogy reális esély van arra, hogy hozzánk jöjjön. 5 millió euró lehetne az ára.

Eddig úgy általános tetszik, amit a piacon művelünk. Rakitic jó igazolás, mindenképpen, Rafinhától nagyon sokat fogok várni a következő szezonban, remélem a túl nagy elvárás nem fog rá negatívan hatni. Mindenképpen kéne egy védő, szerintem hamarosan azt a posztot is meg fogják oldani. :)
més que un club
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.19. 12:37:46

visca el barca írta:...
Elég jól leírtad a véleményem - meg szerintem a fórum felének véleményét - erről a kapushelyzetről.. Lehet jó kapus Bravo, de ennél ostobábban szinte lehetetlen lett volna rendezni a kapuskérdést. Már csak azt várom komolyan, hogy ne igazolja le senki Victort, és akkor mi adunk majd neki egy szerződést még +1 évre..

Napi friss hírek:

A 'Mundo' cikkez Luiz Gustavoról, 25 millióért hozható lenne elvileg. Ha Masch felmegy vkp-nak, akkor totál fölösleges lenne. Ha viszont Javier marad 4. számú védő - én azt mondom, hogy inkább ő legyen az mint Mathieu - és Song meg megy, akkor nem lenne rossz választás Gustavo szerintem. A helyezkedése hasonlít Busiéra - mindig belép a 2 középső védő közé amikor a szélsők támadnak pl -, passzjátékban nem olyan erős, de kb 3-szor annyit ütközik.. Tudom hogy kacsa, de ha választanom kéne a "Mathieu 15-20-ért 4. számú védő és Masc a 2. számú vkp" vagy a "Masch a 4. számú védő, és Luiz Gustavo a 2. számú vkp 25-ért" csomagok közt, akkor én a másodikra szavaznék. Persze csak ha nem a szezon 90%-ában Busi játszana, mert akkor csak 1 védőt hoznék, és Masch simán megoldaná a csere vkp meg a 4. védő posztot is.
De mivel 2 kapust vettünk 24-ért, + Xavit is pótolni kell úgy, hogy egy fityinget se kapunk érte, így a védelmet már csak a legóccsóbb megoldásokkal fogjuk feltölteni, ebben egészen biztos vagyok..

A 'Sport' meg most hogy kifogytak a nevekből újra bedobta Suarezt. Mondjuk inkább őt hoznám 85-ért, mint Higut 77-ért.. :roll: De ez a hír szerintem akkora kacsa, hogy mozsárágyúval lehetne rá vadászni, úgyhogy nem is kommentálnám jobban. Csak gondoltam belinkelem, hátha érdekel valakit..

szerk.:
Na, még hogy nincs védőkről semmi hír.. :lol: Marcos Rojo a 'Sport' legújabb kiszemeltje. Bele is illene a képbe, csak 5 misi körül van a piaci értéke.. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.06.19. 13:47:29-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.19. 12:33:36

visca el barca írta:
Lionel85 írta:Bravo úgy jött ide, hogy már tudhatta, hogy itt van ter Stegen. Nyílván nem második számú kapusnak jött, Lucho versenyhelyzetet akart teremteni ezzel, amivel egyetértek. Csak motiválni fogja az egyik kapust az, ha jól megy a másiknak a védés.
ezzel aztán semmi motiváció nem lesz. sőt. bármelyik kapus is fog kezdeni, végig ott lesz a fejében, hogy úristen ha hibázok kispadra kerülök és akár a karrierem is rámehet a padozásra. ennek természetesen nem az lesz az eredménye h god üzemmódban nulláz minden meccset, hanem az h hibát hibára fog halmozni.

a világ legnagyobb baromsága volt idehozni a chilei, főleg h pénzt is adtak érte (nem is keveset).
Egy az egyben adom. Hasonlót írtam én is. De nem is az a legrosszabb, hogy versenyhelyzetet akarnak teremteni, hanem, hogy két újonnan jött kapussal. Leginkább Ter Stegen bukhat ezzel nagyot. Elég nagy teher egy ilyen fiatal kapusnak, hogy egy Barcaban meg kell állja a helyét, most az is ott lesz folyamatosan a fejében, hogy ha hibázik mehet a padra. Ilyen nyomást egyszerűen nem lehet rá helyezni. Habár én 90%-ig biztos vagyok benne, hogy Bravo lesz az elsőszámú kapus, TS meg megkapja a kupát. Bravo Lucho kérése volt erre a nyakamat teszem. A német gyakorlatilag fél éve -jóval LE kinevezése előtt- már itt volt, ahogy új edző jött egyből új kapust kért. Nem lesz itt semmilyen versenyhelyzet. Megy a chilei a kezdőbe, a fiatal német, akiben hatalmas potenciál van és még folyamatosan fejlődhetne meg majd edzésen védhet.
Rendben van, hogy új csapatot akar építeni Lucho, de ezt hatalmas hibának tartom. Ha mondjuk Pedro és Alexis között termtene, vagy mondjuk Pique és Marquinhos (csak egy példa) az már más tészta, és jól jöhetünk ki belőle, de itt félek semmilyen versenyhelyzet nem lesz s ha lesz is nem hiszem, hogy bárkinek is jót tenne. Főleg Ter Stegennek.

Marquinhos-ról nagyon elhallgattak még a pletykák is. Amit nem is feltétlenül bánok. Nem ő jelentené a megoldást. Annyiból lenne előnyös, hogy gyors, de ha egy 20 éves tehetséggel "szúrják ki a szemünket" akkor kb. csöbörből vödörbe kerülünk. Bár Mirandánál még neki is jobban örülnék.
Amúgy Mangalánál nem tudom miért nem próbálkozunk pedig Tellot is be lehetne venni az üzletbe.
A vb után viszont nagyon iparkodni kell, mert a fellebbezési határidő vége nagyon közeledik, nem tart ki az átigazolási időszak végéig. Ráadásul nem lenne rossz, ha az előszezonra már nagyjából összeállna a csapat. Eddig inkább távozók, mint érkezők, szóval itt kéne már valamit alkotni. Laporta amúgy nem tudom miért nem aktiválja magát. Nem hiszem, hogy túlzottan meg kellett volna erőltetnie magát, főleg, hogy lehet Bartomeu-t is elmeszelik a Neymar-ügy miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.19. 12:09:21

Lionel85 írta:Bravo úgy jött ide, hogy már tudhatta, hogy itt van ter Stegen. Nyílván nem második számú kapusnak jött, Lucho versenyhelyzetet akart teremteni ezzel, amivel egyetértek. Csak motiválni fogja az egyik kapust az, ha jól megy a másiknak a védés.
ezzel aztán semmi motiváció nem lesz. sőt. bármelyik kapus is fog kezdeni, végig ott lesz a fejében, hogy úristen ha hibázok kispadra kerülök és akár a karrierem is rámehet a padozásra. ennek természetesen nem az lesz az eredménye h god üzemmódban nulláz minden meccset, hanem az h hibát hibára fog halmozni.

a világ legnagyobb baromsága volt idehozni a chilei, főleg h pénzt is adtak érte (nem is keveset).

20 éve nézek focit, de én olyat még nem láttam, hogy vhol két "kezdő" kapus legyen egyszerre. sem a milánnál, sem a juvénál, sem a bayernnél, sem a bvbnál, sem mencseszterben, sem liverpoolba, sem az arsenalnál, sem a chelseanél. sőt, még karancslapujtőn is van első eg második számú kapus. SEHOL. MERT EGY BAROMSÁG. arról meg nem is beszélve amit tobias írt, ha a padot egyik se fogja elviselni mert nem azért jöttek ide.

jobban felidegesítettek ezzel az egésszel mint fabregas eladásával.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2014.06.19. 09:45:00

Lionel85 írta: Bravo úgy jött ide, hogy már tudhatta, hogy itt van ter Stegen. Nyílván nem második számú kapusnak jött, Lucho versenyhelyzetet akart teremteni ezzel, amivel egyetértek. Csak motiválni fogja az egyik kapust az, ha jól megy a másiknak a védés.
A reálban annyira nem jött be a versenyhelyzet kapusposzton.

Szerk: Sőt, most így belegondolva, nem tudok egyetlen olyan klubcsapatot sem felidézni, ahol a kapusok közötti nagy versenyhelyzet sarkalta volna kiemelkedő teljesítményre őket.
Tobias88 írta:Nagyjából elég sok mindenkit el lehetne küldeni, rossz előjelek vannak:
- Alves továbbra sem védekezik a Braziloknál sem és beadni sem tud továbbra sem -> Pisczek?
- Pique-nél talán én is gyorsabban futok, de fordulni mindenképpen gyorsabban fordulok -> Senki?
- Busquets semmire sem jó. A régi tiki takában alap, egy új rendszerben sem védekezni sem támadni nem tud, nincsenek kulcspasszai és nem ütközik, nem szerez labdát -> Senki?
- Xavi-t már ekézi mindenki, ugyan az mint Busquets -> Rakitic?
- Pedro fut és fut és ennyi. Rendben hogy olyan játékosok kellenek ide akik akarnak is, de aki csak azt tud az azért kevés. Ennyi erővel egy hosszútávfutót is leigazolhatnánk -> Senki?

És itt a probléma:
- Középhátvédet még mindig nem igazoltunk és a többi játékosnál pedig nem is gondolkodunk.
- Deulofeu és Rafinha szerintük megoldja a problémát, de mi van ha nem? Főleg Deu volt borzalmas az Evertonban.
- Sanchezt akarjuk elküldeni Pedro helyett? Tessék? :D
Vegyük figyelembe, hogy VB van, amiért nem hallunk pletykákat az nem jelenti azt, hogy nincs is tárgyalás, előrelépés minőségi játékosok irányába. A VB azért fontos ebben a kérdésben - az mindig is hülyeség volt, hogy a VB után akar minden játékos dönteni, az ügynökök alatta is ugyanúgy tárgyalnak - mert van mit írjon a sajtó, nincs uborkaszezon, ezért jóval kevesebb pletykát gyártanak.
Szóval várjunk még, mielőtt "pánikolnánk".
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.19. 08:51:06

Amúgy a tegnapi alapján Song is mehet a kukába. Ilyent csinálni, hogy hátulról leüti valaki hátát? Elképesztő. Valami nagyon nincs rendben mentálisan a csapat játékosaival.

Nagyjából elég sok mindenkit el lehetne küldeni, rossz előjelek vannak:
- Alves továbbra sem védekezik a Braziloknál sem és beadni sem tud továbbra sem -> Pisczek?
- Pique-nél talán én is gyorsabban futok, de fordulni mindenképpen gyorsabban fordulok -> Senki?
- Busquets semmire sem jó. A régi tiki takában alap, egy új rendszerben sem védekezni sem támadni nem tud, nincsenek kulcspasszai és nem ütközik, nem szerez labdát -> Senki?
- Xavi-t már ekézi mindenki, ugyan az mint Busquets -> Rakitic?
- Pedro fut és fut és ennyi. Rendben hogy olyan játékosok kellenek ide akik akarnak is, de aki csak azt tud az azért kevés. Ennyi erővel egy hosszútávfutót is leigazolhatnánk -> Senki?

És itt a probléma:
- Középhátvédet még mindig nem igazoltunk és a többi játékosnál pedig nem is gondolkodunk.
- Deulofeu és Rafinha szerintük megoldja a problémát, de mi van ha nem? Főleg Deu volt borzalmas az Evertonban.
- Sanchezt akarjuk elküldeni Pedro helyett? Tessék? :D

A többi problémát pedig fel sem vetette a vezetőség, de abban biztos vagyok, amíg Xavi és Busquets a csapatban lesz, itt nem lesz a tiki taka enyhítése és nem is lesz kupa. Jah, és mostantól kellene hátvéd posztra 40 millió (be: Marquinhos és Pisczek, ki: Alves) és középpályára is 40 (fogalmam sincs). De azért vettünk 2 kapust 24ért...
94:39 6 - 1
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.06.19. 08:39:15

Tobias88 írta:Egyszerűen ebből a kapus igazolásból nem jöhetünk ki jól. Az egyiket úgy is el fogjuk adni 1 év múlva, mert ő játszani jött...
Bravo úgy jött ide, hogy már tudhatta, hogy itt van ter Stegen. Nyílván nem második számú kapusnak jött, Lucho versenyhelyzetet akart teremteni ezzel, amivel egyetértek. Csak motiválni fogja az egyik kapust az, ha jól megy a másiknak a védés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.06.19. 08:33:21

Oké, ezek után Song barátunkat baromira nem szeretném Barca mezben látni. Hogyan lehet ilyet csinálni??? Undorító, takarodó!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.19. 08:28:20

Egyszerűen ebből a kapus igazolásból nem jöhetünk ki jól. Az egyiket úgy is el fogjuk adni 1 év múlva, mert ő játszani jött...
94:39 6 - 1
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.19. 08:27:27

kristop írta:ochoa pont ugyanolyan bravúr kapus, mint kameni. nem véletlen, hogy egyiket se láttuk és nem is fogjuk látni nagycsapatban (vagy középcsapatban). nem mondom, hogy bravo annyira megérte ennyiért (akkor már inkább cabellero), de annak örülök, hogy normális, már előre elhatározott elképzeléseink vannak és nem a vébé alapján akarunk kapkodva igazolni.
nem vitatom pl. a mexikói érdemeit, de megfigyeltem, hogy három "bravúr" védése során gyakorlatilag meg sem mozdult, egyszerűen bele lőtték - kvázi útban volt! persze tudom: jókor volt jó helyen....
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.19. 06:40:07

Esetleges eladása esetén, Song ára nem nagyon kúszott feljebb a VB szereplésétől.
Bokszolói kvalitásai viszont nem rosszak!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.06.19. 05:14:58

ochoa pont ugyanolyan bravúr kapus, mint kameni. nem véletlen, hogy egyiket se láttuk és nem is fogjuk látni nagycsapatban (vagy középcsapatban). nem mondom, hogy bravo annyira megérte ennyiért (akkor már inkább cabellero), de annak örülök, hogy normális, már előre elhatározott elképzeléseink vannak és nem a vébé alapján akarunk kapkodva igazolni.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.19. 02:30:31

ferninho írta: Bravo idén kézből kirúgásból odarúgta Bale elé a labdát, aki gólt is lőtt ebből a hibából...
Legalább gólpasszokat is osztogat kirúgásból.. :lol:

Nem tudom amúgy mi lesz ebből az ügyből, attól tartok, hogy úgy járunk mint ahogy ti jártatok, hogy van 2 jó képességű kapus a keretben, de több kárát látja a csapat, mint hasznát..
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.06.19. 02:14:16

palesz77 írta: Ochoa nem tudom lábbal mennyire jó, de Bravo elég magabiztos vele, szerintem ezért is őrá esett a választás.
Bravo idén kézből kirúgásból odarúgta Bale elé a labdát, aki gólt is lőtt ebből a hibából...

nagyon túl van ez misztifikálva sztem, egész életét a pályán tölti, csak át tud venni egy labdát és kipasszolni bakker... ha meg nem megy neki az szimplán fejbeli gondok (és jön 1-1 ilyen hiba), nem képességbeliek és az előbbi akkor is előjöhet, ha Ronaldinho áll a kapuban...
és ha ez lett volna a fő szempont nem biztos, hogy ter Stegent igazolta volna le a Barca :P

persze vannak nagyon ritka esetek, mint Casillas, akinek világ életében 1 pontos kirúgása nem volt (meg lehet nézni Bale BL döntős gólja előtt is pl hova rúgta a labdát)... de ezek tényleg már nagyon extrém esetek és nagyon ritkák is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ferninho 2014.06.19. 03:21:16-kor.
madridista
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.19. 01:53:28

