Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.02. 19:25:17

Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.02. 18:53:28

https://barcauniversal.com/barcelona-fi ... n-la-liga/
A Barca költötte a második legkevesebbet (Bilbao egyedi, idèn sem költött semmit) ès a legnagyobb tiszta bevètelre tett szert a ligában. 👏
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.02. 18:45:30

Chino írta:
2023.09.02. 17:54:54

Csakhogy itt nem elég a szép játék. Legalábbis a nagyobb kluboknál, ahogy nálunk is az eredmény a legelső. Lehet, hogy te nem így vagy vele, de ez a lényegen nem változtat. Játszhatunk bármilyen szépen, de ha nem jönnek az eredmények lengenek a fehér zsepik. A kettőt összehozni pedig baromi nehéz. Nezd meg a Real játékát az utóbbi években, idén pláne. Ha mi csak hasonlóan játszanánk itt palotaforradalom lenne. De az eredmények jöttek nekik, nem is volt semmilyen lázongás.

A BL negyeddöntőről, elődöntőről stb. beszélni meg szerintem egyelőre értelmetlen. Ha olyan ágra kerülünk mint tavaly mondjuk a City, minden lehet, csak nem elvárás a legjobb 4. Viszont megkapni az Inter sorosolását már egész más tészta lenne.
És akkor ott vannak a sérülések, eltiltások stb. Nincs túl sok lehetőség javítani, nem olyan mint a bajnokság.
De várjál már, az hogy a real neked nézhetetlen, az hol ment fel minket?
Vagy nyugodjunk meg mert a real is rossz focit játszik?:D

Eredmény vagy szép játék ugye, a legjobb ha a kettő együtt jàr. Persze ez nehéz, de stílusunkból adódóan az esetek többségében amikor jól focizunk hosszútávon, ahhoz eredmény is párosult.
Persze voltak kivételek.

De továbbra sem èrtem ezt a realozást, pláne az elmúlt évek bl meneteléseit nézve, de épp bajnokságokat is nyertek.

Engem nem fognak érdekelni a kifogások, eddig sem érdekeltek, mert ez a maszlag csak.
Tovább kell menni első helyen, ez kötelező.
Aztán reménykedni egy jó sorsolásban a 16 között.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.02. 18:27:42

Chino írta:
2023.09.02. 17:54:54
csababarca írta:
2023.09.02. 17:10:50
recrea írta:
2023.09.02. 17:02:19

De naiv vagy…
1) Felixet nem akarta Xavi
2) nem vettünk centert Lewa mögé/mellé

Szerintem eddig sem a keret minőségén múlt a nézhető, netán jó játék, de ne legyen igazán, és pont ez a 2-3 játékos hiányzott a kirakóshoz.
Hát százszor leírtam már, hogy a játék minőségére nem válasz, hogy gyenge a keret.
A tavalyi, vagy azelőtti keretnél lényegesen gyengébb keretű csapatoknak is van arculata, és épkézláb játéka.

Úgyhogy egyetértek nyilván, szerintem se ezen múlt eddig sem.
CSak mostmár ez sem lehet kifogás, bár eddig sem fogadtam el a kifogáscunamit:D
Nezd meg a Real játékát az utóbbi években, idén pláne. Ha mi csak hasonlóan játszanánk itt palotaforradalom lenne. De az eredmények jöttek nekik, nem is volt semmilyen lázongás.
Szerinted mi most szebben/jobban/nézhetőbben játszunk, mint az elmúlt évek Realja?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.02. 17:54:54

csababarca írta:
2023.09.02. 17:10:50
recrea írta:
2023.09.02. 17:02:19

De naiv vagy…
1) Felixet nem akarta Xavi
2) nem vettünk centert Lewa mögé/mellé

Szerintem eddig sem a keret minőségén múlt a nézhető, netán jó játék, de ne legyen igazán, és pont ez a 2-3 játékos hiányzott a kirakóshoz.
Hát százszor leírtam már, hogy a játék minőségére nem válasz, hogy gyenge a keret.
A tavalyi, vagy azelőtti keretnél lényegesen gyengébb keretű csapatoknak is van arculata, és épkézláb játéka.

