Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.14. 12:02:03

Mint minden évben, most is tele vagyunk pletykával, hogy melyik sztárunkért fizetnének nagy összeget a nemzetközi riválisok. Eddig még sose adtuk egyiket sem, de megtartásukkal nem sikerült se újra a nemzetközi élvonalba kerülni, se megszabadulni a pénzügyi nehézségeinktől. Először tisztázni kéne, hogy mit lehetne remélni attól, ha idén másképp lenne. Ez azért lenne lehetséges, mert most több kelendő sztárunk van, mint korábban volt. Az egyik lehetséges út az lenne , ha mindenekelőtt a pénzügyi gondoktól szabadulnánk meg, vagyis ha az eladásból befolyt összeget nem költenénk mindjárt drága játékosokra és ezzel több évre szabaddá tennénk az utat a játékoskeret célszerű mozgatásához. A másik út az lehetne, ha azonnal olyan szerencsés kezű igazolásokra fordítanánk a befolyt összeget, hogy az egyből a nemzetközi élvonalba repítene bennünket. A két út egyidejűleg aligha menne. Alighanem az új edző véleménye lenne szükséges a döntéshez, hogy merre tovább. Ha ezt a vezetőség figyelembe is venné, akkor ő is részese lenne a kockázatnak a játékospolitikát illetően.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.11. 14:04:29

gránit írta:
2024.03.11. 10:20:51

Trincao szerintem nagyon gyenge volt. Destet én sem értem, hogy kallódhatott el nálunk ennyire. Raphinhát meg sem kellett volna venni 50 millióért, ha ő marad. Mindenki a fantáziájára bízhatja, kire költhettük volna így inkább azt az 50 milliót... Xavi pikkelt rá, így ez valószínűleg az ő lelkén szárad.

Kessié távozásával Nicót meg lehetett volna tartani, most egész jól nézne ki egy Christensen-Nico mélységi középpálya. Desthez hasonlóan ő is magára talált, ő a Porto-ban. Az ő hájpjával is szkeptikus voltam, de több értelme lett volna őt megtartani, mint Romeut leigazolni.

Mingueza szotyiért való eladásának sem láttam értelmét. A szűk keret miatt magunkat is okolhatjuk.

Legfőképpen a vkp-tpk poszton látom a mélység hiányát. Gündogant egyáltalán nem rotáljuk, az a mákunk, hogy nem sérült még le. Jorginho és egy tkp szerintem a prioritások a nyárra.

A csatárkérdés is érdekes, mert Lewandowski kifújásával nagyon lehet számolni. Akkor ott lesz egy Roque, egy Guiu és egy Ferran. Hát... Engem nem nyugtat meg. Vkp, tkp, csatár kell majd nyáron, utóbbi lehet, hogy Dybala lesz.
Trincaoról hasonló a véleményem. Nagy ígéret volt a Bragában, de sem nálunk, sem utána nem volt képes szintet lépni. Raphinha szerintem egyértelműen Dembélé távozása miatt jött. Yamalról semmit nem tudtunk, arra a posztra max. egy Torres jöhetett szóba, még ilyen félmegoldások sem jöhettek szóba, mint mondjuk a másik szélen Gavi vagy Pedri. Mozdítható, minőséget képviselő játékos arra a posztra főleg ennyiért nem volt. Lehet hogy számunkra sokat számít 50+ millió, de a piacon manapság ez másodvonalas cserejátékosok ára. Nyilván, ha a Leeds kiesik bombaüzlet lett volna, de ár/érték arányban maximum közepes, csak nekünk számít ez soknak.

Minguezaban én olyan sokat nem láttam. JH-nak kb. olyasmi szint mint Koundé, belső védőnek pedig jelenleg legalább hárman előtte lennének. Bár amikor elment, nem tudom hányan hullattak krokodilkönnyeket.
Nicot én sem igazán értettem,bár tény hogy a kölcsönadás alatt, nem egy Porto kezdő/12. játékos szintjét hozta, még akkor sem ha éppen nem volt sérült, szóval inkább egy balul sikerült kölcsönnek nézett ki és tegyük hozzá senki nem számított arra, hogy így dőlnek majd ki sorra az emberek.
Romeut utólag lehet így értékelni, de az első 8-9 meccse kifejezetten jó volt és okos megoldásnak tűnt.
Én inkább Torre kölcsönét tartom rossz ötletnek.

Gündogan rotálására sajnos lehetőség nincs. Ő volt az aki huzamosabb ideig minőség volt a kp-n. De Jong, Pedri nagyon sokat volt sérült, aztán Gavi is kiesett az egész szezonra. Ha a németet leültetjük lesz kb. egy Fermin, Romeu, Christensen középpályánk és kihagynánk a jelenlegi top 2.-3. játékosunkat és szerencsére nem csak fizikailag, hanem teljesítményben is hozza a szintet.

Szerintem az elsődleges feladat Cancelo megtartása bármi áron. Sajnos újabb kölcsön nem valószínű, hogy összejön, a City már pénzt akar csinálni belőle valahogy meg kell szerezni. Kp-ra szerintem max egy Aleix Garcia barter jöhet össze, illetve Jorginhora lehet ráhajtani. Neki elvileg lejár a szerződése, viszont valami opciója van, ha ingyen meg lehetne szerezni,nagyon jó igazolás lehetne. Kérdés az Arsenal ehhez mit szól, bár hosszútávú szerződést biztos nem kapna, itt sok múlna a játékos akaratán. (plusz az amortizáció sem zavarna)
A csatárkérdés jelenleg szerintem harmadlagos. Roquét muszáj megkockáztatni, vele ráadásul egy teljesen más, minden bizonnyal kedvezőbb rendszerben játszhatnánk, sokkal jobban megjátszható, képes a kiugrásokra és fantasztikusan tud érkezni. A "mellőzéséhez" szerintem nagyban hozzájárúl, hogy ezzel egy 5 milliós bónuszt elfelejthet a Paranense.

Azért Desthez hozzátartozik, hogy a tavalyi szezon után nem hiszem hogy sokan marasztalták volna, még peremjátékosnak sem volt nevezhető, nem tűnt elvetendő ötletnek az újabb kölcsöne, sőt!
Az hogy ennyire magára talált a PSV-ben szerintem még a hollandok sem gondolták. Kár hogy csak egy 10 milliós opciót kötöttünk rá, szerintem egy 20-at is röhögve kifizettek volna érte az aktuális szezon után. Habár nyáron úgy tűnt egy ilyen ár is hatalmas üzlet lett volna és legalább az FFP-t sem húzza.
Ha sikerülne néhány kölcsönjátékosunkat eladni, Dest, Fati, Lenglet, abből bejöhetne még a mi üzleti modellünkkel is egy 40-50 millió, illetve ott van még a felénk való tartozás és a Barca One, plusz a mezszponzor váltásból esetlegesen bejövő magasabb bevétel valami jutna is.
Ha sikerülne megszerezni Cancelot, elhozni ingyen Jorginhot, EG-Romeu barterrel AG-t és kölcsönben tartani Felixet, anélkül, hogy kulcsjátékosokat vesztenénk egy egész jó nyár lehetne minimális összeggel, csökkentrenénk a kiadásokon és jó esély lenne a következő szezonra egy komolyabb erősítés.
Akitől meg lehetne szabadulni és szerintem legkevesebbet vesztenénk az Raphinha. Belőle komoly összeg jöhetne, jövőre már biztos előtte lenne Yamal, akit rotálni lehetne Torres-szel vagy egy olcsó, de valamennyire minőségi (akár idősebb) jobbszélsőt hozni.
A hab a tortán egy Kimmich lehetne, bár sanszos, hogy ő csak De Jong távozása esetén jöhetne szóba.
Flicknek egyedül emiatt örülnék, vele több esély lenne megszerezni a németet, főleg lejáró szerződéssel. De 40-50-be így is biztos fájna, mert kereslet van rá.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.11. 11:37:34

bence0330 írta:
2024.03.11. 10:51:15
gránit írta:
2024.03.11. 10:20:51
Kessié távozásával Nicót meg lehetett volna tartani, most egész jól nézne ki egy Christensen-Nico mélységi középpálya. Desthez hasonlóan ő is magára talált, ő a Porto-ban. Az ő hájpjával is szkeptikus voltam, de több értelme lett volna őt megtartani, mint Romeut leigazolni.
Tényleg, most látom, hogy a naptári évben gyakorlatilag mindig kezdő volt. Egy olyan stabil BL-egyenes kieséses csapatban, ahol a jelenlegi egyik legjobban támadó csapatot fogták meg teljesen, és ő is kezdő volt. Asszem ez is sokat elmond az 1-2 évvel ezelőtti Xavi ítélőképességéről. Állítom, hogy a Porto jelenleg versenyképesebb csapat, mint a miénk, ha ott elégséges kezdőnek, és egy Arsenal nem tud egyet sem kapura lőni a jelenléte mellett, akkor alighanem nekünk is jó lett volna. Fene tudja, hogy egyáltalán cserének, vagy kezdőnek.
Ha jól rémlik, nála is van valami kedvező visszavásárlási feltétel. A vezetőség azért látványosan nem értett egyet ezeknél Xavival, és nagyon figyelt ezeknél a konstrukcióknál, hogy ne legyen permanens a kár.
Bizony. Conceicao miatt elkezdtem nézni a Porto meccseit, Nico gólt is lőtt most a hétvégén. Ahogy Dest is, teszem hozzá. Aztán panaszkodunk, hogy szűk a keret.

Én alapból biztosan nem tartottam volna meg, Kessié távozásával viszont biztosan megtartottam volna. Szotyi 8,5 millióért adtuk el. Van visszavásárlási opció, 30 millió euróért... Tehát nagyjából olyan, mintha nem is lenne. Annyiért lehet, hogy még Kimmich-et is megkapnánk a jövőre lejáró szerződése miatt.

https://www.fcporto.pt/pt/noticias/2023 ... o-ate-2028

Engem a tkp és a csatárhelyzet aggaszt leginkább (a vkp helyzetet úgy látszik, hosszú idők után újra elkezdtük komolyan venni, és ez az utóbbi időkben meg is látszik a kapott góljaink számán, pozitív értelemben). A következő szezonra lesz egy száz éves Gündogan, egy állandóan sérült Pedri, Roberto no comment, Fermin. Ez szerintem nem elég ahhoz, hogy a BL-ben komoly babérokra törjünk. A csatárkérdésről ugyanezt gondolom. A másik oldalhoz csatlakozik egy Mbappe. Nálunk lesz egy száz éves Lewandowski, a többiekről meg nem azt mondom, hogy kevesek, hanem azt, hogy még sosem bizonyították, hogy európai top szinten gólzsákok tudnának lenni. Lehet, hogy Roque vagy Guiu berobban, csak erre semmi garancia nincs, így meg nem lehet nekimenni a szezonnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.11. 10:51:15

gránit írta:
2024.03.11. 10:20:51
Kessié távozásával Nicót meg lehetett volna tartani, most egész jól nézne ki egy Christensen-Nico mélységi középpálya. Desthez hasonlóan ő is magára talált, ő a Porto-ban. Az ő hájpjával is szkeptikus voltam, de több értelme lett volna őt megtartani, mint Romeut leigazolni.
Tényleg, most látom, hogy a naptári évben gyakorlatilag mindig kezdő volt. Egy olyan stabil BL-egyenes kieséses csapatban, ahol a jelenlegi egyik legjobban támadó csapatot fogták meg teljesen, és ő is kezdő volt. Asszem ez is sokat elmond az 1-2 évvel ezelőtti Xavi ítélőképességéről. Állítom, hogy a Porto jelenleg versenyképesebb csapat, mint a miénk, ha ott elégséges kezdőnek, és egy Arsenal nem tud egyet sem kapura lőni a jelenléte mellett, akkor alighanem nekünk is jó lett volna. Fene tudja, hogy egyáltalán cserének, vagy kezdőnek.
Ha jól rémlik, nála is van valami kedvező visszavásárlási feltétel. A vezetőség azért látványosan nem értett egyet ezeknél Xavival, és nagyon figyelt ezeknél a konstrukcióknál, hogy ne legyen permanens a kár.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.11. 10:20:51

Troym írta:
2024.03.10. 19:41:44
Kb 5/10 Xavi munkája ilyen aspektusban.
Korszakos tehetségeket (Yamal, Cubarsi) betenni kis rizikó, nem nagy.
A másik serpenyőben gondolom Mingueza, Trincao, Fati, Nico, Casado, JAraujo, Dest véleménye kicsit más lenne. Ha nem is lenne világklasszis mind, biztos vagyok benne, hogy velük lenne mélysége a csapatnak és nem kéne hetente olvasni a Xavi szimpatizánsoktól, hogy az egyetlen hiba a rövid keret. Egy jó pedagógia érzékkel megáldott edző közülük 2-3at beépített volna a csapatban tartalék / rotációs szinten.
Trincao szerintem nagyon gyenge volt. Destet én sem értem, hogy kallódhatott el nálunk ennyire. Raphinhát meg sem kellett volna venni 50 millióért, ha ő marad. Mindenki a fantáziájára bízhatja, kire költhettük volna így inkább azt az 50 milliót... Xavi pikkelt rá, így ez valószínűleg az ő lelkén szárad.

Kessié távozásával Nicót meg lehetett volna tartani, most egész jól nézne ki egy Christensen-Nico mélységi középpálya. Desthez hasonlóan ő is magára talált, ő a Porto-ban. Az ő hájpjával is szkeptikus voltam, de több értelme lett volna őt megtartani, mint Romeut leigazolni.

Mingueza szotyiért való eladásának sem láttam értelmét. A szűk keret miatt magunkat is okolhatjuk.

Legfőképpen a vkp-tpk poszton látom a mélység hiányát. Gündogant egyáltalán nem rotáljuk, az a mákunk, hogy nem sérült még le. Jorginho és egy tkp szerintem a prioritások a nyárra.

A csatárkérdés is érdekes, mert Lewandowski kifújásával nagyon lehet számolni. Akkor ott lesz egy Roque, egy Guiu és egy Ferran. Hát... Engem nem nyugtat meg. Vkp, tkp, csatár kell majd nyáron, utóbbi lehet, hogy Dybala lesz.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.03.09. 09:08:24

gránit írta:
2024.03.09. 03:44:42
Dybala érkezhet a nyáron. A kivásárlási ára 12 millió euró, a jelenlegi fizetése évi 7 millió euró. Megszerezhető.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... -barcelona

https://onefootball.com/en/news/barcelo ... e-39160244
A kérdés csak az hogy : Minek?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.09. 03:44:42

Dybala érkezhet a nyáron. A kivásárlási ára 12 millió euró, a jelenlegi fizetése évi 7 millió euró. Megszerezhető.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... -barcelona

https://onefootball.com/en/news/barcelo ... e-39160244
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.07. 09:19:45

Chino írta:
2024.03.06. 17:53:56
Ibrahim Diarra mellett egy újabb afrikai játékost néztünk ki, ma már a Masián járt és egy bemutatkozó meccsen is részt vesz, de a Chelsea is nagyon érdeklődik, viszont úgy tűnik különböző kapcsolatok is segítik, hogy minket válasszon.
David Oduro, egy 17 éves ghámai U20-as válogatott balhátvéd. Már a válogatott felnőtt keretébe is behívták, a stílusát Davieséhez hasonlítják és ami az egyik legfontosabb, nyáron ingyen igazolható

Az ingyen igazolható játékosok közül, a Sporton Jorginhot hozták le. Szerintem a mi helyzetünkben ő nagyon jó választás lenne. Nyilván nem hosszútávra, de két évig legalább nagyon hasznos lehetne.
Én is rámennék Jorginho-ra és mellé még Ndidi, Kamada, Guido Rodríguez, Ben Yedder pakkra is. Mind ingyen igazolható, nem hiszem, hogy hatalmas fizetésük lenne és teljesen alkalmasak lennének a jelenlegi helyzetünkben a keret szélesítésére.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.06. 20:28:52

LG írta:
2024.03.06. 19:33:01
A kérdés a fizetése, gondolom Angliában nem gombokért játszott. Bár eddig Laportáék meggyőzték az új igazolásokat, hogy itt apróért is megéri játszani. :roll:

Más: talán kicsit off, de múlkor találkoztam egy poszttal, amely arról szólt, hogy az extámadóink milyen jól teljesítenek a szezonban. (Luuk de Jong, Giezmann, Auba) A statisztikák szerint egyébként valóban, a holland talán élete formájában van. Griezmann-nak mindenképp mennie kellett a fizetése miatt, ez világos, de a másik kettővel együtt lehet, hogy jobban jártunk volna mint Lewá-val egyedül. De ezt már nyilván sosem tudjuk meg.
Jorginho most évi 5,72 millió fontot keres, az 6,65 millió euró. Ez azért mutatja, hogy szó nincs arról, hogy jó játékosok csak 13 millió eurókért hajlandók aláírni. Abszolút megszerezhető, jó lenne rámenni.

https://www.capology.com/club/arsenal/salaries/

Luuk de Jongot én sem küldtem volna el, jó lehetett volna Lewandowski mellett. De Xavi egy centerrel szeret játszani, a padról meg valószínűleg nem lőne többet, mint a jelenlegi perememberek. Nálunk 29 meccsen 7 gól volt a termése perememberként, ezt Ferran meg Roque is lehozza. Más kérdés, hogy valószínűleg gólerősebbek lennénk, ha egy kicsit bátrabb hadrenddel állnánk ki elől.

Jorginho nagy fogás lenne néhány évre.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.06. 19:33:01

Chino írta:
2024.03.06. 17:53:56

Az ingyen igazolható játékosok közül, a Sporton Jorginhot hozták le. Szerintem a mi helyzetünkben ő nagyon jó választás lenne. Nyilván nem hosszútávra, de két évig legalább nagyon hasznos lehetne.
A kérdés a fizetése, gondolom Angliában nem gombokért játszott. Bár eddig Laportáék meggyőzték az új igazolásokat, hogy itt apróért is megéri játszani. :roll:

Más: talán kicsit off, de múlkor találkoztam egy poszttal, amely arról szólt, hogy az extámadóink milyen jól teljesítenek a szezonban. (Luuk de Jong, Giezmann, Auba) A statisztikák szerint egyébként valóban, a holland talán élete formájában van. Griezmann-nak mindenképp mennie kellett a fizetése miatt, ez világos, de a másik kettővel együtt lehet, hogy jobban jártunk volna mint Lewá-val egyedül. De ezt már nyilván sosem tudjuk meg.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.06. 17:53:56

Ibrahim Diarra mellett egy újabb afrikai játékost néztünk ki, ma már a Masián járt és egy bemutatkozó meccsen is részt vesz, de a Chelsea is nagyon érdeklődik, viszont úgy tűnik különböző kapcsolatok is segítik, hogy minket válasszon.
David Oduro, egy 17 éves ghámai U20-as válogatott balhátvéd. Már a válogatott felnőtt keretébe is behívták, a stílusát Davieséhez hasonlítják és ami az egyik legfontosabb, nyáron ingyen igazolható

Az ingyen igazolható játékosok közül, a Sporton Jorginhot hozták le. Szerintem a mi helyzetünkben ő nagyon jó választás lenne. Nyilván nem hosszútávra, de két évig legalább nagyon hasznos lehetne.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.06. 13:12:01

LG írta:
2024.03.06. 10:08:16
Áthozom ide, hogy ne offoljunk:
gránit írta:
2024.03.06. 09:31:52


Ha ennek ellenére megválunk tőle, gondoskodni kell a pótlásáról. Nekem Lewis Ferguson lenne a jelöltem, de leginkább úgy, hogy emellett Pedri marad.
Pedri-t szerintem nagyon nem kell pótolni, mert már ebben a szezonban is csak hellyel-közzel lehetett rá számítani. Nyilván látszámban jó lenne, de szerintem sokkal égetőbb kérdés még mindig a DMC poszt, kivéve ha nem akarunk az szem gyorstalpalóval átképzett Christensen-nel nekivágni a következő szezonnak. És egyelőre úgy tűnik, hogy max. egy komolyabb igazolást engedhetünk majd meg (pesszimistább hírek szerint annyit sem), akkor meg nálam egyértelmű, hogy oda fektetnék be.
Még örülök is neki, hogy nincs nagyobb pénz igazolni, legalább nem lesz feleslegesen elverve. Mostanában egész jó lejáró szerződésű játékosokat lehet igazolni. Folytatni kell a sort. Az idei bajnokság már elment, a második hely se lesz egyszerű, már a jövőre kell gondolni.
Amúgy tőlünk max Raphinha fog távozni, akiért nagyobb pénzt is kaphatunk. Fura, hogy senki se akarja elhagyni Barcelonát
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.06. 11:24:33

Aleix Garciát el kellene hozni, a nyilatkozata alapján jönne is, elvileg 10-20 millió a kivásárlási ára, Garcia, Torre, Romeu árával lehet csökkenteni. Kell egy jó korban lévő kp-s. Ő tud vkp-t is játszani, és jó kulcspasszokban. Szóval ilyen köztes megoldás, de ennyiért szerintem kihagyhatatlan. Lehet kellene még egy ingyenes kp-s, másik topicban írtam.
Nálam Roberto, Alonso, Romeu fixen távozna, de lehet Fermin is kölcsönbe. 2 kp-ra alap hangon szükségünk van, és ha ezen felül távozna Pedri/De Jong egyike, akkor lehetne gondolkodni egy kp-ban, pénzért.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.06. 10:33:46

LG írta:
2024.03.06. 10:08:16
Pedri-t szerintem nagyon nem kell pótolni, mert már ebben a szezonban is csak hellyel-közzel lehetett rá számítani. Nyilván látszámban jó lenne, de szerintem sokkal égetőbb kérdés még mindig a DMC poszt, kivéve ha nem akarunk az szem gyorstalpalóval átképzett Christensen-nel nekivágni a következő szezonnak. És egyelőre úgy tűnik, hogy max. egy komolyabb igazolást engedhetünk majd meg (pesszimistább hírek szerint annyit sem), akkor meg nálam egyértelmű, hogy oda fektetnék be.
Kell mindakettő, vkp meg tkp is. Még Pedrivel is nagyon kevesen vagyunk, nem hogy nélküle. A következő szezonnak egy Gündogan-Roberto-Fermin-sorral nekimenni nem lehet. Torréval nem tudom, mi van, de nem lepne meg, ha többet nem látnánk Barca-mezben, a kölcsönöknek mindig ez a vége. A pedris topic-ban felmerült Pedri kölcsönadása, ennek nem látom érdelmét, semmi előnyünk nem származna belőle. Ha nem játszik nálunk, akkor inkább adjuk el, és vegyünk valakit. De még Pedrivel is elég vékonyak vagyunk ott elől, nem hogy nélküle.
FcBarcelona1 írta:
2024.03.06. 10:04:03
Gránit: pontosan te írod, hogy túlértékeltek a játékosaink
Az tuti. Ha néhány játékosunk fele olyan jó lenne, mint amilyennek gondoljuk, röpködnének a hatkupás szezonok.
FcBarcelona1 írta:
2024.03.06. 10:04:03
Szerintem jobb nála Wirtz, Musiala, Odegard, Xavi Simons, Foden is, ha fiatal tkp-okról beszélünk (ráadásul több poszton bevethetők)
Egyetértek. Viszont ők aligha elérhetők. Ezért lehetne jó megoldás Lewis Ferguson a Bolognából.
FcBarcelona1 írta:
2024.03.06. 10:04:03
nekünk pedig helyzeteket kellene teremteni, mert Gündogan ezt a terhelést nem fogja bírni 34 évesen.
Pontosan ezért kell igazolnunk. Még Pedrivel együtt is kevesen vagyunk ott. Én megtartanám, és igazolnék valakit, ez lenne az A-terv. Pedri így lehetne csere, fele akkora terheléssel lehet, hogy kibírna egész szezonokat. Ha a Liga bekeményít, és kénytelenek lennénk eladni az 1:2 keretei között, akkor adjuk el Pedrit és vegyük meg például Fergusont. Odegaard aligha jöhetne feleannyiért, mint amennyiért Pedrit eladnánk.

De még így is kevesen lennénk, a padon lenne egy Roberto meg egy Fermin. Mindenképpen igazolnunk kell.
FcBarcelona1 írta:
2024.03.06. 10:04:03
De Jong akármennyire jó játékos is, nálunk sosem fogja kihozni a maximumot, nem vkp-s (egy személyes vkp-s rendszerben), nem irányító, sajnos ezt lehozza egy Sancet, Zubimendi, Merino, Soler, Fabián, (ha már PSG) töredék fizetésért.
Ezzel csak egyetérteni tudok.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.03.06. 10:12:01

LG írta:
2024.03.06. 10:08:16
Áthozom ide, hogy ne offoljunk:
gránit írta:
2024.03.06. 09:31:52


Ha ennek ellenére megválunk tőle, gondoskodni kell a pótlásáról. Nekem Lewis Ferguson lenne a jelöltem, de leginkább úgy, hogy emellett Pedri marad.
Pedri-t szerintem nagyon nem kell pótolni, mert már ebben a szezonban is csak hellyel-közzel lehetett rá számítani. Nyilván látszámban jó lenne, de szerintem sokkal égetőbb kérdés még mindig a DMC poszt, kivéve ha nem akarunk az szem gyorstalpalóval átképzett Christensen-nel nekivágni a következő szezonnak. És egyelőre úgy tűnik, hogy max. egy komolyabb igazolást engedhetünk majd meg (pesszimistább hírek szerint annyit sem), akkor meg nálam egyértelmű, hogy oda fektetnék be.
Szerintem inkább eladás lesz mint vásárlás.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.06. 10:08:16

Áthozom ide, hogy ne offoljunk:
gránit írta:
2024.03.06. 09:31:52


Ha ennek ellenére megválunk tőle, gondoskodni kell a pótlásáról. Nekem Lewis Ferguson lenne a jelöltem, de leginkább úgy, hogy emellett Pedri marad.
Pedri-t szerintem nagyon nem kell pótolni, mert már ebben a szezonban is csak hellyel-közzel lehetett rá számítani. Nyilván látszámban jó lenne, de szerintem sokkal égetőbb kérdés még mindig a DMC poszt, kivéve ha nem akarunk az szem gyorstalpalóval átképzett Christensen-nel nekivágni a következő szezonnak. És egyelőre úgy tűnik, hogy max. egy komolyabb igazolást engedhetünk majd meg (pesszimistább hírek szerint annyit sem), akkor meg nálam egyértelmű, hogy oda fektetnék be.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.04. 10:49:42

ElBartimaeus írta:
2024.03.03. 23:20:54
Pedri sérülésével szerintem őt elvesztettük, sose lesz belőle megbízható játékos, Gavi kérdéses, hogy vissza tud-e jönni? Azzal, hogy előreláthatóan nem nagyon igazolhatunk a nyáron ismét, rohadt nagy bajban lesz a csapat. Lehet Torrét vissza kéne hozni és megpróbálni használható kp-t gyúrni belőle, de úgy is sovány. Elég sötét évek vannak kilátásban, hacsak nem fogunk valami irtó szerencséset.
Pedri kezét most kell elengedni, számtalan sérülésen van túl, alkalmatlan egy csapat alapembere címére, több tucat játékos jön ki akadémiákról, sajnos van ez a kategória aki porcelánból van és egyszerűen nem tud egy sérülésmentes időszakot lehozni. Nem kell edződni itt, mert az utóbbi szezonokban mindent megkapott, nem is volt túljátszatva, ahogy Fatinál mondottam, amíg lehet értékre kell váltani.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.04. 10:49:09

Troym írta:
2024.03.04. 08:49:26
Nálam Pedri lenne az egyik eladandó játékos nyáron. Nem kétlem, hogy nagyon tehetséges, vagy hogy mennyire imádja a klubbot, de nem látom, hogy lenne képes ebben a környezetben, "szakemberekkel" és felkészítéssel valaha talpra állni fizikailag, a csapat szempontjából ennyi sérülés után meg talán utolsó olyan év, amikor még valamelyik kőgazdag csapat adna érte 60-70 milliót. Neki is az lenne az érdeke, hogy innen kiszabaduljon.
Van benne igazság, de szerintem ezt nem fogjuk meghúzni. A populista Laporta biztos nem fog egy ilyen a szurkolók körében népszerűtlen döntést meghozni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.04. 10:47:07

Troym írta:
2024.03.04. 08:49:26
Nálam Pedri lenne az egyik eladandó játékos nyáron. Nem kétlem, hogy nagyon tehetséges, vagy hogy mennyire imádja a klubbot, de nem látom, hogy lenne képes ebben a környezetben, "szakemberekkel" és felkészítéssel valaha talpra állni fizikailag, a csapat szempontjából ennyi sérülés után meg talán utolsó olyan év, amikor még valamelyik kőgazdag csapat adna érte 60-70 milliót. Neki is az lenne az érdeke, hogy innen kiszabaduljon.
Kérdés, ki jönne helyette. Wirtz-et aligha tudjuk megszerezni. Lewis Ferguson jó választás lenne szerintem. Hasítanak a Bolognával, sorra nyerik a meccseiket, már a 4. helyen állnak a bajnokságban (ez Motta számára is dícséret).

Torrét vissza kell hozni kölcsönből, Robertóval valószínűleg hosszabbítanak. Én egyébként inkább megtartanám Pedrit, és igazolnám le Fergusont, mert szükségünk van minél több emberre. Pedri lehetne csere. Kevesebb terhelést kapna. Ebben a szezonban játszott 16 meccset, ha feleannyi terhelést kapna, akár egész szezonra is jó lehet. Elképesztően sérülékeny, és amúgy is túl van hájpolva.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.04. 08:49:26

Nálam Pedri lenne az egyik eladandó játékos nyáron. Nem kétlem, hogy nagyon tehetséges, vagy hogy mennyire imádja a klubbot, de nem látom, hogy lenne képes ebben a környezetben, "szakemberekkel" és felkészítéssel valaha talpra állni fizikailag, a csapat szempontjából ennyi sérülés után meg talán utolsó olyan év, amikor még valamelyik kőgazdag csapat adna érte 60-70 milliót. Neki is az lenne az érdeke, hogy innen kiszabaduljon.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.03. 23:31:30

ElBartimaeus írta:
2024.03.03. 23:20:54
Pedri sérülésével szerintem őt elvesztettük, sose lesz belőle megbízható játékos, Gavi kérdéses, hogy vissza tud-e jönni? Azzal, hogy előreláthatóan nem nagyon igazolhatunk a nyáron ismét, rohadt nagy bajban lesz a csapat. Lehet Torrét vissza kéne hozni és megpróbálni használható kp-t gyúrni belőle, de úgy is sovány. Elég sötét évek vannak kilátásban, hacsak nem fogunk valami irtó szerencséset.
Én már a mai meccs előtt is úgy gondoltam, hogy egy DMC/MC lenne a nyár legfontosabb igazolása. Kimmich pedig jelenleg nem érzi túl jól magát Münchenben. Talán nem lehetetlen elhozni viszonylag korrekt áron. Persze csak nyáron látjuk meg igazából, hogy milyenek is a lehetőségeink, mert erről nagyon ellentmondásos hírek jönnek.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.03. 23:20:54

Pedri sérülésével szerintem őt elvesztettük, sose lesz belőle megbízható játékos, Gavi kérdéses, hogy vissza tud-e jönni? Azzal, hogy előreláthatóan nem nagyon igazolhatunk a nyáron ismét, rohadt nagy bajban lesz a csapat. Lehet Torrét vissza kéne hozni és megpróbálni használható kp-t gyúrni belőle, de úgy is sovány. Elég sötét évek vannak kilátásban, hacsak nem fogunk valami irtó szerencséset.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.01. 12:24:18

FcBarcelona1 írta:
2024.03.01. 11:56:11
600+-ról csökkent a bèrtömeg 400+ millióra, és volt 100 millióért játékos értékesítés, ebből ugye lejön valami Dembelének, de itt volt minden, elvileg Sisokkónak nem fizettek. Legyen 75.
Azért azt nem lehet mondani, hogy nem tettek semmit, ehhez jön a rekord bevétel marketing, stadion, stb., minden szakág bajnoki címe.
Azután megállapítottak 270, majd 200 milliót bérsapkának, mikor nyilatkoztak, hogy 200+ milliót kell csökkenteni, vagy bevételt növelni. Végül is, a 400+ is 200+ :)
Csak ki tudja 2023-ban melyik időpillanatban volt megállapítva, kimérve 270, 400, 600 bérkeret?
Tavaly tavasszal már mondták a Ligától a 200 milliós bércsökkentést, amikor tudták, hogy Busi és SR szerződése lejár, magyarán azon túl kérték.
Elment 3 játékos tetemes bérrel (Alba, Dembele és Kessie), kölcsönadtuk Fatit, de közben jöttek többen és Frenkie fizetése kilőtt az űrbe. Viszont gondolom Messi, Lenglet, stb elhalasztott fizuját is most utalgatjuk. Azt meg 0%-ban hiszem el, hogy bármilyen elhalasztott bérekről szóló hír komolyan lehet venni.
A Covid előtt 1mrd körül lehetett a bérkeret. Ha a csapat fele eltolta a bére felét két évig, amíg nem voltak nézők a meccseken, akkor cca 500 milliót kell kicsengetni 4-5 év alatt, gondolom valamilyen kamatokkal.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.01. 12:07:16

Troym írta:
2024.03.01. 11:33:43
nehezen hiszem, hogy ha nem lenne alapja az egésznek, akkor élelmes klikkvadász újságírók még nem rakták volna össze, hogy nincs itt semmi látnivaló és összesen Tebas kicsinyes bosszúja a történet. Mekkora szalagcímek lennének. Mégsincs ilyesmi.
Mert sokkal klikkvadászabb az olyan szalagcím, hogy pénzügyi nehézségekkel küzd a Barcelona. Azzal a kevésbé tájékozott szurkolók, olvasók nem nagyon tudnak mit kezdeni, hogy a Liga szívatja a Barcelonát meg FFP-szigorítás vagy Tebas-bosszú. A legtöbb ember nem tudja, mi az az FFP, nem tudják, ki az a Tebas. Az sokkal egyszerűbb és kézzelfoghatóbb szalagcím, hogy óriási gondban a Barcelona, pénzügyi válságban a Barcelona. Bizonyíték erre, hogy el is hitették az emberekkel, hogy cash-flow probléma van nálunk, és hogy csődben vagyunk, meg szegények vagyunk, mint a templom egere, miközben erről szó sincs. Nem pénzünk nincs, hanem a Liga szívat minket. De az emberekkel mégis el tudták hitetni, mert ez egyszerűbb és felfoghatóbb üzenet, mint az, hogy FFP-szigorítás meg gonosz Tebas, miközben azt sem tudják, ki az a Tebas.
Troym írta:
2024.03.01. 11:33:43
Előírták a 270 milliót, mi meg tojtunk rá és 2-1 vagy akármilyen szabállyal, de hoztunk kb ugyanannnyi magas bérű játékost
Persze, hogy tojtunk rá, amikor teljesen komolytalan volt a 270 millió is. Mit kellett volna tennünk? Nem regisztrálni a fél csapatot? A Liga sem vette komolyan, simán igazolgattunk nyáron is. Persze nem annyira, mint szerettük volna, mert egy Kimmich-re már esélyünk nem volt. De azért jövögettek emberek, nem is akárkik. Ez megy. Szívatnak minket egy "kicsit", de a saját számait a Liga sem veszi komolyan. Így vagy úgy, de nyáron is fogunk igazolni, a Liga meg ezerszer elmondja majd, hogy ennyivel meg annyival kell megint csökkentenünk a keretet (ha így folytatják, lassan átmennek mínuszba, és majd -100 milliós keretet írnak elő, aztán csak igazolgatunk majd minden nyáron).
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.01. 11:56:11

Troym írta:
2024.03.01. 11:33:43
gránit írta:
2024.03.01. 11:12:59
Leszek az örök szkeptikus, de nehezen hiszem, hogy ha nem lenne alapja az egésznek, akkor élelmes klikkvadász újságírók még nem rakták volna össze, hogy nincs itt semmi látnivaló és összesen Tebas kicsinyes bosszúja a történet. Mekkora szalagcímek lennének. Mégsincs ilyesmi.

De pont jól írod:
Előírták a 270 milliót, mi meg tojtunk rá és 2-1 vagy akármilyen szabállyal, de hoztunk kb ugyanannnyi magas bérű játékost (Cancelo, Gündogan, Inigo, Romeu, Felix?) mint ahány távozott. (Kessie, Dembele, Alba, Busi holott utóbbi bére nem volt kalkulálva, mert lejárt a szerződése) Nagyságrendileg sokat nem csináltunk.
Most meg csodálkozunk, hogy tojtunk rá az elvárásra, erre az még szigorúbb?
600+-ról csökkent a bèrtömeg 400+ millióra, és volt 100 millióért játékos értékesítés, ebből ugye lejön valami Dembelének, de itt volt minden, elvileg Sisokkónak nem fizettek. Legyen 75.
Azért azt nem lehet mondani, hogy nem tettek semmit, ehhez jön a rekord bevétel marketing, stadion, stb., minden szakág bajnoki címe.
Azután megállapítottak 270, majd 200 milliót bérsapkának, mikor nyilatkoztak, hogy 200+ milliót kell csökkenteni, vagy bevételt növelni. Végül is, a 400+ is 200+ :)

Többivel egyetértek. Csökkenteni kellett, profitot kell termelni, ligától függetlenül, mert ez a klub érdeke. Tebas pedig ne üzengessen, mert károkat okoz a klubnak, nem látom a többi liga elnökét üzengetni, azt sem tudom mi a nevük.
CVC 2 milliárdért 10 milliárd visszafizetését magyarázatot azért meghallgatnám.
Majd kiokoskodnak nyárra valamit, hozzanak először edzőt, az majd eldönti kire számít és kire nem.
Válasz küldése