Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.05.13. 08:20:46

Jövő szezon végével kifut a szerződése.

https://www.transfermarkt.com/sergej-mi ... ler/266302
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.05.13. 07:41:21

Andris írta:
2023.05.12. 21:45:27
1. Nincs hely a kezdőnkben -> (tetszik ez neked, vagy sem, de nincs: Gavi, Pedri és Frenkie lesz a gálakezdő), és bárki is jön, rossz esélyekkel indul. Nem kizárt, de rohadt nehéz lesz beverekedni magát bárkinek, akár csak folytonos 4es rotációba is. (Pedig milyen jó lenne.. szerintem ez a hármas tökéletes, de a szezon meg bőven túl hosszú.)
Nem is nagyon vitatkoznék úgy egészében azzal amiket írsz, mert egyetértek vele... csak ezt a részt ragadnám ki... Vsz ebben is igazad lehet, de ezzel van egy olyan aggodalmam, hogy idén Frenkie is akkor volt igazán jó, amikor Busquets mellett játszott ilyen szűrőféleséget. Ha ez így lesz, ahogyan írod akkor szerintem neki még szintet kell lépnie a játékában hiába volt idén is remek. Nem tudom ez viszont menni fog-e.

Szerintem aki szerint kell Busi helyére pótlás, az pont ebből indul ki. Nem tudom az említett hármasból Gavi pl jó lenne-e erre a szerepre, Pedri mindenképpen támadóbb szerepkörrel kellene játsszon. És szerintem Kessie sem lenne jó erre, összjátékban kevés hozzá - legalábbis szerintem Xavi emiatt nem használta, vagy csak másik poszton.

És akkor már nem is olyan egyértelmű, hogy nem kellene egy KP igazolás, bár szerintem sem lesz és ez a hármas megy. Frenkie-nek viszont ehhez minimalizálni kell a hibákat a labdakihozatal közben, ami szerintem részben az erősségei ellen is hatna. 🤔
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.13. 07:26:00

Andris:
-Ott van Xavi nem egyszeri nyilatkozata, hogy szerinte De Jongot nem vkp-kènt, hanem feljebb egy sorral a legjobb. Minden hírben egyöntetűen vkp-t keres. 1,5 ève írják Zubimendit. Persze nem biztos, hogy nem kènyszerül rá, hogy De Jongot kell ott játszatnia, mert behatárol az FFP. Ezèrt lenne legjobb szerintem Neves. Rákènyszerülne De Jong vkp-s, Neves mèlysègi irányító (Xavi fèle), Pedri tkp-s. Gavi 4. Számú játèkos, esetleg Gündogannal meg is lennènk, + valaki a rotációba, aztán reméljük jövőre lesz pènz
-örültem, hogy Nico a Valenciába megy, mert katalán közèpcsapat. Erre a kiesès szèlèn lèvő csapatba sem tudta beverekedni magát, volt komoly sèrülèse is. Èrdemes lenne kölcsönbe, visszavásárlásival, beszámítani más játèkosba, hiszen megint van több B-s, akinek lehetősèget kellene adni. Torrera nem számít Xavi, linkeltem a CF, CAM nyilatkozatát. Valószínűleg megy kölcsönbe ha elfogadja, te is írtad, mèg 15-ötbkellene ráfizetni bizonyos feltételek esetèn, ezt nem fogja a klub megkockáztatni, ha Xavi nem számít rá
--jhv nem prioritás ebben a helyzetben szerintem a klubnak, nincs minősègi támadó ès Busquets is távozott. Kounde jól megoldotta, leigazolták J. Araujot is, Robival is hosszbbítanak, a B-ben is van valami Espanolos jól teljesítő jhv,, persze ha lenne pènz, ès jó adódó lehetősèg, akkor hoznak majd, Foyth, Pavard, Arnau, Mazraoui, szerintem ilyen sorrendben a mèdia szerint is. Sok mindentől függ
-Egyèrtelmű Araujo, Gavi, Pedri, Pena szerződèse az első a klubnál. Utána Xavinak Robi, Alonso, Messit szerintem a mèdia hajtja, Eduard Romeu lenyilatkozta, hogy benne sincs a gazdasági tervben. Ha lesz rá lehetőség, visszahozzuk. Megint csak sokmindentől függ, ahogy az is, hogy ki jön a kp-ra, vagy Nico, Kessie marad
-Lehet, hogy Frenkie, Pedri, Gavi lesz a kezdő kènyszerből, de akkor nem hiszem, hogy sok esèlyünk lenne bármit is nyerni. A kp-a szerintem a leggyengèbb, ès Busquets is távozik. Támadót kiválthatsz kp-sal, kp-t nem nagyon, nem fogunk 523-t játszani.
-igen, Xavi bizonyos tulajdonságok alapján választ játèkost, amivel párunk szerint mèg lejebb süllyedhetünk. A kínálat èvről èvre egyre gyèrebb, pènz sincs, nem biztos, hogy jó megoldás 2.0-s játèkosokat keresni. A Pep-Barca szerintem megismètelhetetlen.
-vannak források, amik megbízhatóbbak a többinèl, mert a híreik nagy százalèkban bejönnekba pletykalapokat tènyleg nem èrdemes figyelembe venni. Nehèz szűrni, de ha 3-4 komoly oldal lehozta, valószínűleg van igazságalapja, biztosra venni nem lehet semmit
-Guardiola nem Barca alkalmazott, elsősorban a saját èrdekeit nèzi, sokszor írtak már erről, nem is akarok rosszat írni róla. Christensent aki figyeli, az tudta mit várhat tőle, EB elődöntős, BL győztes. Idei teljesítmènye szerintem a vártnál is több.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 23:12:56

Abde eseteben en is bizom benne szinten, hogy megnezzuk egy ujabb fel szezonra legalabb.

En a harom tamado hive vagyok. Es szerintem Xavi is csak kenyszerbol ment a negy kp iranyba. Bejott, mert stabilizalodott a csapat, de azert a tamadojatekunk es a goljaink nem fejlodtek vele egyutt. Ha nem muszaj, szerintem nem fogunk 4 kp-val jatszani, nem is hiszem hogy ilyen iranyba tervezunk igazolni. Max ha Messi nem jon ossze, es mas rendes tamado se.

A jobbhatved mar tavaly is nyilvanvalo lyuk volt a kereten, de ennyire szelen lubickolo tamadokkal, mint Dembi es Raphi, ilyen jo balbekkel mint Balde, lehet h maradunk a harom kozepso vedosre hajazo formacional. Es tartalekkent meg hasznaljuk ezt a tescos Araujot, aki elvileg van. Vagy Robit, vagy valakit a Bbol.
Xavin mulik, nyilvanvalo hianyposzt, de nem feltetlen prioritas. Az edzoi szandek donti el.

A Sporton van most egy cikk, ami a Barca azt koveto 10 lepeset reszletezi, hogy jovahagyjak 19.en a terveinket. Csak fordito nelkul atfutottam a spanyolt, de szerintem, sajat logikam alapjan, ezek prioritasi sorrendben is vannak.
Ezek kozul legelso a mar meglevo hosszabbitasok regisztralasa. Masodik Baldenak hosszabbitas, es harmadik egy brutto 25 millios hivatalos ajanlat Messinek.
Negyedikkent szerepel Inigo, otodikkent Gundogan leigazolasa. Ezek szerintem mar erosen fuggnek Messitol.
A kovetkezok meg talalgatasnak tunnek, pl egy Fati-Neves uzlet, egy Ferran - Carrasco uzlet, Kessie es Raphi elengedese megfeleloen vaskos ajanlat eseten, es Auba leigazolasa.
A vegen van Alba fizetescsokkentese, ami reszben egy kakukktojas szvsz logikailag, es a prioritasi sorrendben sem passzol.

Ps: szerintem a Raphi Kessie dolog egy bloff szagu dolog. A brazilt 60ert, Kessiet 25ert szerintem mar vigan elengednek. Ha Messi tenyleg elfogadna egy brtto 25os ajanlatot, akkor en is elengednem a ket jomadarat ennyiert, es a fizujuk megsporolasaert. Raphit sajnalnam, de alapvetoen csereemberkent tekintek ra, es igy egy 60ast visszautasitani erte luxusnak tunik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 22:48:07

Andris írta:
2023.05.12. 21:45:27
Nagyjából egyetértek veled. A saját játékosainkat kéne elsőként megtartani (Gavi, Balde, Araujo, Pena, Dembele, Yamal) utána megnézni futja-e még valamire. Szerintem akkor is főleg ingyen kéne hozni bárkit is, mert többnyire a cserepadra kellenének emberek.
A legnagyobb eltérés a véleményünkben, hogy nálam nem a támadó (Messi v akárki) hanem egy jobbhátvéd v védekező kp (Xavi 4kp felállása miatt, mert nem bízik Kessiében) lenne elsőszámú cél, ha van bármekkora keret pénzért igazolni, én erre használnám. Mondjuk a kettő közül a jhv szerintem nagyságrendekkel fontosabb lenne, mert egyrészt oda kezdőjátékos kéne plusz, ha az ott játszó jó lenne, nem kéne duplaszűrő.
Én is azt vallom, hogy Nico és Torre simán kaphatna még egy szezont, szerintem minimum az egyik beválna. (Abde kapcsán is ezt gondolom) Nico szerintem méltatlanul van lehúzva, Torre meg még időt sem kapott.

Az meg szinte tuti, ha jön Messi, más már nem nagyon.

Inigo kapcsán meg a proféta szóljon belőled, őszintén remélem igazad van és kacsa, de szerintem nincs akkora szerencsénk, hogy ne jönne. Minden létező helyen lehozták már hírként, pont mint tavaly Kessiét és Christensent. Gondolom, ha nem tudjuk regisztrálni, majd kölcsönadjuk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 21:45:27

Én nem is értem miért van egyáltalán szó Busi pótlásáról bárhol, bármikor. Egyértelműen Frenkie fog játszani a helyén, tette ezt már idén is sokszor. Középpályást persze szereznünk kell, így hogy Busi elmegy, de a cserepadra fogunk igazolni, és kötve hiszem, hogy akár csak megközelítőleg Busquets profilút szeretnénk. Már csak azért sem, mert szerintem nincs ilyen.
Leginkább a pozíciós játékhoz megfelelő inteligenciával rendelkező, labdabiztos középpályásra van szükségünk, de ennél több elvárást nem támaszthatunk, mert se pénz nincs rá, se üres pozíció nem lesz (remélhetőleg) a kezdőben.

Gündogan remek kp, de nem tudom, hogy elfogad-e majd olyan fizut, amit mi kínálni tudunk. Meg hogy Araujo, Gavi, Baldé és Messi után lesz-e még rá akár csak egy közepesnél alacsonyabb keretünk. Szerintem nem.

Én Nicot nagyon alaposan megnézném Xavi helyében újra, és persze még egy-két soron Torrét is. (Bár igazából egyelőre még pletykának is gyenge, hogy utóbbitól szabadulnánk.)

Picit kezdjetek el a realitásokból dolgozni és gondolkozni, ne pedig az újságcikkekből és twitter hányadékból.
Szerintem a realitás a következők vastagon szedett tényekből áll:
1. Nincs hely a kezdőnkben -> (tetszik ez neked, vagy sem, de nincs: Gavi, Pedri és Frenkie lesz a gálakezdő), és bárki is jön, rossz esélyekkel indul. Nem kizárt, de rohadt nehéz lesz beverekedni magát bárkinek, akár csak folytonos 4es rotációba is. (Pedig milyen jó lenne.. szerintem ez a hármas tökéletes, de a szezon meg bőven túl hosszú.)

2. Nincs pénzügyi mozgástér. -> Araujo, Gavi és Balde szerződései mindent elsöprő prioritások, és még ezekhez is áldozatot kell majd hozni. És utána szerintem egyértelműen egy támadó a prioritás, legyen az Messi, vagy más. Bőven a leggyengébb csapatrészünk volt idén, annyira, hogy szinte nem is értem, miért nem csak támadókat sorolgattok megállás nélkül. Ha nem Messi, akkor mindenképp balos/center/árnyékék.

3. Xavi bizonyos tulajdonságok alapján választ egy-egy játékost a csapatbakerülésre. -> Nem az overall minőségük, és nem is a papíron meg elviekben létező skilljeik, máshol mutatott teljesítményük alapján. Ez szerintem tény, másfél éve látjuk. Ha ez van, és az is igaz, hogy van ráhatása az igazoláspolitikánkra, akkor készülhettek arra, hogy nem a látszólag legjobb játékosokat és legjobb díleket üldözzük majd (lehetőségekhez mérten sem), hanem azt, akit esetleg el tudunk érni, és valamiért kell Xavinak.

Ha Messit leigazoljuk esetleg, akkor szerintem minden mást el is felejthettek nyugodtan, nem lesz esélyünk se.

Általános jótanács: most gyújták a rakétákat az újságoknál, kezdődik a piac szezon. Sose felejtsétek el, hogy az olvasható dolgok 95%-a soha nem válik valóra.

PS: Például ezen a ponton Inigoról kijelenteni, hogy biztosan jön, szerintem teljesen alaptalan. Lehet hogy így lesz, lehet, hogy nem. És ha jön is, várjuk ki a végét: Én pl Eric Garciát nagyon is érteni véltem, mert ifiként nem is volt sansza se kezdő közelbe kerülni a city bomba keretéből, viszont Guardiola nagyon de nagyon jókat mondott róla. Ellenben Christensen egy nagy mamlasznak tűnt, és nem is értettem miért kell nekünk (akár ingyen). Aztán látjuk, hogy ki mire képes. Xavi a rákényszerített játékosok közül nem mindegyiknek talált helyet, de akikhez aakár a vezetőséggel is szembemenve ragaszkodott, azokból viszont nagy dobások lettek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 21:38:07

Messa írta:
2023.05.12. 21:19:12
Ez a Tielemans-Gündogan duó ingyen azért elég nagy bomba lenne. Tielemansra azért is jó lenne rámenni, mert még viszonylag fiatal és piacképes. Ha nem válik be, simán el lehet passzolni egy év múlva 20-30 millióért alaphangon. Sajnos nekünk ilyenekre is figyelni kell, szerintem ez egy abszolút járható út lehetne ebben a helyzetben. Ha beválik szuper mert ingyen volt, ha nem akkor meg el lehet adni amortizáció nélkül. Ezért örültem volna a védelembe Ndickának, de az ő nevét már nemigen hallani.
Ezzel 100%-ban egyetértek, ameddig ilyen helyzetben vagyunk főleg ingyen játékosokból kéne főzni, de szerintem pont Tielemans már aláírt valamelyik PL nagyhoz, semmi még pletykaszintű hír sincs róla sehova, másrészt Ndicka helyett ide Inigo jön, nekem is legnagyobb sajnálatomra, mert nem is fiatal, pénzt sosem látunk belőle és kérdéses beválik-e.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.12. 21:19:12

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 20:22:08
Cseri írta:
2023.05.12. 20:08:43
Tielemans már eligérkezett valahova?Lejár a szerződése,nem is értem,miért nem jön szóba? Ha igazak a hírek a középpályára szánt igazolásokról és ténylegesen ilyen túlárazott 60 milliós játékosokat kergetünk,ráadásul Amrabatot vagy kit,aki lőni,előre passzolni nem tud, annyira kreatív,mint egy raklap.
Én Gündogánt és a belgát próbálnám idehozni a gyerekek mellé a kp-ra.
Szerintem is kellene 2, Gündogan az egyik ingyen. Tielemans is jó lenne, de nála azt írták, maradni akar a PL-ben. Persze gondolom fizetés kèrdèse. Illetve Xavi De Jongot nem látja vkp-kènt. Rabiot van mèg ingyen, aki idèn nagyot megy a Juveban 8 gól 3 gólpassz, de idèn már nem vkp-kènt, már egyszer a PSG-ből szóba hozták velünk.
Ez a Tielemans-Gündogan duó ingyen azért elég nagy bomba lenne. Tielemansra azért is jó lenne rámenni, mert még viszonylag fiatal és piacképes. Ha nem válik be, simán el lehet passzolni egy év múlva 20-30 millióért alaphangon. Sajnos nekünk ilyenekre is figyelni kell, szerintem ez egy abszolút járható út lehetne ebben a helyzetben. Ha beválik szuper mert ingyen volt, ha nem akkor meg el lehet adni amortizáció nélkül. Ezért örültem volna a védelembe Ndickának, de az ő nevét már nemigen hallani.

Troym: holnap 16:00 MU-Wolves Spíler1, nagyítóval fogom követni :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 20:40:54

Rice nem ide való, azzal azt akartam jelezni, hogy ennyi erővel hozzuk őt. Random más PL vkp-t írhattam volna, ő ugrott be. Tartom, hogy akár, lehet, van olyan csillagegyüttállás, hogy beválik.
Neves láttam kb 10 meccsen (Wolves, Portugália VB) mondjuk az elmúlt 1 évben (nem minden meccset láttam végig), Wolves esetén többnyire nyilván nagy csapatok ellen, mert kit érdekel egy kiesési rangadó, azokon nem győzött meg, VB-n sem.

Mit tud jól? - Bence is írta indítgat 40-50m meccsenként párszor, lövöldöz
Mit nem tud jól? helyezkedni, védekezni

Nálunk mire van szükség:
Jó helyezkedésre, támadásokat szűrni, felállt védelem ellen építkezni, kulcspasszokat adni, stb

Mit írtunk ki minden érkező játékából, mi nincs nálunk a meccseken:
Távoli lövések, mert nálunk a mondás, alaptaktika, Cruyff vagy tudomisén miért de mindenki mindig jobb helyzetet keres. Még egy jól lövő játékosból is kiirtjuk a lövőkedvet.

Nyugodtan cáfoljatok rám, ha rosszul írom ezeket.
Akkor ő hogy jó mégis ide? Amiben jó lenne, azt úgysem használnánk. A gyengeségeit viszont kihangsúlyoznánk.

Amúgy megint olyan játékosért adnánk 40-50milliót, aki 1 év múlva ingyen is ücsöröghet itt. (Rice szerződése is lejár 2024-ben)

Busi posztjára szerintem az elérhető nevek közül Frenkie de Jong a legjobb!
Cserepadra meg valaki ingyen. Ameddig nem tudunk egy Rodrit hozni, inkább spóroljunk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 20:22:08

Cseri írta:
2023.05.12. 20:08:43
Tielemans már eligérkezett valahova?Lejár a szerződése,nem is értem,miért nem jön szóba? Ha igazak a hírek a középpályára szánt igazolásokról és ténylegesen ilyen túlárazott 60 milliós játékosokat kergetünk,ráadásul Amrabatot vagy kit,aki lőni,előre passzolni nem tud, annyira kreatív,mint egy raklap.
Én Gündogánt és a belgát próbálnám idehozni a gyerekek mellé a kp-ra.
Szerintem is kellene 2, Gündogan az egyik ingyen. Tielemans is jó lenne, de nála azt írták, maradni akar a PL-ben. Persze gondolom fizetés kèrdèse. Illetve Xavi De Jongot nem látja vkp-kènt. Rabiot van mèg ingyen, aki idèn nagyot megy a Juveban 8 gól 3 gólpassz, de idèn már nem vkp-kènt, már egyszer a PSG-ből szóba hozták velünk.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.12. 20:08:43

Tielemans már eligérkezett valahova?Lejár a szerződése,nem is értem,miért nem jön szóba? Ha igazak a hírek a középpályára szánt igazolásokról és ténylegesen ilyen túlárazott 60 milliós játékosokat kergetünk,ráadásul Amrabatot vagy kit,aki lőni,előre passzolni nem tud, annyira kreatív,mint egy raklap.
Én Gündogánt és a belgát próbálnám idehozni a gyerekek mellé a kp-ra.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 20:04:16

Whoscored-on össze lehet hasonlítani mindet.
Declan Rice-al az a legnagyobb baj, hogy 100 millióról indul, ahogy Macallister, Bellingham ès hasonló felkapott játèkosok. Zubimendi most nyilatkozta nem akar távozni, 60+ millió, jövőre BL indulás, a Sociedad erősíthet is. Amrabat egy csere volt a Feyenoordban èa a Fiorentinaban is fèl szezonban, 6,5-ös átlagos osztályzatokkal, amit már tènyleg azt mondom egy Nico is lehoz, de elismerem, nem nèzek sok Fiorentina meccset. Azt írták róla egyik meccs kiemelkedő, minden második gyenge, a statjait is ezt mutatják. Enzo játèka tetszett legjobban, 120-èrt vitte a Chelsea. Így kit tudnánk a jelenlegi anyagi helyzetünkben igazolni? Ugarte felkapott kp-s egy Sportingban, 60-ról indul. Kp-t akar a Reál, MC ha megy Gündogan, MU, Chelsea, Arsenal, Liverpool, PSG, Bayern, Newcastle, Tottenham minimum ennyi csapat van előttünk anyagilag, ha kp-t akarunk igazolni, de szerintem többet költhet mèg minimum vagy 10 csapat, + ott lesznek azok, akiktől viszik ezeket a kp-sokat, 100 milliós bevètellel. Nem Mind1, hogy a játèkos hová akar igazolni, mint Raphinha vagy Kounde.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.12. 19:48:09

Messa írta:
2023.05.12. 19:40:40
Troym írta:
2023.05.12. 19:02:58
Mekkora ötlet odaadni tehetséges játékosokat ezért a szerencsétlenért. Ígérjen már ránk valaki, akkora spiler, ja hogy senkinek nem kell... menjünk rá Declan Ricera is, ő még jó is lehetne talán. A portugál csodaügynöknek nincs másik csapat, amit megmenthet?
Szeretnék érdeklődni, hogy hány meccsen láttad valójában játszani? Gondolom rendszeresen nézed a Wolves meccseit ha ilyen magabiztos vagy vele szemben. Illetve szívesen meghallgatnám a javaslataidat Busquets posztjára, szerinted ki lenne megfelelő ide a felmerült nevekből? Neves nem nagy spíler ugye mert a Wolves-ban játszik, bezzeg Declan Rice a West Hamből... :lol:
Rice-al szerintem az a baj, hogy egy nagyon jó játékos - megfelelő rendszerben. Ő egy igazi boxtobox, lendületes kp-s. Nem jut most jobb eszembe, bár nem jó a hasonlítás, de szigorúan ezt nézve kicsit olyan, mint egy Valverde, aki akkor jó, amikor 40 métereket nyargalhat. Nem mondom, hogy felállt védelem ellen nulla, de nem az az igazi erőssége, ő majd egy lendületesebb csapatban köt ki. A kettő közül szerintem a portugál idevalóbb, legalábbis ránézésre nekem úgy tűnik. A bombái és az 50 méteres indításai mindenképp nagyon kellene ide, felüdülés lenne. Nyilván nem minden idők legjobbja, de nem is rossz. Én egy negatívumot tudok vele kapcsolatban mondani, hogy kicsiti lomha, nem az az igazi agilis játékos, mint pl Amrabat, hogy a többi lehetőséghez hasonlítsam.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.12. 19:40:40

Troym írta:
2023.05.12. 19:02:58
Mekkora ötlet odaadni tehetséges játékosokat ezért a szerencsétlenért. Ígérjen már ránk valaki, akkora spiler, ja hogy senkinek nem kell... menjünk rá Declan Ricera is, ő még jó is lehetne talán. A portugál csodaügynöknek nincs másik csapat, amit megmenthet?
Szeretnék érdeklődni, hogy hány meccsen láttad valójában játszani? Gondolom rendszeresen nézed a Wolves meccseit ha ilyen magabiztos vagy vele szemben. Illetve szívesen meghallgatnám a javaslataidat Busquets posztjára, szerinted ki lenne megfelelő ide a felmerült nevekből? Neves nem nagy spíler ugye mert a Wolves-ban játszik, bezzeg Declan Rice a West Hamből... :lol:

Más: Én őszintén nem értem Zubimendi a maga 60 milliójával hogy kerül egyáltalán képbe. Hol meg miből lenne rá egyáltalán pénzünk? Ráadásul lenyilatkozza hogy esze ágában nincs távozni a Sociból, nagyon jól érzi magát. Azonnal ki kell húzni a listáról, 1 névvel kevesebb, kész. Majd jövőre megpróbáljuk megint ha Xavinak nagyon kell.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 19:02:58

Camp Nou99 írta:
2023.05.12. 18:51:18
Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 18:37:03
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Hát szakmai érvekkel nehéz is lenne érvelni.
Mekkora ötlet odaadni tehetséges játékosokat ezért a szerencsétlenért. Ígérjen már ránk valaki, akkora spiler, ja hogy senkinek nem kell... menjünk rá Declan Ricera is, ő még jó is lehetne talán. A portugál csodaügynöknek nincs másik csapat, amit megmenthet?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 19:01:47

Camp Nou99 írta:
2023.05.12. 18:51:18
Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 18:37:03
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Hát szakmai érvekkel nehéz is lenne érvelni.
Amrabatnál ès Zubimendinèl szerintem kètszer jobb játèkos, fele annyièrt. Azèrt nem mindegy. Láttátok már játszani?
https://m.youtube.com/watch?v=XgfAWWTvd ... cnViZW4%3D
A bomba góljai szerintem benne sincsenek.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.05.12. 18:51:18

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 18:37:03
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Hát szakmai érvekkel nehéz is lenne érvelni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 18:37:03

https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 18:18:30

bunga írta:
2023.05.12. 17:42:01
Tessék mondani, miért is nem jött be de Jong leigazolása?
Gondoltam, hogy feltűnik valakinek :)
A jelenlegi keretből Frenkie az egyik kedvencem. A csapat egyik legjobbja, de 86 millióèrt igazoltuk. Busquets miatt nem játszhatott vkp-t, ès ha Xavin múlik nem is fog, mert lenyilatkozta, hogy nem látja De Jongot vkp-kènt. Ha pedig mèg 60+ millióèrt elhozzuk Zubimendit, akkor ha Xavi távozik, akkor sem fog. 86 millióèrt 36 milliós bruttó fizetèssel èvi 3 gól 3 gólpassz nem egy klasszis teljesítmèny egy sorral előrèbb.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.12. 17:42:01

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 15:32:55
Èrtem ès elfogadom a vèlemènyed, de szerintem máshogy ítèljük meg a játèkosokat. Mi számít klasszisnak?
Messi, Neymar, De Bruyne, Haaland, Mbappe, Salah stb. Ilyenekre nincs szerintem pènz. Tegyük fel elhozunk minden èvben hasonló kategóriát 100-èrt, ès fogadja el a bruttó 20 fizetèst, így 40 milliót foglal a bèrkeretben. Ha van ilyen 5, már 200 (400+ van előirányozva) Nekünk nem is nagyon jönnek be a drága igazolások Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann, De Jong. Az olcsóbb, de már bizonyított, annál inkább: Giuly, Marquez, Mascherano, Alba, Rakitic, Vidal, Christensen stb. Aki pl. több èvig jól teljesít, vagy pl. objektívebb, ha èvekig 7-es körül kap whoscored-on (pl. Soler 10-10 gól, 8-6 gólpassz, Grimaldo 3-4 gól 8-10 gólpassz, Neves, Auba, Depay, Dybala stb.) Persze nem biztos, hogy ezeket a számokat hoznák, de az is lehet, hogy jobban teljesítenènek egy jobb csapatban, mint a Barca, de legalább nem akkora bukás, mint a 80-100 milliós igazolások, amik nálunk a covid èvèben csúcsosodtak ki, a 480 milliós költsègvetèsi hiányban. Múltkor írtam, a fiatal tehetsègek igazolása sem jön be nagyon, Araujo ès Pedri előtt nem nagyon volt ilyen, viszont sok pènz el lett szórva itt is. Emre, Maia, Pereira 8!, Wague, Abe stb.
Tessék mondani, miért is nem jött be de Jong leigazolása?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 17:40:15

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 15:32:55
Èrtem ès elfogadom a vèlemènyed, de szerintem máshogy ítèljük meg a játèkosokat. Mi számít klasszisnak?
Messi, Neymar, De Bruyne, Haaland, Mbappe, Salah stb. Ilyenekre nincs szerintem pènz. Tegyük fel elhozunk minden èvben hasonló kategóriát 100-èrt, ès fogadja el a bruttó 20 fizetèst, így 40 milliót foglal a bèrkeretben. Ha van ilyen 5, már 200 (400+ van előirányozva) Nekünk nem is nagyon jönnek be a drága igazolások Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann, De Jong. Az olcsóbb, de már bizonyított, annál inkább: Giuly, Marquez, Mascherano, Alba, Rakitic, Vidal, Christensen stb. Aki pl. több èvig jól teljesít, vagy pl. objektívebb, ha èvekig 7-es körül kap whoscored-on (pl. Soler 10-10 gól, 8-6 gólpassz, Grimaldo 3-4 gól 8-10 gólpassz, Neves, Auba, Depay, Dybala stb.) Persze nem biztos, hogy ezeket a számokat hoznák, de az is lehet, hogy jobban teljesítenènek egy jobb csapatban, mint a Barca, de legalább nem akkora bukás, mint a 80-100 milliós igazolások, amik nálunk a covid èvèben csúcsosodtak ki, a 480 milliós költsègvetèsi hiányban. Múltkor írtam, a fiatal tehetsègek igazolása sem jön be nagyon, Araujo ès Pedri előtt nem nagyon volt ilyen, viszont sok pènz el lett szórva itt is. Emre, Maia, Pereira 8!, Wague, Abe stb.
Nálunk mindenféle igazolások buknak, nincs benne trend.

Ugyanúgy lehet bukta a 80-100 milliós is, volt ilyen igazolás ha jól számolom 6 (Coutinho, Dembele, Griezmann, Suarez, Zlatan, Neymar), ebből 3 jött be (Suarez, Neymar, talán mostanra Dembele), kicsit nagyobb arányban bukta a 30-60 milliós, mert becsípődéseink vannak és nem tudunk alternatívákban gondolkodni (mint amit te is nehezményezel most épp Zubimendi kapcsán), meg van egy halom bukta fiatalok közt is.
Hozzáteszem, ha szerintem összegeznéd a 23 év alattiakra költött pénzt, meg azt amennyiért eladtuk őket, szerintem pluszos az egyenleg, továbbá némelyik meg ittragadt és bevált, szóval irányra mégse rossz.

Most hozni kéne Messit + Gündogant, mondjuk azt a Diazt hátha jó és egy felsőpolcos legjobbkorban lévő védekező középpályást, vagy jhvet.
Ha semmelyik nem jönne össze, akkor meg spóroljunk egy évig és akkor hozzuk, addig próbálgassuk a nálunk lévő játékosokat.
A többi poszt kapcsán meg el kellene fogadni, hogy egyszerre minden is nem megy.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 15:32:55

Èrtem ès elfogadom a vèlemènyed, de szerintem máshogy ítèljük meg a játèkosokat. Mi számít klasszisnak?
Messi, Neymar, De Bruyne, Haaland, Mbappe, Salah stb. Ilyenekre nincs szerintem pènz. Tegyük fel elhozunk minden èvben hasonló kategóriát 100-èrt, ès fogadja el a bruttó 20 fizetèst, így 40 milliót foglal a bèrkeretben. Ha van ilyen 5, már 200 (400+ van előirányozva) Nekünk nem is nagyon jönnek be a drága igazolások Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann, De Jong. Az olcsóbb, de már bizonyított, annál inkább: Giuly, Marquez, Mascherano, Alba, Rakitic, Vidal, Christensen stb. Aki pl. több èvig jól teljesít, vagy pl. objektívebb, ha èvekig 7-es körül kap whoscored-on (pl. Soler 10-10 gól, 8-6 gólpassz, Grimaldo 3-4 gól 8-10 gólpassz, Neves, Auba, Depay, Dybala stb.) Persze nem biztos, hogy ezeket a számokat hoznák, de az is lehet, hogy jobban teljesítenènek egy jobb csapatban, mint a Barca, de legalább nem akkora bukás, mint a 80-100 milliós igazolások, amik nálunk a covid èvèben csúcsosodtak ki, a 480 milliós költsègvetèsi hiányban. Múltkor írtam, a fiatal tehetsègek igazolása sem jön be nagyon, Araujo ès Pedri előtt nem nagyon volt ilyen, viszont sok pènz el lett szórva itt is. Emre, Maia, Pereira 8!, Wague, Abe stb.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 14:39:07

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 13:35:13
Troym:
Rövid leszek ès megosztó. Mert nem tartom mèg Baldet, Gavit ès talán mèg Pedrit sem kezdő szintű játèkosnak, főleg nem 40+ meccsen, ès inkább annak vagyok a híve, hogy minősègi cserèk üljenek a padon, legyen rotáció, ha van minősègi csere a posztokon, Grimaldo pedig ilyen. A szakèrtők vèlemènye alapján a fiatalok izomzata növekedèsben, ezèrt nem szabad őket túlhajtani. Èn ezt elhiszem. (Dembele, Fati, Pedri, lassan Gavi ès Balde)
Én közepes játékosok hozásának nem vagyok híve, de ízlések és pofonok.
Ilyen anyagi helyzetben szerintem 3 féle kategóriában kéne gondolkodni: évente mondjuk 1 klasszis, 2-3 olyan, akinek valami miatt mérsékeltebbek az igényei és a saját nevelésű, vagy máshonnan olcsón elhozható fiatal tehetségek.
Erre mondjuk most példa Messi, Gündogan, Diaz, Yamal, Nico, Abde.

Soler, Neves, Grimaldo, Ruiz, Amrabat, De Vrij stb akiket sorolsz semmiképp nem a klasszis játékos kategória.
Ezek sima átlagos játékosok 25-32 év között, akik máshol alap kezdők, (adott csapatnak akár sztárjai) itt meg folyamatosan szenvednének, hogy miért a padon ülnek, miért csak 5-10 percet kapnak, egy Pedrivel, Baldéval, Gavival szemben.

Plusz nincs is pénz, hogy 20 ilyen játékos legyen a keretben azokon a béreken, amit szeretnének.
A pénzügyi gondok FFP jellegűek, magyarán nem átigazolási díjakra, hanem bérkeretre nincs pénz.
Ahhoz, hogy a példádra visszatérve jöjjön teszem azt Grimaldo, gondolom el kéne adni kb Raphinhát. (Gondolom hasonló bért kérne)

Biztos nem lennék ennyire negatív a felsorolt nevek kapcsán, ha nem kellett volna végignézni 10-15 évig, hogy Arda Turan, Lenglet, Andre Gomes, Alcacer, Song, Paulinho, Vermaelen, miegymás jellegű centire ugyanilyen szerencsétlenekre dobálgattuk volna ki a 30-50 millió eurókat.

Lehagytam egy gondolatot: nem véletlen jut el a RM a BL végső fázisáig több szempontból sem, de igazolási oldalról is látszik, hogy évente 1-2 ember érkezik, de azok olyanok is a kevesebb néha több elvek alapján.
Emiatt a felfogás miatt a minőségi játékosok megvannak mondjuk 10-15 meccsre, csak max vékonyabb a keret, ezért hullajtanak pontokat a 38 meccses bajnokságban. Lehet ilyesmi elvekre kéne átállni, hogy kevesebb játékos jöjjön, de az legyen Q jó. Mivel ők is ezt csinálják, így velük szemben a bajnokságban nem lennénk hátrányban.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 13:35:13

Troym:
Rövid leszek ès megosztó. Mert nem tartom mèg Baldet, Gavit ès talán mèg Pedrit sem kezdő szintű játèkosnak, főleg nem 40+ meccsen, ès inkább annak vagyok a híve, hogy minősègi cserèk üljenek a padon, legyen rotáció, ha van minősègi csere a posztokon, Grimaldo pedig ilyen. A szakèrtők vèlemènye alapján a fiatalok izomzata növekedèsben, ezèrt nem szabad őket túlhajtani. Èn ezt elhiszem. (Dembele, Fati, Pedri, lassan Gavi ès Balde)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 13:28:47

https://barcauniversal.com/barcelona-pr ... is-wishes/
ESPN szerint Xavi ellenèben Laporta Ruben Neves átigazolásán ügyködik.

Ugyanitt, Az Atletico nincs benne semmi cserèben, 19 milliót kèr Carrascoèrt (szokásos)
Válasz küldése