Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.29. 00:04:37

shutterisland írta: a kulcsszavakat
Jú / dö boll, egy kis mutogatás, azt meg van értve.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.28. 23:42:32

Én pont azt látom, hogy egy német kapus a világ végéről, teljesen más közegből hát pont hogy ne legyen egyből első számú.
hagyd már ezt.

még a mezőnyjátékosoknál megértem, mert az olasz, angol, spanyol, brazil foci különböző, más dinamika, más játékrendszerek/felállások, más védelmek, más bírói felfogás, etc.
ott sokaknál szükség van időre, mire megszokják az új bajnokságot.
viszont a kapusoknál ez nem igazán számít.
németországban kisebb a kapu ? vagy röplabdával fociznak ? vagy mi van ?
egy kapusnak mindenhol ugyanaz a dolga, védje a kaput, nálunk azzal megtarkítva, hogy azért lábbal se legyen gyökkettő, ennyi.

persze vannak kirívó esetek, lásd de gea példája.
ő átment a premier league-be, ahol sokkal több az ívelés, és emiatt az elején flop volt, de még ő is gyorsan kinőtte magát.
de összességében ez annyira bagatell dolog.

hasonlóan túlgondolt dolognak vélem, mint a nyeltudás hiányát.
a kulcsszavakat (fogd az embert, rövid, hosszú, jövök, stb.) pár nap alatt megtanulja bármelyik focista spanyolul.
a pályán meg csak ezekre a kifejezésekre van 90%-ban szükség.

a konkrét témához : szerintem is szükség van egy cserekapusra, mert ha mats lesérül, eltiltják, akkor nem kellene masipokkal rizikózni, meg hát ha maradna az, ami pintonál, hogy a kupában a tartalék kapus szerepel, akkor sem lenne hátrány, ha értelmes portásunk van.
viszont nagy pénzeket én sem fizetnék, pár millió euróból illene találni egy megbízható, rutinos, de nem klasszis cserekapust.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.28. 23:29:23

Barcaman1993 írta:Caballero szerződtetése annyira adná magát, hogy az hihetetlen. Elismerte, hogy akár 2. számúnak is jönne, a képességei felől nincs kétség... Az ára se feltétlenül lenne ilyen borsos. Nem értem.
Számolnak vele szerintem Malagában, és most ezt igyekeznek a tudtára adni. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.28. 23:28:03

Sanama írta: De akkor Bravo is tanuljon egy évet valaki mögött, hisz a Sociedad se olyan nagy csapat, és hozzunk még egy kapust, meg még egyet.

(Még ha VV mellé jött volna, VV utolsó évére, akkor azt mondom teljesen igazad van, de ez így szerintem nem logikus érv.)
Ott volt, hogy más közegből. Számomra ez fontos kapuskérdésben nem egyszer említettem már. Bravo majdnem tíz éve véd Spanyolországban, nemzetközi rutinnal. Félre értés ne essék én nem vagyok belé szerelmes, de logikus lenne hozni egy hasonló kapust. Az hogy 15 millióért viszont nem pálya. 5-8 reális lenne, de ezt is írtam már.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.28. 23:27:04

Caballero szerződtetése annyira adná magát, hogy az hihetetlen. Elismerte, hogy akár 2. számúnak is jönne, a képességei felől nincs kétség... Az ára se feltétlenül lenne ilyen borsos. Nem értem.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.05.28. 23:05:33

Azért megnézném ter Stegen fejét, amikor közlik vele, hogy itt van Bravo, küzdjél meg vele az elsőszámú kapus posztért.

Amúgy besírnék, ha 10 milliót adnánk Bravo-ért, miközben egy normális CB igazolás még sehol (kapus posztot meg megoldanánk laza 22 millióból)...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.28. 23:01:53

Bob_Marley írta:Nem a kor a lényeg, hanem hogy egy nagy csapathoz odakerülve teljesen más közegből idő kell a beilleszkedéshez. Sokkal biztosabb ha tanul egy 1évet vagy egy fél évet valaki mögött.

Kapus szerep meg teljesen más mint egy mezőnyjátékos, ezért nem releváns felhozni példát ezzel kapcsolatban, meglátásom szerint.
De akkor Bravo is tanuljon egy évet valaki mögött, hisz a Sociedad se olyan nagy csapat, és hozzunk még egy kapust, meg még egyet.

(Még ha VV mellé jött volna, VV utolsó évére, akkor azt mondom teljesen igazad van, de ez így szerintem nem logikus érv.)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.28. 22:53:10

Nem a kor a lényeg, hanem hogy egy nagy csapathoz odakerülve teljesen más közegből idő kell a beilleszkedéshez. Sokkal biztosabb ha tanul egy 1évet vagy egy fél évet valaki mögött.

Kapus szerep meg teljesen más mint egy mezőnyjátékos, ezért nem releváns felhozni példát ezzel kapcsolatban, meglátásom szerint.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.28. 22:50:53

Bob_Marley írta:Én nem mondtam, hogy marad Pinto, az jó megoldás. Bravo viszont az. Neuer is védett előtte Schalkéban ott is sokáig cserekapus volt, Bayernben kezdő lett de német-német vonal. Courtous az Atleticoban sem volt sokáig kezdő. És pl róla megjegyezném, mikor egyszer bevitte Ronaldo labdája itt mik mentek a belgáról. Mekkora béna stb, e7z nem ide tartozik csak eszembe jutott.
De Gea a Unitedben szintén nem volt egyből kezdő. Sőt sokáig a helyzete is kérdéses volt. Én pont azt látom, hogy egy német kapus a világ végéről, teljesen más közegből hát pont hogy ne legyen egyből első számú. Igen, sokkal biztosabb megoldásnak érzem egy Bravot az elején mint Stegent.
Bob ez most komoly? :D
Courtios és De Gea 22-23évesek. Alapemberek. Az kit érdekel, hogy 19évesen nem voltak kezdők, amikor odakerültek? 21éves koruk óta bőven stabil alapemberek.
Ter Stegen 22. Nem 19.

De ennyi erővel, amikor megvettük Ronaldinho-t, miért lett rögtön kezdő játékos? XY se volt kezdő itt-ott rögtön. :) Ráadásul ő se spanyol honból jött, nem volt biztos megoldás.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.28. 22:49:11

Még ha Keylor Navas -ról lenne szó hogy 10 misiért jön, megértem mert jó szezont produkált a Levanteval, de ő fiatalabb is. Transfermarkt Bravo-t 3.5 millióra teszi, szerintem kamu ez a 15 milliós összeg
94:39 6 - 1
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.28. 22:47:04

Bob_Marley írta:Én nem mondtam, hogy marad Pinto, az jó megoldás. Bravo viszont az. Neuer is védett előtte Schalkéban ott is sokáig cserekapus volt, Bayernben kezdő lett de német-német vonal. Courtous az Atleticoban sem volt sokáig kezdő. És pl róla megjegyezném, mikor egyszer bevitte Ronaldo labdája itt mik mentek a belgáról. Mekkora béna stb, e7z nem ide tartozik csak eszembe jutott.
De Gea a Unitedben szintén nem volt egyből kezdő. Sőt sokáig a helyzete is kérdéses volt. Én pont azt látom, hogy egy német kapus a világ végéről, teljesen más közegből hát pont hogy ne legyen egyből első számú. Igen, sokkal biztosabb megoldásnak érzem egy Bravot az elején mint Stegent.

Ebbe van is ráció csak egy olcsóbb kapussal kéne szembeállítani. Egy Reinával mondjuk.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.28. 22:40:50

Én nem mondtam, hogy marad Pinto, az jó megoldás. Bravo viszont az. Neuer is védett előtte Schalkéban ott is sokáig cserekapus volt, Bayernben kezdő lett de német-német vonal. Courtous az Atleticoban sem volt sokáig kezdő. És pl róla megjegyezném, mikor egyszer bevitte Ronaldo labdája itt mik mentek a belgáról. Mekkora béna stb, e7z nem ide tartozik csak eszembe jutott.
De Gea a Unitedben szintén nem volt egyből kezdő. Sőt sokáig a helyzete is kérdéses volt. Én pont azt látom, hogy egy német kapus a világ végéről, teljesen más közegből hát pont hogy ne legyen egyből első számú. Igen, sokkal biztosabb megoldásnak érzem egy Bravot az elején mint Stegent.
Kép
Kép
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.28. 22:40:35

MichaaBee írta:Tetszik nekem Bravo, mint opció, viszont nem ennyiért és nem ter Stegen kárára. Vele is kitolás azért, hogy idecsalogatjuk, aztán hozunk elé/mellé valakit... A sporton megjelent cikk szerint 15-öt kérnek Bravóért, mi 12-t adnánk, illetve Bravo azzal lett meggyőzve, hogy egyenlő eséllyel indul, mint a német. Csak tudnám minek nekünk a legnagyobb kapustehetség, ha nem bízunk benne és 12-t kidobunk cserekapusra. :roll: Ott lenne fillérekért Keylor Navas, de én azt mondom Masippal is megvagyunk.
Ottvan Caballero baratunk is, aki mar annyira hangoztatta, hogy szivesen jonne hozzank, mar majdnem, hogy edzesen is megjelent. :mrgreen:
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.28. 22:37:31

Tetszik nekem Bravo, mint opció, viszont nem ennyiért és nem ter Stegen kárára. Vele is kitolás azért, hogy idecsalogatjuk, aztán hozunk elé/mellé valakit... A sporton megjelent cikk szerint 15-öt kérnek Bravóért, mi 12-t adnánk, illetve Bravo azzal lett meggyőzve, hogy egyenlő eséllyel indul, mint a német. Csak tudnám minek nekünk a legnagyobb kapustehetség, ha nem bízunk benne és 12-t kidobunk cserekapusra. :roll: Ott lenne fillérekért Keylor Navas, de én azt mondom Masippal is megvagyunk.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.28. 22:30:40

Bob_Marley írta:5-8 reális. Miért ne padozhatna Stegen, ki ő??? Ne vicceljünk már ezzel, sokkal inkább egy olyan kapus, aki jó pár éve véd Hispániában nem is rosszul, mint egy tehetséges roppant fiatal kapus. Versenyeztetés alatt meg az is benne van, hogy xy mögött tanul a német és ösztönzi magát, hogy megszerezze az első számú kapusposztot. Én simán eltudom képzelni, hogy olyanban gondolkozik a vezetőség, hogy a német nem első számú kapus, vagy nem betonbiztos, mert logikailag is jobb döntés lenne hozni elé valakit.
Eddig az volt hangoztatva, hogy Ter Stegen a no1, azért nem jött pl. Courtois. Akkor most meg mégsem no1? Érdekes.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.05.28. 22:29:18

Dehogy logikus Bob,csak Te ennek vagy a híve,hogy itt véd spanyolhonban,így biztosabb megoldás.
Courtois,De Gea, Neuer...pár név,egyből a mély vízbe kerültek,nem ültetgették őket senki mögött...
Totális bolond lenne a vezetőség,ha nem Stegennel számolnának,mint első számú kapus. Persze,ha levéd 5-10 meccset botrányosan,akkor más a helyzet, de nehogy már padozni vettük meg Németország egyik legtehetségesebb kapusát...jól néznénk ki. Maradjon Pinto nem, és akkor a német majd padozik mögötte?
Ugyanmár, ezt nem hiszem el,hogy komolyan gondolod.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.28. 22:28:45

Egy olyan védő kéne most nekünk, mint amilyen Rafa Marquez volt annak idején. Mekkora zsugákat osztott onnan hátulról...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.28. 22:23:04

5-8 reális. Miért ne padozhatna Stegen, ki ő??? Ne vicceljünk már ezzel, sokkal inkább egy olyan kapus, aki jó pár éve véd Hispániában nem is rosszul, mint egy tehetséges roppant fiatal kapus. Versenyeztetés alatt meg az is benne van, hogy xy mögött tanul a német és ösztönzi magát, hogy megszerezze az első számú kapusposztot. Én simán eltudom képzelni, hogy olyanban gondolkozik a vezetőség, hogy a német nem első számú kapus, vagy nem betonbiztos, mert logikailag is jobb döntés lenne hozni elé valakit.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.28. 22:16:11

Bob_Marley írta:Bravo árát még nem tudhatjuk az alapelv jó, kérdés hogy mennyit sajtolnak ki belőlünk remélem megússzuk 10 alatt. 15 millió elég sok lenne érte. Viszont abszolút támogatom, hogy ad 1; küzdés legyen a kapusposztért ad2;nem lehet nekivágni egy Stegen-Masip kettőssel a dolognak, akik egy percet sem játszottak még a felnőtt csapatban.
10alatt mit értesz? 3,5 kb. ami reális lehetne érte, nézd a Realt, mennyiért vették Lopezt.

A másik érvedre pedig: Szerintem sosem jó, ha ilyen szintű verseny van a kapusok között. Lásd Real Madrid. A két kapus kapcsolata is kb. siralmas, és egyik se tudja a legjobbját hozni, elég ha megnézed Casillas produkcióját szombatról.
Annak semmi értelmét nem látom, hogy 2 idegen kapus versenyezzen, mert nem sok haszna lenne, ha egyik véd 5 meccset, majd a másik, egyik se szokna bele a szerepébe még 1 év alatt se.
A legfontosabb az lenne, hogy Ter Stegen beleszokjon a dolgába, nem az, hogy mással versenyezzen, de ez csak az én véleményem, és ezért nem látom a logikát ebben az ötletben, a lehetséges ár meg nevetséges.

A legnagyobb vicc meg az lenne, ha tényleg jönne Bravo, majd Ter Stegen padozik :twisted:

UI: Ha 2 saját nevelésről lenne szó, akik érzik a témát, ők versenyezzenek, de ez így értelmetlen szerintem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.28. 22:08:23

Bravo árát még nem tudhatjuk az alapelv jó, kérdés hogy mennyit sajtolnak ki belőlünk remélem megússzuk 10 alatt. 15 millió elég sok lenne érte. Viszont abszolút támogatom, hogy ad 1; küzdés legyen a kapusposztért ad2;nem lehet nekivágni egy Stegen-Masip kettőssel a dolognak, akik egy percet sem játszottak még a felnőtt csapatban.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.28. 21:17:44

Na, a RAC1 ezúttal tényleg beszélt Marquinhossal, nem bízták a véletlenre, személyesen ment el hozzá az egyik újságró :mrgreen:
Marquinhos (PSG): "We will have to sit down with PSG, my agent and my family to decide what is best for me."
Marquinhos (PSG): "When this tournament [U21 tournament in Toulon, until 1 June] ends, we will make a decision."
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.28. 21:16:34

http://barcelona.blog.nepsport.hu/archi ... o-merengo/
Érdekes szavazások, és elég sokan is szavaztak rá.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.28. 21:05:17

visca el barca írta:
Leon írta:Silvarol én is olvastam,hogy most épp jönne, a tavalyi önmagát lealázó kijelentése után ide ne kerüljön
jól lakott a család, most már lehet egy kicsit szűkölködni :mrgreen:
Jah,majd ha elfogy a zseton akkor kér kölcsön Neymar faterjától! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.28. 21:00:04

Feast4 írta:Jó de Lopez 3 millió euró volt és világszinten is kiemelkedő kapus.
Ez szép, de kereslet kínálat alapon idén mi nagyon rossz tárgyaló helyzetben vagyunk. Senki ne lepődjön meg, hogy a legtöbb igazolásunk áron felül fog érkezni.
Mi meg egy B kapusért 15 körüli összegről beszélünk? El elég nonszens.
Igen egyenlőre mi és a sajtó beszélünk róla... :roll: Bravo pedig így is kiemelkedően jó kapus a liga átlaghoz képest.
Ráadásul szerintem legalább olyan szinten bizonytalan mint Pinto.
Pinto 38 éves korára lett ilyen "bizonytalan" , évi 10 meccsel. Remélem nem kell bemutatni mit tett le az asztalra mielőtt idejött.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.28. 20:59:05

Leon írta:Silvarol én is olvastam,hogy most épp jönne, a tavalyi önmagát lealázó kijelentése után ide ne kerüljön
jól lakott a család, most már lehet egy kicsit szűkölködni :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése