Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.09. 08:50:45

Alcantara írta:
recrea írta:Szabadulni akartunk tőle, tudta ezt a tárgyalópartner is. Szabadulni a feleslegessé vált játékostól, szabadulni a nettó(!) 7 milliós fizetésétől, szabadulni egy használt árucikktől, aminek a fenntartása pénzbe kerül. Ezt kb. így kell néznünk.

Teljesen jó amit írtál. Van itt több komentben más-más összegű fizetés, egészen pontosan 7-10-ig írják. Nekem most így kútfőből nem rémlik mennyi lehet az éves fizuja, hajlok arra, hogy igen közel a 10 millióhoz.
Tulajdonképpen ezt megspóroltuk egy évre, jövő évben teljesen ingyen lett volna mindenkinek, plusz addig fizettük volna ezt a nagy összeget azért az évi 3-4 meccsért, ami kinézett volna itt neki. Kispadon ülni lehet olcsóbban is.
Valahogy így.
Abban biztos vagyok, h ebben az üzletben Villa járt a legjobban. Egy BL induló csapatba érkezett, teljesen üres posztra. Mivel sok pénz jött be az Atleticonak, ill. nevetséges vételáron vették, szerintem simán megközelíti a fizetése az ittenit. Meg is fogja lőni a maga 20-30 gólját a szezonban, ebben is biztos vagyok.
Jó érzékkel igazol centereket a kis Madrid.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.07.09. 06:24:50

Szvsz Pedro t kellett volna eladni inkább. De hát ő saját nevelés, őt nem lehet.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.09. 01:02:34

Számomra eddig a téli átigazolási időszak végétől lezajlott események csalódást keltőek. És itt nem a pályán lezajlott eseményekre gondolok.

A kapusaink közül Valdes aki egyértelmű probléma. Nem a bakijai miatt, mert akárki akármit mond senki sem lehet úgy egy évtizeden keresztül egy top csapat kapusa, hogy ne tegyen le valamit az asztalra. Valdes értékét jól mutatta a szurkolók (többség) hozzáállása egy esetleges Reina vagy Guaita transzferhez. Valdes-nél máshol van a hiba. Két helyen is. Először is idejekorán kijelentette: megy. Egy saját nevelésű, katalán kapustól mást várna az ember, főleg egy trófeadús korszakban. De megmagyarázta: elfáradt, mentálisan (amit meg is lehet érteni, annyi ésszel, ami neki van :lol: ). Meg lehet érteni, nincs vita. Ezek után viszont az idény utolsó meccse után kijelenteni, hogy hát még egy évre azért maradna az nem épp szerencsés dolog. A klub számára semmiképp sem, mert pénztől esik el és az öltözői morálra sem fog feltétlenül jó hatást gyakorolni. És végül pedig számára sem igazán jó döntés. Egyrészt, ha nem bírja, akkor minek marad. Ha meg bírja, akkor minek magyarázkodik (hazudozik). Főleg ha más van a háttérben (pénz?). Számomra ez kétszeres csalódás.

A védőink közül Abidal távozott. Nem kis érzelmi hullám kíséretében. Fura lesz nélküle, még akkor is, ha az utóbbi időben nem játszott túl sokat. Szakmai szempontból megértem a váltást. Az edző inkább a fiatalabb, gyorsabb játékosokat preferálja, így alig kapott volna Abidal lehetőséget. Ő viszont ha már visszatért játszani akart. Kicsit csalódás, hogy nem innen vonul vissza, de ha a józan eszünkre hallgatunk akkor érthető. Mindkét fél döntése. Azért az nem semmi, hogy ő volt a Rijkaard-éra utolsó nem saját nevelésű embere. Telik az idő.

A kp-ról Thiago esete említésre méltó. Saját nevelésű fiatal, aki a több játéklehetőség reményében távozik. Sajnos. Idehozhatják helyette Rooney-t, de akkor sem lesz ugyanaz. Pedig nem tartom lehetetlennek, hogy az angol jól játszana a csatársorunkban. De Thiago távozása akkor is "fájni" fog, mert sokan - köztük én is - benne láttuk a jövő nagy irányítóját, aki saját nevelés, spanyol válogatott - még ha brazil születésű is - játékos. Barcelona ikon... lehetett volna. Hosszabb fejtegetésbe nem akarok belemenni arra ott a topic-ja. Kíváncsian várom, hogy ha Sergi Roberto beszáll a helyére, akkor képes lesz-e hozni a szintet. Belőle is lehet ikon...