Úgyhogy egyetértek nyilván, szerintem se ezen múlt eddig sem.
CSak mostmár ez sem lehet kifogás, bár eddig sem fogadtam el a kifogáscunamit:D
Csakhogy itt nem elég a szép játék. Legalábbis a nagyobb kluboknál, ahogy nálunk is az eredmény a legelső. Lehet, hogy te nem így vagy vele, de ez a lényegen nem változtat. Játszhatunk bármilyen szépen, de ha nem jönnek az eredmények lengenek a fehér zsepik. A kettőt összehozni pedig baromi nehéz. Nezd meg a Real játékát az utóbbi években, idén pláne. Ha mi csak hasonlóan játszanánk itt palotaforradalom lenne. De az eredmények jöttek nekik, nem is volt semmilyen lázongás.

A BL negyeddöntőről, elődöntőről stb. beszélni meg szerintem egyelőre értelmetlen. Ha olyan ágra kerülünk mint tavaly mondjuk a City, minden lehet, csak nem elvárás a legjobb 4. Viszont megkapni az Inter sorosolását már egész más tészta lenne.
És akkor ott vannak a sérülések, eltiltások stb. Nincs túl sok lehetőség javítani, nem olyan mint a bajnokság.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.02. 17:10:50

recrea írta:
2023.09.02. 17:02:19

De naiv vagy…
1) Felixet nem akarta Xavi
2) nem vettünk centert Lewa mögé/mellé

Szerintem eddig sem a keret minőségén múlt a nézhető, netán jó játék, de ne legyen igazán, és pont ez a 2-3 játékos hiányzott a kirakóshoz.
Hát százszor leírtam már, hogy a játék minőségére nem válasz, hogy gyenge a keret.
A tavalyi, vagy azelőtti keretnél lényegesen gyengébb keretű csapatoknak is van arculata, és épkézláb játéka.

Úgyhogy egyetértek nyilván, szerintem se ezen múlt eddig sem.
CSak mostmár ez sem lehet kifogás, bár eddig sem fogadtam el a kifogáscunamit:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.02. 17:08:07

Nálam minimum 8as ez a nyár. A távozók közül nyilván Dembelé érzékeny veszteség, az érkezési oldal viszont parádés. Ne feledjük, télen jön még Roque, vele Lewy is pihentebb lehet a tavaszi fontos derbikre. Azt mondom, jó ha 2 csapatnak van esetleg kiegyensúlyozottabb - nem jobb-kerete, de ezzel vége is. Spanyol földön mindent be kell húzni, a Bl nyilván sorsolás függő, és szerencse kérdése is, de a top 4 ebben a keretben így már benne van.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.02. 17:02:19

csababarca írta:
2023.09.02. 16:00:08
Most olyan keret van, hogy nem lehetnek kifogások egész egyszerűen, nem lehet az a bíráskodás, balszerencse, sérüléshullám, amire foghatunk egy esetleges sikertelenséget.
Innentől kezdve a jó játék is elvárás nálam, nem akarom az arcom kaparni minden egyes meccsen.
De naiv vagy…
1) Felixet nem akarta Xavi
2) nem vettünk centert Lewa mögé/mellé

Szerintem eddig sem a keret minőségén múlt a nézhető, netán jó játék, de ne legyen igazán, és pont ez a 2-3 játékos hiányzott a kirakóshoz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.02. 16:00:08

Ha hihetünk a capologynak, akkor Cancelo 12,5 millát keres itt, Felix 10,5-et.
Nem kevés egyik sem, de ha beválnak, akkor engem ez nem érdekel.

Ezzel a két érkezővel azt mondom jól sikerült az átigazolási szezon, Fatit azért sajnálom érte kár, a többiekért nem.

Most olyan keret van, hogy nem lehetnek kifogások egész egyszerűen, nem lehet az a bíráskodás, balszerencse, sérüléshullám, amire foghatunk egy esetleges sikertelenséget.
Innentől kezdve a jó játék is elvárás nálam, nem akarom az arcom kaparni minden egyes meccsen.
És a BL-ben is nálam minimum a 8 közé kell jutni ezzel a kerettel, bajnokságot meg illene nyerni.

Minden más csalódás lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.02. 15:49:30

Felemásan, de inkább pozitívan értékelem az átigazolási szezont.

Belső védő nagyon kellett, mert rendkívül sérülékenyek az alapembereink, a tartalékok pedig gyengék. Ugyanakkor nem Inigóra volt szerintem szükségünk.

Romeuról még korai véleményt mondani, eddig nem tűnik rossznak, de ki tudja, mit tud majd a tavaszi rangadókon, amikor a nemzetközi porondon eldől, milyen szájízzel zárjuk a szezont. Eddig nem tűnik rossznak.

Gündogan nagy fogás. Roque nagy fogás. Mindegyik csapatrészbe sikerült igazolni, a védelembe is, a mélységi középpályára és a támadó középpályára is, valamint csatárokat is igazoltunk. Nem gondoltam volna az átigazolási időszak előtt, hogy ennyi embert sikerül majd igazolni, sok kolonctól sikerült megszabadulni.

Carrasco valószínűleg már nem fért bele a telített FFP-keret miatt. Opciónk volt rá 19 millióért, lehet, hogy ez már nem fért bele. Őt még jó lett volna hozni Balde alternatívájaként. Valószínűleg ez már nem fért bele. Ott sebezhetőnek tartom a csapatot, ahogy a védelem belsejében is, sajnos. A sérülékeny alapembereinknek szerintem minőségibb tartalékokat is szerezhettek volna, főleg, ha Inigóra volt évi 9 milliónk.

Vannak pontok, ahol sérülékenynek tartom a csapatot, de Gündogan és Roque nagy fogás. Felix helyett gólerősebb csatárt hoztam volna, viszont jött Cancelo, egy évek óta problémás posztra. Így a hiányérzet mellett vannak pozitívumok is.

A kezdőm:

ter Stegen (itt sincs megnyugtató tartalék)

Cancelo, Araújo, Christensen (tartalékok: Roberto, Martinez, Koundé, Alonso)

de Jong (tartalék: Romeu, a nagyobb meccseken pedig két mélységi középpályással állnék ki, Pedri vagy Gündogan rovására)

Yamal, Pedri, Gündogan, Balde (tartalékok: Raphinha, Lopez, Roberto, Gavi)

Lewandowski, Ferran (tartalék: Felix, és ha jön Roque, akkor ő megy a kezdőbe)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.09.02. 16:01:25-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.02. 12:05:02

sojal írta:
2023.09.02. 10:01:16
Sziasztok!
Biztos volt már róla szó, csak én nem találtam meg, de a két Joao kölcsönvételéért fizetett a Barca? Esetleg lehet tudni, hogy a teljes fizut a Barca álja?
Amúgy nekem nem rémlik, hogy Mendieta óta lett volna ennyire nagynevű kölcsönbe hozott játékosa a Barca-nak, mint most.
Cancelonak a teljeset álljuk, bár kb. olyan mintha megvettük volna, csak az FFP miatt nem lehetett hivatlosan a kötelező opciót belefoglalni.
Felixet nem tudom, de mintha azt olvastam volna, hogy a fizetését 30 %-kal csökkentette.

Ha a kölcsönökről van szó én azért nem felejteném el Davidsot, aki szinte egyedül rántott ki minket anno az ingoványból.
Forca Barca!!!!
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.09.02. 11:10:54

Én elégedett vagyok az igazolásokkal. Remélem Fati magáratalál, mert Felix csak egy évre jött. Cancelo is jó lehet, az u16-os játékokon valami nagyon tehetséges srác volt az athleticből, és védekező középpályán is van nagy tehetség Romeu után bevethető lesz. Sok fiatal mellé minden évben kell hozni egy idősebb mentort ingyen pár évre.
Nagyon várom a vasárnapot!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.09.02. 10:39:58

en nem vagyok egy nagy laporta fan, de azert ingyen berantani egy nyar alatt egy inigo-gundogan-cancelo-felix pakkot, az nem semmi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.02. 10:28:49

Nagybarcelona írta:
2023.09.02. 07:50:06
A jelen körülmények mellett meg vagyok elègedve az átigazolási szezonnal. A Liga már megint lehúzott, ezt az opciót (nem mehet a szerződèsbe??? Mèg ha kötelező lenne...)a legkevèsbè èrtem amióta Tebas előhúzta a sheriff jelvényt, pedig voltak már merèsz húzások. A City úriemberek klubja, talán Cancelo ára fix de az Atletico pont az ellentéte. Remèlem Felix szerződèsèbe belekerült egy fix kivásárlási ár, ami megfizethető. Nagymèrtèkben csökkent a bèrtömeg. Szerintem erősödött a keret úgy általánosságban, a TM is ezt mutatja. A rotáció lehetősège viszont csökkent, de Xavi úgysem nagy híve :)
A távozók közül aki tènylegesen számít szerintem
Busquets, Alba, Kessie, Dembele, Fati, Garcia

Busquetset minden tudása mellett règóta lecserèlnènk, nem akarok hosszan belemenni mièrt. Vègre itt lenne a lehetősèg De Jong előtt, de persze alig fog ott játszani, gondolom menni fog a 4 kp-s felállás. Hoztuk így a helyère Romeut, akivel nem biztos, hogy hátrèbb leszünk, előrefelè jobbnak látszik, vèdekezèsben majd elválik. Ütközni jobban mer majd, Busquets irányítása ès pár pontos passza fog hiányozni.

Kessie-Gündogan. Szerintem ezt nem kell magyarázni

Alba-Cancelo azèrt őket hasonlítom, mert Cancelo személyèben vègre van jhv-ünk, de a bal szèlen is bevethető, főleg ahány percet adott Xavi Albanak. Ilyen formában szerintem előrèbb leszünk vele, ès nem kell nèzni Robertot jhv-kènt (cserèje nálam Kounde)

Dembele-Felix kb. mint Alba-Cancelo. Nekünk bal oldalra kellett valaki. Jobb szèlen egy fèl szezon helyett lesz egy egèsz szezonra egy fix Raphinha, aki szerintem összessègèben többet ad a csapatnak, ès a kreativitás ès a váratlan dolgokra itt lesz Yamal, akivel remèlem nagyon óvatosak leszünk, mert 16 èves. Remèlem marad csere, aki lendületet hozhat a játèkba, ès nem Dembelèt fogja váltani a betegszobán.
Ferranra külön kitèrnèk, aki a tavalyi szezonjától remèljük csak jobbat hozhat. Megkaphatja az esèlyt jobb szèlen, ahol szerinte jobban tud játszani, ès remèljük Lewa is több pihenőt fog kapni általa

Fati-Roque remèljük januárban! Xavi fèle Fati 15 perces szintjèt remèljük fogja hozni. Már írtam, egy lutri brazilnak tartom, de ereje, lővèsei, beindulásai miatt az (kezdő) árán kívül nem sokat veszíthetünk. Bal szèlen is tudna játszani, de ez Xavinál szerintem fel sem merül.

Garcia-Inigo hát remèljük Inigo nem lesz sèrülèkeny, amitől kicsit tartok. Ha egèszsèges tud maradni, akkor klasszis különbsèg van a kèt játèkos között. Inigo majdnem Pique szintje legjobb formájukban. Vicc, hogy Lenglet választottuk Laporte vagy Inigo helyett. Egy tipikus baszk játèkos, minden előnyèvel ès hátrányával. Fejjel nagyon jó ès finoman szólva nagyon határozott vèdekezèsben

+1
Torre-Fermin szerintem itt is előrèbb leszünk, főleg ha nem Robertot kell nèzni, bár csere kp-skènt mèg el is ismerem, ha nem lenne fèl szezonokat sèrült. Fermin bal szèlen is tud játszani, de feljebb is írtam, szerintem Xavinak ez eszèbe se jut. Reméljük jöval több lehetőség fog kapni, mint Torre. A legnagyobb vállalkozókedvet a támadásra/lövèsre belőle nèzem ki, ami persze a vèdekezès rovására mehetne, de ne legyünk már Atletico 2.0

A kezdőm
Stegen
Cancelo-Araujo-Christensen/Kounde-Balde
De Jong
Gündogan-Pedri
Raphinha-Lewa-Felix

El tudnèk kèpzelni 532-t is, főleg a BL nagyok ellen, szerintem ez lenne a legmasszívabb, de hát a Barca DNS...

Szeretnèk támadó focit ès èlvezetes meccseket látni. Cèl a BL továbbjutás, lehetőleg 8 közè, harc a bajnoki ès kupagyőzelemèrt. Idèn megelègednèk a bajnoki 2. hellyel is, ha vègre szórakoznèk a meccseken :)
A kezdővel amúgy egyet lehetne érteni, csak épp Araujo sérült, Pedri sérült ( mindkettő komolyan) Christensen sérült és ő is eléggé balszerencsés, ( amúgy ebben védősorrenddel egyetértek,) csak most épp nagyon meg kell találni a védelem közepét, valamint Felix nálam azért nem fix kezdő...Ahogy Raphi sem az.
Yamalnak adnám a felét jobboson, valamint Ferrant nyomnám Lewyvel középen, mert a lengyel nagyon egyedül van a sűrűjében.
Nálam a bajnokság a prioritás, az volt, marad is. Szép dolog a BL., EL, Konferencia Liga, mégis valahogy szívemnek kedvesebb a 38 meccsen át tartó sorozat :)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.02. 10:13:06

sojal írta:
2023.09.02. 10:01:16
Sziasztok!
Biztos volt már róla szó, csak én nem találtam meg, de a két Joao kölcsönvételéért fizetett a Barca? Esetleg lehet tudni, hogy a teljes fizut a Barca álja?
Amúgy nekem nem rémlik, hogy Mendieta óta lett volna ennyire nagynevű kölcsönbe hozott játékosa a Barca-nak, mint most.
mindket jatekos fizujat mi alljuk, ok pedig engedtek belole kb 20-25%-ot
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.02. 10:12:17

Nem fizetettünk pluszban, és a teljes fizujukat álljuk.
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2023.09.02. 10:01:16

Sziasztok!
Biztos volt már róla szó, csak én nem találtam meg, de a két Joao kölcsönvételéért fizetett a Barca? Esetleg lehet tudni, hogy a teljes fizut a Barca álja?
Amúgy nekem nem rémlik, hogy Mendieta óta lett volna ennyire nagynevű kölcsönbe hozott játékosa a Barca-nak, mint most.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.02. 09:37:55

Nagybarcelona írta:
2023.09.02. 07:50:06

Vègre itt lenne a lehetősèg De Jong előtt, de persze alig fog ott játszani, gondolom menni fog a 4 kp-s felállás. Hoztuk így a helyère Romeut, akivel nem biztos, hogy hátrèbb leszünk...
De Jong maga nyilatkozta, hogy ő NEM VKP (főleg nem Busi jellegű), egy szabadabb pozícióban képzeli el magát...
A 2 VKP olyan módon jól működött, hogy van egy hátrébb lévő (talán inkább védekező) Romeu és FdJ, aki szabadon tud labdát felvinni, anélkül, hogy a védekezés kárát látná... és így, talán nem is vkp-nek kéne hívni... 😀
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.02. 07:50:06

A jelen körülmények mellett meg vagyok elègedve az átigazolási szezonnal. A Liga már megint lehúzott, ezt az opciót (nem mehet a szerződèsbe??? Mèg ha kötelező lenne...)a legkevèsbè èrtem amióta Tebas előhúzta a sheriff jelvényt, pedig voltak már merèsz húzások. A City úriemberek klubja, talán Cancelo ára fix de az Atletico pont az ellentéte. Remèlem Felix szerződèsèbe belekerült egy fix kivásárlási ár, ami megfizethető. Nagymèrtèkben csökkent a bèrtömeg. Szerintem erősödött a keret úgy általánosságban, a TM is ezt mutatja. A rotáció lehetősège viszont csökkent, de Xavi úgysem nagy híve :)
A távozók közül aki tènylegesen számít szerintem
Busquets, Alba, Kessie, Dembele, Fati, Garcia

Busquetset minden tudása mellett règóta lecserèlnènk, nem akarok hosszan belemenni mièrt. Vègre itt lenne a lehetősèg De Jong előtt, de persze alig fog ott játszani, gondolom menni fog a 4 kp-s felállás. Hoztuk így a helyère Romeut, akivel nem biztos, hogy hátrèbb leszünk, előrefelè jobbnak látszik, vèdekezèsben majd elválik. Ütközni jobban mer majd, Busquets irányítása ès pár pontos passza fog hiányozni.

Kessie-Gündogan. Szerintem ezt nem kell magyarázni

Alba-Cancelo azèrt őket hasonlítom, mert Cancelo személyèben vègre van jhv-ünk, de a bal szèlen is bevethető, főleg ahány percet adott Xavi Albanak. Ilyen formában szerintem előrèbb leszünk vele, ès nem kell nèzni Robertot jhv-kènt (cserèje nálam Kounde)

Dembele-Felix kb. mint Alba-Cancelo. Nekünk bal oldalra kellett valaki. Jobb szèlen egy fèl szezon helyett lesz egy egèsz szezonra egy fix Raphinha, aki szerintem összessègèben többet ad a csapatnak, ès a kreativitás ès a váratlan dolgokra itt lesz Yamal, akivel remèlem nagyon óvatosak leszünk, mert 16 èves. Remèlem marad csere, aki lendületet hozhat a játèkba, ès nem Dembelèt fogja váltani a betegszobán.
Ferranra külön kitèrnèk, aki a tavalyi szezonjától remèljük csak jobbat hozhat. Megkaphatja az esèlyt jobb szèlen, ahol szerinte jobban tud játszani, ès remèljük Lewa is több pihenőt fog kapni általa

Fati-Roque remèljük januárban! Xavi fèle Fati 15 perces szintjèt remèljük fogja hozni. Már írtam, egy lutri brazilnak tartom, de ereje, lővèsei, beindulásai miatt az (kezdő) árán kívül nem sokat veszíthetünk. Bal szèlen is tudna játszani, de ez Xavinál szerintem fel sem merül.

Garcia-Inigo hát remèljük Inigo nem lesz sèrülèkeny, amitől kicsit tartok. Ha egèszsèges tud maradni, akkor klasszis különbsèg van a kèt játèkos között. Inigo majdnem Pique szintje legjobb formájukban. Vicc, hogy Lenglet választottuk Laporte vagy Inigo helyett. Egy tipikus baszk játèkos, minden előnyèvel ès hátrányával. Fejjel nagyon jó ès finoman szólva nagyon határozott vèdekezèsben

+1
Torre-Fermin szerintem itt is előrèbb leszünk, főleg ha nem Robertot kell nèzni, bár csere kp-skènt mèg el is ismerem, ha nem lenne fèl szezonokat sèrült. Fermin bal szèlen is tud játszani, de feljebb is írtam, szerintem Xavinak ez eszèbe se jut. Reméljük jöval több lehetőség fog kapni, mint Torre. A legnagyobb vállalkozókedvet a támadásra/lövèsre belőle nèzem ki, ami persze a vèdekezès rovására mehetne, de ne legyünk már Atletico 2.0

A kezdőm
Stegen
Cancelo-Araujo-Christensen/Kounde-Balde
De Jong
Gündogan-Pedri
Raphinha-Lewa-Felix

El tudnèk kèpzelni 532-t is, főleg a BL nagyok ellen, szerintem ez lenne a legmasszívabb, de hát a Barca DNS...

Szeretnèk támadó focit ès èlvezetes meccseket látni. Cèl a BL továbbjutás, lehetőleg 8 közè, harc a bajnoki ès kupagyőzelemèrt. Idèn megelègednèk a bajnoki 2. hellyel is, ha vègre szórakoznèk a meccseken :)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.02. 07:29:55

Troym írta:
2023.09.01. 23:15:35
FCBsteve írta:
2023.09.01. 23:12:51

Már regisztrálva vannak mindketten (Felix & Cancelo), szóval nem feltétlenül az FFP miatt... Esetleg a Laporta felé garanciavállalás rendezéséhez kellhetett (azaz csak visszakanyarodunk FFP-hez 😀)

Mondjuk Abde nagyon menni akart!
Azért egy nagy tétel még Inigo szerződése is, ő kb ilyesmi összeget keres és valami másfajta regisztrációt akartak Gavinál is, nehogy a liga bírósági úton törölje.
Inigo Martinez is regisztrálva van!
Ezek után, feltételezem, Gavi is újra lett regisztrálva...

Ferran középpályásként szerepel a Liga honlapján, így furán néz ki a NÉGY FŐS támadósor... 😀
Lewy, Raphina, Felix, Yamal...

Eléggé tisztult a kép a keret kapcsán...
Jó lenne, ha a csapat mihamarabb összeszokna!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.02. 01:48:55

Két klasszis játékos megint jött, Gündogan és Cancelo képében. A körülményekhez képest nálam ez olyan 7/10 körüli átigazolási ablak volt. Az eladások zöme korrekt volt, Umtitié egyenesen mágia, Riad és Fati nekem nem szimpatikus, hogy elmentek kölcsönbe, Lenglet-t el kellett volna sózni még nyár elején örökbe. Az érkezők közül mindenkivel elégedett vagyok, pár misiért Romeu is remek fogás, a két nagyágyú pláne. Free agent/kölcsönben Inigo és Felix is teljesen rendben vannak, előbbi nyilván ha felépül, utóbbi meg azért még poszt nélkül sem lesz rossz, max olyan nagyon jó sem. Roque remek fogás volt, kár hogy csak télre.

Szerintem jó, ha 2-3 csapatnak van egyértelműen jobb kerete, mint nekünk (City, BM), és még 3-4, akinek talán egy kicsivel-kb. egy szint (PSG, MU, Pool, Arsenal, esetleg Reál). Top keretünk van, ilyen szempontból itt mentség most nem lesz semmire. Ez a keret szinte nem is outsiderként BL-esélyes.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2023.09.02. 01:37:03

Fatit leszámítva pozitívan értékelem ezt az átigazolási szezont, ennyi mozgástérrel csodát tett Alemany megint, ő nagyon fog hiányozni. Selejt is ment el bőven, tökéletes.

Talán még a kis brazil csodagyerek jöhetett volna most nyáron, hogy Lewandowski ne kezdjen akkor is, amikor épp nincs kedve focizni (sokszor). De majd télen.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.01. 23:51:44

Messa írta:
2023.09.01. 23:09:36
Ez is tűzoltó év volt, szerintem a lehetőségekhez képest ki lett hozva a maximum ebből.
Fatit egy kicsit sajnálom,
Annak, hogy végre van egy klasszikus, igazi jobbhátvédünk, aki egyébként balon is kb ugyanazt tudja hozni, az óriási nyereség.
Kb a lényeget hasonlóan gondolom, a vezetőséget azért én nem magasztalnám túl, mert pontosan azért vannak ott, hogy céltudatosan, értelmesen megoldják a megoldandó feladatukat.
Azért - szerintem - egy világmárka élén legyen elvárható, hogy ne a "rosszabb is lehetett volna" mentalitás legyen az irányadó, hanem a lehető legjobb és legtöbb kihozása a helyzetből.
Egyébként azt gondolom, hogy igen, ki lett maxolva, de másképp esélytelen lenne a kilábalás lehetősége.

Innentől Xavin lehet a világ szeme, a következő feladatokat már neki kell megoldani.

City dolgokban jártas körből éppen azt hallottam, hogy akkor kezdődtek a problémák, amikor Cancelo átkerült balra....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.01. 23:44:18

Messa írta:
2023.09.01. 23:09:36
Annak, hogy végre van egy klasszikus, igazi jobbhátvédünk, aki egyébként balon is kb ugyanazt tudja hozni, az óriási nyereség. Az a poszt borzasztó rég óta tátong üresen, minőség nélkül, rendesen furcsa lesz látni Koundé, Araujo meg SR után egy valódi jobbhátvédet. Alig várom.
Tovább megyek. Hagyján, hogy igazi jobbhátvéd, de tőle leste el Xavi azt a szélről + pivotnak belépős rendszert, amivel tarolt az első tavaszán - és amit azóta sem láttunk amúgy. Cancelo egy az egyben ezt játszotta Pepnél abban az időben.

Ha valahogy, akkor így lehetne visszahozni a 4-3-3-at. Hogy kvázi van így is a 4. középpályás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.01. 23:15:35

FCBsteve írta:
2023.09.01. 23:12:51
Andris írta:
2023.09.01. 23:08:58
Ez egy nagyon nagyon rossz üzlet, valószínűleg arról van csak szó, hogy másként nem jött volna össze a két portugál, és mindenképp meg kellett oldani valamennyiért. Hogy milyen matek, arról nem tudok nyilatkozni sajnos.
Már regisztrálva vannak mindketten (Felix & Cancelo), szóval nem feltétlenül az FFP miatt... Esetleg a Laporta felé garanciavállalás rendezéséhez kellhetett (azaz csak visszakanyarodunk FFP-hez 😀)

Mondjuk Abde nagyon menni akart!
Azért egy nagy tétel még Inigo szerződése is, ő kb ilyesmi összeget keres és valami másfajta regisztrációt akartak Gavinál is, nehogy a liga bírósági úton törölje.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése