Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 87
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.15. 15:52:20

visca el barca írta:nem kell ide klasszikus 9-es majd bojan megoldja :D

viccet félretéve ha át akrnánk állni a klasszikus center játékra csak az elit jöhet szóba. az meg nagyon sok pénz
Eto'o? Ibra? Ja nem :mrgreen:

Szerintem Suárez vagy senki, de ő drága, annyit meg úgysem fizet ki ez a skót vezetőség, szal maradunk a szenvedésnél és várjuk, hogy Messi ismét varázsoljon. :S
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.15. 15:50:42

visca el barca írta:nem kell ide klasszikus 9-es majd bojan megoldja :D

viccet félretéve ha át akrnánk állni a klasszikus center játékra csak az elit jöhet szóba. az meg nagyon sok pénz
Ibra már tűkön ül... :D
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.15. 15:39:19

nem kell ide klasszikus 9-es majd bojan megoldja :D

viccet félretéve ha át akrnánk állni a klasszikus center játékra csak az elit jöhet szóba. az meg nagyon sok pénz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2014.05.15. 14:49:58

Lehet, hogy az átigazolási tilalom igazából kedvez azoknak, akik radikális változást akarnak látni a keretben, hiszen a vezetőségnek muszáj lépnie idén, ha a csapatot továbbra is az elitben szeretnék tartani. A kapus posztot megoldottnak veszem, hiszen jön Ter Stegen, illetve ha Pinto távozik akkor a ligából lehetne egy olyan idősebb kapust hozni, aki tűri a padozást, és viszonylag olcsón hozzá lehetne jutni. Én mindenképpen igazolnék egy olyan középső védőt, aki bizonyított már, és ott van a top kh-k között(Hummels, David Luiz, Thiago Silva, stb..), ő értük bizony kemény árat kell fizetni, de ha megfelelő embert választunk ki, szezonokra bebiztosíthatjuk a védelmet. Illetve megpróbálnám minél több pénzért eladni Mascheranot, és a helyére egy fiatal, ígéretes tehetséget hozni, akiből egy-két szezon múlva akár már világsztár is lehet(Mangala,Joel Matip, Inigo Martinez), így a Pique,Bartra és a két vásárolt játékossal, már neki lehetne vágni a szezonnak. Alves távozása esetén, mindenképpen kellene valaki Montoya elé(pl:Coleman az Evertonból, vagy Sebastian Jung a Frankfurtból). Középpályán a töltelékeket megpróbálhatnánk pénzzé tenni, Sergi Roberto-nak adnék esélyt kölcsönbe, míg a helyére Rafinha-t vissza lehetne hozni. Ennek a minőségi közzéppályának elégnek kéne lenni, egyetértek azzal a véleménnyel, hogy Xavinak többet kéne padoznia, és Cesc-et csak a kp-n játszatni. A támadó sorba pedig, ha Pedro/Alexis kettősből egyet megtartanék, az ajánlatoktól függően, Tello-t is eladnám, Deulofeu-t visszahívnám, és Carlos Velat,Kevin Volland vagy valami olyan játékost aki jól érzi magát a jobboson és valamit bizonyított már valamelyik top ligában igazolnék.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.15. 13:45:16

Itt a csütörtöki hír/pletykaözön:

Írnak itt egyszer Benaitaról, akit már olvastam itt lejjebb. LE miatt boronálták össze velünk, nem tudom van-e ezen kívül valami alapja. De lehet örülni, hogy egy olcsóbb, minőségi játékossal is összehoztak minket, csak kérni kellett. :D Bár nekem még mindig David Luiz lenne a favorit.

Mascheranot a Daily Mirror a Poollal hozta össze, úgyhogy ennek még az előzőnél is kevesebb valóságalapja lehet. Ha menni akar akkor elengedném, amúgy megtartanám 4. számú védőnek. Majd meglátjuk LE hogy tervezi.

Deulofeu pedig szíve szerint hazatérne. Megmondom őszintén én szívesen várnám. Tényleg önző, meg egoista az alapján amiket láttam tőle eddig, de szerintem egy hasonló karakter kéne már előre, neki nem az lenne az első gondolata, hogy "jaj, hol van Messi, odaadom neki gyorsan, majd ő megoldja". Ami persze aztán nagyon rosszul is elsülhet akár, de én megnézném mit alkot itt.

A végére meg van egy Pedros hír is. Most a RAC1 hozta le, hogy távozni szeretne, Angliából vannak kérői. 25 millió eurót emlegetnek itt, annyiért én szemrebbenés nélkül megválnék tőle. Ebben az esetben viszont Alexist marasztalnám, de ezt már kifejtettem egyszer.

szerk.:

Na van másik is, ez csak a csatárokról szól:

Ez még jobb cikk is mint az előző.. :lol: Mármint hápogás szempontjából.

Suareznek én örülnék végülis, mert nagyon jó játékos, de felesleges lenne amíg Messi középen van, plusz egy kész vagyon is lenne. De még egy ilyen kacsákkal teli cikkben is ő a legnagyobb kacsa szerintem, úgyhogy mindegy is.

Viszont ha tényleg igazolnánk cserecsatárt, akkor arra nem is tudom ki lenne megfelelő.. Én Pellével szimpatizálok valamiért, de ennek semmi "szakmai" oka nincsen, nem is hallottam róla mielőtt felmerült a neve. Csak szimpatikus a youtube alapján.. :mrgreen: De kétlem, hogy Barca szint lenne, még ha csak beugrósként is. Lukakut szintén kétlem, hogy passzolna ide, epizodistának meg amúgy is túl fiatal. Llorrentet én szintén nem szeretném itt látni, igaz, hogy neki van egyedül tapasztalata a ligában, és nem is rossz játékos, de amennyi helyzet kell neki a gólhoz.. Kétlem, hogy pont ő mentene meg minket adott esetben, ha ég a ház. Gomes meg amekkora lesipuskás még akár nem is lehetne rossz, de nekem sose volt szimpatikus valamiért. Viszont neki nagy előnye, hogy a Münchenben bizonyított már, így kizárólag sportszakmai szempontból talán ő lenne a leglogikusabb választás.

Az viszont számomra jó hír, hogy úgy tűnik - végre - tényleg igazolni fogunk egy középcsatárt. Sanszos mondjuk, hogy nem a felsorolt nevekből fog kikerülni a "győztes", de azért jó erre utaló híreket olvasni..

u.i.:

Luis Enrique úgy nyilatkozott Andoni Zubizarretáéknak a múlt heti megbeszélés során, hogy tervei között szerepel egy valódi 9-es, azaz egy vérbeli középcsatár leigazolása, ami megújíthatja végre az FC Barcelona támadó alakzatát.


Ezeken a szövegeken mindig olyan jól szórakozok. Honnan a fenéből tudná pont a sport újságírója, hogy mit beszéltek ők ketten..? :roll: Tudom, hogy csak lapszámnövelő cikk ez is, végülis bejött, mert én is olvastam, de akkor is..
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.15. 15:20:34-kor.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.15. 11:20:18

Leon írta: Már csak 2 hét van az igazolási szezon kezdetéig és lassan minden bajnokságnak vége,jó lenne ha a Barca elkezdene szóba állni a nagy nevekkel mielőtt lemaradunk róluk! :evil:
Meg kéne várni L.E.-t.Jöbb lenne ha ő is itt lenne a válogatás kezdetekor.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.15. 11:16:51

Jah meg ott van még Xavi ("öreg") meg Puyol (lelép) meg Valdes (lelép). Máris 3 világklasszis mínuszban vagyunk! :?
Bár a kapus kérdés úgy tűnik megoldott meg a középen is rendben leszünk egy Ini-Busi-Fabregas hármassal ,cserének meg ott van Rafhina+Xavi+Mascherano ha marad.
Világklasszis védő 1 mindenképp kell (Luiz,Hummels,Kompany hármasból valaki ) meg elég jól jönne egy tehetséges megbízható fiatal arc is.
A jobb bekk kérdéses,bár mint már mondtam egyszer,szerintem a Montoya Adriano páros jó lenne oda.
Elől ott van Messi-Neymar, de ha az egyik kidől akkor gondok vannak,oda is kellene valami ász (Aguero,Suarez,Reus hármasból valaki)!
Ha összejönne előre valamelyik a háromból akkor felőlem maradhatna az alibi Pedro,bár Alexisnek jobban örülnék,csakhogy Pedroért maximum egy csomag szotyit kapnánk míg Sánchezért egész jó pénzre lehet számítani.
Már csak 2 hét van az igazolási szezon kezdetéig és lassan minden bajnokságnak vége,jó lenne ha a Barca elkezdene szóba állni a nagy nevekkel mielőtt lemaradunk róluk! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2166
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.05.15. 10:54:43

Varatrix írta:
MichaaBee írta:Én inkább azt nem értem, hogy a 30 millió illetve az alatti tökéletes megoldások, mint például Benatia vagy Vertonghen miért nem merülnek fel még csak pletyka szinten sem?
Miből gondolod hogy nem, csak mert nem írja a blikk? Nem tudjuk mi zajlik a színfalak mögött.

Viszont a pletykák is racionálisnak tűnnek, hogy jönne Luiz nagyobb összegért, plusz Musacchio és/vagy Laporte. Lehetséges akár 3 belső védő is, és egy ilyen triót most simán aláírnék.
Ki az, aki ebből a keretből már mindent megnyert, mert egyre kevesebb ilyen játékos van, pl Messi, Iniesta, Busquets és mit ad isten még mindig ők a legjobbak. Ide nem két sztárjátékos kell, hanem két év kemény munka és új vezetőség, mert ezek eddig csak rombolni tudtak Rossellel az élen.
Végülis, ha jön pár játékos javulhat kicsit a színvonal, lesz pár nézhető meccs örüljünk annak.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.15. 10:01:48

MichaaBee írta:Én inkább azt nem értem, hogy a 30 millió illetve az alatti tökéletes megoldások, mint például Benatia vagy Vertonghen miért nem merülnek fel még csak pletyka szinten sem?
Miből gondolod hogy nem, csak mert nem írja a blikk? Nem tudjuk mi zajlik a színfalak mögött.

Viszont a pletykák is racionálisnak tűnnek, hogy jönne Luiz nagyobb összegért, plusz Musacchio és/vagy Laporte. Lehetséges akár 3 belső védő is, és egy ilyen triót most simán aláírnék.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.15. 09:52:12

mess2009 írta:
MichaaBee írta:Én inkább azt nem értem, hogy a 30 millió illetve az alatti tökéletes megoldások, mint például Benatia vagy Vertonghen miért nem merülnek fel még csak pletyka szinten sem? :roll: Sorban állunk a 40-50 milliós Silváért meg Luizért, amikor legalább annyira megbízható vagy még jobb védőket is találhatnak sokkal nyomottabb áron.

Luiz jó játékos, de a fegyelmezetlenségei és a 39 milliós árcédulája miatt nem ragaszkodom hozzá, csak ha végképp nincs más lehetőség. Márpedig van azért...
tökéletesen egyetértek! sőt itt van előttünk az élő példa: a matracosok! gyakorlatilag nevesincs emberek nőttek fel egy jószemű edző nyomán egy szinte tökéletes védelemmé. megkockáztatom éppen a tegnapi Sevilla meccs nyomán is, hogy a Liga emberanyagából nagyságrendekkel jobb védelmet lehetne összerakni (konkrétan vásárolni) mint a jelenlegi ahelyett, hogy a méregdrága sztárokat kóstolgatják évek óta! (Hummels, Silva,D.Luiz,...stb)

Sajna a matracosok politikáját nem vehetjük alapul. Világ szinten is példa értékű. Noname emberkék egész sorát veszik meg 20-23 éves korukban semmi pénzért és olyan iszonyatos pénzért adják tovább, hogy az szinte már röhej. Falcao, Agüero, Torres, ( Forlan ezer évesen) Most Costa, fog jönni szerintem rövid időn belül Turan, aztán Koke. Sajna ilyet mi nem csinálunk, de nem csak mi senki.

A Barca se játékoskereskedő inkább vevő csapat. Megveszünk egy játékost akinek komoly reklámértéke lehet, vagy beválik vagy nem(majdnem mindig vagy nem sajna).Ha nem gallyra téve fillérekért adjuk tovább. Nagyon remélem, hogy most egy két jó igazolást sikerül meghúzni azért de nincs nagy bizadalmam. Neymar megvétele a VB. előtt tipikus ez az eset volt. Reklámérték, jobban fogynak a Barca mezek Braziliában, holott szerintem iszonyat zsákbamacskát vettünk vele. Egy játékosért ennyi pénz( ki tudja mennyi is valójában) aki egy percet nem játszott Európában nagyon merész. Ha itt elkezd virgázni egy védőt 2x3x megetet egyből alávágnak. Le is sérült nem is egyszer. Sokat kell még neki Európát szoknia.

Luis érkezésével semmi bajom nincs mert jó védő, de tény lehetne olcsóbban sokkal fegyelmezettebb védőt venni. Sanda gyanúm, hogy a felnőtt játékosmegfigyelőket nem is érdekelte más csak hasonló kaliberek mint ő. Az igazolásoknál az olyan klubok esetén mint a Barca, a Real, a Bayern, vagy az MU vagy sorolhatnám szempont a név. Kivel lehet eladni a mezt, kivel milyen reklámszerződés köthető.( óriási pénzek vannak benne) És a szurkolók nagy része s vár komoly nevet az átigazolási időszakban. Nem egyszer jártunk, úgy hogy látszott a kinézett játékoson, hogy jó leszl de amikor még olcsón el lehetett volna hozni senkinek eszébe nem volt, híre lett egyből dupla tripla áron mentünk a piacra érte.

Vagy másik eset. Olyan is volt, már hogy iszonyat pénzt ki is fizettünk volna de a játékos fizetésigényéről nem tudtunk megállapodni.

És az is tény ha egy ilyen csapat mint a Barca a Real az MU, a Bayern vagy valamelyik köztudottan olajmilliárdos csapat kopogtat valakinél egy játékosáért a játékos ára alapból megugrik egy tízest, hogy jól meg legyünk fejve.

Meg ugye az egyedi stillusunknak hála ha valakit el akarunk adni óckodva kevesebb pénzért veszi meg mindenki, mert nekik ugyanolyan zsákbamacska, hogy át tud e állni az ő játékukra utána. Tipikus eset Bojan. A kutyának sem kell!
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.15. 08:33:06

MichaaBee írta:Én inkább azt nem értem, hogy a 30 millió illetve az alatti tökéletes megoldások, mint például Benatia vagy Vertonghen miért nem merülnek fel még csak pletyka szinten sem? :roll: Sorban állunk a 40-50 milliós Silváért meg Luizért, amikor legalább annyira megbízható vagy még jobb védőket is találhatnak sokkal nyomottabb áron.

Luiz jó játékos, de a fegyelmezetlenségei és a 39 milliós árcédulája miatt nem ragaszkodom hozzá, csak ha végképp nincs más lehetőség. Márpedig van azért...
tökéletesen egyetértek! sőt itt van előttünk az élő példa: a matracosok! gyakorlatilag nevesincs emberek nőttek fel egy jószemű edző nyomán egy szinte tökéletes védelemmé. megkockáztatom éppen a tegnapi Sevilla meccs nyomán is, hogy a Liga emberanyagából nagyságrendekkel jobb védelmet lehetne összerakni (konkrétan vásárolni) mint a jelenlegi ahelyett, hogy a méregdrága sztárokat kóstolgatják évek óta! (Hummels, Silva,D.Luiz,...stb)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.15. 08:13:59

etooka9 írta:Maxi Pereira nagyot jatszik az el dontoben. Csodalkozok, hogy az o neve meg nem merult fel Alves potlasaval kapcsolatban. Bar mondjuk mar lassan o is 30.

30 éves mint mondtad, meg neki meccsei vannak igazából, nem egyöntetűen stabil teljesítményei. Bár az éven jó volt ez tény.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.14. 23:21:18

etooka9 írta:Maxi Pereira nagyot jatszik az el dontoben. Csodalkozok, hogy az o neve meg nem merult fel Alves potlasaval kapcsolatban. Bar mondjuk mar lassan o is 30.
Csodálkoznék, ha felmerült volna...:

Mundo:

Willy Caballero azt mondta viccesen az Atletico meccs után, hogy várja a Barca ajánlatát. :D

Dofu mondja visszajön jövőre.

Mascherano lehet visszamegy Liverpoolb. (ennek örülnék nagyon)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.14. 22:37:44

Maxi Pereira nagyot jatszik az el dontoben. Csodalkozok, hogy az o neve meg nem merult fel Alves potlasaval kapcsolatban. Bar mondjuk mar lassan o is 30.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.14. 19:29:42

Én meg azt nem értem, hogy már mindenki látja kellenek az új emberek, erre egy BARCELONA nem hajlandó nagy pénzt adni játékosért, holott annó egy Csigáért adtak vagy 25öt, Ibráért 75öt, stb... Hát mit szórakoznak, nem egy középcsapat vagyunk.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.14. 18:33:15

Én inkább azt nem értem, hogy a 30 millió illetve az alatti tökéletes megoldások, mint például Benatia vagy Vertonghen miért nem merülnek fel még csak pletyka szinten sem? :roll: Sorban állunk a 40-50 milliós Silváért meg Luizért, amikor legalább annyira megbízható vagy még jobb védőket is találhatnak sokkal nyomottabb áron.

Luiz jó játékos, de a fegyelmezetlenségei és a 39 milliós árcédulája miatt nem ragaszkodom hozzá, csak ha végképp nincs más lehetőség. Márpedig van azért...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.05.14. 18:26:13

Leon írta:Remélem Zubi azért nem akarja csak Luizt mert jó esélyt lát Hummels vagy Silva elhozatalára különben nagy idióta az öreg mert a közelgő kizárás miatt kb az életbe nem lesz egy normális kh-nk! #-o
Silva szerintem nem jön el az arabmilliókból. Több esély volt arra, amikor még Milan-játékos volt, akkor kérette magát, nem akart jönni, elvitte a PSG. Szerintem nem kéne minden átigazolási szezonban ácsingózni érte! Egyszer döntött, akkor hagyjuk úgy! Hummelsről se hallani idén, pedig ha Luiz megvan, mégegy védő szerintem kellene, hogy ha Masche is elmenne, meg jó lenne mélyíteni a keretet. Egy középső védő még kevés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.14. 17:57:22

Chino írta:
Feast4 írta: Amúgy meg ha belegondoltok a David Luis dologba. Minőségi védőt 35 körül kapsz alsó hangon. Az ő képességeivel az ár reális. Annyi lehet a baj, hogy néha marha fegyelmezetlen, de a világ egyik legjobb belső védője. Mondjuk Hummelsnek jobban örülnék, de egy pillanatig nem fogok szomorkodni ha tényleg megvan.
Igen, lehet, hogy csak 35 millió körül kapsz, de nem mindegy, hogy milyen körülmények között.
Például Hummelshez ragaszkodik a klub, az egyik legjobbjuk, hosszú ideig építenek rá és ő sem veri az asztalt, hogy el akar menni.
Luis-nál nem ilyen egyszerű az eset. Mou-nak nem nagyon kell és ő is szívesen távozna. Ennek fényében más a helyzet. Lehet, hogy a klub a tulaj, de a játékos is tud nyomást gyakorolni a klubra.
Ott volt Bale. Levy semmi pénzért nem akarta engedni. A walesi erre nem állt edzésbe egész nyáron, Cesc-t is hány éven át kergettük, aztán akkor érkezhetett, amikor már ő is bejelentette távozási szándékát. De millió és egy hasonló szituáció volt már.

Szóval ezeket a dolgokat figyelembe véve irreális ez a 39 millió. Courtois-ért pedig nem hullajtok könnyeket. Itt lesz Ter Stegen egy nagyon tehetséges kapus, akire hosszútávon lehet építeni. Annyira nincs szükségünk rá, hogy a háromszorosát kiadjuk érte. Vannak fontosabb posztok, ahol elkél a változtatás. Én is nagyon örülnék, ha ő jönne a német helyett, mert egy kicsit zsákbamacska, de lehet bármilyen jó, ha más posztokon kukák vagyunk.
Háát ahogy vesszük végülis ezt a pénzt kb megéri. És hosszú távon 5-6 ébre lehet rá számítani ha bevállik. Sok szempont van itt.

Courtoisér meg tényleg nem kell nyígni. Ter Stegen jó és fiatal kapus. Ha bevállik évekre megoldás lehet. Van más poszt is aminek véres a nyaka mezőnyben. Oda kell most a pénz.

Pl. szélre szerintem egy olyan védőben kéne most gondolkozni aki nem az a kimondott klasszis hanem inkább stabil kevés hibával. Egy olyan aki mellett Montoya kinőheti magát első számú szélső védővé, csak úgye ebbe benne a veszély ha mindkettővel mellényúlunk, és jön az átigazolási tilalom lyukas lesz az oldal.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7390
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.14. 16:58:13

Feast4 írta: Amúgy meg ha belegondoltok a David Luis dologba. Minőségi védőt 35 körül kapsz alsó hangon. Az ő képességeivel az ár reális. Annyi lehet a baj, hogy néha marha fegyelmezetlen, de a világ egyik legjobb belső védője. Mondjuk Hummelsnek jobban örülnék, de egy pillanatig nem fogok szomorkodni ha tényleg megvan.
Igen, lehet, hogy csak 35 millió körül kapsz, de nem mindegy, hogy milyen körülmények között.
Például Hummelshez ragaszkodik a klub, az egyik legjobbjuk, hosszú ideig építenek rá és ő sem veri az asztalt, hogy el akar menni.
Luis-nál nem ilyen egyszerű az eset. Mou-nak nem nagyon kell és ő is szívesen távozna. Ennek fényében más a helyzet. Lehet, hogy a klub a tulaj, de a játékos is tud nyomást gyakorolni a klubra.
Ott volt Bale. Levy semmi pénzért nem akarta engedni. A walesi erre nem állt edzésbe egész nyáron, Cesc-t is hány éven át kergettük, aztán akkor érkezhetett, amikor már ő is bejelentette távozási szándékát. De millió és egy hasonló szituáció volt már.

Szóval ezeket a dolgokat figyelembe véve irreális ez a 39 millió. Courtois-ért pedig nem hullajtok könnyeket. Itt lesz Ter Stegen egy nagyon tehetséges kapus, akire hosszútávon lehet építeni. Annyira nincs szükségünk rá, hogy a háromszorosát kiadjuk érte. Vannak fontosabb posztok, ahol elkél a változtatás. Én is nagyon örülnék, ha ő jönne a német helyett, mert egy kicsit zsákbamacska, de lehet bármilyen jó, ha más posztokon kukák vagyunk.

Ha Alves megy a PSG-hez én el tudnám képzelni van der Wiel-t is nálunk. Alves és Marquinhos mellett nem biztos hogy annyira ragaszkodna hozzá a PSG. Nem top 3-as védő, de azért ott van az elitben, ami a posztját illeti. Fizikálisan nagyon jó, a támadásokba is be tud kapcsolódni, Alveshez képest bőven előrelépés lenne. Nekem mindig is tetszett a játéka. Azt hiszem tavaly voltak is pletykák iránta.
Forca Barca!!!!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.14. 15:56:23

etooka9 írta:A mundo deportivo lehozta, hogy Zubi elvileg nem akarja Luizt leigazolni. :roll:
Ha elvileg nem, de gyakorlatilag igen, akkor kit érdekel? És honnan tudja a Mundo deportivo?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.14. 15:43:17

Remélem Zubi azért nem akarja csak Luizt mert jó esélyt lát Hummels vagy Silva elhozatalára különben nagy idióta az öreg mert a közelgő kizárás miatt kb az életbe nem lesz egy normális kh-nk! #-o
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.14. 14:58:32

Részben egyetértek a Luiz ügy alakulásával. Mentálisan veszélyes is lehetne.
Viszont abban az esetben, ha nem tudunk jobb vagy hasonlóan jó megoldást találni a középhátvéd posztra, hanem belekényszerülünk olyan félmegoldásokba, mint Laporte, vagy Fontás, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy Zubizarreta tönkretette a következő idényünket. Ugyanis Ebbe a védelembe Piqué mellé nem elég csak Bartra. Én támogatnám Thiago Silva idehozatalát, illetve egy újabb fiatal védő igazolását Mascherano helyett. Silva igaz, hogy nem fiatal, de 2-3 évig még Top lehet. Bartra sokat tanulhatna Puyol után tőle is. Egy Silva-Bartra kettős szerintem ütős lenne, Piqué-vel rotálva. 4. számú hátvédnek akár még Fontás is jó lenne, de pl. a B-ben is van 1-2 jó játékos.
Visszatérve Zubira: ha most nem igazolunk jó neveket, könnyen lehet, hogy a FIFA büntetés miatt évekre tönkre teheti a klubot a "finnyássága" miatt, azonban ne felejtsük azért el, hogy akár jól is elsülhet mind Courtois mind Luiz "elpocsékolása".
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.14. 14:11:29

Deus írta:Zubi mondjon le.... Vagy nem, inkább adjuk el.


Nem tudom megérteni, hogy miért nem kell Luiz...
Én nem értem azt a palit, egy gyökér. Courtois se kellett neki:
http://barcanoticias.blog.hu/2014/05/14 ... igazolasat
Luiz alapvetően nem lenne rossz, de majd 40 millióért nem jó megoldás.
Nem mindegy hogy mennyibe kerül? Kell egy védő, minimum.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.05.14. 13:39:30

Zubi mondjon le.... Vagy nem, inkább adjuk el.


Nem tudom megérteni, hogy miért nem kell Luiz...
KépKép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.14. 13:35:07

Varatrix írta:
etooka9 írta:A mundo deportivo lehozta, hogy Zubi elvileg nem akarja Luizt leigazolni. :roll:
Nem is neki kell akarnia hanem az edzőnek, unom már hogy ezek a gyökerek döntetnek mindenről. Bárcsak hagyták volna lemondani.

És nem Luizon van a hangsúly, mert van nála jobb védő a piacon, de ne ők dirigáljanak ilyen kérdésekben.
Elérhető áron akit el is lehet csábítani és meg is érné max Hummels. És tudjátok nagy haj helyett nagy haj! :)
Kép
Válasz küldése