Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.30. 16:46:47

gránit írta:
2023.08.30. 16:32:28
Chino írta:
2023.08.30. 16:21:27
Szerintem én nem támadtalak semmivel, egy normális kommentet írtam szarkazmus nélkül, de ha ez Téged annyira zavar, ám legyen.
Csak annyi hogy felhoztad IM 9 millióját, hogy ennyit foglal el, majd, hogy 9 milliót spórolunk, ami megközelítőleg 14-15 millió.

Engem nem zavar. Lenglet tavaly 12 millió eurót keresett, ha erre a szezonra még többet kap, akkor még többet spórolunk (de ebben az esetben többet is fizetünk, mint 3 millió egy 12 milliós fizetés esetén).

Jó lenne, ha a jövőre véglet rá tudnánk sózni valakire, sok helyet szabadítana fel.
Tavaly ha jól emlékszem az 50 %-át álltuk (ha rosszul emlékszem, javítsanak ki), ehhez képest még "jól jártunk", de itt Laportáék kicsit szék közt a földre ültek. Mindenképp ki akartak sajtolni 15 milliót a Spursből, a Gamperen volt az utolsó tárgyalás, de az angolok nem tudtak átigazolási díjat és a magas fizut is állni. Ha akkor ingyen elengedik, ami szintén nem lett volna jó üzlet, ennél is kedvezőbben állnánk. Persze ezt nem lehetett tudni előre, főleg, hogy az arabok is bepróbálkoztak csak oda meg Lenglet nem akart menni.
Arra kíváncsi leszek, hogy ez a Fatis téma mennyire komoly, nem nagyon hinnék benne, de egyre több forrás hozza le .

Ez az Abde üzlet is úgy néz ki, hogy vihar a biliben volt. 20 millió túl szép volt hogy igaz legyen, annyiért szerintem csomagoltak volna neki, főleg, hogy támadók vannak elegen, (Torres, Fati, Lewa, Raphinha, most már valószínűleg Yamal is előtte lesz) ráadásul Roque is jön még januárban, Xavi pedig úgy néz ki amúgy sem a 3 támadós felállást erőlteti. Szerintem egy 5-10 milliós ajánlattal is szélnek lehetne ereszteni.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 16:32:28

Chino írta:
2023.08.30. 16:21:27
Szerintem én nem támadtalak semmivel, egy normális kommentet írtam szarkazmus nélkül, de ha ez Téged annyira zavar, ám legyen.
Csak annyi hogy felhoztad IM 9 millióját, hogy ennyit foglal el, majd, hogy 9 milliót spórolunk, ami megközelítőleg 14-15 millió.

Engem nem zavar. Lenglet tavaly 12 millió eurót keresett, ha erre a szezonra még többet kap, akkor még többet spórolunk (de ebben az esetben többet is fizetünk, mint 3 millió egy 12 milliós fizetés esetén).

Jó lenne, ha a jövőre véglet rá tudnánk sózni valakire, sok helyet szabadítana fel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.30. 16:21:27

gránit írta:
2023.08.30. 16:00:45
Chino írta:
2023.08.30. 15:59:30
Megint kevered a nettó és bruttó béreket. Beállítod, hogy mondjuk IM keres 9 milliót (ami bruttó), aztán behozod Lenglet bérét szintén 9-ért, ami valójában közel 19.
Nem azt írtam, hogy Lenglet 9 milliót keres. Azt írtam, hogy ennyit spórolunk most így rajta. Sorry, a többit így már el sem olvastam.
Szerintem én nem támadtalak semmivel, egy normális kommentet írtam szarkazmus nélkül, de ha ez Téged annyira zavar, ám legyen.
Csak annyi hogy felhoztad IM 9 millióját, hogy ennyit foglal el, majd, hogy 9 milliót spórolunk, ami megközelítőleg 14-15 millió.