A csatáraink közül Villa távozása nem meglepetés, de valahol számomra mégis az. Az év végi, lényegüket tekintve sörmeccsektől eltekintve elég biztos lábbal rúgta be a bőrt a helyére. Ha lehetőséget kapott. Talán ha az ősszel Vilanova nem erőlteti annyit Sánchez-t - vagy Pedro-t. Értem én, hogy ők fiatalabbak (Pedro meg saját nevelésű is) és Sánchez többet küzd (szabálytalankodik) és Pedro-nak jobb a passzjátéka (hátra), de valahol a gólszerzés lenne ennek a játéknak a lényege. Abban meg Villa jobb. Kicsit csalódott vagyok emiatt, az eladási árról nem is beszélve (amikor Fontás megért 1 milliót...). De talán majd más ezt feledteti.

Más. Neymar. A nyár eddigi egyetlen pozitívuma. Gyors, gólerős és nagyon akar. Ez kell nekünk előre. Ha ő beválik és Messi is hozza amit eddig, akkor ketten csak "fel tudják hozni" a két töketlen csatárunk közül legalább az egyiket, legalább egy elfogadható szintre.

Továbbiak. Dos Santos, Bojan, Cuenca, Afellay (és Keirrison). Hova tovább? Bojan és Cuenca már megtalálták a helyüket, Keirrison is ücsöröghet legalább még egy évet ott, ahol tavaly is ücsörgött. Afellay visszatérhet a korábbi csapatához (PSV), Dos Santos meg mehet Belgiumba - ott legalább labdához is érhet még meccsen is. Fejlődés lenne számára.
Egyedül azt nem látom, hogy miért vannak még itt. Cuenca számára van még halvány reménysugár a visszatérésre, a többiek esetében - Dos Santos még papíron nincs kölcsönben sem - viszont nem értem a logikát. Ha már Fontás-t eladtuk 1 "forintért", akkor nem hiszem, hogy Bojan-t vagy Afellay-t ne tudnánk hasonlóan "magas" összegért eladni. Végleg. Keirrison szerződését meg felbontani. Legalább jövőre nem kellene vele foglalkozni. Ha már Henrique-vel megléptük tavaly. A büdös életben nem lesz egyikük sem újra a csapat tagja, ahogy az sem valószínű, hogy majd nagyot durrantanak. Hova tartogatjuk őket? :roll:
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.07.08. 22:02:21

recrea írta:Szabadulni akartunk tőle, tudta ezt a tárgyalópartner is. Szabadulni a feleslegessé vált játékostól, szabadulni a nettó(!) 7 milliós fizetésétől, szabadulni egy használt árucikktől, aminek a fenntartása pénzbe kerül. Ezt kb. így kell néznünk.

Teljesen jó amit írtál. Van itt több komentben más-más összegű fizetés, egészen pontosan 7-10-ig írják. Nekem most így kútfőből nem rémlik mennyi lehet az éves fizuja, hajlok arra, hogy igen közel a 10 millióhoz.
Tulajdonképpen ezt megspóroltuk egy évre, jövő évben teljesen ingyen lett volna mindenkinek, plusz addig fizettük volna ezt a nagy összeget azért az évi 3-4 meccsért, ami kinézett volna itt neki. Kispadon ülni lehet olcsóbban is.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.08. 21:44:59

én már nem emlékszek, de marquez, keita, henry, hleb, caceres, milito (és a többiek, mert voltak még ilyenek) esetén is ilyen lincshangulat volt ?
vagy majd valdes ingyenes lelépése esetén is ez lesz ?

csak mert azokban a transzferekben (vagyis hát több esetben ingyen elengedésekben) is benne maradt pár millió euró a realitáshoz képest, pénzügyileg azok is szívások voltak, ahogy villa esetében is most.

a keirrison üzletről (15 milla úgy, hogy egy büdös meccset nem játszott itt, de nem is fog játszani, és ingyé' megy majd úgyis) vagy csiga bizniszről (ahol 30-ért vettük és egyből adtuk is el 15-ért), vagy éppen ibráról, akin egy év alatt buktuk ennek a dupláját...nem is beszélve.

aláírom én, hogy azért a mostani potenciális 5-8 milla helyett lehetett volna kapni 10-12-őt, és tényleg vicc összegnek tűnik, de ez csak egy a sok közül.
mégis olyan érzésem van elnézve a fórumot és a fb csopit, mintha iniestát adtuk volna oda ingyen valakinek.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.08. 21:41:08

Szabadulni akartunk tőle, tudta ezt a tárgyalópartner is. Szabadulni a feleslegessé vált játékostól, szabadulni a nettó(!) 7 milliós fizetésétől, szabadulni egy használt árucikktől, aminek a fenntartása pénzbe kerül. Ezt kb. így kell néznünk.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.08. 21:00:06

sjd írta:
Mikaos írta:A Neymar-Villa összehasonlítást nem teljesen értem. Van egy fiatal játékos, aki előtt ott van az egész karrierje (alsó hangon 10 év), akit mindenhol szívesen látnának, akit az (egyik) legjobb fiatal játékosnak tartanak, hatalmas marketing és piaci értékkel - vele szemben egy csatárnak már öregnek számító , 1.5 éve súlyos sérülést szenvedett játékos, aki ráadásul nem is játszott túl jól nálunk, így az összes lehetséges értéke is csökkent.
...
Összegezve: igen, a kockázatokkal együtt mindenképpen van 55 millió euró különbség - de aki nem kockáztat, az ritkán nyer.
Nem az a kérdés, hogy megéri-e, hanem, hogy mennyire.
... Nem 57 millió volt a legkevesebb, amennyiért Neymart el lehetett volna hozni (hogy mást ne mondjak, mondjuk ingyen jövőre), és nem 2.1 millió volt a legtöbb, amit Villáért kaphattunk volna. (És újra mondom, akkor ne csak Neymarhoz tessék kalkulálni a marketingértéket, hanem Villához is, nézzük meg, hogy ugyanott vagyunk-e. Vagy pl. arról is hallgat mindenki, hogy Villa a bajnokságban 140 percenként lőtt gólt, ami talán Messi után az egyik legjobb stat volt a csapatból. Na mind1, csak érdekes, hogy túlzással Neymarnál kb. mindig kijön, hogy ő az Isten, mert ha első edzésen eltöri a lábát, akkor akciófigurákat fogunk eladni vele 100 milliós nagyságrendben, Villa meg még labdaszedőnek sem lett volna jó, és örüljünk, hogy még nem mi fizettünk azért, hogy elment)
Igen, örültem volna én is, ha Neymar feleannyiért érkezett volna, és Villa meg tripla értéken távozott volna. De én azt mondom, hogy a jelenlegi számoknak is van/lesz realitása. A lényeget pedig a játékosok között lévő korkülönbségben és potenciálban (sport és pénzügy) jelölném meg.
Semmi esetre sem illetném az általad megjelölt túlzásokkal Villa-t, de Neymar mellett/mögött tényleg hatalmas piac van már most, és emellett további piaci (Ázsia) lehetőség is. És nemcsak Villa, hanem a játékosok 99%-a eltörpül mellette, és Neymar jó teljesítménye esetén még jobban el is fognak törpülni.
Viszont ami talán mindannyiunkat a leginkább érdekel ebben, az az, hogy hogyan fog bánni a labdával, és én az eddigiek alapján mindenképp javulást várok a játékunkban.
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2013.07.08. 20:15:58

Ha jól emlékszem, Villa fizetése kb. évi 8M euró. Mivel bőven van elég támadó a jövő szezonra, ezért minimális játéklehetőséget kapott volna, de a fizuja ugyanúgy jár. Nagyon jól fizetett, felesleges játékos eladása pedig kényszer, de ha ezt a potenciális vevők is tudják, akkor nagyon rossz alkupozícióból történik. Ez a 2,1(?)M euró plussz "némi apró" eladási ár jelképes egy olyan játékosért, aki három éve 40M-t ért. Mivel 8M-t kellett volna fizetni neki a semmiért, szerintem akár ingyen is odaadták volna. Hajdanán MacManamant is szerződésének lejárta előtt, ingyen passzolta el a Real, hogy ne kelljen a sztárgázsiját tovább fizetni, de a feleslegessé vált Ronaldinho vagy még inkább Ibrahimovics durván áron aluli eladása is így történt. A poént inkább a továbbadási többletár 50%-ában látom ha az Atleticonál jól produkál akkor egy kevés (1-2M?) abból is bejöhet. A megvételének időzítése egyébként nagyon jó volt 2010 nyár elején, hiszen hetekkel utána világbajnokként és újdonsült VB-gólkirályként nőtt a piaci értéke, vagyis a valószínűsíthető vételár is. Az igazán nagy baj a Villánál addig elő nem forduló másfél éves kihagyás volt, most már csak a károkat lehetett enyhíteni.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.08. 20:04:56

Mikaos írta: másik esetben biztosan az eladás 50%-át a 2.1-en felül, ahol az Atletico érdeke is a minél magasabb értéken történő eladás lesz.
Úgy is nézhetjük, hogy ha egy év múlva el akarják adni, akkor az azt jelenti, hogy megbukott az Atleticoban is - ergo nem fognak szinte semmit sem kapni érte. Arról nem is beszélve, hogy pont ez a záradék fogja lejjebb srófolni az árát, mert az Atletico úgy fog leülni tárgyalni, hogy "vagy most elpasszoljuk, vagy fizethetünk még 2 millát a Barcának"
Mikaos írta:A Neymar-Villa összehasonlítást nem teljesen értem. Van egy fiatal játékos, aki előtt ott van az egész karrierje (alsó hangon 10 év), akit mindenhol szívesen látnának, akit az (egyik) legjobb fiatal játékosnak tartanak, hatalmas marketing és piaci értékkel - vele szemben egy csatárnak már öregnek számító , 1.5 éve súlyos sérülést szenvedett játékos, aki ráadásul nem is játszott túl jól nálunk, így az összes lehetséges értéke is csökkent.
Szerintem nem jó összehasonlítani, mert hatalmas különbség van. Hogy van-e 52-55 millió? Azt majd meglátjuk 4-5 év múlva. Én majdnem biztos vagyok benne, hogy Neymar visszahozza ezt a pénzt. Ha csak Brazíliát nézem, már az egy óriási piac, és szerintem nem kell fogadást kötnünk arra sem, hogy az egész világot figyelembe véve Neymar marketing-értéke elsöprő erejű Villa-val szemben...Neymar "csak" Brazíliában játszott eddig, és így is a harmadik legértékesebb játékos már most a világon.
És akkor még mindig nem beszéltünk a sportszakmai kérdésről! Itt persze lehetnek buktatók Neymar kapcsán, mindig kockázat egy új játékos szerződtetése (pláne drágán), de Villa még a Neymar-nélküli Barcába is nehezen férne be / fért be eddig is.
Összegezve: igen, a kockázatokkal együtt mindenképpen van 55 millió euró különbség - de aki nem kockáztat, az ritkán nyer.
kristop írta: amúgy lehet én vagyok nagyon naiv, de nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen professzionális klubnál nem bontották le évről évre mindenféle becsléssel, hogy ez márpedig megéri nekünk.
Nem az a kérdés, hogy megéri-e, hanem, hogy mennyire. Ha úgy nézzük tulajdonképpen valamilyen szinten minden megéri. Akár még az Ibrán bukott orbitális összegek is megérték, mert hozott egy Clasicot és így egy bajnokságot. De attól még hatalmas bukta volt.
És most itt sem arról van szó, hogy Neymar mennyire hozza be az árát, hanem hogy eladtunk egy csatárt, vettünk egy csatárt, és a kettő difije ez az 55 millió.
De még csak nem is erről van szó, hanem hogy nagyon rosszul jövünk ki ezekből az üzletekből. Nem 57 millió volt a legkevesebb, amennyiért Neymart el lehetett volna hozni (hogy mást ne mondjak, mondjuk ingyen jövőre), és nem 2.1 millió volt a legtöbb, amit Villáért kaphattunk volna. (És újra mondom, akkor ne csak Neymarhoz tessék kalkulálni a marketingértéket, hanem Villához is, nézzük meg, hogy ugyanott vagyunk-e. Vagy pl. arról is hallgat mindenki, hogy Villa a bajnokságban 140 percenként lőtt gólt, ami talán Messi után az egyik legjobb stat volt a csapatból. Na mind1, csak érdekes, hogy túlzással Neymarnál kb. mindig kijön, hogy ő az Isten, mert ha első edzésen eltöri a lábát, akkor akciófigurákat fogunk eladni vele 100 milliós nagyságrendben, Villa meg még labdaszedőnek sem lett volna jó, és örüljünk, hogy még nem mi fizettünk azért, hogy elment)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.08. 20:01:34

szerintem is áron alul lett eladva, de azért nem ilyen drámai a helyzet.

villa tudtommal a szerződése utolsó évében járt, lábtörése volt nem is olyan régen, és (főleg) az utolsó éve után, lassan 32 évesen, ráadásul magas fizetési igényekkel rendelkezik.
nem beszélve arról, hogy nekem úgy tűnt, hogy ilyen anzsi,monaco vagy zenit féle újgazdag csapatok nem vonzották volna, ami azért jelentősen csökkenti az árát.

az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy egy 10-15 millió közötti áron értékesítve mondhattuk volna azt, hogy korrekt a biznisz.

mi eladtuk 2.1-ért, a végső összeg, amit kapunk érte, tippre valahol 5 és 8 millió között lehet.
valóban nem volt egy nagy üzlet, sőt, én is csalódott vagyok, többet vártam érte, viszont a világvége hangulatot kicsit túlzónak érzem.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.08. 19:53:44

Sanama írta:És akkor már ha nagyon kukacoskodni akarok... Neymar beérett? :P 57 millió? Tudom, hogy más tészta, de akkor is.
Nem, Neymar sem ér annyit( ezt ő is elmondta) Viszont Marquinhos védő, és érte "csak" mi és a Psg áll sorban, és nem az egész Európa! :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.08. 19:49:03

Castiel írta:Úgy értettem hogy nem megerősített, vagyis lehet kacsa is... de 32 milliót ajánlani egy be nem érett játékosért??? Még ilyen szinten is rémisztő...
És akkor már ha nagyon kukacoskodni akarok... Neymar beérett? :P 57 millió? Tudom, hogy más tészta, de akkor is.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.08. 19:47:28

Úgy értettem hogy nem megerősített, vagyis lehet kacsa is... de 32 milliót ajánlani egy be nem érett játékosért??? Még ilyen szinten is rémisztő...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.07.08. 19:42:01

sjd írta: Akárhogy is nézzük, akármit is kalkulálunk bele, az az 50 milliós bukás ott van ebben a cserében. De a legrosszabb tényleg az, hogy a spórolós retorika ellenére pont ezeken az átigazolásokon veszíti a legtöbbet a klub.
amúgy lehet én vagyok nagyon naiv, de nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen professzionális klubnál nem bontották le évről évre mindenféle becsléssel, hogy ez márpedig megéri nekünk. valahogy úgy képzelem el, hogy nullára hozzuk ki, vagy picit vesztünk rajta, viszont sportszakmailag ezzel a villa -> neymar váltással előrébb leszünk. ez az ötven milliós bukás nem reális szerintem.

egyébként én is keveslem, bármennyi is lesz a vége. nincs már formában, nem a jövő embere, a sérülése is ráment a teljesítményére, utolsó éves szerződése van, de mégiscsak egy klasszis játékos. a piac árazza be a játékosokat, és ha senkinek se kell, akkor ennyi az ára, de a ~ 10 milla mellett, akár úgy, hogy aug 31.ig elhúzzuk, kikellett volna tartani.
Castuek írta:A másik vicc hogy most meg 32 milliót ajánlottunk Marquinhosért! (még ha csak kacsa is a hír)
ha kacsa a hír, akkor miért mégis vicc ez ránk nézve? rohadt vezetőség, hogy kacsa hírek vannak velünk kapcsolatban!!!!!!! (egyébként ha thiago silva nem jön, még mindig a fiatal kis brazil a nyerő nálam :D)
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.08. 19:40:59

A másik vicc hogy most meg 32 milliót ajánlottunk Marquinhosért! (még ha csak kacsa is a hír) Még ilen szinten is ... nem tudom sírjak-e vagy nevessek! Egyébként a Barcanoticias hozta le a hírt!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.08. 19:40:30

sjd írta:Ki kell, hogy javítsalak, 2,1 milliónál tartunk jelenleg. ...
De nem is ez a 2-3 (az én szememben 5-6) millió a lényeg, hanem az az 55, ami így közte és Neymar között van.
Szerintem Te sem tudod nyugodt szívvel hozzátenni a "5.1 millió - 31,5 éves csatár!, utóbbi években kevés jó teljesítmény, továbbá súlyos sérülésen van túl. " mögé azt, hogy "57 millió - brazil bajnokság legjobbja, egy év van hátra a szerződéséből", és hogy ez így reális.
Igazad van a jelenlegi 2.1-el, ugyanakkor Villa 3 éves szerződést kötött, amit egyik esetben kitölt, másik esetben eladják 1 év múlva: első esetben biztosan megkapjuk az 5.1 milliót, másik esetben biztosan az eladás 50%-át a 2.1-en felül, ahol az Atletico érdeke is a minél magasabb értéken történő eladás lesz. (Harmadik eset is létezik: visszavonul 1 év múlva - erre mondjuk nem sok esély van, de ezt a kockázatot vállalta a vezetés).

A Neymar-Villa összehasonlítást nem teljesen értem. Van egy fiatal játékos, aki előtt ott van az egész karrierje (alsó hangon 10 év), akit mindenhol szívesen látnának, akit az (egyik) legjobb fiatal játékosnak tartanak, hatalmas marketing és piaci értékkel - vele szemben egy csatárnak már öregnek számító , 1.5 éve súlyos sérülést szenvedett játékos, aki ráadásul nem is játszott túl jól nálunk, így az összes lehetséges értéke is csökkent.
Szerintem nem jó összehasonlítani, mert hatalmas különbség van. Hogy van-e 52-55 millió? Azt majd meglátjuk 4-5 év múlva. Én majdnem biztos vagyok benne, hogy Neymar visszahozza ezt a pénzt. Ha csak Brazíliát nézem, már az egy óriási piac, és szerintem nem kell fogadást kötnünk arra sem, hogy az egész világot figyelembe véve Neymar marketing-értéke elsöprő erejű Villa-val szemben...Neymar "csak" Brazíliában játszott eddig, és így is a harmadik legértékesebb játékos már most a világon.
És akkor még mindig nem beszéltünk a sportszakmai kérdésről! Itt persze lehetnek buktatók Neymar kapcsán, mindig kockázat egy új játékos szerződtetése (pláne drágán), de Villa még a Neymar-nélküli Barcába is nehezen férne be / fért be eddig is.
Összegezve: igen, a kockázatokkal együtt mindenképpen van 55 millió euró különbség - de aki nem kockáztat, az ritkán nyer.
visca el barca írta:
Mikaos írta:Üdv a való világban!
5.1 millió - 31,5 éves csatár!, utóbbi években kevés jó teljesítmény, továbbá súlyos sérülésen van túl.
remélem ezt Te sem gondolod komolyan. :D
Egy komoly ellenérvet mondjál, és akkor már mindketten komolyan fogjuk gondolni a mondandónkat :)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.08. 19:38:28

Dr.Dre írta:5,1 millió? Kicsit keveslem érte...
Pedig állítólag a Spurs 9m-t is adott volna érte. Vagy lehet csak a média találta ki....
nem 5 milla, olvassátok el. most 2, aztán jövőre lehet, hogy még 2, aztán utána lehet, hogy még 1.... szóval a mostani igazolásokra van +2 millánk. gratula, nagyon nagy gratula a vezetésnek!!! megint egész nyáron mindenki rajtunk fog röhögni.... :evil:
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.07.08. 19:30:03

Szégyen, azt hittem rosszul látom... Ebből az összegből jövőre telik minden játékosnak minden félidőben egy magnum jégkrém. :?
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2013.07.08. 19:28:46

Ahányszor megláttam a a cikket hogy Villa eligazolt tőlünk elkapott a röhögés.Ez már tényleg a vicc kategóriába tartozik.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.07.08. 19:26:40

5,1 millió? Kicsit keveslem érte...
Pedig állítólag a Spurs 9m-t is adott volna érte. Vagy lehet csak a média találta ki...
Szerintem mi nem tudjuk itt hogy mi megy a háttérben, hiába irják le hogy 90% hogy a Tottenham-ba megy, van rá esély hogy egy teljesen más csapatba igazoljon,olyanba akiről nem is beszéltek...
Ugyan igy van a védőknél is, az újságok arról irnak hogy Silva,Luiz,Marquinhos esélyes, közben meg valaki olyan jön majd akiről semmit sem mondott a média...
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.08. 19:23:09

A 28 éves Thiago Silvában azonban látják ezt a képességet Barcelonában, és mivel nincs igazán alternatíva, várhatóan az átigazolási időszak utolsó napjáig, tehát augusztus 31-ig
Elég szomorú lenne hogyha addig nem sikerülne lezárni ezt a transzfert, de látva a jelenlegi vezetőség működését, valahogy mostmár ezen sem lepődne meg az ember. :cry: A VV ügy utáni herce-hurca után, ez én számomra nem meglepő most ez a egész Villa ügy kezelése. :? Én már egy ideje mondom, hogy egy vicc ez a jelenlegi kartel, de ez mostmár kezd teljes tanúbizonyságot nyerni.Főleg ezzel az alárendelt,jópofa,díszelgő hozzállásokkal amit szinte minden ügy terén leművelnek.Kezdve a Villanova ügytől, és kitudja hol zárul majd be ez az egész dolog. :roll: :idea:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.07.08. 19:45:20-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.08. 19:17:56

Mezner2 írta: Mondjuk Neymar megvételénél mindenki tisztában van vele, hogy nem a játéktudásáért fizettünk elsősorban egy vagyont, hanem azért mert egy valóságos pénzgyár a srác, így nem gondolom, hogy érte irreális lenne ez az összeg...marketing értéket szem előtt tartva semmiképp....
Akkor Villa marketingértékét most miért nem számoljuk? Azért neki is van akkora neve az elmúlt évek formája ellenére is, hogy akkor így már ne 12 milliós maximumokról beszéljünk.

Akárhogy is nézzük, akármit is kalkulálunk bele, az az 50 milliós bukás ott van ebben a cserében. De a legrosszabb tényleg az, hogy a spórolós retorika ellenére pont ezeken az átigazolásokon veszíti a legtöbbet a klub.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.07.08. 19:12:06

sjd írta:
Mikaos írta:Üdv a való világban!
5.1 millió - 31,5 éves csatár!
Ki kell, hogy javítsalak, 2,1 milliónál tartunk jelenleg. Ennyit fogunk látni belőle, ha úgy döntenek az Atleticonál jövő nyáron, hogy elzavarják. (+ azt az 50%-ot jó esetben)

Szóval innen indítsunk mindenféle megérte- nem érte meg érvelést, hogy 2,1 millió az a pénzt, amit megkaptunk érte, az összes többi csak egy opció, egy reménybeli lehetőség. A vezetőség azt mondta, hogy ha legrosszabb esetben ennyit kapunk érte, akkor is megéri.
De nem is ez a 2-3 (az én szememben 5-6) millió a lényeg, hanem az az 55, ami így közte és Neymar között van.
Szerintem Te sem tudod nyugodt szívvel hozzátenni a "5.1 millió - 31,5 éves csatár!, utóbbi években kevés jó teljesítmény, továbbá súlyos sérülésen van túl. " mögé azt, hogy "57 millió - brazil bajnokság legjobbja, egy év van hátra a szerződéséből", és hogy ez így reális.
Mondjuk Neymar megvételénél mindenki tisztában van vele, hogy nem a játéktudásáért fizettünk elsősorban egy vagyont, hanem azért mert egy valóságos pénzgyár a srác, így nem gondolom, hogy érte irreális lenne ez az összeg...marketing értéket szem előtt tartva semmiképp....
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2013.07.08. 19:07:15

Castiel írta:Gratulálok a vezetőségnek! Sz'tem Bartrat is oda kellett volna adni bónuszba!
Rajtunk nevet Európa!
Ezzel teljes mértékben egyetértek.Ha már mindenféleképpen meg akartunk tőle szabadulni legalább ésszel csináltuk volna.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.08. 19:03:01

Mikaos írta:Üdv a való világban!
5.1 millió - 31,5 éves csatár!
Ki kell, hogy javítsalak, 2,1 milliónál tartunk jelenleg. Ennyit fogunk látni belőle, ha úgy döntenek az Atleticonál jövő nyáron, hogy elzavarják. (+ azt az 50%-ot jó esetben)

Szóval innen indítsunk mindenféle megérte- nem érte meg érvelést, hogy 2,1 millió az a pénzt, amit megkaptunk érte, az összes többi csak egy opció, egy reménybeli lehetőség. A vezetőség azt mondta, hogy ha legrosszabb esetben ennyit kapunk érte, akkor is megéri.
De nem is ez a 2-3 (az én szememben 5-6) millió a lényeg, hanem az az 55, ami így közte és Neymar között van.
Szerintem Te sem tudod nyugodt szívvel hozzátenni a "5.1 millió - 31,5 éves csatár!, utóbbi években kevés jó teljesítmény, továbbá súlyos sérülésen van túl. " mögé azt, hogy "57 millió - brazil bajnokság legjobbja, egy év van hátra a szerződéséből", és hogy ez így reális.
Válasz küldése