Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.04.27. 12:01:19

LG írta: Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nálunk is 2011 tavaszán elérte a tiki-taka a fénypontját, és onnan már lefelé vezetett csak az út. Pep utolsó évében mi sem játszottunk jobban, mint az idei Bayern, sőt. A City ellen és 1x a Dortumnd ellen is olyan meccsen kaptak ki, amely számunkra már nem járt téttel. A Bundesligát sem kéne lehúzni, emlékezz, tavaly volt 2 spanyol-német elődöntő... Jó, a Schalke nem egy világverő csapat, de a spanyolok közül is csak ebben a szezonban történt meg, hogy a Barca és a Realon kivül más csapat is feltudott vmi komolyabb teljesítményt mutatni, mert egyébként az elmúlt években nem igy volt, sőt, emlékezzünk rá, hogy volt idő amikor a Realt is Roma és Lyon szintű csapatok alázták.
Ami viszont igaz: a Bayern eddig gyengébben teljesít Guardioval, mint korábban nélküle, de még azért nem írnám le őket, még van reális esélyük behúzni a BL-t, ami pedig óriási dolog lenne, hisz még a ereje teljében lévő Barcának sem sikerült.

Ami minket illet, én egyáltalán nem bánnám, ha valamilyen szinten végre változna a stílusunk, mert az elmúlt években szerintem nagyon kevés meccsen játszottunk igazán jól és látványosan. Merítsünk az utánpótlásból, de nem minden áron! Csak minőségi emberek ragadhatnak meg az első csapatnál, és az olyan posztokra, ahová nincs megfelelő emberünk igenis igazolnunk kell. Az új igazolásokat meg ne kényszerítsük bele abba játékrendszerbe, amely már évek óta nem működik, és szinte nézhetetlen, hanem kezdjünk el végre vmi mást játszani.
+1

Abszolút így látom én is. Lehet a nosztalgia megszépített mindent, de emlékszem, hogy 2012ben is sok ember örült, hogy Guardiola elmegy mert kell a frissítés, meg az új elemek stb. Ami mind igaz, csak Martino gyengébb évei után sokan még a 2012es évet is sikeresnek emlegetik.
Nem érzek túl jó dolgokat ezzel a vezetőséggel(ezzel újat nem mondok), és bizakodom Laporta bácsiban, hogy az utolsó bajnoki meccs után bejelenti, hogy jelölteti magát, és legyenek előre hozott választások. Ha ez így lesz, én biztos vagyok benne, hogy a culék leváltják a mostani bohócokat. Nekem onnantól buktak el, hogy a nagy vezér Rosell csak úgy távozott..

Ha jól emlékszem, ha új elnökség lesz, akkor szoktak az elnökök kampányolni játékosokkal, edzővel. Remélem Laporta addigra valami extra edzőt leszerződtet, gyanítom Cruyff tanácsára, az öreg sokat segített Laportáéknak.

Én személy szerint ebben bízom, ahogy a cikkben is írták " a hal a fejénél bűzlik".
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.27. 11:31:22

BarcaFan2002 írta:Természetes, hogy nem csak az tette ezt a csapatot naggyá, hogy fiatal koruk óta játszották ezt a fajta játékot. Itt igazából a játékos beépítésre gondolok. A tiki-taka ugyanis legnagyobb szinten itt működik, és nagyon nehéz elsajátítani egy kívülről jött embernek, pláne,ha csak simán "jó játékos" az illető, és nem világklasszis. Ha tehát túl sok játékos jön kívülről könnyen lehet, hogy maga a stílus is nagyobb változáson megy át, és szerintem ez sem lenne túl jó, pláne azoknak akik ebben nőttek fel. A Bayernnel én azért nem szeretek példálózni vagy éppen ellentmondani, mert ott nagyon kétirányú a dolog. Lehet, hogy szépen játszák meg elvileg kisajátították a tiki-takát, de a Pep-teames Barcától mutatott játékban mindenképpen elmaradnak, leszámítva persze azt, hogy a Ligában jók(abban a Ligában ahol a 4. helyezett 2 meccsen kap 9-et a Realtól :) ). Emlékszem a Realt is beszorították a meccs elején és már mondta is a riporter(talán Lehel), hogy mint a régi Barca. Láttuk, hogy mennyire hasonlított arra a Barcára... Plusz azért a németeknél még mindig egy kicsit az elején van a stílusváltás, hiszen ez Guardiolának még csak az első éve, így nem is érdemes ezzel kapcsolatban hosszútávú következtetést levonni. Ennek ellenére ha azt vesszük, hogy a Dortmund kétszer, a City egyszer, a Real egyszer elverte őket, és,hogy ezeken a meccseken 11-4 a gólkülönbségük, mindjárt nem olyan fantasztikus ez a bajor gárda.
Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nálunk is 2011 tavaszán elérte a tiki-taka a fénypontját, és onnan már lefelé vezetett csak az út. Pep utolsó évében mi sem játszottunk jobban, mint az idei Bayern, sőt. A City ellen és 1x a Dortumnd ellen is olyan meccsen kaptak ki, amely számunkra már nem járt téttel. A Bundesligát sem kéne lehúzni, emlékezz, tavaly volt 2 spanyol-német elődöntő... Jó, a Schalke nem egy világverő csapat, de a spanyolok közül is csak ebben a szezonban történt meg, hogy a Barca és a Realon kivül más csapat is feltudott vmi komolyabb teljesítményt mutatni, mert egyébként az elmúlt években nem igy volt, sőt, emlékezzünk rá, hogy volt idő amikor a Realt is Roma és Lyon szintű csapatok alázták.
Ami viszont igaz: a Bayern eddig gyengébben teljesít Guardioval, mint korábban nélküle, de még azért nem írnám le őket, még van reális esélyük behúzni a BL-t, ami pedig óriási dolog lenne, hisz még a ereje teljében lévő Barcának sem sikerült.

Ami minket illet, én egyáltalán nem bánnám, ha valamilyen szinten végre változna a stílusunk, mert az elmúlt években szerintem nagyon kevés meccsen játszottunk igazán jól és látványosan. Merítsünk az utánpótlásból, de nem minden áron! Csak minőségi emberek ragadhatnak meg az első csapatnál, és az olyan posztokra, ahová nincs megfelelő emberünk igenis igazolnunk kell. Az új igazolásokat meg ne kényszerítsük bele abba játékrendszerbe, amely már évek óta nem működik, és szinte nézhetetlen, hanem kezdjünk el végre vmi mást játszani.
BarcaFan2002
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.04.17. 09:20:35

2014.04.27. 08:45:52

Természetes, hogy nem csak az tette ezt a csapatot naggyá, hogy fiatal koruk óta játszották ezt a fajta játékot. Itt igazából a játékos beépítésre gondolok. A tiki-taka ugyanis legnagyobb szinten itt működik, és nagyon nehéz elsajátítani egy kívülről jött embernek, pláne,ha csak simán "jó játékos" az illető, és nem világklasszis. Ha tehát túl sok játékos jön kívülről könnyen lehet, hogy maga a stílus is nagyobb változáson megy át, és szerintem ez sem lenne túl jó, pláne azoknak akik ebben nőttek fel. A Bayernnel én azért nem szeretek példálózni vagy éppen ellentmondani, mert ott nagyon kétirányú a dolog. Lehet, hogy szépen játszák meg elvileg kisajátították a tiki-takát, de a Pep-teames Barcától mutatott játékban mindenképpen elmaradnak, leszámítva persze azt, hogy a Ligában jók(abban a Ligában ahol a 4. helyezett 2 meccsen kap 9-et a Realtól :) ). Emlékszem a Realt is beszorították a meccs elején és már mondta is a riporter(talán Lehel), hogy mint a régi Barca. Láttuk, hogy mennyire hasonlított arra a Barcára... Plusz azért a németeknél még mindig egy kicsit az elején van a stílusváltás, hiszen ez Guardiolának még csak az első éve, így nem is érdemes ezzel kapcsolatban hosszútávú következtetést levonni. Ennek ellenére ha azt vesszük, hogy a Dortmund kétszer, a City egyszer, a Real egyszer elverte őket, és,hogy ezeken a meccseken 11-4 a gólkülönbségük, mindjárt nem olyan fantasztikus ez a bajor gárda.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.27. 06:48:55

crixus írta:
BarcaFan2002 írta: Visszatérve az igazolásokhoz. Erre a csapatra sajnos nagyon ráfér legalább 5 igazolás. Nem is első sorban a játékosaink minősége, hanem inkább a motiváltsága miatt. Újra versenyhelyzetet kell teremteni a keretben, túlsúlyba kell hozni a még kevesebb sikert elért, motiváltabb játékosokat. Utána jöhetnek a fiatalok, akik közül kétség kívül tehetséges Deulofeu és Rafinha is, és jól játszanak többen is a B-ben, de ne felejtsük el, hogy nem lesz minden kicsit is ügyesebb ifi-ből Messi vagy Iniesta. Nem egy játékosunk ment el az utóbbi időben is a csapattól, de egyikük sem vált be igazán a klubjában. Egyedül Thiago aki akár kezdő is lehetne, de ő már nem a B-ből ment el.
Természetesen egy nevelő egyesületnél állandóan nyitottnak kell lenni a felfelé áramlás lehetőségének. Így már idén is sokkal több fiatalnak kellett volna megfordulnia az A kispadján. De profi szerződést csak klasszis - ígéreteknek szabad adni és azok egy része is jobb, ha jó helyre kölcsönadva kezdi az első osztályt.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.04.26. 23:56:47

BarcaFan2002 írta: Bocs, itt én fogalmaztam rosszul. Abban igazad van, hogy kell egy jobbhátvéd, én azt akartam írni, hogy ezen a nyáron nem kell új jobbhátvéd. Nyilván nem arra gondoltam, hogy 2017-ben Montoya lesz itt a kezdő ember. Nem értem egyébként miért lenne lehetetlen beépíteni 4 embert 3 év alatt. Elég, hogyha arra gondolunk, hogy Busquets meg Pedro is tulajdonképpen 1 év alatt épült be. Ez két ember. Ha két embert be lehet építeni 1-1,5 szezon alatt, akkor 3 alatt miért nem lehet beépíteni akár öt játékost is? Még mindig inkább a fiatalok akik ismerik a játékstílust, mint, hogy 6-7 új igazolás. Azokkal sem lenne egyszerűbb szerintem. Megjegyzem a fiatalokat tekintve nem nagyon tudok vitatkozni, mivel viszonylag ritkán látok Barca B meccset, max egy két videót, meg amit a Sport 1-2 lead
(azok közül se mindent). na meg persze nézem, hogy milyen eredményeik vannak.
Én ezzel egyetlen egy pontban nem értek egyet: az egy nagyon nagy butaság, hogy azért vagyunk ilyen jók, mert ezek a játékosok fiatal koruktól kezdve ezt a stílust képviselik, gyakorolják. Elég ránézni az idei Bayernre. Még akkor is, ha nem nyerik meg a BL-t. Ezek a játékosok Thiago kivételével nem tanultak fiatalon tiki-takát, mégis jól csinálják. Ha egy játékos technikailag elég képzett, akkor egy nyár alatt el tudja sajátítani ezt. Nálunk sem CSAK a stílus volt az, ami a győzelmeket hozta, hanem az, hogy egy Puyol-Xavi-iniesta-Messi tengely volt a csapat gerince, kiegészítve olyan nagyságokkal, mint Alves, Eto, Henry, Villa, Abidal, Touré, stb. és olyan fiatalokkal, mint Busquets vagy Pedro.
Visszatérve az igazolásokhoz. Erre a csapatra sajnos nagyon ráfér legalább 5 igazolás. Nem is első sorban a játékosaink minősége, hanem inkább a motiváltsága miatt. Újra versenyhelyzetet kell teremteni a keretben, túlsúlyba kell hozni a még kevesebb sikert elért, motiváltabb játékosokat. Utána jöhetnek a fiatalok, akik közül kétség kívül tehetséges Deulofeu és Rafinha is, és jól játszanak többen is a B-ben, de ne felejtsük el, hogy nem lesz minden kicsit is ügyesebb ifi-ből Messi vagy Iniesta. Nem egy játékosunk ment el az utóbbi időben is a csapattól, de egyikük sem vált be igazán a klubjában. Egyedül Thiago aki akár kezdő is lehetne, de ő már nem a B-ből ment el.
BarcaFan2002
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.04.17. 09:20:35

2014.04.26. 21:07:57

Chino írta:
Most inkább csak a két kiemelt részre reagálnék.
1. Ennyi embert lehetetlen egy, de még akár három szezon alatt is beépíteni.
2. Ennyiből örüljünk, ha egy játékos megmarad az első csapatban.
3. Adamat egyelőre a B-be kéne beépíteni, mert még amúgy is Juvenil játékos.
4. Nieto még a B-t is csak hátrafelé húzza, akkor mit csinálna fent, ahol Neymar, Messi, Alexis, Pedro lenne a konkurencia.
5. Még ott van Rafinha és esetleg Deulofeu, aki el kell kezdeni berakni az A-ba. Sokan nagyon el vannak tévedve. Attól, hogy valaki nagyon jó a B-ben vagy még a Juvenil-ben, közel sem biztos hogy egy szinttel feljebb is megállja a helyét. Nem folyik itt tömegtermelés. Ha 4-5 ilyen játékos közül egy beválik és a nagycsapat erőssége lesz, máris jól jártunk.
Erről röviden ennyit.

Nem szükséges új ember jobb hátvédnek, ha elmegy Alves?!?! Egy szem Montoyaval végignyomni a szezont, aki teszem hozzá, inkább csere szint, mint kezdő. + inkább hozni Mandzukicot, mint felállni 3 belső védővel és egy jobb bekkel? Ennek fuss neki mégegyszer.[/quote]
Bocs, itt én fogalmaztam rosszul. Abban igazad van, hogy kell egy jobbhátvéd, én azt akartam írni, hogy ezen a nyáron nem kell új jobbhátvéd. Nyilván nem arra gondoltam, hogy 2017-ben Montoya lesz itt a kezdő ember. Nem értem egyébként miért lenne lehetetlen beépíteni 4 embert 3 év alatt. Elég, hogyha arra gondolunk, hogy Busquets meg Pedro is tulajdonképpen 1 év alatt épült be. Ez két ember. Ha két embert be lehet építeni 1-1,5 szezon alatt, akkor 3 alatt miért nem lehet beépíteni akár öt játékost is? Még mindig inkább a fiatalok akik ismerik a játékstílust, mint, hogy 6-7 új igazolás. Azokkal sem lenne egyszerűbb szerintem. Megjegyzem a fiatalokat tekintve nem nagyon tudok vitatkozni, mivel viszonylag ritkán látok Barca B meccset, max egy két videót, meg amit a Sport 1-2 lead
(azok közül se mindent). na meg persze nézem, hogy milyen eredményeik vannak.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.26. 20:23:21

Leon, nem hiszem, hogy én lennék a fogalmatlan kettőnk közül...
miután leírod, hogy
Kb egy fillért nem ér a gyerek.
Bartra amúgy is itt van és sokkal jobb nála
akkor vhogy nem érzem úgy, hogy itt én nem értenék ehhez, meg én vagyok homályban... és ezt most minden elfogultság nélkül tudom mondani...

amúgy nehogy azt hidd, hogy a profilod bent van könyvjelzők között és azzal kezdem minden napomat, hogy végigolvasom az összes kommentedet és megpróbálok belekötni... de írtam is már korábban, miután írtad, hogy "rád utazom", akkor is írtam ,hogy én nem fogok mindenért beléd kötni, de ha tényleg hülyeséget írsz biza írni fogok és ez a Varane nem ér egy fillért sem sztem nagyon is abba tartozott...
sztem azért jól jött volna egy Varane a Barcában is, ha a VKPból átképzett 174 cm magas KH Mascherano játszotta a legtöbb meccset az egész védelemből...
madridista
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.26. 18:22:56

ferninho írta:csak a szokásos Leon színvonal, totál fogalmatlan, azt se tudja mi és hogy van... már meg se lepődök...
az őszi El Clásicón pöppet meccshiánya volt, nem nagyon játszott előtte a sérülése miatt ,amivel tudtommal még mindig küszködik valamelyest és még mindig nincs túl rajta teljesen (és mivel térd...).... kicsit sérülten, meccshiányosan elég nehéz jól játszani, de egyik se volt olyan hatalmas hiba, ha megnézed, sőt... de 1 meccs alapján, ahol formán kívül játszott szépen eltemetted a csávót, gratulálok, ez igen... amúgy meg már megmutatta mit tud, amikor nincs semmi baja, gondolom emlékszel rá és azt a szintet tartotta is, aztán jött az a sérülése... majd amikor állítólag rendbe jött megint nem volt rendben a térde és kihagyott megint elég sok meccset.

Bartra meg... tehetséges, nem tagadom, de a világért nem cserélném el a franciára... sokkal előrébb tart jelenleg a francia, de Bartrából lehet még egy komolyabb védő, ha kap majd elég időt, de ezzel lehet gondok lesznek nála.
Most pl amikor lesérült Pepe a Bayern ellen tökéletesen szállt be, pedig volt nyomás a Real védelmen és nem is volt sok meccs a lábában. Sajnos a sérülés látszik rajta, főleg a sebességén egy kicsit, de most meg már nem lehet a legvégén cserélgetni nagyon a KH-kat, remélem a köv. szezonra felépül teljesen, visszaszerzi a formáját és lazán a kezdőben találhatja magát.
Csak a szokásos ferninho színvonal,fogalmatlan azt se tudja mit írtam...oltogat,leszól,stb már meg sem lepődök... =D>
Kb ugyanazt leírtad amit én csak te el vagy ájulva a gyerektől én meg nem. Én így látom te meg úgy,hogy a másikat hülyének állítod be.Amúgy már rohadtul unom a személyeskedésed szóval befejezhetnéd vagy kötekedjél mással,tanx! :roll:

Reus szerintem kimehetne jobb szélre (tudom nem az a posztja) vagy esetleg Ini és Busi mellé támadó kp-nak. De ez attól is függ,hogy pl Alexis,Pedro lelép-e. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.04.26. 17:13:24

Varane amikor láttam az alapján akár az egyik legjobb kh is lehet ha a sérülések elkerülik. De egyelőre elég sérülékenynek tűnik, és ha marad ilyen akkor is jó védő lesz csak zsákbamacska. Ezért se lenne értelme leigazolni, meg nem is látok reális esélyt rá.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.26. 17:12:48

BarcaFan2002 írta: A B-ből Denis Suárez,Traore,Nieto és Dongou beépítése szükséges. Tello-t eladnám kölcsönbe külföldre, hátha ott tanulni valami jobb megoldást a védők átverésére, mint a megtolom és szaladok féle cselei, ahogy Sergi Robertot és Dos Santost is kölcsönkéne adni(őket Spanyolhonban), akár két szezonra is, hát ha fejlődnek. Mashceranótol én megszabadulnék. 20 millát biztos kapnánk érte. Ugye távozik Valdes és Puyol. Cuenca úgyszintén fölösleges. Valamelyik kapust elhoznám a Liga valamelyik csapatából, a kupa meccsekre, esetleges tét nélküli bajnokikra, meg BL meccsekre jó lenne. Ha mégsem akkor lehet meg kéne próbálni Oier-t, bár én nem láttam még védeni a srácot, szóval erről nem tudok nyilatkozni. Nem is lenne rossz, mondjuk 2017-ben egy ilyen csapat:
Ter Stegen(Oier)-Montoya(esetleg egy másik jobbhátvéd,itt még nem érzem szükségesnek az új embert)-Piqué-Hummels(Bartra)Jordi Alba(Adriano)-Busquets-Song-Messi-Fabregas(Rafinha)-Denis Suarez(vagy Roberto v Dos Santos, ezt a kérdést majd az idő megválaszolja,de itt játszatható Neymar,Deulofeu és Tello is, szóval itt azért van bőven rotálási lehetőség)-Mandzukic(Dongou-Traoré,Nieto) 4-2-3-1, ezzel az a gond, hogy nehezen lehetne beleilleszteni a csapatba Sanchezt meg Perdót. Esetleg:
Most inkább csak a két kiemelt részre reagálnék.
1. Ennyi embert lehetetlen egy, de még akár három szezon alatt is beépíteni.
2. Ennyiből örüljünk, ha egy játékos megmarad az első csapatban.
3. Adamat egyelőre a B-be kéne beépíteni, mert még amúgy is Juvenil játékos.
4. Nieto még a B-t is csak hátrafelé húzza, akkor mit csinálna fent, ahol Neymar, Messi, Alexis, Pedro lenne a konkurencia.
5. Még ott van Rafinha és esetleg Deulofeu, aki el kell kezdeni berakni az A-ba. Sokan nagyon el vannak tévedve. Attól, hogy valaki nagyon jó a B-ben vagy még a Juvenil-ben, közel sem biztos hogy egy szinttel feljebb is megállja a helyét. Nem folyik itt tömegtermelés. Ha 4-5 ilyen játékos közül egy beválik és a nagycsapat erőssége lesz, máris jól jártunk.
Erről röviden ennyit.

Nem szükséges új ember jobb hátvédnek, ha elmegy Alves?!?! Egy szem Montoyaval végignyomni a szezont, aki teszem hozzá, inkább csere szint, mint kezdő. + inkább hozni Mandzukicot, mint felállni 3 belső védővel és egy jobb bekkel? Ennek fuss neki mégegyszer.
Forca Barca!!!!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.26. 16:58:06

Leon írta:
Deptusac írta:Érdekes és sajnálatos, hogy Varane neve még nem merült fel a kh jelöltek között, pedig talán a legjobb megoldás lehetne. Vagy lemaradtam valamiről?
Varene?Hehe,jó vicc! :lol:
Tavaly lehozott pár jó meccset (régi madridista haverom mondta,hogy a sötét oldalon ezért kb neki adták volna az aranylabdát :mrgreen: ),lesérült és azóta sem nagyon játszik.
Ja de igen,az őszi klasszikuson mindkét kapott gólban vastagon benne volt.Kb egy fillért nem ér a gyerek.
Bartra amúgy is itt van és sokkal jobb nála ráadásul a Real játékosa.
Remélem elég érvet felhoztam ellene. :mrgreen:

Jöjjön csak Hummels meg Kompany és megoldva a védő kérdés! :)
csak a szokásos Leon színvonal, totál fogalmatlan, azt se tudja mi és hogy van... már meg se lepődök...
az őszi El Clásicón pöppet meccshiánya volt, nem nagyon játszott előtte a sérülése miatt ,amivel tudtommal még mindig küszködik valamelyest és még mindig nincs túl rajta teljesen (és mivel térd...).... kicsit sérülten, meccshiányosan elég nehéz jól játszani, de egyik se volt olyan hatalmas hiba, ha megnézed, sőt... de 1 meccs alapján, ahol formán kívül játszott szépen eltemetted a csávót, gratulálok, ez igen... amúgy meg már megmutatta mit tud, amikor nincs semmi baja, gondolom emlékszel rá és azt a szintet tartotta is, aztán jött az a sérülése... majd amikor állítólag rendbe jött megint nem volt rendben a térde és kihagyott megint elég sok meccset.

Bartra meg... tehetséges, nem tagadom, de a világért nem cserélném el a franciára... sokkal előrébb tart jelenleg a francia, de Bartrából lehet még egy komolyabb védő, ha kap majd elég időt, de ezzel lehet gondok lesznek nála.
Most pl amikor lesérült Pepe a Bayern ellen tökéletesen szállt be, pedig volt nyomás a Real védelmen és nem is volt sok meccs a lábában. Sajnos a sérülés látszik rajta, főleg a sebességén egy kicsit, de most meg már nem lehet a legvégén cserélgetni nagyon a KH-kat, remélem a köv. szezonra felépül teljesen, visszaszerzi a formáját és lazán a kezdőben találhatja magát.
madridista
BarcaFan2002
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.04.17. 09:20:35

2014.04.26. 16:24:54

Hozni kéne egy középcsatárt. Ha vissza kacsingat a 4 kp-s taktika, akkor inkább a középcsatárt tegyük előre, Messit meg a középpályára. Persze elengedhetetlen Neymar beépítése, és az, hogy tovább fejlődjön.Ki kéne próbálni a 4-2-3-1-et, esetleg Xavival Busquets mellett, Rafinhára és Deulofeura szintén szükség lesz. Meg persze egy kh-ra meg egy kapusra is. A B-ből Denis Suárez,Traore,Nieto és Dongou beépítése szükséges. Tello-t eladnám kölcsönbe külföldre, hátha ott tanulni valami jobb megoldást a védők átverésére, mint a megtolom és szaladok féle cselei, ahogy Sergi Robertot és Dos Santost is kölcsönkéne adni(őket Spanyolhonban), akár két szezonra is, hát ha fejlődnek. Mashceranótol én megszabadulnék. 20 millát biztos kapnánk érte. Ugye távozik Valdes és Puyol. Cuenca úgyszintén fölösleges. Valamelyik kapust elhoznám a Liga valamelyik csapatából, a kupa meccsekre, esetleges tét nélküli bajnokikra, meg BL meccsekre jó lenne. Ha mégsem akkor lehet meg kéne próbálni Oier-t, bár én nem láttam még védeni a srácot, szóval erről nem tudok nyilatkozni. Nem is lenne rossz, mondjuk 2017-ben egy ilyen csapat:
Ter Stegen(Oier)-Montoya(esetleg egy másik jobbhátvéd,itt még nem érzem szükségesnek az új embert)-Piqué-Hummels(Bartra)Jordi Alba(Adriano)-Busquets-Song-Messi-Fabregas(Rafinha)-Denis Suarez(vagy Roberto v Dos Santos, ezt a kérdést majd az idő megválaszolja,de itt játszatható Neymar,Deulofeu és Tello is, szóval itt azért van bőven rotálási lehetőség)-Mandzukic(Dongou-Traoré,Nieto) 4-2-3-1, ezzel az a gond, hogy nehezen lehetne beleilleszteni a csapatba Sanchezt meg Perdót. Esetleg:
Ter Stegen(Oier)-Montoya-Piqué-Hummels(Bartra)-Alba(Adriano)-Messi-Fabregas(Rafinha,Roberto)-Busquets-Iniesta(Denis Suarez)-Mandzukic(Nieto,Dongue,Traore,Sanchez)Neymar(Deulofeu,Tello,Pedro) 4-4-2 vagy:
Ter Stegen- Montoya-Piqué-Hummels-Alba-Busquets-Iniesta-Fabregas-Messi-Mandzukic-Neymar, plusz a csere emberek. Nyilván a fiataloknál selejtezni kell majd, de addig is ki kell próbálni, hogy kik azok, akik érdemlegesen segíteni tudják a Barcát majd a jövőben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.26. 16:18:01

Leon írta: Varene?Hehe,jó vicc! :lol:
Tavaly lehozott pár jó meccset (régi madridista haverom mondta,hogy a sötét oldalon ezért kb neki adták volna az aranylabdát :mrgreen: ),lesérült és azóta sem nagyon játszik.
Ja de igen,az őszi klasszikuson mindkét kapott gólban vastagon benne volt.Kb egy fillért nem ér a gyerek.
Bartra amúgy is itt van és sokkal jobb nála ráadásul a Real játékosa.
Remélem elég érvet felhoztam ellene. :mrgreen:

Jöjjön csak Hummels meg Kompany és megoldva a védő kérdés! :)
Az tény, hogy kicsit túl van hypolva a gyerek, viszont fiatal kora ellenére máris nagyon jó védő. Ezt nem lehet elvitatni, még akkor sem ha odaát a megváltóként tisztelik.
Azt sem mondanám, hogy Bartra sokkal jobb nála, mert nagyon elfogult lennék. Szóval felhoztál érveket, de ezek inkább szubjektív vélemények.

A Hummels Kompany párosról meg annyit, hogy irdatlan pénzbe kerülne, a belgát pedig inkább nem szeretném itt látni. Ha már két védőről lenne szó, akkor eg Hummels/Vertonghen (Luiz) + mondjuk Inigo Martinez duót már elfogadnék. Bár ez álom kategória.

Ezt a Reus imádatot valaki magyarázza már meg. Nem mintha nem tartanám kiváló játékosnak, de itt hol lenne a helye?
Forca Barca!!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.04.26. 15:56:22

Leon írta:
Deptusac írta:Érdekes és sajnálatos, hogy Varane neve még nem merült fel a kh jelöltek között, pedig talán a legjobb megoldás lehetne. Vagy lemaradtam valamiről?
Varene?Hehe,jó vicc! :lol:
Tavaly lehozott pár jó meccset (régi madridista haverom mondta,hogy a sötét oldalon ezért kb neki adták volna az aranylabdát :mrgreen: ),lesérült és azóta sem nagyon játszik.
Ja de igen,az őszi klasszikuson mindkét kapott gólban vastagon benne volt.Kb egy fillért nem ér a gyerek.
Bartra amúgy is itt van és sokkal jobb nála ráadásul a Real játékosa.
Remélem elég érvet felhoztam ellene. :mrgreen:

Jöjjön csak Hummels meg Kompany és megoldva a védő kérdés! :)
Azért ez is meglehetősen egyoldalú vélemény. Varane igenis nagyon jó kis játékos, s bár nyilván a madridisták is túlajnározzák, azért még mindig nagy tehetség és fiatal korához képest kiváló teljesítményt hoz le. Nincs szerencséje, hogy Ramost és Pepét kellene kiszorítania, de szerintem akármelyik nagycsapat kezdőjében megállná a helyét pár éven belül.

A leigazolása viszont halva született ötlet, Realból egyrészt elvből sem igazolunk, másrészt gondolja már végig, akinek a fejéből ez kipattant, hogy Pérez mennyire engedné ide... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.04.26. 15:53:14

Ha túl sok ember jön és megy akkor az a következő fatális hibája lesz ennek a kitűnő vezetőségnek. 2 vagy 3 ember jöjjön több véletlenül se ! Egy(2?) kapus mindenképp kell meg 1-2 védő . Csatár igazolást teljesen feleslegesnek tartok,bármennyire is szeretem pl Reus játékát. Kellenek a Pedro,Alexis féle játékosok is. Nem kell a ló túloldalára átesni.
Abi & Tito
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.26. 15:49:44

Deptusac írta:Érdekes és sajnálatos, hogy Varane neve még nem merült fel a kh jelöltek között, pedig talán a legjobb megoldás lehetne. Vagy lemaradtam valamiről?
Varene?Hehe,jó vicc! :lol:
Tavaly lehozott pár jó meccset (régi madridista haverom mondta,hogy a sötét oldalon ezért kb neki adták volna az aranylabdát :mrgreen: ),lesérült és azóta sem nagyon játszik.
Ja de igen,az őszi klasszikuson mindkét kapott gólban vastagon benne volt.Kb egy fillért nem ér a gyerek.
Bartra amúgy is itt van és sokkal jobb nála ráadásul a Real játékosa.
Remélem elég érvet felhoztam ellene. :mrgreen:

Jöjjön csak Hummels meg Kompany és megoldva a védő kérdés! :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.04.26. 14:27:00

Ti mit gondoltok Ramiról? Nem nézek Milan meccset, de lehet, hogy itt jól játszana.
Kép
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2014.04.26. 14:21:27

Deptusac írta:Érdekes és sajnálatos, hogy Varane neve még nem merült fel a kh jelöltek között, pedig talán a legjobb megoldás lehetne. Vagy lemaradtam valamiről?
Azon kívül, hogy a Madridban játszik és ez elvi kérdés, nem hiszem :D
Deptusac
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:23:14

2014.04.26. 14:11:43

Érdekes és sajnálatos, hogy Varane neve még nem merült fel a kh jelöltek között, pedig talán a legjobb megoldás lehetne. Vagy lemaradtam valamiről?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.25. 23:24:33

A Mundo szerint Valdés követi Abidalt a Monacóba.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.25. 19:04:01

Köszi a választ. Amúgy jött egy p.ü-d.

Akkor ő is úszott, pedig gondoltam, hogy egy sztárvédő mellé jöhetett volna ő is :(
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.25. 18:49:10

messideco írta:Sakho a Liverpoolban csak kölcsönben van? Valamelyik PL-szakértő elmondhatná, hogyan teljesít :)
A whoscored szerint csak 16 meccset játszott a bajnokságban...

Leigazolták, szerintem a teljesítménye parádés ahhoz képest, hogy ez az első PL szezonja. Vannak bakijai, de az idei rutinnal jövőre még jobb lesz. Jó felépítésű, nem lassú, jól helyezkedik. Skrtel mellett kevésbé lehet nevezni a levegő urának, de talán megkockáztatom, hogy ha nem is skrteli magasságokban, de jó fejjel.
Örültem volna, ha a Barcához jön, már 3 éve firtattam, hogy egyszer jó lenne ide. Sajnos ha az üzlet egyszer létre is jön, nem mostanában lesz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.25. 17:42:11

Sakho a Liverpoolban csak kölcsönben van? Valamelyik PL-szakértő elmondhatná, hogyan teljesít :)
A whoscored szerint csak 16 meccset játszott a bajnokságban...
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.25. 17:40:30

Talán azért, mert ő lenne a negyedik(!) kh, tehát nem fog idejönni senki, aki ereje teljében van, csak olyan, aki idősebb. Ilyen egyszerű. Ez nem a FIFA.
Sőt, 5., ha Mascherano nem megy és hozunk egy kezdőszintű védőt is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.25. 17:39:14

Petr írta:Talán azért, mert ő lenne a negyedik(!) kh, tehát nem fog idejönni senki, aki ereje teljében van, csak olyan, aki idősebb. Ilyen egyszerű. Ez nem a FIFA.
4. védőnek mascherano is megfelel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése