Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.11.05. 17:14:36

Amióta kiderült, hogy VV távozik, nálam azóta Courtois a topfavorit. Neki tényleg nem kéne olyan nagyon új körülményekhez alkalmazkodnia; ismeri a bajnokságot, az Atma kapusaként azért elég komoly csapatok ellen is védett már nemzetközi porondon. Egyedül az ára a bökkenő, biztos elkérnének érte 20-25 milkát. ter Stegennel nincs semmi bajom, szerintem egyébként ő fog kikötni nálunk. De kövezzetek meg, én akár még 30 millióig is elmennék a belgáért.. (na jó, a 30 már túlzás lenne, de 25-ig simán)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.05. 17:01:05

Persze nem lenne rossz a belga,de ti el tudjátok képzelni,hogy Nyunyinnyó csak úgy rábólintana a dologra? :?
Jöjjön csak a német de mihamarabb mert végén a nagy sóherkedés miatt megveszik inkább 5 misiér Reinát! #-o
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.05. 16:48:09

Courtois-t én is jobb kapusnak tartom és Rosell nézeteit is osztom, a spanyol bajnoksághoz neki már nem kéne alkalmazkodnia, tökéletesen megtette ezt az Atleticoban. Viszont elég borsos lenne az ára, valószínűleg jóval több mint kétszer annyiba kerülne és ennyivel azért nem tartom jobb kapusnak a németnél.

Érdekes, hogy egy ilyen alapvető és fontos kérdésben gyökeres nézeteltérések vannak, de valószínűnek tartom, hogy nem Zubi akarata fog érvényesülni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.11.05. 16:44:33

Zubi mégis kapus volt aktív éveiben, csak jobban tudja (tudhatja).
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.11.05. 16:10:34

mi az? Zubi nem a klub vezetés része ?! és egyáltalán hogy jöhetnek ki ilyen infók? itt valami bűzlik....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.05. 15:50:01

érdekes ez a zubi vs rosell - ter stegen vs courtois ellenállás. ha jol emlékszem nekik nem ez az első "vitájuk". a belgának sokkal jobban örülnék, viszont ismerve a spórolós fajtákukat, a német lesz belőle.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.02. 10:43:50

visca el barca írta:a harmadik golját láttam, mondjuk ott tényleg belebotlott egy kapufáról kijövő labdára, ugy 40 centire a gólvonaltól :lol:
:lol:
Azért mondom, nem ő kell nekünk. Nem tudja a tüdején pörgetni a labdát, ráadásul képes 40 centiről gólt rúgni... Fúj.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.02. 10:33:11

Gareth Tello írta:
visca el barca írta:falábú 15 perc alatt vert 3-at :D
Hagyjad már, biztos csak bemakkolta az összeset. Tudod, nem tud focizni a tag.
a harmadik golját láttam, mondjuk ott tényleg belebotlott egy kapufáról kijövő labdára, ugy 40 centire a gólvonaltól :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.02. 08:29:13

Llorentével mi a helyzet olasz fődön? Nem nagyon követem a bajnokságot, annyit hallottam, hogy a szezon elején kifejezetten mellőzték, de azóta lehet változott a szitu, lévén múltkor a Real ellen is kezdett. Régebben szóba is hozták velünk, de akkor még terv szintjén sem volt, hogy legyen középcsatárunk, most viszont akár megint előkerülhetne. Persze ha már beilleszkedett a Juvéba és számítanak is rá, akkor más a helyzet, mint ha még mindig mellőznék.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.01. 22:08:18

visca el barca írta:falábú 15 perc alatt vert 3-at :D
Hagyjad már, biztos csak bemakkolta az összeset. Tudod, nem tud focizni a tag.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.01. 22:03:43

falábú 15 perc alatt vert 3-at :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.11.01. 19:43:48

StickyFingaz írta:És ha jön Lewandovski akkor átállunk 4-2-3-1-re vagy mi?Vagy talán Tata Lewával is hamis kilencest akarna játszatni?
Egy 4-3-2-1 is lehet, ahol a szélen lenne Messi és Neymar előttük meg Lewandovski mögöttük egy szokásos középpája. A 4-2-3-1 meg jó lenne egy olyan csapat ellen, ahol fizikálisan jóval gyengébbek vagyunk egy Song-Busi vkp párossal.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.11.01. 17:58:09

És ha jön Lewandovski akkor átállunk 4-2-3-1-re vagy mi?Vagy talán Tata Lewával is hamis kilencest akarna játszatni?
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.11.01. 17:46:30

Nyáron vhol olvastam, hogy Pedrot 40 milláért vitte volna a PSG ha tényleg igaz lett volna egyszerre el kellett volna adni, mert van annyi szélső, hogy nem lett volna gond ha egyel kevesebb van. Szerintem is kell egy középcsatár aki magasabb mint a támadósor többi tagja legalább 10 centivel, hogy a beíveléseknél legyen lehetőség fejjel is veszélyeztetni.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.11.01. 17:41:26

Igazság szerint én tisztán emlékszem Ibrahimovic itteni játékára, nem volt az akkora tragédia, én azt mondom. Világos, hogy nem bírtuk kihasználni teljesen a képességeit, mert a játékrendszerünk csak elvétve engedett meg pl. magas beadásokat, meg hosszú indításokat előre. Ennek ellenére Ibra itt meccseket (fontos meccseket) döntött el, látványos, szép gólokat szerzett, de valahogy mégis fölöslegesnek tűnt egy kicsit. Igaz, hogy a játékstílusunk megmaradt, de ezek az új, gyors, kombinatív elemek a hosszú passzokkal lehetővé teszik egy olyan technikás, rendkívül gólérzékeny csatár érkezését a csapatba, mint Lewandowski. Kelleni fog ide egy ilyen játékos, ez nem is vitás szerintem. Miért? Gondoljatok csak a legegyszerűbb dologra: amikor körbeadogatjuk a kaput a tizenhatos előterében. NINCS középcsatárunk, aki az ilyen szituációkban rengeteg új távlatot tudna nekünk adni. Jöjjön csak a lengyel!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.01. 16:57:57

Egyre jobban bírom Tatát, örülök, hogy belátta a támadóformáció jelenlegi állapotának fenntarthatatlanságát. Ennek fényében már én is úgy gondolom, hogy van értelme egy Lewandowskinak akár, mert ki is használnánk. Sanchez jó formája okán tényleg egy kicsit létszámon felüli lenne most még egy ember előre, attól függ minden, hogy Tatának milyen elképzelései vannak, másodlagos vagy elsődleges taktikai elemként használná. (De azt hiszem a téma fontosságából kiindulva utóbbi.)
Kicsit sajnálom mindenesetre, hogy Villát azelőtt felajánlottuk jótékony célokra, mielőtt Tatát kinevezték volna, biztosan belefért volna az elképzeléseibe.
Ennek ellenére ettől a népszerű állásponttól a hideg kiráz, hogy hozzunk ide valakit 35 és a halál között, aki BL-t az elmúlt években csak tv-ben nézett, és csak azért nem vonult vissza még, mert bírja a dubaji meg ausztrál bajnokság iramát. Aztán amikor még Messi sem tud gólt rúgni, akkor beküldjük, hogy oldja meg. Ok, egyszer ez nagyon bejött, de ez messze nem azt jelenti, hogy ha valaki öreg és csatár, az csereként beállva automatikusan BL-döntőt fog nyerni a csapatnak. A Juventus is minden bizonnyal sokkal beljebb volt azzal az 53 perccel, amennyit Anelka náluk pályán töltött, Henry legutóbbi dicső visszatérése is felemásra sikeredett az Arsenalnál (az inkább az akkori csapatról mond el mindent, hogy egy másodosztályú klub ellen rá volt szükség az FA-kupában, de a Milan meccsen ugyanúgy tehetetlen volt ő is), lehetne sorolni az ellenpéldákat.
Ennél még az is biztosabb, ha a régi jó Pep-megoldás szerint előreküldjük Piquét. De gondolom Tatának sem azért kell egy középcsatár, hogy legyen kit beküldeni néha 10 percekre. (Ugyanez a bajom Dongouval is.)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.01. 16:46:24

Annyit még hozzáfűznék a Lewandovski témához, hogy az utánpótlásban nekünk van egy Dongounk. Aki nem mellesleg középcsatár, BARCA DNS stb., és előbb nézem ki belőle, hogy jópárszor padozzon, vagy időnként szélen játszon. Ráadásul a felkészülés során nagyon pengén játszott. Az más kérdés, hogy idén alig van néhány meccse a B-ben (elvileg sérülés miatt), de ez még változhat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.01. 16:23:41

Nagy lesz a harc L4wandowsk1 -ér:

Nem segíti elő a Borussia Dortmund azt, hogy legjobb játékosa, Robert Lewandowski a Bayern Münchenhez kerüljön jövő nyáron. Akkor ugyanis a lengyel válogatott csatára már ingyen távozhatna a bajorokhoz. Ezt megelőzendő gyakorlatilag ingyen odaadnák Lewandowskit négy angol klubnak is.

Januárban mindössze hétmillió fontért passzolnák át a csatárt a Manchester Unitednek, a Manchester City-nek, az Arsenalnak vagy a Chelsea-nek. Attól függően, hogy melyik ébred a leggyorsabban.


(Remélem a Barca is ébred :roll: )
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.01. 12:36:30

középcsatár témában én egy "új henke" témát tartanék jobb ötletnek, egy idősebb, sokat látott középcsatárt, nem kerülne nagyjából semmibe, aki tűrheti a padot, és esetenként segítségére lehet a csapatnak.
milito,drogba,klose,santa cruz,stb.

klasszis középcsatárt, mint amilyen a mai fociban lewandowski, messi miatt nehéz lenne ebben a rendszerben annyit alkalmazni, és akkora szerepet adni, amennyire hivatott.
mondjuk ha érkezne egy hasonló karakter, akkor tello felesleges, mert az alexis-pedro-neymar hármas + az esetenként szélen játszó messi lefedi azt két szélső posztot.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.11.01. 11:14:07

MichaaBee írta:Tartom továbbra is, hogy Eto'o kellett volna ide potom 2,3 millió euróért. :) Annyiért ajándék volt a Chelseanek, ráadásul ő már kiöregedő félben van, nem egy karrierje zenitjén lévő Lewandowski. Ami a lengyelt illeti, ingyen megérhet egy próbát, de tipikusan az az eset, hogy ha fizetni kellene, akkor már nem lenne jó biznisz.
nehezen hiszem hogy Eto'o visszajött volna. Egyszerűen dacosabb ennél, mégha nem is Tata regnálása alatt távozott. Plusz szeret Murinhoval dolgozni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.11.01. 10:52:49

Tartom továbbra is, hogy Eto'o kellett volna ide potom 2,3 millió euróért. :) Annyiért ajándék volt a Chelseanek, ráadásul ő már kiöregedő félben van, nem egy karrierje zenitjén lévő Lewandowski. Ami a lengyelt illeti, ingyen megérhet egy próbát, de tipikusan az az eset, hogy ha fizetni kellene, akkor már nem lenne jó biznisz.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.11.01. 10:38:55

Azért Lewandowskit így lejáratni, nem semmi.. Idén is ott van a góllövőlistán 6 góllal, csupán egyetlen góllal lemaradva az első helyről. Oroszlánrészt vállalt a Dortmund tavalyi, és idei szerepléséből is.

Azon felül, hogy tökéletesen érzi a kaput, jól érkezik, jól helyezkedik, általában mindig megjátszható, mit vársz még el egy befejező csatártól? Hogy táncoltassa az orrán a labdát percekig? Elmondom neked, hogy amiket leírtam, azon felül rendkívül technikás játékos, labdabiztos is. Igen, én néztem a Dortmund tavalyi meccseit, idén még nem volt szerencsém látni, de gondolom teljesen lebutult a játéka, ha már oldalak óta ilyen magabiztosan állítod róla, hogy egy senki... Ibrával kár is példálózni, mert akkor semmi esetben sem hagytunk volna fel a tiki-takával. Most viszont Tata hozott némi újítást, hogy nem a tiki-taka az egyetlen fegyverünk, hanem az ívelések, magas labdák száma megnőtt, ami hiányzott Ibrának.

Lewa egy tipikusan olyan játékos, aki még a fülcimpájával is képes gólt szerezni, ráadásul nem egy lassú játékos(!!) ezért elég erős túlzás őt lefalábúzni... Nem tudom mit kéne még tennie ahhoz, hogy te is elismerd őt, mint egy igenis jó csatárt. Én nagyon szeretem a játékát, de elképzelni nem tudom, hogy feladja miattunk a rendszeres játéklehetőséget. Ide egy Henke féle megoldás kellene (anno Drogbáról cikkeztek, ami szerintem tökéletes lett volna), nem egy épp a csúcson, fénykorát élő csatárt leültetni a padra, aztán várni, hogy a szezon meccseinek 1/3án bedobjuk, ha ég a ház.

Kell valaki előre, az biztos. Mert ha egy igazi nagy csapat az ellenfél, akkor Tello, Cuenca (?), és talán idén -megint- Pedro is hasznavehetetlen. Három támadó három posztra meg irtó kockázatos.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.01. 10:33:37

JOseppe írta:Hogy ezt mégis hogy képzeli Martinó ezt nem is értem, 6ik nak idehozna egy csatárt :?: , amikor így is elvagyunk látva támadókkal bőven.

Ő most úgye kijelenti hogy neki kell egy középcsatár, akkor Tellóval és Pedróval + Cuencával mégis mit szeretne kezdeni??ez a kérdés. :?
Azért kicsit távolabb is láthatnánk az orrunknál... Ennyire nem nézel Barca-meccseket? Elől Messi OK, Neymar OK, Alexis egyelőre OK. Aztán ott van Pedro, aki teljes fogalomzavarral játszik már több, mint 2 szezon óta. Ha ezt folytatja, szerinted, akkor még itt marad pár szezon erejéig, úgy, hogy csak többen vagyunk vele és semmit nem tesz hozzá a játékunkhoz? Elég nagy luxusnak érezném. És akkor itt van Tello, akit eredetileg én nagyon szeretek, de idén nagyon gyenge korábbi önmagához képest. És ott van az Cuenca, akit már a szezon előtt kölcsön akartunk adni... Aligha ő jelenti majd a stabilitást, de cáfoljon rám! Tehát van 6 csatárunk, abból 2 nagyon jó és ott van Alexis, aki eddig szintén jó. A másik 3 meg eddig nem adott semmi pluszt a csapatnak. És akkor ezek után megkérdezed, hogy minek nekünk a világ jelenlegi egyik legjobb középcsatára, aki ráadásul ingyen jöhetne? #-o =D>
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.11.01. 09:49:39

[quote="sörvirsli"]Lewát lesz....ni azért nem gyenge, talán titkon blankó vagy te is és még nem dolgoztad fel a tavaszi verést! :)
quote]
hát sztem inkább a köv.verziók esélyesek:
1. te vagy a madridista, és nem nézted hétről hétre a barca meccseket amikor Ibra itt volt, és nem tűnt fel, hogy a Lewanal klaszisokkal jobb focista mennyit szenvedett itt nálunk ( a gólok ellenére,). Már Ibraról is sokan azt mondták ( a góljai ellenére) hogy lassítja a játékunkat, pedig ő tud focizni!!!!
2.verzió az az, hogy nem látsz túl a látszaton, nem fociztál soha, nem nézel bele egy-egy mozdulatba, nem összességében nézed a dolgokat, csak a 4-et láttad amit rúgott, minden mást elfelejtettél a meccsről. Nézd vissza azt a meccset javaslom
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.11.01. 09:41:05

shutterisland írta:mondjuk ha 30-40 millákkal dobálóznának (amennyit egyébként érne a mai árakat elnézve) megérteném, hogy vita megy róla, de így, hogy tudtommal ingyen igazolható (bár nyilván vannak kis kenőpénzek, kompenzációk, de na) így végül is mindegy.
aztán nem egy priskint vagy ogbeche-t veszünk, hanem tényleg az egyik legjobb középcsatárt.

a technikátlansághoz meg falábúsághoz meg annyit, hogy a felépítése hozza ezt ki.
ibra a világ egyik legtechnikásabb csatára, mégis néha esetlennek tűnik.
mondjuk, persze ingyen tökjó. Egyébként igen a felépítése hozza ki, de Ibra is hasonló felépítésű és te is írod, hogy a világ egyik legtechnikásabb csatára ( és csak esetekén, néha-néha tűnik esetlennek, nem állandóan :)
Válasz küldése