A spanyol források biztosra veszik Cancelo érkezését, de én már kicsit szkeptikus vagyok. A City nagyon ragaszkodik a kötelező vásárlási opcióhoz, ami viszont így már beleszámítana az FFP-be, ezért nem lenne lehetséges. Ha Mendesék nem szedik össze magukat vagy a City nem enged könnyen meglehet hogy a portugál nem érkezik. Ez elég gáz lenne, az utóbbi évek egyik legnagyobb erősítése lehetne, gyakorlatilag Alves óta nagyon fontos hiányposzt. Talán Semedo volt az aki még úgy-ahogy teljesített.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.30. 16:08:27

Andris írta:
2023.08.30. 15:51:38


Muszáj vagyunk tartani a szintet szerintem, másként nem lehet. Egyébként ez a bruttó adatokból van mind, szerintem muszáj a nettot vizsgálnunk, nincs mese. Erről viszont nekem nincsenek infoim, tudni kéne a különböző országokban minden terhet ami a nettóra rájön.

Az átlag egyébként tényleg csalóka, mert simán lehet, hogy valakinek 20 fős a kerete, van akinek meg 30, vagy valaki ifistákkal (nulla fizu kb) tölti fel, más meg nem... szerintem azt érdemes megnézni, hogy a top15 fizunak mi az átlaga, vagy a kezdőcsapaté mondjuk. Vagy méginkább, talán leginkább: A teljes fizetési keretösszeg (nettója). De lusta vagyok, és ráadásul simán lehet, hogy hasonló eredményre jutnánk. :)
Nekem ezzel nincs is gondom.
A gondom azzal van ismét, hogy vannak olyan kijelentések, amik totál nem fedik a valóságot, lásd, hogy Gündogan meg Ferrant kevesebbért jött ide, meg nem tudunk versenyezni, stb.
Ezek nem igazak.

Nettót nehéz vizsgálni, mert változó, spanyoloknál 50% körül van (de ez sem fedi az igazságot, bonyolultabb a rendszer ennél), angoloknál 45% körül, olaszoknál progresszív, németeket nem találtam.

Egyébként tavasszal erre is számoltam egyet, teljesen hasonló arányok jönnek ki, nem sokban tér el a fizetési sorrend.

https://www.totalsportal.com/money/tax- ... -salaries/

ez esetleg segíthet, kiindulási alapnak jó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 16:00:45

Chino írta:
2023.08.30. 15:59:30
Megint kevered a nettó és bruttó béreket. Beállítod, hogy mondjuk IM keres 9 milliót (ami bruttó), aztán behozod Lenglet bérét szintén 9-ért, ami valójában közel 19.
Nem azt írtam, hogy Lenglet 9 milliót keres. Azt írtam, hogy ennyit spórolunk most így rajta. Sorry, a többit így már el sem olvastam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.30. 15:59:30

gránit írta:
2023.08.30. 15:16:36
Ferran tökéletes példa volt egyébként. Annyival többet keres Barcelonában, amit semmi más nem indokol, csak a mi túlzott nagyvonalúságunk. És ugyanez a helyzet a játékosaink többségével.

Versenyre akkor lenne értelme hivatkozni, ha nagyon hasonló fizetéseket adnánk, mint a többiek. De itt akkora, többszörös különbségek vannak, hogy ezt nem a verseny indokolja.

Lecsekkoltam, Olaszországban tényleg adnak adókedvezményeket a sportolóknak (költségvetési szempontból eléggé baklövés, pont azok nem adóznak rendesen, akik sokat keresnek), ettől még a mi keretünk telített, ami a lenti kérdésre volt a válasz. Nekünk úgy kell sáfárkodnunk, hogy legyen hely, és tudjunk igazolni. Tegyük fel, hogy Pavard nem adózik Olaszországban semmit, és így keres 4 millió eurót. A probléma az, hogy mi nem 8 millióért hoznánk, ha a számunkra előnytelen versenyre hivatkozunk. Mi adnánk neki egy horror, 10 plusz milliós fizetést (Martineznek 9 milliót adtunk, sokkal de sokkal többet, mint amennyit Bilbaóban keresett, milyen versenyről beszélünk?), aztán mutogatnánk "versenyre".

