Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.02. 16:36:41

vinszentvega írta:
2022.09.02. 16:32:39
Atlantis írta:
2022.09.02. 12:05:21
Én nem akartam elhinni tavasszal, hogy tényleg ennyit fogunk költeni majd játékosokra, miközben télen még az ingyen érkezőket sem tudtuk beregisztrálni. Nos, Laporta megtette és sikerült a jelenlegi anyagi helyzetben is 110 millót játékosokra költeni. Remélem beválik ez a fajta aggresszív üzlet politika.
Számomra az legkedvesebb, hogy ebből a 110 millából vettünk: 7+1(Pablo T) játékost. Na meg hogy a két ólomsúlytól Lengle, Umtiti) ha ideiglenesen is, de megszabadultunk egy évre legalább...
Annyi, hogy a kb. 110 a mérleg, azért amit költöttünk az 153M + gondolom Torres első részlete. De persze ez így sem vészes több minőségi játékosért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.09.02. 16:32:39

Atlantis írta:
2022.09.02. 12:05:21
Én nem akartam elhinni tavasszal, hogy tényleg ennyit fogunk költeni majd játékosokra, miközben télen még az ingyen érkezőket sem tudtuk beregisztrálni. Nos, Laporta megtette és sikerült a jelenlegi anyagi helyzetben is 110 millót játékosokra költeni. Remélem beválik ez a fajta aggresszív üzlet politika.
Számomra az legkedvesebb, hogy ebből a 110 millából vettünk: 7+1(Pablo T) játékost. Na meg hogy a két ólomsúlytól Lengle, Umtiti) ha ideiglenesen is, de megszabadultunk egy évre legalább...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.09.02. 16:16:12

Andris írta:
2022.09.01. 21:16:39
Troym írta:
2022.09.01. 21:13:00
A Mundo szerint a nagy durranás Morata, hát még csak nem is pukkanas.
Lol, ennel meg Dani Alves is nagyobb durranas lenne. Amugy igy utolag en nem ertem mi a banatert kuldtuk el… sok meccsen meg teljesen jo lenne.
Azért küldhették el, mert már alkalmatlan lett védekezésre.Fénykorában is ez volt a gyenge pontja., amit azakkor még melévő gyorsasága még valamennyire eltakart.Összjátékban, beadásban, góllövésben természetesen kiemelkedően jó volt,szerettük a játékát, az igyekezete is példamutató volt.Messivel is adogattak.Ilyen a kiöregedés, ma számolatlanul kapnánk róla a gólokat sajnos, amögötte kínálkozó védtelen terüleket minden ellenfelünk könnyedén kihasználná..Ez a szomorú igazság.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.09.02. 14:17:35

Legalább most már nem érheti szó a ház elejét, h nem igazolunk védőt és csatárt mer kb. most csak azokat igazoltunk :D
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.02. 12:05:21

Én nem akartam elhinni tavasszal, hogy tényleg ennyit fogunk költeni majd játékosokra, miközben télen még az ingyen érkezőket sem tudtuk beregisztrálni. Nos, Laporta megtette és sikerült a jelenlegi anyagi helyzetben is 110 millót játékosokra költeni. Remélem beválik ez a fajta aggresszív üzlet politika.

Szakmai szempontból nézve sok valóban erősítést jelentő játékos érkezett, és szerencsére csak néhány kissé érthetetlenebb (Bellerin, Alonso) akik ingyen (kevés pénzért) cserébe érkeznek.

A csapat mindenképp erősödött, reméljük Xavinak sikerül csapatot formálni ebből a játékoskeretből, mert a minőség most már abszolút megvan ahhoz, hogy bajnoki cím esélyes legyen a csapat és a BLben is meneteljen egy darabig újra.
Laporta és Xavi is azt hangoztatta egész tavasszal, hogy a cél az lesz, minden poszton 2 minőségi játékos versenyezzen, ez most eléggé adottnak tűnik, kíváncsi vagyok a rotálás mennyire fog menni évközben, és tudja valóban kihasználni a keretben rejlő potenciált.

A szezonra és az edzőre nézve mindenképp pozitív az átigazolási időszak mérlege.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.02. 11:45:50

Mivel az előző szavazás határideje hamar lezárult, ezért újra feltettem a kérdést. :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2022.09.02. 11:24:51

Chino írta:
2022.09.02. 10:43:59
barcamessi írta:
2022.09.02. 10:10:04

Ami még szintén szomorú dolog, hogy eladni továbbra se tudunk, sőt egyes játékosoknál (Brait) még nekünk kell fizetni hogy eltakarodjanak. Értem én, hogy örülünk hogy ezeknek a játékosoknak legalább a fizetésüktől megszabadulunk, viszont az, hogy a tavalyi szezonhoz képest távozott tőlünk most nyáron 16 játékos, akikért összvissz 38!!! millió eurót kaptunk, az kritikán aluli teljesítmény bárhonnan is nézzük.
Nem bárhonnan is nézzük, mert a távozók túlnyomó része vagy nálunk volt kölcsönben és lejárt, vagy a B-csapatból ment vagy már tavaly is kölcsönben volt.
És ezekből a kölcsönökből még lehet pénzt csinálni jövőre, egyelőre az volt az égető, hogy a bérüktől megszabaduljunk.
Depayt szinte már eladtuk, azt ő torpedózta meg az utolsó pillanatban, Aubán pedig kerestünk.
A 16 távozóból 12-en tavaly a csapat tagjai voltak, sőt ha Coutinhot is ide számolom, aki ősszel szintén itt volt, akkor ez a szám 13. Persze, szépen hangzik hogy a kölcsön után pénzt lehet csinálni majd belőlük, minden évben ezzel hitegeti magát mindenki, aztán a valóság az hogy letelik a kölcsön, aztán jövő nyáron megint a nyakunkon marad a felesleg, eladni továbbra sem fogjuk tudni őket, aztán az lesz a vége hogy addig adogatjuk őket kölcsönbe míg lejár a szerződésük és ingyen elmennek, vagy "baromi jófejek" vagyunk, és idő előtt felbontjuk a szerződését az adott játékosnak, hogy szintén ingyen el tudjon igazolni valahova.
V I S C A E L B A R C A
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.02. 10:59:19

Amint Bellerint és Alonsot is sikerül beregisztrálni úgy 22 felnőtt keretes játékosunk lesz, ha hozzávesszük Gavi hosszabbítását és ha még esetleg Baldét is a nagycsapathoz regisztráljuk, akkor is 24/25, tehát 1 szabad helyünk még lesz a keretben. Ha nem válna be esetleg Bellerín, vagy bejönne valakinél egy komolyabb sérülés akkor januárban még rá lehet majd repülni egy komolyabb igazolásra távozók nélkül is. Ilyen értelemben nem rossz ez a szűkebb keret, most tényleg sikerült megszabadulni a ballasztól, ha az anyagi oldalát nem nézzük a dolognak ez mindenképpen pozitív.
Én személy szerint örülök annak, hogy a Depay-Auba párosból legalább egyikük maradt (bár a gaboninak én is jobban örültem volna).

Alonso érkezésének nem örülök, lényegében a Chelsea most jót röhög a markában hogy megszabadultak tőle és mellé 12 millióért leakasztottak egy Aubát. Sajnálnám ha az ő érkezésének Baldé játékpercei látnák majd a kárát, szerintem bőven meglettünk volna az Alba-Baldé párossal fele-fele arányban játszatva őket.

Nálam 8/10 a nyár.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.02. 10:56:43

9,5/10-et adok. A támadósorunk brutális lett, minden poszton két jó játékos. Van végre egy csodálatos befejezőnk, akin sok minden múlhat, egy szambásunk, és Dembélét is ahogy a zsarolásnak nem engedve keményen hozták vissza alacsonyabb fizuval, az nagyon szép volt. A kp kicsit kérdőjeles, de ideális esetben nagyon erős is lehet, sok múlna szerintem Kessié és Pjanic(bár ő még dobbanthat) helyének megtalálásán, még ha csak rotációban is. Ha Pedri egészséges marad, DJ jó szintet hoz, és esetleg Gavi formája is feljavul a nyárhoz képest, akkor komoly lehet. A védelmünkbe középre érkezett 2 top szint, ráadásul mindkettő gyors, és ügyes a labdával. Bellerin jó próbálkozás, akár nagyon jól is elsülhet. Alonsot én is sajnálom, bár nem sokon múlt, hogy pozitívba, vagy legalább semlegesbe csapjon át, ha Alba távozott volna, akkor egy tök jó igazolás lett volna. Csak ne heréljük ki Baldét, és akkor nem érdekel, hogy van egy felesleges játékosunk.
Utóbbi kivételével hiányposztokra igazoltunk, minőséget.

Ez eddig csak 8,5-9 körül lett volna nálam, de ahogy el tudtunk paterolni szinte mindenkit, az szép volt. Értem, hogy volt köztük mesterséges is, szerződésbontás, meg akit továbbra is mi fizetünk, de rengeteg olyan játékosról van szó, akikel évekig nem tudtunk mit kezdeni, és most varázsütésre mind hajlandók voltak bizonyos lépésekre, kivéve talán Braithet. Ez hatalmas dolog nálam, és majdnem 10-re felhúzta a nyarat.

Kicsit kiegészíti a dolgot, bár ez már nem szorosan átigazolásokhoz tartozik, hogy látványosan fejlődtünk fizikailag, erőnlétileg, meg tán az orvosi stábunk is, ami miatt talán kevesebb lesz a sérülés, mint az elmúlt években volt. Ez talán a középpályán lenne a legfontosabb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.02. 10:43:59

barcamessi írta:
2022.09.02. 10:10:04

Ami még szintén szomorú dolog, hogy eladni továbbra se tudunk, sőt egyes játékosoknál (Brait) még nekünk kell fizetni hogy eltakarodjanak. Értem én, hogy örülünk hogy ezeknek a játékosoknak legalább a fizetésüktől megszabadulunk, viszont az, hogy a tavalyi szezonhoz képest távozott tőlünk most nyáron 16 játékos, akikért összvissz 38!!! millió eurót kaptunk, az kritikán aluli teljesítmény bárhonnan is nézzük.
Nem bárhonnan is nézzük, mert a távozók túlnyomó része vagy nálunk volt kölcsönben és lejárt, vagy a B-csapatból ment vagy már tavaly is kölcsönben volt.
És ezekből a kölcsönökből még lehet pénzt csinálni jövőre, egyelőre az volt az égető, hogy a bérüktől megszabaduljunk.
Depayt szinte már eladtuk, azt ő torpedózta meg az utolsó pillanatban, Aubán pedig kerestünk.
Forca Barca!!!!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.02. 10:43:51

barcamessi írta:
2022.09.02. 10:10:04
Nekem kicsit keserédes lett a vége az egésznek.
Nagyon jól kezdtük, illetve folytattuk az átigazolási szezont, július végéig abszolút 10/10 volt.
Augusztusra belassultak a dolgok mind az igazolások, mind a távozók tekintetében. Itt az utolsó 1-2 napban meg számomra teljesen indokolatlan igazolások valósultak meg. Mint írták többen előttem is, Alonso totál felesleges igazolás, Balde/Alba bőven megoldották volna a posztot, illetve Auba elengedését is hatalmas hibának tartom. Bellerínt így hogy ingyen jött még talán le tudom nyelni, viszont nagy hibának tartom, hogy egész nyáron nem sikerült egy minőségi jobbhátvédet leakasztani valahonnan. Hacsak Bellerín nem tud hozni egy stabil teljesítményt, akkor kénytelenek leszünk Koundét/Araujot elpocsékolni arra a posztra, ezáltal középen megint "kilyukadunk".

Ami még szintén szomorú dolog, hogy eladni továbbra se tudunk, sőt egyes játékosoknál (Brait) még nekünk kell fizetni hogy eltakarodjanak. Értem én, hogy örülünk hogy ezeknek a játékosoknak legalább a fizetésüktől megszabadulunk, viszont az, hogy a tavalyi szezonhoz képest távozott tőlünk most nyáron 16 játékos, akikért összvissz 38!!! millió eurót kaptunk, az kritikán aluli teljesítmény bárhonnan is nézzük.

Összességében én egy 10/7-et adok a nyárra, de így a végére nagyon keserű maradt a szám íze. BL csoportkört lepörgetik 2 hónap alatt, úgyhogy november elejére képben leszünk, hogy milyen elvárásokkal tekinthetünk a szezon hátralévő részére.
Nálam ez egy hibátlan átigazolási szezon volt!

Hogy júliusig könnyen ment minden?!?
Elment az, aki el akart és jött, aki akart (főleg, ha már le is volt beszélve)!
Megküzdöttünk pár emberért, le is igazoltuk őket, majd jött a valóság, hogy az eladások nem mennek, FFP-vel gond lesz...
Elsősorban FdJ, aki lehetett volna a mi csúcs eladásunk (l. emlegetett Casemiro transfer). Ott vannak még a sorban páran, akiknek a kimagasló fizetéseik miatt a noszogatás is kevés volt - hogy Neto/BW távozott, Lenglet/Umtiti/Dest kölcsönben, ezek kisebb csodák, míg egyesek azon panaszkodnak, miért nem kaptunk pénzt értük... Ha nincs a VB télen - BW, Dest tuti nem megy sehova, stb-stb.
Depay nem kellett senkinek, ingyen sem - így nehéz válogatni, kit adjunk el, őt vagy Auba-t! :) Ha hozzávesszük, hogy Depay 4,5m fizuért csereember, vagy Auba 9m-ért - az sem mindegy...

Alonso és Raphinha olyan időben lettek szóban "leigazolva", amikor szükség volt emberre a posztjukon - ehhez képest, hogy Balde és Dembélé van, hab a tortán...

Xavinak van egy olyan kerete, amiből nagyon sok mindent ki tud hozni (cserék mélysége, felállás variációk, formához igazodás, stb) - rajta múlik, hogyan varázsol.
Felesleg meg alig maradt (idénre), ezért az átigazolási 10 pont! 😀
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.09.02. 10:37:57

Amilyen jól indult, ugyanolyan rémesen is zárult az igazolási ablak.
Koundé nagyon jó fogás, Christensen is, Kessie totál kérdőjel eddig, Lewandowski pedig szintén kérdéses mennyit fog bírni.

De hogy a középpálya eszméletlen lyukas, az szomorú. 18 éves Pedrire akarják építeni, aki tavaly is már 40-ik meccs után levegőt sem kapott, és folyamatosan visszasérült. De Jong ilyen balhé után hatalmas kérdőjel, Xavi fogja-e játszatni annyit, amennyit teljesítmény alapján kéne, vagy görcsösen fog ragaszkodni Gavihoz, aki eddig abszolút túl van értékelve. Ott van még Busquets, és kb. véget is ért a középpálya. Ez borzasztó kevés. (Kessie ahogy fent írtam nekem hatalmas kérdőjel, akár Keita szerepe is lehet, de Alex Songot is el tudok képzelni).
Sokkal fontosabb lett volna Bernardo Silva még úgy is, hogy De Jong marad, mint bohóckodni itt 14-ik bal hátvéddel, meg Bellerin-el.
A távozókat meg sem említem, hogy elküldték Auba-t, aki tökéletes 10-15 gólos második csatár lehetett volna, helyette a nyakunkon maradt Depay. Szélsőből meg van annyi, hogy inkább nem is sorolom.
Az eleje jó volt, aztán sajnos felborult az egyensúly, és én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez kifizetődő lesz.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2022.09.02. 10:10:04

Nekem kicsit keserédes lett a vége az egésznek.
Nagyon jól kezdtük, illetve folytattuk az átigazolási szezont, július végéig abszolút 10/10 volt.
Augusztusra belassultak a dolgok mind az igazolások, mind a távozók tekintetében. Itt az utolsó 1-2 napban meg számomra teljesen indokolatlan igazolások valósultak meg. Mint írták többen előttem is, Alonso totál felesleges igazolás, Balde/Alba bőven megoldották volna a posztot, illetve Auba elengedését is hatalmas hibának tartom. Bellerínt így hogy ingyen jött még talán le tudom nyelni, viszont nagy hibának tartom, hogy egész nyáron nem sikerült egy minőségi jobbhátvédet leakasztani valahonnan. Hacsak Bellerín nem tud hozni egy stabil teljesítményt, akkor kénytelenek leszünk Koundét/Araujot elpocsékolni arra a posztra, ezáltal középen megint "kilyukadunk".

Ami még szintén szomorú dolog, hogy eladni továbbra se tudunk, sőt egyes játékosoknál (Brait) még nekünk kell fizetni hogy eltakarodjanak. Értem én, hogy örülünk hogy ezeknek a játékosoknak legalább a fizetésüktől megszabadulunk, viszont az, hogy a tavalyi szezonhoz képest távozott tőlünk most nyáron 16 játékos, akikért összvissz 38!!! millió eurót kaptunk, az kritikán aluli teljesítmény bárhonnan is nézzük.

Összességében én egy 10/7-et adok a nyárra, de így a végére nagyon keserű maradt a szám íze. BL csoportkört lepörgetik 2 hónap alatt, úgyhogy november elejére képben leszünk, hogy milyen elvárásokkal tekinthetünk a szezon hátralévő részére.
V I S C A E L B A R C A
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.09.02. 10:00:27

Ha a csapat általános stratégiáját és jövőbeni irányultságát vesszük, akkor nálam 6/10-es az átigazolási időszak, ha vákuumban a játékoskeret változását, akkor 9/10 (karcolva a maximális tízest).

Az utóbbiról könnyebb beszélni: a mennyiséget minőségre cserélte a csapat és ha elkerülik a súlyos sérülések (amit nyilván nehéz megjósolni, de reménykedjünk a legjobbakban), ha Xavi elmenedzseli a gárdát krízis esetén is, ha a lécről befelé pattan a labda, akkor a Barcelonának ezzel a kerettel ismét nemzetközi tényezővé kéne válnia, egy jó BL-szereplés szerintem abszolút elvárás a szurkolók és az elnökség részéről is. A ligában egy top 2-es elvárás pedig egyértelmű és szerintem minden további nélkül teljesíthető is. Nemzetközi klasszisok jöttek, jobbára fölösleges játékosok mentek. Ennél egyszerűen nagyon nehéz jobban ügyködni a csődközeli körülmények közepette. Az utolsó pillanatban érkező két védőt sem annyira bánom, mert kell a mennyiség, bár gyanítom, hogy az Alba-Baldé-Alonso hármasból legalább egyvalakit teljesen más pozícióban próbálgatnak majd.

De akkor miért a 6/10? Szerintem azért, mert nyilvánvaló, hogy kiforrottabb koncepció nélkül zajlott ez az időszak,skizofrén módon. A Barcelona az egyik pillanatban úgy viselkedett, mint egy pénzszóró nagycsapat (Dembélé megtartása és Raphinha igazolása, a Lewandowski-transzfer, a végig lebegtetett Silva-szál, Koundé-igazolás), máskor meg beköszönt a valóság és hirtelen kiscsapattá vált a gárda (a De Jong-körüli hisztéria, a passzoljunk-el-egy-csatárt-mindegy-kit sztori, Kessié koncepció nélküli idehozatala, mert ingyen van, Alba és Dest sikeres/sikertelen kiutálása, a pár millión való garasoskodás Braithwaithe esetében). Egyszerűen nem hiszem el, hogy Xavi bevonásával egy következetes, hónapokkal korábban pénzügyileg és sportszakmailag kigondolt koncepciót valósítottak meg, hanem az edzőt beleértve mindenki csak kapkodta a fejét, mi történik és történhet. Ettől még lehet, hogy Xavi a nyomás alatt edzőzsenivé válik, hogy a csapat hirtelen profitabilis lesz (bővebben a Hátország topikban fejtettem ki, mit jelent ez szerintem), hogy jönnek a sikerek, de egyáltalán nem garantált.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.02. 09:56:59

visca el barca írta:
2022.09.02. 06:22:31
Na, hálistennek vége a kínlódásnak.

Nálam 10/7 a nyár,

+ lewynek, koundenak nagyon orulok, de raphinha es christensen is nagy erosites. Kessie egyelore kerdojel, de alapvetoen minosegi jatekos. Annak is orulok, hogy azert az elozo evekhez kepest a selejttol is tudtunk szabadulni, puig, umtiti, braith. A bérezést is sikerült megoldani (tobbe-kevesbe, ld de jong)

- alonsora semmi szukseg, bellerint nem xavi kerte így nem is fog játszani, meg amugy is kitudja mennyire tért észhez a depi+hardcore piálás kombóból. Nem véletlen az az egy éves szerződés, nyilván jövőre jön vmi komolyabb kaliber. Pjanic a nyakunkon maradt, bár arabokhoz még mehet. Depay helyett aubanak kellett volna maradni.

minusz alonso, bellerin helyett azpilicueta, es egy de jong silva cserével 10est adtam volna.
Én is olyan 10/8-ra értékelem, ami az utóbbi hónapokban történt. De a legjobb igazolásnak évek óta én Alemanyt tartom.

Az Alonso dolgot én se nagyon értem, főleg Balde kárára, de 18 évesen, úgy, hogy előtte csak párszor lépett pályára szerintem rendben van. Ha játszik kb. 20 meccset az már jó kezdésnek, elkezdeni beépíteni, aztán ha jól teljesít jövőre már változhat a helyzet. MA és Alba sem mai gyerekek és nem is top kategóriák, hogy 34 évesen a gálakezdőben legyenek, szóval rendben van ez így.

Bellerin Xavi kérésére jött. Még a hónap közepén, amikor elkezdtünk Foythnak udvarolnibeszélt vele, hogy ne hosszabbítson, ne tegyen semmilyen lépést, mert szükség lehet rá. Habár alapvetően Azpilicuetara számítottak, már fél éve meg volt a klubokkal és a játékossal az egyezség, de szerintem ezt a Chelsea kicsit sértődöttségből csinálta. Jobbhátvédet mindenképp akart Xavi, de Foyth elérhetetlen lett, Meunier-re nem volt pénz, plusz túl későn jelentkeztünk be, ezért jött a katalán. Én nagyon bízom benne. A képességeit tekintve nem lehet kifogás ellene és már tavaly is látható volt, hogy kezd visszatalálni a régi önmagához. Még relatíve fiatal, Xavi alatt, egy ismerős, hazai közegben jó esély van, hogy újra azt hozza amit régen tartottak róla.

Én Raphinha érkezését akkora örömmel nem fogadom. Legalábbis így, hogy Dembélé is visszatért. Nagyon jó játékos és öröm nézni a brazilt, de hogy egymás elől veszik el a perceket, nincsenek állandó posztok em igazán tetszik. Főleg ezzel, hogy Xavi rendszeresen megcseréli őket. Habár, ha Fati 100 %-os lesz, valószínű övé lesz fixen a balos. Jó az, hogy van konkurencia, variálási lehetőség, de egészségesebb , ha azért van egy állandó kezdő, akit lehet forgatni, de nem meccsről-meccsre és nem lecserélni őket folyamatosan. Nyilván jöhet sérülés stb. de személy szerint így is soknak tartom. Bár lehet, hogy lassan ki fog ez alakulni és Xavi rátalál a csapatára. (és ott van még Depay+Torres)

Koundénak örülök talán a legjobban, ha tényleg középen fog játszani. Évek óta a leggyengébb csapatrészünk, most lehet top 3-as, de top 5-ös mindenképp, ráadásul két fiatal, veszett gyors játékossal, akik jól kiegészíthetik egymást.

Az eladásokkal kapcsolatban egyik szemem sír, a másik nevet. Nagyon jó, hogy végre sikerült a ballaszttól megszabadulni, régóta meg kellett volna lépni. Viszont nagyon kevés pénzt láttunk belőlük, egy Real 100 milliót simán legombolt volna. Persze a nagy része kölcsön, hogy felszabaduljanak a bérek.
Illetve a másik negatívum Auba távozása. Egy nagyon szimpatikus, padot tűrő játékos, aki tökéletes lett volna Lewandowski tehermentesítésére.

Összességében nagyon jól zártuk ezt a szezont, pacsi Laportának, de elsősorban Alemanynak, ez 90 %-ban az ő érdeme.

Ezzel a kerettel már nagy dolgokat lehet véghezvinni, de pont amiatt, hogy ennyi új arc van idő lesz míg egy összecsiszolódott, komplett csapat lesz. Nekem idén pont emiatt nem lesznek túl nagy elvárásaim.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.02. 09:36:48

Valahol hihetetlen, hogy ez a jobb hátvéd poszt kb 10 éves téma már nálunk. Bellerin hanyadik igazolásunk oda?6-7?
Nekem pl tetszett Semedo, sokaknak meg Dest-tel sem volt bajuk, de úgy tűnik a vezetőség/aktuális edző sosem elégedett az emberekkel. Valamit pedig csinálni kellene, mert nyilván Bellerin is egy átmeneti megoldás, 1 vagy 2 év múlva folytathatjuk tovább a keresést.

A nyár nekem 10/8, én Alonso érkezését egyelőre nem értem, hacsak Xavi nem akarja teljesen száműzni a csapatból Alba-t. Az Auba vs Depay témához annyit, hogy én mindkettőt eladtam volna, Depay maradt végül, szerintem rossz döntés a részéről, semmit se fog játszani.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.02. 09:33:47

davi10 írta:
2022.09.02. 08:50:40
Nem is emlékszem mikor volt ennyire pozitív a légkör 1 nappal az átigazolási időszak után :D

Nálam ami negatívum:
- Nem értettem miért megyünk ennyire Lewy-ért, főleg így, hogy Auba és Depay is itt volt. A lengyel egyből meggyőzött, az ingyen érkező Auba-t pedig sikerült pénzzé tenni, úgyhogy ez is átfordult pozitívba.
- Marcos Alonso-t semmi értelme nem volt elhozni. Balde-t kell nyomatni, ha meg valamiért támadónak nyomatnánk akkor is van vagy 3-4 támadó aki játszhatna ott.

Pozitívum:
- Szinte minden más. :D
- Itt is hetekig csak azt lehetett olvasni, hogy hagyjuk már a Raphinha-s meg a Lewy-s híreket, mert max a 2 ingyen igazolható jön. Aztán nem :D
- A transfermarkt szerint 18(!!!) játékos ment el. Ebben benne vannak a tavalyi kölcsönből visszatérő játékosok meg mindenki, de akkor is kemény szám. Itt én még mindig nem tudom elhinni hogy ilyen Neto-ért ne tudtunk volna legalább 3-5 misit lehúzni, de hát ez van.
Plusz Pjanic, elvileg az arab országokban még 2 hétig lehet játékosokat regisztrálni, meglátjuk vele mi lesz.
- Laporta néha azért csöndben maradhatna, ez az utolsó napos "big surprise to the fans" nem értem minek kellett...
A 3 BHV kérdéskör:
Ha időrendi kontextusba helyezzük a történetet, nyár elején volt egy sokat kritizált Alba a porondon, helyettes nélkül. Volt ugyan a háttérben Balde, de kb Ez Abde, Collado, talán Nico is (akik most kölcsönben vannak, több játékperc reményében) szerepkörben.
Ekkor állapodtunk meg Alonso-val... Hogy miért épp vele -> ask Xavi + a jó feltételek...

Sokan sokszor szidták a klubot, hogy hogyan bánik a játékosokkal - de egy vásárlási megállapodás NEM TELJESÍTÉSE a hasonló jövőbeni ügyletekre lenne rossz hatással...

Próbáljuk meg Balde színpadra lépését (úgy tűnik, első számú játékosként) inkább pozitívumként felfogni, hogy ezt Xavi végül meglépte - és döntsük el, mi lenne jobb
(1) Alonso + Alba (és Balde kölcsönben) vagy
(2) van 3 bhv

A harmadik opciót, hogy kitolunk Alonsoval és jövőbeni önmagunkkal, felejtsük el, nem így alakult a nyár folyamán...

Hasonló volt a helyzet Raphinha és Dembélé kettős szerződtetésekor is, ami most azért már kezd sokaknak tetszeni, de az elején ment a szidás, minek a két jobb szélső, mikor nincs pénzünk...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.09.02. 09:23:11

Összességében nem vagyok elégedetlen a nyárral. A csapat minden téren erősödött. 5 kiváló, a játékot értő támadónk van elől, a középpálya szerintem az egyik legerosebb Európában, a védelem rengeteget erősödött és végre a ballaszt is vagy így vagy úgy, de nincs a keretben. Xavi megkapta akiket akart, innentől rajta áll, nincs kifogás. Alonso nálam akkor nyer értelmet, ha jövőre Alba is megy Busquetsel együtt vagy, ha esetenként mindketten egyszerre vannak a pályán, ha esetleg Alba beall a balszelre egy támadó helyett mondjuk ha védjük az eredményt és kell az idohuzo labdajaratas. Bellerin talány, fontos posztra jött, elvileg a kezdőbe, hajrá. Egyedül itt van egy kis hianyerzetem, jobban csengett volna egy Bellerin, Azpi jobbhatved duo mint a Bellerin, SR. De nálam ez a nyár egy 10/8. Csak azért nem 9, mert kivarnék ezekkel a mindent pénzzé tettünk dologgal, plusz én Pjanicot küldtem volna el és Nico pedig marad.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.09.02. 09:10:55

sportszakmai oldalról Alonso és Kessie a kérdőjeles döntés. Alonso ráadásul talán nem is kérdőjel,hanem egyértelmű hülyeség. Félretéve a gazdasági oldalt,ennél jobb nyarat nem reális elvárni egy csapatnál. Ez minimum egy 9-es. =D>
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.02. 08:50:40

Nem is emlékszem mikor volt ennyire pozitív a légkör 1 nappal az átigazolási időszak után :D

Nálam ami negatívum:
- Nem értettem miért megyünk ennyire Lewy-ért, főleg így, hogy Auba és Depay is itt volt. A lengyel egyből meggyőzött, az ingyen érkező Auba-t pedig sikerült pénzzé tenni, úgyhogy ez is átfordult pozitívba.
- Marcos Alonso-t semmi értelme nem volt elhozni. Balde-t kell nyomatni, ha meg valamiért támadónak nyomatnánk akkor is van vagy 3-4 támadó aki játszhatna ott.

Pozitívum:
- Szinte minden más. :D
- Itt is hetekig csak azt lehetett olvasni, hogy hagyjuk már a Raphinha-s meg a Lewy-s híreket, mert max a 2 ingyen igazolható jön. Aztán nem :D
- A transfermarkt szerint 18(!!!) játékos ment el. Ebben benne vannak a tavalyi kölcsönből visszatérő játékosok meg mindenki, de akkor is kemény szám. Itt én még mindig nem tudom elhinni hogy ilyen Neto-ért ne tudtunk volna legalább 3-5 misit lehúzni, de hát ez van.
Plusz Pjanic, elvileg az arab országokban még 2 hétig lehet játékosokat regisztrálni, meglátjuk vele mi lesz.
- Laporta néha azért csöndben maradhatna, ez az utolsó napos "big surprise to the fans" nem értem minek kellett...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.09.02. 08:37:26

Természetesen nem panasz kent mert összeségében nagyot erősödött a csapat/keret es ebbe láthatóan óriási meloja volt a vezetőségnek nem csak az érkezők hanem az evek óta semmire kellok többségének az elpasszolasaban is.

De azert megis csak egy kicsit mert miert ne :-)
-
Aubemayang naon sajnálom rendkívül szinpatikus es kiváló lett volna bármikor Lewa mögött Dembelevel .. Xavi kérésére jött bevált es azt hiszem h a ket holland a makacs De Jong es a fapofa De Pay finnyaskodasa miatt lett végül ő az eladható áldozat :( ezért is nagyon kritikus leszek velük mert kumma nagyot kell villantsanak hogy…
-
Védelem :
Végül van 3 bal hatved es 1 jobb hatved aki amugy jobb mint Dest ? ez kicsit vicces !
Középpálya:
A BL ben kiderül mit bír ez a tengely… nem tudom , ebben a sorban szerintem nincs meg a dupla minőség / poszt sőőt a szimpla sem egyértelmű !
Ide jo lett volna egy kártya osztó nemi rutinnal!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.02. 08:23:22

jclayton írta:
2022.09.01. 23:51:04
Kassandra írta:
2022.09.01. 23:36:14
JUST IN: The surprise signing was Bernardo Silva, but it won't happen. FC Barcelona & Jorge Mendes were working all day to complete Bernardo Silva's transfer; at one point they were confident it will happen, but a departure was needed. @gerardromero
Ehhez De Jong elpasszolása nélkül pénzt kellett volna teremteni a levegőből, vagy aranyat kivonni az összes katalán szurkoló aranyeréből. Az Auba-transzfer egyáltalán hivatalosan le van papírozva, vagy csak bejelentve, hogy a két klub megegyezett egymással?
Pénz az igazolásra lett volna, csak FFP regisztráció a gond... Depay eladásból nem jött volna be számottevő pénz, de ha felszabadul a bérkerete - akár lehetett volna igazolni is BS-t, tekintve, hogy az átigazolási díja meg szétoszlik 5 évre (+ki tudja, milyen trükkök vannak Alemany-ék kezében) :)

Mindenesetre hihetetlen munkát végzett a csapat, (kis részben a téli VB hátszelén is) jópár őskövületet sikerült megmozdítani, bravo Mateu Alemany & Co! =D>

Fizetések is jól (jobban) alakulnak, 2 év (FdJ 4) és lejárnak a korábbi kiugró bérek, remélhetőleg!
Innentől Xavin a világ szeme!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.02. 08:19:46

Érkezők rendben, még Bellerínt is benyelem, mert legalább hiányposztra jött.
Alonsot nem lehet hova tenni, így, hogy Alba maradt, totál felesleges, remélem nem Baldé fog ezzel visszaszorulni.
Kessiének sincs sok értelme, Xavi nem fogja tudni/akarni használni arra amire jó.

ez egy 10/8 nekem.

Távozók:
10/10, minusz Auba eladása Depay helyett, ez nagy feketepont.
10/8.

Így összességében 10/8 az egész nyarunk nálam.

(most igazolásokról beszélek, ha azt is beleveszem, hogy Alba és Piqué egyre inkább háttérbe vonul, akkor 10/9 a nyár.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.09.02. 08:05:51

Alemanynak óriási piros pont, mert rendet tett amennyire lehet ebben a keretben, sok felesleges mellőzött játékost oldott meg.
Nekem Auba óriási érvágás, újjászületett itt, a tavaszi produkcióban és bl helyben hatalmas érdeme van, üde színfoltja volt annak a Barcának. Depay nekem rettenet sótlan és lassú játékos, Auba mindenből gólt varázsol, Depay-nak meg kell ehhez 10 helyzet. No mindegy, anyagi oldalról ingyen érkezett és 12 misi, szóval ez is a vezetőség felé egy pirospont.

Alonso és Bellerin érkezését nem értem... főleg utóbbit, jó pár éve még súlyos tíz milliókért kínálták, most pedig ingyen, ennyire leengedett? Xaviban bízok, ha neki kellett, akkor biztos megszolgálja majd a bizalmat.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.02. 08:01:38

bandihawk írta:
2022.09.02. 00:00:18
Kassandra írta:
2022.09.01. 23:36:14
JUST IN: The surprise signing was Bernardo Silva, but it won't happen. FC Barcelona & Jorge Mendes were working all day to complete Bernardo Silva's transfer; at one point they were confident it will happen, but a departure was needed. @gerardromero
Bernardo Silva 5,9 millios fizetessel. Ahhha…
Tekintettel arra hogy 7.8 millió körül keres most a Cityben, nem lehetetlen, csak a mi régi mércénkkel felfoghatatlan hogy máshol ennyiért játszanak ilyen játékosok, nálunk meg a Piqué-Busi-Alba hármas elvisz évi 60+millió eurot netoba

Bellerin hátha nyom egy Aubameyang 2.0-t, régen nagyon itt láttam volna Alves utódjának(akkoriban meg is volt rá az esély hogy elérje azt a szintet), de nagyon beképzelt lett, de mostmár úgylátszik hajlandó volt felvenni a telefont :D :D



Én 10/10-est mondanék erre a szezonra, szigorúan(!) az előző jópár évben megszokottakhoz képest, és a körülményekhez képest. Úgy indult a nyár hogy még az ingyen talán érkezőket se tudjuk regisztrálni és pénzért igazolás az távoli remény, mindenki rajtunk röhögött hogy mit akarnánk mi a piacon, nem akármilyen embereket hoztunk, mindezt értelmes fizuval, relatíve értelmes áron.

Raphinha végül 48+12 lett, ami emészthetőbben hangzik mint a "70 millióért igazoltuk"

Már azt is előre aláírtam volna ha a Koundé gyereket összeszedjük a nyáron összesen, ehhez képest mellé jött egy TOP Lewandowski, egy ígéretes Raphinha is, Azpiért tényleg kár de jövőre talán tudunk keríteni valami értelemeset a posztra ha Bellerin nem jön be.


Én amúgy Silváról nem mondanék le, ő is jönni akart, a vezetőség is akarja(talán Xavi is?), és elkéne Gavi mellé a posztra. Szerintem télen jönni fog, addig rendezzük a fizetéseket is, aztán De Jonggal leboxolják fél év alatt hogy kinek van helye itt.
Válasz küldése