Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.15. 19:31:00

Andris írta:
2023.06.15. 15:05:46
Deluigi írta:
2023.06.15. 13:19:44

pont te mondod, hogy nem kell mindent elhinni, amit irnak

varjuk meg a veget, lehet, hogy neked lesz igazad, de az is lehet, hogy teljesen zokkenomentesen fog lezajlani az egesz atigazolasi hercehurca
Így van, és épp ezért írtam le, hogy én miért hiszem el ebben a konkrét esetben amit írtak: nem azért mert leírták, hanem azért, mert vettem a fáradtságot átgondolni az egészet, és a szemmel látható, kézzel fogható bizonyítékok és történések alapján (dőlt betűvel kiemeltem) én pontosan így járnék el Gündogan (és az ügynöke) helyében.

Bárcsak zökkenőmentes lenne, de már most nem az! Normális esetben nem azzal telik Június és Július, hogy kiderüljön, egyátlalán lehet-e ajánlatot adni valakinek, hanem azzal, hogy az első ajánlat után még 10 követi egymást, mire kiegyeznek a másik klubbal, és a játékossal is.
Mindez persze nem zárja ki, hogy pozitívan záruljon. Ahogy a tavalyi is többé-kevésbé úgy zárult, pedig elég nehéz volt előre elképzelni. De azért örülnék, ha most nem úgy zárulna pozitívan, hogy a felkészülés kezdetekor (kb egy hónap múlva) Xavi még mindig nem tudja, hogy fog kinézni a kerete. [-o<
Szerintem az alap folyamat egyszerűen átlátható...

Ha jól tudom, a Liga 2x közli az FFP számokat - téli szezon után negatív értéket kaptunk, ami a 25%-os (nyártól 40%) szabály alá sorol minket a következő értékelésig - június végéig.
A júniusi végéig tartó üzleti év Liga értékelésének eredménye alapján kerülhetünk pozitív, azaz 1:1 besorolásba. Ezért KELLENE június 30-ig!!! javítani a mérlegen játékos eladással, mivel a tavalyi gazdasági trükk már nem él!
Ha nem sikerül a Liga szerinti (akár kis) plusszal zárni, nyárra (sőt, a téli szezon végéig) vonatkozóan maradunk a 40%-os szabály alatt, ha sikerül, akkor 1:1-ben igazolhatunk minden bevétel után - nyilván hatalmas a különbség...
Mivel játékosok eladásához, mint látható, 3 fél egyirányú szándéka kell (vevő, eladó, játékos), ez eléggé rögös út, DE, van még 2 hét - bízzunk Alemany-ban és csapatában... 😀
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6885
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.15. 18:05:27

Mondjuk ha valaki, mondjuk Gündogan biztosítékot akarna (tegyük fel egy pillanatra, hogy ez igaz), az sem jelent többet annál szerintem, mint amik ők hallottak a Barcáról, nekik sem lehet több fogalmuk a dolgok állásáról, mint nekünk...

Tehát én ezeket nem venném bármilyen érvnek, jelnek, hogy mennyire állunk igazolás tekintetében rosszul, vagy csak annyira, mint bármi más pletykát. Már ha feltételezem, hogy tényleg biztosítékot akarnak, vagy épp nem tudják, mi a helyzet nálunk, és félnek. Ez a hírek alapján teljesen érthető.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.06.15. 16:15:14

Tök jók ezek a pletykák, hogy jön egy city sztár, bayern sztár, brazil csodagyerek 40 misiért, de Messi nem jön mert nincs biztoa anyagi háttér, majd két nap után felbukkan a negatív oldala miért nem jön valójában senki sem. Amíg képtelenek vagyunk kidobni a többlet súlyt, addig lehet ábrándozni, felesleges. Elkell adni azokat a játékosokat akikkel nem számolunk.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.15. 15:05:46

Deluigi írta:
2023.06.15. 13:19:44
Andris írta:
2023.06.15. 12:59:44
Mondjuk ez lehet ennél egyel egyszerűbb: tavaly Koundéval már lement ez a mizéria, szóval gyakorlati példa, bizonyíték van rá, hogy fennakadások lehetnek.
Ezen felül a Messi ügy nem csak a szurkolóknak volt mélyütés, hanem a klub megbízhatóságát (játékosregisztrációs képességét) is frissen megkérdőjelezte.

Nem kell ehhez betekintés semmilyen helyzetébe a klubnak, ezt mi kívülről, egy fél kontinenssel odébbról is látjuk: gáz van, továbbra is.

Én csak ezek miatt hiszem el alapvetően, hogy Gündoganék esetleg tényleg garanciát kérhettek. Magyarul azért, mert ha én lennék a helyében, most én is kérnék.
Bár jobban belegondolva ha én lennék ebben a helyzetben, hiába szeretnék gránátvörös kékben szerepelni, sőt akár Xavi irányítása alá besorolni, vagy csatlakozni egy rendkívül tehetséges kerethez, végül csak Laporta lenne a főnököm. Ez meg egy büdös nagy No-go zóna, de persze csak az én véleményem.
pont te mondod, hogy nem kell mindent elhinni, amit irnak

varjuk meg a veget, lehet, hogy neked lesz igazad, de az is lehet, hogy teljesen zokkenomentesen fog lezajlani az egesz atigazolasi hercehurca
Így van, és épp ezért írtam le, hogy én miért hiszem el ebben a konkrét esetben amit írtak: nem azért mert leírták, hanem azért, mert vettem a fáradtságot átgondolni az egészet, és a szemmel látható, kézzel fogható bizonyítékok és történések alapján (dőlt betűvel kiemeltem) én pontosan így járnék el Gündogan (és az ügynöke) helyében.

Bárcsak zökkenőmentes lenne, de már most nem az! Normális esetben nem azzal telik Június és Július, hogy kiderüljön, egyátlalán lehet-e ajánlatot adni valakinek, hanem azzal, hogy az első ajánlat után még 10 követi egymást, mire kiegyeznek a másik klubbal, és a játékossal is.
Mindez persze nem zárja ki, hogy pozitívan záruljon. Ahogy a tavalyi is többé-kevésbé úgy zárult, pedig elég nehéz volt előre elképzelni. De azért örülnék, ha most nem úgy zárulna pozitívan, hogy a felkészülés kezdetekor (kb egy hónap múlva) Xavi még mindig nem tudja, hogy fog kinézni a kerete. [-o<
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.15. 14:54:44

Nyiri81 írta:
2023.06.15. 13:38:47
Azért láttuk hogy más csapat simán tud BLben is szerepelni úgy hogy közelébe sincs a költségetésük mint a Barcae. Ideje lenne újra alulról építkezni nem megoldóembereknek gondolt játékosokat megvenni akik aztán szépen befürödnek.
Ez a lényeg, ugyanakkor ennek a beteljesülése érdekében kellene mindenkinek saját magából a lehető legtöbbet adnia.....tudás, alázat, szorgalom, lehetetlent nem ismerés, alkalmazkodó képesség stb stb.....és ez a legnehezebb.....viszont siker esetén ebből nem kártyavár lesz, hanem szilárd alapokkal rendelkező erődítmény.....

A legkönnyebb pénzre várni és kívülről várni a csodát. Ésszel persze ezt is lehet alkalmazni, de ehhez sem árt a koncepció.
Az, hogy házon belül rend, fegyelem, racionalitás, következetesség legyen, na ezek a kicsit túlzott elvárások..... :mrgreen:
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.15. 14:43:04

Deluigi írta:
2023.06.15. 14:02:50
Troym írta:
2023.06.15. 13:56:08
Adjuk el EG-t és Ferrant és ami abból kijön, azzal főzzünk.
FM-ben valoban igy megy, de itt nem tudod eladni, ha nem akar elmenni
Tudom, ha nem mennek, maradnak, akkor üljenek a lelátón. Engem kevésbé zavarná, mint őket.
Azt megtehetjük és kevesebben kapnak infarktust EG miatt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.15. 14:37:19

Nyiri81 írta:
2023.06.15. 13:38:47
Amúgy akik itt csalódottak és meglepődnek hogy sz@r helyzetben van a klub hogy igazolni se tudunk, Ők mit vártak mitől lett volna pénze a Barcelonának hirtelen? Most komolyan?
Miért ne várhatnánk, hogy lesz pénz?
A Spotify mellet ha jól rémlik 2 új szponzori deal-t kötöttünk idén.
A Camp Nou Európa legmagasabb átlagnézőszámát hozta idén.
Ha nem is egy BL, de a bajnoki cím + szuperkupa kombó is fizet.
Busi, Pique, Alba fizuja off.
A Barca TV bezárása is arra a feltételezésre ad okot, hogy tudatos gazdálkodás folyik a klubnál.
Biztosra veszem, hogy Alemany sem potyára gondolta meg magát.

Hivatalosan még el se kezdődött az átigazolási időszak, semmi értelme máris kudarcnak elkönyvelni. Ugyanaz a sírás megy, mint tavaly. Tavaly is igazoltunk valahogy, biztos vagyok benne, hogy idén is fogunk. Nyilvánvalóan nem 90 milliós Bernardo Silva-kat, de nem is ilyenekről szólnak a hírek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.15. 14:02:50

Troym írta:
2023.06.15. 13:56:08
Adjuk el EG-t és Ferrant és ami abból kijön, azzal főzzünk.
FM-ben valoban igy megy, de itt nem tudod eladni, ha nem akar elmenni
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.15. 13:56:08

Nyiri81 írta:
2023.06.15. 13:38:47
Amúgy akik itt csalódottak és meglepődnek hogy sz@r helyzetben van a klub hogy igazolni se tudunk, Ők mit vártak mitől lett volna pénze a Barcelonának hirtelen? Most komolyan? Camp Nou darabokban muszáj volt elkezdeni mert életveszélyes volt már pár helyen. Tehát a hazai meccs bevételek se lesznek nagyon jó ideig. Eladni nem nagyon adtunk el senkit. Bértömeg csökkentés volt csak hogy elment pár régi játékos. De akkor miből lenne pénz igazolni? Évek óta csőd szélén táncol a klub. El kell fogadni hogy nem fog ide jönni jó ideig senki. La Maisat kell nyomni és fiatal és tehetséges játékosokat hozni akiket szotyiért adnak (mivel még nem lettek sztárok). Erre valók a játékosmegfigyelők. Valakinek volt egy közepesen jó szezonja azonnal rajta 150milliós árcédula. Itt tart most a játékospiac. Ezzel mi nem tudunk versenyezni. Abból kell valamit összerakni ami van. Azért láttuk hogy más csapat simán tud BLben is szerepelni úgy hogy közelébe sincs a költségetésük mint a Barcae. Ideje lenne újra alulról építkezni nem megoldóembereknek gondolt játékosokat megvenni akik aztán szépen befürödnek.
Egyetértek, de akkor Inigo féle sérülékeny, idős középkategóriás szerencsétlenek se jöjjenek.
Még mindig ökörség a szememben, Itt van 3 alap középhátvéd, fiatalok közt Ryad, jött Faye, ha minden kötél szakad Frenkie is bevethető, ez 6 ember 2 posztra, Alonsot ide se vettem, mert már annyira balhátvéd csere, (vele 7) akkor a francnak hozunk ekkora bérért játékost?
Meg akkor ne hozzunk 30-40-50 millióért spanyol Busi 2.0-t és brazil csodagyereket, előbbinek ott van Nico, utóbbinak Lewa időhúzó cseréje lehet Alarcon is, Yamal is. Adjuk el EG-t és Ferrant és ami abból kijön, azzal főzzünk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.15. 13:51:36

Nyiri81 írta:
2023.06.15. 13:38:47
Amúgy akik itt csalódottak és meglepődnek hogy sz@r helyzetben van a klub hogy igazolni se tudunk
A Liga miatt nehézkes az igazolás, nem elsősorban magunk miatt. Ha rajtunk múlna, 200 milliót simán elköltenénk egy nyáron, tavaly is elköltöttünk több mint 150-et.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.15. 13:38:47

Amúgy akik itt csalódottak és meglepődnek hogy sz@r helyzetben van a klub hogy igazolni se tudunk, Ők mit vártak mitől lett volna pénze a Barcelonának hirtelen? Most komolyan? Camp Nou darabokban muszáj volt elkezdeni mert életveszélyes volt már pár helyen. Tehát a hazai meccs bevételek se lesznek nagyon jó ideig. Eladni nem nagyon adtunk el senkit. Bértömeg csökkentés volt csak hogy elment pár régi játékos. De akkor miből lenne pénz igazolni? Évek óta csőd szélén táncol a klub. El kell fogadni hogy nem fog ide jönni jó ideig senki. La Maisat kell nyomni és fiatal és tehetséges játékosokat hozni akiket szotyiért adnak (mivel még nem lettek sztárok). Erre valók a játékosmegfigyelők. Valakinek volt egy közepesen jó szezonja azonnal rajta 150milliós árcédula. Itt tart most a játékospiac. Ezzel mi nem tudunk versenyezni. Abból kell valamit összerakni ami van. Azért láttuk hogy más csapat simán tud BLben is szerepelni úgy hogy közelébe sincs a költségetésük mint a Barcae. Ideje lenne újra alulról építkezni nem megoldóembereknek gondolt játékosokat megvenni akik aztán szépen befürödnek.
Csak is Puyol
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.15. 13:34:53

Ez a regisztráció egy jó nagy hülyeség, gyengíti a játékosok bizalmát a Liga felé. Ha nem sikerül egy játékost regisztrálni, de ő erre az átigazolásra épített a követtkező szezontól, hoppon maradhat. Ezzel Tebasék a bajnkságot nem teszik színesebbé, azt így is dominálni fogják a legnagyobbak. Ezzel csak a Ligát hozza nehéz helyzetbe a nemzetközi mezőnyben.

Messit Barcelonában nagyon viszont akarták látni, Laporta azt tette, amit elvártak tőle. Megpróbálta, nem jött össze. Teljesen felesleges ezt felfújni, nem akart jönni, de Laportáék megadták a szurkolóknak, amit elvártak tőlük.

Azt is helyesen teszi, hogy a nyilvánosság előtt nem fedi fel a problémákat, az csak rontaná a csapat iránti bizalmat. Az sem igaz, hogy a stadionprojekt ne veszélyeztetné a klub anyagi helyzetét, miközben több mint egymilliárods költsége volt. 2047-re fogjuk teljesen törleszteni az erre felvett hiteleket. A klub addig persze nem vegetálhat, hanem előre kell menekülnie, és mindent meg kell tenni, hogy a Liga és a saját hülyeségeink ellenére erősek legyünk Európában. Tavaly is jöttek erősítések, jött egy Lewandowski, jött egy Christensen, idén is mindent meg kell tenni a minőségi igazolásokért. Az átigazolási szezonnak pedig nagyon az elején járunk csak.

https://www.reuters.com/lifestyle/sport ... 023-04-06/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.06.15. 13:39:14-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.15. 13:29:49

Deluigi írta:
2023.06.15. 13:27:35
persze

haaland meg pappe pedig nincs a realnal, pedig ott meg penz is van

2 emberen all a vasar, szerintem o mar elhatarozta regen, hogy nem jon ide, ebben mi hibaja Xavinak/Laportanak?
Hisz hetekig ment a Messizés a Barca részéről. Ha tudták hogy nem fér bele,akkor kétszínű dolog volt. Ha nem tudták,hogy nem fér bele,de közben kiderült = nincs pénz.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.15. 13:27:35

daffy írta:
2023.06.15. 13:25:13
Ez ott bukott meg,hogy az új mez nem Messin feszít a főoldalon. Nincs pénz,nincs Messi,Kimmich,stb
persze

haaland meg pappe pedig nincs a realnal, pedig ott meg penz is van

2 emberen all a vasar, szerintem o mar elhatarozta regen, hogy nem jon ide, ebben mi hibaja Xavinak/Laportanak?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.15. 13:25:13

Deluigi írta:
2023.06.15. 13:19:44
varjuk meg a veget, lehet, hogy neked lesz igazad, de az is lehet, hogy teljesen zokkenomentesen fog lezajlani az egesz atigazolasi hercehurca
Ez ott bukott meg,hogy az új mez nem Messin feszít a főoldalon. Nincs pénz,nincs Messi,Kimmich,stb
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.15. 13:19:44

Andris írta:
2023.06.15. 12:59:44
Én csak ezek miatt hiszem el alapvetően, hogy Gündoganék esetleg tényleg garanciát kérhettek. Magyarul azért, mert ha én lennék a helyében, most én is kérnék.
Bár jobban belegondolva ha én lennék ebben a helyzetben, hiába szeretnék gránátvörös kékben szerepelni, sőt akár Xavi irányítása alá besorolni, vagy csatlakozni egy rendkívül tehetséges kerethez, végül csak Laporta lenne a főnököm. Ez meg egy büdös nagy No-go zóna, de persze csak az én véleményem.
most megint itelsz, anelkul, hogy volna barmilyen bizonyitekod

pont te mondod, hogy nem kell mindent elhinni, amit irnak

varjuk meg a veget, lehet, hogy neked lesz igazad, de az is lehet, hogy teljesen zokkenomentesen fog lezajlani az egesz atigazolasi hercehurca
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.15. 12:59:44

daffy írta:
2023.06.15. 12:55:47
Andris írta:
2023.06.15. 12:50:49
...
HA igazak a hírek és Gündoganék valóban garanciát kérnek,az azt feltételezi,hogy kaptak egy kis betekintést a klub helyzetébe és ezek alapján látják,hogy a kaki nem bokáig ér. Máskülönben hogy merül fel valakben,hogy esetleg az új csapata nem tudja regisztrálni?! Ott nyakig kell érnie a trágyának minimum.
Mondjuk ez lehet ennél egyel egyszerűbb: tavaly Koundéval már lement ez a mizéria, szóval gyakorlati példa, bizonyíték van rá, hogy fennakadások lehetnek.
Ezen felül a Messi ügy nem csak a szurkolóknak volt mélyütés, hanem a klub megbízhatóságát (játékosregisztrációs képességét) is frissen megkérdőjelezte.
Nem kell ehhez betekintés semmilyen helyzetébe a klubnak, ezt mi kívülről, egy fél kontinenssel odébbról is látjuk: gáz van, továbbra is.

Én csak ezek miatt hiszem el alapvetően, hogy Gündoganék esetleg tényleg garanciát kérhettek. Magyarul azért, mert ha én lennék a helyében, most én is kérnék.
Bár jobban belegondolva ha én lennék ebben a helyzetben, hiába szeretnék gránátvörös kékben szerepelni, sőt akár Xavi irányítása alá besorolni, vagy csatlakozni egy rendkívül tehetséges kerethez, végül csak Laporta lenne a főnököm. Ez meg egy büdös nagy No-go zóna, de persze csak az én véleményem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.15. 12:55:47

Andris írta:
2023.06.15. 12:50:49
...
HA igazak a hírek és Gündoganék valóban garanciát kérnek,az azt feltételezi,hogy kaptak egy kis betekintést a klub helyzetébe és ezek alapján látják,hogy a kaki nem bokáig ér. Máskülönben hogy merül fel valakben,hogy esetleg az új csapata nem tudja regisztrálni?! Ott nyakig kell érnie a trágyának minimum.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.15. 12:50:49

Jól halad eddig az átigazolási ablak :D egyik nap jön egy játékos, harmadnap kiderül, hogy még nulladik ajánlatot se tettünk neki/érte.

Megint elnökségi letéteket kell alkalmazni, és mindenki regisztrálhatósági garanciát akar, aki egyáltalán szóba áll velünk...

Nekem nem az a bajom, hogy SZEMMEL LÁTHATÓAN nincsenek rendben a klub körüli dolgok, hiszen nagyon mélyről indultunk. Hanem az, hogy az elnökség viszont úgy tesz, mintha ez nem lenne így.

Én is fellelkesülök 1-1 név hallatán, mint pl Messi vagy Gündogan, de mikor kicsit lehiggadok, továbbra is úgy gondolom, hogy ideje lenne kussolnunk, és elfogadni, hogy pár évig nincs valódi erősítés. Fizessük szépen vissza a tartozásainkat, hiteleink lejáró és lejárt részeit, és dolgozzunk azzal, ami van.
Félek, hogy a magunkra kényszerített fejlődési, fejlesztési tempó csak még jobban visszavet majd végül minket.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.15. 12:27:39

Nagybarcelona írta:
2023.06.15. 11:09:05
A Barca a Sport szerint kizárta Zubimendi átigazolását, a RAC 1 szerint Kimmichèt is.
Elsők között voltam, aki Kimmich gondolatára is azonnal ráugrott, de lássuk be őszintén, Kimmich szemszögéből nézve ez maximum egy diplomatikus megtisztelő kommentet válthatna ki.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.15. 11:09:05

Romano után a katalán rádió azt állítja, mèg hivatalos ajánlatot sem tettünk Roqueèrt, a klubja èszben tartja a 100 milliós kivásárlási árát, ès minèl több pènzt szeretne kapni a játèkosèrt.
https://www.football-espana.net/2023/06 ... al-is-done
A Mundo Deportivo Javi Miguelre az AS újságírójára hivatkozik, akitől az átigazolási hír származik, azt állítja, megvan a megállapodás, fèl vagy egy èvig marad csapatánál kölcsönbe 35+10 millióèrt.
Èn szemèly szerint a RAC1-nek ès Romanonak hiszek.

Suarez szerintem már az Ajaxban is klasszis játèkos volt, összjátékban is, igaz Roque mèg csak 18.

Átigazolások kapcsán La Masia 1-el èrtek egyet. Xavi inkább a PL-ben található Manageri szerepet tölt be, de itt a Liga FFP-je nagymèrtèkben köti az átigazolásokat. Amivel nem èrtek egyet "tudja, hogy nem a Cityben van". Nekem pont ez is negatív, többször linkeltem, Xavi nyilatkozatát, "nem volt a legjobb a tavalyi átigazolási szezon, mert egy különleges játèkos nem èrkezett". A mèdiában ez egyöntetűen Bernardo Silva, miközben ő is egy 80+ milliós lutri, aki a fiatalok elől vette volna el a helyet, inkább gondolkoztam volna egy fiatal rotációs emberre Pedri/Gavi/De Jong mellè, erre írtam Solert, Fabiant akik 20 millióèrt távoztak. Hajthatják most is a 60 milliós vágyálmát Zubimendit, aki többször nyilatkozta, hogy nem is akar váltani, csak akkor tudnánk, hogy mièrt nem jó pl. Neves, akit Laporta szeretne, mert a "nem tud vèdekezni" nem kifogás, mert a statok nem ezt mutatják. Ezek ès a többi nyilatkozat/hír alapján számomra nem akarja elfogadni a klub anyagi helyzetèt az átigazolási piacon, ès nagymèrtèkben szimpátia alapján hozza meg a döntèseit, amire ráadásul számomra èrthetetlen válaszokat ad. (De Jong, Torre, stb.)

https://barcauniversal.com/barcelona-wi ... n-laporta/
Itt van Laporta nyilatkozata angolul, aki szerint tudjuk majd regisztrálni az új szerződèseket.
Kiegészítő hír hozzá

-Gündogan ügynöke garanciát kèr, hogy az ügyfelèt regisztrálni tudják
-Laportáèk a Sport szerint gondolkodnak rajta, hogy a játèkosok szerződèsèt elnöki letètből (saját zsebből) regisztrálják, ahogy Koundeèt tettèk, hogy ne terhelje a bèrtömeget. Köztük Alonsoèt ès Robertoèt, akikhez Xavi ragaszkodik. (Fizesse ő :) )

Az új kiszemelt B opció (Guido Rodriguez ès Amrabat mellett) állítólag a Fulham ès a portugál válogatott játèkosa Palhinha, aki a top 5 bajnokság legjobban szerelő játèkosa.
https://www.whoscored.com/Players/32277 ... o-Palhinha
Akièrt játèkosokat ajánlanánk fel, ha egyáltalán akar valaki távozni a Barcaból egy angol közèpcsapatba

Carrasco átigazolása kezd elhidegülni, a játèkos tegnap tett nyilatkozatában nem zárkózik el a maradástól/hosszabbítástól

Inigo Martinezt állítólag megműtöttèk, minimum 2 hèt kihagyásra számíthat, nem tudom így hogy tudott átmenni az orvosin, ha tènyleg leigazoltuk.

A vezetősèg nem zárkózik el Dest visszatèrèsètől, akire a hírek szerint nem èrkezett ajánlat, ahogy Ferran Torresre sem a Sport szerint.

A Barca a Sport szerint kizárta Zubimendi átigazolását, a RAC 1 szerint Kimmichèt is.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.15. 10:31:10

Kyle Walker a The Athletic szerint könnyen lehet, hogy távozik idén. Jövőre lejár a szerződése, 10m euró körül meg tudnánk venni. 33 éves, de az ő munkamoráljával 2 kemény év még simán van benne. Láthattuk, hogyan futotta le és intézte el Vinicius-t. Nagyon adnám.
més que un club
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.06.15. 09:59:57

Ansu ügynöke múltkor még azt ígérte, hogy 80 millióért adja el, nem?
Nagyon bírtam a srácot, de azért mert 2 meccsen 3x begurította a labdát, még nem nyerte vissza a régi formáját, esélyt pedig bőven kapott idén.
Nem ő az első, akit eladnék, de a sérülések és a 10 mez nagyon nem jót tett neki.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.15. 00:20:35

Láttam Vitor Roque-ről válogatásvideókat, és a játéka egyáltalán nem hasonlított Suarezére, már ha az MSN-féle Suarezről beszélünk, mert Suarezből volt már nagyon sok. Ő inkább egy mezőnyben sokat cselezős játékos, ami még jól is jöhet a statikus védelmek ellen. A körbepasszok helyett jól jön egy olyan támadó, aki képes oszlatni, és megmozgatni egy kicsit az előttünk lehorgonyzó védelmeket, hogy az egyensúlytlansági állapotba kerüljön, és szétzilálódjon.

Tavaly, amikor elkezdtek jönni róla a pletykák, nagyon nem örültem neki, mert kétségbeejtően gyengék voltak a gólátlagai. Ez mostanra némelyest javult, 11 meccsen 4 gólja van a bajnokságban, a nemzetközi porondon ötből egy. 18 évesen nem olyan rossz ez, és hol van még a csúcstól, de a hájpot még nagyon mellőzném.

Ha csak egy csatárt hoznak, inkább Jacksont választanám, aki elkezdte termelni a gólokat. A sűrűben, kis területen is megoldja, nagy terhet (és védőket) venne le Lewandowskiról, aki így még hatékonyabb lehetne. Egyébként jöhet két csatár is, mert a padra is kell valaki, kell a rotáció.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.15. 00:09:03

Troym írta:
2023.06.14. 20:52:32
Valaki tudja az igazolások / eladások során kinek mi a jogköre, lehetősége? Ki dönt, ki vétózhat stb.
Annyira érdekelne, amikor valaki érkezését Xavinak, Laportának, Alemanynak, Deconak tulajdonítják, akkor ez hogy is épül fel.
Én azt hittem Deco (Jordi korábban) kapcsolatfelvétel, puhatolózás, kezdeti tárgyalásokat végez főleg ügynökökkel, Alemany klubbokkal tárgyal, végső döntést hoz és ír alá mindent, Xavinak maximum véleményezési joga van és Laporta csak a sajtó előtt mondja el ki jön-megy, plusz esetleg pénzt kunyerál valahonnan (Banki hitel, igazgatósági tagok garanciája, üzletrész eladás, stb).
Máshogy van? Más a folyamat egy Lewa, vagy egy 19 éves szenegáli noname védő szerződtetésekor?
Szerintem elég jól összefoglaltad, annyi, hogy Xavinak azért nem csak véleményezési joga van, sokkal több a beleszólása, mint egy másik edzőnek normális üzemmenetben lenne, Laporta maximálisan kiszolgálja és hallgat rá.

Egy kőprofi rendszerben az elnök/vezetőség előteremti a pénzt, megmondja mekkora a pénzügyi keret amivel az adott évben a sportszakmai vezetőség gazdálkodhat, akik ennek szellemében veszik-adják a játékosokat, alakítják a keretet, mindezt a KLUB stílusához, filozófiájához igazítva. Normál esetben az edzőnek semmi beleszólása a keretbe, ő hozott anyaggal dolgozik.
Azok a klubok, ahol nincsen minden évben pénzügyi és játékos káosz, azok így működnek.
Pont ez a gond itt, hogy nincsenek szigorúan leszabályozva a szerep- és hatáskörök.
Ez vezetett Bartomeu ámokfutásához is.

Most inkább egy hibrid rendszer van, összhangban az edző ikonikus státuszával.
Kevésbé leosztott, hierarchikus a rendszer, de Laporta legalább nem próbálja eljátszani, hogy ért a focihoz. De a pénzt neki kell előásni, pláne a mostani helyzetben, ő tudja mennyi van, így alapból muszáj belevonni. Alemany ennek szellemében tárgyal, figyelembe véve Xavi kéréseit, aki meg tudja, hogy nem a City-ben van.

Deco kétlem, hogy minőségi előrelépés, sajnos inkább a nepotizmus kategória, attól tartok, hogy ezt a "seftes ügynök" vonalat hozza majd, erőltetve a B kategóriás brazil játékosokat.

Egy normálisan működő klubnál, ami az életben nem jut pénzügyileg a Barca sorsára, alapvetően ugyanannak a folyamatnak kellene végigmennie Lewa és a szenegáli gyerek esetében is, de utóbbi nagyjából 100%, hogy egy totál átgondolatlan, kb. ad hoc történet, "ennyiért szuper jó lesz" kategória, "amúgy is ő az új Umtiti, csak 4x jobb". Valakik, valamiért házon belül végignyomták, Laporta meg leokézta, jelenleg ez 50-ed rangú kérdés neki.
De elég nagy vihart kavart ez a gyerek klubon belül, nagyon sokakat kiakasztott, hogy idehozták, pláne ebben a pénzügyi helyzetben.
Ha kiderül, hogy ő a szenegáli Maldini, akkor mindenki nagyon örülni fog, de jelenleg azért mondjuk úgy, hogy a többség erősen szkeptikus.
Az meg már csak a hab a tortán, hogy jelen állás szerint a nyári felkészülést Xaviékkal csinálja. Vannak/voltak az akadémián ránézésre sokkal nagyobb védő-tehetségek, akik nagyon sok év bizonyítás után sem kapnak ilyen lehetőséget. Valaki meg "lehúz" fél szezont a horvát 2. osztályban és a Liga-győztes nyári felkészülésén találja magát...
Válasz küldése