Lenglet fizetésén akkor így spórolunk 9 millió eurót. Ez nagyon jó hír.
Megint kevered a nettó és bruttó béreket. Beállítod, hogy mondjuk IM keres 9 milliót (ami bruttó), aztán behozod Lenglet bérét szintén 9-ért, ami valójában közel 19.
Plusz nem hiszem, hogy egy Raphinha kaliberű embernek egy 6 (nettó) millió körüli fizetés máshol kevesebb lenne. Ez csak egy példa volt, lehetne még ilyet mondani. Pedri, Araujo stb., de még akár Törres vagy Koundé is. Pavard 4 millióját sem mondanám alacsonynak. Fati fizuját is akkoriban lehetett jogosnak mondani, már akkorban versenyeztek érte a nagyobb klubok, magasabb fizetéssel. (pl. MU, Chelsea)
De ezeket a béreket sem lehet tényként közölni, ahány oldal, annyi különböző adat.

De itt van pl. Dembélé vagy Moriba esete. Leültek tárgyalni, folyamatosan ment a herce-hurca, Laporta meghúzta a vonalat és hiába fenyegetőzött Sissoko, nem srófolta fel az árat.
Moribanak is fel lett ajánlva egy bér, nem hagyta, hogy zsarolják a klubot. Ez nekem kifejezetten tetszett. Nem hiszem, hogy Barto alatt ez így zajlott volna, nem mellesleg mindkét esetben igaza lett.
És még ha nagyjából is be tudjuk lőni a béreket látszik a különbség a korábbi és jelenlegi igazolások közti különbség.
Pl. a Reallal összehasonlítva. Hatalmas különbség a két klub között, még ha Messi-Griezmann duót ki is vettük volna, mondjuk nekik is voltak ilyen Bale, Cr, Hazard stb. pénztemetők. Most ez a tendencia rövid időn belül megfordult.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.30. 15:51:38

csababarca írta:
2023.08.30. 15:15:51
Igen, a játékos szempontjából fontos.
De így se áll meg a felvetésed, mert egy Ferran pl jóval többet keres itt.
Tehát a fizuban is bőven versenyre keltünk.
Egy Gündogan is többet keres itt, ezért is váltott, nem csak a két szép szemünkért.

Annyi a lényeg, hogy végignézve a topcsapatokat, akár angolok, olaszok, fizetésekben bőven nem vagyunk elmaradva, az meg végképp nem mondható el, hogy nem tudunk versenyezni fizetésileg.

Átlagfizetésben 9,5 milla nálunk.
Real 9,8
Atma 5
Arsenal 5,2 (font)
Chelsea 4,9 (font)
Pool 6,3 (font)
Mu 6,5 (font)
City 7,7
Milan 2,6
Inter 3
Napoli 2,4
Juventus 3,8
PSG 7,4

Németeknél (itt nem tudom hogy adóznak, és mennyit)
Bayern 8,7
Dortmund 3,6
Leipzig 2,8

Nyilván átlag, csalóka, de azért valamiféle ilyen-olyan következtetéseket le lehet vonni.
EGyáltalán nem mondanám ezek alapján, hogy szegény barca nem tud versenyezni. Mert mióta Laporta itt van is adtunk nagy fizukat.
Muszáj vagyunk tartani a szintet szerintem, másként nem lehet. Egyébként ez a bruttó adatokból van mind, szerintem muszáj a nettot vizsgálnunk, nincs mese. Erről viszont nekem nincsenek infoim, tudni kéne a különböző országokban minden terhet ami a nettóra rájön.

Az átlag egyébként tényleg csalóka, mert simán lehet, hogy valakinek 20 fős a kerete, van akinek meg 30, vagy valaki ifistákkal (nulla fizu kb) tölti fel, más meg nem... szerintem azt érdemes megnézni, hogy a top15 fizunak mi az átlaga, vagy a kezdőcsapaté mondjuk. Vagy méginkább, talán leginkább: A teljes fizetési keretösszeg (nettója). De lusta vagyok, és ráadásul simán lehet, hogy hasonló eredményre jutnánk. :)

Lenglet nagy fizujától megszabadultunk, szerintem még Fatiétól és Alonsoétól sem ártana. Roberto meg EG kevesebbet keres asszem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.30. 15:39:27

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.30. 15:15:25
Lenglet saga a végéhez ért, 25%-t kell fizessünk a fizetéséből.

Gerard Romero

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Clément Lenglet goes on loan to Aston Villa on a simple loan.

✈ The player has already left the Ciutat Esportiva and is ready to travel to England.

💵 Barça will take over 25% of its current salary; the rest will go to the English club.
Kap valami kölcsönzési díjat is a klub,vagy érjük be azzal,hogy állják a fizuja 75%-t?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 15:16:36

Ferran tökéletes példa volt egyébként. Annyival többet keres Barcelonában, amit semmi más nem indokol, csak a mi túlzott nagyvonalúságunk. És ugyanez a helyzet a játékosaink többségével.

Versenyre akkor lenne értelme hivatkozni, ha nagyon hasonló fizetéseket adnánk, mint a többiek. De itt akkora, többszörös különbségek vannak, hogy ezt nem a verseny indokolja.

Lecsekkoltam, Olaszországban tényleg adnak adókedvezményeket a sportolóknak (költségvetési szempontból eléggé baklövés, pont azok nem adóznak rendesen, akik sokat keresnek), ettől még a mi keretünk telített, ami a lenti kérdésre volt a válasz. Nekünk úgy kell sáfárkodnunk, hogy legyen hely, és tudjunk igazolni. Tegyük fel, hogy Pavard nem adózik Olaszországban semmit, és így keres 4 millió eurót. A probléma az, hogy mi nem 8 millióért hoznánk, ha a számunkra előnytelen versenyre hivatkozunk. Mi adnánk neki egy horror, 10 plusz milliós fizetést (Martineznek 9 milliót adtunk, sokkal de sokkal többet, mint amennyit Bilbaóban keresett, milyen versenyről beszélünk?), aztán mutogatnánk "versenyre".

Lenglet fizetésén akkor így spórolunk 9 millió eurót. Ez nagyon jó hír.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.30. 15:15:51

Igen, a játékos szempontjából fontos.
De így se áll meg a felvetésed, mert egy Ferran pl jóval többet keres itt.
Tehát a fizuban is bőven versenyre keltünk.
Egy Gündogan is többet keres itt, ezért is váltott, nem csak a két szép szemünkért.

Annyi a lényeg, hogy végignézve a topcsapatokat, akár angolok, olaszok, fizetésekben bőven nem vagyunk elmaradva, az meg végképp nem mondható el, hogy nem tudunk versenyezni fizetésileg.

Átlagfizetésben 9,5 milla nálunk.
Real 9,8
Atma 5
Arsenal 5,2 (font)
Chelsea 4,9 (font)
Pool 6,3 (font)
Mu 6,5 (font)
City 7,7
Milan 2,6
Inter 3
Napoli 2,4
Juventus 3,8
PSG 7,4

Németeknél (itt nem tudom hogy adóznak, és mennyit)
Bayern 8,7
Dortmund 3,6
Leipzig 2,8

Nyilván átlag, csalóka, de azért valamiféle ilyen-olyan következtetéseket le lehet vonni.
EGyáltalán nem mondanám ezek alapján, hogy szegény barca nem tud versenyezni. Mert mióta Laporta itt van is adtunk nagy fizukat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.30. 15:15:25

Lenglet saga a végéhez ért, 25%-t kell fizessünk a fizetéséből.

Gerard Romero

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Clément Lenglet goes on loan to Aston Villa on a simple loan.

✈ The player has already left the Ciutat Esportiva and is ready to travel to England.

💵 Barça will take over 25% of its current salary; the rest will go to the English club.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.30. 15:01:53

Oké, hogy az uefát nem érdekli, de attól még ez határozza meg a versenyt. Az meg a lőtéri játékost nem érdekli, hogy mi van az uefával meg az ffp kerettel, azt nézi, ő mennyit kap kézhez, és ez lesz a fő tényező abban, hogy ide fog-e jöbnni vagy nem. A másik nyilván szimpátia. Ha az egyik klub 6 misit ajánl neki, a másik is, akkor egyáltalán nem fogja érdekelni, hogy nekünk duplaannyit kell hozzá fizetnünk.

Hogyne lenne. Gondolj bele, ha kb hasonló kaliberű fizut azért megkapsz, melyik klubba mész, a BM-be, amit mondjuk nem szeretsz, vagy a Barcába, amit szeretsz? Nagyon nem fog érdekelni, ha kicsit kevesebbet kapsz kézhez, mert az is brutális kereset, és százévekre meg van oldva a családod megélhetése. Ez nem minden játékosra igaz, de jópárra. Hogy Araujo és Pedri nem lenne itt máshogy, az pl. holtbiztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 14:59:25

csababarca írta:
2023.08.30. 14:54:25
Gündogan fizuja 18 millió euró, bruttó.
Cityben 7,3 millió fontot keresett bruttó, ami most 8,5 millió euro.

Így van. Több mint kétszer annyit keres nálunk, mint Manchesterben.
csababarca írta:
2023.08.30. 14:54:25
Ferran 2,4 millió fontot keresett, ami 2,8 millió euro.
Nálunk 10 milliót keres.
Tűpontos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.08.30. 15:04:21-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.30. 14:54:25

Gündogan fizuja 18 millió euró, bruttó.
Cityben 7,3 millió fontot keresett bruttó, ami most 8,5 millió euro.

Ferran 2,4 millió fontot keresett, ami 2,8 millió euro.
Nálunk 10 milliót keres.

Szerintem felejtsük el ezt már végre, hogy hozzánk szívességből jönnek a játékosok, ez nem így van. Persze biztosan itt is szeretnének játszani, csak a Barcelonáról beszélgetünk, de az anyagiak miatt is választanak minket.

És azért kell bruttót használni, ahogy Gránit is írja, mert azzal számol a klub is, liga is. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy mennyi marad ténylegesen a játékos kezében, a játékoson kívül persze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 14:45:39

bence0330 írta:
2023.08.30. 14:31:48

Ferrán mindenképp
Dehogyis. Ott keresett évi kb 3 millió fontot, nálunk évi 10 millió eurót.

Persze lehet, hogy a Mancester City egyéb kiskapukkal tömte még, több mint 100 szabálytalanságot találtak náluk, ami azóta is szankcionálatlan... Ez persze még mindig nem változtat azon, hogy a mi keretünk telített.
bence0330 írta:
2023.08.30. 14:31:48

egyezzünk ki nettóban az egységesítés kedvéért
Nettót értelmetlen használni, mert az UEFA is bruttót használ. Nettót használni semmi értelme, az UEFA-t nem érdekli, hogy hol mekkora az adó. Őket csak az érdekli, hogy egy csapat mennyit költ, márpedig a bruttó a teljes költség. Őket nem az érdekli, hogy hol mekkora az adó, sem az, hogy a játékos mennyit kap kézhez. Őket az érdekli, hogy a csapatok mennyit költenek a bevételeikhez képest. Pont bruttóban lehet egységesíteni, nettóban nem, pont a különböző adórendszerek miatt. Értem, hogy a nettót használva kisebbnek lehet álcázni a fizetéseket, de ez csak önbecsapás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.30. 14:31:48

gránit írta:
2023.08.30. 13:51:57
Sajnos nem. Gündogan több mint kétszer annyit keres, mint amennyit Manchesterben keresett. Koundé fizetése még mindig 13 millió euró, nem 6. Gavi 6,5 milliós fizetését is sokallom, ő bármelyik top klubban legfeljebb a felét keresné. Fati fizetése horror (2021. október, ne kenjünk Bartomeura), Martinezé horror, Garciáé horror, Raphinháé horror stb.

Nyilván az Interhez hasonlítottam össze, mert erre vonatkozott a kérdés. Ha nem fizetnek utánuk adót, nyilván könnyebb az olaszok dolga, ez persze nem változtat azon, hogy a mi keretünk eléggé telített.

Ki jött ide alacsonyabb fizetésért? Lewandowski minimálisan adott le a 23 milliós fizetéséből, és lett itt neki 20, ez még egy jó biznisz volt. Amúgy ki más jött ide kevesebb pénzért?
Nincs kalapom, de veszek egyet és megeszem, ha Gündögan kétszer annyit keres nálunk, mint a Cityben. De még akkor is elfogyasztom a felét, ha egyáltalán többet. Minden hír arról szólt, hogy enged a fizujából. És ott az adórendszer is hasonló kaliberű tudtommal. Nincs az az isten, hogy mi elhoztuk volna, ha nettó 20, bruttó 40 körül keresne itt, mert nettó 10 körül minimum kapott a Cityben, de inkább lényegesen többet. Ezt nem tudom, hol találtad. Biztos, hogy DJ-ot kivéve Lewy még a legjobban fizetett játékosunk a nettó tízzel. Az lehet, hogy most már Gündogan közelíti, vagy ott van mellette, ők két világklasszis, ezt meg is érdemlik. De max feleannyival van a német-török, mint amennyit mondtál. Nagyon max.

Folyamatosan bruttót használsz (néha nettóval mixelve), egyezzünk ki nettóban az egységesítés kedvéért, mégpedig azért, mert a játékos szempontjából, ami a verseny lényege, csak ez számít, ha Thuramot akartuk volna megszerezni az Inter elől, 12 millióval tudtunk volna versenyezni a 6 ellen, ha ugyanolyan ajánlatot akarunk a játékosnak benyújtani, ez részünkről pech, amúgy meg ez van, ezt kell szeretni. A horror fizuknak tituláltjaid közül mindenki 7 alatt van nettóban, némelyik nem is kicsit. Ez tényleg tök alap fizu mindenhol ilyen kalierű játékosoknál. Fatinál a sérülékenysége miatt lehet vitázni, de klasszis alapanyag még mindig.

Tudtommal Lewy, Gündogan, Ferrán mindenképp. Ajánlatokhoz képest Raphinha, Koundé, vagy maradva Araujo, Pedri mindenképp. Chris-el nem vagyok képben, de el tudom képzelni, free agentként mondjuk nem gáz, ha nem, az mindenhol sokat tejelt volna. Azért tudunk még versenyezni más topcsapatokkal jó játékosokért, mert még mindig (már megint?) sokan akarnak idejönni minden áron.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.30. 14:21:23

Kölcsön kapcsán mindig az jut eszembe, hogy Xavi kapcsán is az kellene.
Ő olyan nekem edzőben, mint azok a játékosok, akiket kölcsönadunk.
Jó-jó, nem egy rossz edző, de valami (még) nem az igazi, őt is kölcsön kéne adni 1 évre tapasztalatot szerezni kisebb csapathoz, ott teszteljen különböző felállásokat, edzésmódszereket, taktikát stb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.30. 14:15:14

Fati feljebb lenne egy szinttel, mint Felix? Azt nem hiszem azert. Stabil kezdo egy bitang portugal valogatottban es eleg szep nemzetkozi rutinja is van fiatal kora ellenere. Inkabb az a kerdes melyikuk hasznosabb nekunk?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.08.30. 14:02:28

Fernando írta:
2023.08.30. 09:44:05
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.30. 09:37:22
Fabrizio Romano

Understand Tottenham are now in contact with Barça to negotiate for Ansu Fati deal on loan until June 2024. ⚪️🇪🇸 #THFC

Discussions about conditions of the deal but Barça want 100% of the salary covered.

Ansu, also presented to Chelsea as opportunity but no former approach yet.


Sok a pletyka Fatiról a napokban, én semmiképpen sem engedném el, így is -1 támadóval bírunk elől, Lewa botrány formában van fél éve.. nem látom Xavi gondolatait ezügyben, ismét szembe közlekedünk az autópályán..
Ha ő megy kölcsönbe akkor neki itt vége is. Ez a tendencia nálunk. Akit kolcsonadunk és fut egy jobb szezont már tesszük is pénzé. A PL sem hiszem, hogy az ő stílusával a legjobb választás lenne. Egy Milanban, Interben nagyobb eséllyel tudna kibontakozni. Ha ő és Lenglet megy, akkor Félix valószínűleg jön.
Megint készül egy "Őrült akció"
Szerintem Fati egy kategóriával magasabb szinten van, mint Félix.
Nem vagyok Xavi ellenes, de szerintem nincs pedagógiai érzéke Fatihoz. Pedig igenis egy jó EDZŐ nagyot tudna kihozni belőle.
Vinicius esete van előttem. Amikor a Realhoz került, fiatalon egy nagy igéret, de szeleburdi, szétszort gyerek volt. S jött Ancelotti............
Fatinak is egy "Ancelotti" hiányzik. De nekünk Felix kell!
Nekünk? Laportának.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 13:51:57

bence0330 írta:
2023.08.30. 13:32:02
gránit írta:
2023.08.30. 13:19:22
Túl magas fizetéseket adunk a játékosainknak, még mindig. Nem annyira, mint a Barto-korszakban, de még mindig túlfizetjük a legtöbb játékosunkat, még egy Interhez képest is. Pavard évi 4 millió eurót fog keresni Milánóban, mi kb 14 milliót adtunk volna neki.
Szerintem Laportáék óta egyáltalán nem adunk magas fizetéseket. Rendre alacsonyabbért jönnek ide azok a játékosok, akik itt akarnak lenni

Sajnos nem. Gündogan több mint kétszer annyit keres, mint amennyit Manchesterben keresett. Koundé fizetése még mindig 13 millió euró, nem 6. Gavi 6,5 milliós fizetését is sokallom, ő bármelyik top klubban legfeljebb a felét keresné. Fati fizetése horror (2021. október, ne kenjünk Bartomeura), Martinezé horror, Garciáé horror, Raphinháé horror stb.

Nyilván az Interhez hasonlítottam össze, mert erre vonatkozott a kérdés. Ha nem fizetnek utánuk adót, nyilván könnyebb az olaszok dolga, ez persze nem változtat azon, hogy a mi keretünk eléggé telített.

Ki jött ide alacsonyabb fizetésért? Lewandowski minimálisan adott le a 23 milliós fizetéséből, és lett itt neki 20, ez még egy jó biznisz volt. Amúgy ki más jött ide kevesebb pénzért?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.30. 13:32:02

gránit írta:
2023.08.30. 13:19:22
Túl magas fizetéseket adunk a játékosainknak, még mindig. Nem annyira, mint a Barto-korszakban, de még mindig túlfizetjük a legtöbb játékosunkat, még egy Interhez képest is. Pavard évi 4 millió eurót fog keresni Milánóban, mi kb 14 milliót adtunk volna neki.
Szerintem Laportáék óta egyáltalán nem adunk magas fizetéseket. Rendre alacsonyabbért jönnek ide azok a játékosok, akik itt akarnak lenni, mint amit kerestek, vagy amit kerestek volna Angliában. Lenglet, Alba, DJ, TS, Dembélé, Busi, Umtiti féle játékosok telítik be a keretünket, nem Raphinha meg Koundé azzal a 6 milliójával, ami top szinten max egy középkategóriás fizetés, és simán kaphatnának többet a szigetországban. Lewy kap egyedül komoly pénzt az újak közül, ha jól lenne használva, akkor világklasszis húzónévként az a 10 misi még mindig semmi nem lenne, ha ez a legnagyobb kereset, minden topcsapatban van ennél ,magasabb összeg pár játékosnál. Csak sajna DJ-ék kétszerennyit keresnek/kerestek. A vezetőség kiszórt innen kb mindenkit, DJ-ot nem, aki kb 4-5 játékos fizetését kapja. De még őt is próbálták szerintem.

Az az utolsó összehasonlítás meg teljesen fals, több okból. Egy, ne egy csődközeli olasz csapathoz akarjuk hasonítani magunkat versenyképességben, mert az már rég rossz. Kettő, olaszban óriási adókedvezmény van a külföldi játékosok esetén, kvázi nem kell utánuk adózni. Ami ott 4bruttó, az itt 8 bruttó már eleve, ami a játékos szemszögéből nyilván ugyanannyi, az ő nézőpontja számít. Három, még le sem zárult a transfer, sehol nem látom a fizuját, de az Inter most igazolta le Thuramot 6 nettós fizuért, amit itt már sokallsz, és bár nem rossz játékos ő, azért vannak itt nálunk jobbak/hasonló szintűek, akik ennyit keresnek, vagy még kevesebbet. Pedri, Araujo, Raphinha, Torres, Christensen, sorolhatnám.
Az, hogy nekünk kétszerannyiba kerül a 6 millió nettós fizu, mint nekik, az nem a mi hibánk, jogi különbség a két ország közt, nekünk a nettóval kell versenyeznünk. És ez egyben arra is választ ad, miért ennyivel alacsonyabb egy olasz csapat bérkerete, mint a miénk. Erről nem tehetünk.

Nyilván lehetne azt csinálni 2-3 évig, hogy vagy 3 nettóért játszol, vagy nem jössz, de iszonyú veszélyes lenne, simán kikerülhetnénk a körforgásból, szerintem versenyképeseknek kell maradnunk legalább a PSG-City-CFC vonal mögötti csapatokkal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.30. 13:19:22

barka írta:
2023.08.29. 19:20:22
Pavard pedig 30 millióért az Interé 27 évesen. #-o Mi miért nem tudunk ilyet venni?!
Telített az FFP-keretünk, mert túl magasak a fizetések, így betelik a keret. Gondoljunk bele, az Internationale bérkerete erre a szezonra alig több mint 100 millió euró, nekünk több mint kétszer ekkora. Nálunk a legmagasabb bér évi 37 millió euró, náluk évi 11 millió euró. Náluk 4 millió euró az átlagfizetés, nálunk több mint 10 millió euró. Náluk a legjobban fizetett játékos nálunk csak nyolcadik lenne a sorban.

Túl magas fizetéseket adunk a játékosainknak, még mindig. Nem annyira, mint a Barto-korszakban, de még mindig túlfizetjük a legtöbb játékosunkat, még egy Interhez képest is. Pavard évi 4 millió eurót fog keresni Milánóban, mi kb 14 milliót adtunk volna neki. A túlméretezett bérekhez vegyük még hozzá a többi juttatást, Messinek még 2025-ig tartozunk.

https://www.goal.com/en-in/news/explain ... fb8e80f233
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.30. 11:16:09

FC Barcelona are in the hands of Jorge Mendes in these last hours of the transfer market.

Na a sok pletyka közt ezt az egyet elhiszem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.30. 11:10:53

Egyelőre kezeljük fenntartásokkal. Nem is az a kérdés hogy mi mit akarunk Fatival, mert az egyértelmű, de ha ő nem akar távozni akkor tárgytalan minden. Nem tudom, hogy egy Spurs mivel tudja meggyozni? Se BL se garancia a fix kezdő tagságra. Egy Interben Lautaro mellett nagy király is lehetne. Se Lukaku, se Correa már.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.30. 10:51:39

fanbarca írta:
2023.08.30. 10:22:35
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.30. 09:37:22
Fabrizio Romano

Understand Tottenham are now in contact with Barça to negotiate for Ansu Fati deal on loan until June 2024. ⚪️🇪🇸 #THFC

Discussions about conditions of the deal but Barça want 100% of the salary covered.

Ansu, also presented to Chelsea as opportunity but no former approach yet.


Sok a pletyka Fatiról a napokban, én semmiképpen sem engedném el, így is -1 támadóval bírunk elől, Lewa botrány formában van fél éve.. nem látom Xavi gondolatait ezügyben, ismét szembe közlekedünk az autópályán..
Nekem ezzel a kölcsönnel nincs bajom.
Nekem Joao Felix-szel lesz bajom.

Egyetértek. Sztem Anglia kifejezetten jó terep lenne neki.

De ez a rém gyenge Felix nehogy idejöjjön.
Válasz küldése