Ez a Spanyol - Chile meccs tökéletesen bemutatta a különbséget Alexis és Pedro közt. Ha ezek után is a chilei eladásában fog gondolkozni a vezetőség, akkor én mondok le helyettük komolyan..
csababarca írta:Vidalt is elnézném itt,eszméletlen sokat dolgozik,juvéban is remekel,itt is...ha 50M az ára,akkor annyi,de jöjjön.
Hát a mai meccs alapján én még mindig nem látnám itt szívesen. Lehet, hogy sokat dolgozik, de olyan buta szabálytalanságai vannak, hogy az valami hihetetlen. Szerintem ő már a túlságosan robotolós kategória ide.

Ha valakiért kicsengetném az 50 milliót az inkább Koke lenne. Ma is egy kis lendületet hozott a játékba miután beállt, egyértelműen passzol is a rövid passzos focinkba - ezen nem fogunk változtatni nagyon szerintem, még ha felállást is cserélünk -, e mellé elég harcias is. Nagyon elnézegetném itt.
Tobias88 írta:Bravo-hoz annyit csak hogy Ochoa ingyen igazolható volt. Láthattuk tegnap mit csinált és nem csak tegnap... Impotens a vezetés, Luis Enrique meg akaratos mint egy gazdag ember 5 éves fia. De én akkor is ezt a kapust akarooooooom...
Ochoa nem tudom lábbal mennyire jó, de Bravo elég magabiztos vele, szerintem ezért is őrá esett a választás. Nem mintha én nagy híve lennék ennek a leigazolásnak - még ha ma jól is játszott -, mert 2 első számú kapus felesleges egy csapatnál, és a 12 millió vicc kategória, de hát ez van, ezt kell szeretni.. :?

szerk.: Remélem nem baj a dupla.. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.19. 01:50:27

Petr írta:Laurent Blanc (coach PSG): "Marquinhos will stay, that's totally sure. Alves could join? He's one of the top players at his position." [rmc]
Remélem ez nem azt jelenti, hogy a Mathieu-Miranda páros fog érkezni..
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.19. 01:49:46

palesz77 írta:
Remélem ez nem azt jelenti, hogy a Mathieu-Miranda páros fog érkezni..
Nem, mert csak Mathieu jön 20m ért! :lol: Két védő már sok lenne!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.19. 00:22:33

Újabb csapások a mai napra.
Spanyolország csúfos vereségével egyértelműen vége a Pep-féle korszaknak. A Barca, a Pep-féle Bayern csúfos vereségei és most a Spanyol válogatott is. A "zászlóshajók" elsüllyedtek.
Ezekből kellene konklúziót levonni és úgy igazolni. Rakitic ilyen szempontból jó is lehet. Viszont az nagy kár, hogy 24 milliót elhajítottunk kapusokra, amikor az egyiket "ingyen" is meg lehetett volna oldani (Ochoa, Caballero vagy akár Masip).
Mi lenne a tanulság? Egy ütköző ember kell a középpályára, illetve gyorsabban kell járatni a labdát, építkezni.
Nem kell taktikai változtatás, nem kell a 4-3-3-ról átállni, nem kell forradalom. Annyi kell, hogy kicsit át kell szabni a szerepeket. Én átállnék még a középcsatáros játékra is, de a gyors támadásépítéshez ez sem kell.
Én így képzelném valahogy el(zárójelben a cserék, értelemszerűen) : Ter Stegen (Bravo,Masip) - Piszczek/Alves(Montoya), Bartra(Piqué),?(?),Alba(Adriano)- Song(Mascherano),Busquets(Rakitic),Iniesta(Rafinha)- Messi(Deulofeu),Neymar(Sánchez),?(Bojan/Pedro)

Így tulajdonképpen a kapusposzt és a középpálya már meg van oldva, két középhátvéd és egy középcsatár kellene és csókolom. Egy középhátvéd viszont a kezdőbe, akiért biztos sokat kellene kiadni, illetve ugyancsak sokért egy középcsatár. Alves távozása esetén egy jobbhátvéd is - aki nem Cuadrado.
Viszont ha a távozókat is nézzük, akkor ennek a 3-4 plusz játékosnak nem szabadna pénzügyi gondot okoznia.
Ebben a szerkezetben Busquets és Raktic játszana Xavi szerepében, de több labdaszerző feladattal. Mögöttük pedig lenne egy igazi ütköző ember Song vagy Mascherano személyében, akiknek a romboló munkája kapna nagyobb hangsúlyt. Elöl Iniesta-nak (Rafinha) nem kellene teljesen középre húzódnia, maradhatna balra tolva, alapvetően nem sokat változna a feladata, kicsit jobban kivenné a részét a szervezésből, többet is lőhetne távolról.
Amennyiben nem akarunk 60 milliót kiadni egy tkp-ért, akkor ez lenne a legjobb megoldás. Jelenleg én erre szavaznék, hátvédsorunk is erősebb lenne - feltéve, ha nem Mathieu érkezik - és nem kellene Xavi-t pótolni.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.06.19. 00:04:30

Several media meanwhile confirm deal on RealSociedad keeper Claudio Bravo (31). 12M, Dos Santos not included, 4-year deal. Not yet official.

Még nem hivatalos, de nagyon úgy tűnik, hogy 24 millióból megoldottuk a kapus posztot...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.06.19. 00:02:00

visca el barca írta:kifizettünk egy padozó kapusért 12 milliót. mi vagyunk a világ barmai. vagy megvettük a világ egyik legnagyobb kapustehetségét és majd padoztatni fogjuk. akkor már kétszeresen is mi vagyunk a világ barmai. =D>
Miért, eddig nem mi voltunk a világ barmai? :mrgreen:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.18. 23:41:39

Spanyolok vereségét elnézve konklúziós keret:

Ter Stegen
Pisczek - Bartra (mert ő fut) - Marquinhos (ő is fut) - Alba
Mascherano
Sanchez Rakitic Iniesta
Messi Neymar

A mai fociban nem megengedhető már, hogy minimum 7 ember ne védekezzen a kapuson kívül. Nálunk jelenleg 3 játékos védekezik. És Busquets? Busquets nem védekezik, nem fut hátra, nem is fut, kocog mindenfele és sosem sprintel. Alig ütközik, mivel nem ér oda. Az új Barcában ilyen játékosnak helye nincs, mert felesleges. Rakitic is azért kerül így be mert ő ütközik ahogy Mascherano is. Láthatjátok hogy most ez működik akkor mi miért csináljunk idiótaságot ahogy a Spanyolok. Tavalyi konföderációs kupán megkapták a pofont, de nem reagáltak rá. Az ember saját hibájából tanul, de a hülye semmiből.

Pique-t elküldeném a rákba Busquetsel egyetemben, nem mintha valaki meg venné tőlünk őket. Túlsztárolt passzolni tudó bástyák akik a mai fociban hasznavehetetlenek. Xavi dettó csak ő még alacsony is.
94:39 6 - 1
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2014.06.18. 23:41:18

Corvy írta:Mit szólnátok a csapatba egy Memphis Depayhoz? 20 éves, szerintem nagyon jó a srác (nem a gólja miatt). Gyors, cselez ha kell és a széleken remekel, akár hátul, akár középpályán! Örülnék neki, bár semmi hír nincs efelöl. Jelenleg a PSV-be van, de a VB után tuti elviszi vmi nagyobb klub :)
Csak ha Masi is jön!
Válasz küldése