Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.10.16. 10:43:07

Samper írta:
S.Agüero írta:És mikor játszunk 3 védős felállással? :roll: Félévente kétszer? :lol:
Valószínűleg egyre gyakrabban.
Valószínűleg nem valószínű...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.16. 10:33:50

S.Agüero írta:És mikor játszunk 3 védős felállással? :roll: Félévente kétszer? :lol:
Valószínűleg egyre gyakrabban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.13. 19:40:14

És mikor játszunk 3 védős felállással? :roll: Félévente kétszer? :lol:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.13. 18:42:52

LG írta:Érdekes, hogy megy a nagy keret bővítés, szinte már minden posztra van két minőségi játékosunk, de fel sem merül, hogy Busquetsnek konkurenciája legyen. Pedig ráférne.
Most hosszabbítunk Maschevel. Világos, hogy egy 3 hátvédes felállásban ő az ideális vkp. Erősítés csak a kh. választékban kell, főleg ha az erre kinézett Marlon esetleg nem válik be.

Középpályán szintén semmi probléma nincs, ha van Messi. Ha nincs, az gond. Alenanak a kupameccseken lehetőséget kéne adni a bizonyításra a "játszós" kp. szerepkörben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.13. 14:43:43

Viszont én házon belül oldanám inkább meg
Nyilván most meg lehet oldani. De ha hosszabb távra kéne vki helyette a kezdőbe, sérülés, vagy tartós rossz forma miatt, akkor nem biztos, hogy a felsorolt alternatívak közül lenne megfelelő. Persze bízhatunk benne, hogy nem sérülékeny, és a rossz forma nem lesz tartós, hisz az eddigi pályafutása igazolják ezeket. De nekem vannak kétségeim... Guardiola alatt nagyon stabil volt a kp-k, de azóta nem egy olyan meccs volt, ahol nagyon könnyen átjátszották a középpályánkat, és néha emiatt 3-4 gólt is kaptunk, mert a védelmünk nyomás alatt képes szintén katasztrofális lenni. Enrique javított a helyzeten, de nála is előfordultak ilyenek, legutóbb a Celta ellen kaptunk 4-est. Na persze emellett többségben vannak a magabiztos győzelmek, de az látszik, hogy a jól szervezett csapatvédekezésünk vékony jégen táncol, és amikor nem működik úgy, ahogy kéne, akkor bajban vagyunk, és ilyenkor Busi hiányosságai ütköznek ki leginkább, legalábbis számomra.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.13. 14:02:41

Stalkyard írta: ha minden igaz idén talán Gomes-t próbálgatják a helyén, bár már én sem tudom, hogy csak egy itteni fórumos fikció, vagy pedig valós dolog, annyira nem tudom követni az utóbbi időben a meccseket.

Viszont itt kérdés, hogy ki legyen az alternatíva? Jelenlegi felhozatalból egyedül Verrattit mondanám, aki stílusra hasonló, vagy esetleg Koke, de az okosok majd erről kijavítanak. Meg ugye Gomes talán nem egy halva született ötlet Busquets helyén.
Tényleg próbálgatja ott Lucho, nem egy meccsen játszott már ott, néha meccs közben ment csak át az igaz, de tolta ott. Nem is rosszul amúgy, legalábbis szerintem nem volt baj vele. De Rakitic is játszott ott az előszezonban, nekem ő még jobban tetszett ott.

Verrattiban meg én tényleg javítanék kicsit, szerintem nem lenne jó utolsó embernek. Bár ha Rakitic ütközőként ott van mellette, lehet nem lenne gáz, de most az olasz meccsen is vkp-t játszattak vele, és elvileg elég gyengén oldotta meg. Plusz őt ennyire lekorlátozni, bűn lenne.. Na meg még ott van az is, hogy ő és Koke - aki szintén nem a legjobb megoldás lenne szerintem, de az olaszhoz hasonlóan rossz se - olyan szinten játszanak, hogy nem jönnek el cserének - meg mi se adnánk annyit cseréért. A kezdőbe meg nem kellenének most, mindketten Rakitic helyén lennének a legjobbak, de a horvát meg nem adott okot arra, hogy ki legyen téve - bár nyilván én örülnék Verrattinak.

Cserének amúgy ott lehetne Samper is akár, még akkor is, ha ez a Granadás kaland totális csőd lesz az edzőváltás után. De voltak már olyan hírek, hogy N'Zozit akarja a klub megvenni jövőre Busi helyettesének. Róla nem tudok nyilatkozni, mert nem ismerem a játékát.. Viszont én házon belül oldanám inkább meg, most rengetegen vannak úgyis a középpályára, Gomes és Rakitic simán lehetnek helyettesek, és még úgy is sokan lennénk kb. Főleg ha jövőre visszajön esetleg Samper, és Alena is elkezd kopogtatni az első csapat kapuján..
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.10.13. 13:07:44

LG írta:Érdekes, hogy megy a nagy keret bővítés, szinte már minden posztra van két minőségi játékosunk, de fel sem merül, hogy Busquetsnek konkurenciája legyen. Pedig ráférne.
Nem, mert ő jelenleg az egyik legnagyobb szent tehén a csapatban, talán csak Messi érinthetetlenebb nála. Csak Messi Barcás karrierje ezt úgy kb 99,8%-ban igazolja is, Businál azért ez a szám már jóval kisebb, de ez persze csak az én véleményem.

Félreértés ne essék, nem a szerepét és nem is a jelentőségét vitatom, ami nekünk azon a poszton kell, azt ő tudja a legjobban nyújtani a világon ( és ez nem egyenlő azzal, hogy ő a legjobb vkp), de mentalitása átlagban gyenge, lazázik, hozzáállása sem mindig megfelelő. Plusz idén emellé még kritikán aluli formában is van. Úgyhogy elég jogos lenne egy alternatíva, mondjuk ha minden igaz idén talán Gomes-t próbálgatják a helyén, bár már én sem tudom, hogy csak egy itteni fórumos fikció, vagy pedig valós dolog, annyira nem tudom követni az utóbbi időben a meccseket.

Viszont itt kérdés, hogy ki legyen az alternatíva? Jelenlegi felhozatalból egyedül Verrattit mondanám, aki stílusra hasonló, vagy esetleg Koke, de az okosok majd erről kijavítanak. Meg ugye Gomes talán nem egy halva született ötlet Busquets helyén.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.13. 12:55:51

Érdekes, hogy megy a nagy keret bővítés, szinte már minden posztra van két minőségi játékosunk, de fel sem merül, hogy Busquetsnek konkurenciája legyen. Pedig ráférne.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.13. 09:16:47

Most folyik a 16-17-es bajnokság és nyilvánvaló, hogy télen csak egy kisebb keretigazításról lehet szó. Érdekelne, hogy aki itt a fű meg a fa leigazolásáról ír, az úgy érti-e, hogy változatlanul LE lesz az edző akkor is, vagy pedig új edzőben gondolkodik. Nagyon nem mindegy.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.13. 08:17:19

Na, a hírek szerint ezeket a kh-eket figyeljük:
CB shortlist: Marlon(21), Y.Mina(22), Manolas(25), Christensen(20), Schar(24), Laporte(22), Lucas Hernandez(20), Mammana(20), Lemos(20). [MD]

Azóta Lemos elvileg kikerült a képből, de így is elég sok játékos.. :D Legfrissebb hírek szerint Canceloért megyünk januárban, Lucas Hernandez meg szintén főbb célpont.

Barcelona will not sell full-back Aleix Vidal (27) for less than €12M, although the club will not rule out a loan move in January. [SPORT]

A kölcsönnek sok értelme lenne..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.13. 00:03:10

TripleH írta:
palesz77 írta:Barcelona are monitoring the situation of Colombia defender Yerry Mina. Barça already tried to sign him this season for the B team. [sport]

Barça are interested in Joao Cancelo, Stephan Lichtsteiner, Darijo Srna, Darmian, and Mattia De Sciglio [md]


Gyűlnek a nevek.. :D
Ezek közül talán licht volna a legjobb, mert jelenleg nem első számú jobbos kell hanem egy rutinos aki bírja a padot, de azért nem egy Vidal féle looser. :mrgreen:
Ez szerintem Srnára és Darmianra is igaz. Én is inkább ebből a háromból választanék, a két fiatal minek jöjjön ide padozni?
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.12. 23:54:35

palesz77 írta:Barcelona are monitoring the situation of Colombia defender Yerry Mina. Barça already tried to sign him this season for the B team. [sport]

Barça are interested in Joao Cancelo, Stephan Lichtsteiner, Darijo Srna, Darmian, and Mattia De Sciglio [md]


Gyűlnek a nevek.. :D
Ezek közül talán licht volna a legjobb, mert jelenleg nem első számú jobbos kell hanem egy rutinos aki bírja a padot, de azért nem egy Vidal féle looser. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.12. 19:17:14

Barcelona are monitoring the situation of Colombia defender Yerry Mina. Barça already tried to sign him this season for the B team. [sport]

Barça are interested in Joao Cancelo, Stephan Lichtsteiner, Darijo Srna, Darmian, and Mattia De Sciglio [md]


Gyűlnek a nevek.. :D
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.10.12. 01:06:14

Nero. írta: Ha elmegy én nem fogok rá haragudni mert soha nem ígért semmit. Brazil kisgyerek, pénzért és hírnévért jött Európába. Én azért gondolom hogy a Realba menne, mert egyrészt Perez bármennyit fizetne neki, óriásit szólna a dolog egy életre beirná magát a könyvekbe, ráadásul fiatalon a Real volt az álma.
Én azért őszintén haragudnék rá, ha pont a Real-ba menne. Ezt Figo kapcsán egyszer talán már leírtam. Ez a sport az szurkolók miatt olyan, amilyen. Minél több embert érdekel, annál több pénzt pumpálnak belé. A játékosok brutális fizetése is ennek köszönhető. tehát a minimum, ami elvárható egy játékostól az az, hogy a szurkolókat ne nézze semmibe. Ha menni akar, menjen, de ne pont ahhoz a csapathoz, amelyik a legnagyobb rivális és szurkolói szempontból a legélesebb ellentét feszül a két tábor között. Ez nem fair a szurkolókkal szemben. Ha nem lenne Ney közönségkedvenc, alapkő a csapatban, akkor még ráfoghatnám, hogy meg akarja mutatni (Saviola pl. szerintem ilyen volt csak nagyon nem jött neki össze) és ezért pont oda igazol, így viszont ez "árulás". Még azt sem mondhatná, hogy szakmailag előrelépés vagy "új kihívás". Nálam ez sokat levon az olyan játékosok " hagyatékából", mint Figo, Laudrup vagy Evaristo, stb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.11. 20:06:34

MQuCsabi írta:Nagyon durva, hogy kb. bármit kinéztek a kis*igóból :twisted:
Ha elmegy én nem fogok rá haragudni mert soha nem ígért semmit. Brazil kisgyerek, pénzért és hírnévért jött Európába. Én azért gondolom hogy a Realba menne, mert egyrészt Perez bármennyit fizetne neki, óriásit szólna a dolog egy életre beirná magát a könyvekbe, ráadásul fiatalon a Real volt az álma.

TripleH: Az nem gyenge rész kb. végig sírtam :lol: :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.11. 17:19:40

MQuCsabi írta:Nagyon durva, hogy kb. bármit kinéztek a kis*igóból :twisted:
Off: South Park: Idegesítő emberek: N_GGERS... :lol: :lol: :lol:
On: Egyébként egyesek szerintem már ezzel is túlzásba esnek, hogy úgyis lelép. Carpe Diem srácok 8)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.10.11. 17:09:28

én úgy vagyok neymarral, hogy ő majd akkor fog innen - elsőként - lelépni mikor süllyed a hajó. simán kinézem belőle.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.11. 15:37:56

TripleH írta:
LG írta:míg nálunk ez még egy jó ideig biztos nem igy lesz.
Ez meg igazából rajta múlik, mert mostmár nem az van, hogy Messi köré épül a csapat, hanem az MSN köré, mert Messi is alárendeli magát a csapatnak, szóval ha a tavaly őszi teljesítményét tudja hozni, itt is épülhet köré a csapat.
Igen, változott Messi szerepköre, az előző szezon végén, és a mostani elején megint olyan szintet tolt, amivel megmutatta, míg mindig ő a legjobb. És amíg erre képes, esélytelen, hogy Neymar a csapat első számú sztárja legyen. De még azt sem mondhatjuk, hogy csak Messi lenne előtte, mert Suarez és Iniesta is inkább meghatározóak, mint ő, az elmúlt fél évben legalábbis egyértelműen azok voltak.
Nem kizárt, hogy egyszer ő lesz a csapat arca, ha a tavalyi őszi teljesítményét tudná hozni, akkor átvehetné majd Messi helyét, mikor az argentin elkezd kiöregedni, de az ki tudja mikor lesz?
Míg a PSG-ben ez szerep garantált lenne neki.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.11. 15:00:59

LG írta:míg nálunk ez még egy jó ideig biztos nem igy lesz.
Ez meg igazából rajta múlik, mert mostmár nem az van, hogy Messi köré épül a csapat, hanem az MSN köré, mert Messi is alárendeli magát a csapatnak, szóval ha a tavaly őszi teljesítményét tudja hozni, itt is épülhet köré a csapat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.11. 14:12:54

A Realba igazolását kizártnak tartom, még akkor is, ha ő messze nem érzi át úgy a rivalizálást a két csapat között, mint a legtöbben.

A PSG-t látom az egyetlen reális lehetőségnek, ahova közeljövőben távozhatna. A pénz és a brazil pajtások mellett csábitó lehetne, hogy ott valószínűleg köré építenek a csapatot, míg nálunk ez még egy jó ideig biztos nem igy lesz.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.10.11. 06:26:38

Nero. írta:Látva hogy milyen pénzek mennek ma Pogbákért, Moratákért meg Kínába ki tudja... De szerintem egyelőre nem fogja itthagyni a két haverját meg a csúcs Barcát semennyiért sem. Majd ha megy akkor a Realba fog szerintem de az még nem most lesz.
Minnél tovább marad nálunk, annál kevesebb az esély arra, hogy a Realba kössön ki szerintem. Igazából már most sem hiszem, hogy reális opcióként felmerülne, mert ha csak több pénzt szeretne, akkor talál jobb ajánlatot is. A Madridnál még jobban is sáfárkodnak a fizetésekkel, mint nálunk.
Amennyiben a karrierjét helyezi előtérbe, úgy meg jobb helyen van itt (nem megbántva a RM szimpatizánsokat, de ezt most nem részletezném...) és most úgy is néz ki (jelenleg) hogy nem csak a pénz érdekli.
Végül, ha ő szeretne lenni egy csapat igazi húzóembere, akkor se opció a RM...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.11. 00:32:59

Látva hogy milyen pénzek mennek ma Pogbákért, Moratákért meg Kínába ki tudja... De szerintem egyelőre nem fogja itthagyni a két haverját meg a csúcs Barcát semennyiért sem. Majd ha megy akkor a Realba fog szerintem de az még nem most lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.10. 22:51:15

Barcelona sporting director Robert Fernandez and scout Urdano are in Andorra to scout Juventus full-back Stephan Lichtsteiner (32). [SPORT]

French club Paris Saint -Germain are lining up a €222M bid for Barcelona forward Neymar (24) in summer transfer window 2017. [GOAL]

Ezt nehezen hiszem el, max ha a fizetése is benne van - de akkor meg kevés. Embertelen összeg, ez még azért a PSG-nek is sok lenne szerintem..
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.10.10. 15:43:06

Na, Lichtsteiner remek erősítést jelentene, ő passzol is a rendszerünkbe, jól védekezik, támadni is tud (tudtommal a mi Alvesünk helye sem teljesen szilárd vele szemben a Juvéban).
Ugyanakkor, amennyiben ő egy téli igazolás keretében jönne, megintcsak fennálna a probléma hogy a BL-ben nem vetheténk be...
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.08. 14:49:36

palesz77 írta:..
Hát lehet velem van a gond, de alapvetően a Roma játékosokért nem ugrom. :D Egyébként Digne vicces mert ő a Romában közel sem volt olyan jó egész évben mint nálunk eddig a szezonban. :D Marquinhost szívesen látnám, de még (nekem/számomra) annyit nem bizonyított, hogy ő 50-60 millát ér, ettől még szívesen látnám, mert a lehetőség ott van benne. Nekem általában azokkal van onnan problémám akik arra vannak predesztinálva, hogy ők bizony kezdő szintű játékosok. Koulibaly meg épp a testi adottságai miatt látnám, mert emberünk majdnem 2m és taktikailag ez sokat jelenthetne. :)
palesz77 írta:Szerk.:
Juventus RB Stephan Lichtsteiner (32) wants to leave his club. Player could possibly join Barca. He was also targeted by Barca in past. [md]

Na ha már szóba jött a rutinosabb helyettes.. :D
Na Robi pihentetésére Vidalnal tuti, hogy többet érne (bár nála lassan ki nem?!)
Válasz küldése