Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.27. 18:08:25

Andris írta:
2023.12.27. 14:45:22
Bennem felmerül a kérdés, hogy egyáltalán a meccs különböző, jelemző szituációiban melyikőtök mit vár egy vkp-tól?

Azt kell megnézni, amit Gündogan és Frenkie csinálnak az elmúlt x meccsen.. az messze nem egy igazi vkp feladatköre, hanem annál sokkal több. De szerintem pont ilyenből kellene MÉG (a keretbe).
Nevezzük akkor bárminek, de szerintem jelenleg tűpontosan olyan valaki hiányzik, aki mindazt képes lehet megadni a csapatnak, amit Romeu képtelen.

Azt, hogy mit csinált Frenkie és Gündogan, azt jól láttuk. Ugyanakkor azt látnám én nagy nagy örömmel, amit jelenleg nem igazán csinálnak, de csinálhatnának.

Amennyiben lenne egy megfelelő játszótársuk, bármelyikük aktívabb, szabadabb, bátrabb lehetne a támadások szervezésében, irányításában és - második hullámban érkezőként - a támadások befejezésében is akár. Lenne 2 olyan középpályás (bármelyik kettő a három közül), akik esetleg 2-3 gólnál többre lennének képesek egy fél szezon alatt.

Gündogan - nem a szívem csücske -, de sokkal kreatívabb, ritmusosabb, bátrabb focit tolt a Cityben, mert volt mellette aki éppen volt és mögötte volt egy Rodri.

Véletlenül sem Rodrit keresném, hanem olyat, aki mellett Frenkie és Gündogan komfortosabban érezné magát és bátran felzárkózhatnának a támadók mögé vagy mellé vagy akár elé is, ha helyzet úgy adja.

Jelenleg a támadásaink elhalnak abban a pillantban, amint egy labda lepattan akár Lewáról, akár az ellenfél védőiről. Nincs aki rárepülne, nincs akikkel a gólvonalig nyomnánk a buszt. Hiányzik a második hullám és mindaz, amivel ez együtt jár.
És ezek még csak a támadások, aztán írhatunk egy újabb fejezetet a labdatartásról vagy a nyomás alatti labdakihozatalainkról, amihez bizony kell egy erre alkalmas játékos, aki aktívan besegít Frenkie és Gündogan mellett.
Lásd ennek hiányát például a Real elleni események vagy a MU elleni visszavágón történtekkel kapcsolatban. (tudom, hogy ott nem volt Gündogan, de a szitu a lényeg)

Jelenleg bármilyen ellenfél, amelyik kellően motivált és éles, szőröstül bőröstül bekapja és lenyeli a középpályánkat. Ez persze nem csak jelenlegi probléma, így van ez már jó ideje, de ezen nagyon szükségszerű lenne változtatni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.27. 15:13:42

Peter írta:
2023.12.27. 10:30:31
Egy "komolyabb" vkp ugyanakkor nálam elengedhetetlen érkező lenne. A föld alól is bányásznék megfelelő játékost ide.
Ez nagyon fontos lenne, hogy a nálunk tempósabb csapatokat lassítsuk, feltartóztassuk. Szerintem a Porto elleni visszavágón (ami egy igazi téttel bíró, értékmérő meccs volt) remekül játszottunk, de látható volt, hogy a középpályánk belseje viszonylag könnyen átjátszható, a legerősebb csapatok ellen még mindig gondban lennénk ott, és ez véleményem szerint egy hiányzó láncszem ahhoz, hogy ismét beszálljunk a legnagyobbak küzdelmébe a BL-serlegért.
Kovbal88 írta:
2023.12.27. 09:00:44
Középpályára ide tényleg jó lenne valaki, mert egyedül De Jong pótolhatatlan. Gündogan nekem csalódás, kb mint Arda annak idején, vártam, hogy mekkorát fog játszani aztán semmi.
Ráadásul a középpályára régóta nem igazolunk igazán jól. Nagyon sok olyan játékost igazoltunk, akik egyáltalán nem illenek a mi játékunkba. Egyérintős adogatásokban, kiugratásokban nem voltak erősek, Andre Gomes, Arthur Melo, Pjanic stb. Nehéz kívülről olyan középpályást szerezni, aki beilleszthető a mi speciális stílusunkba. Fermin nem rossz, de ő sem a klasszikus irányító, inkább amolyan hátravont csatár. Ha Lewandowski marad, és úgy gondoljuk, hogy elől megvagyunk (Pau Victor is szépen termel a B csapatban, 16 meccs, 11 gól), akkor egy vkp és egy tkp lehet a célpont nyáron.
Andris írta:
2023.12.27. 14:45:22
Bennem felmerül a kérdés, hogy egyáltalán a meccs különböző, jelemző szituációiban melyikőtök mit vár egy vkp-tól?
Egy olyan Edmilson-féle játékosra van szerintem szükségünk, aki tud építkezni, részt tud venni a labdakihozatalokban, passzjátékban, be tud kapcsolódni a támadásokba, feljebb tud lépni, így az olyan meccseken sem felesleges, amikor végig mi támadunk. Kapocs tud lenni a hátvédsor és a támadó középpályások között, így a védelemnek sem kell annyira felhúzódnia, így kevsebb gólt nyelnék be emiatt. Gyors csapatok ellen tud rombolni, pontosan szerel. Nem tudom, ki lenne a legmegfelelőbb, mert a Barcelona meccseit leszámítva nagyon ritkán nézek már focit. A játékosmegfigyelőink figyelmét egy ilyen játékosra is ráállítanám.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.27. 14:45:22

Bennem felmerül a kérdés, hogy egyáltalán a meccs különböző, jelemző szituációiban melyikőtök mit vár egy vkp-tól?

Csak mert nálunk sokszor a középső védők azok (vagy pl a Citynél is), akik ugyanazt a feladatkört látják el, amit a legtöbb csapatban valóban védekező szellemben játszó középpályások.

Az ilyen csapatoknál, mint mi vagyunk, vagy mint pl a City, szerintem klasszikus, kifejezetten defenzív középpályások használata nem fér bele, nem lenne megfelelően kihasználva az állandó letámadásból, a labdakontrollra való törekvésből, a végletekig offenzív felfogásból kifolyólag.

Azt kell megnézni, amit Gündogan és Frenkie csinálnak az elmúlt x meccsen.. az messze nem egy igazi vkp feladatköre, hanem annál sokkal több. De szerintem pont ilyenből kellene MÉG (a keretbe).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.12.27. 14:03:10

Peter írta:
2023.12.27. 10:30:31
Egy "komolyabb" vkp ugyanakkor nálam elengedhetetlen érkező lenne. A föld alól is bányásznék megfelelő játékost ide. Nem tudom elképzelni, hogy egy barcelonai apparátus ne tudna valakit felfedezni ide.
Akár kölcsön....
Olyan egyszerűen nincs, hogy ne legyen valahol valaki 25 év környékén, akinek éppen egy ilyesmi kihívásra lenne szüksége a kiteljesedéshez. Aki kitartóan keres, az előbb vagy utóbb kell, hogy találjon.

Imádjuk a statisztikákat, szóval a nagy számok törvénye alapján minden turkálóban létezik egy-egy "komolyabb" cucc, tehát, ha nagyon akarnánk, meggyőződésem, hogy találhatnánk megfelelőt.

Nagyon tetszett annó nekem az a Kimmich - Goretzka pakk, pár éve nagyon kellett volna hozni Kimmich "barátunkat", de jövő nyáron már nem hoznám.

Ha rajtam múlna, csak és kizárólag éhes, harapós és kimondottan éles fogú jelöltekre utaznék.
Vkp abszolút kellene ide, jobban megérződik sajnos Busquets hiánya, mint azt a legtöbben gondoltuk volna... Elég beszédes számokat produkálunk sajnos védekezésben. Zubimendi szerintem jövőre is téma lesz, nemrég volt valamelyik spanyol lapban téma, hogy a Sociedad gyakorlatilag már lemondott róla. Idén még ott akart maradni, hogy a nevelőegyesületével szerepeljen a BL-ben, de jövőre már aligha marad. Sajnos viszont nem valószínű, hogy előkapnánk valahonnan 50-60 milliót érte. :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.27. 11:16:04

Szívesen olvasnék interjut Rafa Márquezzel, hogy csapatából kiben lát komoly Barca jövőt játékosai közül. Nyilván mások a szempontjai, mint Xavinak vagy a csapat többi vezetőjének. De ő ismeri legjobban a játékosait.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.27. 10:30:31

gránit írta:
2023.12.27. 00:42:23
Én vkp-t és csatárt igazolnék mindenképpen.
Szerintem is ezek a leggyengébb láncszemek jeleneg. Roque várható érkezésénél többre vagy másra viszont nem számítok. Nem, mintha megmentőként tekintenék rá, de több lehetőséget kaphatna Guiu, szerintem.

Egy "komolyabb" vkp ugyanakkor nálam elengedhetetlen érkező lenne. A föld alól is bányásznék megfelelő játékost ide. Nem tudom elképzelni, hogy egy barcelonai apparátus ne tudna valakit felfedezni ide.
Akár kölcsön....
Olyan egyszerűen nincs, hogy ne legyen valahol valaki 25 év környékén, akinek éppen egy ilyesmi kihívásra lenne szüksége a kiteljesedéshez. Aki kitartóan keres, az előbb vagy utóbb kell, hogy találjon.

Imádjuk a statisztikákat, szóval a nagy számok törvénye alapján minden turkálóban létezik egy-egy "komolyabb" cucc, tehát, ha nagyon akarnánk, meggyőződésem, hogy találhatnánk megfelelőt.

Nagyon tetszett annó nekem az a Kimmich - Goretzka pakk, pár éve nagyon kellett volna hozni Kimmich "barátunkat", de jövő nyáron már nem hoznám.

Ha rajtam múlna, csak és kizárólag éhes, harapós és kimondottan éles fogú jelöltekre utaznék.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.27. 09:00:44

gránit írta:
2023.12.27. 00:42:23
Minden csapatrészben kevesen vagyunk. Tkp azért is kellene, mert Pedri folyton sérült. Nem tudom, erre a posztra keresünk-e egyáltalán embert, ha igen, érdekelne, kik azok. Az Almeria ellen elég volt Roberto, de egy sorsdöntő BL-meccsről ez már nem biztos, hogy elmondható lenne.

A gólhiányunkon szerintem gólérzékeny csatárok tudnának leginkább változtatni. Xavi néha bátor, alkalmazza a három védős felállást, Cancelót a baloldalon, meg tudja húzni a szokatlant. Az egyértemű, hogy a tapasztalatot előnyben részesíti. Ha személyekről van szó, inkább bízott egy Alonsóban vagy most egy Martinezben, mint egy újoncban. Viszont ha hadrendekről van szó, nem sokat törődik a stúdiókban elméletben, megszokottságból felrajzolt állásokkal. Minden posztra nem fogunk tudni igazolni. Én vkp-t és csatárt igazolnék mindenképpen. Más posztokra nem tudom, vannak-e kiszemeltjeink.
Elől, ha jön a brazil srác és Guiu feljön akkor megvagyunk, de ha lehet valakit hozni, aki hasznos, akkor rajta.
Középpályára ide tényleg jó lenne valaki, mert egyedül De Jong pótolhatatlan. Gündogan nekem csalódás, kb mint Arda annak idején, vártam, hogy mekkorát fog játszani aztán semmi.
Védelem talán kapusposztra lenne jó valaki, a többit megoldjuk.
Nem vagyunk annyi lemaradva, innen, ha sikerül összekapni magunkat, ahhoz persze kell két három új ember, akkor lehet keresnivalónk. A jelenlegi keret nem hiszem, hogy képes felzárkózni... A brazil srácnak nagyon be kellene válnia és Yamal-nak feljavulni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.27. 00:42:23

Minden csapatrészben kevesen vagyunk. Tkp azért is kellene, mert Pedri folyton sérült. Nem tudom, erre a posztra keresünk-e egyáltalán embert, ha igen, érdekelne, kik azok. Az Almeria ellen elég volt Roberto, de egy sorsdöntő BL-meccsről ez már nem biztos, hogy elmondható lenne.

A gólhiányunkon szerintem gólérzékeny csatárok tudnának leginkább változtatni. Xavi néha bátor, alkalmazza a három védős felállást, Cancelót a baloldalon, meg tudja húzni a szokatlant. Az egyértemű, hogy a tapasztalatot előnyben részesíti. Ha személyekről van szó, inkább bízott egy Alonsóban vagy most egy Martinezben, mint egy újoncban. Viszont ha hadrendekről van szó, nem sokat törődik a stúdiókban elméletben, megszokottságból felrajzolt állásokkal. Minden posztra nem fogunk tudni igazolni. Én vkp-t és csatárt igazolnék mindenképpen. Más posztokra nem tudom, vannak-e kiszemeltjeink.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 22:46:09

Ahhoz teljesen felállást kellene váltani, két támadós nem lesz szerintem. Egy olyan 4-4-2-t tudnék egyedül elképzelni, ahol van két támadó szellemű játékos a szélen, de szerintem ilyen sem lesz. Mondjuk úgy hogy kvázi két értelmes középpályásunk maradt megint, nem lehetetlen teljesen. De szerintem hamarabb lesz így is 4-2-3-1, és akkor is csak két kp-s kell, akár a brazil, akár Yamal játszana tizesben. Ez valószínűbb, mert Xavi azért viszonylag sűrűn alkalmazta idén, még ha jellemzően a 60. percektől is.

Most mondjuk én fenn vagyok akadva ezen, de inkább csak idegesítene, ha elherdálnánk egy ilyen tehetséget. Sokkal nagyobb gond van a középpályán Pedri újabb kidőlésével. Raphinha lenne részemről a megoldás jelen pillanatban, Ferrán meg játszhatna szerencsétlen végre egyszer a posztján.

Én a brazilt hagytam volna nyárig, főleg Guiu jelenlétével, és két középpályást hoztam volna télen. Persze ha így is tudunk hozni kettőt, akkor oké. De legalább egy kezdő és egy csereszintű kell, szerintem ezt nem lehet elsinkófálni, ha bármit akarunk. Látszik, hogy csak a játékot nézve milyen óriási különbség lett hirtelen, mikor visszatértek a sérültek, és lett 3 komoly középpályásunk végre. Voltak olyan meccseik-félidőik, mikor a világ összes középpályája csak nyomozta volna a lasztit. A helyzetkihasználás is borzalmas, de szerintem fontosabb felépíteni magát a játékot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.26. 21:49:20

bence0330 írta:
2023.12.26. 18:12:53
Felix távozása-maradása szerintem sok összefüggésben nincs a dologgal, egyik nem pótolja a másikat, Ferrán balszélső, a többiek ízig-vérig centerek.
Ez igaz, a saját fejemmel gondolkodtam, nem Xaviéval. Én nem ragaszkodok a jelenlegi támadó alakzathoz, jó befejezők alkalmazását tartom nagyon fontosnak, és nem gond, ha ilyenből egyszerre több is van a pályán, és tartalék is van.

Felix távozása esetén kellene még ember előre, csak én nem tartom fontosnak, hogy ez egy szélső legyen.

Én legalábbis nem tartanám meg Felixet. Nem olyan rossz, de annyit kér érte az Atleti, hogy abból gólerősebb játékost is szerezhetünk.

Xavi szerintem úgy gondolja, hogy untig elég Lewandowski-Roque-Guiu az egy szem befejező csatár posztra, ha meg Lewandowskinak végleg annyi, legfeljebb felváltja a kezdőben Roque. Szeintem jobban járnánk, ha több befejező ember is játszana egyszerre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 18:12:53

brazilfan írta:
2023.12.26. 17:58:31
Én még nem sétáltam Xavival éjszakai sikátorban, nem tudom, hogy bátor-e vagy nem. Azt feltételezem róla, hogy józan, és a klub érdekeit nézi egy-egy döntésnél.
A stáb és a sportigazgató alatt nem Laportát értettem, hanem a stábot és a sportigazgatót, egészen biztosan több szempontot is megvizsgálnak, mielőtt elküldenek vagy leigazolnak valakit. Lehet, hogy a szempontjaik nem mindegyike azonos a szurkolók szempontjaival.
Riad megtartása talán nem volt élet-halál kérdés, hiszen a középhátvéd poszt megoldottnak tűnt. Most, Christensen megmagyarázhatatlan visszaesése és Kounde furcsaságai miatt ismét szóba került a neve, de nem emlékszem rá, hogy szeptembertől egészen mostanáig olyan nagyon emlegetve lett volna a hiánya miatt.
:D Nyilván a bátor szó alatt én is a fociban mutatott részét értem, az viszont minden, csak nem bátor, nagyon a biztosra szavaz az esetek zömében, Lewandowski ékes példája ennek, de tavaly is inkább játszatta a Garcia-Piqué párost, sőt, még Alonsot is, ami előreláthatóan biztos halál volt, mintsem bedobjon valakit, aki rosszabb annál nem nagyon lehet, de esetleg jobb igen. Nagy vesztenivaló nem volt, és még akkor sem.

Nyilván, de azért ha egy edző egész évben nem játszat valakit, aztán az a valaki elmegy, akkor élek a gyanúperrel, hogy az az edző döntése volt 99% feletti arányban. Ha nem így lett volna, akkor ő adott volna neki egy adag lehetőséget, mondjuk egyre többet, aztán mégis eladtuk volna, mert mondjuk kellett a pénz. Akkor azt gondolnám, hogy a stáb többi tagjának jelentősebb volt a beleszólása ebbe.

Elég sokan furcsállották az elküldését már akkor, ez nem ilyen utólagosan okos az ember dolog (én is, ha nem elleneztem volna, nem szólok semmit most sem, következetes vagyok, Minguezával pont így voltam, és továbbra is érthetetlennek tartom az elküldését, két poszton remek csere lenne, ezt azelőtt és azóta is bizonyította/bizonyítja). Koundé tavaly sem volt túl jó centerposzton, Inigo sérülten érkezett, Chris és Araujo is sérülékeny volt tavaly is. Idén elég jól megúsztuk hátul a sérüléshullámot, valakit mindig be lehetett rakni. Tavaly sajnos nem volt így, és könnyen lehet, hogy Xavi mindenáron biztoshoz nyúlása a BL továbbjutásunkba került. Más egyebek mellett, nyilván, de amikor 3 potyát kap a csapat a meccsen két (három) olyan védőről, akikről előre meg lehetett mondani, hogy jó eséllyel be fognak csődölni, akkor azért az sok, és egyértelműen ki lehet szerintem jelenteni, hogy rossz döntés volt, és nem csak utólagosan.

#Gránit, én egyetértek, de Xavi eddig nem, neki a két center is sok látszólag egy posztra. Sőt, Ferránnal együtt van 3 is, és 1 db-ot játszat. Aztán lehet, hogy januártól ez máshogy lesz.

Felix távozása-maradása szerintem sok összefüggésben nincs a dologgal, egyik nem pótolja a másikat, Ferrán balszélső, a többiek ízig-vérig centerek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.26. 17:58:31

bence0330 írta:
2023.12.26. 13:34:43
Szerintem a nagy többség (én tuti), és szerintem Laportáék is azt gondolták Xaviról, hogy egy bátor srác lesz, aki majd hozza fel a Masiáról a srácokat… És ezzel amúgy nem lenne akkora gond, stílus kérdése, Xavi vagy eleve nem bátor, vagy ezt váltotta ki belőle a nyomás
Én még nem sétáltam Xavival éjszakai sikátorban, nem tudom, hogy bátor-e vagy nem. Azt feltételezem róla, hogy józan, és a klub érdekeit nézi egy-egy döntésnél.
A stáb és a sportigazgató alatt nem Laportát értettem, hanem a stábot és a sportigazgatót, egészen biztosan több szempontot is megvizsgálnak, mielőtt elküldenek vagy leigazolnak valakit. Lehet, hogy a szempontjaik nem mindegyike azonos a szurkolók szempontjaival. Ha rajtam múlna, Unai Hernandez is kapna pár percet, Guiu is, Pau Victor is, de elfogadom, hogy nem én döntök.

Riad megtartása talán nem volt élet-halál kérdés, hiszen a középhátvéd poszt megoldottnak tűnt. Most, Christensen megmagyarázhatatlan visszaesése és Kounde furcsaságai miatt ismét szóba került a neve, de nem emlékszem rá, hogy szeptembertől egészen mostanáig olyan nagyon emlegetve lett volna a hiánya miatt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.26. 16:52:17

Nem kell Guiu és Roque között dönteni. Szükség van mindakettőre. Felix egyébként sem hiszem, hogy maradna. Kell a csatár. Ha Lewandowski távozik nyáron, mert talán az utolsó esélye egy giga szerződésre, akkor még ez sem elég. Nem hiába figyeljük Santiago Gimenezt, bár kicsi az esély rá, hogy ki tudjuk fizetni a vételárát.

Christensent is nagy butaság lenne eladni, hátul is nagyon kevesen vagyunk. Töltögetni kell minden csapatrészt. Sérülések jövőre is lesznek. Ha nyáron Kimmich-et és Gimenezt megszereznénk, már egészen erős keretünk lenne.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.12.26. 16:28:33

Ahogy kopik a korábbi világelsőség mítosza, annál nehezebb megtartani bárkit is, főleg ebben az anyagiassággal áthatott világban.
Amíg máshol a nemzetközi kulcsszereplők sokkal többet hibázhatnak az anyagi erőforrások és adott versenyfeltételek tükrében, itt egyre nehezebb jó döntéseket hozni.

Korábban még azok mentek el, akik nem láttak esélyt a csapatba kerülésre a világverő egylet alkotóelemei miatt, manapság viszont már lehet, hogy a sikeréhség és az anyagi motiváció is könnyen a távozás felé terelheti a fiatal titánokat (nem beszélve a különböző szabály, versenyfeltétel rendszerekről), miközben egyre kevesebb lehetőség van a kísérletezésre időben egyre jobban eltávolodva a korábbi sikerektől.

A szuper liga esetében sem véletlenül vannak jelenleg kellő lépés távolságra a "sztár" PL clubok, mivel egyelőre a PL és a BL kombó által a csúcson lehetnek, anyagilag is, azaz részükről kevésbé szükségszerű a jelenlegi helyzet felrúgása és a mögöttük lévő finanszírozási, tulajdonosi, hatalmi struktúra is kellő verseny előnyt jelent számukra, amit nem kívánnak beáldozni.
Persze a szokásos álszent maszlagot elő szeretettel lenyomják a PR megnyilvánulásokban a szervilis sajtóval karöltve (...labdarúgás nem eladó ...), miközben dorbézolhatnak a hierarchia felső szintjein.

Szerencsére egyelőre olyan szintű az utánpótlásunk, hogy mindig van kiért aggódni, de azt is meg kell érteni, hogy sok szempontból már rég Dávid és Góliát harccá kezd válni az egész, minden döntés egyre nagyobb rizikófaktorral rendelkezik, egyre jobban szűkülnek az időfaktorok, utólag pedig már mindenki okos lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 15:30:50

bunga írta:
2023.12.26. 15:21:35
Guiu később tűnt fel, mint ahogy a Roque történet elkezdődött. Várjuk ki, hogy a karácsonyi szünet után továbbra is lesznek-e fiatalok Xavi edzésén, s ha igen, kik és csak utána ítélkezzünk. Két fiatal center bőven elfér a keretben.

Riadot vissza akarják hozni, Ericet nem. Ebben nem látok semmi különöset. Nico valóban nem az a szint, akit meg kellett volna tartani. Ha a Mamadou Mbacke Mikayil Faye Pau Cubarsí trióból egy, vagy több beválik, akkor további középhátvédet is el lehet adni a nélkül, hogy helyettük igazolni kellene.
Nem. Guiu hamarabb tűnt fel, legkésőbb májusban már komoly figyelemnek kellett felé irányulnia a stábunk részéről az EB teljesítményével. Az más kérdés, hogy később kapta meg az első perceit a nagyok közt, (első 23 mp-ét. :D), ezzel mi, mint átlag nézők számára tényleg később robbant be. Xaviéknak jóval korábban látniuk kellett.
Bár még a fenti sem feltétlenül igaz, azért a májusi EB-t viszonylag sokan követték, hanem is minden átlagnéző, szóval sok ember számára már ott látszott, milyen szerencsénk lehet vele. Számomra nem annyira, mert nem követtem, csak az eredményeket, nyilván abból is látszott, hogy egy próbát mindenképp megér, ha más nem. Épp ez a gond, hogy ez nem történt meg, csak miután már megvettük Roquét, és akkor rájöhettünk, hogy hoppá, ez lehet, hogy elhamarkodott vétel volt, és a pénzt fontosabb posztra is költhettük volna, ha van egy saját berobbanó tinink ingyen.
Pont így lett pl. elhamarkodott és felsleges vétel Alonso. Végig úgy volt, hogy Baldé nem elég, és megy kölcsönbe, kell egy csere Alba mögé. Ha időben megpróbáltuk és felhoztuk volna a kicsit, most nem lenne plusz egy bevethetetlenül gyenge játékos a keretben.
Persze ettől függetlenül Roque lehet, hogy az új brazil Ronaldo lesz és megéri minden centjét függetlenül mindentől. Akkor lesz gáz, ha nem nagyon jön be.

Nico esete relatív. Nyilván padra gondol alatta mindenki, és ahhoz képest, milyen a helyettese. Nem hiszem, hogy van ember, aki nem gondolja úgy, hogy már a debütáns évében ne lett volna sokkal jobb, mint Romeu, akit helyette hoztunk. Ha feltölthettük volna rendesen a kp-t, persze, nekem sem hiányozna. De erre nem volt esélyünk és nem is történt meg, ezt azért előre is lehetett tudni, még ha Romeu ilyen szintű bukóját nem is. Mekkora különbség lenne Romeuhoz képest a padon, te jó ég...

Szerintem is elférne két fiatal center, de egy lecserélhetetlen Lewy mellett igazából még egy is felesleges. De ha Roque kedvéért le is viszi majd néha Xavi, akkor is Guiu szerintem már a padon sem fog ülni, hacsak nem sérül le az egyik. Ha tévedek, tök jó, és örülök, de én most úgy gondolom, hogy számára nálunk vége a dalnak. Talán ha Lewy távozik nyáron, az még az utolsó esély, de kétlem, hogy helyette ne hoznánk egy tapasztalt centert, ha így is lenne.

De tényleg ne legyen igazam, igazából Guiunál nekem a kora miatt elég lett volna, ha legalább a gyenge Lewynél csere lett volna, vagy a szezon második felében így lesz pár alkalommal, és kap pár kupameccset. Ebben ez évben semmiről nem késtünk le, de a következő évben ő szerintem ezen a szinten nem akar már szórakozni majd.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.26. 15:21:35

bence0330 írta:
2023.12.26. 13:34:43

Guiu esete tökéletes példa, tökéletesen úgy robban rá a labdákra a védők előtt, mint amit Roqué-tól várunk. Csak ő itt van és ingyen, nem kell akklimatizálódnia sem. Első körben szerintem a klub anyagi helyzetében 1-1 ilyen játékost kéne legalább kipróbálni (nem pár percet, hanem néha 30-40-et legalább...), mielőtt veszünk egy ugyanolyat magas áron. Roque érkezésével neki itt meszeltek, ha még a mélyponton lévő lengyel mögött sem kapott bizalmat.

Riad ugyanez, Nico ugyanez (Romeu ismeretében nyilván, így, hogy nem Kimmich jött helyette, borzasztó csere volt...)

Guiu később tűnt fel, mint ahogy a Roque történet elkezdődött. Várjuk ki, hogy a karácsonyi szünet után továbbra is lesznek-e fiatalok Xavi edzésén, s ha igen, kik és csak utána ítélkezzünk. Két fiatal center bőven elfér a keretben.

Riadot vissza akarják hozni, Ericet nem. Ebben nem látok semmi különöset. Nico valóban nem az a szint, akit meg kellett volna tartani. Ha a Mamadou Mbacke Mikayil Faye Pau Cubarsí trióból egy, vagy több beválik, akkor további középhátvédet is el lehet adni a nélkül, hogy helyettük igazolni kellene.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 13:34:43

brazilfan írta:
2023.12.26. 11:13:42
Azért csak sikerült egy Xavi-kritikát beletenni, bizalmatlan a fiatalok felé. Ebbe most nem mennék bele, de szerintem a stábnak és a sportigazgatónak is van szava, ha valakinek a megtartásáról vagy leigazolásáról van szó.

Riad szeptember vége óta minden meccsen szerepelt, azóta veretlenek, a Girona és a Real ellen is csak egy-egy kapott góllal, ez elég meggyőző.
Persze, én se nem védem, se nem vagyok ellene, ha valamit szerintem rosszul csinál, kritizálom. :D
Hát, szerintem ha egy fiatalt elküldünk, az 99%-ban edzői döntés, nincs az az isten, hogy a Masia-fan Laporta el akarja küldeni Riadot. De úgy meg teljesen egyértelmű a dolog, hogy Xavi még a sérüléshullámban sem adott neki egy meccs hosszabbításán kívül lehetőséget, egyértelműen nem számított rá.

Szerintem nem véletlenül kezdték el kötni Laportáék ezeket a buyback-es szerződéseket. Hogy megakadályozzák a hosszabb távú kárt egy rossz döntésnél.

Szerintem a nagy többség (én tuti), és szerintem Laportáék is azt gondolták Xaviról, hogy egy bátor srác lesz, aki majd hozza fel a Masiáról a srácokat. Erre az első 1,5 évében 1 db mutatkozott be pár perces kameónál többször, Baldé, és még ő is a kölcsön küszöbén állt, és a legutolsó meccsen győzte meg Xavit, háromnegyed év után.

És ezzel amúgy nem lenne akkora gond, stílus kérdése, Xavi vagy eleve nem bátor, vagy ezt váltotta ki belőle a nyomás, passz - egy Citynél, meg egy Poolnál. Ott van arra pénz, hogy elküldjünk egy remek játékost apróért, és helyette hozzunk valaki hasonlót drágán. Ha kiderül, hogy az elküldött játékos amúgy magas szint, akkor megvonják a vállukat. A mi helyzetünkben szerintem mindent először házon belül kéne megoldani, mert óriási bukó egy ilyen eset.

Guiu esete tökéletes példa, tökéletesen úgy robban rá a labdákra a védők előtt, mint amit Roqué-tól várunk. Csak ő itt van és ingyen, nem kell akklimatizálódnia sem. Első körben szerintem a klub anyagi helyzetében 1-1 ilyen játékost kéne legalább kipróbálni (nem pár percet, hanem néha 30-40-et legalább...), mielőtt veszünk egy ugyanolyat magas áron. Roque érkezésével neki itt meszeltek, ha még a mélyponton lévő lengyel mögött sem kapott bizalmat.

Riad ugyanez, Nico ugyanez (Romeu ismeretében nyilván, így, hogy nem Kimmich jött helyette, borzasztó csere volt...)

És kétlem, hogy ennek Laportáék nagyon örülnének, kicsit túl sok felesleges lóvé és érték megy így ki az ablakon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.26. 11:13:42

bence0330 írta:
2023.12.25. 20:57:59
Azért csak sikerült egy Xavi-kritikát beletenni, bizalmatlan a fiatalok felé. Ebbe most nem mennék bele, de szerintem a stábnak és a sportigazgatónak is van szava, ha valakinek a megtartásáról vagy leigazolásáról van szó.

Riad szeptember vége óta minden meccsen szerepelt, azóta veretlenek, a Girona és a Real ellen is csak egy-egy kapott góllal, ez elég meggyőző.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.26. 11:13:19

Roque jöjjön csak, Guiu meg mehetne valahova kölcsönbe, nincs értelme harmadosztályban "elherdálni". Utánpótlás tornákon lett gólkirály, valaki csak elvinné legalább spanyol 2-be.

Kounde helye szerintem be van betonozva a keretben, mert hajlandó és valamennyire tud is a jobboson is játszani. Szerintem Christensen lesz az, akitől meg fogunk válni. Forrást nem tudok hozni, mert már elgörgettem, de velem is szembejött, hogy el akarunk adni egy védőt.

Fabrizio szerint pedig lecsúsztunk az argentin gyerekről Claudio Echeverri-ről, a City lesz a befutó...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.25. 23:47:04

Azzal egyetértek, hogy Koundénál előrébb lehetne a sorban. Viszont amellett, hogy mennyit kritizálom Koundét, nem küldeném el, csak akkor, ha még Riadon kívül is csatlakozna valaki a kerethez. Nagyon kevesen vagyunk. Rövid a pad, szűk a keret, ha lesérül pár ember, máris gondban vagyunk. Romeu az, akit elküldenék, ha lehetséges lenne, amúgy alapvetően a keret feltöltése fontos cél kéne hogy legyen. Ott most négyen vannak három posztra, ez elég vékony. Riad érkezése nagyobb biztonság és mozgástér is lenne az edzőnek. Már ha él a lehetőséggel, és nem pazarolja el azt.

A Kimmich iránti érdeklődést komoly források is megerősítik. 2025 nyaráig szól a szerződése, a bökkenő az évi 19,5 milliós fizetése.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... move-barca
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.25. 20:57:59

Riadot a Xavi féle fiatalok felé mutatott (idénre kicsit enyhült) bizalmatlanság egyik elég súlyos példájának tartom. Amikor elég nagy klubok tettek érte ajánlatokat, még akkor sem merte betenni egy Garcia-Piqué helyett sem a sérüléshullámban, pedig kb mindenki látta, hogy egy Araujo kettő a srác. És mitadisten, komoly teljesítményt tett le az asztalra már első fél évében egy komoly erőt képviselő spanyol klubban.

Ha visszavesszük, jobb belátni a tévedést, és örülni fogok, csak persze pár elfecsérelt millióról beszélünk mégiscsak, egy kicsit gyámoltalan döntés miatt. A konstrukció, amivel távozott, alapvetően jó, ha már távoznia kellett, de ez is inkább Laportáék érdeme, ezért tartom én jelenleg jobbnak és felkészültebbnek a vezetőséget, mint az edzőt. Ez szerintem az ellen egy biztosíték, hogy hosszútávon egy ilyen döntés ne kerüljön egy komoly játékosába a klubnak egy esetlegesen rossz edzői döntés miatt.

Amennyit láttam belőle a Betisnél, és korábban pár meccsen gránátvörös-kékben, nem vagyok meggyőződve róla, hogy Koundé jobb belső védő, mint a marokkói.
Remélem nem kacsa a sztori. Ha rajtam múlna, akkor hacsak nem villant óriásit a francia, nálam nyáron ő távozna (persze csak jó pénzért, mert nem olyan rossz ő, csak nem is olyan jó...ami mutat, az szerintem sem as fizuját, sem az árát nem éri meg), és Riad jönne vissza.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.25. 20:47:13

Andris írta:
2023.12.25. 19:54:16
Deluigi írta:
2023.12.25. 16:59:37
Riadot visszavasaroljuk, bizonyitott a Betisnel
Legyszi mindig pontosan megjelolt forrassal rakjatok be hireket!

Ami Riadot illeti, a Mundo cimlapon ennek gyakorlatilag eppen az ellenekzojet irjak, miszerint semmi hir arrol, hogy a Barca visszavasarolna-e a sracot.
Te hol olvastal ilyet?
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-96239893

elegge hihetonek tunik

aztan vegul barmi megtortenhet es az ellenkezoje is
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.25. 19:54:16

Deluigi írta:
2023.12.25. 16:59:37
Riadot visszavasaroljuk, bizonyitott a Betisnel
Legyszi mindig pontosan megjelolt forrassal rakjatok be hireket!

Ami Riadot illeti, a Mundo cimlapon ennek gyakorlatilag eppen az ellenekzojet irjak, miszerint semmi hir arrol, hogy a Barca visszavasarolna-e a sracot.
Te hol olvastal ilyet?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.25. 16:59:37

Riadot visszavasaroljuk, bizonyitott a Betisnel
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.25. 15:47:19

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Vitor Roque will travel to Spain in the next 24 hours to finally join 𝐁𝐚𝐫𝐜𝐞𝐥𝐨𝐧𝐚!
Tigrinho plans to arrive on Wednesday in order to start training under Xavi in the following days
◉ Contract will be valid until season 2030/31.
◉ Release clause included into deal: €𝟓𝟎𝟎𝐦.
◉ €30m as fixed fee to Athletico Paranaense.
◉ €26m add-ons performances, goals and titles related.
◉ €5m add-ons if he makes 𝐁𝐚𝐥𝐥𝐨𝐧 𝐝’𝐎𝐫 𝐭𝐨𝐩 𝟑.
Kép
Válasz küldése
cron