Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.06.03. 20:51:29

Barcaman1993 írta:Na, akkor Neymar 57 millió eurójába fájt a klubnak. Na már most, ugye már mindenki fejből fújja, hogy 50 millió+az eladott játékosok árából van költési lehetőségünk. Elvileg Villa olyan 15 körül megy, a kölcsön lévő játékosokból 10 milliónál többet úgyse kasszírozunk. Nem tudom, hogy akkor a 10 millió letétünk lehetett-e, mindenesetre nem lenne hátrány. Ha ezt jól számolom, akkor ez 18, 10 milliós letét esetén 28 millió euró. Ebből nem tudom, hogyan fogunk igazán jó védőt venni.
Nem nagyon érdemes az ilyeneket számolgatni, hogy mennyi maradt a kasszába. Neymar 57 millióját sem egybe fizeti ki a klub. 10 milliót már előre leraktak Rossellék, a további 47 milliót pedig 3 éven belül fogják kifizetni. (Épp most mondta Bartomeu) Ez az összes átigazolásnál így működik..
Lesz pénz védőre is. ;)
Kép
csabi1216
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.05.07. 12:47:31

2013.06.03. 20:32:07

Sajnos az ide csapatunk lényegében egyedül Messire lett felépítve, ami egy hosszú út következménye. Ez Pep éra alatt kezdődőt, és idén Tito alatt csúcsosodott ki. Hozzáteszem bárki lenne, lett volna az edzőnk azok is ezt csinálták volna, hiszen Messi kimagaslik az egész mezőnyből, talán csak rinyáldo közelíti meg.

Idén ősszel a csapat szerintem Messi gólrekordjára is lett felépítve, ezért ha őt megfogták, nem ment neki, vagy sérült volt, jött a tanácstalanság, a kilátástalan tili toli, a támadásainkban semmiféle lendület nem volt, a korábban meglévő letámadás nyomokban sem volt meg. Továbbá a sérülések, ilyen hullám szerintem soha sem sulytotta a csapatot. Ekkor a legrosszabb időben jött a Bayern elleni BL meccs.

Én remélem a következő szezonban elkerülnek a sérülések, továbbá Neymarral már nem csak Messire épül a csapatjáték, a támadások.

Titonak is vannak hibái, de kinek nincsenek, szerintem is a betegségének kiújulásakor lépni kellett volna, új edzőt kellett volna hozni, de könnyű később okosnak lenni. Ősztől pedig végigverjük egész Európát!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.03. 20:17:42

Na, akkor Neymar 57 millió eurójába fájt a klubnak. Na már most, ugye már mindenki fejből fújja, hogy 50 millió+az eladott játékosok árából van költési lehetőségünk. Elvileg Villa olyan 15 körül megy, a kölcsön lévő játékosokból 10 milliónál többet úgyse kasszírozunk. Nem tudom, hogy akkor a 10 millió letétünk lehetett-e, mindenesetre nem lenne hátrány. Ha ezt jól számolom, akkor ez 18, 10 milliós letét esetén 28 millió euró. Ebből nem tudom, hogyan fogunk igazán jó védőt venni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.03. 19:49:34

kristop írta: ezzel mondjuk nem értek egyet. a real ellen is ő lőtte a gólt, a milan ellen is továbbjuttatott minket, aztán a psg ellen sérülten elég volt, hogy megfordítsa a játékot.
Nem akarom ezt megint végigjátszani, de most a gólokat leszámítva gondold végig, hogy mennyit TETT HOZZÁ ezekhez a meccsekhez. Úgy mint futómennyiség, védekezés, játékszervezés, a kapu veszélyeztetése. A Milan ellenit leszámítva édeskeveset ahhoz képest h elvileg húzóemberünk, az volt az egyetlen meccs, ahol önmagához méltóan játszott. De ha úgy gondolod, h az összes többi kulcsmérkőzésen hozta azt a szintet, mint az említett Milan-visszavágón, akkor nem szóltam.
(A Bayern elleni meccsét meg ne hozd fel, épp elég ideges lettem most is arra visszagondolva, h előtte hétvégén a bajnoki gólrekordjához még egészséges volt, utána meg a félig-meddig tét nélküli visszavágóhoz már sérült.)
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2013.06.03. 19:46:02

Láttátok Ter Stegent Usa ellen? Már-már Valdest idézte a bakijával :lol:
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.06.03. 19:42:18

sjd írta:
miihii írta: És nem a gondolatok valóságtartalmával van a gondom, hanem annak az állandó önismétlésével már. Így, hosszabb távon, a mindenbe belekapaszkodva újrázás már tényleg bosszantó...
Ja hát igen, én ezen már fenn sem akadok, tisztában vagyok vele, h az emberek 90%-a write-only módban használja a fórumot a saját hülyeségei mantrázására.
Sokféleképpen lehet ezt a dolgot megélni, azt hiszem kinek-kinek habitusától függ. Én speciel irigylem azt, aki ilyen rezignáltan nézi az eseményeket, mondván, hogy ő innen Magyarországról úgysem tud semmit tenni, meglátja hogy hogyan alakulnak a dolgok.

Engem speciel felhúznak az események, most sokkalta jobban, mint korábban. De ez nem azért van, mert hozzászoktam a jóhoz, és már csak azt tudom elfogadni ha triplázunk. Amikor Serra Ferrerek, Bogardeok, Gabrik, Hespek játszottak és csak szenvedtünk azt sokkal jobban viseltem, mert egyszerűen nem voltunk többre hivatva.

De itt van egy csapat, minden adva van ahhoz, hogy a legjobb legyen/maradjon, csak pár hibát kellene észrevenni és kijavítani, de nemhogy erre nem törekszünk, hanem úton-útfélen azt sulykoljuk, hogy minden rendben. Nem az a baj, hogy egy Celtic meg tud fogni minket, nem az a baj, hogy ebben az évben komoly csapatok rendre megfojtották a játékunkat és csak vergődtünk/átrohantak rajtunk (Celtic, Real, PSG, Milan odavágó, Bayern), hanem az a baj, hogy ezek a problémák évek óta fennállnak, hogy ezek a problémák voltak a Pep-éra legnagyobb bajai, és ehhez képest idén még 2-t léptünk ezen a téren vissza.

Az a baj Titoval, hogy

- szezon elejétől nem akart/tudott tenni ezen probléma ellen
- a szezon közben kapott pofonok sem gyakoroltak hatást rá, mert a Bayern elleni párharcban - minden nehezítő körülmény dacára - bevazelinoztuk a sggünket, majd bepucsítottunk, hogy tessék jönni.
- hogy egy ekkora méretes zakó és az évben kapott intő jel után is azt kommunikálja, hogy minden rendben, nem kell változtatni a felfogásunkon.
- hogy Pep/Európai elit edző mércéjével nézve nem elég karizmatikus
- hogy taktikailag sok pofonba szalad bele, amiket látszólag nem tud lereagálni
- hogy mivel európai szinten nem egy neves edző, jóval nagyobb a nyomás rajta (Mou-t például történhetett bármi, elismert, világklasszis edzőnek titulálják és nem kérdőjelezik meg, Titot már most kikezdi a sajtó)
- hogy egyébként beteg és eleve nem biztos hogy 100%-ot tud beletenni a csapatba.

Volt már, hogy hasonlóan sok intő jel ellenére hagytunk egy utolsó szezont Rijkaardnak, kár volt neki is, nekünk is. Én nem mondom, hogy Titoval ez lesz, de a jelek legalábbis baljósak. Mondjuk az lenne az alap, hogy az első pillanattól fogva 100%-os legyen, mert Rourára egy zsák követ nem bíznék...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.06.03. 19:28:54

mint ahogy Messi is elégedett lehet a 30 rekordjával, csak éppen idén a fontos meccseken alig tett valamit hozzá a csapat játékához
ezzel mondjuk nem értek egyet. a real ellen is ő lőtte a gólt, a milan ellen is továbbjuttatott minket, aztán a psg ellen sérülten elég volt, hogy megfordítsa a játékot. a bayern ellen meg konkrétan nem játszott.

a bayern jobb volt, valószínűleg ha ez a sok minden nem jön össze, akkor is továbbmennek, de csak egy vagy két góllal. nagyon túlzó az az eredmény, főleg a második meccsen, ahol látszott, hogy egyáltalán nem lennének jobbak. simán azt mondtam volna, hogy jövőre ha találkoznánk elvernénk őket a fenébe, de így hogy megy oda pep, így már nem lennék ilyen magabiztos.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 19:24:03

sjd írta:
miihii írta: És nem a gondolatok valóságtartalmával van a gondom, hanem annak az állandó önismétlésével már. Így, hosszabb távon, a mindenbe belekapaszkodva újrázás már tényleg bosszantó...
Ja hát igen, én ezen már fenn sem akadok, tisztában vagyok vele, h az emberek 90%-a write-only módban használja a fórumot a saját hülyeségei mantrázására.
Bezony, pont nemrég volt egy példa, h valaki egymás után 3 különböző topicban is kifejtette pár magvasban az egyszer is hülyeség dolgait, ráadásul kettő még csak nem is volt indokolt a témához :D

Ilyenkor bánom kicsit ezt a moderátori dolgot, h nagyjából mindent el kell olvasnom. Tud fájni, na... Kell is néha egy-egy nap szünet, mert ez ömlesztve elég tömény. Na de ez már OFF, meg nem is akarom sajnáltatni magam :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.03. 19:19:39

miihii írta: És nem a gondolatok valóságtartalmával van a gondom, hanem annak az állandó önismétlésével már. Így, hosszabb távon, a mindenbe belekapaszkodva újrázás már tényleg bosszantó...
Ja hát igen, én ezen már fenn sem akadok, tisztában vagyok vele, h az emberek 90%-a write-only módban használja a fórumot a saját hülyeségei mantrázására.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.03. 19:04:24

sjd írta: ...
ugyanígy gondolom,csak nem volt erőm leírni ilyen szépen :)
én is károgtam már ősszel is, persze le lettem hurrogva, tavasszal is folyamatosan le lettem hurrogva, aztán mégis csak igazam lett. Aminek nem örülök,jobb lett volna ha tévedek.
De igenis, a hibák megvannak, problémás a csapat szerkezete jelenleg, védekezésünk nincsen, egyéni hibák tömkelege van jelen a hátsó alakzatban, kompletten is csőd. Ez már ősszel is látszott, sőt tavaly is.
Foglalkozni kell ezekkel a dolgokkal,nem homokba dugni a fejeket!

És számokban hiába sikeres a szezon, a játékunk tavasszal egy lyukas garast nem ért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 19:00:05

sjd írta: Attól függetlenül, h ezzel egyetértek, sokan meg hajlamosak átesni a másik végletbe. (Mint ahogy máshol is rengeteget látni, h ha valaki a negatívumokról ír, jön a sok "miért kell mindig fikázni?") Attól, hogy megnyertük a bajnokságot, a leírt problémák igen is jelen vannak, és dühítő, hogy Tito még elismerni sem hajlandó ezeket, nem hogy valamit kezdeni velük.
Mindkét félnek igaza van, ez tény.
Én azért írtam meg az első post-omat a témában ma, mert rohadtul kezd idegesíteni már ez a tevékenység, h kényszeresen mantrázzák néhányan minden apróság kapcsán ugyanazokat a sorokat. Most pl egy Tito félmondatra ráhegyezve, ami önmagában sztem nem indokolja, de mégis sikerült ilyen irányba terelni a dolgot és 47. alkalommal is leírni a magvas gondolatokat. Rendben, mindenki leírja a véleményét, de azt nem vágom, h miért ezen élvezkednek páran, h ezeket folyamat szinten nyomatják!?

És nem a gondolatok valóságtartalmával van a gondom, hanem annak az állandó önismétlésével már. Így, hosszabb távon, a mindenbe belekapaszkodva újrázás már tényleg bosszantó...
mess2009 írta:maradjunk annyiban, hogy én sem tudom megérteni azt a felfogást, hogy ha az ember mond valami kritikát EGY ESEMÉNYRŐL ,EGY NYILATKOZATRÓL és rögtön jönnek itt a vérig sértett "igaz hívők" akik magukat hergelve az általam mondottakat felül írva igyekeznek védőbástyát vonni - a saját sértettségük elé. könyörgöm: én beérném annyival: nekem viszont tetszett amit mondot....! érdemben,(ismét és a védőbeszédeitek ellenére) az a véleményem, hogy ez az ominózus nyilatkozat rész méltatlan egy JÓ edzőhöz.a röhej az, hogy éppen ti bizonygattátok nagy elánnal , hogy még hazugság is!!! egyszerűen nem igaz, hogy neki nincs beleszólása"..őcsak egy alkalmazott".. ami pedig a 100 pontos részt illeti: kifejezetten azt mondta, hogy aki ezt a teljesítményt tekinti sikernek arra rossz idők várnak.... ez nem realitás érzék, hanem annak a közlése, jóslása, jövendőlése, hogy ennél rosszabbra készüljünk. na már most én aki ennél jobbat szeretnék a csapatomnak ez a nyilatkozat bizony nem lelkesítő !már elnézést. a vita tovább"hömpölygéséhez" végképp nincs közöm, a 7:o ról annak idején elmondtam a véleményem.
Én sértett? :lol:
Nekem mi közöm hozzá? Tito-ról írtál ;)

És mivel erősen túlzásba hajló dolgokat, így engedd meg, h erre reagáljak. És igen, kifejtettem az álláspontomat, pár mondatban levezetve, mekkora öngól az, amit írsz. De megtehettem volna, úgy is, h ez hülyeség és pont ;)
De gondoltam hátha esetleg felébreszt pár gondolatot benned, bennetek, h nem egészen biztos az, amit leírtatok... Még akkor is, ha te beérnéd annyival, h nekem tetszett. Pedig még nem is arról van szó, h tetszik e vagy sem, amit mondott, hanem ha nem tűnt volna fel, az nem tetszik, ahogy lereagáljátok, ha mond valamit :idea:

"röhej az, hogy éppen ti bizonygattátok nagy elánnal , hogy még hazugság is!!! "

Ezt nem egészen értem, de akármiből is hoztad ezt ki, sztem benéztél valamit :D

A "jóslásának" a reakciója is sokat elárul :P

KB annyit mondott, h nem lesz ez mindig így, h rekord pont meg stb..., lesz ez még így se. Ha neked jobbat tenne a lelkivilágodnak, álomvilágodnak, h ez mindig így lesz, akkor tudod mit? MINDIG ÍGY LESZ! MEGÍGÉREM! De ha mégsem, akkor azért ne vágd fel az ereidet, légyszi... :roll:
csababarca írta: Foglalkozni kell ezekkel a dolgokkal,nem homokba dugni a fejeket!
És az a dolgokkal való foglalkozás, ha naponta leírom mindenhol, h milyen gáz a bajnoki cím meg h mennyire tré az edző?
Sokkal beljebb leszünk vele ;)

Ezért is írtam, h van igazság a sorokban, de ha ugyanazokat ismételgetjük, akkor annak van értelme? Akik ezt nyomatják, túl sok előre mutatót nem adtak elő, csak a salakdobálás, sablonpost-okban. És engem össze-vissza ez zavar csak. Ettől még én sem mondom, h húúú, de király volt a szezon, meg ez volt a top. Viszont én speciel elégedett vagyok a bajnoki címmel és a BL elődöntővel, rekordokkal karöltve. És most lesz egy nyarunk átalakítani a keretet, csiszolni a dolgokon, feltöltődni, h jövőre mindent vigyünk, mint a piros 7-es 8)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2013.06.03. 19:18:01-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.03. 18:50:24

miihii írta:
Yaya(07-10) írta:hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket.
Ezt kb eddig elég is elolvasni, önmagáért beszél...

Ezzel a hozzáállással nem igazán tudok megbarátkozni és egyet érteni, megérteni. Csak és kizárólag a negatív dolgot, dolgokat kell észrevenni, nehogy véletlenül megbecsüljük a sikert, amit elértünk. Bőven elég a szokásos formulákat mantrázni már hónapok óta, mindig mindennek a kapcsán és ahogy alább is mutatja a példa, lényegében tudatos támadási felületet keresve. Ha meg nincs, majd csinálunk, h lehessen ismételgetni a dolgokat, mert ez szükségszerű.

Pep-es 100 pontos témánál meg gondoljunk már utána mennyire más volt a szitu. Neki nem volt a komplett védelme tartalékosan tartalékos, volt Messije, stb... A mostani szituban meg mivel nem maradt más komoly cél, meghúztuk a 100 pontos határt. Nem azért ejtette ki a csapatot a többi sorozatból, h ne kelljen bíbelődni velük a 100 pont elérésének útján. Éppen fordítva van a szitu, mint ahogy sugallják a soraid...

Na mindegy, ezt a felfogást nem fogom megérteni sosem...
maradjunk annyiban, hogy én sem tudom megérteni azt a felfogást, hogy ha az ember mond valami kritikát EGY ESEMÉNYRŐL ,EGY NYILATKOZATRÓL és rögtön jönnek itt a vérig sértett "igaz hívők" akik magukat hergelve az általam mondottakat felül írva igyekeznek védőbástyát vonni - a saját sértettségük elé. könyörgöm: én beérném annyival: nekem viszont tetszett amit mondot....! érdemben,(ismét és a védőbeszédeitek ellenére) az a véleményem, hogy ez az ominózus nyilatkozat rész méltatlan egy JÓ edzőhöz.a röhej az, hogy éppen ti bizonygattátok nagy elánnal , hogy még hazugság is!!! egyszerűen nem igaz, hogy neki nincs beleszólása"..őcsak egy alkalmazott".. ami pedig a 100 pontos részt illeti: kifejezetten azt mondta, hogy aki ezt a teljesítményt tekinti sikernek arra rossz idők várnak.... ez nem realitás érzék, hanem annak a közlése, jóslása, jövendőlése, hogy ennél rosszabbra készüljünk. na már most én aki ennél jobbat szeretnék a csapatomnak ez a nyilatkozat bizony nem lelkesítő !már elnézést. a vita tovább"hömpölygéséhez" végképp nincs közöm, a 7:o ról annak idején elmondtam a véleményem.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.03. 18:48:50

miihii írta: Ezzel a hozzáállással nem igazán tudok megbarátkozni és egyet érteni, megérteni. Csak és kizárólag a negatív dolgot, dolgokat kell észrevenni, nehogy véletlenül megbecsüljük a sikert, amit elértünk. Bőven elég a szokásos formulákat mantrázni már hónapok óta, mindig mindennek a kapcsán és ahogy alább is mutatja a példa, lényegében tudatos támadási felületet keresve. Ha meg nincs, majd csinálunk, h lehessen ismételgetni a dolgokat, mert ez szükségszerű.
Attól függetlenül, h ezzel egyetértek, sokan meg hajlamosak átesni a másik végletbe. (Mint ahogy máshol is rengeteget látni, h ha valaki a negatívumokról ír, jön a sok "miért kell mindig fikázni?") Attól, hogy megnyertük a bajnokságot, a leírt problémák igen is jelen vannak, és dühítő, hogy Tito még elismerni sem hajlandó ezeket, nem hogy valamit kezdeni velük.
Én, a "károgó" stb. leírtam a Celtic elleni meccsek után is, h nagyon gáz h 2 hét alatt nem tudott semmit kezdeni ezzel a taktikával, és nagy gáz lesz, ha valamelyik épkézláb ellenfél ezt még sikeresebben tudja alkalmazni. Mindezt mondtam egy olyan edzőről, aki akkor még nem volt beteg, és a Clasico híján százszázalékos volt a bajnokságban. Érdekes, nem azoknak lett igazuk a BL egyenes kieséses szakasz és a kupa párharc kapcsán, akik akkor is a makulátlan bajnoki mérlegre mutogattak és "egy (két) meccsből nem akartak következtetéseket levonni".
Úgyhogy most megteszem még egyszer (de még egy párszor le fogom írni): a Bayern elleni párharc, egyáltalán az egész tavaszunk komoly bajokat jelez, azonban a legnagyobb baj még nem is ez, hanem h Tito sem megoldani nem akarja ezeket a problémákat, sem szembenézni velük. Inkább "elégedett" a rekordjával, ami semmit nem ér, és semmit nem fog érni akkor sem, ha jövőre mondjuk gólrekorddal esünk ki a BL-nyolcaddöntőben, mint ahogy Messi is elégedett lehet a 30 rekordjával, csak éppen idén a fontos meccseken alig tett valamit hozzá a csapat játékához. Lehet a kifogásokat keresni, h mi miért volt, de ez a helyzet.
Úgyhogy sztem is becsüljük meg a sikert, de ne vegyük fel a szemellenzőt, és kezdjük el "a szokásos formulákat mantrázni", hogy "de hát 1947-ben meg 12-1-re kaptunk ki a Bilbaotól, ahhoz képest ez tök jó". Ebben a csapatban ennél sokkal több van, ugyanakkor jó úton haladunk afelé, hogy Tito még kevesebbet hozzon ki belőlük. (De mint már korábban mondtam, az ítélkezéssel megvárom a következő szezont)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.06.03. 18:26:43

A 7-0meg egy irreális eredmény...Kassaiéknak is köszönhető,meghát pont rosszkor volt a meccs...
Na persze, ha Kassai normálisan vezeti a meccset akkor 10-0 lett volna végül...

Én elsősorban nem a sérüléseket okolom.
A taktikánk ellenszere két éve senki előtt sem titok. Adjunk hálát, hogy csak 3-4 csapatnak sikerült megvalósítani.

A csapat rohadtul beszürkült, és ez ellen semmit sem tett senki sem.
Már a Pep éra utolsó évében is a "majdMessimegoldja" felfogással mentünk fel a pályára. Csupán 1! Egyetlen 1 embert kellett volna szerezni, hogy egy kis terhet levegyenek Messiről és, hogy elkerüljük a valamire való ellenfelek elleni töketlenkedést....
Nagyon örülök, hogy Neymar itt van, mégha nem is válik be, de a nimbusza már két embert lefog kötni a pályán...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.06.03. 18:24:04

Chino írta:Sokan túlságosan is hozzászoktak a jóléthez vagy a Pep-érától követik figyelemmel a Barca történetét. Én –bármilyen furcsán is hangzik– valahol örülök is hogy idén nem egy hatkupás szezont hoztunk le. Túlságosan is el voltunk kényeztetve már, ideje leszállni a földre. Gondolom nem vagyok egyedül, akik tényleges kríziseket éltek át, mint a Gaspar-korszak a holland barátunkkal, amikor Bonano-t meg dutruelt kellett a kapuban nézegetni, most meg sokan Valdesen röhögnek. Örüljünk, hogy a szűk elitben tudhatjuk kedvenc csapatunkat, az örök riválisra 15 pontot vertünk, rekordokat döntögetünk stb. Nehogy csalódás legyen már egy olyan szezon ahol bajnokságot nyerünk és végig nagyon ránk járt a rúd. Talán 2 olyan játékosunk volt a szezon során akik nem küszködtek hosszabb-rövidebb ideig sérüléssel, az edzőnkről nem is beszélve, plusz a Bl-ben nemcsak a PSG-tőlés a Bayerntől kaptunk gólokat hanem a bíróktól is.
Mindent összevetve számomra pozitív szezon volt és nem utolsósorban még csak június van de már egy Neymarral is gazdagabbak vagyunk. Az edzőnk is szépen gyógyulgat, minden adott a további sikeres időszakra, de azért két lábbal maradjunk a talajon.
Egyetértek, és nehezen teszem túl magam ha valaki egy ilyen szezon után nem bír leállni a panaszkodással. Nem is kell messzire menni az időben ott volt Riijkard éra. Na ott voltak gondok, és az csak 5 éve volt. Mindegy lehet ők így élik meg, viszont ez legyen a legrosszabb szezonunk a jövőben.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.03. 18:13:23

Sokan túlságosan is hozzászoktak a jóléthez vagy a Pep-érától követik figyelemmel a Barca történetét. Én –bármilyen furcsán is hangzik– valahol örülök is hogy idén nem egy hatkupás szezont hoztunk le. Túlságosan is el voltunk kényeztetve már, ideje leszállni a földre. Gondolom nem vagyok egyedül, akik tényleges kríziseket éltek át, mint a Gaspar-korszak a holland barátunkkal, amikor Bonano-t meg dutruelt kellett a kapuban nézegetni, most meg sokan Valdesen röhögnek. Örüljünk, hogy a szűk elitben tudhatjuk kedvenc csapatunkat, az örök riválisra 15 pontot vertünk, rekordokat döntögetünk stb. Nehogy csalódás legyen már egy olyan szezon ahol bajnokságot nyerünk és végig nagyon ránk járt a rúd. Talán 2 olyan játékosunk volt a szezon során akik nem küszködtek hosszabb-rövidebb ideig sérüléssel, az edzőnkről nem is beszélve, plusz a Bl-ben nemcsak a PSG-tőlés a Bayerntől kaptunk gólokat hanem a bíróktól is.
Mindent összevetve számomra pozitív szezon volt és nem utolsósorban még csak június van de már egy Neymarral is gazdagabbak vagyunk. Az edzőnk is szépen gyógyulgat, minden adott a további sikeres időszakra, de azért két lábbal maradjunk a talajon.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.03. 17:27:26

Yaya(07-10) írta:hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket. Pepnek is volt esélye két ízben a 100 pontos határ átlépésére, de végül megállt 99 pontnál, a másik alkalommal meg inkább készült a BL meg a kupadöntőre, mint a már lényegében megnyert bajnokságra.

lehet döngetni a mellünket a 100 pontos bajnokságra, de ebben a szezonban alig nyertünk komoly ellenfél ellen. még egy PSG-t sem bírtunk megverni...Celticet is mákkal tudtuk két vállra fektetni egyszer. a milan ellen égtünk mint a rongy, hogy aztán az egyetlen értékelhető tavaszi meccset lehozzák. a münchen elleni 0:7 meg a barca legnagyobb szégyene...

igaz, hogy nem volt létszükséglet megverni a realt, de a legutóbbi 8 meccsből 1et hoztunk. persze szerencséjük volt több ízben, meg jó volt a csapatnak az x is, de ez akkor is nagyon gáz. a milan elleni visszavágó, és a malaga elleni kupatovábbjutás tudom felhozni, mint komoly(abb) eredmény.

amíg van motiváció, és kedv a mostani generációban, addig kellene tarolni. utána már nem fog menni...szeretném élvezni a csapat játékát, amíg lehet. Tito leginkább elhangolja a tökéletes hangszert, és ez marhára nem tetszik.
Ez mind igaz...De nem csoda hogy nem hoztunk egy nagy meccset sem,az összes nagy meccs tavasszal volt mikor nem volt edzőnk,meg sérült volt a fél csapat,élen Messivel...Az őszi Real meccsen meg ugyan úgyan úgy tartalék védelemmel áltunk fel...És hát igen több meccsen szerencsénk sem volt,a bírok is remekeltek...A PSG-nek pl nem sok esélye volt az első meccsen,mégis a bírók összehoztak nekik egy xet...A Real ellen Valdes bakija,vagy Pedro ha berúgja 1-0nál a Bernabeuban,nem sok kellett volna kb 10centi...

De mindezek nem mérvadóak,mert az idei szezon a sérülések és az edző hiány miatt eleve extrém volt,és ezért közel sem mérvadó...És ezek az előbbiekben említett rekordok azért nagy dolgok,mert ennek ellenére is ezt hoztuk...Kérdem én mi lett volna ha van edzőnk,és nem sérülnek le a játékosaink kulcs momentumokban...Plusz ilyen rossz tejesítménnyel sem fognak előrukkolni a csatáraink mégegyszer...Igen rekord rúgott gólok,de miket kihagytak,miket bénáztak...Kérdem én mi lesz ha az idén kihagyott helyzeteknek csak fele be fog menni...És ezek egy elsőéves edzővel,aki fél szezonban volt csak itt...Nem tudom mit kell sopánkodni örülhetünk mint majom a...Mi így bukunk hogy rekord ponttal,rúgott góllal bajnokok leszünk...Jövőre meg edzővel és egykét új emberrel meg jobb lesz...Azért egy Neymar már minőségi javulás elől,nem egy Pedro az fix...

A 7-0meg egy irreális eredmény...Kassaiéknak is köszönhető,meghát pont rosszkor volt a meccs...
-Tito epphogy visszaért
-Messi sérülten játszott,majd nem játszott...
-Xavi félsérült volt
-Ini félsérült volt
-Alba félsérült volt
-Barthranak kellett centret játszania
-Mascherano is lesérült később
-Busquets is lesérült
-Adriano szintén...
És mindez úgy hogy nem volt edző az előző fél évben...Szemben meg egy bombaformában lévő egységes csapat...Rosszkor voltunk rossz helyen,ennyi...Baromira nem mérvadó,és értékmérő...Ezt asszem beláthatjuk...Nem tudom mit kell ezen ennyire kiakadni...Hogy a Reálosok,Bayernesek,meg a fél világ ezzel takarózik...Persze végre nem sarokkal alázzuk őket a 16oson belül...Végre nekünk is van hibánk...Végre bele lehet kötni a Barcába...A különbség ott van,hogy mi úgy kaptunk ki csúnyán,hogy egy fél világválogatott hiányzott,több poszton a valaha volt legjobb kötözött lábbal játszott vagy úgysem,ők meg bombaformával csúcskerettel szoktak ellenünk égni...No ez a különbség...Mindekinek lehet peche rossz formája,ez nem azt jelenti hogy attól még vége,és le lehet írni...

Majd jövőre meglátják mennyire nem... :twisted: Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 17:27:08

Yaya(07-10) írta:hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket.
Ezt kb eddig elég is elolvasni, önmagáért beszél...

Ezzel a hozzáállással nem igazán tudok megbarátkozni és egyet érteni, megérteni. Csak és kizárólag a negatív dolgot, dolgokat kell észrevenni, nehogy véletlenül megbecsüljük a sikert, amit elértünk. Bőven elég a szokásos formulákat mantrázni már hónapok óta, mindig mindennek a kapcsán és ahogy alább is mutatja a példa, lényegében tudatos támadási felületet keresve. Ha meg nincs, majd csinálunk, h lehessen ismételgetni a dolgokat, mert ez szükségszerű.

Pep-es 100 pontos témánál meg gondoljunk már utána mennyire más volt a szitu. Neki nem volt a komplett védelme tartalékosan tartalékos, volt Messije, stb... A mostani szituban meg mivel nem maradt más komoly cél, meghúztuk a 100 pontos határt. Nem azért ejtette ki a csapatot a többi sorozatból, h ne kelljen bíbelődni velük a 100 pont elérésének útján. Éppen fordítva van a szitu, mint ahogy sugallják a soraid...

Na mindegy, ezt a felfogást nem fogom megérteni sosem...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.03. 16:57:36

hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket. Pepnek is volt esélye két ízben a 100 pontos határ átlépésére, de végül megállt 99 pontnál, a másik alkalommal meg inkább készült a BL meg a kupadöntőre, mint a már lényegében megnyert bajnokságra.

lehet döngetni a mellünket a 100 pontos bajnokságra, de ebben a szezonban alig nyertünk komoly ellenfél ellen. még egy PSG-t sem bírtunk megverni...Celticet is mákkal tudtuk két vállra fektetni egyszer. a milan ellen égtünk mint a rongy, hogy aztán az egyetlen értékelhető tavaszi meccset lehozzák. a münchen elleni 0:7 meg a barca legnagyobb szégyene...

igaz, hogy nem volt létszükséglet megverni a realt, de a legutóbbi 8 meccsből 1et hoztunk. persze szerencséjük volt több ízben, meg jó volt a csapatnak az x is, de ez akkor is nagyon gáz. a milan elleni visszavágó, és a malaga elleni kupatovábbjutás tudom felhozni, mint komoly(abb) eredmény.

amíg van motiváció, és kedv a mostani generációban, addig kellene tarolni. utána már nem fog menni...szeretném élvezni a csapat játékát, amíg lehet. Tito leginkább elhangolja a tökéletes hangszert, és ez marhára nem tetszik.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.06.03. 14:38:40

sjd írta:Azért az is milyen jó volt régen, hogy összességében egy 100-150 milliót elkötöttünk ilyen Csigrinszkijekre meg Hlebekre, mert Pep csak fütyült egyet, Laporta meg már készítette is a 20-25 milliókat.

Amúgy csak h lássátok az eredetit (marca.com):
I want Valdés to be happy. Whether he goes or not is his decision, not mine. I train the squad. I'm an employee.
Magyarul arról beszélt, h nem ő dönt arról, h Valdest kirakják-e a csapatból és neki igazából tökmind1 is. Ebből sikeredett azt kihozni a fordításban, h "azt a keretet készítem fel a meccsekre, amit adnak nekem."
Amennyiben ez a teljes fordítás, akkor talán felesleges "összeesküvés elméleteket" gyártani, valamint a Titot "lefitymáló" írásokat megosztani.

Az első részt pedig nehéz überelni, mert Laporta bácsi fenti igazolásai akkor is, de utólag is ostobaságnak tünnek/tüntek. Az Ibra-Eto'o "hatalmas üzlet" meg sem lett említve.
Rossellnek ilyen nagyságú, ablakon kidobott pénze szerintem jóval kevesebb volt.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.03. 14:32:33

Már megint megy a Tito szidás,már ebben a topikban is divat lett látom...

Előttem jól leírták azt milyen érdemei is vannak,mit ért el ebben a szezonban a csapat...Ezt kellene már észrevenni...Kicsit nyissuk már ki a szemünket,és játjunk a földön...

Szarok a 7-0ra...A Barca akkoriban úgy nézett ki mintha bomba robbant volna az öltözőben,a fél gárda sérült volt,a másik fel húzta a lábát úgy játszott...Ha vkinek ez fáj,hát fájjon,engem baromira hidegen hagy...Hagy élvezkedjen erre a sok antibarca fan,meg a bayernesek...Egy teljes értékű keret ellen úgyis megint leszerepelnek majd ellenünk,mint mindenki...Amúgy a csapat egységes,Titonál bárki játszik hozza a tejesítményt...HA ITT VAN...Amikor itt volt Tito,illetve nem épp kórházból jött,hanem ténylegesen foglalkozott a kerettel,semmi baj nem volt...És nagy baj van vele,végülis az első szezonjában csak Pep rekordjait döntötte halomra...Ami azért kis dolog...

Várjuk már meg mi lesz jövőre,mikor ténylegesen itt lesz,azt aztán szidjuk...Amúgy meg Pep-et is szidták,még a kupák után is...Az igazolásai közül sok nem jött be,nem tudott cserélni,elűzött játékosokat...Ez egy edző...Senki se hibátlan...Szidnánk Mout is,pl ha kiutálná Puyolt a kezdőből,mint tette azt Casillassal...Hasonló erős kerettel mire ment Mou is,annyira se mint Tito...De Tito nem alkalmas...Aham...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.03. 14:10:09

Azért az is milyen jó volt régen, hogy összességében egy 100-150 milliót elkötöttünk ilyen Csigrinszkijekre meg Hlebekre, mert Pep csak fütyült egyet, Laporta meg már készítette is a 20-25 milliókat.

Amúgy csak h lássátok az eredetit (marca.com):
I want Valdés to be happy. Whether he goes or not is his decision, not mine. I train the squad. I'm an employee.
Magyarul arról beszélt, h nem ő dönt arról, h Valdest kirakják-e a csapatból és neki igazából tökmind1 is. Ebből sikeredett azt kihozni a fordításban, h "azt a keretet készítem fel a meccsekre, amit adnak nekem."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.03. 13:56:24

Nekem is felfoghatatlan miért kell nagyítóval keresni, hogy egy-egy nyilatkozatában mibe lehet belekötni. Neymarra már a kinevezése előtt hajtott a vezetőség. Rosell mindenképpen meg akarta szerezni, ha még Pep lenne itt, akkor is jött volna, ha akarja ha nem.
Hol mondott ő olyat, hogy nincs semmi beleszólása az igazolásokba. Pont, hogy bizonyította. Hummelst nem akarta, ezt el is mondta, nem is hajtotta a vezetőség. Később le is nyilatkozta, hogy maradna akar, de Rosellt ez nemigen zavarta volna. Ő Silvát akarta, őt üldöztük/jük leginkább. Valdessel mi a baj? Pont hogy ő szeretné hogy maradjon és úgy néz ki ez teljesül.
Hozott a csapat egy kiváló szezont, a Bayern igaz lealázott minket, de ezt ne varrjuk már az ő nyakába. Messi nélkül, komplett védelem nélkül az lett volna a csoda ha továbbmegyünk.
Nem azt mondom hogy nem voltak baromságai, mert voltak. Nem egy, nem kettő, de Pepnek is voltak rendesen.
Nem akarom mindenáron védeni, de próbáljuk már egy kicsit objektívebben nézni a dolgokat, főleg úgy hogy gyakorlatilag alig több mint egy fél szezont volt a csapattal.
Forca Barca!!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 12:31:34

csababarca írta:Ez tényleg vicc,ha igaz, hogy az elnökség dönti el kit vesznek meg, az edzőnek semmi beleszólása.
Én ezt úgy képzelném el normális helyeken,hogy ír egy listát a vezetőedző, prioritási sorrendben, leadja a vezetőségnek,vagy átbeszélik, és megkeresik a közös nevezőt.
Mondjuk ha úgy vesszük, akkor a kettő nem zárja ki egymást.

Az edző kitalálja kit szeretne, leadja a listát.

Ezt átbeszélik az illetékesek, majd a vezetőkkel egyeztetve elkezdik megkeresgetni az arra érdemesnek tartottakat, illetve a klubjaikat.

Amennyiben mozdíthatatlan a játékos, vagy nem akarja otthagyni a klubját, esetleg túl sokba fájna, akkor jön a B-terv, C-terv.


Tehát lényegében az edzőnek is van beleszólása, de az nem azt jelenti, h kapásból meg is lesz a kiszemelt. Közben bejön a képbe az elnökség, a teljes szakmai stáb és a financiális része a dolognak, azaz a másik fél is.

Ezáltal végeredményben a klub adja a keretet, mivel ők fizetik, nem az edző. Viszont az edző kívánsága alapján kezdenek úm. válogatni. Tehát kerek a sztori és nincs ütközés.

Mondom ezt úgy, h fogalmam sincs nekem sem, h miként mennek a dolgok ezzel kapcsolatban, de én így gondolom reálisnak.

A másik verzió az a shopping csapatos szisztéma, ahol az edző rábök valakire és a vezetők már csengetik is ki. Legalábbis sztem pont ezekre jellemző, mint ahogy az is, h ez elég antipatikus...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.03. 11:40:54

Ez tényleg vicc,ha igaz, hogy az elnökség dönti el kit vesznek meg, az edzőnek semmi beleszólása.
Én ezt úgy képzelném el normális helyeken,hogy ír egy listát a vezetőedző, prioritási sorrendben, leadja a vezetőségnek,vagy átbeszélik, és megkeresik a közös nevezőt.

De hát,nálunk régóta nem működnek a dolgok normálisan, lásd Abidal esete, vagy Valdes onemanshow-ja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése